تعبیر خواب ازگیل

دیدن ازگیل در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن ازگیل در خواب چیست؟

تعبیر خواب ازگیل

میوه ازگیل درخواب تعبیر مشابه به سیب دارد پس برای تعبیر دیدن ازگیل در خواب باید تعبیر خواب سیب را بخوانید.

درباره ازگیل

اَزگیل (نام علمی: Mespilus germanica) که در زبان گیلکی به آن کونوس, کُنوس می‌گویند، و در زبان مازندرانی به آن کِنِس و کندس می‌گویند، نام درخت و میوه‌ای است از خانواده گلسرخیان از سرده ازگیل (سرده)، هم خانواده با سیب، گلابی، به، زالزالک و گلابی وحشی.

میوه ازگیل بسیار سخت و اسیدی است و تا زمانی که خوب رسیده نشود قابل خوردن نیست. گوشت ازگیل پس از رسیدن از رنگ سفید به قهوه‌ای تغییر می‌یابد و کاملاً نرم و شیرین می‌شود و مردم به آن خرمای گیلان نیز می‌گویند.

ازگیل را به صورت خام به عنوان میوه‌ای لذیذ، مطبوع و تقویت‌کننده مصرف می‌کنند. از ازگیل جهت تهیه شربت و کنسرو ازگیل نیز استفاده می‌شود.

ازگیل در مکانی سایه روشن در جنگل‌های آفتاب‌گیر رشد می‌کند و خاک مرطوب، سبک و شنی با خاک برگ یا خاک سنگین رسی و به خوبی زهکشی شده برای کشت آن مناسب است.

تعبیر دیدن ازگیل درخواب (تعبیر سیب)

بعضی از معبران سیب را مال و خواسته تعبیر کرده اند اما این درست نمی تواند باشد زیرا خوردن سیب به تنهائی جواب گوی نیاز غذائی انسان نیست و بیشتر جنبه تفننی دارد.

دیدن سیب سبز خواب بهتر از سیب سرخ است و سیب سرخ بهتر از سیب سفید و سیب سفید بهتر از سیب زرد که سیب زرد رنجوری و مریضی را خبر می دهد سیب سرخ هیجان و نشاط را خبر می دهد.

سیب سبز خیر و برکت و نعمت است. سیب سفید از یافتن سود بشارت دارد. نوشته اند سیب سرخ دختر است و سیب سفید پسر.

این بستگی به نیت و همت بیننده خواب دارد و منوط به این است که چه آرزوئی را در دل می پروراند چرا که سیب به همان نیت او پاسخ می دهد. به هر حال دیدن سیب سالم در خواب نیکو است.

به طور کلی دیدن میوه در خواب تعبیر خوبی دارد که البته بسته به شرایط ممکن است تعابیر متفاوتی داشته باشد.

☺ تعبیر خواب «ازگیل» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «ازگیل» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

10 دیدگاه

 1. حاتمه

  سلام من خواب دیدم به نیسان پر منو مادرشوهرم ازگیل همون کاندس چیدیم و رفتیم خونه یکی از بستگان میشه بگید تعبیر این خواب چیه ممنون میشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما به این صورت است که ازگیل رسیده در خواب نیک است نشان بر خیر و مال است که به خودتان و دیگران روا خواهید داشت. و اگر کال باشد و زرد نشان زر بیماری است.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. مریم

  سلام
  اگه کسی توی خواب میوه ی ازگیل بخوره نصف خورده شده رو کسی دیگه بخوره تعبیرش چیه؟
  نصفشو یه پسر بخوره..

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر آن است که ازگیل اگر شیرین باشد برای هر دو آن فرد به معنی خیر و نیکی است و اما ترش باشد خوب نیست و غم است.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. پروانه

  خواب دیدم تویه یه بیابون خیلی خشک چند تا درخت جدید و تازه و با طراواف بود من از سیب سبزاول سه تا چیدم بعد سیب سرخ سه تا بعد سه تا ازگیل و اونا رو با سوزن ب بدنم وصل کردم تا هر زمانی خواستم ازش بخورم البته اونجه هندوانه ابدار هم بود ولی من از اونا نخوایتم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این استه وضعیت مالیتان رو به بهبود قرار خواهد گرفت و اینکه از سود و منفعت کارتان پس انداز خواهید کرد که نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. ندا

  سلام.خواب دیدم درخت ازگیل پر از ازگیلهای زردودرشته از طرفی شکوفه هم داره هرچی سعی میکنم بچینمش نمیتونم
  تعبیرش چیه؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب ازگیل به گفته معبران به این صورت است که چون میوه زرد رنگی است به معنی مریضی هم تعبیر میشود و اینکه شما نتوانسته اید از ان بچینید برای شما خیر است و دیدن درخت پر بار در خواب هم نشان برکت است که خوب است.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. ترانه

  تعبیر خواب ازگیل

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب ازگیل بر این معنی میتواند باشد که اگر آن را نارس و کال بخورید نشان بر رسیدن غم بر شما دارد و اما اگر رسیده و شیرین آن را بخورید نشان بر خیر و برکت است و اینکه اگر آن را بچینید باز هم نارس آن نشان از غم و اندوه است. دیدن میوه در خواب نیک است و بستگی به خوابی است که دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید