تعبیر خواب عسل

دیدن عسل در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن عسل در خواب چیست؟

تعبیرخواب عسل

معبران در مورد شهد یا شربت غلیظ که ما وقتی با انواع میوه می آمیزیم نام مربا به آن می دهیم معتقدند که علم و دانش است و بهره ای است که انسان از خرد و دانایی خویش می برد.

نقل است که عالم فرزانه ای در خواب دید در حوضی از شهد و عسل افتاده و هر چه دست و پا می زند قادر نمی شود خویشتن را از آن مهلکه نجات دهد.

چند روز بعد از آن خواب فرمانروای آن منطقه به دنبالش فرستاد که بیا به فرزندان من درس بده. او ناگزیر پذیرفت و رفت و به تدریس فرزندان سلطان و وزیران پرداخت اما یک روز در تفسیر یکی از سوره های قرآن چیزی گفت که به ذوق و سلیقه سلطان خوش نیامد.

بچه ها به پدر خویشتن گفتند و وزیران به اطلاع سلطان رساندند و او خشمگین شد و عالم فرزانه را به شلاق زد و بعد محبوس نگه داشت.

چنین است که معبران شهد و انگبین را علم و دانش دانسته اند و بهره ای که از طریق علم عاید انسان می شود.


تعبیر خواب خوردن عسل

دیدن عسل در خواب همچنین نشانه این است که در روابطتتان با دیگران باید بیشتر فروتن وصادق باشید .شما نیاز دارید که از خود دفاع کنید و مطمئن باشید که دیگران صدای شما را می شنوند.

خوردن عسل در خواب نشانه شادی، شیرینی، مهربانی، آرامش و دلسوزی است. عسل همچنین نماد تولید مثل و حاصلخیزی است.

دیدن شیشه عسل در خواب نماد معشوقه است.


دیدن شانه عسل در خواب

دیدن شانه عسل در خواب نشانه این است که می خواهید شیرینی و لذتی را که در زندگی در حال تجربه کردن آن هستید حفظ کنید. دیدن شانه همچنین نماد عشق است.


تعبیر خواب ماه عسل

اگر در خواب ببینید که در ماه عسل هستید نشانه این است که در حال تجربه ترس در رابطه جنسیتان هستید و یا اینکه دوست دارید هیجان را در زندگی زناشوییتان تجربه کنید و یا شاید نگران بعضی تغییرات در روابط زناشوییتان هستید. ویا اینکه در رویای داشتن یک ماه عسل شیرین هستید.


معنی شهد گل در خواب

شهد گل در خواب نشانه داشتن رابطه ای همراه با آرامش است و اینکه در این رابطه احساس می کنید خودتان هستید. همچنین شهد گل می تواند نشانه این باشد که شما از معشوقه تان انتظار دارید کار مهمی برای شما انجام دهد.


تعبیر خواب انگبین

ابراهیم کرمانی گوید: انگبین در خواب، غنیمت بود از مال ها و نیکی بود از کردارها، زیرا که در وی شفای دردها است و شهد روزی بسیار بود.

حضرت امام جعفر صادق فرماید: خوردن انگبین درخواب بر سه وجه است. اول: روزی حلال، دوم: منفعت، سوم: کام دل یافتن . و ترانگبین روزی بود که بی منت بدو رسد …

همچنین اگر در خواب خود زنبور عسل را دیده اید پیشنهاد میکنیم تعبیر خواب زنبور را هم بخوانید.


تعبیرخواب موم عسل

تعبیر خواب موم عسل

موم از عسل حاصل می شود و عسل نیز در خواب های ما خوب است و پول و مال تعبیر شده.

موم را به هر رنگ و شکلی در خواب ببینید خوب است به شرطی که جسمی که می بینید از موم خالص ساخته شده باشد.

