تعبیر خواب جنگ

دیدن جنگ در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن جنگ در خواب چیست؟

تعبیر خواب جنگ شدن و تیراندازی

چنان چه در خواب صحنه هایی از جنگ دیدیم باید بدانیم که روح ما از نگرانی هایی که پیش می آید خبر می دهد.

صرف دیدن صحنه ای از جنگ در خواب خبر از غم و اندوهی است که در روزهای آینده پیش می آید و این تشدید می شود اگر خودمان در آن جنگ دخالت داشته باشیم.

ابن سیرین می گوید در جنگ هر کسی پیروز شود در جنگ و جدال زندگی و در بیداری نیز پیروز و برنده است.

چنان چه در خواب زره پوشیده بودید و شمشیر و سپر داشتید یا در سنگر بودید و تفنگ و مهمات به قدر کفایت در اختیارتان قرار داشت خواب شما می گوید که جهت روبه رویی با غم ها و رنج ها و نگرانی ها مجهز خواهید بود.

در نفایس الفنون تصریح شده که جنگ در خواب اضطراب و فتنه است.

چنان چه جنگی در خواب شما بود و شما در آن جنگ شرکت داشتید اما فاقد زره و سنگر و سلاح و مامن بودید خواب شما می گوید که تنها می مانید و در مشکلی که پیش می آید هیچ دستی دست شما را نمی گیرد.

مجروح شدن در خواب خوب است و نباید نگرانی ایجاد کند. این نشان این است و گویای این که غم و اندوه شما پایان یافته و آشتی و امنیت خانوادگی است و نباید نگران شوید.


تعبیرخواب جنگ و تیراندازی

دیدن تیراندازی در خوابتان بیانگر این است که شما هدفی مشخص شده دارید و می دانید که هدفتان در زندگی چیست. برنامه هاتان درست طبق هدف است.

خواب دیدن اینکه به کسی با اسلحه شلیک می کنید بیانگر احساس تهاجمی و خشم نهفته ی شما در مورد یک فرد خاص است. اگر فردی که شلیک می کنید غریبه است، پس بیانگر این است که شما جنبه های ناشناخته ی خودتان را که درک نکرده اید، رد می کنید.

خواب دیدن اینکه کسی به شما با اسلحه شلیک می کند بیانگر این است که در زندگی تان مسئله با یک شخص را تجربه می کنید. شما ممکن است حس کنید که در یک موقعیت قربانی شده اید.

ادامه تعبیر خواب تیراندازی

تعبیر خواب جنگ و درگیری

بر خلاف بیداری که درگیری و جدال کار خوبی نیست، در خواب ایجاد دوستی و طرح رفاقت و اشتغال به کارخیر و محبت آمیز است.

در زندگی روزانه ما یا کینه موجب بروز درگیری است و یا جدال، کینه و بغض و نفرت می آورد اما در خواب عکس این صادق است یعنی وقتی ببینید که با کسی جدال می کنید یا حداقل دست به گریبان شده اید خواب شما می گوید که با کسی طرح دوستی می ریزید و رفیقی خوب پیدا می کنید.

اگر در خواب ببینید با عده زیادی درگیری می کنید دوستان فراوانی خواهید یافت و اگر مشاهده کنید که شما دسته جمعی با یک نفر سرگرم جنگ و جدال هستید خواب شما خبر می دهد که مردی نیک نفس و شریف سر راهتان قرار می گیرد که همه مشتاق دوستی با او می شوند و برای آشنایی با وی سر و دست می شکنند.

پس اگر شب هنگام در خواب دیدید که با کسی جدال می کنید دچار بیم و هراس نشوید و اندیشه بد به خود راه ندهید. انشا الله خیر است.

☺ تعبیر خواب «جنگ» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «جنگ» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


30 دیدگاه

 1. Hoda

  من خواب دیدم که با بابام و ۶-۷ نفر دیگه توی یه انبار قایم شدیم و منتظر انجام عملیات هستیم و با کسایی که وارد انبار میشن[مطمئن نیستم ولی فکر کنم افراد خلافکار بودن]وارد مبارزه میشیم و همشونو با تیر زدن میکشیم.
  آخر خواب که همه رو شکست دادیم یه داعشی رو دیدم که با ما همراهه،یه عالمه تجهیزات داعشی دیدم که توی انبار وجود داره و از اینجا فهمیدم که تروریست ها هم مارو همراهی میکردن!
  و بعدش دیدم که بابام و افرادمون یکی از اون خلافکار هارو زنده گرفتن و سعی دارن اونو به حرف بیارن ولی اون فقط پشت سرهم میگه الله اکبر :/

  • تعبیر خواب

   باسلام
   برای این خواب تعبیر های مختلفی وجود دارد که هر کدام معنای مشخصی دارند اما برای شما می تواند نشانی از ان باشد که در اینده جدالی را در زندگی واقعی ممکن است پیروز شوید که برای شما خیر است واز طرفی هم می تواند اضغاث احلام یا خواب پریشان باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 2. وحید احمدی

  با سلام
  خواب دیدم با ماشین من که دادشم پشت فرمون بود از راهای ناهموار رد شدیم و رسیدیم به آسفالت و
  چند نفر آدما های شرور به شهر حمله کرده بودن که با نیروهای مردمی و دولتی باهاشون درگیر شده بودن و من پشت سر ماجرا بودم که رفتم جلو به یکی شون که میشناختم گفتم فقط دو نفر موندن اگه میشه تفنگ تک تیرانداز به من بدید تا اونارو بزنم بعد اینکه تفنگ رو گرفتم از خواب بلند شدم
  ممنون میشم برام تعبیرش کنید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   دیدن این خواب می تواند بیانگر ناارامی هایی در ذهن شما باشد که بر این باورید که می توانید آن ها را با دخالت شخصی خودتان حل کنید و به همین علت در خواب به این صورت دیده اید/
   سربلند و پیروز باشید

 3. علیرضا

  سلام. من خواب دیدم به همراه پسرم جایی در شهر ایستاده بودم و ناگهان موشک باران شروع شد ابتدا خیلی از موشکها روی هوا هدف قرار میگرفت و به زمین اثابت نمیکرد بعد از مکثی کوتاه دوباره موشک باران شروع شد و این بار تعدادی موشک به نزدیکی ما اثابت میکرد و من پسرم را در اغوش گرفته بودم و سعی داشتم ازش محافظت کنم .من در طول شب چندین بار از خواب پریدم اما باز هم وقتی خوابیدم خواب جنگ دیدم اینبار خودم تنها بودم و در جنگ شرکت داشتم چیزی مثل جنگ های خیابانی . اون شب بارها از خواب بیدار شدم اما به محض خوابیدن ادامه خواب جنگ میدیدم لطفا درصورت امکان تعبیر خواب منو بگید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب برای شما دارای تعبیر نیست و مستقیما با تکرار شدن ان نشانه ای از ان امده است که شما ترسی در ذهن خود دارید و تشویشی که در ذهن شماست نشانگر این موضوع است
   سربلند و پیروز باشید

 4. الهام

  سلام وقت بخیر
  در خواب دیدم که در تلویزیون نشان میدهد جنگ شده و در حال تیراندازی هستند و یواش یواش نیروهای جنگی از تلویزیون به سمت ما میامدن،من و دختر ۵ ساله و مادرم که ۷۵ سال داشت در خانه بودیم ،با دیدن این صحنه فقط توانستم دخترم را صدا کنم و در زیر تیر باران از خانه فرار کنم و بیرون برم و مادرم ماند و تیرباران به سمت من بود،تعبیرش چیست

  • تعبیر خواب

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب این خواب ها می توانند نشانی از ناراحتی و مشغله های ذهنی بیننده ی خواب باشد که باید در واقعیت از ان ها بکاهد تا در خواب خودنمایی نکنند.
   سربلند و پیروز باشید

 5. امراله

  ضمن عرض سلام خواب دیدم من و زن اولم و دوستاش و زن دومم در یک جنگ با شمشیر هستیم زن اولم و دوستاش در لشکر پیروز بودند و من و زن دومم در لشکر شکست خورده بودیم زن دومم که اسیر شده بود و منم آخرین بازمانده بشورم بودم که داشتم میجنگیدم که زن اولم و دوستاش وبا مابقی لشکرشون که زن دومم و چند نفر دیگه رو که اسیر کرده بودند آوردند من داشتم میجنگیدم که یکی از دوستان زن اولم اومد وابهام مبارزه میکرد

  یک لحظه دو نفر از گوشه چپ و راستم بهم حمله کردن که دوستانشان را گرفتم ولی دوست زن اولم شمشیرشو در شکمم فرو برد که از کمرم دراومد و دوباره شمشیرو از شکمم دراورد زن دومم که دستانش بسته بود گریه میکرد و جیغ میکشید منم هنوز میجنگیدم دوستان زن اولم با شمشیر اشون وارد شکمم کردن و دراوردن یک از اونا با نیزه اومد سمتم و نیزه رو در شکمم فرو کرد من عقب عقب رفتم تا به یک درخت خوردم و نیزه که در شکمم بود اون خانم نیزه رو فشار داد که از کمرم خارج شد ودر درخت فرو رفت من که شکم و سینه کمرم خونین بود و از دهانم خون در میومد زن دومم در حالی که گریان بود با فریاد میگفت ولم کنند ولی به فرمان زن اولم کمان داران به سمتم شلیک کردند و تیرهای کمانها به سینه و شکمم خوردن و من جلوی زن اولم و دوستاش و زن دومم کشته شدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   بر ساس تعابیر خواب برای المان های موجود در خواب شما می تواند به این معنا باشد که شما در اینده نه چندان دور چیزی ار کسی خواهید شنید که به حدی محکم و متقن است که ممکن است توان پذیرش ان را نداشته باشید و ممکن است مربوط به ارتباط بین همسر اول و دوم شما باشد.
   بدانید که تعبیر خواب اسارت هم اصلا خوب نیست و نشان از بیماری است.
   سربنلد و پیروز باشید

 6. تقوایی

  سلام خسته نباشید
  من دیشب خواب دیدم که یکدفعه جنگ شد و موشک های هوایی شلیک شد و چند جا بمب انداخته شد و منفجر شد و اینکه در خواب دیدم کسی رو که خیلی دوسش داشتم و اخیرا ازش خبری ندارم در خواب بعد از این بمب ها باهاش تماس گرفتم اما بعد از چند کلمه صحبت کرد گوشی قطع شد و نتونستیم صحبت کنیم و بعد از خواب پریدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب دیدن جنگ آمده است که می تواند نشان از ان باشد که شما در ذهنتان نگرانی هایی دارید و از این رو می تواند نشان از نگرانی شما برای ان فرد باشد که در این خواب به این صورت دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. Mahdi

  با سلام خستع نباشید

  مخاهم خلاصه خوابی را که دیده ام بگویم.

  من در خواب دیدم که در جنگ هستیم و با دشمن به نوعی دوست شده ایم و در عین نا باوری دشمن و برخی از دوستان من ب ما هیانت میکنند به ما حمله کرده و خیلی ها را میکشنن و من نیز انهارا میکشم با تفنگ و در این میان خودم زخمی میشوم و حالم بد است بعد از چند قدم راه رفتن دوستانم اگاه میشوند ک من زخمی هستم و دکتر میاورند و زخم های من را بخیه میزنند و ترمیم میکنند و بعد از این از خواب بیدار میشوم هیلی جالبه همون نقاطی که در خواب در جسم من زخمی شده است در واقعژت و حال بیداری هم درد مکند این اتفاق خیلی برایم افتاده است ممنون میشوم تأبیر خوابم را بگویید مرا آشفته کرده این نوع اتفاقات و خواب هااا.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   اینکه چیزی از خواب به واقعیت راه پیدا کند نشان از تعبیر نداشتن آن خواب است و به علتی که احتمالا در خوابیدن شما بوده است جایی از بدنتان در فشار بوده که اینگونه خوابی را دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. اجمل

  یک خاب دگه هم دیدم که به خاستگاری دختری دگری میرویم به خاست خانوادیم اما من راضی نیستم و در خانه کسی که به خواستگاری میریم اونجا دختری را میبینم که من دوستش دارم و عاشقش هستم و اون برام میگه قبول نکنی این دختر را و من براش میگم که تشویش نکو من فقط تره میخاهم و به خاستگاری تو میایم بزودی ..

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب خواستگاری نشان بر تغییر و تحول در زندگی است و اینکه شما این خواب را به علت افکار و احساساتتان دیده اید که نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. اجمل

  من خواب دیدم که با جمع از دوستان هستیم سوار بر موتر سیکل و یک جایی ایستاده ایم اما نیروهای دولتی سر ما شلیک کردن را شروع میکنن و ما در حال گریز میشویم و بل اخره ازونجا فرار میکنیم و بعد نیروهای دولتی آگاه میشوند که اشتباهی سرما شلیک کردن و نزد ما میایین معذرت خاهی میکنند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خیر دارد و به این صورت است که شما احتمالا از طرف نهادی که مشکلتان به آنجا خورده است تبرعه خواهید شد و یا حکم نیکی برای شما خواهد آمد.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. سیدمحمد

  مادرم خواب دید که جنگ شده و دارن نیرو میفرستن به جبهه و من هم سریع و باعجله لباس و تفنگ رو برداشتم و رفتم
  تعبیر این خواب چیه؟؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام تعبیر خواب جنگ به این صورت است که از فتنه و ناراحتی و غمی خبر می‌دهد که شما برای رویارویی با این ناراحتی آماده شده اید و این که صلاح و با خود داشته اید نشان بر این است که در مشکلات پیش رو حمایت را دریافت خواهید کرد و نیک است.
   صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. نفس

  با عرض سلام و احترام.نظراتو مطالعه کردم.خواب من از این قرار بود که ما با ی تعداد از افراد که ظاهرآ همراه داداشم بودن و ما باهاشون احساس امنیت نمیکردیم وارد ی خونه بزرگ شدیم که تعدادی در اونجا ساکن بودن و از ورود ما بخاطر وجود افرادی که همراهمون بودن احساس نگرانی میکردن اولش توو حیاط بزرگ اون خونه گرداگرد هم نشسته بودیم مثل مذاکره ای بود که خونواده من درونآ میدونستن بازنده ان چون طرف مقابلشون قلدر و دست به اسلحه بودن.من از باقی خونواده بیشتر میترسیدم و رفتم سمت سالن دیدم یکی از این افراد بعد خروج من یک تیر هوایی زد و گفت که سکوتو برقرار کنید و بعد بدون توجه به مذاکره جمع رو شوروند.و تک به تک شروع کرد به قتل عام کردن و افقی کردن اکثریت افراد، من خودمو بین اون جمع که رو زمین افتاده بودن و مرده بودن جا دادم و خودمو به مردن زدم و اونا از رو جسدم رد میشدن وقتی از روی من اومدن رد بشن انگار شک کردن و شروع کردن به وارسی من و من در این حین بیدار شدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب که شما دیده اید از معمول ترین خوابها و اینکه این خواب را همگان می‌بینند و اینکه اول از همه می‌تواند نشان بر ترسی در بیداری شما باشد و اینکه احتمالا در بیداری با موضوعی درگیر هستید که خود را در حل آن ناتوان میدانید و اینکه افراد طرفین موضوع را قوی تر از خود حس میکنید و اینگونه به تصویر دیده اید و خوابتان تعبیر به بدی ندارد.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. زینب

  سلام خسته نباشید من خواب دید انگار وسط جنگیم من و دوستم داریم قرار میکنیم دشمن متوجه ما مامیشه ما بالای دوتا چاه ایستادیم دشمن بهمون شلیک میکنه که پرت بشیم تو چاه هی میره و دوباره بر میگرده شلیک میکنه اما یهو انگار که نیروهای خودی برسن کلا دشمن رو فراری میدن و انگار ک ما پیروز شدیم و داریم خوشحالی میکنیم. تعبیری داره؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی دارد و اینکه به چاه پرت نشده اید بسیار خوب است و اینکه پیروز شدن بر دشمن هم نیک است و به معنی این است که موفقیت برای شما پیش خواهد امد و افرادی در این بین از شما حمایت خواهند کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. آرمان

  سلام و خسته نباشید , مطلب رو مطالعه کردم اما فکر میکنم خوابی که من دیدم تعبیرش کمی متفاوت باشه خیلی برام مهم بود که تعبیرش رو بفهمم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید , در خواب خودم جنگ رو ندیدم اما دیدم که شبی در پناهگاهی تاریک با افرادی که نمیشناختمشون مخفی شده بودیم نور بسیار کمی وجود داشت و مهمات و اسلحه های زیادی در اونجا نگه داری میکردیم صدا و موج های انفجار و صدای تیر هایی که در بیرون پناهگاه شلیک میشد رو میشنیدم و گروه های کوچکی از افراد درون پناهگاه خودشون رو مجهز میکردن و به بیرون میرفتن آخرین صحنه ای که به یاد دارم فقط من بودم که در پناهگاه مونده بودم و احساس يأس و ناامیدی داشتم …
  ممنون میشم تعبیرش رو بفرمایید ممنون از سایت خوبتون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دوست عزیز این خواب برای شما به مانند متن بالا به درون شما اشاره دارد ودر درون شما ممکن است به این صورت باشد که شمادر درون خود درگیری هایی دارید که ترسی هم به همراه آن ها هست که از آن جایی می اید که شما در اینده در مقابل این درگیری های درونی تسلیم بشوید و یاس شما را فرا گیرد.
   اگر دیدن این خواب ها برای شما تکرار شد حتما به یک روانکاو حاذق مراجعه کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 14. Reza

  سلام خواب دیدم
  توی محله قدیممون که زندگی میکردیم با پدرم سره موضوعی دعوامون شد و بزن بزن کردیم بعد با مادرم بحثم شد و تو ابن مایه ها بعد مثل اینکه به حالت قهر رفتم جایی دیگه و از اونا دور شدم بعد توی مکان جدید یه اتفاقایی افتاد:
  اول یک سنگ سفید بزرگ توی آسمان میچره و به بعضی مکان ها و خانه ها میخوره و خرابی به بار میاره. یه جاهایی هم سمت من میومد که من فرار میکردم و به من نمیخورد بعد دیدم ابن سنگ به یک جرثقیل خیلی بزرگ وصل بود که سیم بکسل بهش وصل بود همه ترسیده بودن هوا هم تاریک بود ولی سیاه نبود به سبزی مخورد رنگ آسمان. بع یکسری هواپیمای فوق پیشرفته جنگی تو آسمان دیدم که یهو ظاهر شدن و با نظم ترتیب در یک آرایش خواص پشت سر هم پرواز میکردن که یهو همشون آتیش گرفتن و دور خودشون میچرخیدن و آتیش گرفتن. بعدش یک چیزی که خیلی بزرگ بود مثل یک سفینه بالای اون هواپیماها بود که ظاهر شد…
  بعدش با یکسری آدم داشتیم از اون جایی که زندگی میکردیم حرکت کردبم بریم جایی دیگه چون همچیز تقریبا نابود شده بود. ولی من هدفم این بود که برگردم پیش پدر مادرم…
  ممنون اگه تعبیرش رو بگید…

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دوست عزیز در تعبیر خواب دعواکردن امده است که شما احتمالا با پدرو مادرتان مشکلی خواهید داشت که رفع خواهد شد و پس از ان از ایشان به شما خیری خواهد رسید.
   در تعبیر خواب جنگ هم امده است که به معنای نگرانی روح بیننده ی خواب از اتفاقی در اینده است که این اتفاق ممکن است همان مشکل بین شما و ایشان باشد و در هر صورت این خواب خیر است و در تعبیر سقینه و ادم فضای نیر امده است که تقریبا اشاره ای به لایه های درونی ذهن شما دارد که درگیر مسئله ای است که باید در صدد حل آن بر ایید.
   سربلند و پیروز باشید
   تعبیر خواب سفینه آلامتو
   تعبیر خواب درگیری آلامتو

 15. Zekrullah

  من از افغانستان هستم و در کابل زندگی میکنم 22سالمه خواب دیدم که شوهر خواهر خود هستم یکجای میرویم خانه زیاد است داخل یک خانه میشویم که همه اطاق ها سرخ است دیوار روی زمین همه جا سرخ است شوهر خواهرم میگه این خون انسان است که طالبان حلال کرده در این اطاق انسان هارا من من آنرا بوی میکنم میبینم که روب بادنجان رومی است یا همون فرنگی به فارسی و بوی رب را میدهد همه همه اطاق ها همین قسم است و بعد از اون خانه خارج شدیم میرفتیم طرف خانه خودمان دیدیم همه مردم روی لبه چشمه آبی نشسته اند من تشنه آب میشوم میروم روی لبه چشمه آب مینشینم هواسم نمیباشد دوباره که بلند میشم میبینم سر مدفوع انسان نشسته بودم لباسام همه پر از مدفوع میشه بعد میرم که تو چشمه دستامو بشویم مردار شده آما آب پاکش نمیکند هرچیز میریزم رو دستام چون خود آب هم مرداره

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن اینکه شما به عقد یکی از محارم خود در آمده اید نشانه از ارتکاب شما به امری حرام در زندگی شخصیتان است.دیدن خانه های زیاد نشانه از مشکلات فراوان زندگی است.
   و اما بود رنگی سرخ بر دیوار خانیتان نشانه از آن دارد که شما در منزلتان به گواه دیگران کاری منافی دین انجام میدهید که در واقع اینگونه نیست و گواه آن پی بردن شما به این موضوع در خواب است که سرخی دیوار به علت خون نیست بلکه چیز دیگریست.
   بو کردن نیز در خواب به معنای تلاش بیننده برای کشف حقیقتی پنهان در زندگی شخصی اوست و بدانید که شما خود را مجرم میدانید و علت آن این نیست که لزوما کار شما اشتباه است بلکه ایت تفکری است که جامعه ای که شما در آن زندگی میکنید ان را به شما ارث داده اند.
   دیدن مدفوع هم در خواب به این تعبیر است که رزقی از آن جایی که در خواب میبینید نصیب شما خواهد شد و اینجا همان جایی است که در خواب دیده اید و مردم همه مشغول بدان هستند.
   در نهایت دیدن آب مردار نیز امری نیکو نیست و بدین تعبیر است که شما سعی بر پاک کردن و شفاف کردن خود دارید اما دستاویزی برای انجام دادن آن در اختیار ندارید.
   سعی بر آن کنید که خود را در نظر دیگران توجیه کنید ولی بدانید این به این معنا نیست که شما حتما در مسیری اشتباه گام گذاشته اید.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید