چرا خدا به شما کمک نمی کند؟

چرا خداوند به ما کمک نمی کند و حاجت هایمان را برآورده نمی کند؟

چرا خدا کمکم نمیکنه

حتما تا به حال در زندگی تان با شرایطی مواجه شده اید که با مشکلی سخت گرفتار باشید و مدام ناله و گریه کنید و از خداوند طلب کنید، اما احساس کنید خداوند به حرف هایتان گوش نمی دهد و شرایط سخت تر و سخت تر می شود، به طوری که مدام می پرسید “پس چرا خدا به من کمک نمی کند؟”

در این مطلب از مجله آلامتو به این سوال شما پاسخ خواهیم داد، لطفا تا انتها با ما همراه باشید.


1. اعتقاد نداریم که خداوند به هر چیزی تواناست

گاهی واقعا ما به وجود خدا و اینکه می تواند در هر شرایطی کنار مان باشد ایمان نداریم و از وجودش غافل هستیم، اما همین که با مشکلی مواجه می شویم به درگاهش پناه می بریم و درخواست کمک می کنیم.

برای اینکه خداوند دعای ما را اجابت کند، باید ایمان داشته باشیم که او وجود دارد و به کسانی که سخت به وجود او اعتقاد دارند و ایمان آورده اند، پاداش می دهد.

اگر ایمان شما به خداوند واقعی باشد، مطمئن هستید که هیچوقت و در هیچ شرایطی تنهایتان نخواهد گذاشت و قبول خواهید کرد که در هر اتفاقی حکمتی وجود دارد.


2. در زندگی خود گناه های زیادی داریم

ما نمی توانیم اراده کنیم که از خدا سرپیچی کنیم و همزمان انتظار داشته باشیم که او به ما کمک کند و از شرایط سخت نجاتمان بدهد.

ما به عنوان والدین، زمانی که فرزندانمان کاری بر خلاف میل مان انجام می دهند، آن ها را توبیخ می کنیم و سعی می کنیم به نحوی تنبیهشان کنیم، پس چطور از خداوند انتظار داریم با وجود این همه گناه و معصیت همچنان نجات بخش و کمک کننده ما باشد؟

اگر ما در زندگی خود به انجام گناهانی پایبند هستیم و حاضر به ترک آن نیستیم، یا در حال انجام کارهایی هستیم که نباید انجام دهیم و از راهی بر خلاف راه راست در حرکت هستیم، نمی توانیم انتظار داشته باشیم که خداوند دعای ما را اجابت کند.

اگر از خداوند انتظار داریم تا ما را به حاجت هایمان برساند، پس ما نیز باید در جهت نزدیکی به او گام برداریم و از تکرار گناهان فاصله بگیریم.

مهمتر از سلامتی، ثروت و خوشبختی این است که آیا رابطه درستی با خدا داریم؟ او اغلب از شرایط سخت برای کمک به ما برای درک اینکه چقدر به او نیاز داریم، استفاده می‌کند.


3. ما باید یاد بگیریم که به خدا اعتماد کنیم

ایمان ما اندک اندک و با هر چالشی افزایش می ‌یابد. مانند یک عضله، هرچه بیشتر اعتماد به قدرت خدا را تمرین کنیم، بیشتر تقویت می شود.

امتحان های الهی، دلشکستگی ها و شرایطی که خارج از توان ماست ما را مجبور می کند که به خدای متعال خود روی آوریم و به این صورت طولی نمی کشد که لیستی طولانی از دعاهای مستجاب شده داریم که اعتماد به خدا را آسان و آسان تر می کند.

با تمام قلب خود به خداوند اعتماد كن و به عقل خود متكی نباش. در تمام راههاي خود او را تصديق كن و ببین که چگونه او تو را به بهترین چیزها هدایت خواهد کرد.

همچنین بخوانید: چه موقع دعا مستجاب می شود

4. بهترین چیز از نظر شما با بهترین چیز از نظر خدا متفاوت است

اغلب ما در مواجهه با یک شرایط سخت و دشوار، می خواهیم هر طور شده از آن خارج شویم و خواهان تسکین هستیم.

گاهی واقعا آن چیزی که می خواهیم و از خداوند طلب می کنیم به مصلحت ما نیست، اما ما روی آن پافشاری می کنیم و در صورتی که به آن نرسیم می گوییم خداوند هیچ توجهی به ما ندارد.

به یاد داشته باشید که بهترین اتفاق از نظر شما با چیزی که خداوند برایتان بهترین می داند و برایتان مقدر کرده است، فرق دارد. خداوندی که ما را آفریده و از روح خود در سرشت ما دمیده، بیش از خودمان مصلحت ما را می داند.

خداوند دانای متعال است، او چیزهایی را می داند که ما نمی دانیم، پس با این تفاسیر شاید چیزی که برایمان اتفاق افتاده بهترین مقدرات است.


5. حکمت و درسی وجود دارد که باید یاد بگیریم

وقتی شوهرم شغل خود را از دست داد، یاد گرفتیم که خدا روزی رسان ماست.

وقتی از نوزادی مبتلا به کولیک و دیگری با عفونت های مداوم گوش مراقبت کردم، صبر، مهربانی و بخشش را آموختم.

گاهی بهتر است در هنگام مواجهه با شرایط سخت، به جای اینکه بپرسیم چرا خدا به من کمک نمی کند، بپرسیم که چگونه از این شرایط درس بگیرم؟


6. خدا داستان ایمان ما را می سازد تا بتوانیم روزی آموخته های خود را با دیگران در میان بگذاریم

ستایش خداوند است که در همه مشکلات ما را تسلی می دهد، تا بتوانیم با آرامش خود به کسانی که در مشکلی گرفتار شده اند نیز تسلی بدهیم.

تجربه وفاداری خداوند به ما در این اوقات سخت، باعث می شود که وقتی می بینم فرد دیگری در شرایط سختی گرفتار شده است، با اطمینان بگویم: “خدا به تو کمک خواهد کرد.”

همچنین بخوانید: چگونه به خدا نزدیک شویم

7. خدا کاری شگفت انگیز انجام می دهد

ایمان داشته باشید که خداوند در همه حال ناظر ماست و می داند چگونه مراقب مان باشد.

شما خداوند را نمی‌بینید اما همانطور که خودش در آیات نورانی قرآن کریم گفته، از رگ گردن به شما نزدیک تر است و در همه حال مواظب شماست، پس اگر چیزی مطابق میل شما پیش نمی‌رود، آن را به خدا بسپرید و به او اعتماد کنید.


8. عبادت هایمان خالص نیست

خدایا چرا کمکم نمیکنی

مگر نه اینکه گاهی اوقات نماز و روزه و … را فقط برای رفع تکلیف و گاهی حتی از سر اجبار می خوانیم؟ خداوند نیازی به نماز خواندن ما ندارد، نماز برای نزدیکی روح ما به اوست و اگر این کار را خالصانه انجام ندهیم، هیچ ارزشی ندارد.

خداوند بارها و بارها در آیاتی که نازل کرده فرموده عبادت بندگانش را دوست دارد، شنیدن صدای بندگان و خلوت کردن آن ها با خودش را دوست دارد.

شاید یکی از دلایلی که فکر می کنیم خداوند آرزوها و حاجت های ما را مستجاب نمی کند، این است که به قدر کافی او را عبادت نمی کنیم.

به هیچ وجه از رحمت خداوند غافل نشوید، با او راز و نیاز کنید و هر آنچه می خواهید را فقط و فقط از خودش بخواهید.


9. صبر ما کم است

جدول زمانی خدا با جدول زمانی ما یکسان نیست. او بهتر از ما می داند چه زمانی بهترین زمان استجابت دعاهای ما است و اگر زمانی که ما می خواهیم دعایمان اجابت نشده، حتما هنوز زمان آن فرا نرسیده است.

اگر به خداوند توکل کرده ایم و همه چیز را به او سپرده ایم، پس نباید در انجام آن دخالت کنیم.

هر زمان که برایمان بهتر باشد، خداوند آرزوها و خواسته هایمان را مستجاب خواهد کرد. برای اینکه خداوند آنچه را می خواهیم به ما بدهد، باید “مطابق خواست او” بخواهیم و درخواست کنیم.


281 دیدگاه

 1. یوسف

  من اگه نگم بهترین ولی مطمئنا تو ایران جز کسانی بودم که تمام واجبات و مستحبات رو کامل و درست انجام میدادم بخش زیادی از قرآن رو حفظ کردم نهج البلاغه و کتابهای مقدس دیگه رو هم هم خوندم هم تا توان داشتم عمل کردم. تو مراسمات مذهبی تو محله و هیئت همیشه بودم و پای ثابت بودم. از محرمات دوری کردم و حلال و حروم رو رعایت کردم.
  تویی که میگی خدا از رگ گردن بهت نزدیکتره و دعاتو میشنوت و اجابت میکنه. کو کجاست خدا!؟ چه کاری باید انجام میدادم که نکردم.!؟ خدا یک توهمی بیش نیست. یک دروغ بزرگ. به نظرم اصلا وجود نداشته یا اگرهم هست نه قدرتی داره و نه توانایی. چند سال برای مشکلاتم صبر کنم چقدر نذرو نیاز کردم یک بیلاخ هم نشون نداد مگه چند سال عمر دارم که بخوام منتظر حکمت و صبرش باشم. همش دروغه همش. چیز زیادی ازش نخواستم. یه نگاه به دنیا بندازین چقدر مومن مسلمان دارن زجر میکشن. چقدر طفل صغیر بی گناه داره زجر کش میشه. پس کو خدا. بریزید دور این توهم پوچ رو.
  اگه من این کارها رو برای یک تیکه چوب انجام میدادم یه خبری میشد اما دریغ از یک نشونه که ببینم خدا منو میبینه. هر کس هر عقیده ای داره محترمه اما برای من یکی دیگه خدا وجود نداره. و جالبه که از وقتی از بند تفکر پوچ وجود خدا اومدم بیرون روال زندگیم بهتر شده
  اگر بهشت و جهنمی باشه مطمئنم خدا جرات روبرو شدن با منو نداره چون خودش میدونه و من که چه کارهایی سالیان سال انجام دادم اما دریغ از یک قدم که برام برداره. فاتحه اون خداپرستی رو خوندم که قراره با همش عبادت کنی ولی فقط حسرت و سختی و بلا نصیبت بشه اونم به اسم اینکه من هر کی رو بیشتر دوست دارن بیشتر عذابش میکنم. تو به یک خر محبت کنی اونم جبران میکنه اما بهش بدی کنی اونم جوابتو میده اما خدا…..!؟ اگه مومن باشی و عبادت کنی بلا بارونت میکنه اگه کافر باشی بیچاره ت میکنه. خخخن بنازمت به حکمتت و نوع اداره جهانت.

 2. طاها قاسمی هادس

  سلام ، خواهشی دارم از مدیران سایت ، لطفا کامنتی که چند روز قبل حقیر به همین نام گذاشتم رو لطف کنید منتشر کنید به همین اسم گذاشتم در جواب کامنتی که یک و نیم سال پیش گذاشتم ، واسم مهمه ثبت بشه ؛ سپاس

 3. ایرانی

  خداباوران، قرآنو خوندین؟نگفته برید تفکر کنید؟پس تفکر کنید: خدا آدم رو از بهشت انداخت بیرون، بعد 124000 پیامبرو بسیج کرد که آدم رو برگردونه به بهشت؟شما عقل دارید؟کهکشان راه شیری در مقابل کل کهکشانها مث سوزن تو انبار کاهه.زمین تو کهکشان راه شیری خودش مث سوزن تو انبار کاهه.حالا زمین در مقابل کل کهکشانها اندازه یه سلول میمونه انقد کوچیکه.بعد خدا عالم به این عظمت رو ساخته.انسان رو توی زمین ب این کوچیکی در مقابل کل آدم ساخته، بعد منتظره یکی از این انسانها بگوزه(ببخشید) که وضوشو باطل کنه؟تو قرآن گفته زمین پس از 3 روز ساخته شد و بعد از اون خورشید رو ساختیم.اگه خورشید نبوده چطور فهمیدن چند روز طول کشیده؟شیطان از عشق خدا به آدم سجده نکرده، بعد خدا اونو بعنوان دشمن شناخته؟آها.میگید عقل انسان به این چیزا قد نمیده و اون دنیا معلوم میشه و پرده ها کنار میره و همه چیز مشخص میشه؟هرجا کم میارید پاس میدید به اون دنیا؟اسلام و خدای مهربان هنوز حتی برای یه دندون درد ساده نتونسته کمکی به دنیا بکنه، بعد کفار که انقد علم پزشکی و شیمی و برق و نور و هر چی فکرشو بکنی ساختن بی ارزشن، فقط اسلام که میگه با کدوم پا وارد مستراح بشی مقدس و خوبه؟التماس تفکر

 4. صالح

  نویسنده خدا را با انسان ها اشتباه گرفته چون خداوند از کینه و حسادت و غرور به دور است خداوندی که خود می‌فرماید اگر بندگان بسیار بسیار گنهکار من میدانستند که چقدر شوق دیدارشان را دارم به سوی من بال میگشودند حالا مگر میشود چنین خدایی بخاطر چند تا گناه دعای ما را اجابت نکند یکی را فقیر کند دیگری را غنی در مطلبی خواندم که عشق مادر نسبت به فرزندش هزاران برابر از عشق جنسی عمیقتر است حالا مگر میشود سازنده چنین مهری خود نامهربان باشد و سوال بعدی مگر نمیگویید خداوند عادل است پس چرا تمام‌ انسان ها در قرنهای گذشته یک امام و راهنمای آشکار داشتند اما ما امام آشکار نداریم چرا خداوند به قوم عرب زبان کتاب آسمانی و پیغمبر داد اما ما نداریم حالا این وسط یا مشکل از خداوند است یا هم صد درصد از غرور و جهل عرب ها

 5. شیوا

  ازتون خواهش میکنم دوستان خوبم نگید خدا نیست یه نگاه به اطرافتون بندازین همه مشکلات دارن نمیشه ایمانمونو ضعیف کنید به خدااااااااا من اگه از مشکلاتم بگم میشینید برام گریه کنید عروس بودم ۱سال همسرم همش بهم خیانت میکرد جنسی الان انقدر داغونم که فکرم پوکیده و الان هنوز دارم زندگی میکنم و همش به اون دنیا امیدوارم که من دیگه قیافه این مردو نبینم فقط واگذارش کردم به بالا سر.من ۱۰ سال دارم تحمل میکنم چون شرایط جدایی ندارم.انشالله عاقبت به خیری همگی و ظهور اقا من دیگه زندگیم شده اشک.همسرم انگار نه انگار.

 6. شیوا

  سلام بچه ها من ۱۰ سال ازدواج کردم اگر بگم چی کشیدم از دست همسرم خیانت دروغ دست بزن….حتما الان میگید خوب طلاق میگرفتی ولی الانم دارم زندگیمو فقط اگر خدا نبود تا الان یک لحظه هم تاب نمیاوردم همین الان انقدر حالم بده از دست همسرم ولی چکار کنم امیدورام خدا دستمو سفت بگیره و رها نکنه چون احساس میکنم بمیرم راحت ترم.

 7. spd

  خدا هیچکسو با بچه اش امتحان نکنه ، خدایا نمیدونم وجود داری یا نه دیگه شک دارم ، چرااا فرشته ۲۳ ماهه من باید تشخیص اوتیسم داده بشه ، چرااااا خداااا….. ، دارم خون گریه میکنم ، دلم میخواد بمیرم ولی بچه ام چی میشه اگه بمیرم کی به دادش برسه

 8. نیکان

  .

 9. نیکان

  من فقط از روزی که پا تو ابن دنیای کثیف و نامرد گذاشتم بد شانس بودم نمی دونم خدا کجاست ولی خیلی ناامیدم از خدا دیگه فکر می کنم درمان همه ی درد هام مرگ باشه

 10. مهدی همنفس

  با منفی هشتصد میلیون بدهی میگویم خدا رو شکر و ایمان دارم با تلاش و کوشش همه چی درست میشه با اینکه تا سی خرده ای سالگی دو بار خوردم زمین و از صفر شروع کردم بازم بر میخیزم به امید خدا تا تنتون سالمه نا امید نشید اون دوباری که پا شدم پدر مادر بالای سرم بود ولی حالا چند ماهه سایشون رو سرم نیست سخته ولی دوباره پا میشم قدر پدر مادرتون رو بدونید و نا امید نشید خدایااااااا شکرت

 11. امیدوار

  سلام بمن خیانت در امانت شده امانتی دست کسی داشتم بمن نمیده و میگه همچی چیزی نبوده واقعا ازشون دلگیرم فقط خدا دیده و می دونه من چیکار کنم چی دعایی بخونم انقد نذر کردم متوجه اشتباهشون بشن

 12. همینکه خدا لیاقت دونسته ما رو خلق کنه باید برامون کافی باشه
  از سرمون زیاده ..
  منم خیلی از خدا کمک میکنم
  ولی تویی که میگی وجود نداره وقتی تو وحود خدا رو حس نکردی چجوری میخوای بهش برسی که وجود داره
  هممون میمیریم‌ و یه روز خودمون و میبینیم‌ با خدا
  در کل بگم وجود داره ذهن ما حقیره‌ ..
  اینم بگم سرنوشتتون‌ و اون دنیا خودتون انتخاب کردید به عنوان کی به دنیا بیاید ولی امیدوارم سعی کنیم که بهتر شه سرنوشتمون‌
  برای منم خیلی دعا کنید

 13. ناشناس

  خدایا چرا من دیده نمیشم ،چرا همیشه در برام باز نمیشه ،چرا آخه چرا
  خدت میدونی چتور دختریم خدا شاهدی باهم فرق دارم ولی کسی که سرشون میجنبه بختش بهتر تا من که همش خونه نشینم
  خدا دیگه خسته شدم

 14. Iman

  خدایی خیلی دلم گرفته بود چند وقتیه پشت سر هم مشگل و مشگل.دیگه خسته شدم شانسی وارد این سایت شدم چندتا از کامنت هارو خوندم بقران روحیه ام عوض شد حالم خوب شد چون فکر میکردم از من بدبختر وجود نداره ولی الان دردهام یادم رفت نمیدونم یکی میگه من فضایی هستم اون یکی میگه من زنا زاده ام یکی دیگه دنبال شوهر میگرده یه بچه که هنوز شاش کف نکرده میگه از دنیا سیرم بابا بچه جون جای من بودی چیکار میکردی من 31 سالمه 3 بار ازدواج ناموفق داشتم و از دومین ازدواج یه دختر دارم که امسال میره مدرسه الانم دارم با چهارمین همسرم زندگی میکنم من اندازه خودم داشتم ماشین خوب درآمد خوب خونه خوب همه چی اوکی بود تا این که 10 سال پیش برای اولین بار قرص ترامادول خوردم و دیگه رنگ خوشی ندیدم. اگه پای صحبت یه آدم معتاد بشینی اکثرا طرف از بدبختی معتاد شده ولی شاید باورت نشه من از خوشی زیاد و پول زیاد معتاد شدم فکر میکردم همیشه همین میمونه.کم کم شروع شد یه کام دو کام شدیم دیوید بکهام.تا جایی که الان هم شیشه میکشه هم متادون میخورم هم هرویین مصرف میکنم الان به روزی رسیدم که تو خونم یدونه وسیله با ارزش وجود نداره تو اطراف خونم یه تیکه کوچیک ضایعات پیدا نمیشه خونه مادر پدرم میرم در اتاق خواب رو قفل میکنن یه جا مهمونی میرم همه کیف و وسایل با ارزششون رو تو شورتشون میزارن و 4چشمی منو میپان.سرکار نمیرم و خوابیدم خونه به جاش زنم از هفت صبح میره تا هفت شب سرکار.الان 2 ماهه کرایه خونه ندادم تو خونم یدونه مواد غذایی پیدا کنی جایزه داری یعنی بخوام بگم تا صبح تموم نمیشه این حرفو کسی داره میزنه که یکو نود و پنج قد داره با وجود این همه مواد کشیدن هنوز چهار شونس و صد و ده کیلو وزن داره خوش قیافس (نمیخوام کس شعر بنویسم اخر پیام هم شمارمو میزارم هم آیدی اینستا که بری عکسامو ببینی)یعنی انقدر کار بد کردم که خدا هم از آفریدن من عاجز میگه چه گوهی خوردم.همین الان بقران مثلا صبح تصمیم گرفتم برم اسنپ حداقل خرج عمل و خوراک خودمو دربیارم که لاستیک عقب موتور ترکیده نشستم کنار جدول دارم پیام تایپ میکنم و مثل کسخلا هر چند دقیقه یه خنده ریز میکنم هرکی ام رد میشه میگه این چه کسخلیه.ولی بقران با این همه داستانو ببر بیار و کله پاچه 4 تا کامنت خوندم گفتم خدایا بیخیال من هیچی نخواستیم به داد اینا برس ثواب داره.ولی کلن یه چی میخوام بگم کار به خدا و پیغمبر و قران ندارم.من با این همه داستانی که گفتم باز کسی وجود نمیکنه تو روم بهم بگه دزد یا معتاد اینم مطمئن هستم که اگه به کسی بگم پول دستی داشته باشه حتما بهم میده نه این که بترسه ها نه چون همین الانش تا حالا به بزرگتر از خودم بی احترامی نکردم حتی یه روز ازم بزرگتر باشه تا حالا به پدرم نه نگفتم همیشه اونی که از دستم بر اومده برای حتی دشمنم انجام دادم یعنی بقران بوده یه روز از شدت خماری نزدیک بوده برینم تو شلوارم و با بدبختی جنس ردیف کردم ولی دیدم یکی خماره اول دادم به اون بعد خودم کشیدم از همون بچگی تا همین الان هر وقت سر سفره میشینم همیشه یه کیسه فریزر همراهم بوده حتی شده یه مقدار کم برمیدارم و میرم میگردم یه سگ یا هر حیوونی که مریض باشه یا گشنشه میدم میخوره یعنی دیگه الان کل اطرافیام این عادتمو میدونن و خیلی کارهای دیگه این کارارو من برای رضای خدا انجام نمیدم حقیقتش باور من با خیلی ها راجب خدا فرق داره.من با انجام همه این کارا حال دلم خوب میشه شاید باورت نشه بگی دیوث نعشه کرده رفته بالا منبر چرت و پرت تلاوت میکنه ولی به جون یدونه دخترم من شده رفتم دزدی مثلا مال آوردم 1 ملیون شده بعد بقول آخوند ها که میگن صدقه و خمس و ذکات از این چیزا منم نمیگم زیاد ولی صد یا صد و پنجاه میبرم میدم به یه کارتون خواب یه میرم سوپری محل کسی که میدونم نداره حساب دفتریشو میدم بقران نمیگم که بگی بابا رابین هود یا فلان نه به حضرت عباس میخوام بگم خدا خودت هستی.وجود خودت خداته.تو نمیتونی از خودت طلبکار باشی که به والله من با انجام این کارا حال دلمو خوب کردم بهدقول معروف خدای خودمو خشنود کردم و به همین دلیل تونستم با این همه داستان هنوز سرپا باشم من نمیگم خوبم ولی یه چیزی هست که طرف تا کوچکترین دزدی میکنی ده سال میره حبس ولی بقران من اصن سابقه ندارم تا حالا رنگ زندانو ندیدم یارو یه ماه مواد میزنه تابلو میشه کارتن خواب میشه هی میگیرن میدن کمپ ولی من با ده سال سابقه مصرف تا حالا کمپ نرفتم اصن هرکی منو میبینه هیکلمو میبینه باورش نمیشه معتادم یا چند روز باهام میمونه باورش نمیشه برم دزدی کنم فکر میکنه ایستگاش کردم خب همه اینا یه دلیلی داره دیگه که هزار جور از یه جایی که اصن فکرشم نمیکنم خدا بهم میرسونه به ابولفضل به مرگ دخترم همین الان یکی که بهم بدهکار بود پیام داده شماره کارت بفرست پولتو بزنم اصن من یادم نبود به این پول دادم از شوق گریه دارم میکنم که چرا الان تو این وضعیت که لاستیک موتور ترکیده هزار و پونصد هزار تومن کل داراییمه طرف بعد 3 سال زنگ بزنه پولمو بخواد بده.زیاد حرف زدم ببخشید ولی همیشه از خودت بالا تر رو نبین اینو بدون اون چیزی که منو تو داریم آرزو خیلی هاست حتما نباید یه چیز رو از دست بدی تا قدرشو بدونی.من اسمم ایمان هستش و اگر فکر میکنی حرفام دروغ بوده و اینا رو گفتم که حال تورو خوب کنم 09392767007 این شمارمه @imili.somi7174 اینم آیدی اینستا برو عکسامو ببین بعد خودت متوجه میشی دروغ بوده یا راست.واسه همتون اول سلامتی آرزو میکنم بعد یه عالمه پول.به خدا ایمان داشته باش چون خدا خودتی.پولدار و تندرست باشید

 15. آیلارموسوی

  برای من تو زندگی هیچی جز آرامش و عشق خداوجودنداره اگه من برم دزدی یامال دیگران روبخورم تا پولدارشم وبه آرامش برسم که واقعا میرسم ولی در عوض خداروازدست میدم کسی که در تنهایی ام کسی رونداشتم درددل کنم واون تنهاکسی بود زمانی که دربدترین دردسر می افتادم و به هیچکی جز خدا امیدنداشتم و مثل کوه پشتم بود کسی که بدون کلک و حقه مثل بهترین رفیق کنارم بوده پس هیچ چیز حتی گوشه ای از عشق خدارو نمیگیره و‌ من هیچ چیز تو زندگیم جز عشق سرشار و بی منت نمیخوام

 16. رز سادات محمدی میر

  من با وجود تمام تلاشهایی که کردم و کمترین نتیجه یا اصلا به هیچیزی نرسیدم واقعا از خدا جونم سپاسگزارم.چون مبینم اونهایی بدون تلاش به جایی که من براش تلاش کردم رسیدند دنیا و روزگارشون قعر جهنم در همین دنیا در جلو چشم دشمنانشان شده.یا اینکه خواستگاری داشتم از ته دلم خواستمش و نشده خدا جونم خواسته وجود خودش بهم تلنگر بزنه که وجود دار یه خواستگار انگ برام فرستاده و‌ دقم داده که آخرش درست نشده حالا مبینم این دق دادنم نبوده وجود خودش برام نمایش داده.مطمئن هستم و بهش اعتماد دارم به قول فیلسوف فرانسوی آهنگر است از بهترین آهنهای دنیا با کیفت ترین اشیاءمیسازه.اگه هیجده سال پیش با یه خواستگار چشم چران آلوده به مواد ازدواج میکردم الان در دنیا برند علمی و اقتصادی نبودم

 17. بی خدا

  خدا نیست پس الکی وقتتونو هدر التماس کردنش نکنید .
  همینجایی که دارم زندگی میکنم جهنمه الان مگه جهنم باید حتما مواد مذاب به خوردت بدن منکه هروروز دارم میمیرمو زنده میشم خدااگه هستی و کمک نمیکتی خیلی پستی

 18. بی خدا

  اصلا خدایی وجود نداره همه چیز درطبیعت داره کارخودشو میکنه .
  که اگرهم خدا باشد به قول خیلی ازدوستان شبیه این میمونه یک مزرعه بزرگ مورچه رو اداره کردنشو بدن دست یه نوزاد کاری ازدستش برنمیاد .
  ایقد دعا کردم هی بدترشد انگارگوشای خدا بستس انگارنمیبینه ایناس که میگم اصلا وجود نداره .
  مگه داریم خدایی باشه که به یکی اینقد بده تووواین دنیا بی نیاز اگه دنیای دیگه ای هم باشه با همون چیزی که داره دنیای دیگشم بسازه این چه خدایی که میگید هست اصلا قبول ندارم

 19. فردا نخواهد

  خدا یا فقط میتونم ازت بپرسم چراااا بقیشو خودت می‌دونی……………………………………………………

 20. احمدقاسمی

  سلام خدمت دوستان اکثر پیام هاروخوندم
  ۴۲ سال بنده دارم زجرمیکشم هم از (لحاظ جسمانی )(.هم ازلحاظ روحی) (. هم از لحاظ مالی). تا این پایه که آمدیم .والا نمیدانم کی نجات پیدا میکنیم.بابا چی شد بهشت ونمیخوایم ولمان کن
  کاری کردی اعتقادات شده سراب اگه هم کمک میکنی زود گذره
  اصلا اینقدر مشکلات زیاده نمیدونی به کی بگی همه گرفتار این دنیای نامرد بی وجدان شدن خدا لعنتت کنه زمین آخر سرهم گرفتار تومیشیم خدا لعنتت کنه هرقدمی که میزاریم تو نفرت از ازماها داری.خدالعنتت کنه زمین

 21. ناشناس

  سلام دوستان
  من تازه با این سایت آشنا شدم دوست دارم نظرمو‌ برام اینجا ۱۰ سال دیگه اگه زنده بودم بیام به پیام امروزم نگاه کنم امیدوارم وقتی دارم شمع های کیک تولد ۴۰ سالگیمو فوت میکنم از اعماق دلم بخندم و خوشبخت باشم و تلاشم به بار بشینه نه دعام ،راستش الان که حرفهای دیگران از خدا رو خوندم اول خیلی عصبانی شدم چون حس کردم هیچ کس شرایط منو نداشته و دیگران دارن شعار میدن حتی الان که می‌نویسم حالم داغونه ،به خودم میگم حضرت ایوب رو خدا آنقدر امتحان نکرد من اصلا باید نمونه صبر و تلاش باشم به نظر من این دنیا محل امتحان نیس بلکه انتخاب طبیعته یعنی اگه قوی بودی خوشبخت میشی و دنیا انتخابت می‌کنه و اگه ضعف نشون بدی طبیعت دورت میندازه اسمشو میزاریم بدبختی و بد شانسی ،دعا هم اگه تلاشم نباشه هیچ وقت به ثمر نمی‌رسه اما اگه تلاش کردی لااقل اگه دستت به دریا نرسه به اندازه تشنگی دستت میرسه که برای آدم ضعیفی مثل من کافیه اما میمونه مبحث خدا ،دوستان من فکر میکنم خداوند عالم فقط ما رو خلق کرده و هیچ کس کاملا همه چیز نداره این تلاش ماست که سرنوشت رو میسازه و یا حتی سرنوشت آیندگان مارو ،یه پزشک میبینی در حد تاجر داره فرزندشم خوشبخت میشه یه آدم مثل من بدبخت ولی حداقل اونقدر با طبیعت و دنیا می‌جنگم که غرق نشم ،ما آدما یاد گرفتیم که همیشه از کاستی های خودمون و اشتباهاتمون کلمه تقدیر یا قسمت بسازیم یا برای تلاش نکردنمون بهانه بیاریم، دعا کردم نشد، این ها مزخرفی بیش نیست که فقط خودمون رو توجیه کنیم ،دنیا آدم ضعیف نمیخواد دوستان اگه تو دنیا قوی نباشی بهت ظلم میشه من اونقدر ظلم دیدم که یه روز تو دوراهی تموم کردن زندگیم در کمال ناباوری دلم برای خودم سوخت ،هنوزم حس عجیبی دارم ،برای خودم گریه کردم تا حالا فقط کار میکردم و هیچ توجهی نداشتم به خودم اما چند روز پیش برای خودم ماتم گرفته بودم نه اینکه دلم از کسی گرفته یا شکسته باشه من بیست سال یه بیماری ارثی داشتم که درمان کردم ظاهرم زشت بود همه مسخره م میکردن حتی پدرم،مادرم تو ۶۰ سالگی به خاطر بی‌مهری پدرم ،جدا شد با یه برادر بیکار نونخور مادرم شدیم مادر بیچاره که کارمند بود با هزار بدبختی یه خونه تهیه کرده بود چون میدونست ته ازدواج زورکی و غلطش چیه اما من کم نیاوردم الان سی ساله علی رغم تمام تمسخر ها و دل شکستگی ها و بدبختی ها درس خوندم دورترین نقطه کشور چند جا کار کردم و الان خدا رو شکر بعضی مسائل رو رفع کردم راستی همین امروز رفته بودم برای کار طرف خوشش نیومد بهونه آورد اومدم بیرون … رسما بیکار شدم دلم نسوخت فقط ناراحت شدم چون مادرم گفت همسایه اومده خونمون چون وسیله تو خونه کوچک تازمون که به هزار بدبختی تهیه کردیم نیس خجالت کشیده مامانم …دلم سوخت خواستم براش فرش بخرم دلم سوخت خواستم چند ماه پول بزارم لباسشویی بخرم ۴۰ ساله مادرم داره با دست لباس میشوره دستاش صورت نازنینش چروک شده ولی ناراحت نیستم، اون خانم رو که کارفرما بود رو به دنیا واگذار میکنم ،خدا خودش با طبیعت جواب اون ادمو میده، ولی باز هم ناامید نیستم تلاش میکنم یه کار دیگه پیدا کنم که کشتی شکسته رو برای مادرم بسازم دوستان راستی من لبتاپ برای تایپ ندارم یه گوشی داغون دارم ،حتی فرش تو خونمون ندارم ولی در ازاش شکر که از زیر دست آدم نامرد درومدیم…میبینی حتی منم مشکل دارم همین شما از بیرون منو ببینید میگین خوش بحالش چون به خودم همیشه یاد دادم که دردامو بیرون نریزم ماسک خنده های مصنوعی بزنم خلاصه ظاهر زندگی بقیه رو با باطن خودت مقایسه نکن اون موقعی که مریض بودم و هزارتا جراحی انجام دادم و درد کشیدم با اینکه بچه بودم تا ۱۸ سالگی همیشه اشک میریختم خودمو مقایسه میکردم میگفتم دنیا ظالمه آره داداش … هست ظالمه…تو دنیا توام یاد بگیر خودتو دوست داشته باش … به خاطر خودت کسی بهت ظلم کرد توام جوابشو بده اون موقع که قوی شدی این چرت و پرتا رو میریزیم دور و دیگه خدا رو مقصر نمیکنی….

 22. پدرام کوکن زاده

  چرا خداوند کمک نمیکند؟
  چندی قبل از خلقت حضرت آدم از بس که دنیا و طبیعت و جمادات با خداوند مخالفت میکردند خداوند گفت بگذار تا انسان غیر طبیعی را خلقت کنم تا هر کس مخالفت کرد او را بگایم و دهنش را سرویس کنم و انسان را خلقت کرد البته قبل از حضرت آدم انسان طبیعی با حافطه دی ان ای چند صد میلیون ساله وجود داشت و مادر طبیعت با این موجود مهربانه چون به صورت طبیعی بوجود اومده از تک سلولی ها در دریا تا تبدیل به انسان شدن ولی با انسان خلقت خداوند سازگار نیست پس خلقت خداوند رو اذیت میکنه البته خداوند کمک میکنه ولی مادر طبیعت وسط راه اون رو خنثی میکنه چون از انسان غیر طبیعی خوشش نمیادو بهش سخت میگیره ولی خداوند گفته که ای انسان تحمل کن در قیامت طبیعت و همه همکاراش را میگام ولی الان نمیشه چون خلقت دنیا از بین میره و دوست ندارم اسباب بازیهام رو نابود کنم به خاطر تو

 23. حسین

  خیلی از کامنتا گفته بودید همه کار کردیم اما در اخر به شکست منتهی شد و خدا هم کمکمون نکرد. اولا تلاش باید هوشمندانه باشه تا راه رو خیلی زود بتونید بپیمونید دوما پشت کارتون باید زیاد باشه سوما توکل هم داشته باشید و از همه مهم تر تا میتونید به پدر و مادرتون احترام بزارید این گزینه خیلی معجزه میکنه من به شخصه هر روزی که به پدر و مادرم احترام گذاشتم اون روز جز شادی و برکت چیزی نبود اصلا معجزه میکنه پس احترام به پدر و مادر و نماز اصلا فراموش نشه اگر بازم با تمام این وجود بازم شکست خوردید بنشینید عقلانی فکر کنید ببنید کجای مسیر رو اشتباه رفتید و اصلاحش کنید و دوباره تلاش کنید و اینو هم به خاطر داشته باشید هر شکستی اغازی هس برای پیروزی.

 24. مجتبی

  خدایا این دنیا که جواب سوالاتم را ندادی و از این زندگی چیزی نفهمیدم تا چشم باز کردم غم و غصه و درد ولی بازم شکرت فدای سرت ولی گله دارم اساسی ام گله دارم امیدوارم اون دنیا دونه دونه جواب پس بدی همون جور که من باید پس بدم

 25. محمد

  سلام به همه … نظرات رو خوندم ولی دوستان بی پول توجه کنن (مثل خودم) تو قران کریم هم اومده ما انسان رو در رنج افریدیم من اول هیچ اعتقادی نداشتم ولی وقتی قران رو با دقت خوندم با عقل و منطق جور دار میاد هیچ ارامشی در این دنیا وجود نداره پولدار هم بیشتر از اینه که نهایت صد سال زندگی کنه ولی باز هم میمیره و این روحه که مهمه و پاسخگو هستش …چه قارونها چه نمرودها و چه ثروتمندها یی که اومدن و الان با خاک یکسان شدن زندگی همش مبارزه اس با برنامه پیش برو و به اون قدرت مطلق امیدوار باش تا میتونین خوبی کنین به هر حال میمیریم چه با ثروت چه بی ثروت حداقل به اون دنیا امیدوار باشیم …..بهترینها رو براتون ارزومندم

 26. کسی که به فهمید جای خدا هارو برامون عوض کردن.

  والا ماکه ندیدیم اینی که میگید کاری برا ما و نه برای هیچکس دیگه ای بکنه،نمیدونم نیست یا هست اگر نیست که الکی از موجود خیالی ترسوندنمون و اگرم هست من به حقارتش شکی ندارم،من آدمیم که تو اوج جوونیم هستم و سالها در بدترین شرایط با امید به اون تلاش کردم زحمت کشیدم،۲۹ سال شب و روز کار کردم تا به راحتی برسم اما نرسیدم،به سنی رسیدم که باید از کوچیک ترین نیاز های انسانی برخوردار میشدم اما به دلیل کوچک بودن این چیزی که ازش حرف میزنید هنوز حتی اجازه گواهینامه داشتن ندارم و حتی نمیتونم ازدواج کنم،همیشه تو سخت ترین لحظات برای حل مشکلاتم اسم این نامردی که ازش حرف میزنید رو صدا زدم ولی کارم بیشتر گره خورد تا جایی که مشکلات و سختی های بیشتری به زندگی و کارم افتاد، اما درست وقتی اسم خالق خدای شما رو صدا زدم بدون هیچ اذیت و آزاری مشکلم رو حل کرد،۱۰ مقدس نیست،کسی که ۱۰۱ نام داره بدون شک ۱۰۱ رو هم از اون خواهید دید،اما کسی که فقط ۱ اسم داره فقط ۱ رو هم از اون خواهید دید حالا بماند که ماها از موجودات ۲رو هم حالمون بهم میخوره چه برسه به بیشترش!!!ستایش کنیم خدایی که یک نام و یک رو دارد.

 27. بنده ناچیز خدا

  سلام دوستان عزیز نظرات اکثرا خوندم منم مثل شماها خیلی از مشکلات دارم بی پول و فقر شدید حتی الان که دارم این متن مینویسم ما هرقدر مشکلات داشته به اندازی سختی که امام حسین و اهل بیت پاکش بخصوص حضرت زینب نمیرسه که از بهترین مخلوقات الله بودن به سخترین حالت ممکن مورد امتحان و مشکلات دنیا قرار گرفته شدن ولی یک ذره از عشقشان به الله کم نشد بیابید خودمون بزاریم جای اهل بیت چقدر سختی کشیدن ما که دیگه بنده ناچیز خداست هستیم انشالله که مشکلات همتون درست بشه و برای منم دعا کنید زندگیم روبه راه شه

 28. ناصر

  چند روز دیگه صابخونم بیرونم میکنه و مندهیچ پولی ندارم ۹ماه هم هست که بیکارم میرم کارگری که اونم زک روز هست چند روز نیسن خدایا من چیکار کنم به زن و بچم چی بگم برم بگم بیرونمون کردن با این پول خیلی کم با دست خالی کجا خونه میدن بهم خدایا کمکم کن یا منا بکش راحتم کن تحمل ناراحتی همسر و دخترما ندارم لعنت به این دنیا

 29. M

  خدا توهمی بیش نیست. دنیا عدالت مدار نیست. ما تصادفی بوجود اومدیم مثل چیزهای دیگه، بهشت و جهنمی نیست یعنی بعد از مرگ هیچ خبری نیست و تموم میشیم، یه بار بوجود اومدیم و یه بار هم برای همیشه میمیریم، روح و کارما و تناسخ و این‌چیزها چرندی بیش نیستن، دین و مذاهب فقط دکانی بوده برای جیب عده ای، راستی و درستی همیشه همراه با رنج بوده و برعکس. ذات انسان همینه که هست، تا وقتی رشوه گیر و رشوه بده هست راحت چشماشونو روی جنایت و پستی ها میبندند.
  گروه‌های مختلف تلگرامی پرشده است از توصیه‌های روان‌شناسانه به آدم‌ها، غافل از اینکه “زندگی مثبت” فقط با تغییر نگاه ما شکل نمی‌گیرد و شرایط اجتماعی و اقتصادی جامعه نیز بر زندگی ما اثرگذار است. و در آخر صبر ما کم نیست عمر ما کوتاه است.

 30. بی نام

  تنها چیزی ک میدونم اینه که از وقتی از مادر متولد شدم زندگی سختی داشتم والان چهارده ساله ک خدا جوری داره عذابم میده که انگار زندونیم هیچ جا نمیتونم برم از ایجا مونده وازاونجا رونده مگه نمیگن لا اکراه فی الدین مگه خدا ایوب رو امتحان کرد قبلش ثروت فراوان وسلامتی نداده بود ولی من که از اولش گرفتار بودم حالاچهارده ساله ک با عذاب بزرگتری زجرم میده با اینکه خودداری میکنم از گنا طلب بخشش کردم ولی فایده نداشت مطمئنم منو دوست نداره دیگه بهش اعتماد ندارم نمیپرستمش

 31. Rosa

  ادمین، این چرت و پرت های به اصطلاح نظر، چی هست که تایید میکنی.
  هر کی هر چرت و پرتی نوشته که نباید تایید کنی! گناه تویی که تایید میکنی از اونی که مدام در حال فحاشی به خداست، کمتر نیست ها، حواست باشه!

 32. ستاره

  من هم در دوره ای از زندگیم سختی زیادی کشیدم وقتی تک و تنها وسط بیماری پدر و مادرم که با کرونا به آی سیو رفته بودن و خودم که گرفته بودم یادمه اینقدر بهم فشار می امد که آرزوی مرگ کردم .یادمه شب قدر بود حال پدرم خیلی بد بود طوری که خونش که میخواستند عوض کنن و ما اجازه ندادیم شب قدر توسل کردم به امام حسین و ائمه حال پدرم از فردای آنروز بهتر شد طوری که به خونه آوردیم و آنها تا یک ماه بیشتر نمیتونستند راه برن و کارای شخصیشون رو انجام بدن و من کارهاشون رو انجام میدادم همه جوره خودم رو وقف کردم که بتونم سرپاشون کنم .اون زمان همیشه در ذهنم هست سختیهای زیادی که کشیدم ولی میدونم که خدا همیشه کنارمه اگر سختی بهم میده شاید حکمتی داره و من پاکتر میشم و بهش نزدیکتر .از اون موقع دنیا برام مثل یه بازیچه است .هر وقت از خدا چیزی میخوام مطمینم که بهم میده چون از ته قلبم بهش ایمان دارم که میده و وقتی دعاهامو برآورده میکنه واقعا اون گریه ای که میگن از خوشحالیه برام پیش اومده . حتی یه بار تو دلم یاد بچگیم افتادم که از خونه همسایه بوی کوکو سبزی میومد آخه من خیلی دوس داشتم تو دلم گفتم خوش به حال اونموقع که مامانم خوب بود و کوکو سبزی درست میکرد و بوش میپیچید تو خونه (مادرم به خاطر پارکینسون نمیزاریم کاری کنه ) باورتون نمیشه انگار خدا آرزوم تو دلم رو شنید دیدم بابام سبزی آورد و مادرم انگار توان گرفته بود یه کوکو سبزی خوشمزه درست کرده بودن وقتی آمدم و دیدم یه لحظه به ذهنم خطور کرد که من امروز حسرت و آرزوی کوکو سبزی اون دوران بچگیمو خوردم اشک چشمامو گرفت و فهمیدم خدا دوسمون داره و صدای دلمونو میشنوه .

 33. ن خ نورالدین خانزاده

  چی بگم نای گفتن ندارم دیگر
  خیلی خسته ام خیلی خسته ام خیلی خسته ام
  فقط یه سوال دارم
  چرا من که اینهمه خودنگهدار هستم اینطوری اما آنهایی که اهل همه جوره کثافت کاری هستند خوش و خرم اند
  اگر کسی مشکل نداشته باشد جیبش پر باشد
  مثل اون کسی که غذاشو تو وقتی میخورد تریاکش را میزند بعد میشینه داستان به کیرم میگه

 34. ن خ نورالدین خانزاده

  چی بگم نای گفتن ندارم دیگر
  خیلی خسته ام خیلی خسته ام خیلی خسته ام
  فقط یه سوال دارم
  چرا من که اینهمه خودنگهدار هستم اینطوری اما آنهایی که اهل همه جوره کثافت کاری هستند خوش و خرم آمد

 35. پیمان نژند

  آرزوهای من را هیچ کسی و خدا نمی توانند
  بر آورده کنند
  به هیچ کسی نمی توانم بگویم

 36. بهنام

  سلام به همه دوستان.
  کامنها رو که خوندم دلم کباب شد. به خودم گفتم باید یک چیزی بنویسم.
  اکثر نظرها دربازه این هست که چه چیزهایی ندارند و اونها رو از خدا میخوان.
  کسی نگفت چه چیزهایی الان دارم و خدایا شکرت از این همه نعمت. ( سلامتی ، چشم ، دست ، پا ، جوانی ، سرپناه ، یه غذا که باهاش سیر میشم ، سواد خواندن ، لپ تاپی که باهاش دارم تایپ میکنم ، برق ، اینترنت ، درد ندارم ، دیالیز نمیشم — اگر ادامه بدید از صد تا بیشتر میشه )
  افرادی که هستند که همه چیز دارند توی زندگیشون ، ثروت ، سلامتی ، تحصیلات و شهرت ولی کارشون به مواد مخدر و خودکشی کشیده. داشتن همه چیز تضمین نمیکنه که شما فرد خوشبختی باشید توی زندگی.
  دید شما به زندگی و افکار شما باعث احساس خوشبختی شما میشه.
  اول شما از خدا تشکر کنید بابت چیزهایی که دارید و بعد یک چیز ازش بخواهید.
  بقدری تمرکز کردیم بر روی چیزهایی که نداریم که زندگی رو دیگه نداشتن و فقدان میبینیم. بعد زندگی میشه برای آدم عذاب .
  خود من هم مثل شما هستم ولی الان کمی بهتر شدم و هر روز دارم تمرین میکنم که بیشتر روی چیزهایی که دارم تمرکز کنم و بعد نیم نگاهی به چیزهایی که ندارم .
  ما انسانها مقایسه گر هم هستیم. چرا فلانی داره و من ندارم. پس این عادلانه نیست ، من اصلا نمیخوام این زندگی رو. اون پولداری هم که ما حسرت زندگیش رو میخوریم هم داره حسرت یکی دیگه رو میخوره.
  من هم مثل شما ، کلی چیز میخوام داشته باشم که ندارم متاسفانه و بقیه دارند . همسر ، خونه ، فرزند ، پول ، شغل. ولی نمیگم عجب ادم بدبختی هستم. چه زندگی بدرد نخوریه. سعی میکنم به چیزهایی که دارم فکر کنم و شکر کنم تا حالم خوب بشه .
  سعی کنید به خدا نزدیک بشید تا احساس آرامش کنید و نه اینکه ازش طلب کنید. الان میگید خدایی که نیازهای ما رو براورده نکنه به چه درد میخوره. بزرگترین نیاز ما احساس آرامش و خوشبختی هست که میتونید با نزدیک شدن به خدا بدست بیارید . حالا هر طور که میتونید . با دعا ، یا نماز ، با کتاب خوندن ، با انجام کار خوب .
  َیادمون باشه ما کار خوب رو برای خودمون انجام باید بدیم و نه برای خدا . با کار خیر و خوبه که حالمون بهتر میشه . با گناه هست که حالمون بدتر میشه.
  دوتا کتاب من رو خیلی کمک کرد .. یکی کتاب معجزه شکر گذاری و یکی دیگه “روانشناسی افسردگی” . به همه توصیه میکنم این دو تا کتاب رو بخونند. توی اینترنت میتونید پیدا کنید .
  برای همتون آرزو سلامتی و خوشبختی دارم.

 37. امید

  درود ها به همه عزیزان نوری،
  مطلب رو خوندم و تقریبا کامل بود ،و نظرات رو خوندم،از انکار تا اصرار به وجود خدا،
  همه ما در دورانی زندگی میکنیم یا کردیم که سختی ها پیش میاد،این جهان بر روی یک قانون پایدار ثابت ،مهم ترین قانون جهان،کارما،حتی اگر مجبور باشی هزاران بار به روی زمین برگردی تا زمانیکه کارملی اجدادی و روحی آن رو صافنکنی و در زیباترین دوره که دوره آگاهی به آگاهی نرسی ،هرگز به وجود خالق جهان پی نخواهی برد …… مغز ما قلب ما مثل یک دکل که فرکانس ارسال می‌کنه ،و هر چه ارسال کنی همون رو دریافت می‌کنی ،جهان و کائنات یک رستوران و تو وی سفارش بدی اونو دریافت خواهی کرد

 38. ابراهیم

  اینها همه توجیهاتی کسی است که گرفتار نبوده و نشده
  بعد از ۴۵ سال به این نتیحه رسیدم این دنیا فقط بر پایه ظلم و نه عدل پایدار است و خدایی وجود ندارد که اگر بود این همه مصیبت و بدبختی بدون هیچ توجیهی برسر یک نفر اوار نمی شد که هیچ راه گریزی ندارد و هیچ قصوری ندارد.

 39. مریم و عیسی

  مگه جز آرامش چی می‌خواهیم که اومنبع آرامش است
  خدایا بمیرم برات که اینهمه مهربونی اما بنده هات بی صبر و فاقد آرامش ، خدایا به خودت قسم به همون آرامشی که بمن عطا کردی به دوستانم که واقعا چند تایی رو خوندم و یاد گذشته خودم افتادم خدایا ، کمک کن دوستام که تو رو هر لحظه در زندگی تو رو احساس کنن، صبور بشن ، حتی اگر به خواسته هاشون نرسیدن ، عشق تو در وجودشون موج بزنه تا بتونن از زندگی لذت ببرن
  خداوند یعنی عشق و عشق یعنی امید و زندگی والسلام .

 40. سمیه

  میگن خدا به اندازه حسن ظنی که آدم‌ها نسبت بهش دارن کمکشون میکنه، و من به این رسیدم

 41. غلامرضا پورزاده

  هیچ بلایی بد تر از دست بی برکت نیست که فقر مطلق می آورد و تمام راه ها را به بن بست می کشاند البته مخاطرات هم دارد که از ذکر آن خود داری می کنم ولی این بلا مسری یا اکتسابی نیست و ذاتی هستش و پیامبر (ص) می فرماید فقر به کفر می انجامد و می فرماید خدایا از فقر به تو پناه میبرم البته چون پیامبر یاران بسیاری داشتند و جبرییل یاریش میکرد پس تحمل امتحان الهی برایشان راحت تر بود ولی وای بر احوال کسانی که یار و یاوری هم ندارند و انسان فقیر هم بیشتر از ثروتمندان گرسنه خواهد شد و این از انشعابات فقر است
  و خداوند هرگز دست بی برکت را که با دست شیطان برابر است را یاری نخواهد کرد چون دست بی برکت با امتحان الهی تفاوت بسیار دارد خداوند دست بی برکت را فقط به شیاطین داده تنها راهش هم خود کشی و مرگ و قطع نسل است

 42. مرگ اجل

  بنام اونی که اصلا وجود نداره اما همه میگن بنام خدا …..
  بنده یه فرد بسیار بدبخت و چاره سیاه هستم خدا سرنوشت منو اینقدر برام بد نوشته گاهی وقتا میگم اگه بمیرم چقدر پشتم حرف میزنن اون خدای که شما میگین من اصلا هیچ نصبتی ندارم باهاش من بنده هیچ سگی نیستم همه کار انجام دادم و خودمم نمیدونستم اگه خدای لعنتی میبود الان اینقدر بدبخت نمیشدم کلا سرنوشتم اینجوریه من نه تو این خوبی دیدم نه لذتی بردم اینو میدونم حتی بمیرم اونجام اصلا برام جای خوبی نیست این خدای لعنتی سرنوشت منو ب هیچکس نده کلا از زندگی کردن راضی نیستم گاهی وقتا میگم کاشکی نمیومدم تو این دنیا همه جوره ازمایش شدم حتی اونی که تو سرته الان داری میخونی ولی اینو خوب میدونم به حیوان اصلا صدمه ای نزدم گاهی وقتا چیزایی که یادتت میره میفته یادم اصلا مشکل پول اینا نیس مشکل زندگی هست که اونم ندارم من الان چیزای افتاده یادم ی دلم میگه نکردی اون یکی میگه انجام دادی مردم میگن ب خاطر سنته اون گوسفندی که بهم میگه مثل من مشکل نداره اینای که اینجا نظر دادن مثل من بدبخت بیچاره نیستن من نه گذشته ای خوبی دارم نه الان خوبی نه اینده خوبی اخه خدا تف تو روت اینم شد زندگی؟؟ منی که اصلا زندگی به دل خودم نکردم حتی ی بار عاشق شدم دیدی ب گذشته کردم گفتم نه منی که هنوز زندگیم ادامه داره که امیدوارم نداشته باشه نمیتونم کاری انجام بدم اخه چرااااااااااا خدا این زندگی من همه جور مشکل داره ولا دیگه نمیتونم روزی صد بار کفر میکنم منی که هنوز 17سالمه که ریدم تو زندگیم با خدا اصلا زندگی ندارم امیدم خیلی وقته خاموشه میدونی چی میگم……. همه کار خدا باهم کرد حتی گن کاریا….. اینم شد زندگی؟ پس من ب کی بگم که مشکلم حل کنه یا منو نمی افریدی یا. افریدی لاحقل از اعضای بدنم میگرفتی خوشبحال اون کوری که نمیبینه ها یعنی حاظرم من. بشم کور نبینم فقط این همه مشکل نداشته باشم زندگی نیس زندگوه هست من اصلا خیری نه تو دوره کودکی دیدم نه تو این جوانی سگی اقا نمیتونم زندگی کنم تو سرم خودکشی هست جالبش اینجاس که دلشو ندارم انجام بدم اینقدر من بیچاره هستم بغدش جالبش اینجا خدا زندگی ب کیا داده…..ب منی که قبلا نماز میخوندم نداد ب هرچی کافره زندگی داده ب متی که اعتقادم زیاد بود نداد حاظرم قاتل بشم یا حبس ابد برام میبریدن نه اونجور زندگی میکنم ولا دیگه نمیتونم دیگه شوقی ب درس خوندن ندارم برسم جایی فقط نون شب دلشته باشم کافیه نه دیگه دکتر اینا میتونم باشم ولی جوری باهام کردن اصلا هیچی خوشم نمیاد نه میتونم مشکلاتمو ب خانواده بگم ن چیزی ریپم تو زندگیت خدا بعضی ها بهم میگن زندگی تو بهتر از زندگی منه از اونجای من دوست دارم زندگی انو داشته باشم منی که اصلا سن نداشتم معصوم بودم گولم زدن خودمم تا حالا کارهای بد انجام دادم اقا میگم اون تقصیر خودم بوده ولی من سنی نداشتم اون چی؟ ریدم تو اسم الله کیرم تو زندگیت من تو ازمایشات خدای کونی نمیتونم سر کنم واقعا حیف اون مادرم که شبا پامیشد حیف اون پدری که برام پول در میاورد ب اونی که نیستش خجالت میکشم اقا زندگی ندارم و نمیتونم زندگی کنم و نه میتونم خودمو بزنم ب دار من فقط به مرگ اعتقاد دارم نه ب خدا …

 43. علی

  دردمن ازهمه شمابیشتروبزرگتره حوصله گفتن دردامو ندارم ولی خداهم هرلحظه کمکم کرده خیلیاشونمیدونیم ولی بعضی وقتاکاملا متوجه میشیم تمام بدبختیها ازاطرافیان دلسوز یاازمردم حرامخوربه سرمن اومده خودم هم افسرده وله هستم اماامیددارم .به خدا.

 44. parsa

  سلام بچه ها
  چند وقتی هست که دارم به این موضوع فکر می کنم و باید بگم
  خدا خیلی وقته که مرده , الان دیگه نشستن و دعا کردن به هیچ کس کمک نمیکنه تنها چیزی که که تو این دوران میشه بهش ایمان اورد زور بازوی خودتونه وقتشه از جاتون پاشید و زندگی خودتون رو جمع کنید مهم نیست چقدر گند زدید مهم نیست که از هم سن های خودتون عقب مونیدن
  مهم نیست هیچ کدوم از این ها اهمیت نداره الان دنیا شبیه یک میدون جنگه یا پا میشی و تا اخرین نفس برای زندگی بهتر میجنگی یا میفتی و زیر دست و پای بقیه له میشی و باور کن وقتی موفق بشی و به سعادت برسی اون وقت تازه متوجه حضور خدا میشی اون چیزی که داخل راه همیشه کمکت کرد تا به این جا برسی ولی خدا فقط وقتی میتونه بهت کمک کنه که خودت اول به خودت کمک کنی

 45. توببخش

  بچه ها شاید من وشماکه مشکلاتمون سربه فلک کشیده وهیچ راهی جلوی مانیست وبه بنبست خوردیم وانهایی که دارن اززندگی لذت میبرند خداوندازبین ما واونها ماروانتخاب کرده که دراون دنیا زندگی خوبی رابهمون هدیه کنه .مگه چندسال دیگه زنده ایم ولی وای بحال کسانی که حق این ملت مظلوم رو خوردن وظایع کردن که ملت وجوونای رعنای ایرانی ارزویی مرگ کنن .این نیزبگذرد.یاحق

 46. علی

  هر چی ساده تر و خوبتر باشی بیشتر سختی میکشی

 47. فرراد

  وقتی هیچ کاری نکردی وقتی ناخواسته به دنیا اومدی وقتی ناخواسته بی توان شدی چه از نظر مالی چه از نظر جسمانی وقتی به دلیل هزار بدبختی کسی رو که دوسش داری یا عاشقشی رو از دست میدی وقتی از بچگی خواسته هایی داشتی که برآورده نشدن و بقیه دارن تو و خیلی ها نداری و آخرشم با درد مریضی یا حادثه یا زلزله بمیری میگن عذاب بوده خوب این بچه قصه از بچگی گناهی نداشته که رنج بکشه هیچ قانون الهی وجود ندارع تمام قانون طبیعت هستش

 48. حقیقت

  این دنیا مال ما قشر ضعیفها نیست مال افرادِ از خدا بی خبرهای مدعی وپولدارررررر شده دنیا مثل یک آدمه زیبا ،جذاب ، دل فریب و در عین حال نامرد، خود خواه، پول و پولدار پسند،بی معرفت، کثیف ،پر از بدی و پلیدی، دروغ و وعده وعید های الکی،به شدت ظالم ، نا عادل و ظالم پسند هست.
  اینقدر با عشوه گری هاش ، و وعده وعیدهای دروغین ،کلی آرزو میاره تو دلت، اما به محضی که یک لبخند کوچک بزنی چه برسه عاشقش بشی! چنان سیلی محکمی بِهت میزنه که از درو دیوار هم میخوری و مات و مبهوت از اینکه چرا و به کدامین گناه بدی دیدی ،یه گوشه ای افسرده و دلشکسته می افتی،
  دوبار این بازی به شیوه های مختلف تکرار میشه ،دلربایی و دل فریبی می‌کنه که. دوباره مجذوبش بشی ،اگه باز فریبشو بخوری بد رو دستی بهت میزنه چنان که از همه تَرد و سیر میشی آرزوی مرگ میکنی، توی دلش کلی می‌خنده و برای دوباره فریب دادند نقشه جدید طرح میکنه
  باید تو به دنیا، اینقدر بی محلی کنی و بهش ارزش ندی که اون به دنبالت راه بیفتد نه تو!

 49. روانشناس

  دوستان عزیز هم درد سلام
  توی این دنیا هرکسی بگه من بی درد و غمم ، بی مشکلم بدون شک دروغگو هست چون اساس و پایه این دنیا از سختی و رنج بنا شده (حتی اون تریلیارده که هرروز میگه منو این همه خوشبختی ،بازهم مشکل داره منتها درجه سختی، شدت و مقدر رنج ها و مصیبت ها تحملشون ،دلهاو …. همه متفاوت هستند ،همون کمی و کیفی معروف)
  برای اون دوستانی مینویسم که خسته از دنیا آرزوی مرگ دارند مثل قدیمای خودم که هروز میگفتم چرا تموم نمیشم بمیرم راحت بشم!!!!!! بزارید یه تجربه شخصیم برای مثال براتون بگم ،،من بخاطر خَریت خودم سو چشمانم را از دست دادمدر حدی که وقتی یه نفر می‌گفت فلان چیز را!!من از اینکه نمی‌تونستم ببینم،به بالاترین سطح عذاب برام دردآور بود،واقعی از درون میسوختم ولی آتشی پیدا نبود، یه لحظه همین حالا تصور کن که چشم داری ولی نمی‌دیدند، همه می‌بینند برات تعریف میکنند وتو فقط مجبوری تصور کنی، همه جا تاریک ،شب و روز مثل هم)
  اینقدری بود که آرزو میکردم فقط چند لحظه یه ستاره توی آسمون ببینم، تا اینکه بعد از ۲۸_۲۷سال با همون مغز وعقلی که خدا بهمون هدیه به رایگان داده تا پیشرفت و تکنولوژی در علم را کسب کنیم ،جراحی شدم و سو چشمانم برگشت حالا میگم قدر زر ،زرگر شناسد! منم, وقتی حالا چشمم به یک ستاره کوچک توی آسمون میفته از اعماق وجودم با کلی شوق ،تشکر میکنم از خدایی که این دیدو بهم برگردانده حالا تصور کنید من به خاطر دیدن نامردی و سختی دنیا بزنم چشمانم را کور کنم و بگم چرا خدا دنیات زشته اصلا تصویر غیر ممکنه برای کسی که قدر چشمش را میدونه، جسم و روحی هم که خدا بهمون رایگان داده دقیقاً همینه ،! درسته دنیا نامرده ،کثیفه ،سخته اما بخاطر بد بودن یه نفر دیگه (دنیای فانی)که من نباید خودمو نابود کنم باید قدر خودمون بیشتر بدونم ،باید فکر راه و چاره باشم، نه مرگی که پایان مشکلات نیست.
  به امید بهتر و واضح تر دیدن جایگاهمون در هستی

 50. منجی

  دوستان من بیاین با خدامون یه پیمان تازه ببندیم تا نتیجشو ببینیم(بدون شک ):
  اول اینکه خدایا من همواره از تو کمک میخوام ولی منم هر کمکی که از دستم برمیادو برای خودم و دیگران بخاطر تو کردم.
  دوم اینکه خدای من من همواره به تو امید دارم حتی زمانی که در شرایط بسیار ناامیدکننده ای به سر می برم.
  سوم اینکه خئاوندا من همواره تو رو میبینم و بهت لبخند میزنم حتی اگه کل جهان به من بد کنه.

 51. منجی

  سلام دوستان
  منم مثلِ همه مشکلات بسیار دارم ولی در واکنش به مشکلات دنبال راه حل میگردم و راه حل هر مشکلی به امیدواری و خوشبینی توام با تلاش نیاز داره؛
  در بدترین شرایط مفروز خوشحال و خندان باشید و در عین حال تلاشگر و فعال، شاید بگین چطور وقتی محیطمون ناراحت کنندست ما شاد باشیم؟ جوابش اینه که چون 2 ضربدر 2 میشه 4 و منطق اینو نشون میده. به این مثال توجه کنین که اگه باراک اوباما از سیاهپوست بودن خودش ناراحت بود و منفعل، آیا هیچوقت میتونست رِییس جمهور آمریکا بشه؟؟؟ ،
  یا اینکه اگه جی کی رولینگ از بی پولیو طلاقش گوشه خونه می نشست و دست به نوشتن کتاب هری پاتر نمی برد آیا می تونست ثروتمند ترین زن جهان بشه؟؟؟ ، وقتی از کریستیانو رونالدو (ثروتمند ترین فوتبالیست) پرسیدن تو خوششانس بودی؟ گفت: آره ولی برای این خوششانسی خیلی تلاش کردم و زحمت کشیدم؛ حالا خوده منم که یه هدف خیلی بزرگ دارم و خیلی تارسیدن بهش فاصله دارم و اون نجات عالم بشریت هست و گاهی اوقات نامید میشم که من خودم یا خونوادمو نتونستم نجات بدم و منو چه به به بشریت ولی زمانی که برای هدفم کوچکترین تلاشی میکنم بی نهایت مسرور میشم و حتی اگه به هدفم نرسم با افتخار زندگی کردم و مردم.

 52. وحید

  خیلی دارم سختی میکشم تو زندگیم ولی خدا خیلی خیلی کمکم کرده و هوامو داره فقط من یکم عجولم مطمئنم خدا بهم کمک میکنه چون خیلی باهاش رازو نیاز میکنم ولی عجولیم کار دستم میده هی، از خدا صبر زیاد میخوام تا به وقتش معجزشو بهم نشون بده اعتقادم به خدا خیلی زیاده برای اینکه خیلی کمکم کرده امیدوارم شماهم خدارو درونتو حس کنید همه چیو بسپرید دست خودش و هیچ کار دیگه ای نکنید و اعتقادتونو به معجزه و کمک الله از دست ندید اینم بگم که تو بدترین شرایط روحی روانی و دعواهای خانوادگی که به مو میرسه و پاره نمیشه خدا بعد از تمام این دعواها و اعصاب خردیها آرامش عجیبی بهم میده و دلمو قلبمو آروم میکنه.یا حق

 53. Kingferi

  برای اینکه من همه چیز رو برای خودم میخوام،و تاحالا نشده بگم خدا تو چی میخوای،فقط باید از این من دست بکشید،اون موقع تازه سرو میاری بالا میبینی خدا خیلی بیشتر از حد تصور من به من داده،من آنقدر درگیر مقصد میشم مسیرو یادم میره،خدا مهربون و هیچ چیز برای بنده هاش کم نزاشته
  اینه آدمی میگه که،با موتور مسافر کشی میکنه ۱ ماه پیش موتورمم دزدیدن،الان بیکارم،روز به روز هم که میبینید،اما امید به خودش دارم

 54. امید

  من تو کارم خیلی سختی کشیدم ولی اوجی باید ب راهتی میرسیدم این ادمهای حسود کارمو ازم گرفتن واگذارشون کردم خدا دیگه دستم بکار نمیره نهایت بی انصافی شد ولی خدا جوابشنو نداد فقط تمام زحمتهای من پوچ شد وحکمتش هم نفهمیدم

 55. ممد

  تک تک آیات قرآن و خود خدا برام رفته زیر سوال. خیلی خیلی برام سواله و عجیبه. آخه خو تو میگی:
  فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ ۚ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلِينَ. آخه چه جور ممکنه که اول تصمیم بگیری و بعد توکل کنی بر خدا و بعد شکست بخوری. اونم شکست سخت و نا امید کننده.
  «حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ نِعْمَ الْمَوْلى‌ وَ نِعْمَ النَّصیرُ». (یعنی خداوند ما را کفایت می کند، و چه وکیل خوبی، چه سرپرست خوبی و چه یاور خوبی). آخه چه جور ممکنه که تنها و تنها روی خدا حساب باز کنی و بعد شکست بخوری
  وَ تَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ وَ كَفى‏ بِاللَّهِ وَكيلاً. و بر خدا توکل کن؛ و خداوند کافی است که وکیل [کارساز] باشد. والا ما که چیزی ندیدیم.
  وَقَالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ. آخه چه جور ممکنه که از خدا بخوای و اجابت نکنه و بعد شکست بخوری
  ادْعُوا رَبَّكُمْ تَضَرُّعًا وَخُفْيَةً ۚ إِنَّهُ لَا يُحِبُّ الْمُعْتَدِينَ. (وَادْعُوهُ خَوْفًا وَطَمَعًا ۚ إِنَّ رَحْمَتَ اللَّهِ قَرِيبٌ مِنَ الْمُحْسِنِينَ) والا من تنها از خود تو با تضرع و زاری خواندم. با امید و خوف. آخه چه جور ممکنه که تنها و تنها امیدت بر خدا باشه و بعد شکست بخوری
  یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَ الصَّلاةِ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ. والا من از صبر و نماز هم یاری خواستم. ولی آخرش به شکست انجامید.
  فَإِنَّ مَعَ ٱلۡعُسۡرِ يُسۡرًا – إِنَّ مَعَ ٱلۡعُسۡرِ يُسۡرٗا. آخه چه جور ممکنه که تمام تلاشتو کنی و توی برف و بارون و گرما و گشنگی و تشنگی و بی پولی و بعد شکست بخوری. مگه بعد از عسر یسر نیست. نهایت تلاشمو کردم. دیگه تا کجا باید تلاشمو کنم. تا مرز سکته رفتم.
  چه طور ممکنه که مشکل پشت مشکل بیاد سمتت.

  اَمَّن یُّجیبُ المُضطَرَّ اِذا دَعاهُ وَ یَکشِفُ السُّوءَ
  يا [كيست‌] آن كس كه درمانده را -چون وى را بخواند- اجابت مى‌كند، و گرفتارى را برطرف مى‌گرداند. آیا تو اون اظطرار منو ندیدی. تا سکته پیش رفتم. پس چرا کمکم نکردی.

  إِنَّ اللَّهَ سَمِيعٌ بَصِيرٌ. تو میگی من شنوا و بینام. پس چرا کمکم نکردی.

  وَلَا تُسْرِفُوا إِنَّهُ لَا یُحِبُّ الْمُسْرِفِینَ. من می خواستم از این کار فراغت یابم و به کار دیگر برم و تلاش کنم برای کارهای مهم دیگر. نمی خواستم که الاف و بیکار باشم. مگه خودت نمیگی بندگانم اسراف نمی کنن و من اسراف کنندگان را دوست ندارم. من می خواستم جوانیم و زمانم هدر نره. از خود تو اینو خواستم. پس چطور ممکن بود که تو منو در کارم موفق نکنی؟
  ومن یتوکل على الله فهو حسبه. مگه تو کافی نبودی برای من. پس چرا ناکافی شدی.
  وَاذْكُرْ عَبْدَنَا أَيُّوبَ إِذْ نَادَىٰ رَبَّهُ أَنِّي مَسَّنِيَ الشَّيْطَانُ بِنُصْبٍ وَعَذَابٍ. حقیقتاً شیطان مرا خسته کرد و مرا مورد عذاب قرار داد. وَوَهَبْنَا لَهُ أَهْلَهُ وَمِثْلَهُمْ مَعَهُمْ رَحْمَةً مِنَّا وَذِكْرَىٰ لِأُولِي الْأَلْبَابِ و ما اهل و فرزندانی که از او مردند و به قدر آنها هم علاوه به او عطا کردیم تا در حق او لطف و رحمتی کنیم و تا صاحبان عقل (نتیجه صبر در بلا را) متذکر شوند: *** شیطان بر من می خندد. تو چه طور تحمل می کنی و نجاتم ندادی.
  اهْدِنَا الصِّراطَ الْمُسْتَقِيمَ‌ (خداوندا!) ما را به راه راست هدايت فرما. والا ما چیزی جز این نخواستیم. اگه تو میدیدی که دارم راه کج میرم، به راه راست هدایت می کردی. مگه جز این از خود تو خواستم.
  الرَّحْمَٰنِ الرَّحِيمِ. والا ما چیزی از رحمان بودن تو ندیدیم در این باره.
  وَذَا النُّونِ إِذْ ذَهَبَ مُغَاضِبًا فَظَنَّ أَنْ لَنْ نَقْدِرَ عَلَيْهِ فَنَادَى فِي الظُّلُمَاتِ أَنْ لَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحَانَكَ إِنِّي كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ ﴿۸۷﴾ (۸۷) فَاسْتَجَبْنَا لَهُ وَنَجَّيْنَاهُ مِنَ الْغَمِّ وَكَذَلِكَ نُنْجِي الْمُؤْمِنِينَ ﴿۸۸﴾
  و ذوالنون را [ياد كن] آنگاه كه خشمگين رفت و پنداشت كه ما هرگز بر او قدرتى نداريم تا در [دل] تاريكيها ندا درداد كه معبودى جز تو نيست منزهى تو راستى كه من از ستمكاران بودم. پس [دعاى] او را برآورده كرديم و او را از اندوه رهانيديم و مؤمنان را [نيز] چنين نجات مى‏ دهيم (۸۸). مگه نگفتی مومنین را هم نجات می دهم. والا من در مضیغه بودم. از خود تو خواستم که نجاتم بدی. پس کو؟

  با این وجود، چطور می توانم به آیات و خود تو ایمان داشته باشم. مشکل کجاست؟ یعنی میخوای بگی با صبر درست میشه؟ دیگه چقدر صبر. جر خوردم دیگه. تا لب سکته رفتم. پاره شدم دیگه.
  در کل میدانم که همه اینها آزمایش توست. ولی من کم نمیارم.

 56. ممد

  خیلی خیلی برام سواله و عجیبه. تک تک آیات قرآن برام رفت زیر سوال.
  فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ ۚ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلِينَ. آخه چه جور ممکنه که اول تصمیم بگیری و بعد توکل کنی بر خدا و بعد شکست بخوری. اونم شکست سخت و نا امید کننده.
  «حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ نِعْمَ الْمَوْلى‌ وَ نِعْمَ النَّصیرُ». (یعنی خداوند ما را کفایت می کند، و چه وکیل خوبی، چه سرپرست خوبی و چه یاور خوبی). آخه چه جور ممکنه که تنها و تنها روی خدا حساب باز کنی و بعد شکست بخوری
  وَ تَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ وَ كَفى‏ بِاللَّهِ وَكيلاً. و بر خدا توکل کن؛ و خداوند کافی است که وکیل [کارساز] باشد. والا ما که چیزی ندیدیم.
  وَقَالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ. آخه چه جور ممکنه که از خدا بخوای و اجابت نکنه و بعد شکست بخوری
  ادْعُوا رَبَّكُمْ تَضَرُّعًا وَخُفْيَةً ۚ إِنَّهُ لَا يُحِبُّ الْمُعْتَدِينَ. (وَادْعُوهُ خَوْفًا وَطَمَعًا ۚ إِنَّ رَحْمَتَ اللَّهِ قَرِيبٌ مِنَ الْمُحْسِنِينَ) والا من تنها از خود تو با تضرع و زاری خواندم. با امید و خوف. آخه چه جور ممکنه که تنها و تنها امیدت بر خدا باشه و بعد شکست بخوری
  یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَ الصَّلاةِ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ. والا من از صبر و نماز هم یاری خواستم. ولی آخرش به شکست انجامید.
  فَإِنَّ مَعَ ٱلۡعُسۡرِ يُسۡرًا – إِنَّ مَعَ ٱلۡعُسۡرِ يُسۡرٗا. آخه چه جور ممکنه که تمام تلاشتو کنی و توی برف و بارون و گرما و گشنگی و تشنگی و بی پولی و بعد شکست بخوری. مگه بعد از عسر یسر نیست. نهایت تلاشمو کردم. دیگه تا کجا باید تلاشمو کنم. تا مرز سکته رفتم.
  چه طور ممکنه که مشکل پشت مشکل بیاد سمتت.
  وَلَا تُسْرِفُوا إِنَّهُ لَا یُحِبُّ الْمُسْرِفِینَ. من می خواستم از این کار فراغت یابم و به کار دیگر برم و تلاش کنم برای کارهای مهم دیگر. نمی خواستم که الاف و بیکار باشم. مگه خودت نمیگی بندگانم اسراف نمی کنن و من اسراف کنندگان را دوست ندارم. من می خواستم جوانیم و زمانم هدر نره. از خود تو اینو خواستم. پس چطور ممکن بود که تو منو در کارم موفق نکنی؟
  ومن یتوکل على الله فهو حسبه. مگه تو کافی نبودی برای من. پس چرا ناکافی شدی.
  وَاذْكُرْ عَبْدَنَا أَيُّوبَ إِذْ نَادَىٰ رَبَّهُ أَنِّي مَسَّنِيَ الشَّيْطَانُ بِنُصْبٍ وَعَذَابٍ. حقیقتاً شیطان مرا خسته کرد و مرا مورد عذاب قرار داد. وَوَهَبْنَا لَهُ أَهْلَهُ وَمِثْلَهُمْ مَعَهُمْ رَحْمَةً مِنَّا وَذِكْرَىٰ لِأُولِي الْأَلْبَابِ و ما اهل و فرزندانی که از او مردند و به قدر آنها هم علاوه به او عطا کردیم تا در حق او لطف و رحمتی کنیم و تا صاحبان عقل (نتیجه صبر در بلا را) متذکر شوند: *** شیطان بر من می خندد. تو چه طور تحمل می کنی و نجاتم ندادی.
  اهْدِنَا الصِّراطَ الْمُسْتَقِيمَ‌ (خداوندا!) ما را به راه راست هدايت فرما. والا ما چیزی جز این نخواستیم. اگه تو میدیدی که دارم راه کج میرم، به راه راست هدایت می کردی. مگه جز این از خود تو خواستم.
  الرَّحْمَٰنِ الرَّحِيمِ. والا ما چیزی از رحمان بودن تو ندیدیم در این باره.

  با این وجود، چطور می توانم به آیات و خود تو ایمان داشته باشم. مشکل کجاست؟ یعنی میخوای بگی با صبر درست میشه؟ دیگه چقدر صبر. جر خوردم دیگه. تا لب سکته رفتم. پاره شدم دیگه.
  در کل میدانم که همه اینها آزمایش توست. ولی من کم نمیارم.

 57. امير

  خدا هست ولي نه اونيكه ميگن.خدا براي همه عادل نيس.خدا حق همه مظلوم ها رو از ظالم ها نميگيره و به بندهاش دلبخواهي حال ميده يا عذابشون ميده.هيچ ربطي هم به خوب و بد بودن بندش نداره كه اگه بنده خوبيه بهش حال بده و اگه بده عذابش بده

 58. مجتبی

  دوستان خدایی وجدود نداره خودتونو خسته نکنید راحت زندگی خودتوتو بکنیین لذت ببرین انقدر هم خدا دخدا نکنین وقتتو از دست می دین تا زمان مرگ تا میتونیین خوش بگذرونین نه خدایی هست نه فرشتهای نه دینی همه ساخته ذهن بشر هست برای استعمار فکری و فرهنگی و منابع هاتون خوش باشین که عمر کوتاهست

 59. Behnam

  به نام انسان
  همیشه دوست داشتم از یه انرژی برتر که اسمش خداوند یگانه هست؛ انرژیمو بگیرم.الان دیگه نمیدونم درست بوده یا نه.
  مردم عزیز به همون خدایی که همتون می‌پرستید برید تلاش کنید.اگه وضع مالیتون نامناسبه ازدواج نکنید تا بخواید یه نسل رو درگیر کنید.گردن خدا نندازید. توقع مسخرست والا.
  کتاب خوب ؛ موسیقی خوب؛ ورزش خوب؛ پشتکار؛ انسانیت ایناست که تو رو موفق می‌کنه و آخرش چون ذهنت آروم و سلامته میگی خدایا شکرت.
  برید پی زندگیتون هیچکسی بهتون تا خودتون نخواید هیچ کمکی نمیکنه ؛ خدا خودتی…تو ذره ای از وجود خدایی.به خودت برس.

 60. امير

  ديگه از خدا هم دلسرد شدم.خدا بعضي ها رو اصلا نميبينه و براش اهميتي ندارن.به خوب و بد بودن آدم ها هم ربطي نداره

 61. .

  الهی شکر خدای مهربانم که بسیار مهربان و بزرگ است ♥️ خدا جونم عاشقتم ♥️♥️

 62. ناامید از رحمت الهی

  ای کاش این بحثها نتیجه ای هم داشت, ما که نفهمیدیم آخرش تقصیرکار کی بود?
  به قول قدیمی ها خدا دلش برای هیچکس نمی سوزه و کارش خودش رو میکنه

 63. زیبا

  گاهی باید مثل خودش تنها باشی تا بفهمی تنهایی چیست؟
  گاه دلت شکسته اما شکننده تر از اون انتخاب که کردی و پشیمانی
  حال که در زندگانی ارزوهایی داشتیم و خراب شد همش
  هرچقدر بهترین ادم باشی زندگی سخته تر برات
  توویخانواده زندگی کردم که قانع بودن یادم داد اما با یتصمبم اشتباه راهی انتخاب کردم که سخت از خانواده بود ارزوهای بر باد رفته همه مشگلات دشواری رنگ رنگ دارن خیلی ندارن

 64. ایلیا دانش

  بچه ها لطفاً فقط از خدا بخواین دعا کنید آرزو کنید با خدا هر رو حتی ۱۰ دقیقه هم که شده خلوت کنید و طلب آمرزش کنید . خدا هم همه چیز رو درست میکنه
  من برای همتون دعا میکنم
  شماهم برای من دعا کنید
  همین دعا های ماست که جواب میده
  تا میتونید کار خیر کنید
  التماس دعا

 65. خدایا کمکم کن

  همینجوری سرچ کردم کلمه خدایا امدم این پیج. اینجا مینوسیم بلکه خدا رحمش بیاد به همه ماها نگاهی کنه. ۳۲ سالمه و ارشد دارم. با همه نداری و فقری که داشتم درس خوندم که بلکه زندگیم خوب بشه.تا حالا یه خواستگار نداشتم نه زشتم نه هم دختر بی بندباریم. نمیدونم چرا وقتی میبینم ادمایی که اشتباهاشون از من بیشتر بود از نظر علمی ضعیف تر بودن الان کار دارن زندگی دارن. خود به خود ناامید میشم خدا میبینی که من مجبورم دم نزم از نامردی های اطرافم ولی باز هم نگاهم نمیکنی. میبینی که داماد کثافتمون با دید بد نگام میکنه. همش دارم به تو پناه میارم ولی چرا پناهم نمیدی تو دلت میخواد ما تو گناه غرق بشیم اگه واقعا ما را بنده خودت میدونی کمکمون کن کمکم کن نمیخوام بیشتر از این گناه کنم. من هر چی باشم فقط تو را دارم تنها پناهم تویی ولی چرا بهم کمگ نمیکنی چرا واقعا امروز اشک پدرمو دیدم با حرفای من اشکش درامد ولی باز هم هیچی معجزه نمیکنی برام کار نخواستم تو را هر کی برات عزیزه قسمت میدم شرایط ازدواج برام فراهم کن. منو با بی ابرویی امتحان نکن به خداوندی خودت قسم که بخوایی با ابروم امتحانم کنی قید اون دنیا را میزنم و خودکشی میکنم این دنیام اگه قراره همش حسرت باشه اون دنیا نمیخوام. خدایا خودت گفتی دعا پدر و مادر گیراست تو را به بزرگیت شرمنده پدر و مادرم نکنم این همه دعا میکنن برای زندگی لجن من تو کمک کن
  کمکم کن شرایطم خوب نیست تو گریه هامو میبینی منو از این وضعیت نجات بده بخاطر خانوادم نمی تونم نگاه هرز به خودمو تحمل کنم دم نزنم
  تو حضرت زهرا ۹ سالگی شرایط ازدواج براش مهیا کردی و میگی پاک و معصوم ولی من بدبخت ۳۲ سالم شده هوامو نداری خب انسان خطا میکنه من که ن دوست پسر گرفتم نه روابط نامشروع داشتم نمیگم بی عیب نقصم ولی مگه جز تو کی را دارم تو که عیبامو میپوشونی خودت هم این مشکل حل کن هر جوری که میدونی من دیگه طاقت ندارم خدا خستم خسته

 66. محمد

  کصشر ترین دلایلی که میشه واسه چیزی اورد رو به جا جمع کردی استاد!
  حکمت خدا پاره شدن کون ماست؟ مصلحت بگا رفتن ماست؟
  یعنی بیناموستر و گناه کارتر از ما وجود نداره؟
  جمع کنید این اباطیل رو

 67. سامان

  سلام دوستای گلم
  اهل کفر گفتن یا زدن حرفای ازین قبیل نیستم ولی ۳۶ سال که توی این دنیای نکبت آور دارم زندگی میکنم ولی تا حالا رنگ خوش زندگی رو ندیدم بنظرم توی این دنیا هرچی سنگدل تر و ظالم تر باشی خدا بیشتر بهت اهمیت میده، یه مثال میزنم تا حالا شده توی یه رستوران نشسته باشید و مشغول غذا خوردن باشید و یه بچه دست فروش از پشت شیشه رستوران رد بشه و چشمش به میز غذای شما بیوفته و آب دهنش رو قورت بده؟؟ و شما این صحنه رو ببینید ؟؟ واکنش منی که شاید واسه هزینه اون رستوران اومدن تا آخر ماه از نظر مالی به مشکل میخورم و کم میارم اینه که میرم یه پرس از اون غذا برای اون بچه هم می‌خرم میزارم رو چند تا میز اونور تر و اون بچه رو صدا میکنم تا بیاد بشینه و غذا بخوره و حتی واسه این که خجالت نکشه غذای خودم رو نصفه کاره ول میکنم و میرم… اما واکنش اون سنگدل و ظالمی که دیگران به تخم چپشون هستند اینه که با نگاه تحقیر آمیز طوری به اون بچه نگاه کنه که بفهمونه تو یه موجود کثیف و اضافی هستی جای تو اینجا نیست… بنظرتون واکنش خدا نسبت به برخوردها چیه؟ یعنی دلش نمیگیره؟ چرا واکنشی نشون نمیده؟ چرا داراها، داراتر میشن و فقیرها فقیرتر؟ تکلیفمون چیه واقعا؟ یعنی اصلا خدا وجود داره؟ اگه هست پس چرا با این همه ظلم و فساد کاری نمیکنه؟ مگه قوم لوت رو از بین نبرد؟ چی باید جواب بدیم توی اون دنیا؟
  ای بابا!! ولش کن الان سنگ میشیم!؟ همینجوری زندگیمون اندرخم یک کوچه بن بستی هست..!
  بنظرم دنیا جای ظالماست زندگی خوب رو هم اونا میکنند ما همگی فقط یه تماشاگریم که ورزشگاه خالی نباشه… نمیدونم!!!
  ولی با همه این تفاصیر اوستا کریم نوکرتم، قربون کرم و معرفتت

 68. ولم کن

  آقایون خانوما من داره میشه 18 سال خودم رفتم ی سال دست فروشی کار کردم هر روز ناهار شام بخرم اونم پدرم میگیره مواد بخره از اول تو اعتیاد بدبختی منت کل فامیل رو سرمونه مادر بی سواد خرفت ی زمان ی ماه فقط چایی شیرین داشتیم بخورم اونم بودن پنیر هر کی می شنید خندش میگرفت و اینا به درک آقا مگه خدا نمیگه این دنیا دار مکافات و فانی باش هر چی امتحان بدبختی مرض کوفت بود نمره بده بریم، من به زور آوردید این دنیا تخ.ی باشه ولم کن اصلا مهم نیست تصمیم گرفتم کنکور بدم منی که موقع درس میخونم حال میکنم هم هوش دارم هم حوصله اینقدر هر سری مشکل میندازه ، کتاب هامو گرفتن فروختن ، گفتم به درک ، ناهار شام نداریم به درک تازه همون پول که ناهار شام میخرم بعد اینکه بکوب از صبح تا شب خوندم بهم بیماری داد که الان پول ویزیت هم ندارم و خیلییییییی چیز های دیگه الان تصمیم گرفتم افسردگی حاد بگیرم تو این 18 سال کمک که نکردی حداقل سنگ ننداز دست از سرم بردار نمی‌خوام بهشت ولم کن من تو فقر بمونم کافر میشم ولم کن منو تو به وجود نیاورده من از سکس پدر و مادر تخم جنم به وجود آمدم فهمیدی ؟

 69. خدا میخواد بدبخت باشم

  تو خانواده اعتیاد بی پول بزرگ کردن کیف یکی میآورد کتاب یکی می‌خرید عین بدبخت ها بابام تو خونه شیشه می‌کشه گفتم به عنم خودم درس میخونم چشم دیدن اینم نداره میگه نه باید راه باباتو بری باید بیچاره باشی نه ناهار داریم نه شام هر روز شکنجه کتاب میام نیست فروختن از شیش بلند شدم هدف دار موندم تا 10 روز سوم منی که سالم بودم مریض کرد الان ده روز باید همش برم آزمایش گفت زهر مار پول ویزیت هم ندارم الان برم تخصیصی چ برسه به دارو الان دیگه تصمیم گرفتم افسردگی حاد داشته باشم به درک خودم هیچ وقت نه ازدواج میکنم نه بچه میارم که به فلاکت من مواجه شه ( کلی از قبل تعریف نکردم این فقط برای کنکورم بود زارررت)

 70. بنده خدا

  سلام ساعت سه و نیم صبحه. باور کنید نصف بیشتر این نظرا رو خوندم دیگه خسته شدم . چی بگم والله. منم مثل همه از زندگیم راضی نیستم . سرتون رو درد نمیارم خیلی سختی کشیدم الان هم به همون خدایی که این قدر درباره اش حرف زدید خیلی وقته یه روز خوش ندیدم اصلا یادم نیست آخرین بار کی خندیدم اما یه چیزی هست . منم یه تجربه مرگ دارم که خیلی چیزها رو دیدم این دنیا . اون دنیا و برزخ . و اعمال آدما و روح مرده ها و عذاب کردنشون و عالم قبر و اینکه بعضی از بدنا تازه میمونه و اینا و وسعت اون دینا در برابر این جهان ناچیز . بهخدا خیلی هاش و با چش خودم دیدم و حس کردم . تازه بعد از زنده شدن هم یه جوری چشمم به روی خیلی حقایق باز شد . با عالم ماورا و موجودات عجیب ارتباط داشتم سرتون رو درد نمیارم میخوام بگم اونایی که میگن خدا نیست و کاری ازش نمیاد به خود خدا حساب کتاب وجود داره اون دنیا وجود داره بهشت رو ندیدم اما عذاب وجود داره . کار بد و دزدی و گناه عذاب داره . دیدم که میگم .تازه از یکی از امام ها هم شفا گرفتم . تا حالا هم جایی نگفته بودم میدونم خیلی هاتون هم میگید بابا این دیوونست. دروغ میگه . اما خوب فقط نظر دادم. ایمانتون رو قوی کنید نمیگم دنیا برات بهشت میشه اما خیلی از مشکلاتتون راحت تر حل میشه. اما حالا این چه حکمتی هست که یه دسته باید سختی بکشن که اکثرا هم مربوط به ایرانه و مسلمونا نمیدونم . فقط خدا میدونه حتی آخوندا هم نمیدونن الکی میگن . . دعا کنید بد ،بدتر نشه . شکر گذار باشید . خوب میشه ….. لا اقل من که با این امید زنده ام

 71. کلونی ۱۸

  بزارید یک چیز براتون روشن کنم
  من ی انسان نیستم خب
  در واقع ۳۰۰ هزار سال که با چهره انسانی دارم زندگی میکنم
  من از ی سیاره به اسم ویگانیس که در صورت فلکی اسکارین و کلونی ۱۸ که نمیدونم شما اسمشو چی میزارین زندگی مکردم حدود ۴۸۰ هزار سال پیش سیاره ما از مدار خارج شد نه به علت برخورد به علت کاهش انرژی ستارمون ما از انرژی ستارمون برای تامین انرژی سیاره استفاده میکردم سیاره من خیلی سرد بود حتی سرد تر از قطب جنوب شما.
  ۱۰۰۰ سال قبل از اون اتفاق و از مدار خارج شدن ما افرادی بودن که بهوش اخطار دادن که نمیشه از انرژی ستاره استفاده کرد ولی فایده نداشت ما به هرحال از بین می‌رفتیم و وقتی از مدار خارج شدیم همه‌ی ما بصورت پراکنده چون نژاد ما گونی اجتماعی نبودن حداقل نه گونه ما.
  ما مادر داریم نه پدر ما از خود سیارمون به عنوان انگل تشکیل می‌شدیم .
  بعد از گذشت ۴۸۰ هزار سال زمینو پیدا کردم و با چهره انسانی به زندگی ادامه دادم ما چهرمون و به صورت محیطی تغییر میدهیم مثلاً زمانی که توی سیاره خودمون بودیم یا حداقل خودم ظاهری شبیه ی سخت پوست داشتم تا از سرما در امان باشم
  اینجا روی زمین من بیشتر شبیه ی انسانم که چند سال نخوابیده
  حالا بزارین اصل مطلب رو بگن چرا شما انسانا فکر میکنید که همه توجه خدا به شماست این همه سیاره و کهکشان هست و ماهم خدا داریم چون انرژی خدا قابل درک و اندازه گیری
  باید بدونید که خدا تمام توجهش به شما نیست و شما ی گونه ای هستید در ی گوشه خیلی ریز از مخلوقات خدا

 72. محمد

  آقا من دلم میخواد این دنیا گناه کنم اون دنیا جزاشو ببینم خب
  دلم میخواد که چیزی که من بهش اهمیت میدم اتفاق بیفته
  چرا آدمایی با ۱۵ سال سن بخاطر ی سریال ۸ قسمتی ۳۵۰ هزار دلار که میشه ۱۴میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان با پول در بیاره که مثلاً کافر بعد من توی ایران هیچ گروهی نباشم چرا؟
  چرا اونا تو بهترین شرایط و امنیت مالی و … به دنیا بیان ما اینجا تو فلاکت؟چرا؟
  این عدالت خدا کجاست؟

 73. شاهین

  پاسخ به شبنم
  زندگی منم همینجوره چندبار خودکشی کردم نشده فقز اینو به بگم دقیقا ته قلب منو نوشتی بااین تفاوت که من پسرم
  واقعا دوستان خسته شدم خسته دیگه نمیتونم زندگی کنم

 74. دیانا

  من از ۱۲ سالگی و حتی قبل ترش تا الان که ۱۷ سالمه و کنکوریم اختلالات روانی وحشتناک شدید گرفتم وسواس فکری خیلی شدید افسردگی اضطراب وحشتناک حمله وحشت و خلاصه اوضاع روانیم بی نهایت بد بوده همیشه هیچوقتم درمان نشدم و همیشه زجر کشیدم این ۵ سالی که گذشت و یه روز آرامش نداشتم یه روز زندگی نکردم الان از درسم و عقب افتادم و هیچی قبول نمیشم و اگه درمان نشم تا ابد همینطوریم و کنکورم هیچوقت نمیتونم بدم هیچوقت نمیتونم درس بخونم با اینکه من بچه درس خونی بودم و برام مهمه الان که قراره برم دکتر و امید دارم که درمان شم یه مشکل دیگه یه اضطراب دیگه به زندگیم اضافه شده که میگم خدایا کاش هیچوقت کنکور قبول نشم کاش هیچوقت وسواسم خواب نشه ولی اون مشکل نباشه خدایا خدا جونم من همیشه بهت امیددارم اول و آخر تویی که میمونی برام میدونم و مطمئنم گریه هام و میبینی و تک تک حرفامو میشنوی و مطمئنم که کمکم میکنی خداجونم التماست میکنم کمکم کن خیلی اوضاعم بده

 75. سعید

  هر چه خوبی کنی فقط وجدانته ک راحته نمیشه و نمیتونی در قبال کاری ک کردی از خدا مزد بخواهی چون فکر نکنم کسی باشه ک کمکت کنه… خداوند همان طبیعته… یک طبیعت هوشمند… ی نظر میدم ببین چیه .. وجود یک خالق…البته خالقی ک درستت کرده و رهات کرده رفته…فکر کن اگر آلت تناسلی روی پیشانی آدم بود.. و یا فکر دهان و دماغ رو واسه تنفس فقط از یک روش استفاده میکرد.. مثلا فقط از دهان… چقدر مشکل بوجود میامد اگر بعلتی تنفست قطع میشد… و محل دفع مدفوع با محل ورود غذا جابجا میشد…و همین نرگی و مادگی… و تکمیل کننده هم….مونث و مذکر…. خلاصه از رنگهای زیبای گیاهان ..همچی هوشمنده ولی نامرد….. هرگز منتظر خدائی نباشید ک بیاد کمکت کنه…. این مبانی دینی فقط برای اینه انسان سرکش و بیرحم را مهار کنه و امیدوار بزندگی…زندگی سختی ک اگر امید نداشته باشی زود خواهی مرد… تمام کامتت ها حرف دلیه ک راست گفته… چون راست شنیده…. منتظر کمک از طرف خدا نباش این وکان خیلی وقته درش بسته است. خوبی کنی فقط آرامش وجدانه ک بهت میرسه و حس خوبی هم دستمزدت…و همینطور برعکس…. بهترین کارهای انسانی رو کردم… بدترین چیزها رو مزد گرفتم
  خداوند خیلی وقته ملکش رو فروخته و رفته

 76. سعید

  سلام…سالها به ملت خدمت کردم..دلسوز همه بودم و صادق…. ولی خدا تنها یک زندگی با بی آبروئی و سختی هدیه ام داد هرگز نه خیانت کردم و نه جنایت ولی مزدی که خدا داد با هیچ مقیاسی قابل مقایسه نیست..در همچیز شکست و سرخوردگی..عاشق هم نوعم بودم و دلسوزش…دروغ و کلک توی زندگیم جائی نداشت ولی خدا هر چه توی زندگی داشتم از من گرفت..هم سرمایه کل زندگیم و هم بچه هام رو….. خدا خودش من رو شکاک کرد بوجودش..و مثال هر ک ظالمه . سالمه انگار راسته
  هر صبح ک از خواب پا میشم میگم ای کاش دگه پا نشم و بمیرم..خداوند خوب مزدی از صداقت و درستکاری من بهم داد… تا جائی ک حتی دگه خدا رو قبول ندارم. شکنجه گاهی بس طولانی شده این زندگی ….تمام نمیشه ولی خودم تمام شدم…همش دروغه این پاداش های خداوندی

 77. زری

  من ازخدایک چیزی روخواستم وخدابهم داد این قشنگ باقلبم متوجه شدم ولی من خیلی بی لیاقت بودم وازش استفاده نکردم تااااااا ازدستم رفت من خودم خیلی بی لیاقتم خدامهربون تروبخشنده ترازاین حرفاست خدایامن ببخش کمکم کن تاجبران کنم وبه اون چیزهایی که میخوام برسم

 78. Homa

  زندگیم پر شده از سختی دو ماهو سه روزه مامانم مرده وضع روانیم هر روز بیشتر از دیروز بدتر میشه فک میکنم خدا اصن نمیخواد ط این دنیا خوشی ببینم خدایااا یه کمکی کن به من دیگه دارم نا امید میشم از زندگی مامانمو برگردون یا منو ببر پیش اون بسع دیگه تاقت ندارم جونی نمونده واسم

 79. شوالیه ای بی وطن

  خدایا خیلی نامردی تو خودت دوست نداری که من توراه تو باشم هروقت خواستم تو راهی موفق شم و درست زندگی کنم تو نخواستی هیچ وقت تو کارم کمکم نکردی خدایا من که دیگه ازت ناامید شدم و دیگه ازت توقع کمک ندارم

 80. شبنم

  سلام دوستان، همون ی چیزی برا گفتن داریم اومدیم اینجا، از همه شاید روشنتر منم ی دختری بودم زبرزنگ درس خون با استعداد و آینده نگر، الان 29 سالم هیچی نشدم چون پارتی نداشتم، هیچی نشدم چون اهل هیچی نبودم، خواستگار خوب رد شده ازم چون زیاد مذهبی بودم، حس میکنم ناامیدم دیگه انگیزه و رویا ندارم و نمی‌خوام داشته باشم ،تموم شدم ولی خدا دستمو نگرفت

 81. محمد

  من هنوز به خدا ایمان دارم نجاتم میده. بعد اینکه نجاتم داد داستان زندگیمو میگم. یا حق

 82. فرشته

  چقدر از خدا گله دارین…
  ولی یه سوال
  کدوم معلمی سر جلسه امتحان به دانش اموزش کمک میکنه؟!
  امتحان مهمه یا نتیجه‌‌ی اون؟
  عزیزان
  تلاشتونو بکنین به خود خدا قسم خدا وقتی ورقه‌های شمارو اصلاح میکنه اگه کمم بگیرین بخاطر تلاشتون نمره‌ی خوبی میده بهتون

  ایمان بیارین
  امید داشته باشین
  که زندگی واقعی هنوز شروع نشده!

 83. هیچی

  خدا اصلا وجود نداره اگرم داره پس کثیف ترین موجوده جهانه. همش اتفاقه حادثه است . خدا وجود نداره اگرم داره یه موجوده پست و رزله

 84. ناشناس

  هعی خیلی هاتون مشکلات خیلی خیلی بزرگی دارید و شاید از خدا نا امید شده باشید(:
  ولی من نمیگم مشکل ندارم ولی ای کاش بمیرم(( :
  استرس نگرانی ترس از والدین
  ولی بازم امید دارم ک شاید خدا دوباره ی نگا ب منم بکنه ولی میدونید <<خدا تو بدترین شرایط روی خوشو نشونتون میده^^^^^(:
  فک نکنید اون دنیا هیچی ب هیچی نه!
  اونجا عدالته☺
  اینجا بد گذشت خدا میبینه اون دنیا بی جواب نمیزاره!((:
  حواسش هست ب کی زیادی داره پول میده و خوش میگذره ب کی داره تو بدبختی میگذره
  پس ب اون دنیا حداقل یکم امید داشته باش ک عدالتی هم هس(( :

 85. هلنا

  بهضی ها ممکنه به خاطر شرایط بد یا ظرفیت کم خودشون یا عدم درک وضع طبیعی زندگی در این جهان ، به بدگویی یا بدکرداری بیافتن. حتی ممکنه شخصیت ضد اجتماعی پیدا کنن و به دیگران صدمه بزنن. این درسته که شما هر کامنتی رو از این آدمها منتشر کنید؟؟؟؟؟ این بی مسولیتیه. همونطور که اگر پلیس اجازه بده یک فرد خطرناک برای جامعه با سلاح تو خیابونها عربده کشی کنه. لطفا به مسولیتتون رسیدگی کنید و کامنتها رو با دقت منتشر کنید.

  گاهی بچه های ما که هیچ فکر بدی در سر ندارن و ناامید نیستن و زندگی و ایمان خوبی دارن با این کم ظرفیتیها دچار مشکل میشن.

  به همه توصیه میکنم درک کنید. اینجا دنیا است. نه بهشت. از زمستان توقع گل نداشته باشید. قانون اینجا اینه. اگر طبق قانونش عمل نکنید به هیچی نمیرسید. حتی مومنی مثل شهید بهشتی در خطاب به مومنان بی مسولیت که همه چیز رو از خدا میخواستن تذکر میدادن که بهشت را به بها بدهند نه بهانه.

  کجا خدا ضمانت داده که اگر راهها و امور عقلانی و زمینی و مادی رو نادیده بگیرید به صرف ایمانتون به من همه چی بهتون میدم؟؟؟؟؟

  برید زندگی بعضی کارآفرینها رو بخونید ببینید از دل چه جهنمی موفق شدن زندگی رو بسازن. این ایمانه نه صرف مسجد رفتن. مومن زندگی میکنه. از سختی ها عبور میکنه. جهان رو طبق قوانینش میفهمه و میپذیره.

  حالا در بین کفار هم زندگی بد هست در بین مومنان هم زندگی خوب هست. این دلیل بر اینهمه بی حرمتی به خداوند نمیشه. مودب باشید. بعد از توهین علنی به خدا دیگه هیچ حریم و حرمتی روی زمین باقی نمیمونه. وقتی حریمها شکسته بشن آدمی از گرگ درنده خو تر میشه. اگر دنبال زندگی خوب هستید از راهش پیگیری کنید. راهش توهین به خدا نیست. خیلی از این حرفا راههای زمینی و عقلانی داره. برید بیمارستانهای تامین اجتماعی از خدمات مشاوره رایگان یا بسیار ارزان استفاده کنید. انگار طرف نشسته رو بخاری هی داد میزنه ای خدای…. چرا میزاری آتش منو بسوزونه تو که حکیمی قدرت داری تو که آتش بر ابراهیم گلستان کردی… . این جهان قوانین خودشو داره. لیس للانسان الا ما سعی.

  گرچه میدونم دارید ناز میکنید براش تا نازتونو بخره. و این کارو میکنه. اما این کارو در برابر دیگران نکنید لطفا. خدا هم کم مظلوم نیست.

  آیا آنها که ایمان آوردند گمان میکنند که ایمانشان را نیازموده رهایشان خواهیم کرد؟….

 86. هعی

  سلام………
  در واقعه منم از دیگه از زندگی خسته شدم ………..
  نمیدونم هرچی از خدا خواستم نداد ولی بعضی نه بعضی ۸۷درصد از مردم خیلی خوشحال هستن میتونن در اخر سر ازدواج کنن حالا کاری نداریم به اونا.
  من خودم شخصان کاری های تو زندگی کردم که خیلی پشیمان شدم خدایش چرا خدا اون موقعه کاری نکرد چرا منو راهنمایی نکرد مردم میگن خدا راه درست و غلط گذاشته…… خوب اونای که گفتن من کلا ۷سالم بود من اون موقعه مغز یا دانشمند نبودم واقعا بعضی از مردم میبینم بدبختی دارن نه مثل من شاید بگم من بدبخت ترین فرد روی کلا دنیا هستم خداااایا خسته شدم بسه دیگه
  شاید باورتون نشه نماز هم خواندم نمیدونم شایدم سرعتی خواندم قبول نکرده خدایی دارم راستشو میگم شاید دارم حرف
  دل بعضی ها رو میزنم خداااااااایا پشیمان شدم ولی از این ناراحتم که هرچی ارزو کردم اونم از ته دل بحث پول نیس کاشکی یه زندگی خوب و ارامش داری داشتم که اونم ندارم دارم اذیت میشم شایدم دارم تاوان گناهامو پس میدم معلوم نیس…..تو خونه دعوا مدرسه بدبختی بیرون دعوا گفتم شاید دارم تاوان گناهامو پس میدم از این طریق خدا اگه وجود داره ولی من میگم نیس چون کمکی بهم نکرده هروز با نا امیدی رفتن ب مدرسه یا ب هر جا راستش تو این زندگی مرخرف خدا دارم بد تاوان پس میدم اگه ۱۰ثانیه خوشحال باشم ۱سال تاوانشو میدم از اینجا مادرمم ادم نماز خونی هس جالب اینجاس خدا به دعا های مادرمم گوش نمیده!!! پس اینچه خدایی هس ؟ من ارزو تو دلم موند دیگه تا روز مرگم ب معجزه نمیپیواسته من میدونم اگه خدا برا خودش خداس برا ما کجاس؟؟؟هروز میگم کاشکی پول نداشتم ولی ی زندگی خوب میداد پول که داده ولی در عوضشش جوانی و ارزو دل ازمون گرفت من کلا۱۷سال سن دارم موهای سرم دارن سفید سفید میشن باید منو جلو ببینی تا باور کنی ارزوی های داشتم که تو دلم خدایش موند خدا گفت کاری بهت کنم دیگه اسم ارزو رو تو زبانت نیاری من الان نمیدونم شبه یاروزمن کلا ذهنمم داغون شده از بسه که غصه و بدبختی دارم نمیتونم خوب درسمو بخونم شانس اونای که گرفته ببین تو گهواره مردن و غمی از دنیا نبردن من گذشتم خیلی خوب نیس به خاطر اونه از خدا ناراضیم چون دستمو نگرفت راهاهم کرد بین گرگ ها من همیشه بدبختم و بدبخت تر هم میشم عاشق شدی و ب گذشتت ی مرور بکنی بگی هعی خدا بعد ازش جدا بشی؟؟؟اصل کار گذشتس که من هیچ زندگی خوبی ندارم ولی همیشه ادم بدا پیروزنن و خوب ها باخته واقعیته من همیشه میرم قبرستون اونجا درد دل میکنم کسی حرف دلمو درک نمیکنه چون درک کردن. من سخته وقتی از زندگی بسوزی دیگه سوختی امیدی نیس….
  بنام زندگانی….

  حرام شد جوانی….

 87. گل رز

  میدونید ما برای چی آفریده شدیم برای رسیدن به خدا .وقتی خدابه ما مشکل میده و ما به درگاه خدا رو میاوریم در هنگام خوشی خدا رو فراموش میکنیم . مشکلات و سختی برای بیدار شدن ما از خواب غفلت است . ما هیچوقت عاشقانه عبادت نکردیم .هیچوقت لذت عبادت را نچشیدیم . ما چه میدانیم عشق به خدا چیست . اگر خدا را یافتی . خدا یعنی خودآ :یعنی به خود بیا ای انسان . ما اصلا زندگی نکرده ایم .کی گفته ماشین خونه بهترین ازدواج بهترین شغل .بهترین زندگی خوشبختیست . اصلا قانون خدا این نیست . خوشبخت کسی ست که خدا رایافت . اگر خدا را یافتی دنیا را یافتی .خوشبخت کسی ست که قید دنیا را بزند و عاشق خدا شود. سالها طول میکشه که انسان خدا رو پیدا کنه . اگه خدا را پیدا کنی آنوقت دنیایت آنقدر زیبا میشود که آرزوهات خنده دار میشوند. اگه خدا به ما مشکل میده برای اینکه مابه خدا برسیم خدا روفراموش نکنیم.اگه خدا را پیدا کردی شب و روز اشک شوق میریزی دنیا رافراموش میکنی .انسانها برایت اهمیتی ندارن .حرف مردم اهمیتی ندارد.فقط دنبال به دست آوردن دل خدا هستی . یواش یواش شروع کنیم که به بالاترین مقام عالی خدا برسیم نه به آرزو و دنیایمان . چه روزها که هدر دادیم .چه روزها که خالی از عشق خدا بود. ماچه میدانیم و کی بفهمیم این عشق را .

 88. علی

  سلام،منم جوونیم تو خونه رفت جز تنهایی افسردگی چیزی برام نمونده فقط یه چیزیو فهمیدم خدا مال پولداراست

 89. بهزاد احمدی

  درود بر همه ایرانیان با اصالت و با تمدن و آگاه. اینها همه چرندیات و دروغها و توجیهاتی بیش نیستند . کدام خدا ؟ همان خدایی که این همه ظلم و ستم میشود و گوشش بدهکار نیست و یا خدا به ظالمان و ستمگران بیشتر کمک میکند تا بیشتر به ضعیفان ستم شود . همان خدایی که به تروریستهای داعش و تکفیری و طالبان و احزاب تروریستی دیگر و آخوندها اجازه میدهد که براحتی سر ببرند و خیانت کنند و حق وحقوق ملت ها را نابود کنند . آیا خدای ظالمان و خدای مظلومان و ضعیفان فرق میکند و جداست ویا خدا به این قوم ظالم و ستمگران زورش نمیرسد ؟؟؟؟؟ و یا …

 90. از جنس شما

  سلام دوستان عزیز،
  فکر میکردیم مشکلات ما خیلی زیاد و بزرگن،اما میبینم خیلی از شما عزیزان درد و رنجتون از ما بیشتره و بزرگتره…
  با اینکه کارد به استخوانم رسیده ولی باز خدا را دوست دارم…
  با آنکه بسیار گله ها دارم ولی باز خدا را دوست دارم…
  من مثل کودکی هستم که نمیدانم چه چیزی برایم خوب است و چه چیزی بد! اما او مثل بزرگیست که خوب میفهمد چگونه مرا به بهترین خودم برساند…
  شاید همین الآنم که دارم مینویسم دلم پرخون باشد ولی باز هم خدا را دوست دارم
  در آخر برای همه شما عزیزان بهترینهارو آرزو میکنم

 91. دوست خدا

  منم همه ی سعی م رو کردم که با خدا دوست بشم یه رفیق واقعی . ولی هرچی بیشتر خودم رو با معیار های خدا هماهنگ کردم سختی برام بیشتر شد و دعا هام مستجاب نشد ، نمی دونم شاید هنوز وقتش نرسیده ، بعد از پنج سال توبه واقعی و توبه شکستن به این نتیجه رسیدم که با خدا نمیشه بحث کرد ، بنده ی واقعی اونه که سختی رو ببینه و فشار رو ببینه و بدونه وضعیت روزبه روز داره بد تر میشه ولی هرگز امیدش رو نسبت به خدا از دست نده . خدا به من یه عالمه چیز خوب داده که شکر هیچ کدومو درست به جا نیاوردم ولی همش گله می کنم که چرا دو تا دعای مهم زندگی منو مستجاب نمی کنه ، خیلی سختی کشیدم خیلی از نفسم و شیطان زمین خوردم و دوباره یا علی گفتم به امید خدا بلند شدم الآنم این کش مکش در من وجود داره ، من خیلی به خدا وابسته هستم اگه یه ساعت بگذره و من باهاش درد و دل نکنم و دعا نکنم و با هاش حرف نزنم دلم خیلی براش تنگ میشه یجوری که انگار چند ساله رفیق و شفیق صمیمی م رو ندیدم , بار ها خواستم دور خدا رو خط بکشم و بگم دیگه نه من نه تو ولی آنقدر دوستش دارم که وقتی عذابم می‌کنه و وضعیتم بد تر میشه با این که از ته دل ناراحت و عصبانی میشم باز میگم اگه شما ی خدا این رو می خواید مشکلی نیست شما راضی باش قدرت بده منم راضی بشم از شما
  خدای عزیز و مهربونم من شما رو از این دنیا و همه ی زیبایی هاش ، خودم و خانواده و همه ی مردم دنیا و همه لذت های دنیا و آخرت بیشتر دوست دارم
  امید دارم و از ته دلم التماست می کنم دو تا دعای منو برآورده کن خدای مهربون و عزیزم ، اگرم نکردی مشکلی نیست ها یکم ازت ناراحت میشم ولی هرگز نه تو این دنیا نه تو بهشت نه تو جهنم نه تو برزخ رهات نمی کنم رفیق من
  راه و رسم رفاقت اطاعته و توکل خدایا من اینو می دونم
  ولی اگه دوتا دعای منو مستجاب کنی تا آخر عمر تو این دنیا اون دنیا مدیونت میشم و از ته دل برای رضایت شما تلاش می کنم و خوشحال خوشحال میشم
  اگه منت بزاری و دو تا دعای من رو برآورده کنی اون طوری میشم که شما می خوای 100 درصد
  خدایا این همه من به شما اعتماد کردم و توکل کردم و امیدم به شما به مو رسید ولی هرگز پاره نشد از شمای بزرگوار می خوام یه بار به این بنده ی حقیر و صغیر اعتماد کنی
  الهی آمین یا ارحم الراحمیم

 92. رضا

  سلام دوستان گرامی توجه کتید دنیا به صورت اتوماتیک افریده شده یعنی همه چیز از قبل طبق یک برنامه روی ریل چیده شده و همه موجودات طبق اون برنامه ریزی باید حرکت کنن اینجوری نیست که هر روز خدا بیاد تعقییری ایجاد کنه تو اون برنامه مثل یک ریل قطار که قطار فقط میتونه روی اون ریل حرکت کنه حالا بعضی اوقات ما انسانها بخاطر یک سری مشکلات که یا بهمون تحمیل شده یا خودمون به وجود اوردیم از این ریل خارج میشیم اینجاست که خدا گفته از من یاری بطلبید اینجا یک قانون هم هست خدا میگه دیدی با کار تلاش مشکلاتت حل نشد در کنار کار تلاشت از دعا کمک بگیر تا ما کمکت کنیم متاسفانه یک جای کار خودمون میلنگه ۱.ما اگر تلاش میکنیم دعا نمیکنیم اگر دعا میکنیم تلاش نمیکنیم همیشه فقط به یک کار روی میاریم دوم اداب دعا کردن مهمه در دعا کردن سعی کنید تاجر و سیستمدار باشید نه مثل جاهل ها فقط به یک حاجت سریش بشید که حتما باید بشه سعی کنید زمانی که حاجت دارید به جای یک حاجت چند حاجت داشته باشید تا از بین اون چند حاجت یکیش براورده بشه اکثرا یک حاجت داریم و چون یا به صلاح نیست یا شرایط براورده شدنش رو نداریم از خدا نا امید میشیم

 93. Ali

  سلام
  بچه ها خدا هست واقعا هست از همه جا بریدم همه جا همه کس هیشکی نمیتونست کمکم کنه نا امید که شدم از همه چیز باهاش حرف زدم همه زندگیمو اشتباهامو متوجه شدم اصن راه اشتباه رفته بودم کلی گناه توبه کردم ازش کمک خواستم گفتم کمکم نمیکنی فقط ببخش منو
  بخشید شرایط اوکی شد مریضیم خوب شد بدون هیچ دارویی ام ار ای همه چی رو درست کرد
  فقط من دیگه ادم قبل نیستم هیچی یادم نرفته چیارو تجربه کردم دیگه یه زود رنج عصبی ام که با هیچکس نمیتونه بسازه حتی خانوادم
  لازمه بگم تو اون دوران ته روانی بازی ..
  الانم هیشکی رو جز خدا ندارم ^^
  دوسش دارم کاش باورم کنه

 94. علی

  سلام
  بچه ها خدا هست واقعا هست از همه جا بریدم همه جا همه کس هیشکی نمیتونست کمکم کنه نا امید که شدم از همه چیز باهاش حرف زدم همه زندگیمو اشتباهامو متوجه شدم اصن راه اشتباه رفته بودم کلی گناه توبه کردم ازش کمک خواستم گفتم کمکم نمیکنی فقط ببخش منو
  بخشید شرایط اوکی شد مریضیم خوب شد بدون هیچ دارویی ام ار ای همه چی رو درست کرد
  فقط من دیگه ادم قبل نیستم هیچی یادم نرفته چیارو تجربه کردم دیگه یه زود رنج عصبی ام که با هیچکس نمیتونه بسازه حتی خانوادم
  لازمه بگم تو اون دوران ته روانی بازی ..
  من دیگه تموم شدم تموم
  الانم هیشکی رو جز خدا ندارم ^^
  دوسش دارم کاش باورم کنه
  کاش هیچ وقت زندگی رو تجربه نمیکردم این حرفه ته دلمه
  خدا هست بچه ها..

 95. سعید

  خدا ظالمه همین
  دختر ۱۵ ساله من الکی الکی بدون هیچ بیماری خونریزی مغزی کرد.فلج شد.اختیار ادرار ومدفوع نداره …حرف دیگه نمیزنه…..اینه عدالت خدا

 96. خر

  ریدم تو ذات ظالمه، عقده ایه، روانیه، بی وجوده، دروغگویه، پرادعای خدا و همه پیمبرا و امامای کسکشه کونیش. لعنت به همشون

 97. افسرده

  (بیا شانس هم از کامنت نداریم که ادمین سایت هم کامنت من رو بعد ۶بار تایید نمیکنه) خیلی نامردی دارم حقیقتو میگم تایید نمیکنی روزی حال منو تجربه میکنی دنبال کامنتم میگردی
  (این کامنت بالایی برای ادمین تایید نهایی کامنت.) بار هفتم میزارم

  من بعد ۱۱سال افسردگی متوجه منظور خوبی کردن فهمیدم که خدا چی میگفت:
  منظور خدا از خوبی این نبود دست یکی رو بگیر و یکی کمک کن و پول بده و از ناراحتی درش رو ووووووووووو………..هزارتا کارایی که خوبی به ذهنت میرسه منظورش کارای زشت رو جای خوبی بزن
  همونجور خدا گفتیم پول بده نداد
  گفتیم تلیاردم کن نکرد گفت تلاش کن
  زمین خودریم گفتم دستم بگیر نگرفت
  گفتم مشکل دارم حلش کن نکرد
  بازم گفتم خدا اینو لازم دارم بهم بده تا مشکلم حل بشه نداد
  گفتم خسته م دگه حوصله راه رفتن ندارم دیدم کاری نکرد
  گفتم خدا اون واسطه دورم گزاشتی اصن بهم فکرم نمیکنن گفتی واسطه هایی برای همه گزاشتم که میبینی عین خیالشون نیس
  گفتم من باید به این برسم نرسم داغون میشم ولی بازم گوش نکرد
  گفتم خدا ناموسن دیگه بریدم دیگه بریدم خستم کردی از راه رفتن و تلاش و……هزارتا شرو ور
  بعد واقعا حس میکنی اصن کسی نیست کمکت کنه و این همه وقت داشتی توهم میزدی هی از خدا کمک میخواسی میدیدی و واقعن هم حس کردی کسی نیست کمک کنه اینا همش خیالاته نه واقعی و همه ادمای اطرافت یا واسطه های اطرافت نگات میکردن نه کاری
  (و منظور خدا ازخوبی هم همین بود به جای گرفت دستش باید پارش کنیم زجرش بدیم زمینش بزنیم به خاک سیا بشانیمش همونجور خدا منو به خاک سیاه نشاند)
  و چی؟ خدا ادم خوبی رو بقیه رو زجر میدن بیشتر میده این بود منظور خوبی نه اون خوبی که ضربه میخوردیم بازم خوبی میکردیم همونجور خدا به من چیزی نداد و من هم هم مث خدا باید باشم.
  دیگه کار ازین حرفا گذشته از من بخام انجام بدم…..
  (خلاص….) واسه اونایی که خدا دارن ،روزی به خودت میای میبینی همه اینا توهم بود، و اونی هم که بود ، خودش بود.
  (09115135083) دردای مشترک بیان روبیکا یکی هست یکی رو بفهمه نه آدم نفهم

 98. حسن قربانی

  (بیا شانس هم از کامنت نداریم که ادمین سایت هم کامنت من رو بعد ۶بار تایید نمیکنه) خیلی نامردی دارم حقیقتو میگم تایید نمیکنی روزی حال منو تجربه میکنی دنبال کامنتم میگردی
  (این کامنت بالایی برای ادمین تایید نهایی کامنت.) بار هفتم میزارم

  من بعد ۱۱سال افسردگی متوجه منظور خوبی کردن فهمیدم که خدا چی میگفت:
  منظور خدا از خوبی این نبود دست یکی رو بگیر و یکی کمک کن و پول بده و از ناراحتی درش رو ووووووووووو………..هزارتا کارایی که خوبی به ذهنت میرسه منظورش کارای زشت رو جای خوبی بزن
  همونجور خدا گفتیم پول بده نداد
  گفتیم تلیاردم کن نکرد گفت تلاش کن
  زمین خودریم گفتم دستم بگیر نگرفت
  گفتم مشکل دارم حلش کن نکرد
  بازم گفتم خدا اینو لازم دارم بهم بده تا مشکلم حل بشه نداد
  گفتم خسته م دگه حوصله راه رفتن ندارم دیدم کاری نکرد
  گفتم خدا اون واسطه دورم گزاشتی اصن بهم فکرم نمیکنن گفتی واسطه هایی برای همه گزاشتم که میبینی عین خیالشون نیس
  گفتم من باید به این برسم نرسم داغون میشم ولی بازم گوش نکرد
  گفتم خدا ناموسن دیگه بریدم دیگه بریدم خستم کردی از راه رفتن و تلاش و……هزارتا شرو ور
  بعد واقعا حس میکنی اصن کسی نیست کمکت کنه و این همه وقت داشتی توهم میزدی هی از خدا کمک میخواسی میدیدی و واقعن هم حس کردی کسی نیست کمک کنه اینا همش خیالاته نه واقعی و همه ادمای اطرافت یا واسطه های اطرافت نگات میکردن نه کاری
  (و منظور خدا ازخوبی هم همین بود به جای گرفت دستش باید پارش کنیم زجرش بدیم زمینش بزنیم به خاک سیا بشانیمش همونجور خدا منو به خاک سیاه نشاند)
  و چی؟ خدا ادم خوبی رو بقیه رو زجر میدن بیشتر میده این بود منظور خوبی نه اون خوبی که ضربه میخوردیم بازم خوبی میکردیم همونجور خدا به من چیزی نداد و من هم هم مث خدا باید باشم.
  دیگه کار ازین حرفا گذشته از من بخام انجام بدم…..
  (خلاص….) واسه اونایی که خدا دارن ،روزی به خودت میای میبینی همه اینا توهم بود، و اونی هم که بود ، خودش بود.

 99. افسرده

  من بعد ۱۱سال افسردگی متوجه منظور خوبی کردن فهمیدم که خدا چی میگفت:
  منظور خدا از خوبی این نبود دست یکی رو بگیر و یکی کمک کن و پول بده و از ناراحتی درش رو ووووووووووو………..هزارتا کارایی که خوبی به ذهنت میرسه منظورش کارای زشت رو جای خوبی بزن
  همونجور خدا گفتیم پول بده نداد
  گفتیم تلیاردم کن نکرد گفت تلاش کن
  زمین خودریم گفتم دستم بگیر نگرفت
  گفتم مشکل دارم حلش کن نکرد
  بازم گفتم خدا اینو لازم دارم بهم بده تا مشکلم حل بشه نداد
  گفتم خسته م دگه حوصله راه رفتن ندارم دیدم کاری نکرد
  گفتم خدا اون واسطه دورم گزاشتی اصن بهم فکرم نمیکنن گفتی واسطه هایی برای همه گزاشتم که میبینی عین خیالشون نیس
  گفتم من باید به این برسم نرسم داغون میشم ولی بازم گوش نکرد
  گفتم خدا ناموسن دیگه بریدم دیگه بریدم خستم کردی از راه رفتن و تلاش و……هزارتا شرو ور
  بعد واقعا حس میکنی اصن کسی نیست کمکت کنه و این همه وقت داشتی توهم میزدی هی از خدا کمک میخواسی میدیدی و واقعن هم حس کردی کسی نیست کمک کنه اینا همش خیالاته نه واقعی و همه ادمای اطرافت یا واسطه های اطرافت نگات میکردن نه کاری
  (و منظور خدا ازخوبی هم همین بود به جای گرفت دستش باید پارش کنیم زجرش بدیم زمینش بزنیم به خاک سیا بشانیمش همونجور خدا منو به خاک سیاه نشاند)
  و چی؟ خدا ادم خوبی رو بقیه رو زجر میدن بیشتر میده این بود منظور خوبی نه اون خوبی که ضربه میخوردیم بازم خوبی میکردیم همونجور خدا به من چیزی نداد و من هم هم مث خدا باید باشم.
  دیگه کار ازین حرفا گذشته از من بخام انجام بدم…..
  (خلاص….) واسه اونایی که خدا دارن ،روزی به خودت میای میبینی همه اینا توهم بود، و اونی هم که بود ، خودش بود.

 100. حسین

  لطفا بیخونیدمایک افغان هستم چندسال پیش یک ایرانی بامن رفیق شدهی رفاقت ما ادامه داشت یروزازم خاست بیاشریک شیم مغازه من گوفتم من یک افغان هستم نمیتونم باهات شریک شم گوفت نه بابا هچ اتفاق نمیوفته همچی بامن فقدشمابیابقیش بامن چپ پوره بیا هی اسرارگردگوفتم من نمیام ازکاری مغازه سردرنمیارم گوفت چقدقبل داری منوگوفت خیلی گوفت بیاشماخیلی اسرارم گردبلاخیره آمدم بااین شریک شدم چندنفرکی توبازارباهاش کارمیکردم خیلی منوقبولم داشت گوفت آره مغازه کارمیکنی چراکارخودولکردی گفتم بااین رفیقم شریک شدم کوفتن ازمن میشنوی ولش کن سرت کولا میره گوفتم نه بابا آدم احسابی هست میشناسم درست است ماخوکفتیم کی کارنکن خلاصه به هرف اینهاگوش نگردم آمدم بااین شریک خودگوفتم شریگم کوفت نه بابا حرف این اون گوش ندی آخرش هم تواعتبار من جنس تهیه میکردزامن من میشودم آخرش کلی کم اورد هم یقه من گرفت گوتن ماکی شماراکفتیم شریک نشوهالا بارهم ازمابوردی زامین شده بیابده ۱۰سال کارکردم آخرش هم بدهکارهستم نتونستم بدم انقدرافسردگی گرفته کی هچ جاهم نمیرم هروز ازخدا مرگ میتلبم خیلی خیلی اشباه گردم جبارنش سخته خدابرایی بندهاخودعقل حوش داده بایددرست استفاده گرد

 101. جی اچ

  یه روز به خودت میای میبینی همه اینا توهم بود!!! یکی بود هیچکی نبود جز خودت هیچکی نبود….! واس اونایی نمیخان بفهمن، میدوننا ولی نمیخان بدونن!! (جی اچ:⚡ _hasan_gh78

 102. دوستدار شما

  دوستان و عزیزانی که این مطلب رو می خونید
  متاسفم که خیلی طولانی هست
  و باور کنید شعار نمی دهم و فقط چیزهایی که تجربه کردم و احساس کردم که حتی شده کمی و کمی حال من را بهتر کرده است گفته ام
  اگر حوصله ی صحبت طولانی را ندارید از کامنت من بگذرید

  فقط خواستم بگم خیلی مردید و خیلی شیر زن هستید که با وجود تمام مشکلات دوام آوردید
  مشکلات من در مقابل شما شاید خرد چیزی باشد

  زبانم قاصر است از گفتن هر چه حرف مثبت اندیشی و خوب بودن
  فقط خواستم بگویم
  ناامیدی، حال بد و هر چی که اسمش را بگذارید طبیعی است و حق من و شما

  مشکلات امروز همه ی آن ازمایش خدا نیست
  ظلم هایی است که دیگران در حق ما انجام دادند یا خودمان و یا دوستانمان و…
  و در آخر خدا

  نه آدم بزرگی هستم نه موفقیت خاصی در زندگی دارم
  بارها خواسته ام صبح ها زود بلند شم ،ورزش کنم
  تلاش کنم
  درس بخونم
  استرس نگیرم

  میدونید استرس برای من سم است و موجب بیماری های مختلف در من می شود
  و باید سعی کنم آن را کنترل کنم

  قصدم از نوشتن این نبود که از مشکلات خودم بگویم

  فقط خواستم بگم به همه ی شما افتخار میکنم
  شما هموطن های من ، از پوست و خون من
  شمایی که همه ایرانی هستید و یا غیر ایرانی اما در ایران زندگی می کنید

  شما نمونه ی افرادی هستید که شاید هیچ گاه برای زجر هایی که متحمل شدید و دووام آوردید مدالی نگیرید

  اما شاید قسمت این بوده است که من امروز اتفاقی این سایت را پیدا کنم و نطرات شما را بخوانم

  فقط خواستم بگویم به همه ی شما افتخار میکنم
  قطعا که به افتخار من نیازی ندارید

  چیزی که می خواهم بگویم یک تجربه ی علمی است

  باور کنید یا نه

  اما هوای پاک صبح واقعا برای زنده بودن روح نیاز است
  من خودم هم مثل همه ی شما برایم سخت است
  وقتی امید نداری و وقتی به یک گوشه خیره شدی سخت است بلند شدن

  اما باور کنید صبح ها وقتی همه هنوز خوابن و سکوت شهر را فرا گرفته
  حتی شده در حیاط خانه یا در پارک نزدیک خانه
  هوای تمیز صبح و آفتاب یک معجزه ی باور نکردنی است

  میدانم دلتان از خدا گرفته دل من هم گرفته
  خدا از گله و شکایت ناراحت نمی شود
  هر چقدر دوست دارید گله کنید

  اما یک چیز بگویم خدا گفته است قدم اول با تو باقی با من

  این یعنی کمک می کند

  شاید اگر از جایت بلند شوی یک بسم الله بگویی و به امید او پا از خانه بیرون بگذاری

  شاید ادم هایی سر راهت سبز شوند که کمک کننده به تو باشند

  شنیدم کاری که با ایمان به خدا و بسم الله شروع شود خوب پیش می رود
  خوب پیش می رود نه این که مشکلی نباشد
  منظورم این است که خدا در آن راه کمک می کند

  راستی خدا را فقط در مشکلات نخواهید
  وقتی کمکتان کرده است حتی کوچک تشکر را فراموش نکنید
  من خ ودم فراموش میکنم و فقط در مشکلات یادم می آید
  اما وقتی بهش فکر میکنم
  چقدر طلم است یکی از من در سختی هایش کمک بخواهد و وقتی حل شد من را فراموش کند
  حدا اگرچه به شکر گذاری ما نیازی ندارد اما این رسم ادب است

  با این حال
  سخت است
  خیلی سخت است در این اوضاع بد خدا رو باور داشتن
  میدانم باور کنید هر روز در جنگ با خودم هستم که تلاش کنم و امید داشته باشم به این که بهتر می شود

  حتی حدیث از امام علی داریم که از دری که فقر وارد شود ایمان از در دیگر خارج می شود برای همین نمی گویم ثروت بد است
  اصلا خیلی هم عالی است ثروتی که از خون ومال دیگری نباشد خیلی هم عالی است

  بنابراین خیلی هم خوب است که پولدار شوید
  شنیده ام که می گویند افکار مثبت موجب اتفاقات مثبت می شود
  چون ذهن انسان تلقین پذیر است و این اثبات علمی است
  ذهن خود را گول بزنید و سعی کنید افکار مثبت داشته باشید

  با زهم می گویم سخت است سخت است و سخت است
  افکار منفی نیاز بدن هستند چون شما رو از خطرات احتمالی دور نگاه می دارند
  بنابراین اصلا بد نیست که وقتی حالتان بد است گریه کنید
  گله کنید و فریاد بزنید
  داد بزنید
  هر چقدر که دوست دارید تا خالی شوید
  گریه کنید
  و بعد از تمام این ها
  استراحت کنید و بعد بلند شوید و به نزدیک ترین ایده ی ممکن که می تواند به زندگی تان کمک کند فکر کنید
  آن ها را روی برگه بنویسید و اولیت بندی کنید

  برای مثال

  استخدامی سخت است پارتی و گناهانی از این قیبل در ایران هم زیاد شده است
  ولی چرا تسلیم شوید
  من خودم نمیدانستم اما وقتی یکی از فامیل ها حق اش را خوردند و یکی دیگر را به جای او استخدام کردند به اداره ی کار و .. زنگ زد و با پیگیری حقش را گرفت

  در این دنیا حف گرفتنی است و کسی آن را دو دوستی به شما نمی دهد

  باز هم میدانم سخت است
  باور کنید می دانم
  من 2 سال است که از یک بیماری رنج میبردم
  و آخر سر هم عمل کردم اما ….
  اوصاع برادر من خوب نیست از نظر یک مشکل روحی
  و من هم که به روانشناس مراجعه کردم به من گفت باید مراقب خودم باشم واسترس نگیرم وگرنه به بیماری بردارم مبتلا می شوم
  اختلال دو قطبی

  من آدم کمال گرایی هستم و این تشخیص روانشناس بوده است
  یعنی باید همه چیز خوب و عالی باشد و گرنه من از خودم راضی نیستم و این یعنی استرس و این یعنی بیماری هایی که در ادامه می آید
  در حالی که این خیلی سخت است که ادم خوب و عالی باشد و هیچ مشکلی نداشته باشد

  اما می دانید در خانواده ی من سرطان دستگاه گوارش شایع است
  شاید اگر این بیماری که الان دارم رو نمیداشتم و به سبک زندگی ناسالمم ادامه میدادم
  بعد ها سرطان که بدتر از بیماری الانم هست رو می رگفتم
  ولی به خاطر بیماری الانم سبک زندگی ام را تغییز داده ام
  پیاده روی ، آب خوردن، میوه خوردن، هله و هلوه کمتر خوردن

  شاید بگی اصلا چرا به بیماری الانت مبتلا شوی و چرا خدا کمک نکرده
  که بعد باز نگران سرطان باشی

  اما اگر شما یک هدیه به یک نفر بدهی و فردا آن فرد آن را بشکند مقصر شمایید ؟؟؟؟؟
  وقتی خدا به من سلامتی را داده بود و من 23 سالگی قدر ندانستم

  نه ورزش ؛ نه آب، نه میوه
  هیچی

  مقصر منم

  ولی شاید با این بیماری که مقصر هم خودم هستم به خودم آمذه ام و دارم سعی میکنم سبک زندگی خودم را عوض کنم

  ولی تو رو خدا
  لااقل تلاش کنید لبخند بزنید
  نه این که بخندید
  می دانم سخت است خندیدن

  اما استاد فیزیولوژی من می گفت
  مغز نمی تواند فرق خنده ی واقعی را از الکی تشخیص دهد منظورم خودتان است نه وقتی دارید خنده ی کس دیگری را قضاوت می کنبد چون در آن حالت شما چشمان فرد و حالات چهره ی او را می بینید

  منظورم خودتان است

  عصبی در کنار ماهیچه های لب های ما هست که وقتی این ماهیچه بالا می رود ونشان خنده می گیرد
  کم کم نه خیلی سریع
  هورمون شادی در بدن ترشح می شود
  و کم کم حال ادم بهتر می شود

  حتی این در یک آزمایش در کشورهای خارجی به اثبات رسیده است
  در آخر قصد نصیحت هیچ کدام شما رو نداشته ام امیدوارم اگر حرف هایم کمکی نبوده است
  مرهمی برای زخم هایتان باشد
  شما قوی ترین و بهترین ادم های روی زمین هستید
  من به شما افتخار میکنم
  حتی اگر به افتخار من نیازی نداشته باشید

  از امشب برای همه ی شما و به نیت همه ی شما 5000 صلوات می فرستم
  انشالله که کمک حالی باشد برای شما

 103. امیرحسین

  تقریبا همه نظرات رو از بالا تا پایین خوندم. اون دوستانی که میگن خدایی نیست یا اگر هست جهان را آفریده و به حال خودش رها کرده نمیدونم چقدر به دنبالش بودن و راجع بهش مطالعه کردن. تنها کسانی که از وجود یک خالق حکیم، عادل و فراتر از تمام موجودات سخن گفتند پیامبران الهی بودند و کتابهایی که میگفتند از جانب خدا به اونها وحی شده. من آدمی هستم که با فکر در مورد نظم و ساختار بی نظیر جهان، وجود ارزشهای مشترکی مثل محبت و عدالت بین تمام انسانها و اینکه همه از ظلم و بی عدالتی نفرت دارند فارغ از هر نژادی، به اینکه اینها تصادفی نیست و جهان صرفا ماده نیست و به هزار دلیل واضح دیگر و مطالعه قرآن و ترجمه و تفسیر آن اگر سوالی برایم پیش بیاید، به وجود خدا ایمان پیدا کردم. در کتاب قرآنش و تفسیر آن حقایق روشنگر بسیاری هست که اگر کسی واقعا به دنبال حقیقت باشد و قصد گردنکشی و انکار کورکورانه نداشته باشد راهنمای اوست. انسان وقتی خودش قرآن را رها میکنه معلومه شیطان به مرور همنشینش میشه بدون اینکه متوجه بشه. پناه بر خدا ان شاء الله خودم و هیچکی به اونجا نرسه.
  با این مقدمه یک سری خوانده ها و شنیده هایی که از کتب دینی و بزرگان دین به یاد دارم میگم شاید برای کسی مفید باشه.
  اگر قرآن رو خونده باشید میگه زندگی این دنیا بازیچه و سرگرمی است، متاع این دنیا فانیه و حیات جاوید نزد خداوند در آخرت است. اگر کسی این دنیا را پایان کار انسان می داند پس می پذیرد که خدایی مهربان و عادل وجود ندارد چون هیچ عدالتی در این جهان نیست و اتفاقا خیلی از ظالمان در راحتی و آسایش اند! البته نمی گم هر کی در راحتیه حتما ظالمه. شاید آدم خوبیه و شرایط زندگی براش فراهم بوده و با تلاش به آنجا رسیده یا اصلا نه تلاشی هم نکرده، در خانواده ثروتمند و خوبی متولد شده.
  نکته اینجاست که اگر اینجا فقط یه گذرگاه موقته و زندگی ابدی ای در پیش داریم که به اعمال خودمان در این دنیا وابسته است و صد البته به لطف و بخشایش خداوند، عقل میگه اون باید خوب باشه چون زندگی دنیا هر چه باشه تمام میشه.
  رنج کشیدن سخته همه ما کم و زیاد حداقل زمان کوتاهی در زندگی غم و رنج های بزرگی داشتیم، برای اونهایی که رنجشان دائمی است حتما خیلی سخت تره. من قضاوتشان نمیکنم اگر جمله (نمیخوام اینطوری بگم) کفر آمیزی میگن. اما دوستان خوانده ام که امام رضا (ع) در آن دوسالی که در ایران وبدند توسط مامون آنقدر سختی و آزار دیدند که روزی دست به دعا برداشته فرمودند: خداوندا اگر گشایش کار من در مرگ من است، پس مرگ مرا برسان و نیز امام سجاد (ع) وقتی با کاروان اسرا وارد شام شدند آنقدر آزار از مردم آنجا دیدند (برید خودتان بخوانید) که این جمله را گفتند: کاش مادرم هرگز مرا به دنیا نیاورده بود. وقتی امام که ما باور داریم آگاه بر عالم ملکوت است از سختی دنیا اینگونه به تنگ می آید، من و شما کارمان معلوم است. اما آنها هرگز خداوند را از یاد نبردند و میدانستند هر چه به آنها میرسد، خداوند میبیند.
  بله این دنیا پسته و برای عده کثیری محل زجر و بلا. ولی تمام میشه. هر جا با هر وضعی هستی، اگر می توانی تلاشی برای بهبود زندگیت انجام بدی انجام بده و از خدواند بخواه در کارت گشایش ایجاد کند اما بگو راضیم به رضای تو. شاید حکمت او برای ما رنج کشیدن در اینجا است. قطعا خداوند در قیامت با آن سختی آن (که بهتر است بروید مطالعه کنید راجع بهش) عوض رنجها و صبر ما را به ما خواهد داد و آنجا میفهمیم بخشش و لطف خدواند چیست. ببخشید که زیاد نوشتم. امیدوارم بیهوده نباشد.

 104. نازی

  باسلام به همه…خداقربونش برم..بعد ۴۶ سال نه ازدواج کردم..نه خونه دارم…نه بچه دارم ..تازه کارپیداکردم که برم سرکار…میدونین چرا؟ چون تازه خدارو شناختم..دوس داشتنش عالیه..هرچی تلاش کرددم نرسیدم چون زیادتری زدم وناشکریش کردم..ولی الان ۲ سال فقط شکرش میکنم ک سالمم کار دارم هرچند حقوق کم..اما الان بعد ۲ سال تازه متوجه شدم تنهاچیزی که بدرد میخوره عشق خداست و بس..استاد محمد شجاعی ..سخنرانی‌اش عالیه منو ب خدا و عشق خدارسوند‌.الان اونقدرآرامش دارم ک اگه تمام زندگیمو بگیره بازم میگم هرچه ازدوستان رسد نکوست قربونش برم…

 105. مهران

  علت تمام بدبختی ماها اینه که خداوند یکتا و بزرگ و مهربان از اول بهمون حال داد ما خودمون نفهمیدیم و سرکشی کردیم ،از آدم تا حضرت محمد بهترین نعمت ها و یازده امام معصوم که باید تمامی این افراد حاکمین بر زمین بودن تا عدل برقرار بشه ولی متاسفانه رفتیم به سمت شیطان از زمان آدم تا الان ،الانم که گیر آخوندها افتادیم که دقیقا خود طاغوتن ،پس انتظار نداشته باش حالت خوب بشه ،خدا حال داد ولی انسان پس زد چون سرکش طغیانگره ،

  آيات شريفه 6 و 7 سوره «علق»: «إِنَّ الْإِنسَانَ لَيَطْغَى * أَنْ رَّآهُ اسْتَغْنَى»؛ (چنين نيست كه شما مي پنداريد به يقين انسان طغيان مي كند * از اين‏كه خود را بي ‏نياز ببيند
  پس دوستان من خدا به هممون حال داد ما عین احمق بودیم .
  من خودم تو زندگیم خیلی مشکلات دارم و نمیگم گاهی وقت ها به خدا گیر میدم تا کی پس تمام میشه تا کی دنیارو از شر شیطلان و لشکریانش پاک میکنی

  پس به فکر باش این دنیا با اینکه فانی ولی حق نداری ولش کنی چون تو باید در اینجا پرداخته بشی برای اون دنیات درست زندگی کن مثل آدم زندگی کن از خدا بترس حتی اگر تمامی مشکلات دنیا و عالم رو سرمون خراب شده باشه

 106. بنده مطیع

  نمیدونما ولی شکر هر چی که هست شکر کاریش نمیشه کرد.
  من تلاشمو کردم تو همه مشکلات این یکی. رم جور کن ولی کاش اون دنیا بدونی تو هر شرایطی که بودم از یادم نرفتی همین کافیع برام

 107. علی کرم

  خدا از هرچی ک مخلوقات بگن سبحان ومنزهه.حتا این گفته من

 108. علی کرم

  نوزادو زنده زنده تو روغن سرخ کرده توی پلو میزارن جلو مادرش بخوره خدا دخالتی نمیکند .اونوقت شماها چه خزعبلاتی ب دیگران میگید.

 109. Zahra

  سلام من 16سالمه و تو یه روستا زندگی میکنیم. وضع مالیمونم اصلا خوب نیست بابامم فقط میشینه با رفیقاش عرق میخوره و اصلا به ما فکر نمیکنه مامانم میره سرکار کارمندو اینا نیست فقط یه کارگره:) وقتیم میاد بابام دعوامون میکنه به مامانم بی احترامی میکنه ازش پول میخواد. منم درس میخونم نمیتونیم خرج خودمونو بدیم بعضی روزها هیچی توی خونمون پیدا نمیشه بخوریم حتی یه تیکه نان. ارزوم بود حداقل درس میخوندم دستم توی جیب خدم باشه ولی نمیشه چون پول تحصیلمونم نداریم. مامانمو منم همیشه نمازمونو اول وقت میخوندیم ولی چندوقته دیگه خسته شدم نا امید شدم از خدا نمازمو گذاشتم کنار. اخه خدا خیلیا هستن نماز نمیخونن و کلی گناه میکنن ولی تو یه زندگی خیلی خوب بهشون دادی ما حقمونه اینقدر عذاب بکشیم بعدم که بمیریم باز عذاب بدین مارو؟؟ما تو حسرت یه لباس بمونیم بقیه عشق و حال کنن. دلم میخاد بمیرم راحت بشم از این زندگی کوفتی چرا مارو فرستادی که بقیرو ببینیم وبیشتر عذاب بکشیم. دمت گرم خدا این بود جواب ما.

 110. حسین

  ای دوستان ای هموطنان ای همه کسانی که نظر دادین و همه اون نظرها ناشکری و ناسپاسی خدا بود برید توبه کنید همین که تن شما سالم هست و میتونید یه لقمه نون ساده بخورید شکر کنید یه سر به بیمارستان ها بزنید و عبرت بگیرید و خدارو شکر کنید خداوند خیلی مهربونه چند آیه قرآن بخونید تا نور بر زندگی شما بتابه دنیا فقط شکم و پول زیاد و رفاه نیست دنیا جای مهربونی و انسانیت هست دنیا لهو و لعب هست و بازیچه هست خداوند در قرآن خودش گفته دنیا بازیچه است پس گول شیطان رو نخورید و ناسپاسی خدارو نکنید و بگوئید هر لحظه و هر نفس خداروشکر
  ای هموطنان خدا بیشتر جایی میاد که مردم باهم مهربون تر باشن ای خانم و ای آقایی که پنجاه ساله نماز میخوانی ولی حاضر نیستی برادر خودت رو ببخشی و مردم رو فریب میدی نمازت به درد خودت میخوره ای جوانی که اینجا از خدا ناسپاسی و ناله میکنی ولی یه سجده به درگاه خدا نمی کنی و همیشه جنب و ناپاک هستی هشدار به شما زنهار به شما ای ناسپاسان خدا
  خدا خودش توی قرآن گفته که به هرکس بخواد مال زیاد و خوشکلی زیاد میده توی کار خدا دخالت نکنید فقط شکر کنید یه بدن داریم همش میره زیر خاک پس ناسپاسی خدا رو نکن
  ای برادر تو همه اندیشه ای
  مابقی خود استخوان و ریشه ای

 111. Setayesh

  خدایی نمیبینم که بخوام بهش اعتقاد داشته باشم
  مگه نمیگن خدا بخشنده مهربانه پس کو؟چرا من نمیبینمش؟اصلا کجاس؟پس چرا از اون معجزه هاشو بهم نشون نمیده؟مگه نمیگن بر همه چیز تواناست؟مگه نمیگن خیر بندگانشو میخواد؟خوبب اینم خیره منهههه
  درسته بنده خوبی نبودم اما بنده بدی هم نبوددمممم
  هر چقدر دست و پا میزنم بیشتر فرو میرم تو این منجلاب
  خستمه بسه تموم کن این امتحانو دیگه طاقت ندارم اخه این برام خیلی سنگینه

 112. مرتصی کشاورز

  سلام خدایاچرامن اینقدربدبختم خدایاچرامنوآفریدی خدایاداغونم خدایااصلاآرامش ندارم خدایایعنی میشه معجزه ات رونشونم بدی09176801034

 113. هرکی

  همه چی پارتی و رشوه است. خدا مارو دوسنداره.من از سن تکلیف نماز و روزه م بجا بود چون هم مدرسه مجبور میکرد هم مادرم کتک میزد اما مادرم نماز روزه نمیگرف.پدر هم نماز مث کلاغ تند تند میخوند روزه هم نمیگرف.وضع مالی مون متوسط بود اماوالدین مون از بچگی اصلا به ما نمیرسیدند و همش باهم دعوا میکردند و همش بچه تولید میکردند.با هر بدبختی که حتی لوازم مدرسه رو برامون نمیخریدن،درس خوندم و بدون هیچ پارتی بازی تونستم ارشد بگیرم اما الان بیکارم.هرجا دنبال کار میرم با پررویی تمام میگن یه چهارتااقوام و آشنا معرفی کن که اونا هم بتونن در عوض برامون کاری انجام بدند،تا ماهم استخدامت کنیم.خدا عادل نیس و دروغ گوئه وگرنه خودش گفته تو تلاش تو بکن خدا کمکت میکنه.من تمام تلاشمو کردم تمام دعاهامو با نیت صاف و خالص کردم اما هر روز بدتر از دیروزه.پشیمونم که درس خوندم، پشیمونم که اون همه سال نماز و روزه و عبادت.خدا هم اونایی رو کمک میکنه که پارتی دارن، خدا هم عاشق پوله وگرنه بعد از مرگ، اونایی ک براشون پول میدن که نماز و روزه بگیرن رو قبول نمیکرد.خدا فقرا رو محض زجر دادن آفریده.کاش خدا اول خودشو محاکمه میکرد.من که نمی بخشمش. فقط منو میزنه.دریغ از یه تشویق و کمک….لعنت ب هرکی تو مخمون از بچگی خوند که تو تلاش کن خدا کمکت میکنه و موفق میشی

 114. داریوش

  کسی میدونه چرا تو عربستان کسی از خدا گله نداره؟؟؟؟ فک کنم فهمیدین چی میگم

 115. نعیم

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟بزار خیال همه را راحت کنم هر کس که با بخت خوب متولد میشه همه چیزش خوبه در اوج صحت و سلامتی و اوج لذات و با دلخوشی فراوان بدون کوچکترین رنجی زندگی میکنه اونیم که با بخت کج دنیا میاد همیشه در رنج و عذابه تا بمیره حالا هر چه دعا کند یا نکند هیچ تاثیری نداره بازم بختش خوب نمیشه البته بعضی ها بختی متوسط دارن گاهی خوشن گاهی
  در رنج

 116. نمیدونم این مطلب میتونه به کسی کمک کنه یا نه ولی صرفا نوشتم چون اگر یک نفر هم حالش بهتر بشه برای من کافیه
  من ۴ ۵ سال درگیر یک مشکل مالی شدید بودم ولی با این حال با این که اکثر روزهامو با وضعیتی مثل وضعیت الان شما میگذروندم اما در آخر توی یک لحظه که اصلاااا انتظارش رو نداشتم به اون چیزی که میخواستم رسیدم
  امیدتون رو از دست ندید و برای بهتر شدن شرایط تلاش کنید و یه لحظه که اصلا انتظارشو ندارید اون چیزی رو میشنوید که روزی صد بار آرزوی شنیدنش رو داشتید

 117. چمد

  ب عنوان ی ادم نوجون که اعتقاد به خدا داره و مطمئن شدم و میدونم هیچی بی دلیل نیست نباید فقط قسمت بدبختی زندگی رو دید همون که میتونی اروم شب بخوابی یا راحت بگردی و ی خانواده داری چمیدونم هرچی چرا اینا رو نمیبینین فقط قسمتی که ادم به مشکل خورده رو روش فوکوس میکنین یکم به این همه چیزی که دارین هم فکر کنین بدن سالم زندگی ایی که ازادانس نه ی برده که اخیتارش دست خودش نیست چرا همه چیو باهم هم میزنین؟ دین روش زندگیه دوست داری بهش عمل کن نتیجه ش هم میبینی نمیخوای هم گیری به خدا نده نماز رو ادم برای دل خودش میخونه نه که خدا براش پول بریزه از زمین و اسمون ، نمیخوام مث ادمایی ک خیلی سفت و سخت عاشق خدان حرف بزنم ولی خودم با چشمام دیدم همه ی دوران سختی قطعا دارن توی زندگیشون حالا میخوای باهاش کنار بیا میخوای فقط گیر بده چرا زندگیم اینجوریه انتخاب با شماس کسی دستاتونو نبسته زورت کنه سختی ببینی خب ب چیزای خوب زندگیت هم ی دقه نگاه کن چی میشه کامل ببینی چیا نداری چیا داری ؟ خودم زمانی افسرده بودم نماز حالیم نمیشد ناراحت از اینک چرا باید اینجوری باشم چرا توی خانواده معتقد ؟ خب اگر سخت هم برام بود باهاش کنار اومدم نمیدونم شمارو ولی حتی وقتی که زده شده بودم به یک درصد وجود خدا پشتم اعتقاد داشتم و میدونستم فقط با نگاه کردن به بدبختیا پولدار نمیشم و خدا خودش برام کاری نمیکنه باید خودم شروع کنم ، در کل لطفا یکم ایمان به اینکه خدا هست شاید ی جا بدرد بخوره اینجوری نگین ، جامعه حجاب رو زور کرده اما این دلیل نمیشه بده کلمه ی دین رو بدنام کرده اما اینجوری نیست اگر فقط یکم برین اصل داستان رو ببینید خدای واقعی چی گفته ن اینکه مردم هرچی گفتن بگین گفته ی خداست همون قران که اعتقاد ندارین از هزار و چهارصد سال پیش همین چیزای الان رو پیش بینی کرده بود من خودمم اعتقادی نداشتم ولی لجم میگیره ادما بدون اینک ببینن چی درسته چی غلط همه اتفاقا رو ب خدا ربط میدن ، نمیگم سختی ندیدم ک اینجورس خودسر بگین پیام دادم ولی اینجوری هم همه چی تاریک نیست ، مطلب خوبی بود اما ب من یکی کمکی نکرد ممنون

 118. منتظر معجزه خدا!

  ‍♀️ حس میکنم خدا داره بهم صبرو یاد میده چند بار قرانو یهویی باز کردم سوره یوسف اومد فهمیدم صبر من اندازه صبر عیوب نیس ولی خدایی به بزرگی خدای عیوب دارم که همونجوری که یوسف اونو بهش برگردونن..منم بهم برمیگردونه:)) خدایا شکرت خودت دستمو بگیر ولی خدایا بخدا امتحانات خیلی سختو داغون کنندس یه مشکل میندازی تو زندگی ادم بعد دستو پا زدنشو تماشا میکنی تهشم خودت همچیو درست میکنی

 119. Negin

  من یه دختر ۱۵ سالم.. فقط میتونم بگم خیلی چیزای مزخرف هست تو زنذگیم که حقم نبوده
  اصن من هیچی.. مادر بدبخت و بیچارم پنجاه سالشه یه روز خوش ندید.. ناگفته نمونه چهال سال بکوب نمازاشو خوند باایمانه و هر سال برای شهادتها میره مسجد و کلی زجه میزنه.خودشم تو خونه مراسم میگیره
  به نظرتون این ادم جرا باید انقدر سختی بکشه؟؟ از یه طرف وضع مالی مزخرف و بی پولی و پدر بی خیالی که هیچ تلاشی نمی کنه و میگه باید قانع بود با اون اخلاقای مسخره ش که همش اشک ما رو در میاره. مامانم اصن به خاطر همین ادم بیماری قلبی گرفت
  جیگرم برای مامانم کباب میشه.. اون قهرمان زندگی منه
  همیشه با خودم میگم اون خدایی که همه حرفشو میزنن کووو؟ اخه لعنتی حکمت و امتحانو ولش کن. بده به ما اون چیزی رو که میخوایم. چقدر باید صبر کنیم؟ مادرم اینهمه درد کشیده اینهمه سر سجاده خودشو کشت تو یه نگاه نمیتونی بکنی به این بشر؟ واقعا انقدر سخته کمکش کنی؟ تو چجور خدایی هستی؟
  حالا یکی از همین رفیقای مامانم دختراش لخت میگردن خارج خودشم که دیگه هیچی از حجاب و اینا حالیش نیس ولی خب خدا رو باور داره اما مامان من هم دارهه حتی بیشتر از اون ولی چرا زندگی اون انقدر خوبه؟؟ پولدار خوشبخت همسر عالی پدر عالی
  هرچقدرم بگین ظاهرو نبین باور نمیکنم میدونین چرا؟ چون حداقل اون قدری که ما بدبختی داریم اونا ندارن اره دارن مشکل ولی مال ما هزار برابره
  خدایا دیگه دارم ازت نالمید میشم
  الانن واقعا انتظار داری چون نمره ریاضیمو بیست شدم شکرت کنم؟ اوکی ممنون. ولی کلا همیشه انقدر رو خواسته های کوچیک تمرکز داری؟! چندساله میخواد اون پول لعنتی پرونده بابام بیاد دستش میلیاردی.. یعنی اخه خداییش بهم خوردن دقیقا شب قبل دریافتش چه حکمتییی بوددد؟؟!!!؟؟؟ مسخره می کنین؟ اگه اون پوله الان بود ما انقدر بدبختی هم نداشتیم که اعصابمون خورد شه بخوایم سر هم فریاد بزنیم
  خلاصه که خدا دمت گرم. گریه هامو ببین و کیف کن

 120. شایان

  همه کامنت ها رو خوندم و تجربه زندگی خودم هم که میذارم روش، به این نتیجه میرسم که خدا هر چی که هست و این جهان پر از درد و مصیبت رو برای هر منظوری که آفریده، در واقع ول کرده به حال خودش و دیگه کاری نداره من و توی بدبخت بینوا داریم چه گوهی میخوریم یا نمیخوریم. زیاد زور نباید زد اون اصلا کاری به کار ما نداره. براش فرقی هم نمیکنه که چی به سر ماها میاد

 121. بدبخت

  میدونی ادما چقدر دروغن؟
  ای مردم من به فوتبال علاقه دارم ولی نمیتونم بهش برسم چون مثل بقیه پولدار نیستم از ۶ سالگی کار میکنم تا الانم که به فوتبال علاقه دارم از اون طرف خیلی قد من کوتاه هست و از اونجا ناامید شدم از خدا که از بچگی دوس داشتم بزرگ بشه قدم ولی هیچ که قدم بزرگ نمیکنه از اون طرف حرفای پدر مادرم که میگه برو کار کن و اینا پس کدوم خدا؟
  بیا خدا بیا منو بکش پس چرا نمیکشه ؟چون خدایی وجود نداره هرکاری توسط خود ادم انجام میشه میگن کار خدا بود اگه خمینی نبود شاید الان من نمیومدم این متن رو بنویسم اگه شاه بود شاید من التماس مردم رو نمیکردم .
  پس نتیجه گرفتم خدا که بهش میگین همون شیطانه که بهش بد میگین این حرف انیشتن هست که میگه خدا همون شیطانه .
  حرفی ندارم

 122. ناشناس

  یه سری آدم ها تا جایی که می‌توانند گناه میکنند به خدا هم ایمان ندارن زندگی خیلی خوبی دارن و اینکه بیشتر هم براشون میرسه و بعد ما باید جورشو بکشیم بخاطر اینکه یه ذره آرامش میخوایم و اونا نمیزارن و وقتی که این خواسته برآورده نمیشه در صورتی که چند نفر دارن عذاب میکشن بخاطر کار بعضی ها هیچ توجهی نمیشه آخه مگه چقدر زنده ایم که یه خواسته میخوایم که آرامش داشته باشیم تو این زندگی چند روزه خدا نده یه ذره شادی یه ذره امید یه ذره آرامش نمیشه که نمیشه جایی که باید بده نمیده بنظرم اینکه طرف یه ذره ذهنش و دلش آروم باشه چیز بدی نیست . هم سلامت روانی داره و هم سلامت جسمی واقعا موندم واقعا موندم مرگ من دست خداست با کی حرف بزنم به کی بگم برآورده کنه به کی حرف دلم رو بگم خسته شدم هر چیزی تو این دنیا هی پیج و خم داره دیگه حداقل خدا با ما اینکارو نکنه از الان میگم هر گناهی که کردم انشالله خدا تا حدودی که میتونه ببخشه چون واقعا خودم گیرم تا جایی که تونستم با مردم خوب رفتار کردم اما دلیل اینکه خودم آرامش ندارم و احساس میکنم دیگه نمیتونم اینطوری ادامه بدم نمیدونم کجای کار میلنگه

 123. بی نام

  وقتی مشکلات خودمو با بقیه مقایسه میکنم
  میبینم خیلیا وضعشون از من بدتره و خدا هیچ کمکی بهشون نکرده
  همین باعث میشه بیشتر دلسرد بشم از خدا 🙁
  واقعا نمیدونم باید چیکار کنم

 124. طاها قاسمی هادس

  سلام . اکثر مطالب رو خوندم و واقعا اوضاعتون خیلی بد بود حتی بدتر از من ! فقط از الله میخوام یا دنیاتونو بهشت کنه یا شما رو ببره از این دنیا به بهشت .
  حالا منو بگید چیکار کنم به خاطر ژنتیک و محیط دچار افسردگی و اضطراب اجتماعی و اختلالات شخصیتی شدم و این از ۱۲ سالگی شروع شد و در ۱۶ سالگی ترک تحصیل کردم چون نمیتونستم وارد اجتماع بشم . خلاصه دلم خوش بود خدا هست و از خدا مرگمو خواستم ، وقتتونو نگیرم الان ۴ساله میگذره و منم و آرزوی مرگ و زندگی تباه . اینم بگم من اگه ملک سلیمان رو خدا تو دنیا بهم بده دیگه محاله قبول کنم .من فقط مرگ میخوام و آسودگی . بهشتشم نمیخوام . جهنم هم طاقتش ندارم .
  ولی خدا شاهده خستم .ای کاش سکته کنم یا ایست قلبی تا راحت شم .

 125. دردکشیده

  من خستم دیگه…خیلی خیلی خیلی….خدافقط برای یه عده خاصِ ماروهم آفریده تاعقده هاشوخالی کنه یه جورسرمون….کوخداییی که میگه ازرگ گردن نزدیکترم بهتون!!!!کوش بیاددیگه….وگرنه تصمیم خودموگرفتم زندگیموتمام میکنم حداقل برم اون دنیایقشوبگیرم که چرامنواوردتواین دنیا…..متنفرم ازدنیات ولحظه ایی که تصمیم گرفتی منوبیاری تواین دنیا…

 126. فاطمه

  پاسخ به نهال
  دوست عزیز و همه ی کسانی که از خدا گله مندید من منکر امتحان الهی و آزمایش و حکمت حدا نمیشم چون واقعا یه جاهایی حکمت خداست که له خواسته اینرسی و قطعا بهترشرا سر راه ما قرار می‌دهد من این رو به سخره تجربه گردم هرچند با ندانم کاری لگد به بخت خودم ردم.ولی میخوام بگم یه وقتایی ما آدم ها با اشتباهات خودمون رنج و سختی درست میکنیم مثل پدر معتادی که نمیتونه رندگی خودش رو تامین کنه و بچه دار میشه تون بچه در مصیبت و سختی به دنیا میاد ولی این به خاطر اشتباه اونقدرها.امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.

 127. حسین

  هه آهایی بالایی واسه همه خدایی واسه ما کجایی

 128. شاپور

  رفقاگلم ، اکثر کامنتا رو خوندم .البته من خودمم خیلی داغونم اما تو این ۴۲ سال زندگیم به نتایج تفکری و تعقلی و تجربی رسیدم در مورد خدا

  اول اینکه هدف خدا از این مدت زندگی آدم اصلا رفاه و آسایش نیست . خدا انسان رو خلق کرد تا رو زمین دهنشو آسفالت کنه ، بعدأ نصبت به واکنشش در موردش قضاوت کنه .
  دوم اینکه منظور خدا از ایه و کفی بالله حسیبا این نیست که من بهتون حال میدم . منظورش اینه که اگه تو یه بیابون از گشنگی داری میمیری یه گنجیشک مرده میزارم سر راهت که زنده بمونی

  سوم اینکه چرا ما اشتباه کنیم و توقع داریم خدا نمیزاشت اشتباه کنیم ؟ خود من تو بیست سالگی چنتا کار توپ برام پیدا شد ولی کون فرنگی بازی درآووردم نرفتم . چنتا کیس ازدواج تو فامیل داشتم .گوه ترینشو بخاطر لجبازی انتخاب کردم .
  بعدم دست به فحش گیر دادم به خدا و پیر و پیغمبر که چرا کمکم نمیکنید .
  رفقا ته حرف و بهتون بگم و تمام ، اصلا از خدا توقع نداشته باشید ،از هیچکس توقع نداشته باشید که هیچکسی دلش واسه کسی نسوخته .
  هر جا دیدی راه اشتباهه برگرد منتظر معجزه هم نباشید
  علی علی✋

 129. Rezaei

  ببخشید شما درباره خدای رحمان و پاکیزه حرف خوبی نزده اید شما میگویید با وجود این همه گناه و معصیت چگونه از خدا انتظار داشته باشید شمارا نجات دهد پس تنها کسانیکه ناامید هستند چنین فکری میتوانند بکنند شما دارید خدای رحمان مان را کوچک میشُمارید در قران فرموده است ای بندگان من که به خود ستم و ظلم کرده اید از رحمت خدا ناامید نشوید که خداوند همه گناهان را می امرزد پس خدای من را کوچک نشمار بزرگی او رو هیچ وقت اندازه نگیر و در دل خیلی بزرگش دار که او محبت و مهربانی بی انتهایی نسبت به بنده هاش داره جز خطا کاران گناهان بزرگ و فرموده است که اگر از گناهان بزرگ اجتناب و دوری کنید گناهان کوچکتان امرزیده میشود و خواندن نناز هم کمک میکند بعضی از گناهان که در روز انجام میدهیم پاک و نابود شود پس چنین خدایی واقعا خداست و حتما وجود داره پس چگونه میشود خدارا انکار کرد وقتی اسمان فرود نمیاید و به چشمت بنگر و به اب و به باران و ابرهاییکه هزاران تن سنگین هستند ولی به زمین نمیافتند و به بند بند بدنت که چگونه خم و راست میشوند پس حتما شکی ندارم که او وجود دارد و احساسش میکنم ان یگانه قهار که سخت در کمین کافران منتظر است

 130. زهرا

  خدا جونم به حضرت زینب کم آوردم .بیماری خیلی سنگین و دردناکی چند ساله بهم زده.ب چیزی ک میخواستم تو این مدت کوتاه باهاش زندگی کنم هنوز نرسیدم .۱۹ سالم بیشتر نیست.به جوادالائمه خیلی خیلی خسته ام.تورو قران برام دعا کنید بمیرم

 131. Aliram

  من از صمیم قلبم دعا کردم و فکر کنم دعام مستجاب نشد. واقعا خیلی ناراحت کنندست، یعنی خدا دعای منو برآورده نکرده

 132. مسیح چهرازی حلف

  سلام. این اسم پروفایل. اسم اصلی منه.
  قبلا. فک میکردم. گناهکارم که خدا کمک نمیکنه. ولی. یه چی بگم. خودتونو درگیر کار خدا نکنیدید.
  یه. گله دار. یا. مرغداری رو در نظر بگیرید. ایا. شخص. که اینا رو جمع کرده. میخواد. به اینا حال بده ابدا. نمیده. میخواد سود کنه. مطمئن باشید. سود. خدا. ماییم. و. انرژی. خوار بزرگ خداست. انرژیتو صرف. درخواست از خدا نکن. چیز بزرگ نمیخوام. الان. من. از خدا. درخواست یه. چس فیل. دارم. داد؟؟؟؟ نه نداد. چون قدرتی نداره. بابا همه سر کاریم. خدا. هیچ کاری نه میکنم نه میتونم بکنه. بعد ۳۴ سال زندگی میگم. وسط اهوازم. این همه شرکت دولتی همه. با پارتی رفتن سر کار. شرفمو میزارم وسط اگر دروغ باشه. همه. یعنی یه کارگر. کارمند. ریس. از دید خدا چسو. قدرتش از خدا. بیشتره. پس. بازم بگم خدا. بابا انسان. قدرتش بیشتره.

 133. ناشناس

  من دیروز عاجزانه به درگاه خدا پناه بردم اما امروز به ستمگرانه ترین حالت ممکن ناامیدم کرد. بهش گفتم درسته تو رفیق نیمه راه بندت بودی اما من رفیق نیمه راه نیستم باز هم تو رو میپرستم. اما قلبم ازش ناراحته. ازش ناامیدم ته قلبم و فقط خودم رو گول میزنم که نه همه چی خوبه

 134. سینا

  با وجود تمام مشکلات وگرفتاری ها، الهی فدات بشم خدا.

 135. روح خدا

  سلام بنظر من خدا منو ریمیکس کرده یه مدت زندگیم لاکچری میگذروندم بهترین خونه باغ ماشین عشق.و.. یه مدت زندگیم هم این مشکلاتو شما ها رو تقریبا داشتم حالا از یتیمی بی پولی بیکسی اجاره نشینی معتادی شکست عشقی و..وو…. حرف من اینه ما همه از روح خدا هستیم.چون مغز و قلب سالمی خدا از خودش بهمون هدیه داده باید مدیونش باشیم.الان خلاصه داستانمو بهتون میگم.
  خب من همه چیز اول زندگیم داشتم ولی خیلی ساده قدر ندونستم قمار کردم عشقمو جایگزین کردم دوستان بد انتخاب کردم بدهی زیاد بالا اوردم همه چیزمو دادم رفت و وقتی به خودم اومدم دیدم خیلی دیره و فقط به قول بعضی از دوستان بدبختی و بدشانسی مونده بود واسم.خب من چند سال درگیر اشک و زاری حسرت داشتهایی ک ندارم و بدشانسی بودم و میگفتم خدا منو نمیخواد و خدا اصلا وجود نداره همه اینا بودم و در این حین هم پدرم رو از دست دادم و یک مادر پیرو که خیلی دوستش دارم برایم باقی موند.۲سال ببخشید مثل سگ کار کردم تو شرکت با حقوق ۱۶۰۰ که نصفیش میرفت اجاره و نصفیش خرج خونه یکم تونستم دوباره جون بگیرم.باور کنید گریه زاری و کفر دیگه خستم کرد ب خودم اومدم در کنار شرکتم شغل مورد علاقمو پیدا کردم فقط تنها کاری کردم هر روز تلاش و ورزش کردم که سلامتیم اعتماد بنفس و قلب و روحم دوباره جون بگیره خب الان خداروشکر از همه نظر بهترم.حرف من اینه خدا همه چیز بهمون پیشکش داده فقط باید درست ازش استفاده کنیم منم دل خوشی از بعضی ادمهای سیاسی و بعضی از آخوندها که با بیسوادیشون در رابطه با الله و مسایل سیاسیشون باعث میشن فقط جونارو از ارزشهاشون،آرزوشون و زندگیشون متنفر بسازن بیزارم. این ادمها سیاسی تو همه کشورها هستند.اینو بدون پسرم و دخترم اگه این متنو تا انتها خواندی بدون تو خود خدا هستی پاشو هر مشکلی داری راه حل براش پیدا کن به ارزوهات فکر کن.
  تو ۲۴ ساعت زندگی کن واز داشتهای کمت خوشحال باش زندگی همه ما بی پایان هست زندگی برای یک عمر طولانی جنگیدن ارزش نداره ولی برای ۲۴ ساعت داره.
  غیر از خودت ک روح خدایی عاشق هیچکس نباش چون اگر هر مشکلی داشته باشی به اسم خودت قسم هیچکس تو این دنیا کمکت نمیکنه خدا بهت داده از خودش،فانیاشو خودت بدست بیار و حالشو ببر.

 136. احمد طلوعی

  همه اینها درست است. ولی به نظر شما سطح ایمان همه یکسان است؟ نه. وقتی هر روز از خواب پا میشی یه چیز دیگه گرون شده. تورم هر روز بیشتر میشه. هر چی پول در میاری کفاف زندگیت نمیده. مسافرت از زندگیمون حذف شده. تفریحات کم شده. بیرون نمی تونی بری برای خانواده ات کباب بخوری. حتی یک دوچرخه برای بچه ات نمی تونی بخری. دیگه به چی امید داشته باشی. ما هر روز داریم دایره نیازها و آرزوها مون رو کوچکتر می کنیم. با حقوق ثابت کارمندی دیگه نمیشه مسافرت رفت. خونه ساخت یا خرید. حتی یه گوشی یا دوچرخه برای بچه ات.
  باید چکار کرد؟ شما راه حل بدین.
  مسئول کنترل تورم که دیگه من نیستم. مسئول بی ارزشی پول که دیگه من نیستم. چرا باید هر روز شرمنده بچه کوچکم باشم که از من یه دوچرخه میخواد و من پول ندارم براش بخرم.

 137. ناشناس

  داداش بهونه دیگه ای نموند از جانب خدا بگی من که یه آدم عادیم یکی تو خیابون ازم کمک مبخواد خجالت میکشم دستش رد کنم نه از گذشتش میپرسم که چقدر گناه داره نه دوس دارم ذلتش ببینم خدا که از پدر مهربون تره چطور دلش میاد بعدم من تا امروز دعا و حاجت و چله نمونده که انجام نداده باشم ولی برای کوچکترین چیزهام معطل هستم هم سن و سال‌های من که همه کار میکردن خدا هم آرامش زندگی داده هم کار هم همسر و بچه سالم من برای ازدواج خواهرهام دعا کردم نه خودم الان 30 سالمه خواهر هام خونه موندن پدرم مریض خودم بیکار خونه رو دولت برمی‌داره به چی دلم خوش کنم حتی یه خبر خوش تو زندگیم نشنیدم که یکبار روم بخنده از سال 92 گواهی نامه گرفتم یکبار نشده پشت فرمون بشینم با این که همیشع شاگرد اول بودم تو مدرسه و دانشگاه همه اطرافیان قد و قوارم مسخره میکنن یک دونه دوست ندارم که زنگ بزنم درد دل کنم خلاصه گفتم این مطالبی که نوشتی یک گرون نمی ارزه خدا مثل پدر مادر ها هس بین بچه هاشون فرق میزارن اینم بین بنده ها فرق میزاره اینو تجربه کردم الکی نمیزنم موفق باشین

 138. setayesh

  من خدارو خیلی دوست دارم همیشه ازش کمک میخام ولی اون اصلا فکر نکنم حتی صدامو بشنوه. من هیچ گناهی نداشتم جز مسخره کردن چند نفر و بی احترامی به چند نفر که حقشون بود دیگه هیچ گناهی نداشتم. سن خیلی کمی دارم حتی سنم جوری نشده که بخوام گناه های بزرگ کنم ولی خدا اصلا منو دوست نداره..

 139. امیر

  بخونین لطفااا
  همه رو خوندم اشک هم پاش ریختم
  همه ما اینجا جهنم میمونه برامون
  همه داریم زجر میکشیم
  دنیایی واسع امثال ما نیست میدونم
  پس دعا نکنید عشقمون برگرده پول برگرده دیگه دعایی نکنیم چون اگرم
  خدا درستش بازم ی مشکل دیگه بزرگتر میاد پس بیاین فقط زانو بزنیم جلوش و فقط بگیم ک فقط تنها چیزی که میخواییم تویی خدا ک برسیم بهت خدا
  و تو بغلت گریه کنیم اروم شیم چون عشق اصلی اونه که تو بغل خدا گریه کنی و عاشقی کنی

 140. عزیز

  سلام والله من خودم هم واقعا موندم ازکارخدا کسی که خدارا یبارهم صدانمیزنه همیشه خلاف دزدی ولی کارش پیشرفت میکنه به هرچی میخواد میرسه ولی کسی که همیشه اسم خدا تودلشه هیچ اهمیتی خدا بهش نمیده به خود خدا قصم منم موندم چجور خدایی هستش اگه خودش جای مابود بهش نگاه نمی‌کردیم ناراحت نمیشد واقعا ناراحت نمیشد

 141. Maryam

  خداهیچوقت منونخواسته من نخواستنی بندشم..توی جهنم منوخلق کردم..همین امروزگفتم لعنت به لحظه ایی که تصمیم گرفت منوبیاره تواین دنیاتازجربکشم…من نمیخوام دیگه زنده بمونم..
  ازصبرکردن خسته شدم ..ازظلمی که درحقم شده خستم ..کی میخوادجبران کنه..فقط وعده دروغ میده به بنده های دردکشیدش ..
  دیگه دوست ندارم خدامتنفرم ازت بخاطراینکه منوآفریدی فقط برای دردواشک ریختن…

 142. حدیثه

  خدایا کمک کن به آرزو هام برسم اگرنه که یه لطفی بکن گناهان او را مثل آرزو هام ندید بگیری

 143. سایه

  بچه هامو ازم گرفتن خدایا کمکم کن

 144. سعید

  سلام بندگان خدا.
  منکه الان 36سالمه و همه چی مو باختم و 6سالی از عمرم و سرمایه و آبروم زنم به باد که فقط 4 ماه بامن زندگی کرد و شدم آش نخورده دهان سوخته!.
  دیگه وقتی میبینم تمام تلاشهام به بن بسته و باتلاق! دنیا و مالش به دنیاست و تلاشها براچیه؟ چرا همش حرص دنیا رو میخوریم و نهایتش زحمت و حمالی ش میمونه؟! هرکه سبکبارتر سبکبالتر! هرکس بی نیازتر بی نیازتر! هر خوبی کردین توقعتون رو به صفر مطلق برسونین
  ان تنصروالله ینصرکم…(خدارویاری کنید(وسیله کمک به دیگران بشین) تا خدا شما رو یاری کند).
  من واقعا لطف خدارو حس کردم که منو بعد چندسال گرفتاری مهریه(چندوقتی هم زندان) از دست زنم خلاص کنه!!.
  التماس دعا از دلشکستگان .
  بندگان خدا دعای دلشکسته زودتر مستجاب میشه.

 145. توبه کننده

  سلام به نوجوان 16 ساله هستم که زندگیم رو خودم نابود کردم با بی برنامه‌ بودن و درس نخوندنو و ….. ولی به خودم قول دادم فردا یک اسفند 1400 تمام کار های بد رو ترک کنم درسته که من بنده ی خوبی برای خدا نبودم ولی از این به بعد یه آدمی میشم که خدا ازم راضی باشه و کِیق کنه شاید بگید که کن یه نوجوان مشکل بزرگی ندارم اما اینقدر مشکل کشیدم که نگووو ولی میرم جلو و تمام کار های بدم رو ترک میکنم و نمازم رو هم شروع میکنم فقط ت رو خدا یه دعایی به من بکنید که من ت راهم موفق باشم یاعلی

 146. حجت

  در میان اما واگرهای زندگی ومشکلات ومرگ عزیران وفقر
  مرگ ملکه ذهنم شده بود این زندگی با این همه سختی زنده بودن به چه قیمتی واصلا در این چه میکنیم و…
  تا بعد از عمری تفکر شبی به درک وتجربه خروج روح از بدن رسیدم جلل خالق ما به والله ارواحی هستیم کاملا تحت الحفظ که بینهایت بر ما مراقب از غیب گماشته شده واین دنیا مرحله ای گذراست به والله فقرا خوشبخرین هستند اگر به درک وشناخت خدا برسن فقر عالمانه بهتر از ثروت ودارایی غفلت آور وظالماته است
  وقتی از جسم خارجم کردن قابل وصف نبود روح بودنم جسمو مثل سنگی که بر زمین افتاده باشه رها کردم ورو به بالا بردنم نزدیک سقف اتاقم و وارد پذیرایی خونمون شدم به اجبار موجودات بینهایت ابر قدرت که اجازه نمیدانن ببینمشون بردنم و روح عزیزی که از دنیا رفته بود و اومده بود ملاقات خانوادش رو ردیدم یا خود خدا تمام وجودمو که روح بود رو شگفتی و وحشت وکنجکاوی فرا گرفته بود وبا خودم میگفتم میگن مرگ مرگ اینه مرگ چقد جالبه چقد خوبه چقد باحاله چرا از خودم اختیار ندارم بر خلاف دنیا خواستم که منو ببرن به سمت آسمون وچیزهایبیشتری بدونم وببینم ندا دادن تا اینجا بیشتر اجازه نداری ببینی ودرک کنی آماده شو برگردی به جسم وقتی به جسم برگشتم یکسالی در حیرت وتعجب بودم از اون لحظه تا الآن خدارو بینهایت سپاسگذارم منو خلق کرد و از دنیا خواهد برد اونور همه بهم میرسیم وبه چشم خودتون می بینید
  به والله برزخ وقیامت جدیه جدیتر از دنیا

 147. نازی

  ۱۳سالم بود بزور شوهرم دادن دوستش نداشتم واسه فرار ازین موضوع رفتم دوست پسر گرفتم ده سال هی بازیم داد آخرش رفت بایکی دیگ ازدواج کرد هرچی خواستگار بود بخاطرش رد کردم الان ۲۹سالمه دیگ خوشم از هیشکی نمیاد همش اشک و آه. التماس خدا میکنم لااقل عشقم گرفتی یکی سر رام بذار ک عاشقش شم مگ اینکار چ قدر واسه خدا سخته ..‌.مگ زور نمیتونم با کسی ازدواج کنم ک حسی بش ندارم منم آدمم …میترسم ازدواج کنم و بهش خیانت کنم سن ازدواجمم رفته بالا خسته شدم بخدا

 148. علی

  سلام بر همگی وقتتون بخیر
  خداوند همان طور که در قرآن اشاره شده است خیر مطلق است و از او به ما شری نمی رسد …
  من نمیخوام بیخودی دلتونو خوش کنم ها
  میدونم هزار تا مشکل دارین
  درد دارین
  استرس دارین
  پیش زن و بچه شرمنده این و خجالت میکشین و بعضی وقتا دیگه آرزوی مرگ میکنین که این برای خودم هم بود …

  خاطراتی رو براتون تعریف میکنم
  یه زنی بود تو روستامون شوهرش بیماری کلیه گرفت مرد و به یه مرد دیگه اردواج کرد
  اونم بیماری گرفت مرد
  بعدش با یه مرد دیگه ازدواج کرد
  سومی که مرد مجبور شد بازم به یه مرد دیگه ازدواج کنه که اونم تو کارخونه خوابیده بود و در اثر گاز گرفتی مرد

  بچه اش چوون بود
  مجرد بود در اثر تصادف و مرگ مغزی مرد

  یه دختر جوون رو به خاطر یه جفت کفش طلاقش دادن و و ماجرا های دیگه

 149. احسان ، ۰۹۱۳۶۲۸۰۹۲۵

  با خواندن این همه مشکل، بسیار متاسف و متأثر هستم، منم با پول قرضی وارد بورس شدم و سرمایه را از دست دادم، یعنی دولت دزدید، و من، بدهکار شدم و روز به روز اوضاع بدتر میشه همیشه اعصاب خود و خانواده و پدر و مادر، خرد و همه ناراحت هستیم، روز گارمون تلخ تلخ تلخ، بخاطر ۵۰۰ میلیون تومان، عجب روزگاری، عجب و عجب…ولی هنوز امید به خدا دارم نمیدونم نمیدونم نمی‌دونم

 150. بنده خدا

  سلام من خودم تو مشکل عجیبی گیر کردم ولی خوب چون تو آگاهی پ بیداری هستم متوجه میشم گره کار از کجاست توصیه میکنم بچه ها تو اینستا بگردن چند پست آگاهی و بیداری پیدا کنن و رو خودشون کار کنن تا بفهمن ک چرا قشر پولدار با وجود گناه بازم پول میاد سمتش و فقیر با وجود تلاش بازم فقیر تره کاش بینش خودمونو درست کنیم باورهای غلط روال برسیم ب اون چیزی ک میخواییم من دوست دارم همونجور ک ب خودم کمک کردم ب دوستان هم بتونم کمکی کنم

 151. فرهاد

  فقط همنو میدونم که مظلوم ها و بیچاره ها پیش خدا جایی ندارن

 152. رضا

  الان که اینو مینویسم یه ادم درمونه از همه جا روندم از خدا فقط درخواست یه کار خوب توشهر و دارم تا ازین طلسم رها بشم شاید یه روزی چشمم به این نظرم بیوفته امیدوارم خدا همه رو کمک کنه و اون روز به اون چیزی که میخوام رسیده باشم خدایاا کمکم کن توورو خدا تا اون روز خدانگهدار

 153. یه زن فقیر

  سلام من از بچگی روز خوشی ندیدم من هرجا میرم بدبختی از من زود میرسه بچه که بودم بابام همش مریض میشد همش فکر اونو میکردم الانکه دو تا دختر دارم زندگیم مزخرفیه مستاجر اونم یه زیر زمین تاریک خدایا آیا ما رو در نمیایی خسته شدم دارم روانی میشم وقتی اطرافیانم میبینم شوهرم کار درست حسابی نداره اینم از اوضاع اقتصاد ایا ما فقیر بیچاره عادل نداریم ولی بازم خدایا شکرت

 154. مهدی

  سلام من نمی‌خوام الکی حرفای منفی بزنم فقط واقعیتو میگم
  خدا هیچوقت به هیچ بدبخت و بیچاره‌ای کمک نکرده. من دیگه تو زندگی خودم دیدم چطور در بدترین شرایط آدم له میشه و هیچ کسیو نداره. من از بچگی پدرم انگار که هیچ نسبت خونی‌ای باهاش نداشتم که داستانش مفصله همیشه ول بودم به حال خودم. همیشه هم ایمان به خدا داشتم دعا کردم نماز خوندم ولی از بچگی سخت‌ترین زجرا رو کشیدم حتی برای مریضی‌م هم پول دکتر رفتنو نداشتم. همیشه مثل گداها بودم ولی باز کار ساختمانی و توی بازار کار کردم تا بتونم درس بخونم هزاران امید و آرزو و هدف داشتم و آخرش هیچی نشد. هیچکس هم هیچ کمکی به من نکرد. الآنم ۲۴ سالمه دیگه واقعاً از زندگی بریدم و خسته شدم. دیگه از خدا هیچی نمی‌خوام چون کمترین امیدی برام نمونده. واقعاً به تهِ خط رسیدم و میخوام زودتر خودکشی کنم. اینجوری خیلی زودتر راحت میشم تا اینکه بازم بدبختی بکشم و بعد بمیرم

 155. دلم گرفته

  اینجا دیدم همه از مشکلات و سختیشون گفتن حالا منم میخوام بگم من بچه افغانستانم 23 سالمه از بچگی فقیر بزرگ شدم از وقتی که یادم میاد بد ترین و سخت ترین کارو کردم همیشه تمام هدفم و تلاشم این بوده که فقط یک زندگی خیلی معمولی داشتم اونم در کنار خانواده ام ولی هر روز که میگذره بدتر بدتر میشه هیچی هم درست نمیشه همیشه هم حرص جوش میخورم من واقعا بدترین شانسو دارم من یک موتور داشتم و با این موتورم کار میکردم همین چند روز پیش موتورمو گرفتن منو بردن بازداشتگاه یک شب بازداشتگاه بودم نزدیک بود برم زندان پنج میلیون ازم پول گرفتن موتورمم دزدی نبوده فقط برای اینکه گواهینامه نداشتم و مدارک نداشتم این همه داستان برام درست شد خلاصه من خیلی دل کوچکی دارم یعنی وقتی یک نفر از من کمک خواسته من هرچه که در توانم بوده انجام دادم ولی میگم خدایا اخه چرا این همه بلا ها سرم میاد تازه من نیمه از مشکلات زندگیمو گفتم 09194308650 بزنگید دردو دل کنیم

 156. دلارام

  من هروزمو درگیرم امتحان نهاییم که هرچی واسش تلاش می کنم ثمره ایی نمیبینم فقط جز استرس وحال بد چیزی واسم نداشته وبه این باور رسیدم که میگن تلاش کنی نمیدونم همت داشته باشی خدابرکت وثمره میده همش چرته وبس

 157. چیکار به نامم داری

  من الان به این نتیجه رسیدم که این کار به صلاحته. خدا بهتر میدونه. حکمتیه. امتحانه وووووووو. ……. همش الکیه منیکه قبل از اینکه به این مشکل بخورم یاد خدا صلوات دعایی ام یوجیب وووووووو. … ذکر لبم بود با مشکلم شد
  اینان شدن هزار برابر اعتقادم به ائمه ۱۰۰% بوده هیچ نامردی نکردم اینجوری بگم انسان امروزی از نظر ظاهری هستم ولی اعتقاد جای خود خلاصه آدم حروم زاده ای نیستم اما ۵ ساله مثل سگ رو زمین غلط میزنم گریه میکنم خدا رو صدا میزنم پس چرا بعد ۵ سال کاری کرد جدا بشه مگه کور بود ک من رنج میکشم ده جا شاید بیشتر رفتم خواستگاری بلاخره یا از طرف من یا اونا کار درست نمیشد تا این همسرم ک برعکس همونی ک تو رویا هام ارزوش داشتم بهم داد بعد یک سال زندگیم سیاه شد
  بدون هیچ دلیلی تو دادگاه گفتم لااقل دلیلش بهم بگین خودم بدونم دلمو قانع کنم این بوده گناهت اما با پارتی ۱۴۰۰/۱۱/۴طلاق گرفتن پس دوست داشتن واقعی من چی ۵ سال اندازه ۱۰سال پیر شدم افسرده شدم التماس خدا میکردم هرکاری باهم میکنی بکن اما زنم نگیر اگه میگیرش چرا بهم دادی مثل قبلیا بهمش میزدی باش قبول التماست میکنم لامصب ارومم کن داری میگیرش مُردم که// فکنم دو حالت داره ۱ منو آفریده برای رنج بده التماسش کنم لذت ببره حالت دیگش حسودیش شده که زنمو بیشترررررر از ش دوست داشتم ازم گرفتش.پس نگید خدا از رگ گردن به شما نزدیک تره .پس نگید خدا از پدر مادر بشما مهربون تره کدوم مهربونی یک مادر خار بدست بچش بشینه ببین چه میکنه ولی من دارم مثل سگ جون میدم کو کجاست خدای وقتی میخوایش نییست بعدا براچیمه میگند دوستت تو مشکلات بشناس .میگم بابا خیرتو نمیخوام هرچیزی میشه بشه زنمو نگیر توکه از مادر دلسوز تری میدونستی من رنج میکشم نباید درست میکردی اگه جهنم میرم اگه هر اتفاقی میفته انتخاب من بوده تا تهش بودم توهم درستش کردی این وسط فقط به من بگوچرا عذاب بی دلیل ب کدوم گناه چیو به من میخواستی ثابت کنی منکه کتاب قبر برزخ قیامت خوندم منکه میدونستم بزرگی منکه میدونستم بدون اجازه تو برگی از درخت نمیفته چرا من؟؟ امتحان باشه قبول ۱سال ۲سال ن ۵سال مگه من معصومم که ۵سال امتحان عذاب کاش اگه کسی هست به من بگه دلیلش اینه این کار بوده منواز پوچی برزخ نجات بده قانع ام کنه این شمارم ۰۹۳۸۶۴۱۳۱۳۸ )) زندگیم زنم بود رفت چ استدلالی زنتو بده بعد عذابت بده بعد از مادر نزدیکتر انتخاب من بوده تو جورش کردی بد بود رد میکردی چرا اون یکی دیگر که میخواستم اونو درست نکردی برا من؟؟؟هرکار میکنم برام هضم نمیشه نمیشه نمیشه

 158. حسین

  مشکل ما دقیقا همینه که اگر به مشکل خوردیم و به بدبختی افتادیم تازه بریم سمت خدا .اصلا خدا اونجوری که ما میگیم نیست .از اول دبستان فقط تو گوش ما خوندن که نماز بخون و قران بخون و گناه نکن و اگه گناه کنی 100 تا برات عذاب میاد .اخرش هم نفهمیدیم خدا مهربونه و دلسوزه یا خیلی بی رحمه . اصلا ما باید بریم دنبال خدا تا اینکه بفهمیم خدا کی هست نه اینکه بقیه بگن .باور کن اگه بری دنبال خدا و بفهمی که خدا اصلا که هست دیگه زندگیت عالی میشه . دو تا نماز میخونیم میگیم چرا هیچ اتفاقی نمی افته دوباره ول میکنیم به خدا من درسم افتضاح بود کلی درس میخوندم نمیشد نمره خوب بگیرم رفتم دنبال خدا کلی گشتم حتی نمازم هم گذاشتم کنار چون این نماز رو بقیه به ما گفتن اصلا نمیدونیم نماز چه ثواب های مادی و معنوی داره هر روز به خدا بگو خودت رو بهم نشون بده بهم بگو کی هستی به قران بهت جواب میده خدا 7 میلیارد دست داره که از هرکدوم میتونه به تو پیامش رو برسونه . بعد یه چیز دیگه چرا همش ناشکری چرا یه بار نمیگیم خدایا شکرت چرا فقط زندگی خودتو با اونایی که از تو بهتر هستند مقایسه میکنی به خدا خیلی ها هستن که وضعشون از ما ها بد تره یارو دلش میخواد فقط 1 ساعت هم که شده بخوابه ولی به خاطر ترکش توی جنگ دیگه از اون به بعد خوابش نمیبره از این ادما خیلیییی زیادن بیاین به جا این ناشکری ها که هیچ سودی برامون ندارن شکر گزار باشیم اصلا وقتی یه مردی برا همسرش یه کادو میخره دیدید چقدر زنه خوشحال میشه و تشکر میکنه همین باعث میشه که مرد بره کادو های بهتر و قشنگ تر براش بگیره چون ازش تشکر کرده و براش ارزش گذاشته ولی اگه اون زنه تشکر نکنه و ذوق نکنه برا این کادو کوچیک عمرا دیگه مرده کادو بگیره این درباره رابطه ما با خدا هم همینه .ایشالا همیشه شاد باشید از زندگی لذت ببرید

 159. معین

  خدا موقعی باید کمک کنه نمیکنه ک هیچ بلا بدتری هم سرم میاره تو اون بازه زمانی دیگه بریدم بخدا لعنت به این زندگیایی که ما داریم

 160. ناشناس

  من چند سال پیش از خدا درخواست پولی می کردم ولی من به آرزویم نرسیدم و به خاطر همین بی توجهی چند عدد قرآن آتش زدم تعدادی مهر کربلا در توالت انداختم و ادرار و مدفوع کردم خیلی کارها کردم خدایا به دادم برس نمی دانم به خاطر همین کارها از من روی برگردانده یا نه ولی خیلی اذیت شدم و میشم خارکستر خدای بزرگ و نجس کارم شده دائم کفر گفتن و بد گفتن به خدا خودت به دادم برس.

 161. Mari

  همه ی ما درد داریم فقط نوعش فرق می کنه هر کی از نظر خودش دردش بیشتره
  من بعضی وقتها فکر می کنم خدای نیست همه این چیزهای که می گن در مورد خدا دروغه چرا در برابر هر ظلمی که به هر کس میشه فقط سکوت می کنه چرا مگر نمی گن هر چی می خوای از خدا بخواه چرا جواب نمی ده خدا
  خدا هیچ بنده ای رو محتاج نکن

 162. M

  زندگی همش رنج بوده و هست. سالهاست که خدا را صدا میزنیم ولی جوابی نمی گیریم، روز به روز افسرده تر و خسته تر از قبل میشویم، مشکلات به قدری زیاد شده که بیشتر ما فقط منتظر مرگیم تا خلاص شویم، این بود زندگی که خدا به ما بخشیده؟! ناخاسته به این دنیا آمده ایم و با هزار درد و رنج و بدبختی و بیماری و فقر و مشکلات دست و پنجه نرم میکنیم و به ما میگویند حکمتی در آن است. هیچ حکمتی در آن نیست چون خدایی وجود ندارد، هر کدام از ما در این جهان وسیع و بی نهایت بزرگ اندازه یک اتم هستیم که دیده نمیشویم، شنیده نمیشویم، تا یک روز تمام شویم. و خوش به حال آن تعداد که زندگی بر وفق مرادشان بود. همه در حد توان خود برای زندگیمان تلاش کردیم اما دنیا جایی بود که همه نمیتوانند خوش باشن و برای بیشتر مردم سختی و رنج بوده، خیلی ها با بدی و ظلمی که در حق دیگران کردند به خوشی و لذت دست پیدا کردند و اگر خدایی وجود داشت که اجازه بی عدالتی را نمیداد. دنیایی که با بی عدالتی و ظلم برپاست آفریدگاری ندارد و اگر هم دارد او هم ظالم بوده که چنین دنیای بدی را آفریده و توان کنترل او را هم ندارد.

 163. مستعار

  شاید واقعا خدایی وجود داره و انسان و جهان رو خلق کرده اما قطعا اون خدا بعد هز خلق جهان و انسان کیفشو برداشته و رفته. کمتر دروغ بگید و بنویسید

 164. بنده خدا

  چرا نظریه قبلی ام ثبت نمیشه

 165. بنده خدا

  مطالب رو خوندم نظریات رو خوندم
  من هم نزدیک چهل سالمه مجردم کار ندارم قسط ندارم آرامش خانوادگی ندارم مادرم مریضه ووووو
  ولی باور کنیم قرار است خدا ما را امتحان کند نه اینکه ما خدارا امتحان کنیم
  ی سری به گذشته ام میزنم مقصر و بانی تمام مشکلات را خودم میبینم حالا درسته این وسط ها هم شکایتی از خدا میکنم ولی باز میبینم خودم هستم که موقعیتها از دست دادم توقعاتم بالا بود خودم را به زحمت نمینداختم فقط دنبال این بودم که دیگران مقصر جلوه بدهم که همه بد هستند و ‌من خوبم
  من اصلأ استغفرالله دست کمی از خدا ندارم باور کنید دوستان از خدا درخواست کمک کردم و یک جورهایی بهش نزدیک شدم استغغار میکنم هرچند خیلی گناهکارم
  اما با نزدیک شدنم به خدا یک تجربه های جالبی برام پیش آمد همین چیزهایی که نوشتم قبلاً اصلأ قبول نداشتم چندمورد شرایط ازدواج برام پیش اومد هرچند باز من مقصر بودم یک کارهایی هرچند سبک دارم انجام میدهم و بازهم خداروشکر مثل قبلاً نمیگن بیکاره امید دارم که رشد کنم رفیقان جدیدی پیدا کردم متفاوت از گذشته دیگه عروسک خیمه شب بازی دست دیگران نیستم ولازم نیست نجات دهنده جهان باشم ولی هنوز هم برای جبران گذشته کارهای زیادی پیش رو دارم مهمتر ازهمه نزدیکتر شدن به خدا و استمرار و مقاومت در این راه مسیر
  هرچی بود گذشته و آینده هم معلوم نیست مطمنم خدا هوامو داره بعضی اوقات لمسش میکنم
  مختصر کنم مقصر من هستم و دنیا رو زیاد جدی نگیرم و بهش وابسته نشم پدرم برادرم و خیلی از آشناها و رفیقان جوانم زیر خاک هستند و ‌من هنوز جوانم
  یادمه بچه که بودم یکبارمادرم ازم عصبانی شد و گفت تو را ناخواسته حامله شدم و هرکاری کردم سقط ات کنم نشد از اون موقع از مادرم رنجش گرفتم ولی بعد وصل شدن به خدا در این چند سال ی چیزی بهم میگه دیدی مادرت میخواست از بین ببردت ولی هرکاری کرد خدا نخواست پس حتماً خدا یک مأموریت و یا حتما یک زندگی خوب برات داره امیدوار باش که با زانوی غم بغل کردن هیچ مشکلی حل نشده و نخواهد شد وهمین امروز در جوانترین روز زندگیت هستی به خدا توکل کن و حرکت کن که آینده از ماوراء میاد و مبهم است چه بسا خدا هدیه های بزرگی بهت بده
  برای همتون دعا میکنم بنده را دعا کنید
  موفق پیروز سربلند باشید

 166. شاکر

  واقعا من فکر میکردم خیلی فقیر و بد بختم ولی وقتی مشکلات بقیه رو خوندم تازه فهمیدم چه همه نعمت دارم که نمیدیدم.خدایا همه مشکلات مردم رو برطرف کن.

 167. مشکل دارم،با اینکه امید دارم محمد حسن

  این همه آدم تو سایت درد و مشکلشون رو گزاشتن
  خیلیا مشکل دارن مشکلات غیر قابل درک سختی میکشن رنج میکشن اشکالی نداره برای رسیدن به خدا باید درد و رنج کشید

  ولی…
  دیدن درد کشیدن مادرت
  عزیزات
  بده
  ایمان دارم به خدا، ولی چرا خدا جواب سوالامو نمیده
  روز به روز سوالاتم از خدا میره بالا ک چرا..؟
  دنبال جواباشم میرما ولی خودش باید بهم جواب بده
  جوابش هیچ جا نیست
  خدا میگه ازم بخواید تا بهتون بدم
  میخوام
  ولی مگه خودش نمیبینه
  ولی امید دارم
  یا به نتیجه میرسم یا یه سوال بی جواب دیگ هه
  دلم پره جانمیشه تو سایت
  امید داشته باشید
  ۱۳ سالمه

 168. رضا

  با سلام خدمت همه دوستان عزیز.دوستان توی این جهان بیکران هزار ها هزار انسان مشکل دار وجورد داره همه هم میگیم مشکل من از همه بدتره حالا مم کاری ندارم به اینا ولی اگ خدا قراره مشکل همه رو حل کنه و همه تو ناز ونعمت باشن زندگی معناشو از دست میده دوستان .من خودم یه مشکلی دارم ک حتی روم نمیشه اینجا بگم بخدا دراین حد ولی تنها دل خوشیه من تو زندگی حقیقتا همینه ک دل را بهش میسپارم….تاهر کجا ک بره دوستان بله اگ واقعا ناامید شدید اززندگی بهترین کسی ک میتونه ارومت کنه خودشه دل رو بتش بده هرچه شد…

 169. Maryam

  من دیگه ازخدامتنفرم ..اونقدردردکشیدم توزندگیم تااین سن که حدنداره…هیچ دلخوشی ندارم توزندگیم..هرلحظه دلم مرگ میخواد…هرچی تلاش هم کردم به بادرفت…خداجزبدمنونخواسته …هیچ جایی واسه شکرنذاشته ..میخوام فراموشش کنم اونطورکه اون نمیدونه بنده ایی داره…

 170. آ

  بیشتر نظرهارو خوندم مشکل ما اینه که هر اتفاق بدی میفته میاندازیم گردن خدا و خومونو زجر روحی یا جسمی میدیم تا خدا ببینه ودلش برامون بسوزه بهمون ترحم کنه ولی هیچ وقت به نتیجه نمیرسیم من ۲۷سالمه وزندگیم انقدر عجیبه که حتی نمیتونم برای کسی تعریف کنم چون کسی باور نمیکنه تااین سن با هیچ کس رابطه نداشتم وحجاب ونماز وهرچی که فکر میکردم سعی کردم انجام بدم ولی زندگی خیلی سختی دارم قبلا همیشه از خدا طلبکار بودم ومثل خیلی از شمافکر میکردم میگفتم من که این همه رعایت کردم چرا انقدر بدبختم؟ولی هرچی سنم بالاتر میره بیشتر متوجه میشم که چقدر غافل بودم ما آدما به فکر ظاهریم باطنمونو فراموش میکنیم هرچی بدبختیه در درون ماست باید اول خودمونو بشناسیم خدا رو هرجور ببینی دقیقا همون جوری باهات رفتار میکنه شاید زبون شما خدا خدا میگه ولی دلت باخدا ناراحته نفاق ریشه آدمو نابود میکنه من یه عمر فکر میکردم باخدام ولی تو شرایطی که باید دفاع میکردم از یه بنده خوبش کشیدم کنار وخودمو انتخاب کردم حتی باورم نمیشد که اینکارو کردم بیاید اول خودمونو بشناسیم ببینیم ماواقعا کی هستیم انقدر به خودمون دروغ نگیم وقتی دلت از دنیای کثیف دور بشه ودرست تلاش کنی مطمن باشید از حرفایی که به خدا زدین شرمنده میشین خدا خیلی صبوره وهیچ جایی امن تر از آغوشش نیست هیچ کس دلش برای شما نمیسوزه پس خودت دست به کارشو

 171. یلدا

  منم زندگیم کاملا نابود شده ولی سعی کنیم به خدا و ائمه پناه ببریم ایمان و اعتقادمون را بهشون محکم کنیم،با امام زمان خودمون دوست بشیم رابطه قلبی خودمون را با امام زمان تقویت کنیم امام زمان،کمک و یاری میکند،ناامید نباشید،

 172. مهدی

  عزیزی گفت خدا رو نمی بینم
  شما دلبسته دنیا و… شدی و خدارو نمیبینی غیر او را از دلت بیرون کن آنگه طلب دیدن یار کن
  پاک باشیم از نظر اعتقادی و اخلاقی .‌‌‌…. خدا رو می بینیم. اگر کسی نماز نخونه بدبخت نمیشه ولی کسی خدا رو قبول نداشته باشه در دو دنیا روسیاهه
  کسانی که شک دارن توصیه می کنم حتما با یه مشاور مذهبی عالم با تقوا در شهر یا با شماره ۰۹۶۴۰ تماس بگیرن

 173. فرشاد

  سلام بازم منم فک کن این همه بدبختی بکشی آخرشم بری اون دنیا بگی خدایا چکارم داشتی چرا بجای اینکه هی مسخره کنی کمک نکردی بت بگه باهات حال نکردم الآنم بهشت رات نمیدم کونت بسوزه از همین ور برو جهنم

 174. فرشاد

  آقا ناموسا هی نگین خدا اینجور خدا اونجوری هیچ هم اینطور نیست چند بار پیش رفیقاتون زاویه شدین هر روز دارم پیششون کم میارم چرا چون گوشیم از کف دستم کوچک تره چون پنج سال پیش دوچرخه نداشتم چون الان از همه جا محدودم منم زمانی اعتقاد داشتم اعتماد داشتم نماز میخوندم قرآن میخوندم دیدم اینطوری نیست روز به روز دارم بدبخت تر میشم گفتم زمانی که صرف نماز این داستان میکنی بری تلاش خودتو بکنی وضعیت بهتره

 175. کم شانس

  چی میگی تو من تازه ۱۷ سالم هست یه پسر بدبخت پدر مادرم از هم جدا شدن هرکیو میبینم فحشم میده همه منو به چشم ترحم میبینن هیچ دوستی ندارم باید شبا مثل سگ تو مغازه میکانیکیه یه مرد عقده ای تازه به دوران رسیده کار کنم حقوق بهم نمید سر هرماه فقط بهم لباس میده اونم کهنه خداوکیلی همه ادمن منم انسانم لباس کهنه های فامیلو میارن برای من به هر بی پدری گفتم چشم ازهمه محل من سیلی خوردم تنها ارزوم اینکه یشب بخدا فقط یشب پتو داشته باشم که تو سرمای شب سرما نخورم این خدای شماس خیلی نامرده به همه مالو ثروت میده به ما بدبخطی اشکال نداره شانسمون اینو گفته من بیشتر شبامو با گریه میگذرونم

 176. توران

  سلام. منم شدیدا خدا باور بودم.. ازارم ب ی مورچه هم نرسید. ازدواج کردم 16 سالم بود. با ی ادم وحشی هرزه.. حتی با محارمم رابطه داشت.. ی شب بهم حمله کرد منو بزنه.. من قلبم از ترس بلاک کرد.. ریتم قلبم از اون شب بهم خورد الان دچار نارسایی قلبی شدم.. من ده سال ازش کوچیکترم.. بمن بدترین توهین منو میکرد. هرشب منو از خونه بیرون میکرد.. هرکاری از دستش بر اومد کرد… 66 سالشه هنو ی سر دردم تجربه نکرد.. من شب روز پیش خدا التماس کردم.. همچی برعکس شد. اینم خدای مهربان

 177. آتی

  سلام دوستااان….تمام حرفاتونو با دقت خوندم خیلی از جاهارو چندبار روخوانی کردم….واقعا درد آوره…خیلی از زندگی های شما شبیه ب زندگی منه…درکتون میکنم….ولی نمیدونم ب کی قسم بخورم ک خدا من و شمارو میبینه….خیلی سختی دارید من اینو خیلی خوب میفهمم….ولی باور کنید خدا هست…خدایی ک تورو آفریده بر خودش تکلیف کرده ک ب تو رسیدگی کنه… اون در سطح بالایی از توه انتهای مسیر هارو میدونه….بهتر میدونه چیکار کنه…گاهی نباااید ب آیندتون فک کنید ..کلافتون میکنه….مشکل همه ما اینه ک سست ایم در توکل و توسل.

 178. احمد کاشانی

  در مورد خواهر محترمی که گفتند سال ها از خدا همسر خوب خواستم بهم نداد خدا که نمی آید از آسمون همسر به شما بدهد اینجا نقش پدر و مادر خیلی مهمه و خود شما خواهر محترم ببینید به چه دلیل خواستگار خوب نداشتید نکات ضعف و قوت خود خود را شناسایی کنید شاید دلیلش را بتوانید پیدا کنید

 179. احمد کاشانی

  سلام وقت بخیر بسیاری از مشکلات ما خودمان مقصر هستیم شاید تصمیماتی که برای زندگیمان گرفتیم اشتباه بوده بدون مشورت بوده یا فرصت هایی که خدا بهمون داده درست استفاده نکردیم اگه هوش معنوی داشته باشیم می دانیم که خداوند متعال به هیچ بنده‌ای ظلم نمی کنه ماها خودمون به خودمان ظلم می کنید و گرنه خداوند هوای همه بندگانش داره اینطور نیست که خداوند یک چشم داشته باشد که بعضی از بندگانش ببیند و دیگران نبیند اگر کسی هم ادعا می کرد که خدا ظالم است امام حسین علیه السلام باید باشد نه ما در صورتی که امام حسین علیه السلام به طور کامل از خداوند متعال ‌‌‌‌‌‌راضی بود دلیلش هم این بود که خدا را به درستی می شناخت و به تصمیمات خدا احترام گذاشت و تسلیم امر خدا بود خود من هم بارها از خدا شکایت کردم وقتی فهمیدم چیزی که ازش می خواستم اگه به من می داد به ضرر من بود خجالت کشیدم

 180. احمد کاشانی

  سلام وقت بخیر خدمت همه شما بزرگواران ما انسانها نمی دانیم چه به نفع مون است چه به ضررمون بله درد دل های شما را خواندم و واقعا خیلی از شما سختی های طاقت فرسایی را تحمل کرده اید خدا همیشه هوای بندگانش داره بهش اعتماد داشته باشید و در کنار دعا کردن تلا شتان بکنید و از خداوند متعال بخواهید آنچه به مصلحت شما به وقوع بپیونده رنج های شما بی پاسخ نمی مانده اگه توی این دنیا بهش نرسیدین در آخرت مطمئن باشید می رسین به شرط اینکه صبر و شکیبایی داشته باشید

 181. مهدي محمدي

  دوستان مشکلات که هست شما ماشاالله اینقدر درباره مشکلات نوشتید که دیگه لازم نیست من توضیح بدم اما منم مشکل دارم اما ایمان قوی به پروردگارم دارم و می‌دونم برای امتحانه بنده هاشه اینا خدایی که وقتی بهش فکر می کنی حس عشقشو تو دلت می اندازه به زندگیت معنا میده ،به سختی‌هات معنی میده هر آزمایشی که میشی مطمیئن باش که برات در کل خیره شاید در دنیا خیرشو نبینی زندگی با خدا پرازعشقه پر از احساسه من اینو خودم دارم تجربه می کنم شما هم می تونید منم می‌تونستم بگم بابا این حرفا چیه سراغ خودکشی برم اما به رحمت پروردگارم امید دارم و می‌دونم هرسختی که برام پیش می یاد اگه خودم عاملش نباشم حکمتی داره ودر کل به خیر بزرگ آری منجر میشه شما که مشکلات دارید والله خداشمارو بیشتر دوست داره چرا که شما بیشتر به حکمتش احترام میزارید امکان بیشتری برای رسیدن به درجات والاتر دارید و جایگاه والاتری خواهید داشت انشالله خدا به همه ما صبر جمیل عطا کند

 182. مهدي محمدي

  خداوند در قرآن هدف خلق این دنیارو آزمایش می‌دونه نه لذت بردن مدام یعنی ما اینجا نیستیم تا همش لذت ببریم بلکه باید آزمایش بشیم و آزمایش با خیر و شر امکان پذیره پس باید سختی در عالم باشه برای امتحان وحالا که شما میگید این مقدار سختی با عدالت خداوند ناسازگاره باید دلیل بیاری نه توهین کنی شما نمی تونید دلیل بیارید چراکه سختی کمیت فیزیکی نیست که بشه اندازه گیریش کرد لذا ما نمی توانیم بدانیم که چقدر دقیقا سختی درعالم هست پس سختی برای سعادت ما لازمه لذا جایگاه انسان نیکوکار از فرشتگان بالاتره چون انسان در. شرایطی شایستگی خودشو نشون داده وازامتحان سربلند بیرون اومده اما فرشتگان بدون آزمایش هستند

 183. یه بنده خدا

  و خدا بزرگتر از هر سختی و آسانیست

 184. مینا

  همه ی اینایی که اینجا نوشته شده، بالشیتن فقط!
  من 34 سالمه نه حتی یه روز روزه ی قضا دارم، و نه حتی یک رکعت نماز قضا، 20 ساله که دعای عهد میخوندم، و 20 ساله که هر جمعه غسل روز جمعه انجام میدادم. خدا رو عاشق بودم. شب با اون میخوابیدم و صبح با فکر اینکه کنارمه لبخندزنان از خواب بیدار میشدم. حتی به خاطر مشکل شرعی داشتن، کف پاشنه بلند که صدا هم بده نمیپوشیدم. دیگه خودتون تصور کنین.
  42 روز پیش شفای بیماری رو خواستم که بهم نداد. حتی بهش گفتم قلب،. کلیه،. ریه، از من بگیر. اما کار خودشو کرد. این حدیث محمد باقر هم که میگه دعا قضا و قدر الهی رو رفع میکنه هم الکیه. 25 روز تموم توی دوران بیماری، بیمارم فقط دعا کردم و اشک ریختم. هیچ فایده ای نداشت. همراه با بیمارم من احمقه قبلی هم مردم.
  تمام پیر و پیغمبر هم سر زمین اوردم، اما افسوس که اونا هزارها سال پیش مرده ن، یه مرده چه طور میتونه بشنوه تو چی میگی.
  خدا خوبه عین چیزهایی که خودش از خودش تو قران تعریف کرده فقط تا وقتی که چیزی ازش نخوای. یه چیز ازش بخواه، نشونت میده!
  هیچ کس تاحالا تو زندگیم این جوری قلبمو نشکسته بود!

 185. بدبخت

  ادله شما خیلی پیش پا افتاده و با فرمول و درحد خرد ناقص بشری بوده است ، شما خدا را اینطور یافتید ؟ موفق باشید . ترجمه قرآن را مطالعه نمایید پاسخ همه را داده است . بطور ساده موضوع جبر و اختیار است ، انسان مختار به انتخاب است و تاوان انتخاب خودش را باس بدهد

 186. خور

  علی

  ۴۲ سالمه مجردم سالها از خدا یک همسر خوب خواستم ولی ….. بنابراین ریدم تو ذات خدا که ابتدایی ترین خواسته های منو ندیده گرفته ریدم تو ذات کثیف خدا

  آآآآآآقای علی شما با خدا اینجوری تا میکنی با دختر مردم چه ها می کنی ؟
  خدا خیلی هم مهربونه و حکیمه دلش ب حال دختری سوخته ک گرفتار تو نشه بی اعصاب

 187. Maryam

  من که دیگه نایی ندارم واسه تحمل دردورنج…
  تااین سن دردای زیادی روکشیدم…فقط دیدوردشد…
  میخوام به زندگیم پایان بدم..دیگه برام مهم نیست خداچی خواسته…هیچی واسم مهم نیست…

 188. علی

  ۴۲ سالمه مجردم سالها از خدا یک همسر خوب خواستم ولی ….. بنابراین ریدم تو ذات خدا که ابتدایی ترین خواسته های منو ندیده گرفته ریدم تو ذات کثیف خدا

 189. ملکی

  باسلام وعرض ارادت مطالبی که گفتید بسبار عالی وعارفانه بود چون خدای متعال درقران میفرماید افوز امر الالاه ان الاه بصیر بالعباد ودرسوره مزمل میفرماید من بهتربن وکیل ونگهبان شما هستم پس بهره همه اموررا به او بسپاریم ودرمقابل عبادت ودعای خالصانه را فراموش نکنیم التماس دعا ملکی از تهران

 190. ناجى

  يه مامان
  چند روزه كارم شده گريه چون دخترم دادمو در آورده نه تنها من بلكه همسرم هم از دستش خسته شده
  از خودسريهاش هر شب تا دير وقت بيرونه و وقتى هم كه بهش ميگيم زود بيا
  با بى تفاوتى ميگه بيام ور دل شما
  متاسفانه از آزاديهايى كه بهش داديم سو استفاده كرد
  همسرم خيلى بهش اعتماد داشت و به اين اعتماد
  خيانت كرد
  عزيزان خداوند راه درست رو به بنده هاش نشون داده
  و گفته اگه اين كارها رو بكنى و اين كارها رو نكنى در دو دنيا سعادتمند ميشى خوب ما ميخواهيم همانطور كه از پدر و مادر و اطرافيان آموختيم جلو بريم نه با فرمان خدا
  فرزندانى كه امروز در فقر و تنهايى و مشكلات بسر ميبرند بسياريشون بخاطر اشتباهات پدر و مادرهاشون
  و تصميمات غلطى هست كه اونها در زندگى گرفتند
  و هيچ ربطى به خدا نداره در هر جايى از دنيا كه باشى
  اگر تلاش نكنى دريافتى هم ندارى اگر اعتياد داشته باشى هم خودت هم زن و بچت از زندگى عقب ميمونند اگر اعتماد بيجا كنى و سادگى كنى سرت كلاه ميره و اگر زمانيكه در آمدت خوبه براى روز مبادا پس انداز نداشته باشى با يه تورم ، درمانده خواهى شد
  و متاسفانه من بيشتر دردو دلهاتون رو كه خوندم
  بخاطر اشتباهات پدر و مادرهاتون درموند و ناراحتيد
  كه واقعاً ربطى به خدا نداره
  دنيا طبق قوانين خودش جلو ميره و بايد بجاى ناله كردن هر روز بيشتر بياموزيم و ياد بگيريم و تلاش كنيم بخصوص شماها كه سنتون كمه و مسير طولانى در پيش داريد
  به تجربه بهم ثابت شده اگر در هر سنى كه هستى يه
  حرفه اى رو ياد بگيرى و سعى كنى درش استاد بشى
  بلاخره بعد از چند سال نتيجه زحماتت رو ميگرى
  تو تمام دنيا همه براى زندگى بهتر تلاش ميكنند
  نه اينكه زانوى غم بغل بگيرند و خدا خدا كنند
  اونيكه معتاده بايد تلاش كنه و سختى و رنج ترك رو بخودش تحميل كنه اونيكه دانشوى پزشكيه و در فقر
  ادامه تحصيل ميده حتماً اينقدر باهوش بوده كه داره
  اين رشته سخت رو ادامه ميده پس يكمى فكرشو بكار بگيره از راه تدريس و كارهاى اينطورى كم كم ميتونه
  خودش رو از فقرو سختى نجات بده
  يا خانومى كه با جوانى فقط دوستى ساده اى برقرار كرده بايد تاوان اشتباهش را بدهد و به همسرش هم فرصت بده شايد سالها طول بكشه تا شوهرش ايشون رو باور كند و دوباره اطمينان از دست رفته برگرده
  فقط بگم كه با خواندن مطالب بالا دردهايم فراموشم شد نوشته هاى هر كدامتان را خواندم براى تك تكتان كلى دعا كردم عزيزان با تمام گرفتاريها و دردهايى كه داريد هميشه براى ديگران دعا كنيد
  وقتى براى ديگران قبل از خودتون دعا ميكنيد و بخاطر
  رنج ديگران از درون رنجيده ميشويد و عاجزانه برايشان
  از خداوند طلب خير ميكنيد مطمئن باشيد درهاى رحمت برايتان باز خواهد شد و بعد مدتى بدون اينكه
  بفهميد متوجه ميشويد كه چقدر مشكلاتتون كمتر شده و ان شاءالله كه همه رفع شده باشه
  وقتى براى ديگران دعا ميكنيد كائنات دعاى شما در حق ديگرى رو چند برابر براى خودتان باز ميگردونه
  خواهش ميكنم يكبار امتحان كنيد
  ان شاءالله روزى برسه كه ديگه معتاد نباشه
  فرزند طلاقى نباشه
  بيكار نباشه
  بيمار نباشه
  فقير و بى پول نباشه
  كارتون خواب نباشه
  بى خونه نباشه
  زندانى و در بندى نباشه
  دردمند و گرفتار نباشه
  سعى كنيد در دعاهاتون به جاى هر چيزى آگاهى بخواهيد زمانيكه آگاه باشيد كمتر اشتباه ميكنيد
  التماس دعا

 191. ای شاپ

  عالی بود خیلی مطالب جالبی داشتی هرروز سایت شما رو بررسی میکنم

 192. ناشناس

  خدایا خودت داری میبینی من هر کاری از دستم بر میاد برای بنده هات انجام میدم ، خودت کمکم کن. توبگو ((کن فیکون)) تا انجام بشه.
  من دردم چیزی نیست که بشه تحملش کرد خودت بهتر میدونی .یا درستش کن یا منو پیش خودت ببر

  موسی مایی و عصای دیگرانی یعنی اقای از ما بهترانی

 193. ماه شب چهاردهم

  بچه ها منم توی زندگیم خیلی سختی کشیدم از فقر شدید مالی که منشأ بقیه مشکلات توی زندگیم بود بگیر تا جدایی پدر و مادرم و افسردگی پدرم و در نهایت خودکشیش…. از اینکه مادرم بخاطر بی پولیه پدرم من و برادر کوچیکترمو رها کرد و مارو هم نخواست… از اینکه طناب دارو خودم از گردن مهربونترین و مظلوم ترین پدر دنیا دروردم و تا آخر عمرم گوشه ذهنم خواهد موند و هربار قلبم هزار تیکه میشه…. بی کس ترین شدم مادرم همچنان دنبال ما نیومد و به سفر و کار و زندگیه خودش مشغول شد… تحقیر شدم همه اقوام و آشنا مارو به چشم حقارت میدیدن و مدام می‌شنیدم پشت پدر مهربونم و ما بدگویی میکردن و میگفتن اینا معتاد میشن خیابونی میشن کسی بالا سرشون نیست و من فقط از درون میشکستم… ولی بچه ها ایمانتونو از دست ندید خدا بهترین تکیه گاهه… من با سن کمم با دست خالی بدون هیچ پشتوانه ای و در نهایت تنهایی و بی کسی برادرمو به دندون گرفتم و با هرسختی بود زندگیمو ساختم خدارو صدهزار بار شکر که تونستم تا حدودی به آرزوهام برسم درس بخونم فوق لیسانس بگیرم برادرمو با ادب و سالم بزرگ کردم انشالله بازم خدا کمکم کنه بتونم برای برادرم بهترینارو بسازم شمام دعا کنید… فقط همیشه به خدا گفتم تا تو نخوای برگی از درخت نمیفته تو سرنوشت پدرم و مارو نوشتی که تلخ ترین صحنه زندگیم خودکشی پدرم بود حالا که تو اینطور خواستی راضی ام به رضای خودت… مطمئنم اگه با خدا قهر میکردم قطعأ به جنون می‌رسیدم اما به خدا اعتماد کردم و خداهم دستمو گرفت… الهی دست خدا همیشه توی دستاتون باشه… برای شادی روح پدر مظلومم صلواتی بفرستید ممنونم

 194. dev88

  البته در نظر قبلی بگم که فقط متاهل بودنم درسته بقیش عکسش هست

 195. dev88

  به نام خداوند (بخشنده) و ( مهربان )
  فقط کافیه درکش کنیم.
  (یه آدم پاک و متاهل و بدون اعتیاد و دارای شغل عالی ) ….. . . . منم خودمو اینطوری شارژ میکنم.

 196. سعید

  مثالی براتون میزنم فکرکنید فرزندتان بدون اجازه شما بره خارجاز کشور بعد از سه سال بر میگرده خونه با اینکه کار اون ازنظر شما گناهی نابخشودنیست اولین برخورد شما با اون چیه قطعا اون رو به آغوش میکشی و می بوسی این رفتار یه مخلوق بر خورد خالق با انسان گناه کار چیه

 197. داردنیا

  تازمانی خونه بابام بودم همش پدر مادرم باهم مشکل داشتن هم دعوا وقهریه روز خوش ندیدم یه مشکل مادرزادی تو حرف زدن و صورتم دارم محیط بیرون ومدرسه فک و فامیل یا همش تنها بودم یا سربه سرم میزاشتن ومسخره ام میکردن وضع مالی هم خراب یه کم بزرگتر شدم همش کار کارگری واین ور اون ورمثل خر کار کردم مشکل مادرزادی که دارم همش تنها وتحویل ا م نمیگرفتن تا از لحاظ مالی هم خراب یه هم سنم بالاتر رفت خیلی دام می خواست زن بگیرم اما نمیشد چند جا خواستگاری رفتم بهم زن نمیدان خیلی ناراحت بودم خیلی. ماشین خریدم یه خونه ام تو شهرستان خریده بودم ولی کو زن دیگه ناامید شدم خونه فروختم ماشین خریدم سنم نزدیک سی شد یکی معرفی کردن بااین اصلا اصلا ازش خوشم نیومد خیلی از لحاظ طبقه و فرهنگ فرق داشتیم برخلاف میام فشار اطرافیان ازدواج کردم باهاش یه سال اول عین جهنم رد شد حالم ازش بهم میخورد باهم نمیساختیم هرچی خواستم جدا بشم نشد رفتیم سر زندگی خیلی زود‌بچه دارشدیم یه دختر یه پسر الانم زنم و خانواده اش خیلی اذیتم میکنه اصلا نمیسازه فقط فقط به خاطر بچه ها خیلی کوچیکن یه مادر بلاسرشون باشه تحمل میکنم دوبار بچه ها رو میندازه میره خونه باباش مهریه میخوان
  خدا کجای زندگی قرار داره این عدالت خدا کجاس این خدای مهربان هم هست واقعاخیلی خستم خیلی خسته یه روز خوش یه هفته خوش ….

 198. Aida

  من فقط یه چیزی میدونم که ب مو میرسه ولی پاره نمیشه
  این لطف خدا توزندگی همتون اتفاق افتاده

 199. سارگل تنها

  باسلام
  مشکلی که من دارم وخیلی سوال برانگیز هست این است من با وجود آنکه به تمام عقاید اسلامی ام پایبندم ازجمله نماز اول وقت حجاب داشتن اهمیت دادن به قرآن ودعاها ومعتقدم باید حد ومرز حریم خصوصی وشخصیت خود چه در منزل وچه در محل کار در مقابل نامحرم حفظ کرد وبه این اعتقاد که یه عده معتقدند برای حفظ موقعیت کاری باید دوستانه وصمیمی با جنس مخالف بود موافق نبودم واین مسئله باعث از دست دادن موقعیت شغلی ام شد فقط به دلیل اینکه هرجا هستم سکوت نمی کنم ودر مقابلشان ایستادگی دارم ومتاسفانه جامعه ی به ظاهر اسلامی ما دور ازچشم قرآن واحکام اسلامی برای کسب درآمد وترفیع شغلی حتی دین خود را معامله می کنند هرچند این طرز فکر من باعث شدبرای همیشه کارم را ازدست دهم وبعضی اطرافیانم مرا تشویق می کنند نماز وحجابم را کنار بگذارم وبا این کار به جایی نمی رسم حقیقتش من هم خواستم مثل خودشان شوم نه اینکه نماز نخوانم زیاد اهمیت ندهم آخر وقت شد فرصت شد بخوانم و خیلی روی حجابم وروابط اجتماعی ام تعصب نداشته باشم ولی حس می کنم فقط به دنیا طلبی ام می اندیشم واین معذبم می کند چون اکثر آنان که در کار وزندگی اشان موفق هستند اصلا به مسائل دین ونماز اهمیت چندانی نمی دهد وچه بسیار کسانی که فکر می کنند با بی حجاب شدن ونماز نخواندن با کلاس تر می توانند زندگی کنند وواقعا هم خدا از هر طرف به آنان روزی می رسانند هرچه اراده کنند براشون فراهم می شود ولی من که متعصب ومعتقدم متاسفانه بیشتر در زمینه ی شغلی وزندگی عقب تر می روم گاهی با خودم می گم بهتر است مثل آنان زندگی کنم ولی عذاب وجدان اعتقادی ام اذیت می شم. شاید با خودتان بگویید اخلاقم تند است ولی حقیقتش من از افسردگی شدید دچار شده ام که متاسفانه با وجود رفتن به دکتر هنوز درمان نشده ام افسردگی ام اول به خاطر یه شکست عشقی یک طرفه چندین ساله به حدی که خودم را به خاطرش هدر دادم نه اینکه به ازدواج ختم شد نه اصلا من مجردم وفقط دچار یک عشق شده بودم هیچ وقت پاپیش نگذاشت وآنچنان مریضم کرده بود که از جنس مخالف هم متنفربودم واکنون هم متنفرهستم وبا خودم عهد کردم تنها بمونم ودوم به خاطر شکست در محل کار که توانایی دفاعیه نداشتم تا بتوانم جایگاهم را حفظ کنم خیلی ها ضربه بهم زدند. الان که ۳۴ سالم هست نه شغلی نه درآمدی دارم که بتوانم مابقی زندگی ام را بگذرانم متاسفانه از طرفی هم دستم بی نمک است هرجایی چه محل کار وچه در خانواده کاری برای کسی انجام می دادم نمک نشناس بودند حتی درخانواده زیاد جایگاهی ندارم وهمیشه به دلیل اینکه بلد نبودم کارم را نگه دارم وعرضه درآمد داشتن ندارم مدام سرزنش می شوم واین به حدی می رسه دلم می خواهد در اتاق تاریک خودم را حبس می کنم وتمام ارتباطاتم را قطع می کنم وفقط کار بیهوده وبی هدف مثل فیلم دیدن روز وشبم را می گذرانم این از دولت که هیچ حمایت شغلی بعد لیسانس گرفتنمون نکرد واین هم شرکت های خصوصی دیکتاتوری که نهایت سواستفاده را می کنندچون پول وقدرت دارند حتی دولت هم نمی تواند جلوی این کار های خبیثانه آنان را بگیرد وچه بسیار جوانانی که نسبت به زندگی وکار بی انگیزه می شوندوبه زندگی عبث روی می آورند یا در زندگی طلاق هست یا اصلا ازدواج نمی کنند.

 200. فاضل

  بابا بی خیال کی میگه شانس وجود نداره من هر شب شرط بندی میکنم فوتبال نه بازی رو بررسی میکنم تو دنیا انتخاب میکنم هر شب هشت بازی رو درست پیش بینی میکنم یک بازی خراب میکنه بابا توپ لامذهب به در میخوره به دیوار میخوره به تیرک میخوره تو گل نمیره که نمیره که نمیره آخه شانس من چه ربطی به اینتر میلان و یوونتوس داره هرکی خواست بیاد بازی های هر شب رو عکسش رو بفرستم تا مطمعن بشید کاملا راست میگم یک مثال هم میزنم فقط بازی اینتر و اسپزیا رو ببینید تا بفهمید چی میگم

 201. Sajad

  سلام دوستان وقت بخیر
  من از این سایت خیلی خوشم‌اومده مطالبش خیلی جالبن و جذاب
  من چیزی که از خدا میخوام اکثر مواقع اتفاق میفته که بابتش شاکرم…
  یه مدت بود دوست داشتم‌از شهرمون دورشم و برم دنبال سرنوشتم…به محض اینکه بزرگ شدم دیدم چند ماهه که از استانمونم خارج شدم(یه چیزی مثلِ فاصله شمال تا جنوب)
  …در کل اگه همیشه به احساستون گوش بدین برنده هستین
  من در خصوص کمک به دوستان هم بگم مطلبی رو امیداورم برای دوستان مفید باشه
  من توی بحث مالی خیلی تحت فشار بودم…خلاصه اذیت شدم …تا اینکه چند وقت پیش (خودم فعالیتم توی بازار های مالی هستش)یه آموزش های توی این خصوص بهم رسید که خودم توش مونده بودم که خدایا در این حد بخشنده ای…خلاصه که این مورد رو هم راحت گذروندم
  کمکی که به دوستان میتونم بکنم اینکه پیشنهاد بدم اگه کارمندی و پاره وقت سر کاری یا توی خونه ای، در هر صورت برای خودت یه کار دومم اوکی کن ترید توی بازار های مالی خیلی آلان جواب میده‌‌..منظورم بورس نیستا،ارزهای دیجیتال و فارکس گزینه های عالی هستن من خودم شخصا ارزهای دیجیتال روکار میکنم…
  دوستان کسی که بهتون پیشنهاد میدم برای يادگيري ادوارد تریدر هستش‌،من توی دوره پولیش شرکت کردم ولی دیدم همون مطالب رو به صورت رایگان گذاشته توی پیجش .
  موفق باشید

 202. خداوند متعال کمکم کن

  سلام من 50 سالم میباشد ؤ لی 10 سال از خدا کمک کند مواد مخدر مصرف می کنم که ترک کنم ،نمیدونم چکارکنم،خسته شدم،بریدم،داغون شدم،،روزی 6قرص میخورم،،خدا یا کمکم کن نجات م بذه

 203. David

  من الان سی سالمه و خیلی دلم تنگه دستم هم تنگه موهام هم ریخته با یه مادر پیر زندگی میکنم و تمام تلاشمم اینه که اون ازمن راضی باشه خیلی دعا کردم که مشکلاتم حل بشه خیال ازدواج که از سرم پریده چون کسی حاضر نیست دیگه با من ازدواج کنه در اصل پولشم ندارم کار درست حسابی هم که نمیتونم پیدا کنم هر جا میرم یا پول کم میده یا اصلا نمیده ولی همیشه ته دلم یه چیزی میگه درست میشه غصه نخور کارم از گله و شکایت هم گذشته در کل خسته شدم همیشه دعا میکنم و خودم و به حواس پرتی میزنم از نگاه کردن به دخترهای مردم خودداری میکنم دلیلش یکیش ترس از اینه که به من وابسته نشه چون نمیدونه این پسر خوشگل که سرش کلاه گذاشته در واقعیت کچله دوم اینکه گیرم با کچلیمم مشکلی نداشت با بی پولیم چجوری میتونه کنار بیاد خلاصه من تنها چیزی که بهش ایمان دارم اینه که یک روزی شاید درست بشه …این داستان یکی از هزاران دلتنگی های منه

 204. سمانه

  من در سن خیلی کم بچه طلاق شدم همه به من ومادرم یه جو ردیگه نگاه میکردن هر آشغالی به خودش اجازه میدادبیادخواستگاری من
  حالم خیلی بده ترو خدا برام دعا کنید
  الان هم که پسری رو که باتمام وجوددوستش داشتم رهام کرد بدون هیچ دلیلی
  من خیلی دعا کردم ازخداخواستم کمکم کنه تا بهم برسیم اماخدا کمکم نکرد
  دیگه باورم شده خدا هم منو تنها گذاشته و دیگه قرارنیست کمکم کنه
  دیگه حالم بهم میخوره از این جمله که میگن امید داشته باش صبر داشته باش

 205. مریم

  من ازکودکیم اینقدردردکشیدم که دیگه نایی ندارم واسه ادامه زندگی..دلخوشی ندارم توزندگیم..
  حقیقتاخستم ..خدایاکی آخه؟من خستم

 206. x

  مگه خدا توی قرآن نگفته بعد هر سختی آسونیه
  پس اونایی که بدنیا میان سختی میکشن تا از دنیا میرن جز آدما نیستن؟
  منی که به این فکر میکنم میخوام خودمو آروم کنم ولی میبینم اونایی که توی بدبختی و زجر مردن و میمیرن آسونی ندیدن، چجور با این آروم شم؟چجور امید داشته باشم که خدا درست میکنه همه چی رو؟
  تو بدترین شرایط فقط شکر کردم که ناشکری نکرده باشم یه وقت
  جاهایی شکر کردم که به کسی بگم مسخره ام میکنه ولی هیچی درست نمیشه
  دیگه نمیخوام چیزی درست شه خدایا منو بجای هرکی میخوای توی این لحظه بکشی بکش

 207. مددکار

  خانم مبینا 19ساله نمیدونم شما مال کدام شهری ولی شما حتما به بهزیستی شهرتون مراجعه کن یابه 123 زنگ بزن بگو مشکلت رو عزیزم، تا انشالله مشکلت حل بشه وحداقل سرپناهی داشته باشی، مراجعه یشی به خوابگاه یا بهزیستی دختران،،، ک بعدش توانمند وپس از اون مستقل بشی، خیلی لزهمکاران من هستند ک خودشون سختر ازشما شرایط داشتند ولی تنها ومستقل سالم زندگی کردند کار کردند و باینجا رسیدن،،،، برابقبه دوستان آرزوی سلامتی امید شأف دارم میدونم میفهمم درک میکنم چقد سخته بی پناهی به خونه ای،، وخیلی چیزای دیگه،،،منم امشب خیلی درگاه خدا صحبت مردم زجه زدم امیدوارم جواب بده خودش بحدی ک دلم شکسته ک اصلا نمیتونستم نفس بکشم تنهای خودم گریم بندنمیومد وچه حال غریب وبدی داشتم ک دیدم مطالب تون رو،،، ازخدا میخام تنور دلتون همیشه گرم باشه عزیزان،،،، مبینا خانم حتما مطلب منو بخونید،، ،مدیرسایت ممنون بابت مطالبتون انشالله بیشتر با رد مردم عجین باشید ک مطالبتون فوای بهتری داشتباش تو لحظه ای ک مردم حالشون خوب نیس بیشتر آرام بشند،،، دوستان لطفا قضاوت نکنید هم دیگه رو هرکس آزاد نظرشو بزاره کم مشکلات نیست دیگه اینجا به هم دیگه زخم نزنید،،،، ودوست عزیزی ک اول نظرها(کامنت ها) کس دیگررابه افسردگی ملزم کردین، من خودم مددکارهستم هیچ وقت نسخه کامل نمیپیچم شما چطور راحت هم قضاوت کردید هم برچسب افسردگی زدید،،، هرادمی اول باید خودش نمونه باشه تعهد اخلاقیوهمچنین شخصیت وجنبه استفاده از رسانه داشته باشد بعد آن هم اگر درجایگاه بود تشخیص بدهد درمواقع ک کسی مراجعه کند یا نظر بخواهد نه اینکه بی جهت برچسب بزنید پیشنهادم برای شما مراجعه به درمانگر هست،،، دوستان عذرخواهم دوقسمت از مطالبم جایگذاری اشتباه شده

 208. پری اهورا

  نمیدونم چراهمش ازگناه وگناهکارمیگیدمگه ماچیکارکردیم یاچیکاربودیم ک بخوایم گناه کنیم طرف حق هزاران مظلوموبالامیکشه درمیره هزارکثافتکاری میکنه بهترین زندگیوداره،انوقت ماک هیچکاره ایم فقط ازصبح بایدبگیم الهی العفوبخاطرگناه نکرده،احه این چحرفیه انسان اگه خودشوگناه کارگناه نکردبدونه روانی میشه،فقط گاهی وقتاصلاح ادم نیس اون کاری ک ازنظرماخوبه انجام شه،چون خداخالق وقادرمطلقه،ب همچی اگاهه،بایدتوکل کنیموتلاش،ماخوب وبدخودمونونمیدونیم،ن ب گناهه ن ب هیچی دیگه خداخیلی مهربانه ،خیلی کریمه تلاش کنیدوایمان داشته باشیداگرخیرتون باشه انجام میشه

 209. پون

  سلام . زندگی ام اونطوری که دلم میخواد پیش نمیره .از نطر مالی .شغلی .به هدفام دیر میرسم نمیدونم چی کار کنم .چه راهی هست بتنونم به اهدافم برسم ؟کتاب میخونم کمکم کنه یا از کانال های مختلف استفاده میکنم اما گره کاری و شغلی و مالی دارم.لطفا راهنمایی کنین …

 210. سینا

  محراب

  اول سرت توزندگی خودت باشه
  دوم خودتو باید کامل بشناسی از حرفات معلومه افسردگی داری و بدبین شدی اگه بلدی یه فکری برای خودت بکن اگه میوتنخودتو درست کن جامعه و دیگران به تو هیج ربطی نداره وقتی خودت مشکل داری چجوری میتونی در مورد بقیه نظر بدی هان؟؟

  دوما به جای این کارها به فکر اینده وهدف وارزو هات و کار وزندگی باش
  بخدا قسم ناشکری کنی از همینی هم که هستی می افتی اینو تجربه بهم ثابت کرده هیچوقت بازندگیت شوخی نکن بدجوری پاره میشه وقتی میتونی خودتو جمع کنی ناشکری بشینی سرت و تو …دیگران به قول معروف فاز روشنفکری گرفته جامعه بکنی تو از دیگران چه میدونی تو از درونشون چه میدونی مخصوصا الان که تو جامعه ای هزار رنگ زندگی میکنیم

  در مورد خانواده ات هم بگم متأسفانه شما بدبختین مومن باید از حقش دفاع کنه و زیر بار ظلم نره گفتم
  اسلام فقط امید دهنده و کمکی هس دیگه هیجی همه دستوراش حکمت داره در کل ادم برای خودش شخصیتی داره و نباید ساده باشه حداقل از حق ۷ودش دفاع کنه اگه به حق دیگران تجاوز نکنه این کف کاره

 211. سینا

  اینم برای کسایی که فکر میکنن فقط و دعا ونماز بخونن
  همه‌چیز حله وخدا هواشونو داره

  یعنی خوشبختی وبدبختی ادم فقط دست خود ادمه کاشکی من اینو زودتر میدونستم اینهمه بلا سرم نمیومد متاسفانه
  و همه چیز به خود ادم بستگی داره هیچوقت هم از ظاهر ادمها زندگیشونو قضاوت نکنین شما چه میدونید؟؟؟

  از روایات کسانی را معرفی کرده است که دعایشان مستجاب نمی شود، از جمله، افرادی که به تلاش و عزم خود توجه نمی کنند و همه چیز را از خداوند می خواهند. شخصی که در راه کسب و کار، تلاشی نمی کند و از خداوند رزق و روزی می خواهد دعایش مستجاب نمی شود.[3]

  بنابراین؛ دعا کردن نقش بسیار مهمی در حل مشکلات ما دارد ولی این هرگز به معنای نفی تلاش و اراده انسان در راه تحقق خواسته هایش نمی باشد.

 212. سینا

  اینو نمیدونستین پس یعنی خودمون مقصر هر بلایی هستیم که سرمون میاد خدا فقط امید دهنده ومحکم کننده است اینم خیلی مهمه ایمان بدون عمل هیچ ارزش بجز عمر تباه کردن نداره بله ادم باید برای دنیای خویش تلاش کنه قوانین خدا فقط برای شادی و ارامش ماست ودوری از بدبختی البته اگه عمل کنینم ! پس هر چی سرمون میاد از ناآگاهی یا کوتاهی خودمونه ونباید به خدا و پیغنبر چسبوند این عین ناسپاسی

  آيه «انّ الله لا يُغيِّرُ ما بقوم حتّي يغيّرو ما بانفسهم»[1] خداوند سرنوشت هيچ قومي و «ملّتي» را تغيير نمي دهد مگر آنكه آنها خود تغيير دهند، كه در دو مورد از قرآن با تفاوت مختصري آمده است[2]، يك قانون كلي و عمومي را بيان مي كند، قانوني سرنوشت ساز و حركت آفرين و هشدار دهنده!

  اين قانون كه يكي از پايه هاي اساسي جهان بيني و جامعه شناسي در اسلام است، به ما مي گويد: مقدرات شما قبل از هر چيز و هر كسي در دست خود شما است و هرگونه تغيير و دگرگوني در خوشبختي و بدبختي اقوام در درجة اوّل به خود آنها بازگشت مي كند.[3] و اين يك سنّت تغيير ناپذير الهي است.

 213. یه عاشق

  مگه نمیگن خدا عاشق بنده هاش هست من فقط یه چیز رو میدونم که منم عاشق بودم ولی طرف من اصلا منو دوست نداشت حتی با من خیلی بد کرد ولی با همه این اوصاف اگر همین الان مشکلی داشته باشه با تموم وجود کاری بتونم میکنم
  وقتی عاشق باشی حتی اگر دوست نداشته باشه هم بهش توجه داری
  پس چرا خدا هیچ کاری نمیکنه حسش کنم

 214. یه عاشق

  چیز زیادی از خدا نمیخواستم فقط یه چیز کوچیک ببنیم منو میبینه همین

 215. امیر

  سلام دوستان این جهان فانی هستش خوب و بد میگذره همه می‌میرند تجربه مرگ کور مادر زاد هم نگاه کنید که مطمعن شوید اون دنیا هستش اون دنیا عالیه اون دنیا از این زندگیتونم لذت ببرید یا حق

 216. azam

  خدا هست وخدا هست و خداهست .

 217. حسین

  خدارو دریابید
  هرچقدر که زندگیت سخته
  اگه تموم ثروتت کلیه هات باشه بازم ایمانتو حفظ کن
  اینا شعار نیست
  کاری که خدا درستش کنه خیلی قشنگه
  خدا چرا باید بد مارو بخواد؟؟
  از خدا بهتر هیچکسو پیدا نمیکنی
  خدا یعنی نور واحد یعنی تنها نور که هرکسی به وسیله اون پیدا و آشکار میشه ما هرچی میکشیم از دست آدماس
  این خدا همونیه که مارو بوجود آورده
  فرض کنید شما یچیزی رو ساختید یا اختراع کردید
  میزارید کسی خرابش کنه میزارید زیر دست و پا بمونه؟دوسش ندارید؟معلومه که دارید
  بعد خدا ارحم الراحمین یعنی رحم کننده ترین رحم کنندگان
  داداشم آبجیم مادرم پدرم والله قسم اینا شعار نیست
  به خدا ایمان داشته باش ایمان داشته باش ایمان داشته باش
  تو کارای خیلیامون گره افتاده ولی اینو بدونید درسته مشکلات بزرگه ، ولی خدا خیلی از مشکلات بزرگ تره

 218. محمدباقر

  اقا فقط یدونه
  یدونه خواستمو براورده کنه خدا
  بنده بدونم دعا مستجاب شدنی هم هست
  🙁

 219. مسلم

  اینطور که شما میفرمایید خدا فقط مال آدمهای بی گناهه که اونم اصلا گیر نمیاد.بنا بر این نیازی به دعا کردن نیست و باید تاخت.

 220. ۰

  من عاشقانه خدارو دوست دارم چون تونستم به ذات واقعیش پی ببرم نه چیزی که بهم نشون میدن به نظر من اون فوق العاده ترین معجزه زندگی منه ولی بعضی از انسان ها به دلایلی اون رو کامل نشناختن ولی اون حتی به یه ذکر کوچک هم احتیاج نداره و همیشه کنار ماست من زمانی خدارو درک کردم که فیلم خارجی کلبه رو دیدم و واقعا توی زندگی من تاثیر گذاشت و یا فیلم خدا هنوز نمرده است بعد از این فیلم ببینین خیلی خوبه

 221. مهری فرزانه

  من ۳۷سالمه و دو تا پسر ۱۵ ساله و ۱۰ ساله دارم ، تقریبا از همون اوایل ازدواج متوجه مشکل روحی و روانی همسرم شده بودم ولی با این حال همیشه به خودم میگفتم خدا بزرگه و صبر و تحمل این رنج رو به من خواهد داد با توجه به اینکه پدر خودمم از مشکلات ناشی از اعصاب و روان رنج میبرد و همیشه خدا من رو و خواهر برادرما و مخصوصا مادرمو خیلی اذیت میکرد و البته آدم فوق العاده تعصبی مذهبیی بود پدرم ولی ما همیشه از دست پدرم به خدا شکایت میکردیم اینا رو گفتم تا برسم به اینجا که من تقریبا ۳ سال پیش بعد از اذیتهای فراوان شوهرم با مردی آشنا شدم که فوق العاده بهم محبت کرد و شاید باورتون نشه که من طی عمر ۳۷ساله م شاید از هیچ مردی محبت اون چنینی دریافت نکرده بودم تا اینکه روابطمون خیلی عاطفی شد و طی این مسئله و البته چندین بار قبلا هم اتفاق افتاده بود من به پای طلاق کشیده شدم و جالب اینجاست که هر دفعه به مو میرسه میشه و پاره نمیشه و هر وقت به اینجا میرسم یاد اون جمله معروف میفتم که میگه خدا چیزهایی رو میبینه میبینم که شما نمیبینید ولی من الان غرق در این رابطه شدم و زندگیم واسم جهنم شده نه میتونم جایی ابرازش کنم نه میتونم از زندگیم و بچه هام دل بکنم ضمن اینکه فوق العاده از همسرم متنفر شدم و دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم و همچنان امیدوارم که خدا کمکم کنه

 222. محراب

  من تو چهار سالگی حفظ جزع 30 قران بودم,که میخواستم برم برای حفظ کل قران که خانمی به مادرم تحمت بچه ازاری زد در اون موقع ما خیلی خانواده ساده ای بودیم البته الان هم هستیم مادرم از این رو دیگه من را به کلاس قران نفرستاد به دلیل مشغله دادگاه و پاسگاه که اخر هم به نفع ما تموم نشد اونم به دلیل اینکه اون زن دستش را روی قران گذاشت حتا میخواستند مادرم را ببرن تو زندان الکی الکی ,هیچ کس هم به دادمون نمیرسید,هر روز هم مادرم از ترس زندان گریه میکرد از خدا طلب کمک میکرد اما خبری نمیشد ,مادرم همیشه میگه اینا همه امتحان یا حکمت,خوب تا کی امتحان مگه بچه بازیه هی هر روز امتحان,میخایم یک عمر زندگی کنیم هی امتحان یا حکمت, بسه دیگه . اصلا چرا به دنیا اومدم؟چرااا؟ حتما ما باید از خدا بخواهیم که خدا بر اورده کنه مگه خودش نمیبینه؟که چی تو این دنیا ظلیل و علیل بشی که تو اون دنیا بری بهشت من اصلا واقعا برام سخته این بازیه های مسخره را میبینم برام درکشون سخته. یک خری بیاد دست بزار رو قران طرف دیگه اعدام شه یا بره زندان ؟ این واقعه چیزی است که روی من تاثیر بالایی گذاشت,چون مادرم انگار از اون موقع به بعد خشونت بالایی در کارها به کار میبره ,پدرمم که هر روز داره زحمت میکشه اما حاصل دست رنجش کو؟؟ اقا خدا مگه بزرگ نیست؟ مگه مارا نمیبینه؟,پس کو؟؟,کجاست؟؟ جوانان مملکتو نمیبینه که دارن کافر تر از دیروز میشن ؟؟هر روز امار خلاف میره بالا. اگر خدا این هارا برای اینکه بفهمیم در چه سطحی هستیم افریده پس چرا اون هارا تو جهنم میندازه؟ منی که شب و روز فکر یک دوچرخه ام از خدا طلب میکنم کو؟؟ادم های خلاف کار که ,قوی تر ,جوانتر,پولدارتر,از دیروز میشن چی؟؟چرا من تا به حال چیزی از خدا خواستم براورده نشده,هی نگاه دقیقی میندازم به زندگیم خلافی هم نکردم غیر از صواب.خوب چی باعث شده یک نوجوان 14 ساله این حرف هارا بیاد تو یک سایت بزنه؟؟باید از تو حرفام نتایجی را هم گرفته باشید . فقط اخرین سوالم که ,ما کجا داریم میریم؟

 223. پدرام حبیبی

  سلام من بچه که بودم مادرم با یه مرد دیگه دوست شد . یه روز هم سه مرد جلوی من به مادرم تجاوز کردن اونموقع شیش سالم بود بزرگتر شدم تو هفت سالگی به من تجاوز شد و تا ده سالگی ادامه داشت دوازده سالگیم پدرم خشونت رو انتخاب کرد و دست بزن پیدا کرد طوری که هفته ای یه بار منو مادرم رو کتک میزد پونزده سالگیم مادرم‌ دچار مشکلات اعصاب روان شدید شد؛ ناگفته نمونه همون موقع یه خواهر کوچکتر هم داشتم شبا و روزارو با نون خشک و میوه های درختای همسایه خودمونو سیر میکردیم مریض میشدیم کسی مارو دکتر نمیبرد خواهرم شاگرد اول کلاس بود هنوزم هست من خیلی دوستش دارم الان بیست سالمه تو تهران کارتن خواب بودم یه مدتی الان سرکارم ولی اصلا حقوق کفاف منو خواهرم رو نمیده هیچ حایی برای خواب ندارم میرم کار میکنم تو خابگاه میخابم وقتی اومدم تهران چهار بار خفتم کردن یه بار گوشیمو دزدیدن و نتیجه ای که از این بیست سال گرفتم این بود که خدا هیچ جای این ماجرا حضور نداشت اگه جایی اتفاق خوبی بیوفته برات باعث تنها و تنها خودتی تو توی این دنیا تنها هستی دست از توهم بردار از منه تجربه دار بپرس تو پاداش به خودت میدی خدایی در کار نیست باید یه خدا برای زنده موندن خودت بسازی و بهش باور کنی به نظرتون من چطور تو برف لای کارتن شب تا صب تو‌ خیابون خابیدم و زنده موندم؟ خدا کمک کرد؟ نه من خودم سعی کردم قلبمو گرم نگه دارم که الان زنده هستم خدایی که من ساختم برای خودم بهم میگفت باید زنده بمونی خواهرت بهت نیاز داره . با گریه بدنمو داغ نگه داشتم دو سال کارتن خاب شدم تو قبر ها خابیدم تو پارکا کف خیابونا مردم اشغال عوضی منو میدیدن و هیچ‌ واکنشی نشون نمیدادن . اما نکته کلیدی اینجاست : من هنوز نمردم و نمیمیرم تا زندگی همتونو بکشم که به زندگی من تجاوز کردید

 224. 3amane

  سلام
  هر کی یه حرفی واسه گفتن داره همه بریدن
  ولی من دیگه بیشتر از همه بریدم اصلا خدا برای چی دنیا رو آفرید برای چی آدم و حوا رو آفرید؟؟ که انقدر اذیت شیم؟؟ مگه یه بچه ی ۱۳ ساله چه گناهی داره که تمام دنیا به جاش تصمیم بگیرن الا خودش، آدمهای بد هر روز براش نقشه بکشن نه دیگه الکی میگن چوب خدا صدا نداره اتفاقا هر کی بیشتر نامرد باشه همه چی بر وفق مرادشه اما اونی که مهربونه همه حقشو میخورن دنیا دنیای آدمهای بده اتفاقا با خوشبختی شون اون دنیاشون هم میسازن اونی که میره جهنم فقط مهربونا هستن….
  …….

 225. مجتبی

  بیخیال خدا بزرگه .

 226. حمید

  از دل من چی میدونی جوان ۳۵ نه درسی خوندم نه پولی دارم نه کاری دارم نه زنی دارم نه رویی دارم نه وسیله ای دارم خیلی سخته سه تا برادر دارم با خودم چهارتا دوتاشون باهاشون قهرم تنهای تنها هرشب تا صبح بیدارم و گریه میکنم نکنه خدا دلش رحم بیاد میدونم هنوز روزای سختری دارم هنوز غصه های زیادی دارم خدا صبرم بده روزی که پدر مادر نباشن چه کنم همه دوستانم یه گوهی شدن الا من همه یه ازدواج کردن الامن چرا من بعضی وقتها الکی درون یه رویای دروغ نشدنی غرق میشم اما هیچ خیلی ادم ساده ای هستم زود گول میخورم حالا هم که افتادم دنبال تریاک چرا چرآ من کی این کابوس تموم میشه فقط فقط یه چیز خوب دارم اینکه خشکل و خوشتیپم چه فایده این زمونه ای که همه دنبال پولن قدیم نه گوشی نه کارتی نه … نمیدونم.خسته ام خیلی خوابم میاد ببخشید..

 227. خسن

  22 سالمه
  دختری که دوستش داشتم رو نمیتونم بگیرم
  یازده سالم بود بابام ولمون کرد
  بهترین درس خون شهرمون بودم
  بهترین قاری قرآن شهرمون بودم
  از 13 سالگی روزه گرفتم
  همه جوره سعی کردم رعایت خدامو بکنم
  اما با همه اینا تو فامیل و بین دوستان تقریبا فقیرترین بودم
  ولی با نهایت آبرو زندگی کردم
  عاشق فوتبال بودم خیلی تلاش کردم اما به جایی نرسیدم
  همه استعداد صدامو تایید میکردن عاشق خوندن بودم اما صدام از دست رفت
  الآنم به هیچی علاقه ندارم هیچی
  هرچی تلاش بود در کنار یه دنیا دعا بود
  خیلی کار کردم اونقدر کار و زحمت کشیدم که الان تو این سن کمر درد دارم
  این اواخر وضع مالیمون خوب شده باید چیزای خوب رو هم گفت
  همیشه شاکر خدا بودم همیشه الآنم هستم
  اما فقط از خدا توقع بیشتری داشتم دیگه زندگی لذتی نداره برام

 228. فریده

  وجود بعضی از آدم ها بابت اسیب زندگی و تنها راه جدایی
  وقتی فرزندی داری با وجود خانواده شوهر دردسرساز
  باید چه کرد
  باید چه کرد
  تمام نشدنی ….

 229. Sadra

  من از ۴ سالگی زندگیم خراب شد پدر و مادرم از هم تقریبا از هم جدا شدن از اون به بعد زندگیم تویه دادگاه و فقر آشغال گذشت تویه ۶ سالگی من با مادرم زندگی کردم پیش پدربزرگم که خیلی با ما بد رفتار میکرد و خیلی بد بود یک خونه ویلایی۵۰۰ متری تویه شهر داشت ما تویه زیر زمین که پر آشغال و سوسک وعنکبود بود زندگی کردیم البته اگه بشه گفت زندگی . هروز بدتر میشد دره زیرزمین که تو حیاط بود با باد باز میشد و گربه می آمد سوسک و حشرات که رو ما راه میرفتن بعد دو سه سال رفتم پیش پدرم خونش بهتر بود و باز بعد سه سال دیگه رفتم پیش مادرم همش این جنگ ها ادامه داشت
  همش زندگیم بدتر میشد حتا فکرشو نمیکردم اینقدر زندگیم بدشه هیچ کس به ما کمک نکرد نه پدربزرگام نه فامیلام تازه از ما خششون نمیومد همشون شغل های خیلی خوبی داشتن با در آمد خوب یکی دکتر یکی مهندس عمران یکی رعیس فرودگاه یکی رعیس بانک… تا چند سال پیش البته الان هم هست فقت دادگاه کمتر وخونه ۷۰ متری رهن که بعد از اینکه پدر بزرگم مورد به ما رسید الان فقت منتظرم تا یکم سود از اون پول ۴۰۰ میلیونی بهمون برسه اگه بازار بورس خوب باشه الان کل در آمدمون همونه. فقط میخوام زندگی کنم جرمه خدایا چیکار کردم توکه مهربونی حداقل یکم بهم کمک کن یک پولی بیاد دستم فکر کنم یا چهار سال دیگه یا تویه خیابونم یا تو آشغالی یا یک زندگی خیلی ناچیز تویه یک خونه صد متری خدایا صدام رو میشنوی چیکار کنم من یک پسره ۱۷ ساله م درسم خوبه اما انقدر زندگیم بده که مغزم کار نمیکنه فقط میدونم کاری که خدا میخواد البته نمیدونم وجود داره اینکه (لبخند بزنی کار خوب بکنی و ایمان داشته باشی) حتا اگر یک درصد ایمان نباشد. امید وارم حرکسی که از این به بعد به دنیا میاد هیچ سختی و فقر نداشتخ باشه حدقال قبل ۲۰ سالگیش.

 230. …..

  هی از جواب های نگرفته
  کاشکی جوابمو میدادی فقط میگفتی چرا به چه علت…..

 231. تنهاترین تنها

  بنظرنن اینا همش حرفه این مطالب هیچکس جز خود خدانمیدونه داره چکارمیکنه ،تا ببینی دلیلیش چی باشه خودش فقط میدونه ایناهم یه مشت حرفا که ازخودتون درمیارین چهارتامطلب شنیدن از قدیم‌جامونده حالا هزارتا میزارین روش وهربارتعقیرش میدن ومیدن به خورد ما ، خداازهرکی خوشش بیاد میده بهش ازهرکی هم‌ بدش بیاد داغش میکنه دلیلشم کسی نمیدونه پس جوری مطلب ننویسین انگار رفیقشین وخودشون بهتون میگه دلیل کاراشو

 232. وحید

  هیچ وقت به خدا بی ایمان نشید هیچ وقت خداوند رو هرچی ببینی همون میشه من ب قول عیسی یه پدر مهربان میبینمش و…اگ امروز زیر بار قرض زیر بار مشکلات لگد مال میشم نباید استرس بکشم نباید شکایت کنم من باید بشم یه ادم شاد بگم بخندم و بگم خدا هست به هرحال بعد از هر سختی آسانی هست

 233. فاطمه

  من وقتی یه نفر کمکی ازم بخواد دلم نمیاد نه بگم، خدای ما که مهربونتر و بخشنده تر از همه ی آدماس پس چرا من باید هر روز بهش التماس کنم کمکم کنه؟ تا کی، به خدا خسته شدم، خدایا من خسته ام خواهش میکنم امتحانتو تموم کن بزار یه نفس بکشم باز دوباره شروع کن این یکی خیلی سخته، ازت خواهش میکنم التماست میکنم.
  دیگه آدم قبلی نیستم که هیچ وقت امیدمو از دست نمیدادم و نمازم رو همیشه سر وقت میخوندم، الان وقتی دعا هم میکنم باز توی دلم میگم خدا صدامو نمیشنوه و نمیخواد کمکم کنه.
  هر شب سوره یاسین میخونم ولی دلم پره دیگه نمیکشه

 234. آنا

  حال خودم از همتون بدتره، کارم فقط اشک و غصه ست، دیگه از اشک ریختن و غصه خوردنم حالم به هم میخوره، میدونم مشکلات مال همه س، میدونم الان همه جوونا درگیر گرفتاری و مشکلات و شکست و ناامیدی هستن اما به حقیقتی رو بهتره زودتر بهش برسیم، اینکه به خاطر مشکلات روحیه رو از دست ندیم، خودمونو نبازیم، برعکس باید سعی کنیم به خودمون مسلط باشیم و تمرکز کنید، تصمیم بگیریم و اقدام و عمل کنیم، بیخیال غما و غصه ها، عزلت نشینی و زانوی غم به بغل گرفتن فقط حال آدمو بدتر میکنه،. انرژی رو به هدر میده،. همون انرژی که میتونیم صرف بررسی زندگی و پیدا کردن راه حل کنیم، من فقط میدونم آدم برا حرکت نیاز به یه ذهن آروم و متمرکز داره، درجه اول باید روحیه رو تقویت کنیم، مشکلات همیشه هستن باید بهشون بی اعتنایی کرد و راه رفتنی رو رفت، بدون شک این درست ترین کاره، خدا هم دقیقا همینو ازمون میخواد، میخواد ناامید نشیم و مسیر جدیدی که جلومون گذاشته رو ببینیم و توش قدم بذاریم، هر چند میدونم دل گیرید از خدا، اما اون تنهامون نمیذاره اوه تصمیم درست بگیریم و راه درست رو بریم

 235. ایران(جزیره بدبختی)

  یه فیلسوفی که اسمشو نمیدونم میگف شاید این دنیا جهنم دنیا دیگه باشه .

 236. علی

  من توی زندگیم مشکل دارم کم نیست.. مستاجری سخته.. تا مدرک دکتری درس خونده باشی و دوزار نداشته باشی و همیشه غرورت له بشه سخته… ولی به هرچی مقدسات قسم اینقدری که من برای کوچکترین چیزها به خدا التماس کردم اگه پیش سگ گریه و زاری می کردم میرفت یک کاری برام می کرد… خیلی سال طول کشید که بفهمم هیچ کس غیر از خود انسان کاری براش نمی کنه.. خیلی سال… چندین سال شب و روز التماس خدا رو گفتم یک خونه میخوام فقط مستاجر نباشم… چیز زیادیه؟؟ بابا آدم دوتا دونه گوسفند هم که میخره اول نگاه می کنه ببینه طویله داره یا نه! خدایا خو منو خلق کردی من رو اگه گوسفند هم فرض می کنی یک طویله چهل متری بده توش بشینم خسته شدم از اجاره نشینی.. از بی پولی… از گرسنگی… از اینکه یک کیلو گوشت نمی تونم برای خانه بخرم!! از له شدن غرورم از خودم بقران خسته شدم…خیلی التماس خدا رو کردم… فریب حرف اخوندا رو
  نخورید.. به حضرت عباس هم پدرم سیده و هم مادرم سیده… توی این روزا که شب شهادت فاطمه زهراست جندین ساله عین سگ التماسش کردم گفتم مادر جان زک نگاه هم به من بنداز. . به حضرت عباس قسم محل سگ هم بهم نکردن..اینقدر راحت فریب این داستان ها رو نخورید! مگه من چکار کردم؟ کلاه کی رو بلند کردم؟؟ به خود قرآن قسم یک فقیر رو می بینم تو خیابون اگه هزار تومن پول دارم میدم بهش و اشکم در میاد.. دل کسی رو نشکوندم…با مول فقیری کمیته امداد بزرگ شدم… یک عمر نون نداشتیم بخوریم و درس خوندم که آینده داشته باشم… این همه التماستون کردم… بابا خوش انصاف ها شما که می گن برای یهودی و مسیحی بی دین و مذهب معجزه می کنید من سید اولاد پیغمبره سالهاست التناستون می کنم رو محل سگ نمی کنید!! آخه بزارید یک بار یک چیزی ببینم از شما… بابا به پیغمبر خسته ام..

 237. احمدرضا

  سلام، بیشتر این مطالبی که نوشتین رو تو زندگیم دیدم، این مقاله واقعا مقاله خیلی خوبه برای ایمان و امید داشتن.
  ممنون …

 238. نهال

  نمی‌دونم چ گناهی کردم تو زندگیم ک خدا منو دچار این حسودای بدذات کرده نمی‌دونم چیکار کردم ک هیچ زمانی توزندگیم از دست این سگای حسود آرامش نداشتم و ندارم چرا خدا جوابشون رو نمی‌ده یا باب الحوایج واگذارشون میکنم ب خودت من توانایی مقابله با این سگای حسود رو ندارم خودت بزن تو پوزشون

 239. الی

  سالهاخداتنهایی وزجه های منودیدوفقط نگاه کردتاابدیادم نمیره بی رحمی خدارو

 240. بنیامین

  من خودم خیلی زندگی پر از فراز و نشیبی رو تحمل کردم خیلی از عزیزانم رو از دست دادم تولدم با سالگرد مادرم یکیه..‌. الان توی خونه پدرخوانده ام زندگی میکنم …. افتخار دیدن مادر و پدرم رو نداشتم….اما همه اینا به کنار …. میگن میگذرد
  خب به زور به من گفتن از کوچیکی تا الان که دینم مسیحیه اما چرا واقعا؟؟؟ نمیزارن دینم اسلام شه…
  شاید تو دین اسلام بهتر خدا رو میشناسی…
  هر روز ی مشکل دارم ….. الان اینا رو مینویسم واقعاا دارم گریه میکنم….و خوشحالم که خدایی هست…
  که به داد ما میرسه …..ازش ممنونم….ولی ای کاش نگام بکنه یکم از مشکلاتم رو حل کنه …..

 241. بنیامین

  انصافا چی میگید…..
  دو دقیقه فکر کنید بعد حرف بزنید….
  آره منم آدم خوبی بودم منم با خدا بودم مومن بودم و.‌…
  اما انسان از ی جایی به بعد واقعا نمیکشه واقعا نمیکشه….

 242. امیرحسین

  من یه پسر هستم 11و نیم سالمه همه چیم حل و درست فقط تنها مشکلی که دارم پول کم داریم البته پول که زیاد داریم یه خونه خیلی گرون داریم نمیگم چند تومان ولی خیلی گرون و بزرگ و گوشی نوت 8T دارم کامپیوتر هم دارم ولی خیلی ضعیف وقتی اینترنت رو میبینم همه کامپیوتر شون حرفه ای می‌سوزم این خیلی مشکل توی زندگی کنه واقعاً مشکل

 243. یک بدبخت آواره

  من یک جوان افغانی هستم از 12سالگی بدترین شرایط رو داشتم و هنوز هم دارم هیچ چیز تو زندگیم تغییر نکرده بلکه همه چیز بدتر و سختر هم شده نسبت به قبل همیشه در سختی ها قرار دارم همیشه بدترین شرایط رو دارم من فقط به این اعتقادم که آدم هر مشکلی تو زندگیش داشته باشه همش حل شدنی هست ولی فقط یک چیز ن اونم پول سختترین و بدترین مشکل هر آدم مشکل مالی هست

 244. بی نام

  هیچکس قرار نیست کمکتون کنه نه خدا و نه بنده
  باید بگم شما تنهای تنهایید

 245. پریچهر

  پاسخ یونس :خدا هم میدونه همه نمیتوانند به اوج برسند ولی شرایط به اوج رسیدن را سر راه همه قرار میده.حالا دیگه بقیه اش با خود انسانهاست که به قول غزاله جون ،قوی باشند یا نه به مرز خودکشی کشیده شوند.خدا خودش در قران فرموده اونقدر آزمایش میشوید تا حقیقت ایمانتان مشخص شود.در ماجرای طوفان نوح خدا به حضرت نوح میگه به همراهانت بگو هسته خرمایی که میخورند را بکارند وقتی نخل بزرگی شد از شر قوم ستمکار نجاتتان میدهم.ولی وقتی هسته ها نخل میشوند و حضرت نوح درخواست نجات میکنه خدا دوباره میگه باید قومت دوباره هسته خرما بکارند تا نخل شود و اینچنین میشود که عده ای از همراهان نوح از او دور میشوند و بی ایمان میشوند وقتی بار دوم نخل ها بزرگ میشوند نوح از خدا درخواست نجات میکند ،میگوید میترسم نجات را به تاخیر بیندازی باز عده ای مایوس و بی ایمان شوند.که خدا میفرماید این تاخیر و صبر برای این بود تا مومنان واقعی مشخص شود و انان نجات یافتگان هستند.و دستور ساخت کشتی را میدهد.اری.انسانی که در سختیهای زندگی ،صبر جمیل کند به راز حکمت خدا روزی پی خواهد برد و اگر ضعف ایمانش اورا به خودکشی بکشاند کسی جز خود او مسول نیست.

 246. پریچهر

  حرفم با یونس هست.لطفا حرفهای غزاله جون را در همین صفحه دوباره با مکث بخون.

 247. یونس

  سوال اول:چرا سایت های ایرانی بی فایده هستند و دروغ زیاد می نویسند.
  سوال دوم:ظرفیت همه انسان ها یکی نیست. اگر خداوند بحران برای یک نفر را تعالی می بیند چرا ان فرد در اثر تحمل نکردن ان بحران خودکشی میکند و نزول میکند?

 248. پریچهر

  عزیزان.به همه تون سلام میدهم.عزیزای من اینجوری قضاوت نکنید.یکی از بی پولی یکی از بی سر پناهی یکی از تنهایی شکایتش را برده پیش خدا.من پول دارم.هرگز مشکل بی پولی نداشتم ولی اگر قصه زندگی ام را براتون تعریف کنم شب تا صبح از خدا بخاطر زندگیتون و حتی فقرتون شکر میکنید.بعضی دردها و غم ها خیلی غمگین هستند.بی پولی که چیزی نیست.بی شوهر و بیوه بودن که مشکلی نیست همون خدایی که تو را بیوه کرده اگر اراده کند یکی بهتر از قبل بهت شوهر میده.خودش داد خودش هم به هر دلیلی گرفت.تو که از بی پولی مینالی راضی هستی حسابهایت پر از پول باشه ولی شرمنده جگر گوشه ات باشی واسه خواستن یک چیز کوچک.من نمیتونم خیلی توضیح بدهم چون دنیا خیلی بزرگتر از این چیزهاست که نوشتید.درد همتون سخته ولی به خدا سختیهای بیشتر و بزرگتر هست طوری که با تمام داراییتان حاضر نیستی نفس بکشی ولی باید بکشی چون جگری داری که به نفسهای تو محتاج هست.فقط توصیه ام بهتون اینه که هرگز خدا را فراموش نکنید امیدتان به اون باشه.دنیا به آخر نرسیده باید حتما مشکلات بزرگتر مردم را ببینید تا قدر زندگی خودتون را بدانید. همین که آزادید سالم هستید شرمنده ی انسان بی گناهی نیستید شکر کنید.اگر شاکر باشید خدا حتما یه روزی یه جایی نفستون را باز میکنه.اونوقت شرمنده ازش میشید بخاطر این حرفاتون.درد غم های من خیلی بیشتر از درد و غم های شماست.بدون اینکه آدم بدی باشم.بدون اینکه گناهکار باشم ولی خدا در انتهای نامیدی همیشه برایم یک شمع روشن کرد و من با همون شمع زندگی کردم.الان هم خیلی خسته بودم از این زندگی.اومدم بهم امید بدهید یاری ام کنید دیدم همتون ناامید هستید.نباشید.چون خدا هست و یک روزی یک جایی بهمون خواهد گفت دیگه قوی شدی دیگه آزمایش ات نمیکنم.دیگه نمیخواهد برای راحتی ها صبر کنی.دیگه نمیخواهد نگران خاموش شدن شمعی که بهت دادم باشی برایت خورشید را آوردم.من مطمعنم.

 249. ناشناس

  من از 14سالگی یه عالمه مشکل واسم پیش اومد پدرو مادر پیری دارم و درآمد خوبیم نداریم اونا گناهی ندارن اما یه داداش دارم خدا لعنتش کنه اصلن به پدر بیچاره و پیرش فک نمیکنه بره کار کنه فقط توخونه لم داده و مارو اذیت میکنه بخدا من حتی چندجز از قرانو حفظم دختر مومنیم امسال بخاطر کرونا مجبور شدم گوشی بگیرم ولی اون عوضی یه آدم روانیه همش گوشیمو چک میکنه بی دلیل کتک من و خونوادم میزنه حتی بابام دیگه خسته شدم خدا مث اینکه قصد نداره تمومش کنه

 250. Ghazleh

  سلام دوستان بنظر من همه تو زندگیشون مشکلاتی دارن، و هر کسی به نحوی من مطمنم کسی وجود نداره که بگه من تو زندگیم هیچ مشکلی تا حالا نداشتم، شماها فک میکنین دوستان که فقط خودتونین که مشکل دارین چون شما فقط به ظاهر ادما نگا میکنین ولی از دل ادما خبر ندارین، شما اگ نگاهی به بیوگرافی های ادمهای موفقتر و مشهورتر بندازید متوجه میشید که هر کدوم از اونها مشکلاتی بزرگتر نسبت به دیگر افراد معمولی جامعه داشتن، دوستان مشکلات در زندگی همه انسانها وجود داره اما فرق ما با ادمای موفق اینک اونا تسلیم نشدن و تونستن این طوفانهای تکاندهنده رو با پیروزی پشت سر گذاشتن درسته که ناامید هستین اون ها هم ناامید میشدن لطفاا به عمق مشکلاتون نگا کنین از اونا یه پلی برای موفقیت بسازین نه یه دلیلی برای ناامیدی و افسردیگتون، ما انسانها که عالم به همه چیز نیستیم قدیسه هم که نیستم که دلیل مشکلاتمون از اسمون بهمون وحی برسه که چرا ولی مطمن باشین در دل این سختی ها حکمتی وجود داره که ما نمیدونیم و تنها دانای به اسرار غیب تنها و تنها خداس اینک ما زود جا میرنیم حتی خود من این مدت خیلی بهم سخت گذشت دلیل بر ایمان ضعیف ماس ما بایدتلخی های زندگیمون تبدیل به موفقیت ها و پیروزیها کنیم حتی خود من این حرفا برای خودمم هس فقط نیومدم الکی رجز بخونم که امیدوارتون کنم ولی نمتونمم الکی ناامیدتون کنم چون دوسدارم این حرف دلمو بزنم شاید ناجی خیلی از کسایی شد که همه کشتی رویاهاشون غرق شده، مطمن باشین بعد هر سختی راحتی وجود داره این حرف من نیس عین گفته قران هستش پس این حرفای من امید واهی نیس بلکه امید واقعیست. امیدوارم این حرفای من باعث بش که خیلی از ادمای ناامید امیدوار بشن و هر چه زودتر از این طوفانها و بحرانهایی که تا ابد نمینونن بالاخره از بین میرن با موفقیت پشت سر بزارن همانگونه که الماس در دل سخترین بحرانها تبدیل به زیباترین و گرانقیمت ترین عنصر هستی میش. با ارزوی خوشبختی یکایک شماااا عزیزان ایشالا روزای خوبتون میرسه قرار نیس همیش شب باشه خدا رو شکر که پدیده ای مث گذر زمان وجود داره. مییییییییگذرررررره

 251. علی

  همه آدمها دو دسته اند یا سرشون امده یا نه ، اگر آمده باشه که دیگه این حرف ها و توجیهات که خدا فلان و چنان اصلا معنی نداره اگر هم سرت نیومده که چرت می گی
  البته این ربطی به خریت های ما نداره مثلا خانم میره با یکی دوست میشه و بعد کلی رفاقت و کیف و حال ازدواج می کنه و بعد می بینه شوهرش با یک دیگه دوسته بعد میگه پس خدا کو ؟ خب اونی که با تو دوست میشه یعنی خدا رو کاری نداره که بخواد بعدش که با تو هست مومن باشه یا میری وام 20 درصد میگیری بعد میگی ای وای چرا من بی پولم. می ری خرید از هیچ کسی مشورت نمی گیری
  اما اونجایی که می بینی تو داری کاملا بر اساس عقل و احتیاط به دور ا تنبلی می ری پیش اما خدا هر چی آدم بیشعوره می گذاره جلوت و اونها هم زندگی تو سیاه می کنند حتی مادرت را می کشند ، و خدا هم فقط نگاه می کنه این حرفها می شه نفهمی

 252. شقایق

  به همتون پیشنهاد میکنم قسمت های مختلف مستند زندگی پس از زندگی که شبکه چهار پخش میشد رو ببینید انشاالله آروم میشید

 253. هستی

  دوستان عزیزم خدا همیشه هست و خواهد بود و ما باید همیشه بیاد داشته باشیم که ب هیچ کس و هیچ چیز به جز خدا نیاز نداریم.این حرفا که خیلی از دوستان زدن فقط پیام شیطانه که داره شما رو از صراط مستقیم دور میکنه و حس ناامیدی رو در وجودتان شعله ور میکنه تا در راه اونم قدم برداریم و در چاه عمیقتری سقوط کنیم..دوستان یادتون باشه خدا هست خدا هست خدا هست و چقد خوبه ما هیجوقت امیدمون و از دست ندیم چون خدایی که ما رو خلق کرده قطعا حواسش نگاهش توجهش بما هست و محاله ما رو فراموش کنه.این مشکلات قطعا حل میشه و ماندنی نی فقط ظن مثبت بخدا داشته باش و توکل کن..سعی کنید سوالات مثبت از خودتون بپرسین مثلا اگه مشکلم ب راحتی حل بشه چی?اگه خدا هوامو داشته باشه چی?اگه روز به روز خوشبختر بشم چی?اگه ب تمام خواسته هام و ارزوهام برسم چی?وسوالاتی از این قبل…یادتون باشه ما ب هیچ کس و هیچ چیز بجز خدا نیاز نداریم.اونام که از خدا گله دارند مسیولیت زندگیشون و بعهده نگرفتن …موفق باشید

 254. حسینی

  آقای نویسنده چقدر درد کشیدی
  درد بیماری !!!!!! من الان چند سالیه همش دارم
  درد میکشم دکترها میگن داری فلج میشی
  تو شکم سیری داری زیر کولر داری حروف میچینی…
  حرف باد هواست .. تجربه جای کسی بودن نشدنیه
  پس ساخته ذهن خودتو تعمیم نده لطفاً

 255. نهال

  هیچی درست نمیشه ادم بدبخت بدبخت میمونه من هرروز از خودم میپرسم واقعا چیکار کردم دارم تاوان چیو میدم که این همه مشکل و بدبختی دارم من هنوز اول جوونیمه ولی دیگ نه جونی برام مونده نه امیدی کاش زودتر بمیرم راحت شم از این زندگی این دنیاهم مال خود خدا و ادمای خوش شانسش اینجا جای ما نیست شاید اصن کلا هیچ جا جای ما نیست

 256. سعید

  انقدر از این حرفا و مطالب شنیدم خسته شدم روم هیچ اثری نمیذاره.کی میتونه تعیین کنه کی چی کشیده و چجوری باید زندگی کنه.هیچ موقع همه چیز به خوشی تموم نمیشه.

 257. احمد

  لعنت به اون پاداشی هر چقدم میخاد بزرگ باشه . که بعد از سال ها به آدم داده بشه …موقعه ای که از لحاظ جسمی روحی و راوانی آدم داغون بشه من اگه ۱۰ سال دیگه ثروتمند ترین آدم روی زمین باشم ..نمیخوام ! چون ارزشش رو نداره اون موقه دیگه زندگی هیچ معنا و مفهومی نداره برام بدون شک اگه ثروتمند ترین آدم جهان هم باشم به همون خدا قسم تمام دارییم رو تا ۱ ریال آخر رو میدم به نیازمندا چرااا که خداوند چیزهایی رو که الان میخوام بهم نمیده در صورتی که من لیاقت پادشایی روی زمین رو دارم ، پس وقتی خدا صدامو میشنوه ولی جواب نمیده یعنی من براش ارزشی ندارم .. خدایا حالا که من برات ارزشی ندارم بشین یه حساب کتابی کن اگه میرم جهنم که خیلی خوشحال میرم ولی یه جهنم بزرگ برام درست کن که فقط خودم توش باشم و اگرم میرم بهشت که همون جلو در بهشت نابودم کن چرا که من در زمین نزد تو هیچ ارزشی نداشتم

 258. تنها

  سلام بنظر شما من چجور میتونم ب خدایی ک دوبار نامزدی شدم ک خیانت دیدم و خدا سکوت کرد .وبعد از نامزدی کسی منو میخواست و فریبم داد وسکوت کرده..هرچیدحاجت مبخوام فقط سکوت کرده ..حق نیست کفری بشم؟

 259. HMD

  من قبلا خیلی با خداتر و مومن تر از حالا بودم و برای زندگیم برنامه ها داشتم و خوش حال بودم و اصلا تو سنی نبودم که بخوام گناه بزرگی انجام بدم ولی نمیدونم که چرا با شدیدترین عذاب روبرو شدم یعنی از دست دادن سلامتی و مجبورم تا آخر عمرم همینجوری زندگی کنم . خیلی از خدا خواهش و التماس کردم و به هر کسی که فکر میکردم پیش خدا آبرو داره متوسل شدم تا مشکلمو حل کنه آخه دکترا جوابم کردن . خلاصه حالا به نظرم خدا نه صدامو میشنوه نه میخواد کمکم کنه .

 260. بیتا

  میشه کمکم کنید لطفا
  من یه ادم ساده ومومنی بودم .به خدا ایمان داشتم اما نمیگم هر روز نماز میخوندم اینا. حجابم متوسط بود.من یه زن متهل هستم به خاطر مشکلاتی که تو زندگی داشتم از لحاظ روحی بسیار اسیب دیدم .شوهرم معتاد وبیکار ورفیق باز بود اصلا زندگی خوبی نداشتم با یه پسری اشنا شدم وشروع کردم هرروز با اون حرف زدن .اهل شهر دیگه ای بود هراز گاهی میومد یواشکی همدیگرو میدیدیم اما رابطه نامشروع وبوس اینا نداشتیم اصلا.به رور زمان من فک میکردم این مرد به من نظر بد دارد وحرفایی پیش میکشید که من اصلا دوست نداشتم با اینکه میدونستم داره درموردم بد فک میکنه اما رابطه رو تموم نمیکردم تا اینکه یه روز شوهرم پیامک هایی که بینمون بود رو دید منم همه چیو از اول تا اخر بهش توضیح دادم حتی ریز و جزعش رو.خیلی کتک خوردم اما هرکاری کردم نتونستم بهش ثابت کنم که رابطه نامشروع نداشتم .من از این قضیه درس گرفتم که خدا خواست شوهرم بدونه تا من به کار حرام نیافتم ومتحول بشوم الان من کاملا باحجاب هستم چادر سر میکنم ونماز وروزه میگیرم وهروز دعا میخونم.اما خدا اصلا کمکم نمیکنه .هرروز سر نماز گریه زاری میکنم و توبه میکنم وازش کمک میخوام که یه راهی بهم نشون بده تا به شوهرم ثابت کنم که کار نامشروعی نکردم اما خدا اصلا کمک نمیکنه الان 9 ماه هست که تو عذاب زندگی میکنم واین قضیه تمومی نداره

 261. مهرداد

  مگه نشنیدی چی گفت..ثابت قدم بمون و خدا رو فراموش نکن ..همون فرمان برو جلو…؟!!!!

 262. بنده خدا

  ببینید این فقط نظر و تجربه شخصیمه؛
  هفته بعد امتحان سختی داشتم که واقعا توش اخر میشدم؛شروع کردم از خدا کمک خواستن و…
  این سایتم یه دوباری اومدم….
  تا روز اخر دیدم کمکی نکرد دیگه داشتم دیشب ناامید میشدم اما هنوز یه مقدار امید داشتم تا که امروز صبح امتحان دادم….
  تو این ازمون نمره مهم نبود رتبه مهم بود..
  فکر کنید سطح درسی که معلم داده بود ۱۰ بود و من در حد ۳ بلد بودم و اونم در حد ۳ ازمونو گرفت،،،
  الان دوستام زنگ میزنن میگن چرا اینجوری داد ما سوتی دادیم و اینا…
  اما کمکم کرد…
  فقط یه چیزیو بگم،خدا کریم تر از اونیه که تلاش بندشو بده و جواب زحماتشو نده و کریم تر از اونیه که اگه تو دعاتون به حضرت محمد و خاندانش صلوات بفرستی و برای سلامتی امام زمان دعا کنی و اونو بپذیره و دعای تورو نپذیره…

 263. امیرمحسنی

  خدا پدرو مادر نویسنده و انتشار دهنده رو بیامرزه خیلی روم تأثیر گذاشتید، شدیدا خواهش میکنم که به فعالیتتان ادامه بدین جامعه ی ما تشنه ی افراد فهیم و آگاهی مثل شماست. ای کاش میشد مطالب جدیدتان رو هم به جیمیل بنده ارسال میکردید. پاینده باشید

 264. R

  سلام امیدوارم هر چ زودتر مشکلت حل بشه
  اگر درس میخونی و تک فرزند هستی برو دانشگاه
  اگر هم خواهر یا برادر کوچکتر داری تو مراقبشون باید
  باشی و نباید تنهاشون بذاری سعی کن یه شغل پیدا کنی داخل یه محیط سالم یا یک سال به خودت سختی بدی یک حرفه ای یاد بگیری و مستقل بشی
  تا کم کم انشا… درست بشه ‘

 265. رضا

  قطعا نویسنده خودش تو شرایط ما نبوده ک راه،حلی به درد بخور به ما بده

 266. Mobina

  سلام من ی دختر۱۹ساله ام از بچگی ک یادم پدر و مادرم اختلاف داشتن خیانت پدر م اعتیادش ب شیشه کتک زدناش الانم مادرم درخاست طلاق داد منک پیش پدرم نمیتونم بمونم اعتیادش ب شیشه است مادرمم سرپرستی مو قبول نمیکن چون خانوادش نمیزاره پدربزرگم مارو نمیخاد من واقعا نمیدونم چیکار گنم خیلی سختی کشیدم خیلی سرکوف میخورم بخدا دیگ خیلی خسته شدم هیچکس پشتم نیس یکی بگه من چیکار کنم ؟؟؟؟

  • مبینا

   سلام نماز مضطر رو بخون ایشالا که درست شه مشکلت

  • حسین

   دلم درد گرفت با این حرفات

  • سید حبیب

   شما بهتره با یک روانشناس صحبت کنید..

  • Ali

   ببین تو 19 سالگی پدر مادرت مشکل پیدا کردن من از ۶ سالگی یعنی یک سال قبل از مدرسه پدرم‌ اعتیاد‌ شدید‌ به تریاک گرفت و‌ مادرم‌ هم طلاق‌ خواست‌ و بعد از کولی‌ کش و قوس طلاق‌ گرفتن‌ پدرم‌ پیش‌ پدرش‌ زندگی‌ میکنه مادرم‌ هم نمی تونست خرج منو‌ در بیاره رفتم‌ کار کردم‌ الان هم منو از کار اندختن‌ بیرون‌ دیگه من‌ امید‌ ندارم وضعیت مالی‌ پدر هم مناسب نبود فک کن همه به من میگفتن‌ پدرشو‌
   بدختای‌ گدا من‌ دوباره‌ پاشدم‌ رفتم یه حساب‌ اینستا‌ راه اندختم‌ اونم هک کردن‌ رفتم‌ سمت گیم گفتن تو نمی تونی چون امنیت‌ مالی نداری و وضعیت مالیت خوب نیست فک کن همه اینها برای یه بچه ۱۵ ساله است الان دارم‌ با بدبختی‌ یه حساب اینستا‌ راه میندازم بعد بعضی ها خواهر و برادر دارن من تنهایی همه‌ اینا رو دیدم دیگه‌ برید‌ه‌ ام چون‌ واقعا‌ خدا تو این ۱۵ سال نه از نظر احساسی نه نظر مالی پدر‌ مادرم یا خودمو تامین‌ نکرد من دنبال‌ هدف هم رفتم شکست‌ خوردم پاشدم‌ بازم رفتم ولی خب‌‌خدا نمیخواد و امید وارم هر چه زودتر بمیرم‌ یا راه بیاره جلو ام چون واقعا دیگه خسته شد ام

  • علیرضا

   همه به یک شکلی عذاب میکشن در زندگی شون ولی من واقعا نمیدونم چرا یکی باید اینقدر زیاد شاد باشه در زندگیش و یکی مثل من وشما اینقدر باید زجر بکشه امیدوارم که مشکلت حل بشه.

 267. !

  چرت و پرت!

 268. Parisa

  نه شمابفرماخدابنظرمن که اصلا وجودنداره اگه داشت من 22ساله روبیوه نمیکرد

  • سید حبیب

   چی داری میگی..خیلیا از تو بدترن مثل تو مشکلشونو به لنگ خدا نمیندازن..اینقد شهامت داری که خودتو مقصر مشکلاتت بدونی یا مثل بزدلا میخوای به لنگ خدا و دیگران بندازی

 269. Ahmad

  ممنون از معلومات زیبایی تان

 270. حسن

  بسیار عالی

 271. منصور

  بیشتر جملات مبهم و نوعی سفسطه هم بود که توضیحی نداده‌

 272. نا امید

  سلام
  مطالبی که نوشتید رو کامل خوندم . خیلی قشنگ و ایده ال بودن . ولی من چندین سال سعی کردم تا حدودی چیزهایی که نوشتین رو عمل کنم . میدونی نتیجه چی بود ؟ از بین رفتن سالهای جوونیم و از بین رفتن تمام امیدی که به همه چی داشتم و در نهایت هم هیچی از این حرفای قشنگی که نوشتی کمکی نکرد . در مورد قوی شدن نوشتین و راستش واقعا برام سوال پیش اومد که وقتی عمر به انتها میرسه و انسان به واسطه مشکلات قوی شده دیگه اون موقع به چه دردی میخوره ؟؟؟ راستش به نظرم این چیزایی که نوشتین اگه از قشر مرفه جامعه بودی خودت از خوندنشون تعجب میکردی !!!! در ضمن چرا همیشه خدا میخواد ما بی پولهای فقیر جامعه رو امتحان کنه ؟؟؟ چرا ماهاروبا بی پولی و استرس از اینده نا معلوم امتحان میکنه ولی پولدارهارو با مشروب و دختر و پارتی و عشق و حال و زندگی لاکچری ؟؟؟؟؟ من ترجیح میدادم با زندگی لاکچری امتحان بشم وسربلند بیرون نیام تا با فقرو استرس و اخرش هم فقیر و هم پولدار با هم به خاطره گناهاشون میرن ته جهنم . مطالبت قشنگ بود ولی خیلی جنبه شعاری داشت . موفق باشی .

 273. دخترتنها

  خیلی عالیه. ممنون….مادرنازنینم…همه چیز وهمه کسم…ازپیشم رفت.باورم نمیشه مادرمهربانم فوت کرده ….یااااخداااا……فقط با یاد خدا ارامش میگیرم

  • علی

   سلام. بنده هم سه سال هست پدرم را از دست داده ام. توکل بخدا. همه ی ما در این دنیای فانی رهگذریم، خوب زندگی کنیم، درست است که انسان ها تغییر کرده اند اما در حد توان کمک کنیم و در زندگی مثبت اندیش باشیم. تفکر مثبت رهایی از تمام مشکلات و رسیدن به خوشبختی و سعادت هست. همه ما بسوی خدا به شتابان خواهیم رفت. تا باشد خداوند از تمامی گناهان ما بگذرد و در منزلگاه خوبان سعادتمند شویم. الهی آمین. فاتحه برای تمامی اموات بفرستید. من الله توفیق.

  • مهرداد

   خدا رحمتشون کنه خواهر عزیزم…فقط به خدا پناه ببر که منبا اصیل آرامشه

نظر خود را بیان کنید