موم زرد غم و اندوه تعبیر می شود ولی در این که باز هم پول و مال است تردیدی وجود ندارد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب کندو

☺ تعبیر خواب «عسل» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «عسل» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


43 دیدگاه

 1. احمد

  سلام تو خواب دیدم چند ظرف عسل با موم از یه باغی خریدم و دوباره بعد از یه زمان کوتاهی در ادامه خوابم دیدم به یه مغازه عسل فروشی رفتم و دوباره عسل می خریدم و از عسلای داخل مغازه می خوردم و عسلا با موم بودن تعبیرش چیه ممنون میشم توضیح بدید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند خوابی بسیار خیر باشد و نشان از ان باشد که در اینده نه چندان دور شادکامی به شما رسد که انتظار ان را ندارید و در پس ان هم خیری برای شما باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 2. زینب

  خواب دیدم روی هردودستم زنبوره ودارن روی دستم عسل درست می کنند اصلانیشم نمی زنند ودستم پرازعسله لطفا برام تعبیرش کنین

  • تعبیر خواب

   باسلام
   این خواب ممکن است برای شما به این تعبیر باشد که در اینده نه چندان دور موقعیتی برای شما پیش بیاید که به واسطه ی ان زمینه ی تولید خیر و رزق برای دیگران فراهم کنید که بسیار خوب است.
   سربلند و پیروز باشید

 3. ن حصار

  باسلام
  دوستم درخواب دیده که من کنار شهد و موم عسل هستم.
  تعبیرش چی میتونه باشه؟؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی بسیار خیر است و می تواند به معنای ان باشد که شادکامی و فرح برای شما در انتظار است و از این رو بسیار به دیده ی خیر به ان بنگرید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. Mahshid

  سلام و عرض ادب من خواب دیدم موم بدون عسل میجوم تعبیرش رو میفرمایید؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب موم امده است که می تواند خیر باشد و نشان از شیرین کامی در اینده برای شما باشد که در ان از موضوعی به کلیت استفاده نکنید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. معصومه

  سلام خواب دیدم تو باغی بزرگی بودن پر از درختان زیبا و منظم رفتم طرف درختان که هر درخت پراز عسل بود دست بردم عسل بردار عسل ها ریخت فتم سراغ درخت بعدی عسل بردارم زنبورها حمله کردن بهم…لطفا تعبیرش برام بگین.تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب خوردن عسل می تواند به معنای شادکامی باشد و اینکه در خواب شما زنبور عسل به شما حمله کرده است ممکن است بهایی باشد که برای این شادمانی باید بپردازید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. هدیه گوهرچین

  سلام.مادرشوهرم خواب دیده کنار دریا نشستیم.یه کاسه پر شکلات داشتیم همشو خوردیم تموم شد.من گفتم الان براتون میارم که یه چاقو دستم بود سرم انداختم تو دریا با چاقو ی موم عسل به اندازه یه مشت ک پراز عسل طبیعی بود اوردم بیرون کذاشتم تو کاسه که مادرشوهرم گفت عجب عسلیه تو ازکجا میدونستی؟گفتم اینجا زنبورهای وحشی هستن که هیچ جا نیست.کم یابه.گفتم به هیچ کس نگین اینجا عسله.مادرشوهرم اون عسلو خورد من نگاش میکردم گف خیلی خیلی خوشمزه گلو ادمو نمیزنه.بازم هست؟گفتم ی کم مونده ک اونو میذارم زنبورا بیان بیشتر بشه.که مادرشوهرم گفت به کسی نگیا که خودش هی میخورد به همه میگفت و عسل میداد.یعنی چی این تعبیرخواب؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب دادن عسل به دیگران ممکن است برای شما به این معنا باشد که در اینده موجبات شادی دیگران را فراهم اورید و از این رو برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 7. ساغر

  من خواب دیدم که انگشت کوچک ترم رو گذاشتم روی یه ظرف پر از عسل دارم عسل میخورم تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب خوردن عسل همانگونه که از قبل هم اشاره شده است ممکن است برای شما به این معنا باشد که در اینده خودتان برای خودتان موجباتی فراهم اورید که سبب شود شادی به شما رسد.
   سربلند و پیروز باشید

