دعای رزق و روزی قوی و فوری

اگر به دنبال مجربترین دعای رزق و روزی نوشتنی قوی و فوری برای مغازه یا خانه هستید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

دعای رزق و روزی قوی و فوری

ادعیه بسیاری برای کسب رزق و روزی از طرف ائمه معصوم و بزرگان دینی ما معرفی شده است. مومنین واقعی باید در کنار خواندن این ادعیه به توکل بر خدا و رضایت به مصلحت او ایمان داشته باشند تا انشاء الله خواسته آنها مستجاب گردد. در ادامه ما تعدادی از بهترین و مشهورترین این دعاهای رزق و روزی نوشتنی قوی و فوری را ارائه می‌کنیم.


 دعای رزق و روزی فراوان قوی و فوری نوشتنی

سوره طه برای رزق و روزی

ختم سوره طه مجربترین دعای رزق و روزی فراوان قوی و فوری نوشتنی است که به همراه داشتن آن موجب افزایش روزی می‌گردد. همچنین به خواندن سوره طه پس از اذان صبح و طلوع آفتاب برای کسب مال فراوان سفارش شده است.

سوره قارعه برای کسب روزی فوری

یکی دیگر از موارد دعای رزق و روزی نوشتنی، سوره قارعه است که نوشتن و به همراه داشتن برکت به همراه دارد و حتی اگر فرد دچار سختی در معیشت باشد نیز روزی او فراوان می‌شود.

دعا از پیامبر (ص) برای کسب رزق فوری

از حضرت محمد (ص) نقل شده است: قسم به آن خداوندی که من را به پیامبری انتخاب کرد، هر که این دعا را بنویسد و به همراه داشته یا در خانه و مغازه خود قرار دهد، فقر او به ثروت و روزی بسیار تبدیل می‌شود.

“یا اللهُ یا رَبِّ یا حَیُّ یا قَیّوم یا ذَالجَلالِ وَالاکرام اَسئَلُکَ بِاسمِکَ اَلعَظیم اَلاَعظَم اَن تَرزُقََنی رَزقاً حَلالاً طَیِّباً بِرَحمَتِکَ الواسِعَه یا اَرحَمَ الرّاحِمِین”

در شرحی دیگر برای کسب روزی و مال گفته شده است که پس از این دعا سوره حمد، توحید، قدر و آیت الکرسی را نیز بخوانید و سپس برخیزید و روز به سمت قبله طلب حاجت کنید.

همچنین بخوانید: دعای سریع الاجابه قوی

دعای رزق و روزی صوتی

این دعای افزایش رزق و روزی باید هر شب پس از نماز عشاء خوانده شود:

“اَللّـهُمَّ اِنَّهُ لَيْسَ لي عِلْمٌ بِمَوْضِعِ رِزْقي وَاِنَّما اَطْلُبُهُ بِخَطَرات تَخْطُرُ عَلى قَلْبي فَاَجُولُ فى طَلَبِهِ الْبُلْدانَ فَاَنَا فيما اَنَا طالِبٌ كَالْحَيْرانِ لا اَدْري اَفى سَهْل هَوُ اَمْ في جَبَل اَمْ في اَرْض اَمْ في سَماء اَمْ في بَرٍّ اَمْ في بَحْر وَعَلى يَدَيْ مَنْ وَمِنْ قِبَلِ مَنْ وَقَدْ عَلِمْتُ اَنَّ عِلْمَهُ عِنْدَكَ وَاَسْبابَهُ بِيَدِكَ وَاَنْتَ الَّذي تَقْسِمُهُ بِلُطْفِكَ وَتُسَبِّبُهُ بِرَحْمَتِكَ

اَللّـهُمَّ فَصَلِّ عَلى مُحَمَّد وَآلِهِ وَاجْعَلْ يا رَبِّ رِزْقَكَ لي واسِعاً وَمَطْلَبَهُ سَهْلاً وَمَأخَذَهُ قَريباً وَلا تُعَنِّني بِطَلَبِ ما لَمْ تُقَدِّرْ لي فيهِ رِزْقاً فَاِنَّكَ غَنِىٌّ عَنْ عَذابي وَاَنَا فَقيرٌ اِلى رَحْمَتِكَ فَصَلِّ عَلى مُحَمَّد وَآلِهِ وَجُدْ عَلى عَبْدِكَ بِفَضْلِكَ اِنَّكَ ذُوفَضْل عَظيم.”


دعای رزق و روزی خانه

چندین سوره و دعای رزق و روزی خانه توسط ائمه ما سفارش از جمله:

سوره لیل برای رزق و روزی خانه

از حضرت محمد (ص) روایت شده است: هر که سوره لیل را تلاوت کند، پروردگار آن قدر به او روزی عنایت کند تا راضی شود و به سختی نیفتند و روزگار بر او آسان شود.

سوره ذاریات برای افزایش رزق و روزی خانه

امام صادق (ع) فرمودند: اگر مومن با توکل بر خداوند در هر روز یا شب سوره ذاریات را قرائت کند، خداوند چنان روزی فراوانی به او عطا کند که بی نیاز شود.


دعای رزق و روزی مغازه

دعای قوی برای رزق و روزی مغازه و دکان

بسیاری از کاسب‌ها به دنبال دعای رزق و روزی مغازه هستند. خواندن ذکرهای زیر یکی از بهترین ذکرها برای طلب برکت و روزی از خداوند است:

 • 100 مرتبه تکرار ذکر “لا إلهَ إلاَّ اللهُ المَلِکُ الحَقُّ المُبینُ” پس از نماز صبح
 • 10 مرتبه تکرار ذکر “یَا رَازِق یَا فَتَّاحُ یَا وَهَّابُ یَا غَنِیُّ یَا مغنِی یَا بَاسِط” پس از نماز صبح
 • 10 مرتبه تکرار ذکر “سُبْحَانَ اللهِ العَظیمِ وَبِحَمْدِهِ، أسْتَغفِرُ اللهَ وأُتوبُ إلیهِ وَأسْأَلُهُ مِنْ َفضْلِهِ” پس از نماز صبح

دعا از پیامبر برای افزایش روزی مغازه

دستوری از پیامبر اکرم (ص) برای افزایش رزق و روزی مغازه موجود است. اگر به کسی قرضی دارید و قادر به پرداخت آن نیستید این ذکر را تکرار کرده و پس از هر نماز آن را صد مرتبه بخوانید، انشاالله که به خواست خدا قرض او به زودی ادا شود.

“اَللّـهـُـمَّ اَغـنِـنـی بـِـحـَلا لـِکَ عَن حـَرامـِکْ وَ بـِـفـَضـْـلـِکَ عَــمـَّـنْ سـِـواکْ”

همچنین بخوانید: دعای نور برای تب

دعای رزق و روزی و گشایش کار


دعای رزق و روزی و گشایش کار

دعای گشایش کار از امام صادق

امام صادق (ع) دعای رزق و روزی و گشایش کار را اینطور سفارش کرده‌اند: اگر مومنی در دو ماه متوالی، در هر روز 400 مرتبه این ذکر را تکرار کند، خداوند مال یا علم فراوان به او عنایت می‌کند:

“اَسْتَغْفِرُاللَّهَ الَّذی لا اِلهَ اِلاّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ الرَّحْمنُ الرَّحیمُ بَدیعُ السَّمواتِ وَالَارْضِ مِنْ جَمیعِ ظُلْمی وَ جُرْمی وَ اِسْرافی عَلی نَفْسی وَ اَتُوبُ اِلَیْهِ.”

آمرزش خواهم از خدایی که معبودی جز او نیست. زنده و پاینده و بخشاینده و مهربان پدیدآرنده آسمانها و زمین (آمرزش) از تمام ستمکاری و جنایت و زیاده روی بر خود و بسویش توبه کنم.

دعا برای گشایش در کسب و کار از حضرت حجت (ع)

شخصی به نام ملا محمد صادقی عراقی در حال سختی و پریشان به علت عدم گشایش در کارها، شبی در خواب دید که حضرت حجت علیه السلام فرمود: پس از فجر دست بر سینه گذاشته و هفتاد مرتبه ذکر “یا فتاح” را تکرار کن. پس از آن این ذکر را مکرراً بخوان:

” لاحَوْلَ وَلاقُوَّهَ اِلاّ بِاللهِ تَوَکَّلْتُ عَلَی الْحَیِّ الَّذی لایَمُوتُ وَ اَلْحَمْدُللِهِ الَّذی لَمْ یَتَّخِذْ صاحِبَهً وَلا وَلَداً وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ شَریکٌ فِی الْمُلْکِ وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ وَلِیٌّ مِنَ الذُّلِّ وَ کَبِّرْهُ تَکْبیراً”.


زمان نوشتن دعای رزق و روزی

 • در هفتم هر ماه قمری در ساعت شمس نسخه زیر را با جوهر روحانی (این جوهر توسط دعا نویس و با زعفران و گلاب و مسک سفید اصل تهیه می‌شود) روی کاغذ سفید یا زرد بدون خط نوشته شود.
 • این دعا را درون کیف پول خود قرار دهید
 • و در هفتم ماه بعدی دوباره به همین روش نوشته شود و دعای قبلی را درون آب روان رها کنید
 • پس از نوشتن چهار قطعه کاغذ تهیه کنید و روی هر کدوم نام این اسامی رو بنویسید
 • کاغذ اول را در حالیکه رو به شمال نشسته‌اید، بنویسید (عبد الرضا) سپس این کاغذ را در سمت شمال منزل بگذارید.
 • کاغذ دوم را در حالیکه رو به جنوب نشسته‌اید، بنویسید(عبد الجلیل) سپس این کاغذ را در سمت جنوب منزل بگذارید.
 • کاغذ سوم را در حالیکه رو به مشرق نشسته‌اید، بنویسید(عبد الرحیم) سپس این کاغذ را در سمت مشرق منزل بگذارید.
 • کاغذ چهارم را در حالیکه رو به مغرب نشسته‌اید، بنویسید(عبد الکریم) سپس این کاغذ را در سمت مغرب منزل بگذارید.
 • پیش از نوشتن باید سه مرتبه آیة الکرسی را خوانده و به اطراف فوت کنید.

“یا معزّ کل ذلیل یا معزّ کل ذلیل یا معزّ کل ذلیل یا معزّ کل ذلیل یا معزّ کل ذلیل یا معزّ کل ذلیل ذوالطول ذوالطول ذوالطول ذوالطول ذوالطول ذوالطول “

قواعد

 • دعا باید با جوهر روحانی نوشته شود.
 • برای نوشتن کاغذ را روی پای راست بگذارید.
 • در حین نوشتن ذکر “یا بدوح” را تکرار کنید.
 • در انتهای کاغذ امضای تعویذ را ثبت کنید.
همچنین بخوانید: دعای سفره و صلوات قبل و بعد از غذا

سخن آخر

در این مقاله از آلامتو مجموعه از مجربترین ادعیه برای کسب و رزق و روزی فراوان و دعای نوشتنی برای رزق و روزی مغازه و خانه گردآوری شد. امیدواریم این مطلب مورد پسند شما واقع شده باشد.