مجله آلامتو

تعبیر خواب خانه

دیدن خانه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن خانه در خواب چیست؟

تعبیر خواب خریدن خانه بزرگ

خانه در خواب ما معيشت است، اگر در خواب ببينيد درون خانه اي بزرگ و مجلل هستيد و آن خانه متعلق به شما است زندگي مرفه و خوبي خواهيد داشت.

اگر ببينيد خانه اي محقر و ويرانه داريد و آن خانه متعلق به شما است خواب شما خبر مي دهد که زندگي بر شما تنگ خواهد شد و معاش شما قلت خواهد يافت.

چنان چه ببينيد يکي از اتاقهاي خانه آشفته و خراب است بخشي از زندگي بيننده خواب دچار خرابي و ويراني مي شود و غمي و زياني به او مي رسد.

اگر ببينيد که در خانه شما آهني است زندگي قابل دوامي داريد و اگر ديديد در خانه شما از نقره است خوب نيست .

اگر در خواب ببينيد که خانه شما در محلي است که تنها مانده و گرداگرد آن هيچ خانه ديگري نيست خواب خوبي نديده ايد چرا که از تنهائي و بي کسي و غربت و تنگي زندگي خبر مي دهد.

تعبیر خواب خانه خرابه

اگر در خواب ببینید که خانه شما خراب است مالتان از دست می رود ولی اگر ببینید که در خانه ای خراب یا خرابه ای راه می روید که به شما تعلق ندارد به انحراف کشیده می شوید و به اعمال ناصواب دست می زنید. مثلا رشوه می گیرید، دروغ می گویید، یا برای پیش بردن کارهایتان به فریب و نیرنگ متوسل می شوید.

اگر از خرابه در خواب بیرون بیایید بهتر از این است که وارد خرابه شوید. اگر در خرابه سگی دیدید و شما نیز در همان خرابه بودید دوستی وفادار به شما زیان می رساند و شما را به گمراهی می کشاند.

اگر در خواب دیدید که در خرابه ای هستید و آنجا گربه ای هم هست زنی باعث فساد و تباهی شما می شود. اگر در خانه آباد و سالم و مرتب به دنبال گربه به درون خرابه دویدید کار شما خراب می شود و مال خود را برای زن یا به وسوسه او تباه می کنید.

اگر در خواب دیدید که جایی را به دست خود خراب می کنید مال و آبروی خود را تواما از دست می دهید و اگر دیدید خرابی را آباد می کنید تعبیر خلاف این است.

اگر دیواری را خراب کردید به دوستی لطمه می زنید که حامی و پشتیبان شماست و اگر اتاقی را خراب کردید به خانواده خود زیان می رسانید.

اگر پله ها را خراب دیدید و شما بالای پلکان بودید احتمال سقوط شما هست و اگر پله ها خراب بود و شما خود را پایین پله ها یافتید راه تعالی شما مسدود است و خواب شما می گوید نمی توانید ترقی کنید.

تعبیر خواب خانه در حال ساخت

بنا و ساختمان در خواب های ما آرزو و آمال است و کارهایی است که بر مبنای هوای نفس می خواهیم انجام دهیم نه بر اصل تعقل و محاسبه و دور اندیشی بنا هر حالتی در خواب داشته باشد گویای برداشتی است که از خودمان داریم و شناخت ناخودآگاه خودمان است و چه بسا ممکن است این شناخت نادرست باشد.

به هر صورت تجسم این برداشت در خواب ساختمان و بنا است.

تعبیر خواب «خانه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «خانه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

21 دیدگاه

 1. محمد هنرمند در

  سلام
  من چند وقت پیش یه خواب نسبتا ترسناکی دیدم. دیدم که با بابام رفتیم توی یه خونه که به نظر آشنا میومد ولی یادم نمیومد خونه کی اونشکلی بود.

  یهو چند نفر که ظاهر عادی هم داشتن اومدن پدرم رو بردن تو یه اتاق من روهم بردن تو یه اتاق دیگه. یهو شروع کردن به قطع کردن پاهام. هرچی داد و بیداد کردم نه کسی جواب میداد نه اون چند نفر منصرف میشدن. چشمامو چند لحظه بستم بعد باز کردم کسی تو اتاق نبود پاهام هم قطع شده بود.

  دوباره اون چند نفر اومدن تو اتاق این دفعه دستم رو قطع کردن و بازم چشمامو بستم و باز کردم اون چند نفر و دستم نبودند. این قضیه ادامه داشت تا اینکه چشمامو باز کردم دیدم تو یه اتاق دیگه هستم و فقط سرم بود. از گردن به پایین هیچ عضوی رو نداشتم. زل زده بودم به سقف منتظر بودم که اون چند نفر دوباره بیان که یهو سقف ترک خورد منم دست و پایی نداشتم که بتونم فرار کنم فرو ریخت رو سرم که از خواب پریدم.

  ببخشید یکم طولانی شد ولی این خواب چند وقته خیلی نگرانم کرده. اگه تعبیری داره ممنون میشم بهم بگید.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان از این دارد که شما در برابرمشکلاتتان ضعیف و ناتوان هستید و اینکه اجازه رفتارهای ناخوشایند را به دیگران خواهید داد و این خواب نمتواند تعبیر خوبی داشته باشد اما بیشتر برای بیننده ان جنبه روانی دارد که باید مراقب روح و روان خود باشد که اسیب پذیرتر شده است و اینکه سقف بر سر شما اوار شده است هم نشان بر اسیب مالی است و اینکه صدقه بدهید تا رفع بلا شود.
   سربلند و پیروز باشید .

 2. فاطمه در

  من خواب دیدم که یه خونه خیلی بزرگ و در عین حال قدیمی و زیبا خریدیم خیلی عجیب بود چون اون خونه تو یه باغ بود بعد یکی از اتاق ها دیوار نداشت و رو به باغ و در کنار یک رود بود و بعدش در ادامه خواب دیدم که اون خونه رو از ما بالا کشیدن و ما رو از خونه بیرون انداختن

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید عرض کنم که ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده ی نه چندان دور متوجه رزقی خواهید شد که از قبلا ان را داشته اید وممکن است همین موضوع سبب شود که کسی طمع ان را بکند و باید حتما حق خود را بگیرید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. لیلا بساکی در

  من چندین بار خواب دیدم خونمون عوض میشه و ب محله ای بهتر میره گاهی خیلی مجلله و گاهی معمولی گاهی درخواب خانوادم خونه و خریداری میکنن گاهی هم میخاهیم مستجر باشیم تعبیر خابم رو میگید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب بر دو وجه است: یا حسرتی است که شما از ان خبر ندارد و یا اینکه در حقیقت برای شما به عمل خواهد شد و در ان سعادتی در انتظار شما و خانوادیتان است و این تمااما بر اساس گفته ی معبرین است.
   سربلند و پیروز باشید

 4. دیدم که ی خونه رهن کردیم ن کوچیک ن بزرگ ولی رو به روش پارک بود و من خوشحال بودم فقط محله ش جای دورافتاده ای بود من نگران رفت و امد خودم بودم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خوابی بسیار خیر است و همان است که دیده اید و تعبیر ان نشان از اینده ای نزدیک دارد که در ان زندگیتان فراخی خواهد یافت.
   سربلند و پیروز باشید

 5. سلام من خواب دیدم شوهرم که از هم جدا شدیم یه عالمه طلا داره و من هر چی بهش میگم از طلاهاش به من نمیده و به زور خانه خودش رو داده به ما و خانه پدری من رو برداشته

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   ممکن است به چند شکل این خواب تعبیر گردد اما محتمل ترین ان به این شکل است که ایشان بیشتر ذهنشان غرق مال دنیا است و ان چه را که حق شما است و باید به شما بدهند به دلایل مختلف نخواهند داد و این خواب ممکن است فقط اشاره ای به اینده ی ایشان باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 6. خواب دیدم که شوهرم وام گرفته برای خانه ومن خیلی خوشحال شدم و بعد گفت بیا تاباهم بریم خونه ببینیم و بعد رفتیم تو یه خونه قدیمی و من گفتم نه من هم چین خونه ای دوست ندارم و از اونجا رفتیم و من تو راه خیلی خوش حال بودم ولی بعد با خودم گفتم الکی خوشحالی نکنم یه دفعه نمیشه و از این حرفا و بعد خوشحالیم تموم شد

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب خانه در خواب به این شکل خواهد بود برای شما :که شما اگر خانه ی در حال ساخت در خواب ببینید به این معنی خواهد بود که این خانه به معنای هوس ها و آمال دنیوی است و این بدین معنا خواهد بود که شما در خواب وقتی آن را پس زده اید به معنی این خواهد بود که شما از انچه که ممکن است در زندگی واقعیتان ثروت باشد ولی شما از روی تعقل آن را پس خواهید زد و این نشانه از ذکاوت و نیک اندیشی شماست.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. پرهام در

  من دو . سه شبه ک خواب میبینم تو ی خونه بزرگ و شلوغ زندگی میکنم و میخوام برم بیرون میرم پارکینگ و سوار ماشینم میشم میام بیرون تو کوچه میبینم ک همه ی چراغای خونم روشنه و در اینورش بازه مثل اینکه دو تا در داره خونه میرم ک چراغا رو خاموش کنم و درارو ببندم از خواب میپرم میشه کمکم کنین ک تعبیرش چیه ؟ برام جالبه چون دو سه شبه این خوابو میبینمو از خواب میپرم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خانه در خواب به معنای معیشت شماست وو اینکه در خواب دارای خانه ای بزرگ بوده اید پس میتواند به معنای این باشد که در شما در زندگیتان رزق و روزی فراوانی کسب خواهید کرد اما اینکه همیشه شما چیزی خلاف میلتان را ددر این خانه میبینید به این معنا میتواند باشد که در اینده ای نزدیک کسی یا پیزی یا موضوعی بخواهد خللی در مسیر رزق و روزی شما ایجاد کند.
   پس به تلاش ادامه دهید و صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. من دیشب خواب دیدم تو یه خونه بزرگ داریم زندگی میکنیم انگار بجز خانواده دامادامون و اینا هم بودن خیلی زیاد بودیم خونه در حال خراب شدن بودو من سعی کردم یه راه خروجی پیدا کنم و جون همه رو نجات بدم و یه راه پیدا کردم و همه رو بردم به زیر زمین که اونم بخشی از همون خونه بود ولی شبیه زیر زمین نبود بزرگتر از بالا بود وقتی بیدار شدم خیلی مونده بود تا اذان صبح میشه بگید تعبیر خوابم چیه ؟

 9. اگردرخواب دیدم تنها درخانه ی که نه مجلل ونه محقراست هستم وکسی راندیدم وبیرون آمدم وبه خانه خودرفتم تعبیرچه میشود

 10. من اکثرا خواب میبینم که از خانه های مردم رد میشوم این چه معنی دارد ؟

 11. سلام .خواب دیدم یه خونه برای مادرم توسط برادرم ساخته شده و من از ساخته شدن اون خونه راضی و خوشحال بودم خونه هم خوب بود چیز بدی نداشت

 12. داود میرزایی در

  خواب دیده ام خانه پدربزرگم باز هم وجود دارد سالم مثل گذشته یک خانه ای که قبلا واقعا وجود داشته اما حالا دیگر وجود ندارد

 13. من خواب ديدم كه توي خونه زيبا و مجللي هستم مثل قصر بود ولي متعلق به من نبود من زنگ زدم و با اجازه صاحب خونه وارد شدم و بعد از گشت و گذار هم خارج شدم

 14. سعید باقری در

  خانه ای داشتم بزرگ…تمام فامیل دور ونزدیک جمع بودند ..خانه را گیاهان رونده پوشانده بودند…همه مهمانان شروع به تمیز کردن خانه نمودند

نظر خود را بیان کنید