تعبیر خواب گنج

دیدن گنج در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن گنج در خواب چیست؟

تعبیر دیدن گنج در خواب
تعبیر خواب پول یا گنج.

پول نمایانگر ارزش دنیای واقعی است و در خواب اغلب بیانگر انرژی روانی / ذهنی و یا نوع تغذیه ی شماست. بنابراین یافتن یک گنج یا به دست اوردن پول زیادی در خواب ممکن است سمبل این امر باشد که شما از لحاظ روحی و روانی فرد بسیار با ارزشی هستید.

اما پول در دنیای واقعی همیشه برابر با چیزهای خوب نیست و بنابراین دیدن خواب هایی درباره پول و یا گنجینه ها و گنج را می توان از زاویه های مختلفی تعبیر نمود. ما تمام این خواب ها را در زیر بررسی نموده ایم.

دیدن پول یا گنج در خواب نشان دهنده تصویری از چیزی است که از نظر روان شناختی با ارزش می باشد.

اگر در خواب دیدید که ناگهان پول زیادی پیدا کردید یا پول زیادی به دستتان رسید، یا در یک غار دور افتاده و خالی از سکنه هستید، یا در یکی از اتاق های یک خانه یا آپارتمانی که قبلاً ندیده اید یک گنج بسیار هنگفت پیدا کردید – در این شرایط پول (یا گنج) غالباً تصویری از چیزهای بسیار با ارزشی هستند که در درونتان وجود دارند اما شما انها را نادیده گرفته اید.

این چیزهای با ارزش می توانند یک استعداد، یا خلاقیتی باشند (مانند قدرت نویسندگی، نقاشی، آواز خواندن، حساب و کتاب، تجزیه و تحلیل و غیره. این لیست می تواند بی پایان باشد!)، که تاکنون به طور کامل ان را کشف نکرده اید.

وقتی در خواب می بینید که این گنج را پیدا کرده اید، به این معنی است که ناخودآگاه شما می خواهد که به این استعداد هایتان بیشتر توجه کنید. درست همانند کتاب مقدس که در آن گفته شده اخلاقی است که انسان از استعدادهای خود استفاده کند و آنها را در درون خودش دفن نکند. تصویری از این گنجینه درونی می تواند خوابی باشد که در ان شما مروارید یا الماس پیدا می کنید.


پول در خواب به عنوان یک چیز مادی در دنیای واقعی است.

واضح است که زبان رویا می تواند بسیار صریح و مستقیم باشد و این امر در مورد پول هم صدق می کند. در واقع پول در خواب می تواند نشان دهنده چیزهای با ارزشی در دنیای واقعی باشد.

آیا شما فکر می کنید که انسان فوق العاده مادی گرایی هستید؟ آیا در رویاهای خود به پول، وضعیت فعلیتان و غیره بیش از حد اهمیت می دهید؟ می توان گفت که شما، هم اکنون، فردی هستید که احساس می کنید برای با ارزش بودن باید چیزهای گران قیمتی را در اختیار داشته باشید.

پیام رویای شما این است که باید سعی کنید چیزی را در درون خود بیابید که شما را راضی و خوشحال کند و عزت نفس لازم را در اختیارتان قرار دهد و اهمیت دادن به چیزهای تجملی را که به واسطه انها می خواهید ارزشمند جلوه کنید کنار بگذارید.


خرید / خرج کردن پول در خواب.

علاوه بر این ممکن است در خواب ببینید که در حال پول خرج کردن و خرید هستید. به عنوان مثال شما در یک مرکز خرید هستید و به دنبال چیز خاصی می گردید.

اینگونه رویاها می توانند تصویری از این امر باشند که شاید شما در دنیای واقعی می خواهید نیاز خاصی را از طریق نا درستی براورده نمایید (شاید به طور ناخودآگاه / یا نادانسته).

همچنین، ممکن است در خواب ببینید که به کسی پول تقلبی می دهید. چنین رویایی می تواند نشان دهنده این امر باشد که شما در رابطه خود با دیگران در دنیای واقعی به شیوه ای نا درست و متقلبانه رفتار می کنید.

توجه: رویاها 100 درصد منحصر به هر فرد هستند و وقتی که شما خواب پول یا گنج می بینید، تعبیر ان می تواند متفاوت از تعبیر رویای پول یا گنج رفیقتان باشد.

تعبیر خواب و تجزیه و تحلیل رویاها گاهی اوقات یک هنر دشوار است، و تفسیر خاص یک رویا فقط در صورتی صحیح است که احساس کنید “تحت تأثیر” آن قرار گرفته اید. بنابراین، ممکن است تعابیر ذکر شده در بالا برای شما صدق نکنند.


تعبیر خواب «گنج» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «گنج» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

5 دیدگاه

 1. بند ه خواب دیدم که از شخصی در مکان ساختمان درحال فرار بودم که بعد از فرار جایی ایستادم وآن مرد مقداری گنج به من داد بعد در حالی که نان خشک میخوردم یکی دیگر از دوستانم دست مرا گرفت واز آنجاخارجم کرد

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این است که شما برای مدتی تنگدست خواهید شد و این که رفیقان به شما کمک خواهد کرد که از وضعیت بد خارج شوید و از استعداد های خودتان شروع به درآمد خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. سلام.
  خواب دیدم که یک گنجی پیدا کردیم که سکه طلا است سنگ های قیمتی است و هر کدام آن قفل داشت و یکی از آن سطل ها شکسته بود و مقداری گرفتم داخل یک دستمال و به هر جا میخواستم که جدا کنم طلا ها را باد و شمال بود و هر باری که جای خود را عوض میکردم اون طلایی ک پیشم بود کمتر میشود و روی زمین می ریخت و دوباره جم میکردم .
  صبح ساعت های ۷ یا ۸ اینا بوده

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این چیزهای با ارزش می توانند یک استعداد ، یا خلاقیتی باشند مانند قدرت نویسندگی ، نقاشی ، آواز خواندن ، حساب و کتاب ، تجزیه و تحلیل و غیره. این لیست می تواند بی پایان باشد، که تاکنون به طور کامل ان را کشف نکرده اید.
   وقتی در خواب می بینید که این گنج را پیدا کرده اید ، به این معنی است که ناخودآگاه شما می خواهد که به این استعداد هایتان بیشتر توجه کنید. درست همانند کتاب مقدس که در آن گفته شده اخلاقی است که انسان از استعدادهای خود استفاده کند و آنها را در درون خودش دفن نکند. تصویری از این گنجینه درونی می تواند خوابی باشد که در ان شما طلا و یا عتیقه جات دیده باشید . و اینکه هر کدام قفل داشته است نشان بر این دارد که شما برای دست پیدا کردن به استعدادتان به کلیدی نیاز دارید و ان کلید قطعا تلاش شما است و باید بیشتر باشد و اینکه شما از هر جهت تلاش برای جمع کردن ان داشته اید اما ان ریخته است بر این امر تاکید دارد که شما کارهایتان به صورت مستمر دنبال نمیکید و در نصفه رها میکنید وه به این دلیل نتیجه نمیگیرید .
   سربلند و پیروز باشید .

نظر خود را بیان کنید