مجله آلامتو

تعبیر خواب قرآن

(117 رای, امتیاز میانگین: 3٫13 از 5)

تعبیر دیدن قرآن در خواب چیست؟

قرآن quran

ديدن قرآن در خواب مبارک است به خصوص اگر ببينيد که قرآن تلاوت مي کنيد. معبران در مورد تلاوت قرآن و اين که کدام سوره و کدام آيه را مي خوانديد تاويلات مفصل دارند ولي روي هم رفته ديدن و خواندن قرآن در خواب خوب است…

مگر در يک مورد و آن اين است که آدم بي سواد و کسي که در بيداري قادر به خواندن قرآن نيست در روياي خويش ببيند قرآن تلاوت مي کند. اين از ابن سيرين است و او از معبران ديگر نقل کرده است که اگر کسي در خواب ببيند قرآن مي خواند و در بيداري قادر به خواندن قرآن نباشد نشان آن است که اجلش نزديک است و الله اعلم.


تعبیر خواب «قرآن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «قرآن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

58 دیدگاه

 1. علی محمدی در

  خوابی دیدم ک سفره سیاهی تو ی خونه پهن بود بااینه نقره ای بعد یه نفر قرانی بهم داد رنگ طلایی ک بخونم بعد سوره کهعص رو ازحفظ خوندم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر سفره در خواب معمولا نیکو است اما باید به همان رنگ های معمول باشد که معمولا سفید است.این خواب به این شکل تعبیر می تواند شود که شما بسیار خود را مشغول امور دنیوی کرده اید و همین سبب این خواهد شد که خیر به شما نرسد و اگر اصلاح نظر کنید در مسیرتان بتوانید به درجه ای برسید که تمام خیر به همراه شما باشد.
   تعبیر خواب سفره آلامتو
   سربلند و پیروز باشید

 2. سلام دوستم برام خواب دیده که من رفتم 3تا قرآن خریدم یکیش تفسیر قرآن بود یکیش معنی و دیگری معنی کلمه به کلمه، دوستم شخص باایمانی است گفت که توی خاب به من گفته چرا 3تا خریدی من گفتم به هر 3تاش احتیاج دارم، نظرتون چیه شما تعبیرش چی میشه

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خوابی خیر است و باید قدر ان را بدانید و این خواب اشاره ای به عملی است که شما باید انجام دهید و یعنی اینکه احکام خداوند را جز به جز در زندگیتان اجرا کنید تا به سعادت برسید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. من خواب دیدم که قرآن رو در آغوش محکم گرفتم تعبیر این خواب چیست
  ممنون

  • یاسین صداقت در

   باسلام
   تعبیر خواب قرآن بسیار نیک است و مبارک . به تعبیر امام صادق _ع_قرآن در خواب نشان بر سلامتی یافتن از افتها و توانگری و مراد دل و کام و هر انچه خوب و نیک بر بیننده دارد .
   سربلند و پیروز باشید

 4. ستایش در

  شب خواب میدیدم با دوستم‌رفتم قران بزرگ با جلد سفید میخرم ( دختر مجرد قران خریدن) تعبیرش چی هست؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر این خواب اشاره ای به ان دوست شما دارد که احتمالا شخص خوب و خیری است و این بدان معناست که ایشان شما را به راه بد نخواهد برد.در حفظ ایشان انشالله که تلاش کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. سلام اگردر خواب ببینیم که کسی به ما میگه من نیاز به آموزش قرآن دارم چیه

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خوابی خیر است اگر به ان توجه کنید و باید برای امور معنوی زمان بیشتری بگذارید تا این خواب تعبیر شود که داشتن و اموزش قران در خواب همیشه خیر و نیکو است.
   سربلندو پیروز باشید

 6. سوگند در

  سلام خواب دیدم کسی که باعث اخراج من از کار شده روی ی کارت دور از من نشسته از من قران میخواد که سوره انعام بخونه

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر این خواب واضح است و احتمالا به معنای کمک ایشان از شما باشد که احتمالا ایشان خود نیز بدانند که این کارشان در خلاف دستورات خداوند بوده است و به همین جهت در خواست شفاعت نموده اند.
   سربلند و پیروز باشید

 7. سلام خواب دیدم قران یا مفاتیح رو کسانی که انگار اقوام وآشنا بودنددر پشت سرم به جرقه انداختند نمیدونستم ناگاه فهمیدم و من هم به ناچار پرتش کردم درحیاط شعله ور شد ناراحت شدمو وترسیدم گریه کردم ولی حرکت کرد وخودشو به سمت آب برد وآتشش خاموش شد تعبیرش چیه؟ میشه لطف کنید؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب تعبیری مشکل دارد و احتمالا بدین شکل دارای تعبیر شود که شما در این امر در حال کوتاههی هستید و یا خدای ناکرده در فضای اقوام شما سهل انگاری نسبت به خداوند و یا معنویات شده است که موجب این خواب گردیده است.سعی کنید که به دنبال رفع مشکل بگردید و حتما برای خودتان صدقه بدهید وایمان خود را نسبت به معبود حفظ کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. سلام.
  من تو خوابم خیلی گریه میکردم و ناراحت بودم انگار که مثلا دلم از چیزی گرفته باشه…
  بعد یکی از معلمای کلاس ۷_تا ۹ که من خیلی دوسش دارم و اون خانوم خیلی هم خانوم با ایمان،نماز خون و مهربونی هستش..
  به من یه قرآن داد و من یه آرامش خیلی عجیبی گرفتم
  به نظرتون تعبیرش چی میتونه باشه؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب بسیار خابی نیکو است و تعبیر ناراحت بودن در خواب به معنای خوشحالی در زندگی حقیقی شماست و باید بدانید کهاین خواب در کل به این شکل تعبیر خواهد شد که معلم شما نشانه ای از فردی صالح است و قران هم نمادی از معنویات و این بدین تعبیر است که شما به دست فردی مومن و درستکار به زندگی معنوی و شادی دست خواهید یافت.
   سربلند و پیروز باشید

 9. سلام من خواب دیدم تو یک جایی مث مسجدم وصف بستیم ودوتا خانم کنارم نشستند ویک سبد پراز قران با رنگ جلدهای مختلف اونجا روبه رومه ومیگن هر کدومو دوست داشتی بردار من اون جلد قرمزو برداشتم میشه تعبیرشو بگید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر دیدن قران در خواب نیکو است و این خواب صرفا جهت تاکید نفس مطمینه شما بوده است و باید بدانید که در این خواب تعبیری به این شکل وجود دارد که هم شما و هم افرادی که در اطراف شما هستند انسان های صالح و نیکو هستند.
   سربلند و پیروز باشید

 10. با سلام.مادرم خواب دید قرآن بسیار زیبا و جلد بزرگ و سبز رنگ مادربزرگم بهش داد،مادربزرگم فوت شده،مادرم اون گرفت و گذاشت تو ترمه ای که برای جهیزیم بود گفت این قرآن برای جهیزیه من ،اینم بگم که زندگی من شدیدا بهم خورده و اختلاف ایجاد شده و هنوز عروسی نکردیم و خیلی هم ناراحتیم.تعبیرش میشه بگید.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر الگوهای که شما در خواب دیده اید نشان از ان دارد که شما به چیزی دست خواهید یافت که سراسر معنویات است و این هدیه که از جانب خدواند برای شما است در زندگی شما و شروع آن خود رانشان خواهد داد و میتواند به این تعبیر نیز باشد که چاری ی حل مشکل شما برای شروع زندگی توسل و ایمان به خداوند و کمک کردن از خداست.
   سربلندو پیروز باشید

 11. عاطفه در

  من خواب دیدم که تو ی مهمونی هستیم و ی تازه عروس و داماد ی قران میدن دستم که شکل ی قلب یا نصف قلب از جنس مرمر هست و من بازش میکنم و ب ایهاش نگا میکنم انگار با خط قدیمی نوشته شده تعبیر این خوابو میشه بگید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر قران در خواب بسیار مبارک است و اینکه شما از دست کسانی که در حال انجام یک امر خیر هستند قرانی دریافت کرده اید نیز مزید بر علت خواهدشد که خواب شماپیام رسان خیر و نیکی برای شما خواهد بود.
   سربلند و پیروز باشید

 12. سینا محمدی در

  سلام خواب دیدم در جاده در حال مسافرتم که پول و قران همراهم بود برای چند دقیقه قران و پولو زمین گذاشتم تا دست و صورتمو بشورم که پسری امد و قران و پولمو برداشت که بلافاصله جلوش رو گرفتم و قران و پول که داخل قران بودو ازش پس گرفتم ممنون میشم راهنماییم کنید تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   همانگونه که در متن نیز امده است دیدن قران مبارک است.
   و در خواب شما تعبیر قران بدین شکل خواهد بود :که قران داخل خواب و پولی که به واسطه ی همان قران حفاظت میشود و در درون ان است سرمایه های زندگی شما هستند و شما همیشه در زندگیتان در جهت حفظ انها کوشیده اید و میدانید که کسی (پسر داخل خواب)نمیتواند به انها گزندی وارد کمد.
   سربلند و پیروز باشید

 13. پروانه در

  سلام خواب دیدم که ی دستم گذاشتم رو قران ودارم قسم میخورم میشه لطفا تعبیرش رو بگید

 14. زکیه بیمش در

  سلام من خواب دیدم در خواب با ترتیل سوره علقااز شروع تا پایان آیه خواندم.اقراباالسم ربک آلدی خلق

 15. سلام من خواب دیدم ک از من میخوان قرآنو از حفظ بخونم بخصوص سوره انفطار… ولی من تو خواب بلد نبودم… اما در واقعیت من این سوره رو حفظم…

 16. سلام اگر ممکنه برام این را تعبیر کنید. ممنونم
  خواب دیدم که به دخترم میگم آیه 20سوره بقره را بخوان اما دخترم.میگه که نیست بعد خودم قران را از دستش گرفتم و هرچی که ورق میزنم میبینم تمام آیات شده و هیچی درون قران نیست.

 17. شاهین در

  سلام .من خاب دیدم یکی از راه رسید و شروع کرد به قران خوندن .بعد از اون منم یه ایه خوندم ولی زیاد خوب نخوندم

 18. کامبیز در

  درخواب دیدن هدیه ای از مرده دریافت میکنی ولی ان زمان بخاطر نداری که زنده یا زنده است

 19. فهیمه در

  اگر درخواب ببینی که قران دراب افتاده و درش بیاری مشکلی نداشته باشه فقط جلدش جدا شده باشد چه تعبیری دارد

 20. parvize rezaei در

  سلام ؛ من خواب دیدم تو مدرسه رو نیمکت ردیف سوم نشستم و یک معلم بالاسرم ایستاده . قرآن رو باز کردم و هیچ چیزی نخوندم و فقط آیات رو دیدم . خواااااااهش میکنم برام تعبیرش کنید

 21. نازنین زهرا در

  سلام خواب دیدم دوستم که الان چند ساله ازش خبر ندارم یه برگه از قرانو کنده و گذاشته تو اب تا جوش بیاد بعد برگه قران تو اب بود تا قل قل کرد ابه بعد رفت از اتاق بیرون گقت میخوام ببینم وقتی این کارو کردم چه اتفاقی میافتن تعبیرش جیه؟؟

 22. من خواب دیدم یک لرزه میشود بعدا خیلی زمین لرزه های شدید پی در پی رخ میدهد بعد من میبینم چون قران در لرزه اول از دستم افتاد لرزه های بعدی شد قران را بغل میگیرم و لرزه تمام میشود. شدت لرزه خیلی زیاد بود اما وقتی قران را گرفتم ارام شد

 23. سلام من خواب دیدم کتاب قرآن لبه پنجره از بیرون بود باد شدید وزید کتاب پرت شد پایین و من سریع رفتم و برداشتم.تعبیرش چی میتونه باشه؟مرسی

 24. افشار در

  سلام من توی خواب دیدم دندان های خود را شستم ولی دندان هام خیلی کثیف بود تعبیر این چیه لطفا جواب بدید تشکر

 25. سلام من خواب دیدم یه دعا رو گذاشتن داخل اب دارم قران هم میخونم که باهاش حموم کنم واسه بختم تعبیرش چیه؟؟

 26. سلام
  من خواب دیدم قران دستمه که گرد خاک روشه خواستم تمیزش کنم از دستم افتاد. ترسیده دوباره برداشتمش خواستم تمیز کنم باز افتاد و همینطور تا سه بار این اتفاق افتاد و بعدش هم یه چیزی شبیه جن هرجا که میرفتم دنبالم میومد.
  بی زحمت تعبیرشو بگین باتشکر

 27. سلام
  در خواب دیدم ک ی ادم میاد و میخواد ک فال قران بگیره و اول برای پذرم این فال رو میگیره
  تنها جمله ای ک یادم میاد گفت و این جمله رو از روی قران خوند ک پادشاهانی ک تو را ب زیر افکندند ب گریه در خواهند امد
  چند جمله دیگ هم گفت ک یادم نمیاد
  میشه تعبیر کنید

 28. فاطمه سروری در

  سلام
  کسی به من قرآن داد ودر خواب دیدم که برادر همان شخص به خانه من آمد و قرآن را از خانه برد و من در خواب زیاد ترسیدم و ناراحت شدم از این که قرآن را برده لطفا اگه میشه جوابشو بدید فکرم رو زیاد مشغول کرده .با تشکر از شما

 29. مریم ج ج ج در

  خواب دیدم با یه پسر کره ای نامزد کردم و همدیگه‌رو‌دوست داریم بعد با همدیگه میشینیم سوره ناس و فلق یعنی جز اخره قرانو سریع مینویسم و معنی میکنیم

 30. بهاره در

  خواب دیدم که طرف مقابلم یه قرآن با جلد سفید صحافی کرده و منم یه قرآن با جلد سفید صحافی کردم
  بعد خواب دیدم که دو تا ماه کامل توی آسمونن و یهویی خسوف شد و دوباره این خسوف تموم شد و اون دو تا ماه ظاهر شدن این دوتا خواب بی تعبیر نیست انگاری خدا میخواد یه چیزی بهم بگه من نمیدونم چیه، لطفا راهنماییم کنین.

 31. خواب دیدم یه دختر ب دست گرفته منو همراه خودش میبره و میگه که ادرس گنجی را داره که نشونم بده بعد باهم کمی راه میریم ،به یه جایی میرسیم ،میگه گنج اینجاست کمی خاک رو کنار میزنم یه کوزه سفالی پیدا میکنم برش میدارم ،بعد کنارش یه قران توی جلد پوستی خیلی قدیمی هم هست،دختره میگه کوزه رو بده دست من وقران روبردار،قران رو برمیدارم میبوسمش و برمیگردیم واز خواب بیدار میشم ،وقتی از خواب بیدار شدم ساعت۲:۳۰دقیقه بود

 32. سلام,خسته نباشین
  من خواب دیذم که زن عموم هفت تا جاقرآنی داره که شش تاش با سنگ مرمر درست شده و اون یکیش خیلی خیلی بزرگه و طرح روش مث مسجده,اون جاقرآنی ها رو امانت میزاره پیش من و دخترشون,میگه امانت پیش شما دوتا بمونه تا بعدا که ازتون بگیرمشون,جاقرآنی بزرگه انگارنصف شده منم دارم دنبال چسب میگردم که درستش کنم

 33. الناز در

  با سلام ،،
  من چندروز پیش خواب دیدم از محله وارد جایی میشم که اون مکان یک مسجد خیلی زیبا هست و میبینم که اکثر فامیل های خودمون توی اون مسجد نشسته و آینه و قرآن بسیارزیبا و شکیل دست همه هست ،،و از طرفی مادربزرگ خدابیامرزم رو میبینم که خیلی جوون و خوشحال با یک دست لباس سبز رنگ خیلی زیبا نشسته و به دختر عمه هام با خوشحالی میگه بیاید کنار من بایستید تا باهم عکس بگیریم ،،،
  بعدش من از خواب بیدار شدم ،،،یه کمی خواب برام عجیب بود …همونروز شنیدم که عمه عزیزم بیمارستان بستری هستن و متاسفانه انروز فهمیدم که ایشون مبتلا به سرطان هستند …
  از شما سوالم این هست که آیا اون خواب میتونه شفای عمه عزیزم باشه ؟؟؟تعبیر خواب من چیه؟

 34. سمانه در

  سلام
  وقتتون بخیر
  شب گذشته خواب دیدم تو یه مکان زبارتی هستم که اکثریت اقوام هم هستند
  من یه قرآن قدیمی دستم هست و میخوام هدیه بدم به مسجد ان مکان زیارتی ولی هر دفعه ان قران را که داخل یک جعبه قرار داره را میزارم کنار قران های دیگه باز دلم راضی نمیشه و دربدر دنبال متولی یا مسوولی می گردم که ان قران قدیمی را بسپارم به ان شخص.
  میخواستم بدونم تعبیرش چیه
  اخه واقعیتش من خودم یه قران نه زیاد قدیمی ولی با قدمت هشتاد ساله دارم که به مادربزرگم هدیه دادند انم به عمم از ان هم به خواهرم رسید و الان دست ما هست.
  می خواستم بدونم این قران ربط به خوابم داره.
  و همچنین من یه گرفتاری دارم که ان شب قبل خواب ازته از خدا خواستم مشکلم را حل کنه (حتی دقیقا بنیت رفع مشکلم ختم چله یاسین با این قران داشتم روز قبلش تمام شده بود) و همینطور روز قبلش با خواهرم صحبت می کردم میگفتم از ته دل از خدا بخوایم و نذر کنیم که گره و مشکلمون را خودش باز کنه .
  می خواستم بدونم این خواب ربطی به این مسایل داره؟

 35. م صابری در

  باسلام آرزوی روزهای خوش خوابی دیدم که درآن حضرت یوسف ع مراازچاه باریک وپرآبی بیرون میکشد ومن نیز خواستم پای اورا ببوسم ولی آن حضرت گفتن به من امر شده تاناخن دست و پاهایتارا بگیرم وبعد یک قرآن نفیسی به من هدیه دادن ممنون میشم اگه تعبیرخواب منو بفرمائید با سپاس

 36. ناژداکی در

  خواب دیدم یه قران بزرگ زیر بغلم هست دارم توی خیابون میرم یهو متوجه شدم چیزی به اندازه نصف اون کنده شده افتاده ومن نفهمیدم

 37. سلام.خواب دیدم تا قرآن باز کردم بخونم کلمه مقطع ا.ل.ا.ه بزرگ پرنور و طلایی رنگ و زیرش نوشته : علی ع مرجل أبن مرجله..خواستم تعبیرشو بدونم.ممنون میشم

 38. بهناز در

  سلام
  طاعات و عبادات قبول.
  من خواب ديدم يه آقاي مسن واسم قرآن باز كرد و شروع كرد به خوندن سوره كوثر بهش گفتم اين سوره كوثر داري مي خوني ، ازش پرسيدم تفسيرش چيه گفت ثناء ، ميشه لطفاً بگين تعبيرش چي ميشه؟؟؟
  روزاي سختي رو ميگذرونم و تا حالا همچين خوابي نديده بودم مطمئناً يه تعبير و تفسيري داره اين خوابم،خيلي ممنون ميشم كمكم كنيد.

 39. سلام من خوابی دیدم که در خیابان ورق های قرآن هست در روی زمین و من هم همش را میگیرم و میروم ولی دیگر مردم ازش مگذرن و در آن وقت یک پسر میآید و برآیم پول میدهد و میگوید که این پاداش این کارت است .

 40. سلام من خواب دیدم همسرم برام قران خریده بود و توو دست مامانم دیدمش
  میشه تعبیرش رو بگید لطفا؟
  ممنون

  • خواب دیدم در منزل شخصی جلسه بودازطرف صاحب این خانه به من یک رحل همراه باقران هدیه دادن درصورتیکه صاحبان این منزل درقیدحیات نیستند تعبیرش چیه

 41. با سلام.
  من یه خابی دیدم که تو امامزاده بودم وصورت زنان دیده نمیشد رفتم قران برداشتم بخونم قران باز نمیشد سه بار تلاش کردم بعدش قران باز شد و من تبدیل به حیوان شدم وقدم کوتاه شد و لای قران اب شدم.بی زحمت میشه تعبیرشو تو جی میلم بفرستین.

  • رامين در

   با سلام
   من خواب ديدم كه تو يه بيابانى چن برگه زيارات و ايه هاى خدا پيدا كردم و اونارو جمع كردم
   ممنون ميشم نظرتون رو بگين

   • یاسین صداقت در

    با سلام
    این خواب بدین شکل تعبیر می یابد که قران همان معنای معنویات و رسیدن به خداست و بيابان در خواب هاي ما انتظار و توقعي است که از دنيا داريم و اين متناسب است با بزرگي و وسعت بيابان.
    پس خواب شما کاملا واضح و بی نقص بیان شده است و برداشتتان کاملا دلیلی است به چگونگی ادامه ی زندگیتان
    سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید