تعبیر خواب غذا خوردن

دیدن غذا خوردن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن غذا خوردن در خواب چیست؟

غذا و غذا خوردن

دیدن غذا در خواب برای بیشتر افراد رایج است. با این حال برخی از افراد به ندرت مواد غذایی را در خواب می بینند. حتی اگر رویای شما در مورد دیدن غذا، تلاش برای به دست آوردن آن یا خوردن غذا باشد باز هم فعالیت واقعی غذا خوردن ممکن است در خواب برجسته نشود.

این موضوع بدین خاطر است که در زندگی واقعی و بیداری خود توجه بسیار کمی به غذا خوردن داریم و اغلب اوقات به هنگام خوردن غذا تلویزیون نگاه می کنیم یا با سایر افراد حرف می زنیم. به همین خاطر بافت، طعم و حسی که از خوردن به دست می آوریم برایمان ملموس نیست.

به خاطر داشته باشید که سیگنال های شنیداری یا بصری نقش مهمی در زندگی ما دارند. زمانی که رویایی در مورد غذا می بینیم، می تواند معنای نمادینی برایمان داشته باشد. عمل غذا خوردن می تواند نقش فیزیکی و روحی مهمی در زندگی ما ایفا کند.

ما برای زنده ماندن غذا می خوریم اما ممکن است برای برطرف کردن برخی از احساس ها به سراغ غذا برویم که این جنبه از غذا خوردن در خواب ممکن است منعکس شود.


خواب غذا، موارد زیر را به ما یادآوری می کند:

 • ما چه به لحاظ جسمی و چه به لحاظ روحی به تغذیه نیاز داریم؟
 • برای تغذیه روح خود در زندگی چه کاری می کنیم؟ برای تغذیه رویاهای خود چه کاری انجام می دهیم؟
 • از کجا می توانیم مطمئن شویم که انرژی کافی برای گذر از موقعیت های دشوار را داریم؟
 • چگونه با بدن و احساس خود در تماسیم؟

با اینکه غذاهای مختلف می توانند معانی مختلفی در خواب داشته باشند اما می توان معنای غذا در خواب را با کمی تفکر در مورد زندگی خود و اهمیت غذا در آن درک کرد.

خوردن این غذا برایتان آسان بود؟ این غذا یکی از مواردی است که مادرتان درست کرده و نشانه عشق و علاقه او به شماست؟ آیا این غذا باعث شده است حس و حال بهتری داشته باشید؟ این ذهن ماست که به رویاپردازی روی می آورد و تلاش می کند پیامی از عشق، راحتی و سایر موارد را در زندگی واقعی مان منعکس کند.

رویای یک ضیافت گسترده می تواند نشانه فراوانی در زندگی باشد. هر چند این فراوانی می تواند به معنای راحتی نباشد اما حس داشتن یک چیز را القا می کند. به عنوان مثال ممکن است نشان دهنده عشق، زمان یا دوستی باشد. عکس این موضوع نیز صادق است. ممکن است دیدن غذای زیاد در خواب به معنای نیاز شما برای پر کردن خلاهای زندگیتان باشد.

دیدن بشقاب خالی بر روی میز در خواب نیز می تواند احساس نیاز را در زندگی بیان کند. این موضوع نشان می دهد شما چیز مهمی را در زندگی خود ندارید و باید آن را به دست آورید.

اشتراک گذاشتن غذا در خواب نیز می تواند حس بسیار خوبی ایجاد کند و نشان دهد شما ارزشی برای ارائه به دیگران دارید. در زندگی واقعی اینکار ممکن است نشانه حمایت و مراقبت از یک فرد، فراهم آوردن راهنمایی های لازم، کمک به افراد و حمایت احساسی و عاطفی باشد.

زمانی که در خواب کسی غذایی را به شما پیشنهاد می کند ممکن است ذهن ناخودآگاه شما تلاش کند هدیه ای بهتان بدهد. پس باید در این شرایط هدیه را بپذیرید. ممکن است خیلی سریع متوجه نشوید که هدیه دریافتی چه چیزی خواهد بود اما از آنجایی که غذا در زندگی واقعی انرژی بخش است، ما را قدرتمند می سازد و در برابر بیماری ها مقاوم می کند و باعث رشدمان می شود، پس هدیه دریافتی تغذیه روحی مان خواهد بود.

حتما شنیده اید که می گویند شما هر چیزی که بخورید همان می شوید. این موضوع در خواب هم صادق است. در خواب هر چیزی حتی اشیا می تواند منعکس کننده بخشی از خودمان باشد. برای درک معنای غذاهای خاص در خواب می توان آن را توصیف کرد. سعی کنید از خودتان بپرسید ایا این غذا را دوست داری؟ خوردن آن سالم و راحت بود؟


تعبیر خوردن فست فود

فست فود در خواب ممکن است نشانه تلاش برای نگه داشتن خود در چیزی باشد که به نظر ساده می رسد اما ارزش واقعی چندانی ندارد. اگرچه بازخوانی طعم مواد غذایی در خواب ممکن است زیاد آسان نباشد اما توصیف آن می تواند کمک کننده باشد.

طعم غذا تلخ بود یا شیرین؟ باعث شد طعم بدی در دهان بماند؟ غذا خوشمزه بود؟ حالا می توان به دنبال تجربیاتی در زندگی واقعی بود که این نوع غذا ممکن است به آن مرتبط باشد.

دیدن غذا در خواب ممکن است نشانه نیاز جسمی ما به برخی از غذاهای خاص هم باشد. اگر شما برخی از مواد مغذی را نداشته باشید، ممکن است در خواب به دنبال آن بگردید. مثلا اگر ویتامین c کافی در بدن نداشته باشید ممکن است در خواب خود مشغول نوشیدن آب پرتقال باشید.

تعبیر خواب «غذا خوردن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «غذا خوردن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

6 دیدگاه

 1. حسینی در

  سلام من خواب دیدم در مسیری با شهصی همراه بودم و هردو غذا به همراه داشتیم اون شخص اینقدر تقلا میکرد که غذای خودش رو ریخت و غذای من رو هم ریخت روی زمین تعبیرش چیه ولی غذا از بین نرفت

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر غذا در خواب نشان بر برکت است و اگر حلال باشد و اینکه به این معنی میتواند باشد که خیر و برکت شما از طرفه ان شخص ذایع خواهد شد ولی ان که کثیف نشده است نشان بر خیری است که دوباره به دست خواهد امد و قابل دسترسی است .
   سربلند و پیروز باشید .

 2. مصطفی در

  سلام
  خواب دیدم یه ناشناس لقمه بزرگی به من داد وقتی میخواستم بخورم یه تار موی بلند توش پیدا شد وقتی تار مو رو با دست بیرون کشیدم احساس کردم از اندازه لقمه بلندتره

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر این خواب به این صورت است که ممکن است در اینده ی نه چندان نزدیک چیزی به شما پیشنهاد شود که در ظاهر خیری برای شما در ان باشد اما سو نیت و ناخالصی در ان وجود داردو از این رو باید در اینده بسیار نسبت به انتخاب های خود اگاه باشید.
   سربلنند و پیروز باشید

 3. منیژه در

  سلام دیشب خواب دیدم مادرم مهمانی داشت داییهام رو دعوت کرده بود ولی تمام خورشتی که درست کرده بود ریخته بود روزمین وبه مهمانها هم زنگ زده بود نیایید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر این خواب میتواند به این شکل باشد که مادر شما و یا در کل شخصی از خانواده ی شما به خیری عظیم خواهد رسید که نخواهد خواست تا دیگران را از ان منتفع کند و باید به دنبال علت آن گشت زیرا ممکن است در اینده به واسطهی دریافت ان خیر رابطه ای در خانواده ی شما متزلزل شود.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید