تعبیر خواب سبزی خوردن

دیدن سبزی خوردن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن سبزی خوردن در خواب چیست؟

تعبیر خواب سبزی خوردن

سبزی دیدن در خواب شکل های گوناگونی دارد که باید با توجه به نوع سبزی خواب شما تعبیر گردد.


تعبیرخواب سبزی تربچه

تربچه دیون کوچک و بدهی های خرد است به خصوص اگر در خواب دسته تربچه ببینید. پولهایی که اندک اندک خرج می کنیم و از این و آن می گیریم و بدهکار می شویم تربچه است که چون جمع گردد یک بدهی سنگین به وجود می آورد.

تربچه همان بدهی کوچک است و دسته تربچه مجموع بدهی های خرد ماست که در خواب ظاهر می شود.

اگر در خواب ببینید دسته تربچه سرخ و خوشرنگ دارید که می خورید یا بر سفره می نهید دین کوچکی پیدا می کنید که بعدا موجب نگرانی شما می شود.

گرفتن تربچه از دیگران و کندن آن از زمین هم همین تعبیر را دارد. اگر تربچه هایی داشتید و نخوردید و دور ریختید تعبیرش اینست که از دیون کوچک راحت می شوید.


گشنیز از سبزی هایی است که خوب شناخته نشده و معبران نوشته اند غصه و ناراحتی است.

برخی از معبران کهن نوشته اند گشنیز بیماری است و چنانچه در خواب ببینید که گشنیز می خورید بیمار می شوید که البته بیماری خود موجب غصه و ناراحتی است.


تعبیر خواب سبزی ریحان

برخی از معبران کلا ریحان را در میان سبزی ها خوب ندانسته و به غم و رنج مخصوصا به گریستن تعبیر کرده اند و برخی دیگر آن را خوب شناخته و فقط کندن ریحان را از زمین خوب نشناخته اند.

ابن سیرین می گوید دیدن ریحان در خواب خوب نیست مگر این که از زمین کنده شود که دلیل گریستن است. نفایس ریحان را در زمره سبزی های خوب شناخته.

دیدن ریحان اگر سبز و تازه و خرم و به وقت باشد خوب است و اگر غیر وقت و پژمرده باشد خوب نیست. بوی ریحان خرمی است.


تعبیر خواب سبزی شنبلیله

شنبلیله گیاهی است بد طعم و نازیبا ولی بسیار پر خاصیت. گیاهی است که وجودش اساسی نیست ولی در بیشتر غذاها که با سبزی تهیه می شود از آن استفاده می کنند و وجودش را ضروری می دانند لذا معبران شنبلیله را به ناصح و مربی خشن و دلسوز تعبیر کرده اند.

تعبیر خواب شنبلیله
تعبیر خواب شنبلیله

کسی که با زبان تلخ انسان را نصیحت می کند و شنونده را می رنجاند لین دلسوز است و خیر ما را می خواهد.

اگر در خواب شنبلیله ببینیم چه بخوریم، چه پاک کنیم، چه بخریم و چه از مزرعه بکنیم یا کسی به ما بدهد، فرق نمی کند، به هر حال چنین کسی در زندگی ما پیدا می شود که البته وجودش مغتنم است.

این ناصح دلسوز تلخ زبان برای دختران و پسران جوان پدر یا مادر است.

برای زن جوان مادر شوهر خوب و مهربان است و برای دیگران دوست یا مربی یا پیر و مرشد و بالاخره کسی که از او حرف شنوی داریم و او خیر ما را می خواهد.

همچنین بخوانید: خواص شنبلیله

تعبیر سبزی خرفه

تعبیر خواب سبزی خرفه چیست
تعبیر خواب سبزی خرفه چیست

خرفه یک نوع سبزی است که معمولاً به صورت خودرو در کنار چشمه ها میروید.

به ندرت ممکن است در خواب سبزی خرفه ببینیم و به درستی تشخیص دهیم که خرفه است اما اگر دیدیم حکم دیگر سبزی ها را دارد (مانند ترخون) و به نوشته معبران کهن دیدنش نشان فکر و خیال است و خوردن و داشتن آن دلیل غصه و نگرانی.

اگر کسی در خواب خرفه به شما داد و شما آن را شناختید یا دهنده تصریح کرد که آنچه می دهد خرفه است، موجبی پیدا می شود که کسی برای شما اندوه و غصه به وجود می آورد ولی اگر در خواب نگرفتید یا گرفتید و دور ریختید خوب است چون از غم رهایی می یابید.

چیدن و دادن سبزی خرفه به دیگران نیز همین تعبیر را دارد به این معنی که شما برای آنها غصه به وجود می آورید و اگر در سفره بود بین زن و شوهر اختلاف منجر به کدورت پیدا می شود.


تعبیر خواب قرمه سبزی

تعبیر قورمه سبزی

قورمه گوشت، نعمت یا پولی است مانده که دیگری اندوخته و ذخیره کرده ولی به شما که بیننده خواب هستید می رسد اما این نعمت پول ملال انگیز و دردسر آور است.

قورمه اگر گوشت خالی باشد نعمت و پول بی دردسر است.

اگر چربی داشته باشد دردسر آور است.

اگر شور و نمک سود باشد غم انگیز و ملال آور می باشد.

در اصطلاح قورمه گوشتی است نیم بریان که با چربی خود گوشت و نمک فراوان در خیک و کیسه می کنند و برای زمستان باقی می گذارند.

قورمه هر چه بیشتر چرب و نمک سود باشد دردسر و غم و اندوه آن بیشتر است.

اما قورمه سبزی نعمتی است تفنن آمیز و سرگرم کننده و شادی بخش. مثل مجانی به یک تور گردشی رفتن.

اگر در خواب ببینید که قورمه سبزی می خورید، به خصوص اگر این غذا را دوست داشته باشید، به چنین نعمتی می رسید.

قورمه سبزی چون آمیخته ای است از سبزی های معطر و مختلف و گوشت، نعمت تفنن آمیز تعبیر می شود به شرطی که ترش و شور نباشد.


خوردن کرفس در خواب غم و اندوه است چه به وقت و فصل باشد و چه بی هنگام ولی دیدن کرفس به خصوص اگر تازه و سبز باشد طراوت و سرسبزی و فرح و انبساط است.


خواب های مرتبط با سبزی


☺ تعبیر خواب «سبزی خوردن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «سبزی خوردن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


25 دیدگاه

 1. سارا

  سلام خواب دیدم یه زمین کشاورزی که محصولش سیب زمینی بود دزد رفته بود تو زمین و میخواست محصول رو بدزده تفنگ دستش بود با تفنگ زد تو لوله آب که آب زمین رو برداره بعد انگار آب قطع شد مردم نزاشتن بعد یهو دیدم توی خونه ی مادرم کلی آدم آشنا و غیر آشنا هستن و دارن سفره های طول و دراز میندازن منم تو این جمعیت و سفره بشقابای پر از سبزی خوردن رو دیدم
  البته ما در واقعیت یه زمین کشاورزی بزرگ داریم که سالیان خواهر برادرام نمیزارن بفروشیمش

 2. بهار

  سلام من خواب دیدم تویک جای برگی که مثل یکخیابان بزرگ بود مراسم عزاداری امام حسین (ع)بود که آش می دادند من وبا چند نفر از خانوادام ومن نذر کرده بودم تو سبد سبزی خوردنی بزارم

 3. …..

  سلام مادر من خواب دیده سبزی خریده ولی عموم بردش ممنون میشم بگین تعبیرش چیه

 4. ویسانی

  باسلام
  من خواب دیدم چندنفر از خانواده ام فوت شدن برگشته بودن خونه پدریم بعد سفره پهن کرده بودیم و داشتن سبزی میخوردن سفره رو خیلی بد چیده بودیم بعد ناراحتی کردم که چرا سفره رو خوب نچیدیم دختر خواهرم که فوت شده تو خواب بهم گفت اشکالی نداره این آدمها که سبزی میخورن همشون مرده ان نمیدونن چه خبره خودتو ناراحت نکن.
  تعبیر خوردن سبزی این مرده ها توخواب چیه

 5. رضا

  سلام من خواب دیدم مادرم یه قابلمه سیب زمینی پخته شده آورد پیش من که پوست سیب زمینی ها رو بکنم و بغل پدر مرحومم نشسته بودم وفقط من پدر را می دیدم ولی مادر او را نمی‌دید وشروع کردم پوست سیب زمینی هارا کندن که ای یکی از این سیب زمینی ها مورچه و موریانه وتخم حالا موریانه بود یا مورچه نمیدونم که دیدم اومدن بیرون از لای سیب زمینی وچند تا مگس هم بیرون اومد ومن اون سیب زمینی رو گذاشتم کنار و مورچه ها زرد داخل سفره رو داشتم با سفره جمع کنم که بندازم بیرون این تعبیرش چی هست ممنون

 6. الهام

  سلام من خواب دیدم سبزی خوردن دارم میخرم اون اقا خیلی گرون گفت بعد از مغازه دراومدم بیرون یدفعه ی ماشین پر از سبزی دیدم که داره میفروشه و رفتم از اون خریدم بردم خونه ی مامانم،تعبیر خواب من چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب شما می تواند نشان از انتخابی باشد که در اینده باید عاقلانه انجام دهید که هم برای شما خیر است و هم برای خانوادیتان که منجر به سلامتی شما خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. maryam19

  با سلام من خواب دیدم موقع غذا خوردن تو سبزی خوردن مو بود که مو رو کشیدم بیرون ولی دیگه نمیدونم غذا خوردنو ادامه دادم یا نه با تشکر

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب می تواند به این معنا باشد که در اینده برای شما در رزق و روزیتان ممکن است خلایی پیش بیاید که باید ان را رفع کنید و از این رو بسیار در رفتار و انتخاب هایتان دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. مهسا

  من خواب یه عالمه سبزی تو خونه پدرم دیدم که انگار خواهر شوهرامم اونجا بودن و اورده بودن ما پاک کنیم نمیدونم درست که سبزی ها پاک شده بودن یا قرار بود تازه پاکش کنیم ولی مقداریش سر سینک ظرفشویی بود گویا برای شستن سبزی ها اورده بودن .ممنون میشم تعبیرش رو بگید

 9. مهسا

  من خواب یه عالمه سبزی تو خونه پدرم دیدم که انگار خواهر شوهرامم اونجا بودن و اورده بودن ما پاک کنیم نمیدونم درست که سبزی ها پاک شده بودن یا قرار بود تازه پاکش کنیم ولی مقداریش سر سینک ظرفشویی بود گویا برای شستن سبزی ها اورده بودن .ممنون میشم تعبیرش رو بگید چون کنار این خوابم خواب ماهی هم دیدم که پدرم ریخت ماهی های اکواریومی رو به حالت اینکه دور بریزه و نخادش تو چرخ نون خشکی فروشه.

 10. مرتضی

  سلام . خواب دیدم دامادمون برایمان یک مقداری سبزی خوردن آورده و گفت بفرمایید . ما بهش نگفته بودیم بخره یا بیاره ولی اون آورد و گفت این سزیها مال شما . لطفا بفرمایید تعبیرش برای من و برای دامادمون که پسرعمویم هست چیه؟ ممنون از لطف شما

 11. انتصار

  باسلام
  خواب دیدم خانمی به ما یه عالمه سیب زمینی پخته وگوشت چرخ کرده ونون داد ومن وخواهرم سیب زمینیارو پوست می گرفتیم خواهرمم میگفت باگوشت چرخ کرده عدس پلو درست کنیم ممنون میشم تعبیرش رو بهم بگین

 12. B.m

  سلام ،همسرمن ۵ماهه فوت کردن ،خواهرم دیشب خواب دیدن من داشتم برای ایشون سبزی خیرات میکردم وباعجله میخواستم کل سبزیهای مغازه رو از فروشنده خریداری کنم وبسته های بزرگ سبزی رو تند تند میزاشتم روی ترازو، تعبیرش چی هست ؟ممنون میشم پاسخ بدید

 13. خانم حسینی

  سلام من حدود ساعتهای ۸شب کنار بخاری خوابم برد بعد تو عالم خواب دیدم منو خواهر کوچیکم که تو بازارمانندی بودیم راه می‌رفتیم قبلی که با خواهرم راه برم دم در مسجدی واستاده بودم نمی‌دونم که یه کاسه عدس بود یایه پلاستیک سبزی کوچیک بود رو زمین بود اومدم مثل یه حاله تو خواب بود که ورش دارم دیدم یه ماشینی جلو پام‌ واستاد یه عاقای قیافش مشخص نبود تو ماشین بود از این شنلهای شیطانی تنش بود خاست از زمین اون کاسه یا سبزی رو برداره سری چنگ زدم خودم برداشتم و داخل مسجد دویدم خواهرمو پیدا کردم از مسجد زدیم بیرون وسط راه به یه میوه فروشی رسیدم رفتیم داخل بدون این که خبر داشته باشیم اینجا میوه رایگان میده بعد یه پلاستیک پر خیار به خواهرم میده یه پلاستیک سبزی تازه البته خوردن بود بهم میده ازش درخواست دیگم میکنم ولی بهم نمیده بعد با خواهرم از مغازه میام بیرون…میشه بگین تعبیر خوابم چی بوده

 14. مهری مختاری

  سلام چندین بار خواب سبزی خوردن دیدم اولین بار خواب دیدم داداش بزرگم فروشنده ی سبزی خوردنه ولی تمام سبزی‌ها یخ زده س و ازش خرید نکردم. دومین بار خواب دیدم عموم یک فرقون پر از تمام سبزی‌ها اونم دسته ای و ترو تازه و سبز و خوشرنگ برام آورده و منو مامانم باهم سبزی‌هارو پاک کردیم. سومین بار هم که دیشب بود خواب دیدم مامانم 4کیلو سبزی خوردن پاک کرده برام آورده داداش بزرگم تو سینک ظرفشویی در حال شستنه و ته سینک هم پر از تربهای حلقه حلقه شده س ولی داداشم سبزی‌هارو میشوره و هي تعریف و تمجید میکنه از سبزی‌ چون خیلی ترو تازه بود.ممنون میشم تعبیرش رو برام بگین.

 15. سجاد

  سلام خواب دیدم از همسایه فقیرمون یک بشقاب سبزی تازه با یکی از دوستام بودم برامون یک بشقاب سبزی تازه آورد و خوردیم من سبزی تازه رو گذاشتم لای نون خوردم دوستم هی میخورد و میگفت خوشمزه است گفتم عیبه زیاد نخور و من رفتم ..

 16. مژگان آاهنین جام

  سلام
  من خواب دیدم شوهر خاله شوهر نوشابه ولی آب زمزم هم درون او بود به مادرشوهر داد بعد یک عده زن با چادر سیاه دختر عمه شوهرم که دکترها او را جواب کردند به خانه پدرشوهرم آوردند موقع رفتن دیدم یک نفر یک فرقون از انواع سبزی برایشان آورد من دو عد تربچه و چند سبزی ریشه دار که فعلا یادم نیست برداشتم درون تنگ آب گذاشتم و به خانه خودم بردم ، لای سبزی فرقون ترخون هم بود ولی من برنداشتم
  لطفا تعببر کنبد تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب سبزی خوردن ممکن است به این معنا باشد که به معنای کلی ان خیر است و نباید از بابت ان نگران باشید و از طرفی هم ممکن است به این معنا باشد که در اینده برای شما موضوعی رخ دهد که سبب شود که به خیری دست یابید و برای ایشان هم انشالله به معنای شفا باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 17. Salami

  سلام ببخشید من خواب دیدم با خانواده خالم بودم بساط غذا و شام بود بعد یه ظرف حاوی سبزی تازه یه سبزی خاص مث ریحون و نعنا پر بود و مدام تعارف میکردن که بخور از این سبزی ها بعد من نونم رو ک برداشتم هیچی جز سبزی نبود که لاش بذارم و با خودم فک میکردم حتی پنیر هم نیس فقط ی قوطی چن تا دونه گردو دست پسر خالم بود ولی میسر نشد بخورم و کم بود و نگاه که میکردم فقط یه تکه نون تو سفره بود ولی من نون و سبزی میخوردم .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب ریحان خوردن و نعنا خوردن به خیر چیزی نیامده است و از این رو ممکن است نشان از غمی باشد که بهتر است حتما صدقه ای بدهید.
   سربلند و پیرو زباشید

 18. پری

  سلام من دیشب خواب دیدم مادر در جایی دیگه که نمیدونم کجا بود در چند باغچه از انواع مختلف سبزی کاشته بود به من گفت برو ببین وقتی که رفتم دیدم شخص دیگری سبزیهارا چیده بود بعد من ناراحت شدم ظاهراً سبزیهارا پس داد سبزی ها خیلی تازه و شاداب بودند .جایی دیگر انگار خودم در حال سبزی چیدن بودم و به دیگران هم میدادم همه سبزی هارا تقسیم کردم انگار

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب سبز کاشتن آمده است که می تواند به این معنا باشد که کاری خیر را شروع کرده اید و این خود نشان از رسیدن به نتیجه ی ان است.
   سربلند و پیروز باشید

 19. fatima

  با سلام و احترام شوهرم خواب دیده که از فروشنده سبزی خوردن که روی گاری میفروخته قصد خرید داشته و گفته ۰.۵ کیلو میخوام ولی فروشنده گفته نمیشه دسته ای هست و باید کل دسته را ببری و شوهرم بیدار شده اگه تعبیرش بگید ممنون میشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به این صورت دارای تعبیر باشد که در اینده برای ایشان موقعیتی پیش خواهد امد که ممکن است سبب طراوت و تازگی در زندگیتان شود و از این رو باید بسیار در حفظ ان اگاه باشید و به مسایل دیگر فکر نکنید.
   سربلند و پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید