دعای نادعلی کبیر و صغیر

دعای نادعلی از ادعیه مشهور برای حاجت روایی است. در ادامه متن کامل دعای نادعلی کبیر و صغیر و خواص خواندن آن را ارائه می‌کنیم.

دعای نادعلی

دعای نادعلی کبیر از پرفضیلت‌ترین ادعیه است که خواندن آن ثواب بسیاری دارد. این دعای مجرب در کتاب زادالعماد آمده است، دعای نادعلی صغیر نیز در کتاب بحارالانوار ارائه شده است. از خواص خواندن دعای نادعلی کبیر و صغیر می‌تواند به تسریع در ازدواج، جلب محبت معشوق، شفای مریض و یافتن گمشده اشاره کرد.


متن کامل دعای نادعلی کبیر با معنی

بِسمِ الله الرحمن الرحیم

نادِ عَلیاً مَظهَرَالعَجائِب تَجِدهُ عَوَناً لَکَ فِی النَوّائِب لی اِلیَ اللهِ

حاجَتی وَعَلَیهِ مُعَوَّلی کُلَّما اَمَرتَهُ وَ رَمَیتَ مُنقَضی فی ظِللّ اللهِ وَ یُضِلل اللهُ لی اَدعُوکَ کُلَّ هَمٍ وَغَمًّ

سَیَنجَلی بِعَظَمَتِکَ یا اللهُ بِنُبُوَّتِکَ یا مُحَمَّدَ بِوَلایَتِکَ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ اَدرِکنی بِحقِّ لُطفِکَ الخَفیَّ اللهِ اَکبَرُ

اَنا مِن شَرِّ اَعدائکَ بَریءٌ اللهُ صَمَدی مِن عِندِکَ مَدَی وَعَلَیکَ مُعتَمِدی بِحقِّ إِیاکَ نَعبُدُ وَ إِیاکَ نَستَعینُ

یا اَبا لغَیثِ اَغِثنی یا اَبَا الَحَسَنَین اَدرِکنی یا سَیفَ اللهُ اَدرِکنی یابابَ اللهِ اَدرِکنی یا حُجَّهَ اللهِ اَدرِکنی یا وَلِیَّ اللهِ

 اَدرِکنی بِحَقَّ لُطفِکَ الخَفیَّ یا قَهّارُ تَقَهَّرتَ بِا لقَهرِ وَ القَهر ُفی قَهرِ قَهرکَ یا قَهارُ یا قاهِرَ العَدُوّ یا واِلیَ الوَلِیَّ یا مَظهَرَ العَجائِبِ

یا مُرتَضی عَلِیُّ رَمَیتَ مِن بَغی عَلَیَّ بِسَهمِ اللهِ وَ سَیفِ اللهِ القاتِلِ اُفَوَّضُ اَمری اِلیَ اللهِ اِنَّ اللهُ بَصَیرٌ بِالعَبادِ وَ اِلحُکُم اِلهٌ واحِدٌ

لا اِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحمنُ الرَّحیمُ یا غیاثَ المُستَغییَنِ یا دَلیلَ المُتَحیِّرِینَ یا اَمانَ الخائِفینَ یا مُعینَ المُتَوَکِلینَ یا رَاحِمَ المَساکینَ یا اِلهَ العالَمَینَ

بِرَحمَتِکَ وَ صَلَّی اللهُ عَلی سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَ الِهِ اَجمَعین وَ الحَمدُ اللهِ رَبِّ العالَمینَ.


ترجمه دعای ناد علی کبیر

بخوان علی را که مظهر عجائب است، تا یاری کننده تو باشد در سختی ها این بنده پیوسته به خدا نیازمند است. و من در همه امورم به او تکیه کرده ام و امور گذشته و آینده ام را به او وا می گذارم برای رفع هر ناراحتی تو را می خوانم . تا مشکل حل و مسائل روشن گردد. قسم به بزرگیت ای خدا و به پیامبریت ای محمد و به ولایت تو ای علی ای علی ای علی مرا در یاب بحق لطف پنهانت.

خدا بزرگ است و من از شر دشمنانت بیزاری می جویم. خدای من بی نیاز از سوی تو یاری می شوم و بر تو اعتماد دارم به حق ایاک نعبد و ایاک نستعین. ای پدر فریاد رسان به فریادم برس، ای پدر حسنین مرا در یاب، ای شمشیر خدا ای دروازه ی خدا مرا دریاب، ای حجت خدا، ای ولی خدا مرا دریاب. به حق لطف پنهانت ای قهار و غلبه کننده به قهر، و قهر حقیقی در قهر و غضب توست، ای قهار ای غلبه کننده بر دشمن ای یاری کننده دوست ای مظهر صفات عجیبه، ای علی یقین دارم هرکه بخواهد ظلم نماید تو به شمشیر کشنده او را از پای در می آوری، من تمام امورم را به خدا واگذارمی کنم.

قطعاً او بینا بر بندگان است و خدای شما خدای واحد است و غیر از او خدایی نیست و بخشنده و مهربان است. مرا دریاب ای فریادرس فریاد خواهان ای راهنمای سر گردانان ای پناه ترسندگان ای یاری دهنده پناه آورندگان ای رحم کننده بر بیچارگان ای خدا به رحمتت مرا دریاب و درود فرست بر محمد و آل او و ستایش برای جهانیان است و بس.

همچنین بخوانید: متن چهار قل با معنی و فایل صوتی برای اموات، ازدواج و چشم نظر

متن دعای نادعلی صغیر با ترجمه

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

 نَادِ عَلِیًّا مَظْهَرَالْعَجائِبِ تَجِدْهُ عَوْنًا لَکَ فِی النَّوائِبِ کُلَّ هَمٍّ وَ غَمٍّ سَیَنْجَلِی، بِعَظَمَتِکَ یا اَللهُ بِنُبُوَّتِکَ یا مُحَمَّدُ بِوِلایَتِکَ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ

به نام خداوند بخشنده و مهربان

بخوان علی را که مظهر عجائب است، او را در مشکلات یاور می‌یابی، امید دارم تمام هم و غمهایم به زودی برطرف شود

قسم به بزرگیت ای خدا قسم به نبوتت ای محمد (ص) و قسم به ولایتت ای علی و ای علی و ای علی.


دعای نادعلی صوتی فرهمند


خواص خواندن دعای نادعلی

در روایات به خواص خواندن دعای نادعلی اشارات زیادی شده است به طوریکه می‌توان در این خصوص هفتصد روایت معتبر یافت، از جمله خواص خواندن این دعا عبارتند از:

  • اگر کسی به قصد اولاد دار شدن این دعا را بخواند، انشاالله که صاحب فرزند می‌شود.
  • به همراه داشتن دعای نادعلی شخص را از جمیع بلایا حفظ می‌کند.
  • اگر به دنبال عزت و بزرگی هستید این دعا را روزانه ده مرتبه بخوانید.
  • اگر شخصی قرض وبدهی دارد باید به مدت پانزده روز این دعا را 22 مرتبه بخواند تا به خواست خدا قرض ادا شود.
  • برای کسی که دچار سحر و جادو شده است، باید این دعا را بر آب خوانده و با آن غسل کند تا اثر آن جادو باطل شود.
  • اگر مومنی دچار تهمت شده است می‌تواند در صبح و شب دعای نادعلی را 40 بار بخواند تا سوء ظن از او برطرف شود.
  • برای غلبه بر دشمنان باید دعای نادعلی را هفده مرتبه خواند.
  • از خواص دعای نادعلی توانایی برا کنترل خشم است. برای شخصی که مورد خشم واقع شده باید نادعلی 71 بار در مقابل خشم کننده و سه مرتبه به آرامی بخواند و بر خود بدمد تا خشم برطرف گردد.
همچنین بخوانید: متن دعای یستشیر برای ازدواج، روزی و حاجت روایی

دعای نادعلی برای حاجت فوری


دعای نادعلی برای حاجت فوری

به طور کلی برای برآورده شدن فوری حاجت باید دعای نادعلی برای هفت مرتبه با خلوص و اطمینان قلبی خوانده شود.

دعای نادعلی برای حاجت فوری اگر مال دنیا باشد، باید پس از نماز صبح به تعداد 9 مرتبه خوانده شود تا بی نیازی به دنبال آورد.


دعای نادعلی برای ازدواج

خواندن دعای نادعلی برای ازدواج موفق سفارش شده است. اگر قصد توسل به این دعا را دارید، چهل روز و در روزهای زوج دو مرتبه و در روزهای فرد یک مرتبه دعا را به این نیت بخوانید. روزهای جمعه نیز دعای نادعلی را سه مرتبه بخوانید. بهتر است دعای نادعلی به قصد ازدواج را پیش و پس از نماز بخوانید و در این مدت از داشتن اخلاق نیکو غافل نشوید تا حاجت شما مستجاب گردد.

یکی دیگر از ختم‌های مجرب دعای نادعلی خواندن آن در روز پنجشنبه و پس از نماز عشاء است. باید در همان حال که رو به قبله هستید دعا را بخوانید. فردای آن یعنی در روز جمعه نیز 1000 مرتبه ذکر “اسْتَغفرالله” و 100 مرتبه ذکر “الحَمْدُللهِ رَبِّ العٰالَمین” و 14 مرتبه ذکر صلوات را بخوانید.


دعای نادعلی برا جلب محبت

دعای نادعلی برای جلب محبت از مجربترین ادعیه است. اگر قصد دارید شخصی را به تسخیر خود درآورید ختم نادعلی مغربی توصیه می‌شود. برای این ختم سه شب جمعه در اولین شب جمعه، دومین شب جمعه و سومین شب جمعه از ماه قمری، و در هر شب چهارده مرتبه دعای نادعلی کبیر را به نام آن شخص بخوانی و در پایان صد مرتبه ذکر صلوات را بگوید. محبت آن شخص به شما جلب می‌شود و شیفته خواهد شد. همچنین باید حداقل 110 مرتبه این ذکر تکرار شود:

«نادِ علیاً مَظهَرَ العَجائِبِ تَجِدهُ عَوناً لَکَ فِی النَّوائِبِ کُلُّ هَمٍّ وَ غَمٍّ سَیَنجَلی بِوِلایَتِکَ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ».


 دعای نادعلی برای شفای مریض

برای کسی که دچار کسالت و بیماری است باید دعای نادعلی را برای شفای مریض با زعفران و مشک روی ظرف چینی نوشت و بیست مرتبه آن دعا را بر آب درون آن ظرف خواند و سپس آب را به خورد بیمار داد تا شفا یابد.


دعای نادعلی برای پیدا شدن گمشده

همچنین توصیه شده است که برای مشکلات بزرگ از جمله پیدا شدن گمشده دعای نادعلی را 7 مرتبه با امید به حل شدن مشکل خواند. ان شاءالله که مستجاب می‌شود.

همچنین بخوانید: دعای سریع الاجابه برای گرفتن طلب

نحوه ختم دعا نادعلی کبیر

اگر کسی را مهمی پیش آید دعای ناد علی را هفت نوبت بخواند به نیت آن مهم ، البته برآورده شود

و اگرنزدبزرگی یا امیری میروی ، روزی سه مرتبه دعا ی ناد علی رابخوان وبر جمیع اعضای خود بِدَم محب ومخلص تو شود

و اگر به نیت فرزند بخوانی حق تعالی به تو فرزند کرامت کند،

اگر خواهی شخصی را مسخر خود گردانی در شب جمعه چهارده مرتبه به اسم او بخوان و صد مرتبه صلوات بر محمدوآل او بفرست البته مسخر تو گردد و هرچه گویی از سخن وصلاح تو بدر نرود

و اگر بعد از نماز صبح به نیت مال این دعا را نه مرتبه بخوانی غنی شوی

و اگر جهت ادای قرض پانزده روز روزی بیست ودو مرتبه بخوانی ادا شود

و اگرزنی دیر زاید پنج نوبت بر آب بخواند و بخورد آن زن زود زاید

و اگر کسی این دعا را با خود دارد از شر جمیع حیوانات وجن و انس محفوظ باشد و هر که شک آورد البته کافر است


سخن آخر

در این مطلب از آلامتو دعای نادعلی کبیر و نادعلی صغیر با ترجمه فارسی و فایل صوتی آن ارائه شد. این دعا از بهترین ادعیه برای تسخیر قلب، جلب محبت، برآورده شدن فوری حاجت و … است.