مجله آلامتو

تعبیر خواب ساختمان

(18 رای, امتیاز میانگین: 3٫67 از 5)

تعبیر دیدن ساختمان در خواب چیست؟

تعبیر خواب ساختمان

بنا و ساختمان در خواب های ما آرزو و آمال است و کارهایی است که بر مبنای هوای نفس می خواهیم انجام دهیم نه بر اصل تعقل و محاسبه و دور اندیشی بنا هر حالتی در خواب داشته باشد گویای برداشتی است که از خودمان داریم و شناخت ناخودآگاه خودمان است و چه بسا ممکن است این شناخت نادرست باشد. به هر صورت تجسم این برداشت در خواب ساختمان و بنا است.

تعبیر خواب آبادی

آبادی دو مفهوم را تداعی می کند. اول عمران و آبادی و دوم ده و روستا.

در مورد نخست چنان چه در خواب ببینیم که مشغول آباد کردن جائی هستیم ویا به بنای ساختمانی مشغولیم، دو صورت دارد اگر آن جا که در خواب دیده ایم در اصل آباد و ساخته شده و معمور است که خواب ما گویای بیهودگی کار ما است و خواب ما می گوید عملی کاملا بی ثمر انجام می دهیم و اگر آن جا بایر و ویرانه است و ما آن را آباد کنیم نشان خیر و صلاح و نیک فرجامی است.

اگر زمینی را که احساس می کنید به خودتان تعلق دارد می سازید و آباد می کنید، بخصوص اگر در آن کشت می نمائید خواب از عشق و ازدواج نزدیک با شما سخن می گوید.

چنان چه ازدواج کرده و تشکیل خانواده داده باشید در زمینه حرفه و شغل خود کاری مستقل از امور دیگر انجام می دهید که سود بخش است و به گفته ابن سیرین خیر و فایده نصیب شما می شود.

اتفاق می افتدکه در خواب می بینید بنای آباد ساخته شده ای ناگهان فرو ریخت و ویران شد. این نشان آن است که به اهل آن جایگاه آسیبی وارد می آید و مصیبتی می رسد.

چنان چه خودتان را در جائی آباد و معمور مشاهده کنید که در خواب از مشاهده آن همه عمران و آبادی تعجب کنید به همان نسبت که آبادی دیده اید بهره مند و کامیاب می شوید و خلاف این نیز صادق است یعنی اگر جای آبادی را ویران مشاهده کنید و خودتان در آن ویرانی باشید انتظار یک خسارت یا زیان را داشته باشید، از امام جعفر صادق _ع _ نقل است که دیدن آبادی نشانی از گشایش کارهای بسته است.

به نوشته نفایس الفنون اگر خود را در ده یا روستا شهرستانی آباد ببینید امنیت و آرامش می یابید. چنان چه بیننده خواب ببیند که در دهی گم شده نشانه شرو فساد و بدی است.

تعبیر خواب خرابه

اگر در خواب ببینید که خانه شما خراب است مالتان از دست می رود ولی اگر ببینید که در خانه ای خراب یا خرابه ای راه می روید که به شما تعلق ندارد به انحراف کشیده می شوید و به اعمال ناصواب دست می زنید. مثلا رشوه می گیرید، دروغ می گویید، یا برای پیش بردن کارهایتان به فریب و نیرنگ متوسل می شوید.

اگر از خرابه در خواب بیرون بیایید بهتر از این است که وارد خرابه شوید. اگر در خرابه سگی دیدید و شما نیز در همان خرابه بودید دوستی وفادار به شما زیان می رساند و شما را به گمراهی می کشاند.

اگر در خواب دیدید که در خرابه ای هستید و آنجا گربه ای هم هست زنی باعث فساد و تباهی شما می شود. اگر در خانه آباد و سالم و مرتب به دنبال گربه به درون خرابه دویدید کار شما خراب می شود و مال خود را برای زن یا به وسوسه او تباه می کنید.

اگر در خواب دیدید که جایی را به دست خود خراب می کنید مال و آبروی خود را تواما از دست می دهید و اگر دیدید خرابی را آباد می کنید تعبیر خلاف این است.

اگر دیواری را خراب کردید به دوستی لطمه می زنید که حامی و پشتیبان شماست و اگر اتاقی را خراب کردید به خانواده خود زیان می رسانید.

اگر پله ها را خراب دیدید و شما بالای پلکان بودید احتمال سقوط شما هست و اگر پله ها خراب بود و شما خود را پایین پله ها یافتید راه تعالی شما مسدود است و خواب شما می گوید نمی توانید ترقی کنید.

تعبیر خواب خانه

خانه در خواب ما معیشت است، اگر در خواب ببینید درون خانه ای بزرگ و مجلل هستید و آن خانه متعلق به شما است زندگی مرفه و خوبی خواهید داشت…

اگر ببینید خانه ای محقر و ویرانه دارید و آن خانه متعلق به شما است خواب شما خبر می دهد که زندگی بر شما تنگ خواهد شد و معاش شما قلت خواهد یافت.

چنان چه ببینید یکی از اتاقهای خانه آشفته و خراب است بخشی از زندگی بیننده خواب دچار خرابی و ویرانی می شود و غمی و زیانی به او می رسد.

اگر ببینید که در خانه شما آهنی است زندگی قابل دوامی دارید و اگر دیدید در خانه شما از نقره است خوب نیست.

اگر در خواب ببینید که خانه شما در محلی است که تنها مانده و گرداگرد آن هیچ خانه دیگری نیست خواب خوبی ندیده اید چرا که از تنهائی و بی کسی و غربت و تنگی زندگی خبر می دهد.

تعبیر خواب «ساختمان» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «ساختمان» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

10 دیدگاه

 1. محمدعلی شریعتی آبکسری در

  سلام خواب دیدم دارم منزلی میسازم و پیمانکار اصرار دارد که پله طبقه دوم از بیرون باشد ولی من دوست دارم خانه حالت دوبلکس داشته باشد( مانند خانه ای که الان در آن زندگی میکنیم ) وهله از درون خانه باشد در ضمن پیمانکاری که خانه فعلی ما رو ساخته هم حضور دارد و حرف منو تایید میکنه در نهایت با توافق هم میرویم تا خونه رو از بیرون ببینیم تا اینجا منکه فکر میکردم خونه ای کوچک و نیمه ساز است با خونه ای وسیع و اتاقها بزرگ روبرو میشم که کامل شده اینجا به خودم میگم این خونه که سه طبقه هستو رو میدارم برای زندگی بچه هام (من سه تا بچه دارم ) و خونه ای که خودمان توش هستیم رو برا خودمان بر میداریم(خانه فعلی ما هم خونه ای بزرگ و دو واحده ) ممنون میشم تعبیرش رو بفرمایید خواب حدود ساعت 3 بامداد سه شنبه 12 ماه شمسی و 6 ماهرترین بوده

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خوابی خیر است و انشالله نوید این را میدهد که به زندگی بسیار ارام و با سعادت تر از حال حاضر خواهید رسید و بچه د راینجا به معنای بچه های خودتان نیست بلکه به معنای خیر و رزقی است که در بعد هم بدان دست خواهید یافت.اینکه در خواب هم با مجادله به ان خانه رسیده اید نشانه ای از تلاش شما برای رسیدن به سعادت و کامرانی است که باید در اینده با ان مواجه شوید و از انچه که فکر میکنی اشتباه است دوری کنید حتی اگر دیگران بخواهند نظر شما را عوض کنند.
   سربلند و پیروز باشید

 2. با سلام
  دو دفعه یک خواب دیدم اونم بعد خواندن نماز صبح
  هر دفعه دیدم ورودی طبقه هم کف یک ساختمان که به صورت تجاری درحال پایان ساخت وآماده شدن هست قرار دارم و از یک نفر پولی طلب دارم و با هاش صحبت میکنم درباره حساب و کتابمان که چشمم به نمای در حال کار طبقه های بالای همان ساختمان می افتد و میبینم دارن نمایش را و جلوی پنجره ها را دیوار میکنند بعد پرسیدم این چه ساختمانی هست و چرا جلوی پنجره ها را دیوار میکنند گفت اینجا خیریه است و گفتم چه کاریه جلوی پنجره ها را دیوار میکنند

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   شما احتمالا در اینده ای نه چندان دور به شخصی که شخصی ریاکار است چیزی خواهید داد و دینی بر گردن او خواهید نهاد اما ایشان انسان مناسبی برای این کار نیست و باید بسار نسبت به اطرافتان اگاه باشید و خیر و کمک خود را برای افراد صالح نگه دارید.
   سربلند وپیروز باشید

 3. سلام خسته نباشین مامانم تو خواب دیده که خونه ی قدیمی خریده اند بعد خونه رو چند نفر از خانواده میسازند وقتی ساخته شد مامانم میره میبینه خوشحال میشه از خونه ساخته شده خوشکل و جدید که یه دفعه صاحب قبلی خونه میادو خونه رو خراب میکنه ومامانم ناراحت میشه.میشه لطف کنید تعبیرشو بگین

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   دیدن خانه ی خرابه در خواب خوب نیست و نشانگر ایراد و اشکال در زندگی شخص بیننده ی خواب است.در اینجا باید اشاره کنم که این خواب احتمالا بدین شکل میتوان تعبیر یابد که مادرتان برای مال دنیا ارزش زیادی قایل شده اند و وقت و هزینه ی زیادی را صرف این کار کرده اند اما از واقعیت زندگی چشم پوشانده اند که همانا واقعی زندگی این است که در این جهان باید برای عاقبت خودمان تلاش کنیم و این خواب اشاره ای به این موضوع دارد.
   سربلندو پیروز باشید

 4. ملیحه در

  سلام آقای صداقت, روز بخیر.امیدوارم خوب باشید
  صبح خواب دیدم رفته بودم خونه دوست اجتماعی مون که آقا,است,ناراحت بود, تعمیرات داشت,تعدادی کارگر خانم مشغول تمیز کردن خانه اش بودند و پیاده دم خانه اش هم قیر ماشی میشد در خواب ظهر بود ساعت۱۲ ونیم بهش گفتم امروز میخوام اش رشته درست کنم انگار کار دارید برم بعد عصر میام(واقعا برنامه اش رشته دارم امروز وبردن این اقا میخواست برای رابطه دوستاته من وعشقم کاری انجام بده,اما میگفت تو نمیذاری اخه بهش گفتم اگه اون برتانه برا زندگی اش داره من هم دارم و…)

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر ناراحتی یک نفر در خواب به معنای همان ناراحتی است و احتمالا ایشان درگیر و دچار مشکلی هستند و اما اینکه دیده اید تعداد ی خانم کارگر مشغول تمیز کردن خانه ی ایشان هستند و درب منزل ایشان هم در حال تعمیر است به معنای این است که مشکل ایشان راجع به ارزو ها و امال ایشان است و ممکن است در مسیر ایشان برای رسیدن به ارزوهایشان مشکلاتی به وجود امده است.اینکه شما در خواب دیده اید شما میخواهید برای ایشان کاری انجام دهید و آش درست کنید ممکن است به معنای همسان بودن و موازی پنداشتن زندگی خودتان با ایشان باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 5. امیرعبداذرضایی در

  اونچه که درتعبیرخواب ساختمان نوشته شده نمیتواند صحیح باشد چراکه خیلیها درفکرخانه دارشدن یاخرید خانه بهترنیستند وشغل آنهاساخت وسازویامشاغل ساختمانیست پس تعبیرخواب نوشته شده درموردساختمان نمیتواند صحیح باشد.

 6. زیبابرکم در

  برکم:
  دیشب خواب دیدم باخواهرم پسرکوچکم وتعدادزیادی ازمردم کناردریا بودیم یدفعه آب دریا و زمین وکوه وهمه چیز به طرز وحشتناکی شروع کرد به حرکت وگفتن قیامت شده ولی من آروم بودم وپسرم و خواهرمو آروم کردم که یه دفعه یه ساختمان بسیار زیبا ودرخشان اززیر آب اومد بیرون همه جا آروم شد و اون ساختمان یه حال بسیار خوشی در ما ایجادکرد
  میشه تعبیرش رو لطف کنین

نظر خود را بیان کنید