تعبیر خواب دشمن

دیدن دشمن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن دشمن در خواب چیست؟

دیدن دشمن قدیمی در خواب چه تعبیری دارد

تعبیر خواب دشمن، منوچهر مطیعی

دشمن قیافه مشخص و معینی ندارد که در خواب بتوان دید، می توان احساس کرد.

می توان فهمید که او دشمن است دشمن در خواب ما دوست است و رو به رو شدن با دشمن برخوردی دوستانه و صمیمانه است.

اگر در خواب کسی را دشمن انگاشتید و این دشمن به طرف شما آمد، دوستی است که به سوی شما می آید و ترسی از او احساس می کنید شادی و شعفی است که او به شما می بخشد.

اگر فکر کردید که خودتان با کسی دشمن شده اید. در واقع نسبت به او محبت خواهید کرد.


تعبیر خواب دشمن از امام صادق

دیدن دشمنی به خواب بر سه وجه بود.

 • اول: بستگی کارها.
 • دوم: غم و اندوه.
 • سوم: زیان مالی.

تعبیر محمد ابن سیرین در مورد دیدن دشمن

اگر کسی بیند با دشمن در نبرد بود، اگر بیند دشمن او را بخورد، دلیل که در بلا و مصیبت افتد و توبه باید کرد و صدقه باید داد، تا از آن برهد.


تعبیر دیدن دشمن در خواب، ابراهیم کرمانی

اگر ببینی با حاکمِ محلی که در آن هستی درگیر شدی و بر او غلبه کرده‌ای، یعنی از آن حاکم به تو خیر و منفعت می‌رسد، ولی اگر بر خلاف این ببینی، یعنی برای تو رنج و سختی و ضرر و زیان به وجود می‌آورد.


تعبیر خواب دشمن در منابع غربی


تعبیر خواب به روایت لوک اویتنهاو

 • دشمن: آشتی
 • دشمن بودن با کسی: شما موانع را از سر راه بر خواهید داشت.

تعبیر خواب به روایت لیلا برایت

اگر در خواب با دشمن خود ملاقات كنيد، به اين معناست كه بايد مراقب توطئه‌ى دشمنان باشيد.


تعبیر خواب به روایت کتاب سرزمین رویاها

 • به یک دشمن برمی خورید: شانس بزرگ بهمراهی شما کسی است که از او بدتان می آید: یک مصیبت در پیش است.
 • با یک دشمن حرف می زنید: در کارهایتان بسیار محتاط باشید.
 • یک دشمن شما را می رباید: دوستان باعث پریشانی و خجالت شما خواهند شد.
 • با دشمنان می جنگید: دوستان به شما خیانت میکنند.
 • از یک دشمن متنفرید: پولتان را از دست می دهید.
 • یک دشمن را می کشید: شادی بزرگ و لذتهای فراوان
 • شما از دشمن قویتر هستید: در یک مرافعه یا معامله برنده می شوید.

تعبیر خواب به روایت آنلی بیتون

اگر در خواب دشمن خود را شكست دهيد، به اين معناست كه از خطرى نجات پيدا مى‌كنيد.
اگر در خواب ببينيد كه با دشمنتان دعوا مى‌گيريد، بيانگر آن است كه خطرى شما را تهديد مى‌كند.


خواب های مرتبط با خواب دشمن


☺ تعبیر خواب «دشمن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «دشمن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


16 دیدگاه

 1. جهان

  دیشب خواب دیدم با پدر خانمم قشنگ صحبت میکنیم ولی من نسبت به اون خودمو میگیرم سر قضیه دخترشون که دارن طلاقشو از من میگرن
  بعد موقع بلند شدن گفتم بابام گفت حالم خوب بشه بعد تکلیف بچه هارو مشخص میکنیم الان حالش خوب شده میگه بیا تکلیف بچه ها رو روشن کنیم
  (الان باهم دشمن هستیم )

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب برای شما تعبیر عینی نمی تواند داشته باشد و از انجایی که در واقعیت هم درگیر این مسئله هستید از این رو برای شما تعبیر عینی ندارد و فقط بازگوی مسائل روزمره شما در خواب بوده است.
   سربلند و پیروز باشید

 2. fgoodarzi709@gmail.com

  سلام من خواب دیدم ک مردی ک دوستش دارم روی زمین بیهوش افتاده ومن هرچی میخاستم ب او کمک کنم یک شخص باقیافه وحشتناک ک شبیه دوستم بود مانع میشد داشتم نقشه میکشیدم ک از دست او فرار کنم اما از خواب بیدار شدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب از طرفی ممکن است اشاره ای به ناخوداگاه شما و ترس های درونیتان برای از دست دادن معشوقتان باشد و از طرف دیگر هم می تواند به این معنا باشد که شما در اینده ممکن است از جانب کسی که دوست شماست مشکلی را در رابطتیتان تجربه کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. پوراندخت

  سلام ببخشید من خواب دیدم که پسر خالم با یک دسته گل به همراه خانمش سوار ماشین شدن خواهرم هم سوار ماشین اونها شد( پسر خالم در حقیقت دشمن ما هست اون از ما شکایت کرده که زمینی که ما از یک نفری که الان مرده خریدیم مال پدرش بوده و تا حالا دو جلسه دادگاه داشتیم که هنوز به نتیجه نرسیده).من در همون لحظه شروع کردم به نفرین کردن و اینکه شما میخواهید به زور زمینی که با پول قالی بافی خریدیم بگیرید . خواهش میکنم تعبیر خواب رو بفرمایید.ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما دارای تعبیر نیست و اشاره ای به ناخوداگاه شما و اتفاقاتی که برای شما رخ داده است دارد و از این رو از بابت این خواب نگران نباشید و به خدا توکل کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. پگاه

  باسلام خدمت شما من یک خوابی دیدم که یکمی میترسم ممنون میشم اگر نظرتونو بفرمایید من در خواب دیدم چند دشمن با سلاح به خونمون حمله کردن و من و خانوادهم تمام راه های ورود به خانه را به رویشان بستیم و دست آخر فرار کردیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در این خواب بر اساس تعبیر خواب برای شما امده است که می تواند نشانه ای از ان باشد که شما از دشمنانی که دارید در امان خواهید بود اما باید همیشه به همراه خانواده ی خود هم نظر باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. مریم

  سلام
  خواب دیدم ی جایی هستم که دشمن مسلح انجا بود ولی به من آسیب نزدند و بعد فکر کنم با خانواده( مطمین نیستم خانواده بودند) وارد ی خانه ای شدیم پناه گرفتیم که ی دختر بچه رفت و برای ما ی لباس توری بچه گانه خرید و آورد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب امده است که اگر بینید که در جایی از دشمنتان فرار کردید خیر است و نشان از خوبی برای شما دارد و از این رو این خواب برای شما جای نگرانی ندارد ودیدن بچه هم در خواب از جهاتی بسیار خوب است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. میترا

  سلام
  من دیشب خواب دیدم تو یه بیابون پشت فرمون بودم و با سرعت داشتم از ماشینای دشمن که درحال تعقیب و تیراندازی بهم بودن فرار میکردم تو خواب یه شخص غیرآشنا هم صندلی کناریم بود و راهنماییم میکرد که دشمنو چطور دور بزنم..دست آخر ازشر دشمن فرار کردم
  خیلی میترسم…تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب برای شما امده است که به معنای خیر است و نشان از ان دارد که در اینده ای نه چندان دور از مشکلی رهایی خواهید یافت و این برای شما بسیار خیر و نیکو است.
   سربلند و پیروز باشید

 7. هادی

  سلام، خسته نباشید
  من دوتا خواب الان پشت سر هم دیدم بدون اینکه بینشان بیدار شوم. قسمت نظرات را هم که خواندم حس کردم دوتا خواب خیلی به هم ربط دارند. خوابم را برایتان تعریف میکنم، امیدوارم بتوانید برایم تعبیرش کنید.
  خواب اول: من یکی از زن عموهام حدود دو ماه پیش به رحمت خدا رفته که در خواب دیدم از اون دفاع میکنم. به اینصورت که یکی دیگه از عموهام به همراه زن و بچش نشسته بودند و من هم کنار اونا نشسته بودم… ولی اینا داشتند همش پشت سر اون زن عموم که به رحمت خدا رفته، حرف میزدند و مسخرش میکردند. در اصل تو خواب همه اینا رو دشمن میدیدم و بس ( همانطور که تو واقعیت هم خانواده اینا رو به چشم دشمن میبینیم که اصلا راضی به پیشرفت ما نیستند و…). خلاصه زن عموم یه چیزی پشت سرش (پشت سر مرده) گفت و من هم بشدت ناراحت شدم و برگشتم با عصبانیت بهشون گفتم که شما همیشه پشت سر مردم حرف میزنید دیگه؟! پسر بزرگتر عموم که دشمن اصلی (عین واقعیت) من تو خواب بود برگشت بهم چپ نگاه کرد و چون تو جمع، اونا اکثریت بودند و از یک خانواده و چون من تنها بودم، برا همین همه از اون دفاع کردند. خواب اول تا اینجا یادمه.

  خواب دوم: سلام، خسته نباشید
  من در خواب دیدم که شب هست و با داداشم تو خونه مادربزرگم هستیم و قراره یه چیزی رو نگاه کنیم که ببینیم تو حیاط هستش یا نه. ولی کل ذهنمون به پشت بام رفته که قراره از اونجا دزد بیاد خونه…. برا همین یه نردبان گذاشتیم از خونه به حیاط و قرار گذاشتیم که یکیمون با نردبان بره حیاط رو ببینه و اون یکی هم مراقب باشه و دید بزنه که از پشت بام کسی نیاد تو خونه. خلاصه یبار من دید زدم و داداشم رفت حیاط رو نگاه کرد و بار دوم هم اون دید زد و من رفتم حیاط رو نگاه کردم.
  ممنون میشم خواب من را تعبیر کنید.
  با تشکر از زحماتتان

  • یاسین صداقت

   با سلام
   باید خدمت شما عرض کنم که خواب شما نشان از حس و افکاری است که نسبت به آن افراد دارید و نمی‌تواند تعبیر خاصی داشته باشد و به غیر از اینکه در خواب هم خیر به دیگران نخواسته اند و این نشان از خوبی ندارد و تا میتوانید دوری کنید. صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. حسین جعفری

  من دیشب خواب دشمن دیدیم با برادرش و یکی دقیقا فتوکپی خودش بزرگترش و من توی خواب در فکرم می گفتم که اون که شبیه خودش بود داشتن دعوای کرد و می تو نباید اذیتش میکربی از این حرفا از ترس روی پای من بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دشمن قيافه مشخص و معيني ندارد که در خواب بتوان ديد، مي توان احساس کرد. مي توان فهميد که او دشمن است دشمن در خواب ما دوست است و رو به رو شدن با دشمن برخوردي دوستانه و صميمانه است. اگر در خواب کسي را دشمن انگاشتيد و اين دشمن به طرف شما آمد، دوستي است که به سوي شما مي آيد و ترسي از او احساس مي کنيد شادی و شعفي است که او به شما مي بخشد. اگر فکر کرديد که خودتان با کسي دشمن شده ايد. در واقع نسبت به او محبت خواهيد کرد.
   سربلند و پیروز باشید .

نظر خود را بیان کنید