مجله آلامتو

تعبیر خواب زن

دیدن زن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن زن در خواب چیست؟

زن در خواب تعبیرش چیست؟

ابن سیرین نوشته زن جوان در خواب شادی و مقصود مرد است و گرفتاری های آن مرد.

معبران دیگر نیز تقریبا همین نظر را ابراز داشته اند.

خانم آیتانوس می گفت زن در خواب برای مرد هدف است و برای زن دشمن و رقیب.

دیدن زن شناخته شده و معروف در خواب هیچ تعبیری ندارد. حتی اگر زنی را در خواب ببینید که هیچ شباهتی بین او و زن شناخته شده نباشد اما در عالم خواب فکر یا احساس کنید که مثلا او آن زن معروف است باز هم خواب شما بی تفاوت و قابل تعبیر می باشد.

زن موقعی در خواب صاحب تعبیر می شود که مجهول و ناشناخته باشد و شما در خواب فقط او را به عنوان زن ببینید و بشناسید.

پس با تفاسیر دیدن زن برادر، زن دایی، زن عمو و … یا دیدن دختر فامیل در خواب تعبیر خاصی نخواهد داشت.

در چنین صورتی دیدن زن در خواب برای مرد هدف و مقصود است و برای زن رقیب و دشمن. زیبایی و زشتی آن زن عظمت یا حقارت هدف را باز می گوید و همین طور برای زنان بی خطر یا خطرناک بودن رقیب و دشمن را حکایت می کند.

معبران حتی چاقی و لاغری زن را دخیل دانسته اند ولی چون معیار پسند زن در زمان های مختلف فرق می کند ، چاقی و لاغری را معیار نمی گیریم. مثلا نوشته اند زن خوب و فربه فراخی نعمت باشد و زن زشت و لاغر قحطی و تنگی.

از امام صادق علیه السلام نقل می کنند که زن در خواب شادی و مقصود است و شغل موفق و فراخی نعمت.

توضیح درباره زن بسیار طولانی می شود لذا با درک معنی زن در خواب تعبیر و تشخیص خواب ها را به خود بینندگان خوابها وا می گذاریم چرا که با در نظر گرفتن مطالب گفته شده تشخیص آسان می شود.

این نکته نیز باید افزوده شود که زنان خویشاوند هم در زمره زنان معروف هستند و تعبیری ندارند.

تعبیر خواب «زن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «زن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

48 دیدگاه

 1. محمدم در

  سلام
  در اول شب ساعت یک نیمه شب خواب دیدم زنی باردار از راه پله خونه ما که طبقه چهرم هستیم داره میادبالا و راه پله سوم هست و اوضاع بحرانیه و راه پله آتیش گرفته و شعله داره و اون زن داره میاد بطرف خونه ما و کمک میخواد و شعله ها دود نداشت.تعبیرش چیه خوبه یا بده

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در تعبیر خواب زن باردار آمده است که نشان از تحول نو در زندگی است و به گفته تام چت ویندرا:
   تعبیر آبستنی زندگی پر بار تازه است. اگر کسی در خواب انسانی و یا زنی آبستن ببیند تعبیرش به این طریق است که در آرزوی زندگی تازه ای به سر می برد که پر از مایه های امید و امکانات نیکو باشد
   خواب دیدن آبستن به هر صورت مقدمه ای است بر تلاش فردی که برای رسیدن به موقعیت و امکانات بیشتر سعی می کند و چنین خوابی که خودش طالع است نیروی قوی پا نهادن وپیش رفتن در راهی را که آرزویش وجود دارد ایجاد می کند اینکه آتش هم در خواب نشان از اتفاقات مهم برای شما است که ممکن است
   در آینده مرتکب اشتباهاتی شوید. ویا همچنین ممکن است قرار ملاقات مهمی داشته باشید که آن را از دست ندهید. بنابراین مراقب باشید و از این پیشامد جلوگیری کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. ارمان در

  سلام من از خانوم خانمم چند ساله جدا شدم دیشب خواب دیدم که اومده پیشم من ارش پرسیدم میای دو باره با هم زندگی کنیم اون خندید جواب داد چرا نمیشه،میخواستم بدونم تعبیر این خواب چی هست،مرسی

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان از حس درونی شماست که هنوز به همسرتان احساسی دارید و هنوزکاملا از بین نرفته است و باید خدمت شما عرض کنم که این خواب می‌تواند نویدی برای شما باشد که همسرتان به شما میلی دارد. و خواب شما خیر است.

 3. ارمان در

  من از خانوم خودم یکسال جدا شدم من اصلا راضی به جدا شدن نبودم و همه کار واسش کردم ، ولی هر شب خوابشو میبینم در این یکسال اکثر شبها خوابش رو میبینم،

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خواب هایی که تکرار می شوند معمولا تعبیر ندارند و این خواب بسیار طبیعی است و به علت فقدان حضور یک فرد در عالم واقع ذهن ما برای ارضای احساساتمان در عالم خواب این خواب ها را تدارک می بیند.
   سربلند و پیروز باشید

 4. مجتبی در

  سلام من توی خواب دیدم به یه جای شلوغ هستیم همه تقریبا اشنا بودن بعد تواین حین خانومم من رفت پیش یکی از فامیل روی پاهاش نشست منم با طرف دعوام شد زدم تو گوش طرف وتو این حال گریه کرد و دعوا رفت بعد با خانومم رفتیم توی اتاق بغلی خیلی بهم ریخته بود تا جایی که شلوار پیدا نمیکردم تا بیرون برویم تو حالت دنبال شلوارم میگشتم با خانومم بحث میکردم چرا این کار رو کردی اونم توضیح داد که اون قبل از اینکه اون طرف ازدواج کنه با هم شرط بسته بودن اون که روی پاهاش بشینه واون کسی که بااون ازدواج کرده دوست خانومم بوده اینادو البته تو خوابه میدونم که اون طرف دوست خانومم نبوده یه غربیه س زن اون فامیلمون بعد من تا شلوارم رو پیدا کردم که بریم بیرون تا بیرون صحبت کنیم چونکه تو خواب هنوز خونه شلوغ بود منم گفتم بریم بیرون صحبت کنیم که از خواب پریدم .
  اینم بگم که این خواب رو بعد اذان صبح دیدم دقیقا اذان گفته بودن یادمه چون گوشی اذان میگه

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   الگوی اصلی موجود دراین خواب به زن مربوط نیست بلکه الگوی ان خیانت است و الگوی دیگری نیز وجود دارد که شلوار است و این خواب بدین شکل دارای تعبیر است که تعبیر شلوار در خواب به معنای روابط جنسی است و ممکن است که شما از نظر روابط جنسی دچار تشویش بشوید و همان امر سسب کاهش عزت نفس شما بشود که نتیجه ی ان تعبیر این خواب است اما برای دانستن بیشتر تعبیر این خواب از نگاه بییننده ی ان که شما هستید دو لینک زیر را هم مطالعه فرمایید.
   تعبیر خواب خیانت آلامتو
   تعبیر خواب شلوار آلامتو
   سربلند و پیروز باشید

 5. عدنان در

  سلام من زنم را دارم طلاق میدم ولی او را در خواب دیدم که او در حاله گریه است تفسیر انا چیست

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر این خواب کمی مشکل است و شاید به افکار شما بازگردد زیرا همانگونه که حتما در متن نیز خوانده اید تعبیر خوابی که در آن زنی شناس را ببینید معمولا وجود ندارد و احتمالا شما در افکارتان در عالم واقع به این می اندیشید که احتمالا آن کسی که از جدایی شما خسران میکند همسرتان است و به همین دلیل ایشان را در خواب افسرده و گریان دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. من خواب دیدم رفتم تالار به خواهرم گفتم من برم ببینم عروس چه شکلی شده رفتم دیدم برادرم و در لباس دامادی دیدم ولی زنی که دیدم یک نفر دیگر بود ولی در کنار داداشم که دامادهست با لباس عروس دیدم اصلا هم قیافه زن داداشم نبود بعد تو خواب گفتم اینکه اون نیست

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر این خواب ممکن است بدین شکل باشد که شما احساسی بر این دارید که خانمی که جدیدا به خانوادیتانن اضافه شده است ان چیزی و شخصی که نشان می دهد نیست و این نشانه از کنکاش ذهن شما برای دست یابی بدین موضوع دارد و این به این شکل میتواند تعبیر پیدا کند که شما حس می کنید که نطرتان نسبت به ایشان به نظر دیگران ارجحیت دارد و شما قضاوت صحیحی نسبت به شخصیت ان خانم کرده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. من خواب دیدم تو یه کافه هستم با شوهرم بعد میرم با یه دخترهصبحت میکنم وقتی برمیگردم دیدم صندلی بغلی شوهرم یه خانوم نشسته بود و داشت با شوهرم حرف میزد و کیک من که رو میز بود برداشته بود داشت میخورد . من به شوهرم تو خواب گفتم کیه . گفت هیس هیچی نگو . تروخدا بگید تعببیرش چیه

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خواب شما نشانه از المان های در ناخوداگاهتان دارد که بیانگر این موضوع است که شما در زندگی مشترکتان احساس امنیت نمیکنید و به دلیل خاطراتی که در گذشته ی ذهن شما هستند این المان ها خود را در خواب شما نمایان می کنند.
   و اینکه شما در خواب دیده اید که همسرتان در جواب شوال شما موضوع را نفی می کند بیانگر این حقیقت است که در زندگی شخصیتان،نمی توانید آنگونه که باید با همسرتان راجع به آنچه که برای شما سوال است صحبت کتید.
   پس سعی بر آن کنید که حتما مشکلاتتان را با همسرتان مرتفع کنید که این نوع خوابها ادامه نداشته باشند.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. سلام خواب ديدم باكسي كه قبلا جندسال دوست بودم اومده بخوابم ولي نفهميدم شاد ياناراحت حتي ازدواج كرده جندسري مياد بخرابم

 9. حدید صادقی در

  من زنی شوهر دار را بخواب دیدم با هم معرفی شدیم اما بسیار دور رفت این چی تعبیری دارد ؟

 10. من خانم هستم و زنی را هر شب میبینم که مدتهاست برای من توطیه و بدگویی میکند. دوستی داشتم که به گفته خودش از طرف این زن انقدر بد گفته که دوستم با من قطع رابطه کرد. با اینکه به این زن فکر نمیکردم ولی هر شب در خواب می بینمش.

 11. ناشناس در

  سلام من خواب دیدم می خواهم با زن همسایه دوشت شوم و سر سفره شماره تلفنش را برای من گذاشت

 12. شازده در

  سلام.خواب دیدم شوهرم حرفی که دربیداری زده بود دروغ بوده ودرکل به من خیانت کرده ایشون ۵۵سالشه ودرخواب دختر۱۷ساله ای راعقدکردوقتی دستش روشدگفت باشه من همه زندگی بشمامیدم برم بااون باشم بعدشم گفت من با۷زن رابطه دارم ممنون میشم خوابم راتعبیربفرمایید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما به این شکل تعبیر میشود که به گفته معبران دیدن خیانت در خواب به ذهن بیننده خواب و افکار شما بر میگردد و باید به خدمت شما عرض کنم که این خواب محتمل است به علت ناراحتی شما از همسرتان شکل گرفته باشد و وقتی همسر به زن بی محبی نشان میدهد افکاری برای شما درست خواهد که این خواب از انها نشات خواهد گرفت . جای نگرانی نیست .
   سربلند و پیروز باشید .

 13. وحید بهزادی در

  در خواب دیدم زنی پشت پرده نازک نشسته و پشتش به من است ولی صورت نورانی دارد آنقدر نورانی که مانند چراغی سبز و زرد دیده میشود
  او به من گفت مواظب خودت باش و همیشه به حرف های من گوش بده و همیشه دعای تو را میشنوم و همیشه شاکر خدا باش و همیشه مواظب تو هستیم.

 14. سلام خواب دیدم یکی ازبزرگترین رهبران جهان منوبه کاخ خوددعوت کرد خودش رفت کارکوچکی انجام دهدکه ناگهان باگروهی اززنان زیباوخوشرومواجه شدم که به من نظرداشتن دراون کاخ ومن ازاین کارامتناع کردم

 15. سلام خواب دیدم یکی ازبزرگترین رهبران جهان منوبه کاخ خوددعوت کرد خودش رفت کارکوچکی انجام دهدکه ناگهان باگروهی اززنان زیباوخوشرومواجه شدم که به من نظرداشتن دراون کاخ

 16. سلام
  بنده همیشه خواب میبینن که شوهرم زن دوم داره
  و این خواب همیشه برام تکرار میشه با اینکه تو خواب اون زن را تشخیص نمیدم کیه
  با این وجود شوهرم اصلا از این فکرا نداره اما واقعا دیگه مو ضوع این خوابها کلافه ام کرده

  بهم گفتن ک تعبیر خوابت اینه ک شوهرت کار خوب گیرش میاد و وضعش خوب میشه
  خواستم بدونم درسته این تعبیر یا نه؟؟؟؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خانم آیتانوس می گفت زن در خواب برای مرد هدف است و برای زن دشمن و رقیب.دیدن زن شناخته شده و معروف در خواب هیچ تعبیری ندارد. حتی اگر زنی را در خواب ببینید که هیچ شباهتی بین او و زن شناخته شده نباشد اما در عالم خواب فکر یا احساس کنید که مثلا او آن زن معروف است باز هم خواب شما بی تفاوت و قابل تعبیر می باشد.زن موقعی در خواب صاحب تعبیر می شود که مجهول و ناشناخته باشد و شما در خواب فقط او را به عنوان زن ببینید و بشناسید.
   سربلند و پیروز باشید .

 17. ادریس در

  تعبیر من چیه هر ماه هفت هشت شب دختر زیبایی مهربان نماز خون به خوابم می اید صبح که بیدار میشوم هیران پریشان هستم کاشکی در حقیقت وجود داشت

 18. نازنین در

  سلام من خواب دیدم که 3تا زن میانسال ولی زیبا بالباس سفیدوچندتا تسبیح به گردن داشتن انهارا صدازدم وازانها خواستم برام دعاکنن بعدگفتن توچه کاره ای گفتم خادم امام حسین گفتن کدوم گفتم همون امام حسین گفتن باشه برات دعامیکنیم ودورکمریه حالت کمربندولی پارچه سبز

 19. در خواب در روستایی دختری جوان امد من را بوسید من ازپشت سر لحضه ای سینه هایشرا مکیدم

 20. امیررصا در

  سلام
  خواب دیدم با پدرم وارد یه پاساژی شدم و زنی را دیدم زیبا سمت او که رفتم او خود هم سمت من آمد و جایی نشستیم و معاشرت کردیم بعد او شماره گوشیش رو وارد گوشی من کرد و دعوتم کرد به یه مراسمی فکر کنم بعدشم برگشتم پیشه پدرم که او داشت با مردی حرف میزد ، تعبیر خواب چه می تواند باشد ؟

 21. بنیامین در

  سلام من خواب دیدم دارم در یک پارک راه میروم و مقصدم خونه بود
  در مسیر که داشتم میرفتم دیدم یک دختر کنار من راه میرود اول مهلش نذاشتم بعد که دیدم دار دنبال میکنه فهمیدم قصدش از این کار دوست شدن با منه من هم با کمال میل با او دوست شدم وتا خونه با هم حرف زدیم و حتی او را به داخل خونمون هم بردم و روی مبل نشسته بودیم و از اخلاق های هم دیگه میگفتیم اسم او هم پرسیدم گفت
  آرزو
  ترو خدا یکی تعبیرشو بگه
  در ضمن ۱۷ ساله هستم

 22. سلام خسته نباشید من خوابمو تقریبا اصلا یادم نیس فقط یادمه ک رفتم تویه پایتژ داشتم ویترین هارو میگشتم ک ی خانوم غریبه ک نمیشناختم از روبه رو اومد و حین اینکه داشت نگاهم میکرد رد شد، سالن پاساژ حالت گرد داشت دوباره داشتم مغازه هارو میدیدمک دوباره اومد و باز زل زده بود بهم انقدر ترسیدم ک از خواب بیدار شدم، چیه تعبیرش؟

 23. من خواب دیدم یه زن زیبا امد خونمون و بهم یه مقدار لباس از لباسای خودشو داد تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   ز امام صادق علیه السلام نقل می کنند که زن در خواب شادی و مقصود است و شغل موفق و فراخی نعمت.
   توضیح درباره زن بسیار طولانی می شود لذا با درک معنی زن در خواب تعبیر و تشخیص خواب ها را به خود بینندگان خوابها وا می گذاریم چرا که با در نظر گرفتن مطالب گفته شده تشخیص آسان می شود.این نکته نیز باید افزوده شود که زنان خویشاوند هم در زمره زنان معروف هستند و تعبیری ندارند.
   سربلند و پیروز باشید .

 24. فاطمه در

  باسلام
  خواب دیدم در مسجدی خانمی سید به سمت من آمد و تسبیحی که لای دستمال کاغذی پیچیده را به من میدهد و میگه یه خانمی گفته مشکل داری اینو بهت بدم.تعبیرش چی میشه؟

 25. محمد عزیزپور در

  سلام من خواب دیدم یه زن زیبا و با لباس مناسب با من بود در صورتی که همسر خودمم بود ودر کنار من نشسته بود ومنم بهش یه حس عجیبی داشتم همونجور که به همسرمو که دوست دارم

 26. احمدرضا در

  سلام من پسری 14 ساله هستم خواب دیدم که بایک دختری زیبا سفیدباموهایی زرد باهم شادبودیم صحبت میکردیم وبسیارصمیمی بودیم تعبیراین خواب چیست؟

 27. احمدرضا در

  سلام من خواب دیدم که رفتم پیش یه دختر زیبا سفید باموهای زرد بااو صحبت می کردم وباهم صمیمی بودیم تعبیر این خواب چیست؟

 28. سلام
  دیدن این خواب که :
  زن آدم شده زن برادر خودش و یا اینکه زنت در اصل زن برادرت بوده و تو باهاش میخوابیدی
  چه تعبیری داره ؟

 29. خواب دیدیم همسرم رفت خونه یه دختر منم باخودش برد رفتم تو دیدم خیلی باهم صمیمی هستن و هرچی با شوهرم حرف میزدم انگار حرفای منو دیگ‌نمیشنید یه مدتم اوردش انگار خونه پیش خانوادم و من همش گریه میکردم و همسرم هرچی از دختر بهش میگفتم فقط میگفت اون بهترینه خیانت و اینا نبود ولی عجیب روی این دختر حساس بود گریهای منم تاثیری نداشت با دختر حرف میزدم عین این بدکارا یه چیزی میگفت بیشتر گریه میکردم و شوهرمم تو خواب اصلا محل نمیذاشت
  این خواب تعبیری داره الان دیدم خیلی بد بود بهتر از این نمیتونستم توضیح بدم

 30. سلام خواب دیدم دختری صرف شیشه ای قرمزی بهم داد گفت این خون بهای من است حواست باشه نشکنه

  • محسن خان در

   اگه ازدواج نکردی هنوز منتظر باش واگه ازدواج کردی اونوقت سعی کن دختره مردم رو خوشبخت کنی واون شیشه معناش عمرشه که به باد ندی وخوشبختش کنی داداش

 31. سلام علیکم
  بنده مادرم خواب دید رفتن به سفره مکه بعد دایی هام شوهرش دادن در صورتی که شوهر داشتن،دوتا زن آمدن پیشش صحبت کردن با پسرتون صحبت میکنیم نگران نباشید ،مادرم گفتن من این کسی که باهاش ازدواج کردن رو نمیخوان.تعبیر این خواب چی هستش؟

 32. من دوستم خواب دیده که با همسرم و همسرش رفتیم یه جای بیابونی که من از تپه میرم بالا یه زن چادری روی تپه وایساده بوده من اونو ابجی صدا میکنم و باهم حرف میزنیم،بعدش دوستم و همسرم میان بالای تپه میبینن یه اتاقی هست توش 8 تا زن بد کاره هستن،منم همچنان داشتم با اون خانومه بد چادری حرفرمیزدم،ممنون میشم راهنماییم کنین خیلی فکرم مشغوله

  • محسن خان در

   مراقب شوهرتون باشید آبجی مریم یه موقع گول شیطان رو نخوره پاشو کج بذاره واونی که دیدین شیطان بوده وهمچنین اگه دوستتون آدم خوبی نیس نذارید باشوهرتون هم کلام بشه وتنهاشون نذارید

   • سلام من خواب دیدم از خیابونمون بالا میرم وا خیابونمون جوونای پولدار با ماشین مدل بالا رد میشن .بعد خیلی سرسخت وارد یه ساختمون میشم وبالا میرم میبینم جوونا همه اونجان و کلی دختر و زن هست .بعد دیدم تو یه اتاقی یه جوونی درحال سکس با زندایی ام هست ومن هم برای اون جوون دختر میارم.ممنون میشم تعبیرشو بگین خیلی گشتم پیدا نکردم.

نظر خود را بیان کنید