تعبیر خواب میوه

دیدن میوه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن میوه در خواب چیست؟

تعبیر خواب میوه

دیدن میوه به طور عام در خواب خیر و برکت و نعمت است ولی میوه ها یک تعبیر خاصی دارند که در جای خود نوشته شده مثل انگور، آلو، سیب، گلابی، ازگیل و غیره اما اگر در خواب سبدی میوه دیدید بی آن که تشخیص دهید چه نوع میوه ای است نعمت و خیر و برکت است چه شما به دیگری بدهید یا از کسی بگیرید.


تعبیر خواب میوه به

دسته ای از معبران اصلا درباره میوه به چیزی ننوشته اند. گوئی در منطقه ای که آن ها می زیسته اند به وجود نداشته و آن ها این میوه معطر و خوشبو را نمی شناختند تا در اطرافش تعابیری بنویسند آن ها هم که درباره به نوشته اند چنان عقاید مختلفی ابراز داشته اند که خواننده نمی داند کدامین را به عنوان تعبیر درست و دقیق بپذیرد.

از امام صادق علیه السلام نقل است که اگر به وقت و به فصل رسیدن یعنی پائیز دیده شود و سبز باشد فرزند است و در غیر فصل یعنی در فصول دیگر سال رنگش زرد باشد بیماری است.

برخی از معبران نیز همین نظر را دارند ولی عده ای دیگر معتقدند که دیدن به در خواب چه به فصل باشد و چه غیر فصل نیکو است و دلیل بیماری نمی تواند باشد.

در افسانه ها نقل است که آدم و حوا چون از بهشت خداوند رانده شدند و هر یک به گوشه ای از زمین خاکی فرود آمدند، جبرئیل حامی وحی و فرشته مقرب به هنگام خروج آدم از بهشت یک به او داد.

به همین علت بر مبنای این افسانه می گویند دیدن به در خواب نشانی است از سرگردانی و پریشانی و شکست و ناکامی و دسته ای دیگر از معبران به علت رنگ به که زرد است آن را نشان بیماری و کسالت دانسته اند.

اما به میوه ای است خوش طعم و معطر با مزه ای خوب که از آن اغذیه و مربا و شربت تهیه می کنند و دیدنش در خواب نیک است به هر حال که باشد چه سبز و چه زرد و چه پخته و چه خام و ناپخته.


انگور سبز grapes_on_white

تعبیر خواب میوه انگور

تعبیر خواب میوه انگور

خوردن انگور سیاه به وقت خود غم و اندوه بود و بی وقت، ترس و بیم بود.

معبران گفته اند: به عدد هر انگور كه خورده بود زخم چوب یاتازیانه بر او زنند و خوردن انگور سفید به وقت خود نعمت و خیر دنیا بود، بیش از آن كه امید دارد و به غیر وقت، دلیل كند كه از دهان خداوند خوب سخن خیری بیرون آید و دلیلش بر حرف و مال بود.

اگر انگور سرخ بیند همین دلیل كند. محمدبن سیرین گوید: انگور سفید به وقت خوردن، دلیل بر مالی است كه به دشواری به دست آید و انگور سرخ به وقت خود خوردن، دلیل بر منفعت اندك بود

ادامه تعبیر خواب انگور

تعبیرخواب میوه سیب

بعضی از معبران سیب را مال و خواسته تعبیر کرده اند اما این درست نمی تواند باشد زیرا خوردن سیب به تنهائی جواب گوی نیاز غذائی انسان نیست و بیشتر جنبه تفننی دارد.

دیدن سیب سبز خواب بهتر از سیب سرخ است و سیب سرخ بهتر از سیب سفید و سیب سفید بهتر از سیب زرد که سیب زرد رنجوری و مریضی را خبر می دهد سیب سرخ هیجان و نشاط را خبر می دهد

ادامه تعبیر خواب سیب

دیدن میوه گلابی در خواب

تعبیر خواب گلابی کام دل است و چیزی است که شما آن را به شدت دوست دارید و مدتها ست به دنبالش هستید یا فکرتان را به خود مشغول نگه داشته است.

هر چیز که اگر آن را بدست آورید خویشتن را کامروا احساس می کنید ممکن است در خواب شما به صورت گلابی شکل بگیرد.

ادامه تعبیر خواب گلابی

تعبیر خواب میوه انار

خوردن انار (دانه های ان) در خواب نشان دهنده جذابیت است.

این جذابیت می تواند یک جذابیت جنسی یا وارد شدن به یک رابطه عاشقانه ، و یا حتی کسب ثروت یا قدرت باشد. خوردن دانه های انار نیز می تواند همین تعبیر را داشته باشد. تعبیر دیگر ان می تواند آغاز یا پایان چیزی در زندگی شما باشد . اگر در خواب گرسنه هستید و تنها دانه های انار برای خوردن در دسترستان قرار دارند ، تعبیر ان می تواند به قدرت رسیدن در الباقی زندگی تان باشد.

این رویاها برابر با میل به زندگی یا داشتن یک زندگی شهوت امیز خواهند بود. گاهی اوقات این امر می تواند خوب باشد و به عنوان یک ویژگی مثبت در نظر گرفته شود. با این حال ، اغلب اوقات می تواند شما را از خود واقعیتان دور کند یا باعث شود که کنترل خود را از دست دهید.

ادامه تعبیر خواب انار

تعبیر خواب میوه پرتقال

دیدن پرتقال در خواب شیرینی و کامروایی است.

تعبیر دیدن میوه پرتقال در خوابپرتقال میوه ای است خوش عطر و خوش بو که به چشم نیز خوش می آید در این صورت نمی تواند در خواب بد باشد معبران کهن در مورد پرتقال چیزی ننوشته اند اما به یقین کام است و فرزند خوب است، اگر مقدار زیادی پرتقال داشته باشید مالی است که نصیب شما می شود و اگر تعدادی پرتقال داشته باشید فرزندان شما هستند.

پرتقال لک دار و لهیده خوب نیست چه از بیماری و گرفتاری یکی از فرزندان شما صحبت می کند و اگر فرزند ندارید بی تردید یکی از عزیزان شما نزدیک است بیمار می شود یا مختصر گرفتاری پیدا می کند.

ادامه تعبیر خواب پرتقال

تعبیر خواب انواع میوه


☺ تعبیر خواب «میوه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «میوه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

18 دیدگاه

 1. کریمی

  سلام من خواب دیدم خواهرم با ی بطری خیلی بزرگ آب میوه ی هلو و تکه های هلو وارد خونه میشه میشه تعبیرشو بگین؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب میوه نشان بر خوبی و خیر و برکت دارد و اینکه میوه مایع سلامتی و نشاط بدن است به همین امر تعبیر میشود و اگر میوه خوش رنگ و تازه باشد خیر و برکت است و زرد باشد خوب نیست و نشان بر بیماری است.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. افسون

  خواب دیدم گلدون سیب و پرتقال داستم سه تا پرتقال نارنجی و خوشگل یکبشون کوچیک و دوتا بزرگ شوهرم گف ک قایم
  شون کردم بچه ها نخورن و دس نزنن .منم خوشحال بودم داشتمشون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر ان دارد که نیک است و به معنی هیر و بذکت و فرزند صالح است.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. فاطی

  سلام وقتتون بخیر.من خواب دیدم ی نارنگی از تو ماشین بابام پیدا مبکنم بازش ک میکنم هر ی دونش باز دونه های زیادی چسپیده بعد موقع خوردنم خیلییی ابدار د خوشمزس.زن عموم میاد بهش تعارف مبکنم میگه ممنون.بهش میگم بخور من دارم خواب میبینم تو اگ اینو از دس من بگیری و بخوری ی ارزو تو دلم هست بهش میرسم اونم میگه بخاطر اون ارزوت میخورمش انشاالله و حاجت روا بشی…

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب می توان گفت که به این معنا می تواند باشد که شما در اینده ارزوهای بسیاری خواهید داشت که برای رسیدن آن به خانواده ی خود نیاز خواهید داشت و از این رو سعی بر خوش رفتاری با آن ها کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. زهره مافی

  سلام
  خواب دبدم مادر مرحومم از من خواست که از شلیل های حیاطمون براش بیارم. تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما به این صورت است که شلیل برای مادرتان خیرات دهید و بر آن فاتحه بخوانید.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. زهرا بانو

  سلام.خواب دیدم..یه جای غریبی هستم..که ظاهرا مسافرت رفته بودیم…شبیه مناطق کوهستانه…ما روی یه ارتفاع بودیم که اطراف اون خونه سر سبز بود..و بکر…و قرار بود بریم بیرون دور بزنیم..
  من توی یه حیاط نزدیک همون خونه..یه درخت عجیب دیدم..که میوه اون شبیه بادمجون بود ولی خیلی کوچیکتر….و یادم نمیاد ازش خوردم یا نه..ولی شیرین بود..و داشتم ازش میچیدم…و به خواهر زادم میگفتم بیا از این میوه ها برات بچینم…
  کنار اونها..یه درخت دیگه بود….که بهش میگفتم لیمو..ولی خشک بود…و خیلی بزرگ بود…میوه خشک شدش..قد یه نارگیل بود و توش پر از بذر میوه اون درخت بود…حالا لیموی شیرین بود یا ترش…واقعا نمیدونم..ولی به نظرم توی خواب خوب و ابدار میومد وقتی کاشته میشد…
  من چند تایی از اون میوه خشک کندم..که ببرم توی خونه خودمون بکارم بذرشو…و به برادرم هم میگفتم بچینه…ولی زیاد نه..چون اینا یهو..بذرشون بکاری خودشون زیاد میشن…

  در مورد خودم هم اینکه من مجرد..۳۵ ساله…

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در مورد خواب شما در تعبیر خواب امده است که به این معنا می تواند باشد که شما در اینده ای نه چندان دور خیری کسب خواهید کرد و تمام خواب شما ممکن است گویای ان باشد و بدانید که تمام میوه هایی که در خواب شما امده است به خیر در تعبیر خواب آمده است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. ستاره

  سلام. خواب ديدم با يكي از دوستانم داشتيم هندوانه خيلي شيرين و قرمزي ميخورديم. ممنون ميشم تعبيرش رو بگيد يك بار خواب ديدم ايشون به من هندوانه داده و يك بار هم تو خواب من هندوانه رو با ايشون شريك شدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب بایدبدانیدکه به این معنا می تواند باشد که نشان از ان دارد که رابطه ی شما بسیار خوب و خیر است و می تواند سبب شادی و فرح شما در اینده شود.
   سربلند و پیروز باشید

 7. ازاده

  باسلام وقت بخیر
  خواب دیدم خانوادگی و جمعی از دوستان بیرون هستیم میشینیم برای استراحت کردن و میوه خوردن با یه چاقوی خیلی تیز و روون دسته قرمز خیار بزرگ و سبز رو پوست میکنم و از اینکه چقدر این چاقو تیز و روونه احساس خوشحالی و راحتی میکنم همچنین پرتغال و باهاش نصف کردیم پدرم هم هویج میخورد هم چنین دوستان توت فرنگی اورده بودن که به همه تعارف کرد من هم خودم دو سه تا خوردم خیلی خوشمزه بود هم به گربه ها و بچه گربه های توی خیابون دادم اوناهم خوردن… قطعا معنی خوبی داره درسته؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب چاقو امده است که نشان از زبان بدگویان نسبت به شما دارد و اینکه تیز برنده باشد یعنی زبان بدگویان شما تیز است و اینکه و این که این چاقو از برای خودتان باشد احساس عدم امنیت شما را نیز نشان میدهد و اینکه دیدن میوه نشان از خیر و برکتی است که به همراه دارید و دیگران هم این خیر برکت را به شما روا میدارند و اینکه به گربه محبت کرده اید نشان از این است که شما فردی هستید که گول ظاهر اطرافیان را میخورید و انها هم از این رفتار شما برای فریب شما استفاده خواهند کرد که سودی به خود برسانند .
   سربلند و پیروز باشید .

 8. یونس حمید

  باسلام
  بنده درخواب درختی که ماهیت آن برایم نامشخص بود را دیدم که انواع مختلف میوه های رنگارنگ اعم از هلو، زردآلو، سیب، توت فرنگی، کنارهندی، وچندنمونه دیگه که نمی‌شناختم ولی بسیار شیرین وخوشمزه بودن باربرشده بود من هم میخوردم وقسمتی از آن را در سبد جم میکردم ومهمتر از آن آدم های زیادی آنجا بودن واز آنجا رد میشدن ولی به جز من وچند نفر دیگر کس دیگه از آن میوه ها نمیچید ونمیخورد
  ممنون میشم تابیر خوابم را بگویید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب به این صورت میتواند باشد که شما به فرصتی دست پیدا خواهید کرد که دیگران هم برای ان اماده اند اما شما فقط وفقط با تلاش به نتیجهی ان خواهید رسید و این برای شما سعادتی است که از طرف خداوند امده است و باید ان را به فال نیک بگیرید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. محمدرضا مهربان

  تعبیر میوه خرمالو درهیچیک از تعبیرخواب ها وجود نداشت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خرمالو به خواب به علت شیرین بودن ان نشان بر فزونی مال و ثروت است و اگر در وقت برداشت باشد بسیار نیکو است
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید