مجله آلامتو

تعبیر خواب برهنگی

(56 رای, امتیاز میانگین: 3٫23 از 5)

تعبیر دیدن برهنگی در خواب چیست؟

تعبیر خواب برهنه بودن Naked

برهنگی در خواب آشکار شدن مکنونات قلبی بیننده خواب است. چنانچه کسی در خواب خویشتن را برهنه ببیند مردم او را همان طور که هست خواهند شناخت.

از امام جعفر صادق علیه السلام نقل است که برهنگی در خواب مرد صالح را خیر و نیکی است و مرد مفسد و فاسق را بدی و رسوائی. زیاد اتفاق می افتد که در خواب به صورت برهنگی ظاهر می شود.

اگر خود را در خواب برهنه دیدیم ولی عورت ما پوشیده بود از چیزی می ترسیم که فاش شدن آن رسوائی نمی آورد. اگر برهنه بودیم و لباس پوشیدیم از گزندی در امان می مانیم.

اگر در حال برهنگی کسی به ما لباس پوشانید یا خودمان لباس بپوشیم به استعانت کسی از رسوائی و فضاحت نجات می یابیم. دیدن بدن برهنه دیگران آگاهی از شخصیت نهانی دیگران است.

لخت شدن این را می گوید که خودمان کاری می کنیم تا سر زبان ها بیافتیم و دیگران درباره ما حرف بزنند و احیانا بد بگویند.

تعبیر خواب بدن

دیدن بدن دیگران در خواب خوب نیست همچنان که در بیداری نیز کاری پسندیده به نظر نمی رسد.

اگر در خواب بدن لخت کسی را ببینید کسالت اندوه برای شما حاصل می شود. اگر کسی را که می بینید بدنی ضعیف و نحیف و استخوانی داشته باشد دچار بدنگی معاش خواهید شد و چنانچه فربه و چاق باشد وسعت رزق می یابید. دیدن بدن زنان در خواب اگر خواب شیطانی باشد تعبیر ندارد و اگر شیطانی نباشد ارتکاب گناه است و خواب شما می گوید عملی خلاف انجام می دهید. اگر بدن خود را در خواب ببینید که لاغر شده همان تعبیر را دارد و اگر ببینید که تورم و برجستگی دارد گرفتار بیماری می شوید. اگر ببینید که بدن شما زرد شده بیمار می شوید و اگر لکه ای بر سینه شما بود به شما تهمت می زنند.

تعبیر خواب «برهنگی» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «برهنگی» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

37 دیدگاه

 1. علیرضا در

  خواب دیدم با یکی از خانمای همکارام توخونه خوابیدم واون لخت بود که مادرم که سالهاست فوت کرده وارد شد البته کاری هم انجام نشد

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما دیدن بدن برهنه دیگران است که نشان از آگاهی شخصیت نهانی دیگران خبر میدهد که شما مشتاق هستید این فرد را بیشتر بشناسید .و ورود مادرتان بر این امر احتمالا بر این تعبیر است که فردی از نزدیکانتان عیب های شما را میپوشاند و راز شما را فاش نمیکند
   . سربلند و پیروز باشید

 2. سلام من خواب دیدم عشقم که الان بااون کات کردم وازدواج کرده بالاتنه ش برهنه ست

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر برهنگی در خواب میتواند به معنای درون یک نفر باشد که ایشان فردی شفاف هستند و در این خواب هم مشخص است و ممکن است این اشاره ای به ازدواج ایشان باشد که ایشان این کار را از سر اجبار یا بی میلی نکرده اند و درون ایشان هم همین تصمیم عینی را گرفته است.
   سربلند و پیروز باشید

 3. با سلام
  دقیقاً قبل از سال تحویل خواب دیدم که در منزلی ناشناس در حال پخش نذری بودم و لحظه ای بعد در مکانی تجاری که تازه در حال ساخت بود خودم رو دیدم و در همین حین زنی ناشناس و خوش سیما برای صحبت کردن با من ،نزدیکم شد که من در آن لحظه ایشان رو دست به سر کردم و ازش کمی فاصله گرفتم و بعد برگشتم و دیدم که رفت با یک مرد دیگر شروع به صحبت کرد و بلافاصه عورت سفت شده و بزرگ آن مرد نشناس را بهمراه واژن بزرگ زن ذکر شده رو بدون دیدن الباقی بدنشان دیدم که قصد آمیزش داشتند ولی از انجام آمیزش چیزی ندیدم و آنموقع تازه متوجه شدم که مقصود زن ناشناس از صحبت کردنش با من برقرار نمودن رابطه بوده که من از انجامش امتناع نموده ام که ساعت زنگ خورد و برای سال تحویل بیدار شدم .
  از قبول زحمات و صبر شما برای خواندن خواب چند وجهی خودم قبل از اعلام تعبیر آن سپاسگذارم .

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر دین برهنگی در خواب به معنای این میتواند باشد که شما رازی داریدو یا درون شما دارای بخشی است که میتواند فاش شود و در این خواب تمام این توضیحات برای ان شخص دیگر است.اما بخش دیگری از خواب شما که همان نذری است به معنای خیر است و به معنای نیت و ذات پاک بیننده میتواند باشد که باید برای دوری از مشکلات خیریاتی و یا صدقه ای بدهد .
   در مجموع تعبیر این خواب میتواند به این شکل باشد که با وجود انکه ما خداوند را هیچ گاه از یاد نمیبریم اما همیشه وسوسه های شیطانی نیز در کمین است و میتواند مارا هدف قرار دهد و در کل خوابی بسیار نیکو برای اگاه ساختن شما از درونتان باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 4. سلام
  خواب دیدم خواهرم لخت کنار منو شوهرم سر یک میز نشسته
  در ضمن با این خواهرم چند وقته قهرم
  تعبیرش چی میتونه باشه

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   ممکن است تعبیر این خواب به این صورت باشد که معمولا لخت دیدن کسی در خواب میتواند به معنای برملا شدن درون ایشان برای شما باشد و این ممکن است به هر صورتی باشد و یا ممکن است در خواب های دیگری برای شما برملا شود و شما بدانید که مفهوم اصلی خوابتان چیست.
   سربلند و پیروز باشید

 5. اگر در خواب ببینیم که دختری با خواستگارش رفته حمام عمومی ودختر لخت است ومادر دختر با دیدن دخترش زود در را می بندد چه تعبیری دارد

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر دیدن حمام در خواب به معنای پاک شدن و منزه شدن است و عمومی بودن ان به معنای در نظر همه بودن است.اما در این میان این نکته نیز وجود دارد که امری طبیعی است که هر کسی رازهایی دارد و همه بدان اگاه نیستند جز تعدادی قلیل.
   تعبیر این خواب بدین شکل است که ان دختر حتما دختری پاک و منزه است و برای هر فردی مناسب است اما چیزی در گذشته ی ایشان میتواند باشد که فقط مادرشان بدانند که تاثیری در شخصیت ایشان ندارد.
   سربلند و پیروز باشید

 6. مردی رو در خواب لخت دیدم و خودم در عین حال که لباس تنم بود دنبال لباسهام میگشتم و ما خونه زنی بودیم که میشناختمش و با هم مشکل داشتیم و همه خانواده اون زن هم بودن.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر دیدن برهنگی کسی در خواب میتواند به معنای ایجاد مشکلی برای شما باشد اما اگر در خواب دیده اید که به دنبال لباس برای خود میگردید از طرفی تعبیری نیکو دارد و میتواند به معنای برایت از شر و بدی باشد و کسی برای شما آن را به ارمغان اورد و وقتی که خود را در خانه ی ان شخص دیده اید میتواند به این تعبیر باشد که ایشان برای شما ان را به ارمغان بیاورند.
   سربلندو پیروز باشید

 7. محمود سهرابی در

  درخواب دیدم خانمم کاملا برهنه هست و خوابیده در مکانی که لقاح مصنوعی انجام میدهندوازیک پسرکم سن وسال اسپرم داخل آمپول گرفتند و درون رحم او تزریق کردند ومن تردید داشتم که دوفرزندم نکندبه این شکل بدنیاامده باشند

 8. نیلوفر لطفی در

  سلام کسی خواب دیده من برهنه هستم و لباسی بر تن ندارم معنی چی میشه

 9. خواب دیدم ک توی دسشویی نشسته ام و فقط پایین تنم لخته خالم اومد بهم گفت درو ببند لختی مردم دارن نگاهت میکنن. ولی وقتی ب خودم نگاه کردم عورتم مشخص نبود و رانم و دیدم. تعبیرش چیه؟

 10. مانلی در

  تو خواب عمه مو دیدم که لخت اومد جلوی در و باهام صحبت میکرد.خیلی زیبا تر جذاب تر از اونی که هست بود تو خواب

 11. امیرحسین در

  خواب‌مادربزرگم‌که‌فوت‌کرده‌انددیدم‌من‌درخواب‌برهنه‌بودم‌ولی‌عورتم‌پوشیده‌بودولباس‌زیر‌ عورتم‌راپوشانده‌بود

 12. سلام، توی خواب همه ی زن های فامیل رو برهنه دیدم و همسرم هم بود به همه شون گفتم برن و فقط همسرم ماند و دختر خاله اش ک متاهل هم هستن و من به همسرم گفتم بره و با دختر خاله اش … چه تعبیری داره؟؟؟

 13. سلام وقت بخیر . من خواب دیدم با دخترم درحال عبور از یک خشکی داخل دریا بودیم و دیدم که نمی تونیم عبور کنیم چون خشکی خیلی باریک بود تصمیم گرفتیم وارد دریا بشیم و شنا کنیم تا همسرم بیاد و ما عبور کنیم از دریا. جایی که شنا میکردیم کم عمق اما شفاف بود و کف دریا دیده میشد . بعد همسرم هم اومد با من شروع به شنا کرد در آب دریا . اما همسرم کاملا لخت بود و التش رو گرفت دستش و گفت برای تو تزیین کردم ش و به من نشان میداد که روی الت ش مو درآورده بود و یا به عبارتی با مو تزیین کرده بود .

 14. اسفندیار خلیلی در

  مادرم فوت کرده در خواب دیدم مادرم اومده خونمون سرش روسری نیست یک دامن کوتاه پوشیده صورتش قرمز شده مثل اینکه آفتاب سوزانده و ناراحت و غمگین می باشد

 15. سا سلام خواب دیدم که خواهرم جلوی دوستانم لباس پوشیده بود و تک تک لباس هایش را در اورد و رفت

 16. آفتاب الدين المزمل كلكاني در

  همسرم در خواب ديده است كه كودك پسري را ميزند و بعد نزد پدر كودك برده ميشود و در آنجا از زدن إنكار ميكند و بعد پدر كودك به گونه بيناموسي بغلش ميكند. تعبيرش را بدون زحمت در إيميل من روان كنيد بعيد از لطف شما ميخواهيد بود

 17. سیمین در

  2 بار هم خواب دیدم که در جمعی نشستم و پوشیده هستم و فقط سرم برهنه است.و مدام در حال پوشاندن سرم هستم و خجالت میکشم.البته دیگران به ان بی توجه بودن و برخوردشون عادی بود

 18. سیمین در

  با سلام.مادربزرگم را در خواب دیدم که لخت مادر زاد بود و انگشتر عقیق بزرگی در دست دارد و وضو میگیرد که نماز بخواند
  تعبیر خواب چیست.ناگفته نماند مادر بزرگ من از زن های متدین و مذهبی سخت بود و این خواب برای من بسیار عجیب بود

 19. سلام وقتتون بخیر
  خواب دیدم تو کوچه با خاله های کوچیکتر از خودم نشستیم ک چایی بخوریم یهو بابام اومد و شرو کرد ب گفتن اینک من بدنم پیر شده و موهای بدنمم سفید شده.واسه همین لباساشو تیکه تیکه درمیاورد ک موهای سفید بدنشو نشون بده و درهمین حین هی عورتش دیده میشد منم اعصابم خورد میشد تو خواب.دعواش کردم لباساشو پوشید یهو عورتشو دراورد اومد تو لیوانی ک چایی خورده بودیم و گذاشته بود جلومون دسشویی کرد.منم اساسی باهاش دعوا کردم و گفتم دیگ حق نداری یک کلمه هم با من حرف بزنی
  تعبیرش چیه بنظرتون؟
  ممکنه ایمیل کنین واسم؟
  ممنون میشم

 20. سلام خواب دیدم لختم وسط خیابون دیدم مردم من را نگاه می کنند وقتی خودم را دیدم متوجه شدم که لختم و بعد با دستهای عورتم را پوشاندن و به طرف منزل دویدم و لباس پوشیدم چند بار این خواب را دیدم

 21. خواب دیدم در خواب پسری غریبه در کوچه با عورتم بازی می کنه و من هم خجالت نمیکشم. تعبیرش چیه؟

  • سعید11 در

   سلام.بازی با عورت توسط جنس مخالف اگه منتج به خروج آب و ارضا شدن بشه خیلی خوبه ولی اگه خون دیده باشی تعبیری نداره

 22. میترا در

  خواب دیدم لخت بودم،عورتم پوشیده بود،وسط برف ایستاده بودم.همه منو میدیدن ولی خجالت نمیکشیدم که لختم.همه جا برف سنگین اومده بود.

  • سعید11 در

   سلام.اگه توی زمستون خواب برف دیدین تعبیرش سختیه ولی اگه توی تابستون دیده باشین تعبیرش تنهاییه.اگه فقط عورت شما پوشیده بوده باید بدونید پشت شما حرف مفت زیاده

 23. با سلام در خواب دیدم که پدر مرحومم هیچگونه لباسی بر تن نداردو لخت است (ولی عورت او دیده نمیشود) و بیحال است و نیاز به اکسیژن دارد و من نگران اورا بغل گرفته و اینطرف و انطرف میبرم تا اکسیژن برایش پیدا کنم و از خواب بیدار میشوم. با تشکر

 24. تو خواب دیدم عکس ی پسرو دارم نگاه میکنم ک لخت مادرزاد بود ( اون پسرو دوست دارم )

 25. اقاداوودبووووووووووووووووووووووووووووس براکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نظر خود را بیان کنید