تعبیر خواب عسل

دیدن عسل در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن عسل در خواب چیست؟

تعبیرخواب عسل چیست

معبران در مورد شهد یا شربت غلیظ که ما وقتی با انواع میوه می آمیزیم نام مربا به آن می دهیم معتقدند که علم و دانش است و بهره ای است که انسان از خرد و دانایی خویش می برد.

نقل است که عالم فرزانه ای در خواب دید در حوضی از شهد و عسل افتاده و هر چه دست و پا می زند قادر نمی شود خویشتن را از آن مهلکه نجات دهد.

چند روز بعد از آن خواب فرمانروای آن منطقه به دنبالش فرستاد که بیا به فرزندان من درس بده. او ناگزیر پذیرفت و رفت و به تدریس فرزندان سلطان و وزیران پرداخت اما یک روز در تفسیر یکی از سوره های قرآن چیزی گفت که به ذوق و سلیقه سلطان خوش نیامد.

بچه ها به پدر خویشتن گفتند و وزیران به اطلاع سلطان رساندند و او خشمگین شد و عالم فرزانه را به شلاق زد و بعد محبوس نگه داشت.

چنین است که معبران شهد و انگبین را علم و دانش دانسته اند و بهره ای که از طریق علم عاید انسان می شود.


تعبیر خواب خوردن عسل

دیدن عسل در خواب همچنین نشانه این است که در روابطتتان با دیگران باید بیشتر فروتن وصادق باشید .شما نیاز دارید که از خود دفاع کنید و مطمئن باشید که دیگران صدای شما را می شنوند.

خوردن عسل در خواب نشانه شادی، شیرینی، مهربانی، آرامش و دلسوزی است. عسل همچنین نماد تولید مثل و حاصلخیزی است.

دیدن شیشه عسل در خواب نماد معشوقه است.


دیدن شانه عسل در خواب

دیدن شانه عسل در خواب نشانه این است که می خواهید شیرینی و لذتی را که در زندگی در حال تجربه کردن آن هستید حفظ کنید. دیدن شانه همچنین نماد عشق است.


تعبیر خواب ماه عسل

اگر در خواب ببینید که در ماه عسل هستید نشانه این است که در حال تجربه ترس در رابطه جنسیتان هستید و یا اینکه دوست دارید هیجان را در زندگی زناشوییتان تجربه کنید و یا شاید نگران بعضی تغییرات در روابط زناشوییتان هستید. ویا اینکه در رویای داشتن یک ماه عسل شیرین هستید.


معنی شهد گل در خواب

شهد گل در خواب نشانه داشتن رابطه ای همراه با آرامش است و اینکه در این رابطه احساس می کنید خودتان هستید. همچنین شهد گل می تواند نشانه این باشد که شما از معشوقه تان انتظار دارید کار مهمی برای شما انجام دهد.


تعبیر خواب انگبین

ابراهیم کرمانی گوید: انگبین در خواب، غنیمت بود از مال ها و نیکی بود از کردارها، زیرا که در وی شفای دردها است و شهد روزی بسیار بود.

حضرت امام جعفر صادق فرماید: خوردن انگبین درخواب بر سه وجه است. اول: روزی حلال، دوم: منفعت، سوم: کام دل یافتن . و ترانگبین روزی بود که بی منت بدو رسد …

همچنین اگر در خواب خود زنبور عسل را دیده اید پیشنهاد میکنیم تعبیر خواب زنبور را هم بخوانید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب کندو

☺ تعبیر خواب «عسل» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «عسل» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

11 دیدگاه

 1. گندم در 1399/04/06در1:52 ب.ظ

  سلام من خواب دیدم رو به روی پیرمرد شریفی در کنار خانوادش نشستم و ظاهرا ازشون انتظار کاریو داشتم مثلا پسرشون مال من بشه همین چیزی ولی میدونستم عشف من کسی دیگه س که در وافعیت ولم کرده و بعد از کلی گریه کردن ی ظرف عسل بسیار خوشمزه جلوم گذاشتن و من اونو با دست یا فکر کنم ب تکه نون بود به عنوان قاشق ازش برمیداشتم

  و تو خوابم دنبال نیمه گمشدم بودم لطفا تعبیر کنیدممنونم هر بار از خواب بیدار میشدم و مبخوابیدم ادامه ی خوابمو از اول میدیدم.یادمه تو خوابم رفته بودم پیش پسری که ارزومه در واقعیت مال من بشه و تو خوابم زیاد تحویلم نمیگرفت و من یادمه تو خواب گریه میکردم و چند بار عسل خوردم که در واقعیت لب به عسل نمیزنم

  • یاسین صداقت در 1399/04/19در2:30 ب.ظ

   با سلام
   در تعبیر این خواب برای شما امده است که هدفی که در زندگی خود دارید را باید با سماجت دنبال کنید و بدانید که سبب ان خواهد شد که شما به شیرینی و خیری بی نهایت برسید و این در خواب شما هم امده است و واضح است که شما به واسطه ی تلاشی که می کنید از طرف شخص دیگری خیر خواهید یافت و این برای شما بسیار خوب است.
   سربلند و پیروز باشید

 2. زهرا در 1399/03/19در4:18 ق.ظ

  سلام خواب ديدم از يك مغازه مقداري عسل خريدم،عسلي اورد كه به رنگ كرمي بود و عسل بعدي تركيبي از عسل و شيره كرمي رنگ بود و من نقداري با انگشت خوردم و دومي را خريدم،شنيدم خواب عسل ديدم نشانه خانه اخرت است و ناراحتم

  • یاسین صداقت در 1399/03/21در10:18 ق.ظ

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب امده است که تعبیر خواب عسل به معنای خیر و صداقت و وفاداری و حاصلخیرزی است و در خواب شما هم به این صورت میتواند تعبیر شود که شما در اینده ی نه چندان باید بین چند خیر و نیکی یکی را انتخاب کنید و این برای شما بسیار خیر است و خوب.
   سربلندو پیروز بباشید

 3. حسینی در 1399/01/21در11:40 ق.ظ

  سلام .درخواب دیدم که یک نفر شیشه عسل که داخل آن یک بوته سیر درآن است به من داد

  • یاسین صداقت در 1399/01/23در11:06 ق.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب عسل در خواب بسیار نیکو است و به معنای معمولا روابط عاشقانه است و اگر مجرد هستید ممکن است به این معنا باشد که شما با شخصی وارد رابطه خواهید شد که ایشان مال حرامی در زندگیشان ممکن است باشد و تعبیر سیر در خواب به معنای مال حرام است و اگر متاهل هستید هم ممکن است خدای ناکرده همسر شما از جایی که حتی خودشان هم خبر ندارند مالی به زندگیشان اضافه شده ابشد که ناصالح است.
   سربلند و پیروز باشید

 4. پاییز در 1399/01/08در5:47 ق.ظ

  خواب من این بود:من پدر و برادرم در یک دشت زیبا ی تپه نشسته بودیم پدر مشغول تعریف حکایتی بود …از دل یک سنگ عسل طبیعی بیرون می آمد ظرف کوچکی در زیر آن قرار دادیم اوایل چکه چکه عسل بیرون می آمد ولی اندکی بعد سرعتش بقدری زیاد شد که ظرفهای زیادی پر شد ظرف پشت ظرف پر از عسل پر میشد تا اخر ادامه داشت کم تر میشد ولی بازم عسل بیرون میامد .خوابم دو قسمت بود .قسمت دوم دیدم در خانه هستیم و از اول زندگی تا به امروز هرچه برامون اتفاق افتاده از اول زندکی تا الان یک صحنه از هرکدام در حیاط خانه نقل و ب تصویر کشده میشد.در اخر تمام اون صحنه ها تمام شد ی رندگی جدید بود که من شکر خدارو کردم .ممنونم منتظر جوابم

  • یاسین صداقت در 1399/01/10در10:04 ق.ظ

   با سلام
   دیدن عسل در خواب نشانه این است که در روابطتتان با دیگران باید بیشتر فروتن وصادق باشید .شما نیاز دارید که از خود دفاع کنید و مطمئن باشید که دیگران صدای شما را می شنوند.خوردن عسل در خواب نشانه شادی، شیرینی، مهربانی، آرامش و دلسوزی است. عسل همچنین نماد تولید مثل و حاصلخیزی است.بر اساس این تعبیر میتوان گفت که خواب شما بدین شکل قابل تعبیر است که احتمالا در قسمت دوم خواب شما به این نتیجه رسیده اید که در تمام زندگی باید اینگونه میبودید و زین پس هم اینگونه خواهید بود و بیرون امدن عسل از سنگ هم استعاره ای از سختی این مهم برای دستیابی است و شما باید تلاش زیادی کنید تا به این مرحله برسید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. امیرحسین در 1397/12/14در9:32 ب.ظ

  لطفا تعبیر خواب فرو رفتن ارام ارام در اکواریومی بسیار بزرگ پر از عسل و چند ماهی تزیینی

 6. امید در 1397/09/19در5:16 ب.ظ

  تعبیر خوابم خوب بود واقعا اگه اینجوری باشه چونکه بیکارم الان بخدا داغون شدم خواب عسل زیادی رو دیدم اونم زرد و خوشمزه خوشحال شدم ب امید خدای خوب بزرگ

  • یاسین صداقت در 1399/03/05در1:22 ق.ظ

   با سلام
   دیدن عسل در خواب همچنین نشانه این است که در روابطتتان با دیگران باید بیشتر فروتن وصادق باشید .شما نیاز دارید که از خود دفاع کنید و مطمئن باشید که دیگران صدای شما را می شنوند.خوردن عسل در خواب نشانه شادی، شیرینی، مهربانی، آرامش و دلسوزی است. عسل همچنین نماد تولید مثل و حاصلخیزی است.دیدن شیشه عسل در خواب نماد معشوقه است.
   سربلند و پیروز باشید .

نظر خود را بیان کنید