تعبیر خواب بیماری

دیدن بیماری در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن بیماری در خواب چیست؟

تعبیر خواب بیماری و مریض شدن

بیماری در خواب فسق و فجور است و کذب و دروغ.

اگر کسی ببیند که بیمار است و از رنجوری رنج می برد خواب او می گوید که با مردم و اطرافیان خویش صدیق و راستگو نیست و به دیگران دروغ می گوید و خیانت می کند.

چنانچه بیننده خواب در خواب ببیند که بیمار است و در خانه خودش نیست و چنانچه ببیند بیمار است و با کسی حرف نمی زند بیمار می شود و بیماری او طولانی می گردد ولی اگر ببیند حرف می زند بیمار می شود و زود شفا میابد.

اگر ببیند بیمار است و در خانه خودش خوابیده و برای او بستری گسترده از جانب افراد خانواده اش رنج می بیند.

از امام جعفر صادق علیه السلام نقل شده که اگر کسی ببیند در خواب بیمار است و می نالد از غم فراغت میابد و اگر از بیماری خودش راضی و خشنود بود خواب او نیکو است و اگر ببیند که بیمار و برهنه است می میرد.


تعبیر خواب مریض شدن: سرماخوردگی

دیدن سرماخوردگی در خواب در ابتدا می‌تواند بیشتر توسط افرادی که خود سرما خورده‌اند دیده شود که این خواب تعبیری به همراه ندارد ولی اگر شما در این حالت قرار ندارید و خواب سرماخوردگی مشاهده کردید می‌توان تعابیری را برای آن بیان کرد.

سرما خوردگی‌ها می‌توانند همراه با سرفه، آب ریزش بینی، تب و… باشند که هر کدام از این موارد تعابیر جداگانه‌ای دارند. به طور کلی معبرین چینی برای دیدن سرماخوردگی در خواب می‌گویند:

ادامه در: تعبیر خواب سرماخوردگی

تعبیر خواب بیماری: تب

در خوابهاي ما ديدن تب و تب داشتن هشدار روح است در مقابل همه حوادثي که به نحوي مي توانند محرک و آزار دهنده باشند چه خوبي ها و چه بدي ها…

ادامه در: تعبیر خواب تب داشتن

تعبیر خواب مریضی: اسهال

آنلی بیتون می‌گوید: اگر در خواب ببینید که فردی دچار اسهال شده، به معنای آن است که در اثر بی‌دقتی دیگران از انجام کار خود ناامید شده که این امر موجب نگرانی شما می‌شود.

ادامه در: تعبیر خواب اسهال

تعبیر خواب مریض شدن: استفراغ

دیدن استفراغ در خواب، نشانه آن است که شانس به شما رو می کند.

ادامه در: تعبیر خواب استفراغ

تعبیر خواب زخمی شدن:

زخم و زخمی شدن نیز میتواند نشانگر بیماری باشد؛ زخم و جراحت نشانه احساسات آسیب دیده و تاثیر حاص از ضربه‌های روحیه گذشته است.

ادامه در: تعبیر خواب زخم

☺ تعبیر خواب «بیماری» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «بیماری» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


48 دیدگاه

 1. م

  سلام
  اگر کسی در خواب خود ببیند که بدن من بی حرکت مونده و فک کنه من مردم اما مردم اطرافش میگن نه زندس فقط مریضه و نمیتونه تکون بخوره و خیلی سختی میکشه ، تعبیر این خواب چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که ممکن است برای شما نشانی از خیر نباشد اما می تواند هم بر اساس تعبیر خواب مرگ نشانی از طول عمر برای شما باشد اما بهتر است که صدقه ای دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. کاربر

  ادامه نظر قبلیم، این خانم امروز هم مرخصی بود و سر کار نیامد، میشه از این خاب فهمید حسش به من چیه؟ممنونم

 3. کاربر

  سلام من دخترم و خواب دیدم خانمی که دوستش دارم به شدت بیماره و‌پشت کرده به ما پتو‌گرفته روش و خوابیده. یه نفر گفت قراره عمل کورتاژ بشه. با کسی حرفی نمیزد و یک لحظه گفتن نبضش نمیزنه بعد دوباره گفتن میزنه. من خاستم پیشش بمونم ام نذاشتن
  میشه بگین تعبیرش چیه؟
  من دم در وایساده بودم

 4. شهین

  سلام دوستم هشت ماه در کما بود والان درخانه است و حرکتی ندارد من خواب دیدم که کاملا خوب شده و به خانه من آمده خوشحال شدم و من را بغل میکند و با من حرف میزند و لی خیلی قدش کوتاه شده ومن اورا حمام دادم ومرتب مرا محکم بغل میکرد و بتمن درددل میکرد و نگران مادرش بود و میگفت مادرم مریض است اورا دکتر ببر

 5. جواد

  سلام…ببخشید من خواب دیدم پدر بزرگم که داخل icu بستریه اومده به خوابم و میگه من دوست دارم بمیرم…
  تعبیرش چیه؟
  پاشون در واقعیت شکسته از ناحیه لگن…اما در خواب مچ پاش شکسته بود و سعی داشت از محل شکستگیش پاشو جدا کنه..

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب می تواند به این شکل معنا پیدا کند که ایشان را یا توان تحمل وجود ندارد و یا امید رهایی برای ایشان بسیار نزدیک است و از این رو می تواند خوابی بسیار خیر برای ایشان باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 6. ناهید

  سلام..خواهرم خواب دیده که دکتر بهش گفته سرطان رحم داره همش گریه می‌کنه اسم پسرشا صدا می‌کنه بعد خودشا تو حموم عمومی میبینه که آشناها هم اونجا بودن واز حموم فقط پشت سر هم جنازه بیرون می‌آورند ممنون میشم تعبیرش را بگید .. قصد بچه دار شدن هم‌دارد

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب امده است که ممکن است به این معنا باشد که ایشان با نزدیکان خود صداقت ندارند و در تتعبیر خواب جنازه می تواند نشانه ای از چیزهایی باشد که به واسطه ی عدم صداقت در دل ایشان مرده اند.
   سربلند و پیروز باشید

 7. Amirali

  سلام .
  کسی خواب دیده که من بیماریِ نادری دارم و هر جایی که می روم علاج آن را پیدا نمی کنم .
  لطفا تعبیرش را بگویید.

  • تعبیر خواب

   باسلام
   این خواب ممکن است به این معنا باشد که ایشان شما را با خود در واقعیت صادق ندانند و از این جهت به این صورت خواب دیده اند.
   سربلند و پیروز باشید

 8. محدثه

  سلام من خواب دیدم ک روی ویلچر نشستم و یک بیماری نادر گرفتم و گریه میکردم و توی مدرسه دبیرستان هم هستم (الان دانشجوی)بعد توی همون خواب فهمیدم ک هیچ بیماری ندارم ینی حالم کامل خوب شد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شما اینگونه آمده است که نشان از این دارد که احتمالا خطری در اطراف شما است که باید مراقب باشید و اینکه با مراقبتان از این خطر نجات پیدا خواهید کرد و باعث خوشحالی تان خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. یچیزی

  سلام من خواب دیدم در ماشین بودم سَرَم رو چرخوندم مامانمو ببینم دیدم کچل بود مژه و ابروام نداشت سرطان داشت و بیحال بود این یعنی چی؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما بیماری است که به تعبیر نیک نیست و بر این صورت است که یماری های جدی و خطرناک در خواب از مشکلی در زندگی شما خبر می دهند که شما را کاملا درگیر و گرفتار کرده است. این گونه خواب ها نشان از اتفاق های منفی که به زودی در زندگی شما اتفاق می افتد یا حتی می توانند نمادی از غم و اندوه هم باشد و صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. ریحان

  با سلام
  من خواب دیدم که من و مامانم و بابام و خواهر به همراه عمم و شوهر عمم که داییم هم میشه و پسر عمه ام خونه ی مادر بزرگ پدریم هستیم فکر می کنم سر سفره بودیم بعد عمه ام یه هو میره تو حموم صدا که می یاد خواهرم نگاه می کنه و میگه عمه افتاده چرا خونش سرمه ای مامانم هم میگه این که خیلی بده همون تو خواب من جرعت نکردم برم جلو ببینم چی شده ولی بابام و داییم و بقیه سریع می برنش وقتی می برنش بیمارستان همه می یان عموم اون یکی عمه مثله اینکه خیلی هم نا امیدن ولی اخه بیمارستان نبود ک انگار از تو همون خونه دوباره رفتیم اونجا قشنگ مثل همونجا بود بعدشم یکم که می گذره می یان میگن حالش خوبه می ریم پیشش میگیم چیشد می گه نمی دونم بعد میگیم می خوای پیشت بمونیم شوهر عمم میگع نه من خودم هستم و از یه پسر عمه میگه که براش متکای مخصوصشو اورده در حالی که ما همه تو خواب میگیم ما اصلا تا حالا ندیدیمش و در واقعیت هم این پسر وجود نداره شوهر عمه ام گفت ولی اخه عمه ی من فقط یه مسر داره .( راستش عمه ام یکم نا خوش احوال بود من دوهفته پیش دیده بودمش پسرش هم این هفتا کنکور داره یعنی ممکنه برای اینکه اضطراب تو خونشون هست من این خواب رو دیده باشم )

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما بر این احتمال است که عمه شما در حال حاظر از ناراحتی و یا شاید اضطرابی رنج می‌برند که امید است بهبود را به دست بیاورند و خواب بیمارستان نشان بر ناخوش احوالی است به هر شکلی چه روحی چه جسمی و اینکه تعبیر پسر دیگر هم خوب است و نشان بر خیر است.نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. سهیلا

  سلام خواب دیدم من و برادرم و شوهرم(ازدواج نکردم اما حس میکنم پسری که قبلا منو میخواست) با ماشین میریم خونه، یهو پدرم میاد میگه مادرت مریضه خودمونو تو جاده میبینم دنبال مادرم گشتیم گریه میکنم میگم پس کجاست بابام پیداش کرد پشت فرمون یه ماشین دراز کشیده بود حالش خیلی بد بود طوری که انگار داشت فوت میکرد گریه میکردم بابام که رفت مامانمو از ماشین در اورد بغلش کردم بابام و خودم با صدای بلند گریه میکردیم بابام گفت مردهههه داره میمیره دعواش کردم ساکت میشنوه خودشو میبازه به شوهرم اول میگم بدو برو اب قند بیار داره میره میگم نه عسل بیار از خونه بعد مامانم بالا میاره کمکش میکنم زیر سرشو دارم، تیکه های سیب بالا اورد حالش بهتر شد گفت دیگه سیب نمیخورم و گریه منو دید میگه دیگه گریه نکن خوب شدم خودشم انگار اشک تو چشاش بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر بیماری دارد و به گفته امام صادق نشان از خوبی است و تعبیر بر از بین رفتن غم برای ایشان دارد و اینکه استفراغ کردن در خواب به معنی شانسی است که به مادرتان و یا خانوادتان رو خواهد کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. یاسین صداقت

  با سلام
  تعبیر خواب شما بر این صورت است که شما با اطرافیانتان صادق نیستید و به خاطر دروغی که به دیگران خواهیدغت احتمالا ناراحتی خواهید دید.
  سربلند و پیروز باشید.

 13. زهرا

  سلام کسی خواب دیده که من بیمارهستم ودر بیمارستان بستری شدم تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب این خواب به گفته معبران نشان بر این دارد که شما با اطرافیانتان صادق نیستید و دوست دارید که دیگران سر از کار شما در نیاورندو این خیلی هم خوب نیست.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. ناشناس

  سلام.خواب دیدم توی بیمارستان نشسته ام و مادربزرگم که فوت کرده کنارم نشسته.منتظر بودیم تا بریم عیادت داماد عمه ام که خدا رو شکر در حال حاضر سالمه،اما تو خوابم سرطان داشت و اوضاعش وخیم بود.تمام فامیل جمع شدن و همه رفتن عیادتش.اما من گفتم نمیتونم ببینمش،میدونم حتما جلوش گریه میکنم.آخر هم نشد برم ببینمش.همه اومدن بیرون جمع شدن و دختر عمه ام تو آغوش عمه ام گریه میکرد و بیحال شد.
  چند وقت پیش هم خواب دیدم تو خونه عمه ام به شادی جمع شدیم.اما اون در واقع خونه ی قدیم پدربزرگم بود.یکدفعه گفتن آب فراوان و سیل بزرگی که میخواد همه چیز رو با خودش ببره تو راهه.و آثار اومدنش رو میدیدم.همه جا رو آب گرفته بود.تو این حین مادر بزرگم و یکی از فامیلش که مردن،تو همون خونه از قبر بیرون اومدن و تمیز و شاد بودن.یکی از فامیلش هم که الان زنده ست،باهاشون از قبر بیرون اومد و میخندید.همه از ترس سیل در حال فرار بودن و من شدیدا نگران خانواده ام بودم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر هر دو خواب شما نشان به خوبی برای خانواده عمه شما را ندارد و احتمالا در اینده غمی به ان خانواده خواهد رسید که نیست. صدقه بدهید که به خیر رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 15. علی

  سلام من خواب دیدم که من بیمار نیستم اما به بهانه بیماری من را به بیمارستان منتقل کردند که همه بیمار بود من هیچ کدوم از افراد بیمار را نمیشناختم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما به علت وجود شرایط کنونی جامعه و ترس از بیماری است .
   سربلند و پیروز باشید.

 16. فاطمه

  سلام من خواب دیدم برادرم کرونا گرفته و خانواده ام فقط به من شک دارند که از برادرم کرونا گرفتم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما نمی‌تواند تعبیری داشته باشد و این خواب مربوط خواهد شد به مسائل روزمره و مشکلات این بیماری که فکرتان را به خود مشغول کرده است و صدقه بدهید و پیشگیری را در اولویت قرار دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. م.میرزایی

  سلام
  پدرم سکته مغزی کرده و زمین گیر شده .در خواب، من و چند نفر دیگرهم مانند من خواب دیدن که پدرم سالم و سلامت داره تو خونه راه میره و صحبت میکنه این میتونه تعبییری داشته باشه یا نه فقط به خاطر اینکه ما دوست داریم زودتر خوب بشه چنیین خوابهایی میبینیم .ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بخشی از این خواب همان فرمایش شما می تواند باشد اما نمی توان نادیده گرفت که ممکن است این موضوع برای ایشان به حقیقت بپیوندد و از این رو ایشان این خواب را به این صورت دیده اند.
   انشالله که شفا برای ایشان به لطف خداوند منان حاصل شود
   سربلند و پیروز باشید

 18. خدیجه

  با سلام و خسته نباشید
  من خواب دیدم دخترم که تقریبا درآمد خولی داره، بیمار شده و من اون رو روی پشتم گذاشتم‌دارم میبرمش پیش دکتر
  لطفا بفرمایید تعبیرش چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما خوب نیست و نشان بر غمی است که بر شما میرسد و شما برای رفع این غم تلاش خود را هواهید کرد که برطرف شود. انشالله و حتما صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 19. sara

  مادرم خواب دیده من بیماری ام اس دارم تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بیماری در خواب فسق و فجور است و کذب و دروغ . اگر کسی ببیند که بیمار است و از رنجوری رنج می برد خواب او می گوید که با مردم و اطرافیان خویش صدیق و راستگو نیست و به دیگران دروغ می گوید و خیانت می کند. و می‌توان این خواب نشان بر وجود این بیماری هم باشد و این احتمال است و در بعضی مواقع به صورت خواب آشکار به بیننده الهام خواهد شد و باید حتما پیگیره آن باشید. و می‌تواند این خواب از شرایط امروز بیماری که وجود. ارد هم نشات گرفته باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 20. آرزو

  سلام .خسته نباشید . من خواب دیدم مادرشوهرم و خواهرشوهرام و هم عروسم سرزده اومدن خونم .الته توی خواب خونه حال حاضر من نبود . و من اونجاروتاحالا ندیدم . همه اتاقها رو همراهمون میگشتن خواهرام هم پیشم بودن و میگفتن چرا اونا بدون خبراومدن و هی تجسس میکنن. خلاصه اینکه مدام هم داشته های هم عروسم رو تعریف میکردن . زمانی که داشتن میرفتن دیدم هم عروسم پاهاش پیچید و توخواب فهمیدم بیماری ام اس داره خیلی اونجا واسش ناراحت شدم . البته ناراحت هم شدم که خواهرشوهرم هم مطلع بوده و چیزی نگفتن بهم .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما می‌تواند بر نشان افکار وتفکرات شما نسبت به اطرافیان شما باشد و اینکه جاری شما در این خواب دچار بیماری بوده است شاید در واقعیت هم اینگونه باشد و اینکه باخبر شدن شما نمی‌تواند بر دلیل بدی باشد بلکه خواهر همسرتان احتمالا فردی است که عیب دیگران را پوشش می‌دهد.
   سربلند و پیروز باشید.

 21. نرگس

  باسلام . من خواب دیدم خونه مادربزرگم بودیم و مادربزرگم به شدت مریض و بی حال بود به طوری که حرف نمیتونست بزنه بعد که ازش پرسیدیم چرا اینجوری شدی گفت امروز صبح یکی از فامیلااومده بود خونمون اون چشمش شور بود من اینطوری شدم منو چشم زده .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این دارد که خانواده شما به چشم نظر حساس می‌باشند و باید آگاه باشند بر این امر.
   سربلند و پیروز باشید.

 22. علی

  سلام من خواب دیدم که با کل خانواده در یک بیمارستان کرونا گرفتیم و بستری شدیم اصلا ناراحت نیستیم و جشن میگیریم بعدش میبینم که وقتی توی حیاط بیمارستان میام میبینم که حیاط خونه دایی من هست و بعدش میبینم که یک مار تو خونه بوده که گرفتن و کردن توی گونی که از توی گونی بیرون میاد و میخواد منو نیش بزنه لطفا تعبیر کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید عرض کنم که این خواب تا حدودی ممکن است اشاره ای به وضعیت الان باشد و دارای تعبیر نباشد. اما بدانید که در این خواب اشاره ای به ان شده است که ممکن است که یکی از اقوام شما دشمنی داشته باشد که سبب شود که شما هم بدان درگیر شوید.
   سربلند و پیروز باشید

 23. Marzieh

  من خواب دیدم که توی یک خونه بزرگ نشستم که چند نفر دیگه هم هستن ولی اونا رو نمیشناسم بعد بهشون میگم که ((بیاید من میخوام موهامو بزنم .))
  بعد اونا میگن برای چی میگم ((سرطان گرفتم.))بعد همه می‌رن غیر از یک نفر که موهامو بزنه بعد که میریم آماده شیم برای اینکه موهامو بزنه .موهامو دسته دسته میبنده .میخواست با ماشین بزنه که گفتم((اولش با قیچی بزن بعد با ماشین))

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب از چند بخش است و باید بدانید که تعبیر خواب کوتاه کردن مو برای زنان خیر نیست و به این معنا میتواند باشد که شما مشکلی در پیش دارد واین که در خواب خود هم بیمار بوده اید به این معنی است که شما عملی انجام خواهید داد که رنجور خواهید شد و این خود در این خواب به ان معنا میتواند باشد که شما به علتی کاملا شخصی به مسئله ای دچار خواهید شدو این مشکل برای شما سبب خواهد شد تا برای رهایی از ان تاوانی بدهید که این تاوان را باید کسی برای شما انجام دهد و از این رو بدانید که جبران کردن ان عمل برای شما زمانبر خواهد بود.

   به همین دلیل حتما صدقه بدهید و در اعمالتان هم بسیار دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 24. مریم

  سلام من خواب دیدم مادر فوت شده ام خیلی نگرانِ و همراه یکی از اشنایان در حال راه رفتن هستن وبا تلفن با کسی صحبت میکنه و ازش خواهش میکنه که بذای مریضی سختِ من دعا کنه من میبینم و با خودم میگم من که خوبم پس مامانم چی میگه؟ لطفا تعبیرش رو برام بگویید خیلی ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما به این صورت میتواند باشد که در اینده بیماری شما را فرا بگیرد و اینکه روح مادرتان از احوالات شما با خبر است و شما باید بیشتر در این شرایط بیماری مراقب خود باشید که انشالله گرفتار نشوید صدقه بدهید که انشالله رفع بلا شود . و اینکه این خواب میتواند نشان از حالت روحی و درونی شما باشد که بیمار گونه است . سربلند و پیروز باشید .

 25. جمشید مهدیون

  پدرم سکته مغزی کرده ودر خانه باتهجیزات پزشکی زنده مانده
  خواب دیدم که در مسجدی روی تخت است
  اما ناراحت اس که چرا انجا است
  تعبیرش چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اینکه ایشان را بر روی تخت دیده اید کاملا طبیعی است چون در عالم واقع هم ایشان را به همین صورت می بینید ولی برای بیماری ایشان در خواب و در مسجد بودن باید از قول امام صادق (ع) برای شما عرض کنم که نقل شده که اگر کسی ببیند در خواب بیمار است و می نالد از غم فراغت میابد.
   این خود نشانه ی خیر است .
   سربلنند و پیروز باشید

 26. Nashenas

  من خواب ديدم كه به يه بيماره عجيبي دچار شدم و گفتن كه هرچه زودتر بايد درمانت رو شروع كني وقتي شروع كردم چند تا سرنگ عجيب و غريب در دو دستم زدند و درمانم و شروع كردن درمانم هم در يه بيمارستان تو يكي از اتاق هاش بود كه دو نفر ديگه همراه من بستري بودن بعد از اون من بيرون رفته بودم در فضاي بيماستان كه ساحلي بود راه مي رفتم و داشتم به سمت اتاقم در بيمارستان بر مي گشتم كه پلنگي را ديدم و ترسيدم و بقيه را خبر كردم و بالاخره آن را گرفتن .بعدش يكي را ديدم كه به ملاقاتم آمد يك آدم معروفي كه دوستش دارم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب بیماری امده است که به نقل از امام صادق (ع) اگر بیند بیمار است و از بیماری خودش راضی و خشنود بود خواب او نیکو است و به معنای فراغت شمااز مسئله ای است که بدان درگیر خواهید شد و در تعبیر خواب پلنگ هم آمده است که به معنای دشمن است و اینن همان موضوعی است که شما از ان فارغ خواهید شد.
   انشالله که خوابی خیر است
   سربلند و پیروز باشید
   تعبیر خواب پلنگ آلامتو

نظر خود را بیان کنید