تعبیر خواب سفره

دیدن سفره در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن سفره در خواب چیست؟

تعبیر خواب سفره

سفره در خواب همان است که در بیداری یعنی خوان گسترده ای است که در آن نعمت های بسیار نهاده اند. سفره نعمت است و خیر و برکت.

اگر در خواب ببینید که سفره ای بزرگ پیش روی شما گسترده اند یا سرمیزی نشسته اید که انواع غذاها روی آن هست خواب شما خبر می دهد که به نعمت می رسید ولی حق انتخاب دارید.

از سفره هر کس به قدر شکمش غذا می گیرد و می خورد این خواب نیز می گوید به نعمت می رسید ولی به اندازه سهم خودتان حق برگزیدن دارید و باید انتخاب کنید.

اگر دیدید سفره ای پر از غذاهای رنگارنگ گسترده اند و شما فقط نان و پنیر و سبزی گرفتید سهم شما از نعمت ها اندک است یعنی به جائی می رسید که امکان این است که خیلی زیاد متمتع و متنفع می شوید اما نصیب و سهم کمی می برید.

اگر در خواب دیدید سفره ای محقر و کوچک پیش روی شماست نعمت مختصری حاصل می کنید.

چنانچه ببینید که بر سفره ای نشسته اند و دیگران نیز هستند و می خورند و می ریزند خواب شما خبر می دهد شما ناظر اتلاف پول و سرمایه ای خواهید شد و کسانی هستند که به ناحق چیزهائی را تصاحب می کنند. اگر آن ها را در خواب بشناسید در بیداری بیگانه هستند و اگر نشناسید در بیداری آشنایان شما این تجاوز را انجام می دهند.

اگر در خواب سفره ای چرک و کثیف ببینید که بر آن غذاهای نیکو نهاده اند از راه غیر صحیح سود می برید و چنانچه سفره تمیز و درخشنده باشد و غذائی کثیف بر آن نهاده باشند تعبیر خلاف آن است.

چنانچه سفره را بتکانید مالی را هدر می دهید اگر چه چیزی در آن سفره نباشد. برخی از معبران قدیمی نوشته اند تکاندن سفره بذل و کرم است.

سفره گستردن برای دیگران سودرسانی است و اگر کسی پیش روی شما سفره گسترد، به اندازه وسعت سفره به شما سود می رساند و همین تعبیر را دارد اگر کسی سفره را از پیش روی شما جمع کند یعنی او مانع سود بردن شما می شود.

رنگ سفره باید سفید باشد و چنانچه رنگ های غیر طبیعی داشته باشد نیکو نیست.


تعابیر مرتبط:

☺ تعبیر خواب «سفره» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «سفره» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


14 دیدگاه

 1. ایمان

  سلام وقت بخیر .من خواب دیدم به مهنانی رفتم که خانواده من هم بودن.سر سفره نشستیم با چند نوع غذا..من فسنجان و پلو گرفتم که بخورم.خیلی خواب خوب و شیرینی بود.انقدر سفره پر و بزرگ بود که برای چند لحظه مات مانده بودم..این معنیش چی میشه؟؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی بسیار خیر است و در تعابیر خواب برای این چنین خوابی می تواند به این معنا باشد که خیری و رزقی در اینده برای شما و خانوادیتان در راه است.
   سربلند و پیروز باشید

 2. Aslan

  با سلام
  من خواب یه سفره بزرگ را دیدم که در عرض آن نشسته بودم و در سمت راست سفره که طول آن میشود یه شخص آشنا (دختر) نشسته بود و من با هر بار غذا خوردن او را می‌دیدم که به من نزدیکتر میشد
  تعبیرش چیه؟!

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب بر سرسفره نشستن ممکن است به این معنا باشد که در اینده از منبع خیری ممکن است با کسی اشنا شوید که برای شما بسیار خیر است و از این رو برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 3. یکتا

  سلام. با تشکر از زحمات شما عالیجنابان.
  من خواب دیدم در خانه دوران کودکی ام، سفره عقد پهن شده که خیلی مفصل بود و همه چیز طبیعی و تازه بود، گلدانهای سر سفره و تمام موادی که روی سفره بود ولی یک شانه تخم مرغ کامل مقوایی خیلی توجهمو به خودش جلب کرد و میپرسم این شانه تخم مرغ چرا بدون تزیین و با جعبه روی سفره است، که یه نفر میگه این تخم مرغها به نیت تعداد بچه هاتون هست!

  من با تعجب میگم ۳۵ تا تخم مرغ به نیت ۳۵ تا بچه!! چه خبره نمیشه که و خیلی متعجبم که ناگهان پدرم که فوت شده میاد کنارم و میگه قراره عراقیها اینجا رو بمباران کنن بیا سفره عقد رو جمع کنیم و از این خونه بریم و وقتی جنگ تمام شد برمیگردیم دوباره سفره عقدتو میندازیم! و دارم به کمک پدرم وسایل سفره عقد رو در جای مناسب قرار میدم مثلا گلدانها رو در سایه میگذارم که تا بعد جنگ که بر میگردیم خنک باشه و خشک نشن و همینطور باقی وسایل.. و هر لحظه احتمال بمباران هست و با عجله کارها رو انجام میدیم و من دلم گرفته و به این دلخوشم که بعد جنگ بر میگردیم.

  در ضمن اصلا داماد معلوم نیست کیه و من هم لباس معمولی تنم هست و لباس عروس نپوشیدم. من مجردم و ازدواج نکردم. خیلی تو فکرم که تعبیر خوابم چیه چون مطمینم این خواب تعبیر داره چون خیلی واقعی بود.ممنون میشم تعبیر خوابمو بگید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما بر اساس آن چه که فرمایش کرده اید کلیتی خیر دارد و به این معنا می تواند باشد که در تعبیر خواب سفره عقد اگر برای بیننده ی خواب نباشد خیر است و تخم مرغ در خواب هم نشان خیر است، اما در تعبیر خواب جنگ باید بدانید که ممکن است به ناخوداگاه شما بازگردد که در خواب خود نشان از ناامنی باشد که در وضعیتتان رخ دهد..
   در باره ی دیگر المان ها در خواب شما می تواند به این صورت تعبیر یابد که در اینده برای رسیدن به این خیر باید از چیز هایی مراقبت کنید که برای شما هستند و نباید از آن ها دست بکشید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. سادات

  سلام
  من دیشب خواب دیدم که یه عده ای از فامیل دور هم جمع بودیم و سفره ای پهن بود من از جای خودم بلند شدم ورفتم بیرون،وقتی برگشتم دیدم همه‌ی غذاهارو خوردند و برای من چیزی باقی نمونده بود،گفتم پس سهم من کجاست یکم جیغ و داد کردم و دعوا شد،گفتن همه یه بال مرغ داشتند با یه رون گفتم پس سهم من کجاست با دعوا و جیغ از خواب‌پریدم.
  ممنون میشم تعبیرش بهم بگید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب غذا نداشتن ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده در هم چنین موقعیتی ممکن است قرار بگیرید که برای شما خیر نیست و نشان از ان دارد که خیر شما به دست کس دیگری از بین خواهد رفت و از این رو باید بسیار در انتخاب نزدیکان خود دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. ناصر

  سلام،در خواب مهمان دای بچه‌ها بودم سر سفره بود ومن خنده‌ای کردم.
  ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواب سفره معمولا خیر است و به این صورت دارای تعبیر خواهد بود که شما در اینده ای نه چندان دور از ایشان و یا کسی هم تراز ایشان خیری دریافت خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید

 6. موسوی

  باسلام.دیشب خواب دیدم یه جای خیلی شلوغ همه به نوبت منتظر خریدن سفره هستن و من هم تو نوبت بودم. فروشنده و صاحب مغازه ای که سفره می‌فروخت عمه ی بنده بود.

  رفتم داخل مغازه و با عمم صحبت کردم گفتم پس کی به من سفره میدی خیلی وقته که منتظرم گفت تو سفرتو گرفتی برو. (فکر میکرد سفره گرفتم و میخوام یکی دیگه بگیرم) کلی قسم خوردم که بخدا سفره بهم ندادن و… آخرش قبول کرد و بهم سفره داد. ممنون میشم تعبیرش و بهم بگید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب از جهاتی برای شما خیر است و خوب و به این صورت می تواند تعبیر شود که شما در اینده نه چندان دور از ایشان خیری دریافت خواهید کرد که نیاز به تلاش خودتان هم دارد و باید دست از تلاش نکشید.
   سربلند وپیروز باشید.

 7. کیانا

  باسلام وقت بخیر،
  من دارم از شوهرم جدا میشم خواب دیدم خونه‌ی پدرشوهرم هستم و نذری دارن و مهمون دعوت کردن، من یه شلوار گشاد و راحتی تنم بود رفتم تو اتاق و از بین لباسهام یه شلوار لی بسیار زیبا و نو که کاملا سایزم بود با یه کفش مشکی پاشنه بلند که کاملا مجلسی و خیلی خوشگل بود پوشیدم و اومدم کنار پدرشوهرم نشستم، ازم تعریف کرد یه دفعه انگشتشو تو دهنم کرد و ۴تا دندون جلوم رو لمس میکرد من بدم اومد و پاشدم رفتم کنار خواهرشوهرم نشستم. سر سفره ۳ تا سینی بود تو یکیش خیار خورد شده تو یکی دیگه گوجه خورد شده و سومی دوتا کله گوسفند پخته شده بود و یه ظرف کوچیک جوجه کباب گذاشته بودن.من از خیار و گوجه ها خوردم مهمونها هم میخوردن. من سینی کله ها رو گذاشتم جلوم و سر یکیشو به راحتی باز کردم.مغز گوسفند رو میخواستم سالم دربیارم که از وسط نصف شد اما من بهم چسبوندمش و به بقیه نشونش دادم همه تحسینم کردن و با تعجب نگاه میکردن قصد داشتم دومین کله رو هم باز کنم و مغزش رو بیرون بیارم. ممنون میشم تعبیرش کنین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما چند المان متفاوت دارد که باید به صورت جداگانه ان ها را تعبیر کرد و اول از همه شلوار نشان از میل جنسی فرد بیننده است و اینکه باید ان را خودتان تایین کنید و اینکه کفش زیبا برای زن نشان از همسر خوب است که میتواند در اینده در زندگیتان وجود داشته باشد و اینکه لمس کردن دندان های شما نشان بر این دارد که پدر شوهرتان شما را دوست دارد و میلی به جدا شدن شما از فرزندش ندارد و اینکه گوسفند نشان از مال حلال است و این که شما ان حرکات ماهرانه را به تعبیر خوب انجام داده اید نشان از این دارد که شما از مهارتهایتان مالی کسب خواهید کرد و که منفعتی حلال است و پیشرفتی کاری خواهید داشت که دیگران شما را مورد تحسین قرار خواهند داد.
   سربلند و پیروز باشید .

نظر خود را بیان کنید