تعبیر خواب مکه رفتن

دیدن مکه رفتن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن مکه رفتن در خواب چیست؟

تعبیر خواب مکه رفتن

بسیاری از افرادی که علاقمند به زیارت خانه خدا دارند، خواب حج و مکه را می‌بینند. در این مطلب به تعبیر خواب مکه رفتن می‌پردازیم.

تعبیر خواب مکه رفتن

تعبیر خواب مکه رفتن بسته به اینکه بیننده خواب چه کسی باشد می‌تواند معانی مختلفی را شامل شود. با این حال از آنجاییکه یکی از فرایض مهم دینی است که بسیاری از مومنین آرزوی آن را دارند، تعبیر مثبتی از آن می‌شود که خیر را به زندگی بیننده خواب می‌آورد. در ادامه به برخی از موارد تعبیر خواب مکه رفتن اشاره می‌کنیم.

 

تعبیر خواب کامل


تعبیر خواب مکه رفتن ابن سیرین

 • تعبیر خواب مکه رفتن ابن سیرین، نشانه خصلت های بسیار خوب بیننده خواب و توانایی او در رسیدن به خواسته هایش است.
 • رفتن به مکه دلیل بر آن است که بیننده در آینده رزق و روزی فراوانی خواهد یافت و همین امر سبب انتقال او به مقامی معتبر خواهد شد.
 • همچنین تعبیر خواب مکه رفتن ابن سیرین ممکن است به این معنا باشد که بیننده خواب در واقع اشتیاق زیادی برای رفتن به مکه دارد، یا این رؤیا ممکن است به این معنی باشد که او به مکه حرکت می کند و زندگی عملی جدیدی را آغاز می کند.
 • خواب رفتن به مکه، علامت آن است که خواب بیننده منافع و منفعتی به دست می آورد که از طریق آن می تواند بدهی ها را پرداخت کند و راحت تر زندگی کند.

تعبیر خواب مکه رفتن پدر و مادر

 • تعبیر خواب مکه رفتن پدر و مادر می‌تواند به ازدواج زودهنگام فرزند مجرد آنها اشاره کند.
 • همچنین این خواب نشان دهنده افزایش رزق و روزی در زندگی است.
 • تعبیر خواب مکه رفتن پدر و مادر و حاجی شدن آنها بیانگر آن است که از شر و بلا در امان خواهد بود.
 • برخی از معبران نیز تعبیر خواب مکه رفتن پدر و مادر را نشان از ثوابی می‌دانند که بر اثر اعمال نیک آنها نوشته شده و گناهان آنها آمرزیده شده است.
همچنین بخوانید: تعبیر خواب چادر سفید

تعبیر خواب مکه رفتن دختر مجرد

 • تعبیر خواب مکه رفتن دختر مجرد از نظر النابلسی یکی از نشانه هایی است که به دختر نوید برآورده شدن آرزوهای سختی را داد که دختر در روزهای آخر می خواست برآورده کند.
 • اگر دختر مجردی که در شرف ازدواج است خواب مکه رفتن ببیند، به زودی با مردی ازدواج کند که اعتقادات مذهبی و عدالت داشته باشد و با او زندگی پایداری تشکیل دهد.
 • همچنین تعبیر خواب مکه رفتن دختر مجرد بیانگر آن است که این دختر دارای شهرت و عفت و پاکی است.
 • اگر صاحب خواب در زندگی با مشکلات عاطفی یا اجتماعی مواجه شود، رفتن او به مکه او را از شر این مشکلات و آسایشی که پس از رنج در انتظارش است خلاص می کند.

تعبیر خواب مکه رفتن مرده

 • تعبیر خواب مکه رفتن مرده، بیانگر این است که میت در اثر کارهای نیکی که در زندگی خود انجام داده، از شرایط خوبی برخوردار است.
 • هر که مرده ای را در لباس احرام ببیند، بیانگر این است که اعمالش را اصلاح می کند و به واجبات دینی و عادلانه خود عمل می کند.
 • خواب دیدن مرده در مسجد اعظم مکه نیز می تواند نماد امنیت، ثبات و آرامشی باشد که فرد از آن برخوردار است.
 • اگر بیننده خواب مرده ای را در حال نماز در مکه ببیند، تعبیر می شود که خیرات زیادی نصیب او می شود و به زودی از گرفتاری هایی که در زندگی با آن روبه رو می شود خلاص می شود.
همچنین بخوانید: تعبیر خواب مرگ پدر

تعبیر خواب مکه رفتن خودم


تعبیر خواب مکه رفتن خودم

 • تعبیر خواب مکه رفتن خودم و تماشای کعبه یکی از خواب هایی است که نماد فراوانی رزق و روزی، رفع غم و اندوه پس از رنج سخت و فرا رسیدن آسایش و شادی است.
 • تعبیر خواب مکه رفتن خودم بیانگر آن است که خواب بیننده در حقیقت دچار مشکلات و بحران هایی می شود که او را در رسیدن به مقصود دچار لغزش می کند، اما همه اینها می گذرد.
 • تماشای رفتن به مکه و دیدن کعبه نشانه خیر و رزق و سعادت مطلق در زندگی بیننده و توانایی او در زندگی با آرامش است.
 • هر کس در خواب ببیند که به مکه می رود و کعبه را می بیند، بیانگر این است که اگر با همسرش اختلاف داشته باشد، راه حل مناسبی برای رهایی از او می یابد و زندگی بعدی او بهتر و پایدارتر می شود.

تعبیر خواب مکه رفتن فرزند

 • تعبیر خواب مکه رفتن فرزند بیانگر عاقبت به خیری اوست.
 • همچنین می‌تواند به ازدواج موفقی که در پیش دارد اشاره کند.
 • چنانچه بیننده خواب فرزند بیماری داشته باشد، تعبیر خواب مکه رفتن به بهبود وضع سلامتی او اشاره دارد.

تعبیر خواب مکه رفتن زن باردار

 • تعبیر خواب مکه رفتن زن باردار، نشانه امنیت و سلامتی خود زن و جنین است.
 • اگر صاحب خواب بخواهد نوع خاصی از جنین یعنی دختر یا پسر را به دنیا بیاورد، به مکه بروید تا مطمئن شوید که این آرزو را برآورده می کند و فرزند مورد نظر خود را به دنیا می آورد.
 • تعبیر خواب مکه رفتن زن باردار ممکن است یکی از نشانه های تولد جنین سالم باشد و همچنین مژده است که او به سلامت متولد می شود.
همچنین بخوانید: تعبیر خواب نذری گرفتن

تعبیر خواب مکه رفتن همسر

 • تعبیر خواب مکه رفتن همسر برای زن متاهل که از مشکلات بی پایان زناشویی رنج می برد و زمانی که به مکه می رود به او اطمینان می دهد که وضعیت همسرش اصلاح می شود و از مشکلات و بحران های زناشویی که در دوره قبل با آن مواجه شده بود رهایی می یابد.
 • اگر این بارداری همسر به تاخیر افتاده و به داشتن فرزند امیدوار باشد، سفر او به مکه بیانگر این است که در آینده نزدیک به این آرزو نزدیک خواهد شد.
 • اگر زنی در حال حاضر بیمار است، رفتن به مکه نشانه سلامت و درمان بهتر این بیماری هاست.

سخن آخر

امیدواریم این مطلب با موضوع تعبیر خواب مکه رفتن مورد پسند شما واقع شده است. تعبیر این خواب از نظر ابن سیرین و دیگری علمای تعبیر خواب به نیکی تفسیر می‌شود و نوید روزهای بهتر برای بیننده خواب است.

☺ تعبیر خواب «مکه رفتن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «مکه رفتن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


32 دیدگاه

 1. احمد امیری

  ببخشید دوباره مزاحم شدم
  من مجردم و تنها مجرد خانواده منم
  منم وضع مالیم واقعا خب نیس یعنی شرایطی نیس ک بخام ازدواج کنم
  و بعد اون خواب ک پدر و مادرم میفرستادم حج فرضیه بعد اون خواب
  چند بار خواب مدفوع را دیدم

 2. احمد امیری

  با سلام و عرض آدب خدمت شما
  من مهاجرم از کشور افغانستان ب ایران و فامیلم ب افغانستان استن
  من دیشب خواب میدیدم ک ثبت نام برای حج فرضیه شروع شده و من پدرم رو ثبت نام میکنم بعد دوباره میرم دنبالش اون یارو ک ثبت نام میکنه مادرم را هم برای فرستان ب حج فرضیه ثبت نام میکنم
  این تعبیرش چیس؟
  پیشاپیش ممنون‌

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در برخی تعابیر خواب امده است که در تعبیر خواب حج رفتن پدر و مادر ممکن است نشانه ای از ان باشد که فرزند ایشان به زودی ازدواج کنید که خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 3. ابوالفضل

  خواب دیدم عروسی خودم هست در صورتی که اصلا عروس رو ندیدم بعد یکدفعه ای جلوی خانه خدا بودم و درب باز شد موقع نماز بود مردم رفتن نماز بخونن داخل خانه خدا خلوت بود من رفتم وضو بگیرم مردم اونجا کم کم‌ میرفتن سمت خانه که وارد بشن و من زود رفتم‌وضو بگیرم.دوشتم آب ریخت روم و من می‌گفتم من امروز دامادم با این لباس خیس چیکار کنم. بعد برگشتم سمت خانه خدا که از خواب بیدار شدم

 4. Lina

  با سلام و احترام
  خواب دیدم با بعضی از آشناها در مکه هستم و قصد زیارت کعبه را دارم
  دنبال اعضای فامیل و دوستای خود میروم که با اونا یکجا به حرم بروم و در آنجا افطار نماییم اما به دلیل دیر کردن فامیلم شام آذان میده نمیتوانیم به حرم برسیم و بیدار میشوم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب حاجی شدن به خیر امده است اما اینکه در خواب شما وقت را از دست داده اید ممکن است به معنای ان باشد که باید بسیار در ایمان خود دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. پریسا مرادی

  سلام من تا حالا مکه نرفتم اما دیشب خواب دیدم که دارم میرم شمال اما یهو دیدم تو خیابانهای عربستانم و قشنگ مکه رو دیدم خانه خدارو دیدم سرمو یکم برگردوندم اونور تر مدینه النبی رو دیدم و شروع کردم به گریه کردن و دعا کردن و بلند بلند اسم حضرت محمد رو صدا میزدم و میگفتم هر کسی حاجتی داره جاجت روا شه و احساس میکردم که انکار رفتم داخلش و زیارت کردم.تعبیر خوابم چیست.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواب مکه رفتن بسیار خیر است و در تعابیر خواب به خیر از ان یاد شده است و از این رو برای شما خیر است ومی تواند نشانه ی رسیدن به مقصودی خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 6. پروین

  سلام ، خواب دیدم به سفر خارج میرفتم ما را به مکه ایستاد میکندو خود را در خانه کعبه میبینم ، و دفعتا حجاب میپوشم خانه خدا مدینه منوره ، و مسجد نبوی را یکجای میبینم ، بر خواهرم که پیشم بود برش تعریف میکنم نام خدا چقدر جای بزرگ و مقبول است ،

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب رفتن به حج بسیار به خیر امده است و ممکن است نشان از وضعیتی خیر برای شما در اینده باشد که باید بسیار از این جهت آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. فاطمه هستم از کرج

  سلام خواب دیدم به مکه رفتم برای زیارت.ساکی با خودم داشتم دادم به خانمهایی که اونجا بودن ببینن چیزایی که آوردم بدرد میخوره یا نه که کلی توش پوشه وورق ودفترچه بودولی غذا و چادر ولباس احرام رو یادم رفته بود بیارم .خانمی جوان وزیبا تومسافر خانه که منو کاملا میشناخت ولی من ایشون رو بجانمیاوردم کمکم کرد ویه لقمه نون همراه با چیزی که وسطش گذاشته بود داد ومن خوردم بعد بخاطر نیاوردن چادر یا لباس مناسب برای زیارت گریه میکردم که از خواب بیدار شدم.میشه لطفا برام تعبیر کنید

  • یاسین صداقت

   باسلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که امده است که ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده آرامش پیدا خواهید کرد اما قطعا به کمک دیگری نیاز خواهید داشت.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. علی ترک زاده

  با سلام
  خواب میدیم رفتم مکه و مدینه خیلی ساده زیارت کردم
  زیارت که تمام شد به اندازه صد متر برگشتم انگار تو صحن نجف بودم با خودم می گفتم الان دیگ خستم فردا میرم بین الحرمین
  تعبیرش چی هست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   ممکن است این خواب بیانگر ان باشد که شما در اینده به امنیتی و ارامشی خواهید رسید که پس از ان از دیگر موقعیت ها صرف نظر می کنید که نباید این امر صورت گیرد و سعی بر آن کنید که همیشه فرصت های خیر را مغتنم بشمارید.
   سربلند وپیروز باشید.

 9. حسین

  سلام من خواب دیدم که به قید قرعه اسمم برای زیارت خانه خدا در آمده است تعبییر چیست ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای بیننده بسیار خیر است و همانگونه که مشخص است می تواند به معنای رسیدن به همچون خیری باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 10. علیرضا

  سلام و خسته نباشید خواب دیدم که در مسیر به سمت مدینه و مکه هستم و گاها آنجا رو می دیدم و لحظاتی فکر میکردم یک زیارتگاه میباشد و کفش ندارم و پا برهنه هستم در ضمن بنده مکه سال 87 رفتم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند اولا در ناخوداگاه شما باشد وبه عنوان ارزوی ذهنی تکرار شود و از طرف دیگر هم برای شما خیر است و نشان از ان می تواند داشته باشد که همیشه باید به یاد خداوند باشید تا امنیت شما دائم باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 11. مهدی خوانین زاده

  سلام ، خواب دیدم از تهران با دوندگی و سرعت خیلی زیاد در خیابانها حرکت میکردم و کنارمم یک پسر غریبه بود که گاهی من از او جلو میزدم و گاهی او از من . تمام مدت خوابم در حال دوییدن با سرعت زیاد بودیم و بعد از شهر ، کمی در کنار بیابان دوییدیم و گاهی هم به قبرستان نزدیک میشدیم . ناگهان به بالای یک بلندی رسیدیم که آن پسر به من مسجد النبی را نشان داد و آن طرف مسجد النبی هم مکه و کعبه بود و خوابم تمام شد . تعبیرش چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب دویدن در خواب نشان از تلاشی در واقعیت است و از این رو این خواب را می توان به این صورت تعبیر کرد که در اینده نه چندان دور باید در راه رسیدن به موضوعی تلاشی مضاعف بکنید که پس از به ارامش و امنیت خواهید رسید.
   سربلند و پیروز باشید

 12. زینب

  خواب دیدم به حج رفته ام دارم برای خانواده عکس از اونجایی که ایستادم میگیرم داخل مسجدالنبی بودم ولی کعبه روندیدم طوافم نکردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما نشان از موضوعی می تواند باشد که در اینده به دست اید و برای شما سراسر خیر باشد و بدانید که حتما باید دست از تلاش برندارید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. محمدی

  سلام خسته نباشید
  من تو خواب دیدم که به مدینه سفر کردم و حیاط مدینه رو هم دیدم و دیدم که در حال رفتن به مکه هم هستم و با خودم میگم که چون به حج واجبه اومدم باید از گناهانم توبه کنم.
  تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب برای شما بسیار خیر است و نشان از رسیدن ایمنی و ارامش برای شما دارد به شرطی که همان موضوعات در خواب را تکرار نکنید.
   سربلند و پیروز باشید

 14. eli1090

  باسلام خواب میدیدم با مادرم مکه رفتیم ولی خانه ی خدا رو ندیدم فقط قبرستانی بودیم که خیلی قشنگ بود و زیارت اهل قبور کردیم حتی رهبر هم اونجا بود و با صوت قرآن میخوند.بعدش هم ما برای پخش غذا بین زائرین کمک کردیم.تعبیر این خواب چیه .بعد از نماز صبح خواب دیدم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و نشان از رسیدن به سعادت است امااینکه در خواب خود خانه ی خدا را ندیده اید ممکن است به این معنا باشد که باید بیشتر در ایمان خود بیفزایید.
   سربلند و پیروز باشید

 15. فاطمه

  با سلام.
  مادرم خواب دیده که من به مکه رفتم
  تعیبر چیست؟!

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بسیار خیر است و نشان از ان دارد که از مشکلی و شری که در انتظار شما ممکن است باشد به سلامت گذر خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید

 16. زری

  سلام ، فقط صحنه هایی از خوابم یادم هست در حالیکه رفته رفته خوابم در ذهنم در حال کمرنگ شدن هست. خواب میدیدم از در خانه در حال حرکت به سمت مکه و مدینه بودیم. با اتوبوس. با کاروانی که یکی از افراد ، دوست صمیمی و قدیمی من هست . در خواب کمی شوکه و شگفت زده بودم چون با خودم میگفتم: من که تصمیمشو نداشتم . و در صحنه ای از خوابم داشتیم با ماشین به مکه نزدیک و نزدیکتر میشدیم و انگار همه اهل اتوبوس و من ، همگی ناخوداگاه دست هایمان را به علامت سلام دادن به خدا بلند کردیم .

  من دستم رو روی قلبم گذاشتم و شوق و احساس نزدیکی فراوانی میکردم ، انگار به من نگاه میکرد و احساساتی که نمیشود بیشتر توصیف کرد و دوباره دستم را مانند بقیه بلند کرذم. کعبه را نمیدیدم و شلوغی و محیط اتوبوس و ادم ها نمیکذاشتند که دیده بشه ولی من چشم هامو بستم و احساسش میکردم و با خودم میگفتم ، همین کافیه . و در ذهنم این بود که الان پیاده میشیم و از نزدیک میبینم. ولی بقیه خوابم یادم نمیاد. جز یه چیزهای کمرنگی از نماز جماعت ….و نگاهی که قبل از نماز به کعبه میانداختم و دوستم در کنارم بود و هر دو و از سر شوق ، اشک های ارامی از چشممان جاری میشد و من قلبم فشرده میشد و احساس بسیار خوبی داشتم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب هم نشان از خیر برای شماست و باید بدایند که بسیار خواب خوبی است و دیگر احساساتی که در خواب داشته اید هم طبیعت رسیدن به ان لحظه است و جزو تعبیر خواب نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 17. مهدی زارع

  خواب دیدم گلدسته های مدینه را در صحن میدیدم و دعا میکردم وخدا راصدا میزدم ک من را به ارزوهایم برساند تعبیر چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این امر است که شما از حاجتی بر دل دارید و برای حاصل شدن آن به خدای خود پناه برده اید و اینکه شما باید در کنار دعا و نیایش عملتان را هم برای حل آن بیشتر کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید