تعبیر خواب جنگ

دیدن جنگ در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن جنگ در خواب چیست؟

جنگ war

چنان چه در خواب صحنه هایی از جنگ دیدیم باید بدانیم که روح ما از نگرانی هایی که پیش می آید خبر می دهد.

صرف دیدن صحنه ای از جنگ در خواب خبر از غم و اندوهی است که در روزهای آینده پیش می آید و این تشدید می شود اگر خودمان در آن جنگ دخالت داشته باشیم.

ابن سیرین می گوید در جنگ هر کسی پیروز شود در جنگ و جدال زندگی و در بیداری نیز پیروز و برنده است.

چنان چه در خواب زره پوشیده بودید و شمشیر و سپر داشتید یا در سنگر بودید و تفنگ و مهمات به قدر کفایت در اختیارتان قرار داشت خواب شما می گوید که جهت روبه رویی با غم ها و رنج ها و نگرانی ها مجهز خواهید بود.

در نفایس الفنون تصریح شده که جنگ در خواب اضطراب و فتنه است.

چنان چه جنگی در خواب شما بود و شما در آن جنگ شرکت داشتید اما فاقد زره و سنگر و سلاح و مامن بودید خواب شما می گوید که تنها می مانید و در مشکلی که پیش می آید هیچ دستی دست شما را نمی گیرد.

مجروح شدن در خواب خوب است و نباید نگرانی ایجاد کند. این نشان این است و گویای این که غم و اندوه شما پایان یافته و آشتی و امنیت خانوادگی است و نباید نگران شوید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب دعوا کردن

تعبیر خواب «جنگ» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «جنگ» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

14 دیدگاه

 1. سلام خواب دیدم
  توی محله قدیممون که زندگی میکردیم با پدرم سره موضوعی دعوامون شد و بزن بزن کردیم بعد با مادرم بحثم شد و تو ابن مایه ها بعد مثل اینکه به حالت قهر رفتم جایی دیگه و از اونا دور شدم بعد توی مکان جدید یه اتفاقایی افتاد:
  اول یک سنگ سفید بزرگ توی آسمان میچره و به بعضی مکان ها و خانه ها میخوره و خرابی به بار میاره. یه جاهایی هم سمت من میومد که من فرار میکردم و به من نمیخورد بعد دیدم ابن سنگ به یک جرثقیل خیلی بزرگ وصل بود که سیم بکسل بهش وصل بود همه ترسیده بودن هوا هم تاریک بود ولی سیاه نبود به سبزی مخورد رنگ آسمان. بع یکسری هواپیمای فوق پیشرفته جنگی تو آسمان دیدم که یهو ظاهر شدن و با نظم ترتیب در یک آرایش خواص پشت سر هم پرواز میکردن که یهو همشون آتیش گرفتن و دور خودشون میچرخیدن و آتیش گرفتن. بعدش یک چیزی که خیلی بزرگ بود مثل یک سفینه بالای اون هواپیماها بود که ظاهر شد…
  بعدش با یکسری آدم داشتیم از اون جایی که زندگی میکردیم حرکت کردبم بریم جایی دیگه چون همچیز تقریبا نابود شده بود. ولی من هدفم این بود که برگردم پیش پدر مادرم…
  ممنون اگه تعبیرش رو بگید…

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   دوست عزیز در تعبیر خواب دعواکردن امده است که شما احتمالا با پدرو مادرتان مشکلی خواهید داشت که رفع خواهد شد و پس از ان از ایشان به شما خیری خواهد رسید.
   در تعبیر خواب جنگ هم امده است که به معنای نگرانی روح بیننده ی خواب از اتفاقی در اینده است که این اتفاق ممکن است همان مشکل بین شما و ایشان باشد و در هر صورت این خواب خیر است و در تعبیر سقینه و ادم فضای نیر امده است که تقریبا اشاره ای به لایه های درونی ذهن شما دارد که درگیر مسئله ای است که باید در صدد حل آن بر ایید.
   سربلند و پیروز باشید
   تعبیر خواب سفینه آلامتو
   تعبیر خواب درگیری آلامتو

 2. من از افغانستان هستم و در کابل زندگی میکنم 22سالمه خواب دیدم که شوهر خواهر خود هستم یکجای میرویم خانه زیاد است داخل یک خانه میشویم که همه اطاق ها سرخ است دیوار روی زمین همه جا سرخ است شوهر خواهرم میگه این خون انسان است که طالبان حلال کرده در این اطاق انسان هارا من من آنرا بوی میکنم میبینم که روب بادنجان رومی است یا همون فرنگی به فارسی و بوی رب را میدهد همه همه اطاق ها همین قسم است و بعد از اون خانه خارج شدیم میرفتیم طرف خانه خودمان دیدیم همه مردم روی لبه چشمه آبی نشسته اند من تشنه آب میشوم میروم روی لبه چشمه آب مینشینم هواسم نمیباشد دوباره که بلند میشم میبینم سر مدفوع انسان نشسته بودم لباسام همه پر از مدفوع میشه بعد میرم که تو چشمه دستامو بشویم مردار شده آما آب پاکش نمیکند هرچیز میریزم رو دستام چون خود آب هم مرداره

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   دیدن اینکه شما به عقد یکی از محارم خود در آمده اید نشانه از ارتکاب شما به امری حرام در زندگی شخصیتان است.دیدن خانه های زیاد نشانه از مشکلات فراوان زندگی است.
   و اما بود رنگی سرخ بر دیوار خانیتان نشانه از آن دارد که شما در منزلتان به گواه دیگران کاری منافی دین انجام میدهید که در واقع اینگونه نیست و گواه آن پی بردن شما به این موضوع در خواب است که سرخی دیوار به علت خون نیست بلکه چیز دیگریست.
   بو کردن نیز در خواب به معنای تلاش بیننده برای کشف حقیقتی پنهان در زندگی شخصی اوست و بدانید که شما خود را مجرم میدانید و علت آن این نیست که لزوما کار شما اشتباه است بلکه ایت تفکری است که جامعه ای که شما در آن زندگی میکنید ان را به شما ارث داده اند.
   دیدن مدفوع هم در خواب به این تعبیر است که رزقی از آن جایی که در خواب میبینید نصیب شما خواهد شد و اینجا همان جایی است که در خواب دیده اید و مردم همه مشغول بدان هستند.
   در نهایت دیدن آب مردار نیز امری نیکو نیست و بدین تعبیر است که شما سعی بر پاک کردن و شفاف کردن خود دارید اما دستاویزی برای انجام دادن آن در اختیار ندارید.
   سعی بر آن کنید که خود را در نظر دیگران توجیه کنید ولی بدانید این به این معنا نیست که شما حتما در مسیری اشتباه گام گذاشته اید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. مهتاب در

  من خواب دیدم در اهواز بمب باران شد و کلا با خاک یکسان شد ایران تجهیزات نداشت به قدر کافی
  همه فرار میکردیم
  و دشمن هر لحظه نزدیکتر میشد و همه جارو به یه چشم بهم زدن خراب میکرد

 4. من خواب دیدم که دوگروه مسلح میخواستن باهم در گیر بشن منم جز یگ گروه بودم ولی نگزاشتم جنگ بشه صلح برقرار کردم

 5. من خواب دیدم جنگ شده و به همه اسلحه دادن که برن برا جنگ اما وقتی رسیدیم نگاه کردم که تفنگم خرابه

 6. من خواب دیدم تو اصفهان،طالبا حمله کردن و دتترارو با خودشونو میبرن‍♀️

 7. من خواب دیدم که عراق حمله کرده به اهوازو اونو ماله خودش کرده و ما در تهران بودیم ولی نگرانیه شدیدی حس میکردیم منو خانوادم و گریه هم میکردیم:)

 8. من خواب دیدم که به منطقه عملیاتی جنوب رفتم و بعد از پرت شدن از بالای چند مانع جایی ایستادم و همان زمان پدرم سه جا را نشانم داد از اطرافم و اسم سه شهید رو برد کع با فاصله اطرافم ایستادن اما کسی نبود اسم اون شهید ها هم یادم نمیاد

 9. خواب دیدم درجنگ بودیم واسیرشده بودیم تواتاق وخودم بودم وچندنفرازاشناها ولی خبری ازخانواده خودم نبود بعدازمدتی ک اسیربودیم مامان وخواهرم ب ماپیوستن ولی خبری ازبابام نبودگفتن مرده بازبعدازچندروزک گذشت خبره شکست دادن دشمنا شنیدیم وما آزادشدیم..لطفا تعبیرش چیست ذهنم رادرگیرکرده

 10. جنگ بین کشور ما کشور بیگانه بود ک شهرما حمله کردند ماهم بدون تجهیزات کلی موشک زدند ولی بعدش سلاح و مهمات رسید و دشمن شکست خورد

 11. من با خواهر زاده و پسر دای های گوچیکم سر کوچه بودیم ی دفه ی موتوری مسلح که دو نفر بودن از کنارم رد شدن و دعوای مسلحانه اینور اونور ما شرو شد . خلافکارا با پلیس . ما هم فقط تونستیم خودمونو خم کنیمو بدویم .رفتیم داخل سوپر مارکت اونجا متوجه شدم خیلی تیر خوردیم اما فقط جاش گرم بود و رومون تاسیری نداشته …
  ممنون میشم جوابشو

  • میترا در

   تفنگاشون ابپاش بوده و شما وقتی از سرکوچه رفتین یعنی باید یکی شمارو دیده

نظر خود را بیان کنید