 8. سعید

  سلام من خواب دیدم با چند نفر ازدوستان داخل یک باغی میرفتیم که به یک درختی رسیدیم باید از درخت کمک میگرفتیم تا رد شیم من نفر اول بودم تا دستمو به درخت گرفتم دیدم پشت شاخه پسر از عسل بود اما نمیریخت دستم که پر از عسل شد رو خوردم به دوستام گفتم ببینید اینجا عسل هست تا روبه رویه درخت دیدم اونجا هم پر از عسل بود رفتیم اوان رو جمع کردیم تموم شد برگشتم زیر درخت تا رسیدم به درخت دیدم عسل ها شروع به ریختن کرد دستامو جمع کردم زیر درخت یه مقدار خوردم ولی از خوردنش سیر نمیشدم بعد شروع کردم جمع کردن عسل ها ولی اصلا تموم .من تا جایی که میدونم خواب حجت نیست اما تا امروز هم چین خابی ندیده بودم برام جالب بود خیلی خواب شیرینی بود اگرم تعبیر نداشته باشه هم خیلی عالی بود اگرم تعبیر داره ممنون میشم بهم بگید ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای عسل آمده است که بسیار خیر است و باید بدانید که نشانه ی شادی و خیر است و در خواب شما هم به همین صورت ممکن است باشد اما چند نکته ی اضافه ی دیگر هم در این موضوع وجود دارد که می تواند نشانه ای از فرصتی باشد که برای شما در اینده در جمعی که در آن هستید به وجود بیاید و از این رو خیر است.
   سربلندو پیروز باشید

 9. F

  سلام
  من خواب دیدم دارم روی سر کسی که دوستش دارم عسل شیرین و طبیعی میریزم و اون از این کار خیلی ناراحته و اصلا خوشش نمیاد اگر امکانش هست لطفا تعبیرش رو بگین

  ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   ممکن است بر اساس تعبیر خواب عسل به این معنا باشد که برای ایشان کاری انجام دهید اما قدر شما را آن گونه که باید نداند که سبب فاصله شود.
   بسیار در کارهای خود دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 10. امیرحسین

  سلام.خسته نباشید.من خواب دیدم که در یه باغ سرسبز پدرم از بالای درخت عسل طبیعی پیدا میکرد و به من میداد و میخوردم .این عسل انقد شیرین و خوشمزه بود که وقتی از خواب بیدار شدم حس میکردم ذهنم هنوز شیرینیه .حتی انگور هم میداد ولی اونا رو نمیخوردم جمع میکردم .تعبیرش چی میتونه باشه ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که در تعبیر خواب عسل در بالا خوانده اید این خواب برای شما خیر است و میتواند به معنای آن باشد که در اینده نه چندان دور ممکن است از ایشان به شما خیری برسد که بسیار برای شما خوب و صالح است.
   سربلند و پیروز باشید

 11. نرگس

  سلام
  من خواب دیدم که از یه مغازه ی لباس فروشی یک پیراهن بافت به رنگ سفید خریدم که خیلی زیبا بود و دوسش داشتم فروشنده اون و فاکتور خریدش رو داخل یک ظرف عسل گذاشتن …وقتی ک بیرون اومدم یکی از آشنایانم من رو دید و گفت چه لباس زیبایی خریدی اینو از کجا خریدی؟ منم بهش آدرس دادم
  دستش رو گذاشت داخل ظرف عسل و فاکتور رو آورد بیرون تا قیمتشو ببینه و قیمت رو دید و بعدش من دیگه ازش جدا شدم و اومدم سمت خونه… از خریدم خیلی راضی و خوشحال بودم…
  به نظرشما تعبیرش چی میشه؟!

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب لباس خریدن آمده است که اگر رنگ ان در خواب مشخص باشد به معنای رنگ تعبیر آن هم می تواند مفید باشد و از این رو باید بدانید که این خواب برای شما به این صورت ممکن است تعبیر یابد که خرید لباس سفید بسیار خیر است و داشتن و خرودن عسل هم در خواب نشان از شیرین کامی است و از این رو این خواب برای شما سراسر خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 12. یونس ایمانی

  سلام من درخواب دیدم که یک ماشین میخواهد از چاه عسل.عسل بکشد ابتدا درتخلیه ماشین روباز کردن ومن ظرف خودرا ازعسل شفاف پرکردم بعدش ظرف پرشد وازچاه هم عسل زیادی نتوانستن بکشن.ممنون میشم تعبیرشوبگین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   ممکن است به این تعبیر باشد که در اینده برای شما فرصتی وجود خواهد داشت که بسیار خیر خواهد بود که به واسطه ی آن برای شما خیری فراهم آید اما باید بسیار در حفظ آن موقعیت اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. پورمحمدی

  سلام پدرم خواب دیده ک از روی دیوار خانه ی همسایه عسل میریزد و همه عسل ها رو با ظرف میبردن و خودش یک انگشت میخورد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعبیر خواب عسل ممکن است به این معنا باشد که برای ایشان خیری فراهم است و یا اینکه حضور آن افراد مایه خیر و سعات برای شما و ایشان خواهد بود.
   د رکل خوابی خیر است بر اساس تعابیر خواب و از این رو از بابت دیدن ان نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 14. آیسودا

  سلام خسته نباشین .من خواب دیدم برادرم تعداد زیادی شیشه عسل طبیعی خریدن و مادرم گذاشته بود بالای پشت بام خونمون یه آن متوجه شدیم عسل ها از در و دیوار خونمون داره میریزه من دو تا دستم باز کردم عسل ها رو زمین نریزه دیدم نه خیلی زیاده یه مشت ریختم تو دست مامانم بازداشت شر شر میریخت تا رفتم ظرفهای بزرگ اوردم همه جای خونه پخش کردم عسل ها بریزه تو ظرف نریزه رو فرشها خراب نشه بتونیم بخوریمشون.بعدم بیدار شدم تعبیرش چیه به نظرتون ممنون میشم جواب بدین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیرخواب ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده باید بسیار نسبت به تصمیمات خود و خانوادیتان آگاه باشید تا خدای ناکرده چیز خیری را که به ان دسترسی دارید از دست ندهید.
   از دست دادن به معنای از بین رفتن آن نیست و به این معنا باید دیده شود که برای حفظ آن به زحمت افتید.
   سربلند و پیروز باشید.

 15. محیا

  سلام من خواب دیدم پدرم ی سطل ماست خوری عسل اورده بودمعلوم بود عسل طبیعی زرد وکرم میزد بعد توی این عسل زنبورهای سیاه مرده هم بود از طرفی هم خواب دیدم همسایمون مرده من براشون ی ظرف خرما میخوام ببرم البته دیشب همسایمون فوت کردن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر دو وجه است و اولا بر اساس تعبیر خواب زنبور در عسل ممکن است به معنای خیری بسیار زیاد برای آن شخص باشد و از طرف دیگر هم ممکن است فقط به صورت خوابی از پس اتفاق آن شب برای شما دیده شده باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 16. ژیلا

  سلام خواب دیدم یه دایره روی یه درخت هست کنجکاو میشم و دستم رو میزارم روش عسل باسرعت ازش سرازیزمیشه انگاریه کندوعسل بوده وداداشم یه ظرف شیشه ای بهم میده میگیرم زیرعسل وعسل رو ریختم توی ظرف وانگاریه خرده آب هم کف ظرفه هست.امیدوارم تعبیرش خوب باشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   برای شما ممکن است به این تعبیر باشد که باید بسیار به اطراف خود برای کسب روزی دقیق باشید تا بتوانید آن را به دست بیاورید و بدایند که انقدر هم همیشه کسب خیر سخت نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 17. Simin

  سلام من خواب دیدم که روی برف هایی که گوله و گرده شده اند کسی عسل ریخت و داشتیم این برف ها را میخوردیم ، تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب برف و عسل می تواند به این معنا باشد که شما در اینده ممکن است مشکلی را که داشته اید به راحتی پشت سر بگذارید که پایان ان برای شما خیر و شیرین کامی باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 18. گندم

  سلام من خواب دیدم رو به روی پیرمرد شریفی در کنار خانوادش نشستم و ظاهرا ازشون انتظار کاریو داشتم مثلا پسرشون مال من بشه همین چیزی ولی میدونستم عشف من کسی دیگه س که در وافعیت ولم کرده و بعد از کلی گریه کردن ی ظرف عسل بسیار خوشمزه جلوم گذاشتن و من اونو با دست یا فکر کنم ب تکه نون بود به عنوان قاشق ازش برمیداشتم

  و تو خوابم دنبال نیمه گمشدم بودم لطفا تعبیر کنیدممنونم هر بار از خواب بیدار میشدم و مبخوابیدم ادامه ی خوابمو از اول میدیدم.یادمه تو خوابم رفته بودم پیش پسری که ارزومه در واقعیت مال من بشه و تو خوابم زیاد تحویلم نمیگرفت و من یادمه تو خواب گریه میکردم و چند بار عسل خوردم که در واقعیت لب به عسل نمیزنم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب برای شما امده است که هدفی که در زندگی خود دارید را باید با سماجت دنبال کنید و بدانید که سبب ان خواهد شد که شما به شیرینی و خیری بی نهایت برسید و این در خواب شما هم امده است و واضح است که شما به واسطه ی تلاشی که می کنید از طرف شخص دیگری خیر خواهید یافت و این برای شما بسیار خوب است.
   سربلند و پیروز باشید

 19. زهرا

  سلام خواب ديدم از يك مغازه مقداري عسل خريدم،عسلي اورد كه به رنگ كرمي بود و عسل بعدي تركيبي از عسل و شيره كرمي رنگ بود و من نقداري با انگشت خوردم و دومي را خريدم،شنيدم خواب عسل ديدم نشانه خانه اخرت است و ناراحتم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب امده است که تعبیر خواب عسل به معنای خیر و صداقت و وفاداری و حاصلخیرزی است و در خواب شما هم به این صورت میتواند تعبیر شود که شما در اینده ی نه چندان باید بین چند خیر و نیکی یکی را انتخاب کنید و این برای شما بسیار خیر است و خوب.
   سربلندو پیروز بباشید

 20. یاسین صداقت

  با سلام
  دیدن عسل در خواب همچنین نشانه این است که در روابطتتان با دیگران باید بیشتر فروتن وصادق باشید .شما نیاز دارید که از خود دفاع کنید و مطمئن باشید که دیگران صدای شما را می شنوند.خوردن عسل در خواب نشانه شادی، شیرینی، مهربانی، آرامش و دلسوزی است. عسل همچنین نماد تولید مثل و حاصلخیزی است.دیدن شیشه عسل در خواب نماد معشوقه است.
  سربلند و پیروز باشید .

 21. حسینی

  سلام .درخواب دیدم که یک نفر شیشه عسل که داخل آن یک بوته سیر درآن است به من داد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب عسل در خواب بسیار نیکو است و به معنای معمولا روابط عاشقانه است و اگر مجرد هستید ممکن است به این معنا باشد که شما با شخصی وارد رابطه خواهید شد که ایشان مال حرامی در زندگیشان ممکن است باشد و تعبیر سیر در خواب به معنای مال حرام است و اگر متاهل هستید هم ممکن است خدای ناکرده همسر شما از جایی که حتی خودشان هم خبر ندارند مالی به زندگیشان اضافه شده ابشد که ناصالح است.
   سربلند و پیروز باشید

 22. پاییز

  خواب من این بود:من پدر و برادرم در یک دشت زیبا ی تپه نشسته بودیم پدر مشغول تعریف حکایتی بود …از دل یک سنگ عسل طبیعی بیرون می آمد ظرف کوچکی در زیر آن قرار دادیم اوایل چکه چکه عسل بیرون می آمد ولی اندکی بعد سرعتش بقدری زیاد شد که ظرفهای زیادی پر شد ظرف پشت ظرف پر از عسل پر میشد تا اخر ادامه داشت کم تر میشد ولی بازم عسل بیرون میامد .خوابم دو قسمت بود .قسمت دوم دیدم در خانه هستیم و از اول زندگی تا به امروز هرچه برامون اتفاق افتاده از اول زندکی تا الان یک صحنه از هرکدام در حیاط خانه نقل و ب تصویر کشده میشد.در اخر تمام اون صحنه ها تمام شد ی رندگی جدید بود که من شکر خدارو کردم .ممنونم منتظر جوابم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن عسل در خواب نشانه این است که در روابطتتان با دیگران باید بیشتر فروتن وصادق باشید .شما نیاز دارید که از خود دفاع کنید و مطمئن باشید که دیگران صدای شما را می شنوند.خوردن عسل در خواب نشانه شادی، شیرینی، مهربانی، آرامش و دلسوزی است. عسل همچنین نماد تولید مثل و حاصلخیزی است.بر اساس این تعبیر میتوان گفت که خواب شما بدین شکل قابل تعبیر است که احتمالا در قسمت دوم خواب شما به این نتیجه رسیده اید که در تمام زندگی باید اینگونه میبودید و زین پس هم اینگونه خواهید بود و بیرون امدن عسل از سنگ هم استعاره ای از سختی این مهم برای دستیابی است و شما باید تلاش زیادی کنید تا به این مرحله برسید.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید