تعبیر خواب ازگیل

دیدن ازگیل در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن ازگیل در خواب چیست؟

تعبیر خواب ازگیل

میوه ازگیل درخواب تعبیر مشابه به سیب دارد پس برای تعبیر دیدن ازگیل در خواب باید تعبیر خواب سیب را بخوانید.

درباره ازگیل

اَزگیل (نام علمی: Mespilus germanica) که در زبان گیلکی به آن کونوس, کُنوس می‌گویند، و در زبان مازندرانی به آن کِنِس و کندس می‌گویند، نام درخت و میوه‌ای است از خانواده گلسرخیان از سرده ازگیل (سرده)، هم خانواده با سیب، گلابی، به، زالزالک و گلابی وحشی.

میوه ازگیل بسیار سخت و اسیدی است و تا زمانی که خوب رسیده نشود قابل خوردن نیست. گوشت ازگیل پس از رسیدن از رنگ سفید به قهوه‌ای تغییر می‌یابد و کاملاً نرم و شیرین می‌شود و مردم به آن خرمای گیلان نیز می‌گویند.

ازگیل را به صورت خام به عنوان میوه‌ای لذیذ، مطبوع و تقویت‌کننده مصرف می‌کنند. از ازگیل جهت تهیه شربت و کنسرو ازگیل نیز استفاده می‌شود.

ازگیل در مکانی سایه روشن در جنگل‌های آفتاب‌گیر رشد می‌کند و خاک مرطوب، سبک و شنی با خاک برگ یا خاک سنگین رسی و به خوبی زهکشی شده برای کشت آن مناسب است.

تعبیر دیدن ازگیل درخواب (تعبیر سیب)

بعضی از معبران سیب را مال و خواسته تعبیر کرده اند اما این درست نمی تواند باشد زیرا خوردن سیب به تنهائی جواب گوی نیاز غذائی انسان نیست و بیشتر جنبه تفننی دارد.

دیدن سیب سبز خواب بهتر از سیب سرخ است و سیب سرخ بهتر از سیب سفید و سیب سفید بهتر از سیب زرد که سیب زرد رنجوری و مریضی را خبر می دهد سیب سرخ هیجان و نشاط را خبر می دهد.

سیب سبز خیر و برکت و نعمت است. سیب سفید از یافتن سود بشارت دارد. نوشته اند سیب سرخ دختر است و سیب سفید پسر.

این بستگی به نیت و همت بیننده خواب دارد و منوط به این است که چه آرزوئی را در دل می پروراند چرا که سیب به همان نیت او پاسخ می دهد. به هر حال دیدن سیب سالم در خواب نیکو است.

به طور کلی دیدن میوه در خواب تعبیر خوبی دارد که البته بسته به شرایط ممکن است تعابیر متفاوتی داشته باشد.

☺ تعبیر خواب «ازگیل» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «ازگیل» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


49 دیدگاه

 1. م.کسمایی

  با سلام
  من در خواب دیدم از یک مسیری می‌گذریم یکی از آشنایان (خانم)رو میبینم‌ تو پلاستیک نزدیکه ۲ کیلو ازگیل داره بهم میگه پدر مرحومش رو در خواب دیده و بهش گفته امروز یکی ازت چیزی طلب میکنه بهش ازگیل بده منم ۶ یا ۷ تا ازگیل ازش بر میدارم می رم میشورم و شروع به خوردن میکنم یکی رو هم در جیبم میزارم.تنها هم نیستم چند نفر هستیم اونا حس میکنم بهم میگن چرا برداشتی.
  لطفا تعبیر خواب من رو بگید ممنون میشم.

 2. نازنین

  خواب دیدم از پل هوایی رد میشم و ی درخت بسیار زیبا شاخه هاش اومده روی پل و پر از ازگیل هست و پخته ولی ازگیل ها تقریبا به رنگ سفید مایل هستن و منم تندتند کلی ازگیل میچیدم و میگفتم دخترم دوس داره پسرم دوس داری یا فلانی دوست داره ، لطفا بفرمایید تعبیرش چی میشه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند برای شما نشان از شرایطی باشد که در اینده پیش بیاید و باید از ان استفاده کنید و خیر خود را از ان بردارید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. Erfan

  باسلام
  خواب دیدم ک ازگیل رو به مُرده دادم تعبیرش چیه؟

 4. ملیحه

  سلام خواب دیدم از کنار یه خونه رد میشدم توش درخت ازگیل بود یه دونه چیدم یه گاز زدم دیدم کنارش یکم قهوه ای شده اما خراب نبود ما بقیشو پرت کردم نخوردم تعبیرش چیه ؟

 5. زینب

  سلام خواب دیدم که تو خونه پر از ازگیله ولی خراب. پنج تاش کاملا سالم و رسیده بود. منم اون پنج تارو برداشتم که بخورم. موقع خوردن تاحالا ازگیلایی به اون نرمی و خوشمزگی و بزرگی نخورده بودم. ‌در کنارش کباب هم همرام بود. تعبیرش چی میشه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است با توجه به تعبیر خواب ازگیل نشان از ان باشد که شما در اینده باید بسیار از فرصت هایی که در اطرافتان است بهره مند شوید وگرنه برای شما ممکن است باعث ضرر شود.
   سربلند و پیروز باشید

 6. خانم حسینی

  سلام، وقتتون بخیر،
  ببخشید من دیشب خواب دیدم، از جایی رد میشدم بعد رسیدم به یه درخت خیلی بزرگ ازگیل، ازگیل ها هم رسیده بودن درشت بودم متوسط مانند، به نظر هم میرسید خیلی خوشمزه باشن، دلم کشیده بود خواستم بچینم بخورم گفتم حق الناس هست باید از صاحابش اجازه بگیرم، بعد یهو دیدم یه آقایی آمد، ازش پرسیدم گفت خودم صاحبش هستم، بعد اجازه داد گفت بخور مرده مهربون بود، بعد من به سمت درخت ازگیل رفتم، تعبیرش چیه!!

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است نشان از خیری باشد که در اینده برای شما در دسترس است اما باید به صبری عمیق برای رسیدن به ان دست پیدا کنید و از این رو در کارهایتان حتما صبر را لحاظ کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. فرشاد

  سلام دو شب پشت هم خواب میبینم دنبال ازگل شور میگردم، با اینکه الان فصلش هم نیست…خیلی طلب ازگل شور میکنم در خواب…گرچه آخر پیداش نکردم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   اینکه در خواب به ان نرسیده اید می تواند برای شما خیر باشد و بایدبدانید که تعبیر این خواب میتواند نشانه ای از تلاش شما برای رسیدن به چیزی غیر معقول است و از این رو باید حتما در تصمیم های خود تجدید نظر کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. فرشته

  سلام ما یه درخت ازگیل تو حیاطمون داریم ک هنوز میوه نداده یه دو سالی هست کاشتیم بعد چند شب پیش خواب دیدم که درخت ازگیل داده هم خیلی زیاد بود هم ماشالله درشت ک تو خواب خودم هم درتعجب کردم تعبیرش چیه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب یا به علت درگیری ذهنی شما از بابت میوه ندادن ان است و یا اینکه مفهومی خیر دارد وبه معنای رزق خیری باشد که به شما رسد و از این رو بسیار خوب و خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 9. Moni

  سلام. خواب دیدم خونه مادرم هستم اونجا نشستیم بعدش یهو میبینیم که یه نفر از پشت بوم خونه مادرم اینا ازگیل وحشی یا همون کندس پرت میکنه تو خونه خیلی زیاد بودن .تعبیرش چیه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب پشت بام به خیر امده و نشان از ترقی است و از طرف دیگر در تعبیر خواب ازگیل هم به نشان از خیر امده او از این رو میتواند بر این تعبیر باشد که در اینده نه چندان دور از طرف کسی راهی برای پیشرفت بر سر راه شما گذاشته شود.
   سربلند و پیروز باشید

 10. زری

  باسلام
  من خواب دیدم پسر عمم ک بهم دیگه علاقه داریم بغلم کرده و یه نایلون پر بهم ازگیل میده و اجازه نمیده ک بقیه پسرها بهم نگاه کنن
  میشه بگین تعبیرش چیه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب برای شما با توجه به فصل ان خیر است و نشان از خیر در زندگی شما می تواند باشد و از این رو از بابت ان نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 11. پریسا

  سلام خود درخت ازگیل در خواب به چه معناست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب درخت ازگیل می توان به این صورت گفت که نشان دهنده ی دسترسی به منبعی از خیر است و برای بیننده می تواند بسیار خواب خوبی باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. مرضیه

  سلام خواب دیدم ازگیل شیرین میخورم تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب خوردن ازگیل بسیار خیر است و می تواند به معنای رسیدن به خیری روزافزون و حلال برای بیننده ی خواب باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. حبیب۶۹

  خواب دیدم داخل حیاط خونمون درخت ازگیل کاشتیم تقریبا بزرگ هست و خیلی قشنگ به نظر میاد سرسبز و سرحال بدون میوه البته تو خواب نداشتن میوه توجه جلب نکرد و اینکه یکی از اشناها از فوایید درخت ازگیل میگه که الودگی هوارو میگیره و حس خوبی از وجود درخت دارم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کاشتن درخت ازگیل باید بدانید که می تواند به این معنا باشد که شما در اینده کاری خیر را شروع خواهید کرد که سبب رسیدن به خیری برای شما می شود و از این رو این خواب را به خیر بدانید.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. m.p

  سلام.خواب دیدم که از درخت توت قرمز ازگیلو چاقاله زرد الو میچیدم و میخوردمشون ازگیل کاملا رسیده و زرد بود و اون چاقاله زرد الو نرسیده و ترش. میشه لطفا تعبیرشو برام بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب ازگیل که به خیر یاد شده است اما در تعبیر خواب چاقاله به این صورت نیست و نشان از مشکلی است و از این رو این خواب برای شما ممکن است به این معنا باشد که در اینده خیری به شما ممکن است برسد اما باید بسیار به تبعات آن هم توجه کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 15. frd

  سلام خسته نباشید
  دو سه باری خواب دیدم مادر دوست پسرم تو خواب بهم ازگیل میده این بار ازگیل زرد درشت بهم داد،و بار قبلش هم درخت ازگیل زد توی حیاطمون نظرتون چیه؟چرا این خوابو میبینم؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب گرفتن ازگیل از دیگران به خیر یاد شده است و امده است که ممکن است نشانه ای از رسیدن خیر به شما باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 16. رستا

  سلام من خواب دیدم که رفته بودم خونه بابابزرگم و اونجا از درخت ازگیل های سبز و کال رو می خوردم تعبیرش چیه؟!
  ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب ازگیل رسیده به خیر امده است اما برای ازگیل نارس به این شکل نیست و ممکن است نشان از عجله ای در کار شما باشد که باید بسیار نسبت به آن دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. ناروئی

  با سلام

  من خواب دیدم که توی کوچه بودم و دوتا درخت ازگیل دیدم که زرد بودن ولی از دور دیدم نه چیدم و نه خوردم .. تعبیرش چیه ؟؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   برای این خواب ممکن است به این صورت باشد که در تعبیر خواب دیدن درخت ازگیل امده است که می تواند به معنای خیری باشد که ان را بینید و اگر از ان بخورید بهره مند شوید و در غیر این صورت نظاره گر خواهید بود.
   سربلند و پیروز باشید

 18. پژمان

  باسلام
  ی درختچه دیدم پراز ازگیل هم خوردم وهم چیدم و کنار شاخه ازگیل انگار سیب زرد رسیده پیوندد بود ازاونم خوردم وچیدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب ازگیل همیشه به سیب اشاره شده است و این که در خواب خود سیب هم دیده اید بسیار خیر است و از این رو این خواب برای شما نشان دهنده ی رسیدن به خیری در اینده می تواند باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 19. ابراهیمی

  سلام خواب دیدم پدرم که ازدنیارفته برای من ازگیل خریدازمغازه بعدیکیشودراوردبهم دادگفت شماازگیل خیلی دوست داری بیاور. میخواستم تعبیرخوابموبدونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب ازگیل گرفتن از مرده می توان خیر دانست زیرا گرفت چیزی از مرده خود خیر است و اینکه ازگیل هم باشد بسیار خیر است.
   سربلندو پیروز باشید

 20. dorna

  خواب دیدم پاهام توی فضولات خر بود و کلی درخت اطرافم بود که یدونش درخت ازگیل رسیده دیدم اما باد شدیدی وزید و منو به مسافت چند شهر جابجا کرد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب گیرکردن در فضولات می توان به معنای رسیدن شما به خیری تعبیر کرد و ازگیل هم در خواب های ما بسیار خیر است و از این رو این خواب ممکن است نشانه ای از پیشرفتی برای بیننده ی خواب باشد.
   سربلندو پیروز باشید.

 21. حاتمه

  سلام من خواب دیدم به نیسان پر منو مادرشوهرم ازگیل همون کاندس چیدیم و رفتیم خونه یکی از بستگان میشه بگید تعبیر این خواب چیه ممنون میشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما به این صورت است که ازگیل رسیده در خواب نیک است نشان بر خیر و مال است که به خودتان و دیگران روا خواهید داشت. و اگر کال باشد و زرد نشان زر بیماری است.
   سربلند و پیروز باشید.

 22. hamed

  سلام
  تعبیر خواب خوردن ازگیل ، شیرین و درشت و رسیده که تو خواب حس خیلی خوبی بهم داد و لذت بهش بود برام ، ولی یادمه با هسته خوردم و تو دلم میگفتم با هسته خوردم نکنه باعث دل درد بشه …

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب خوردن ازگیل شیرین آمده است که می تواند نشانه ای از خیری برای بیننده ی خواب باشد که ممکن است حتی مالی باشد که به ایشان رسد و از این رو این خواب را برای شما به خیر بدانید .
   سربلند و پیروز باشید.

 23. مریم

  سلام
  اگه کسی توی خواب میوه ی ازگیل بخوره نصف خورده شده رو کسی دیگه بخوره تعبیرش چیه؟
  نصفشو یه پسر بخوره..

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر آن است که ازگیل اگر شیرین باشد برای هر دو آن فرد به معنی خیر و نیکی است و اما ترش باشد خوب نیست و غم است.
   سربلند و پیروز باشید.

 24. پروانه

  خواب دیدم تویه یه بیابون خیلی خشک چند تا درخت جدید و تازه و با طراواف بود من از سیب سبزاول سه تا چیدم بعد سیب سرخ سه تا بعد سه تا ازگیل و اونا رو با سوزن ب بدنم وصل کردم تا هر زمانی خواستم ازش بخورم البته اونجه هندوانه ابدار هم بود ولی من از اونا نخوایتم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این استه وضعیت مالیتان رو به بهبود قرار خواهد گرفت و اینکه از سود و منفعت کارتان پس انداز خواهید کرد که نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 25. ندا

  سلام.خواب دیدم درخت ازگیل پر از ازگیلهای زردودرشته از طرفی شکوفه هم داره هرچی سعی میکنم بچینمش نمیتونم
  تعبیرش چیه؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب ازگیل به گفته معبران به این صورت است که چون میوه زرد رنگی است به معنی مریضی هم تعبیر میشود و اینکه شما نتوانسته اید از ان بچینید برای شما خیر است و دیدن درخت پر بار در خواب هم نشان برکت است که خوب است.
   سربلند و پیروز باشید.

 26. ترانه

  تعبیر خواب ازگیل

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب ازگیل بر این معنی میتواند باشد که اگر آن را نارس و کال بخورید نشان بر رسیدن غم بر شما دارد و اما اگر رسیده و شیرین آن را بخورید نشان بر خیر و برکت است و اینکه اگر آن را بچینید باز هم نارس آن نشان از غم و اندوه است. دیدن میوه در خواب نیک است و بستگی به خوابی است که دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید