تعبیر خواب خواندن سوره

دیدن خواندن سوره در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن خواندن سوره در خواب چیست؟

خواندن سوره علق، قدر،زلزله،عادیات،قارعه و تکاثر در خواب چه تعبیری دارد

دیدن قرآن در خواب مبارک است به خصوص اگر ببینید که قرآن تلاوت می کنید.

معبران در مورد تلاوت قرآن و این که کدام سوره و کدام آیه را می خواندید تاویلات مفصل دارند ولی روی هم رفته دیدن و خواندن قرآن در خواب خوب است مگر در یک مورد و آن این است که آدم بی سواد و کسی که در بیداری قادر به خواندن قرآن نیست در رویای خویش ببیند قرآن تلاوت می کند.

این از ابن سیرین است و او از معبران دیگر نقل کرده است که اگر کسی در خواب ببیند قرآن می خواند و در بیداری قادر به خواندن قرآن نباشد نشان آن است که اجلش نزدیک است و الله اعلم.


تعبیر خواب سوره علق

 • امام صادق (ع) می فرماید: متواضع و فروتن و خوش باطن و نیکو نهاد می شود.
 • ابن سیرین می گوید: هر که در خواب ببیند سوره علق را می خواند، خدای متعال علم قرآن به او عطا می کند.

تعبیر خواب سوره قدر

 • امام صادق (ع) می فرماید: گروهی را به راه راست ارشاد می کند.
 • کرمانی می گوید: هر که در خواب دید سوره قدر را می خواند، عمرش طولانی می شود و به مرادهایش می رسد.

تعبیر خواب سوره زلزله

 • امام صادق (ع) می فرماید: گروهی از مشرکان را هلاک می سازد.
 • ابن سیرین می گوید: هر که در خواب ببیند که سوره زلزله را می خواند، با کسی کاری پیدا می کند و با او به انصاف و عدالت رفتار می نماید.

تعبیر خواب سوره عادیات

ابن سیرین می گوید: هر که در خواب سوره عادیات را می خواند، اهل بیت پیامبر(ص) را دوست می دارد.


تعبیر خواب سوره قارعه

 • امام صادق (ع) می فرماید: مردم به او احترام می گذارند.
 • کرمانی می گوید: هر که در خواب سوره قارعه را می خواند، در کار خود متحیر و سرگردان می شود و در نهایت به سوی صلاح و درستکاری بر می گردد.

تعبیر خواب سوره تکاثر

 • امام صادق (ع) می فرماید: وسیله تجارت خیر و نعمتش زیاد می شود.
 • ابن سیرین می گوید: هر که در خواب ببیند که سوره تکاثر را می خواند، افراد صالح و درستکار را ملاقات و زیارت می کند.
همچنین بخوانید: تعبیر خواب خواندن آیت الکرسی

☺ تعبیر خواب «خواندن سوره» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «خواندن سوره» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


26 دیدگاه

 1. زهرا ی

  سلام چندین بار خواب دیدم با صدای بسیار رسا و زیبا همراه صوت و لحن قرآن را برای عده ای در مجلس تلاوت میکنم واز صوت زیبای خودم تعجب میکردم ولی باز تلاوت را ادامه میدادم

 2. راد

  سلام من در خواب دیدم که شوهرم خوابش رو بهم میگه که: صور قیامت رو شنیده اینکه بهش گفتم آیه دو سوره علق و بخون. و من تو خواب بهش آیه رو خوندم و معنی کردم و گفتم این یه نشانه هست سرسری نگیر و اون جایی که باهم بودیم داشت خوابش رو تعریف می‌کرد یه مجلس بود که حال هوای معنوی داشت و خیلی مهمون اونجا بودن

  • تعبیر خواب

   با سلام
   همانگونه که در بالا هم خوانده اید، خواندن سوره خیر است و میتواند نشان از خیر باشد و اینکه چه سوره ای خوانده شود تعبیری دارد که ما نمی دانیم و باید به تعابیر دقیق مراجعه شود.
   سربلند و پیروز باشید

 3. مُنا

  سلام، حدودا چند سالی هست گره ای در کار و زندگی ام افتاده و با تمام توکل و توسلی که دارم حل نمی‌شود، چند شب متوالی است وقتی از خواب بیدار میشوم سوره تکاثر را زمزمه میکنم طوری کنجکاو شدم و دقیق که متوجه شدم این سوره مبارکه در خواب بهم تلقین شده انگار ، میخواستم بدانم تعبیر خواندن این سوره دقیقا چی میتونه باشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب قران خواندن در خواب به خیر امده است و ممکن است برای شما به این معنا باشد که در اینده به ان رسید که باید ایمان خود را بسیار تقویت کنید و به خدا توکل کنید تا مشکلاتتان حل شود.
   سربلندو پیروز باشید

 4. هوشیار

  سلام وعرض ادب من درخواب دیدم که تو بیمسارتان خیلی شلوغیم و پر از بیماران خونی که دامادمون رقیه خواهرم و برادرم میخواند و هرکارنی میکند حن از بدن خواهر وبرادرم خارج نمیشود بعد به من گفت تو برادر انهایی بیا رقیه شون بخون منم شروع کردم به سوره حمد تا اخر وبعد چن ایه اخر سوره بقره خوندم که جن ها خارج شدن از بدن خواهر وبرادرم ولی در حین خواندن قران احساس میکردم جن میخاد بیاد بدن خودم که اخرش وارد دهنم شد وبرای مدت کوتاهی نتونستم حرف بزنم و بعد کمی دوباره به حرف اومدم البته من با خواهر وبرادرم مدتیه حرف نمیزنم..جزاکه الله

  • یاسین صداقت

   با سلام
   از انجا که در تعبیر خواب جن امده است که نشان از دشمن است و در تعبیر خواب خواندن قرآن می تواند نشان از ان باشد که برای ان که ایشان از دشمنی دور شوند باید به ایمان تکیه کرد.
   سربلند و پیروز باشید

 5. اسما

  سلام خواب دیدم پدرم که فوت کرده باخواهرم حرف میزند اما من صداشو نمسشنوم و وقتی نزدیکتر میرم که بشنوم یه آیه میشنوم از قرآن و دیگه هیچی نمیشنوم بعد خواهرم میگه اون آیه سوره والعادیات بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب قرآن خواندن مرده ممکن است به خیر باشد و نشان از شخصیت و مقام خیر ایشان در عالم باقی باشد و از این رو انشالله این خواب برای ایشان خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. دختر باران

  سلام در عالم خواب الهام شد سوره تکاثر بخوانم … وقتی بیدار شدم مدام تکرار میکردم که یادم نره…ادم زیاد مذهبی نیستم و اصلا این سوره برام آشنا نبود… تعبیرش چیه؟؟

  • یاسین صداقت

   باسلام
   ممکن است این خواب برای شما به معنایی خیر باشد که در اینده برای رسیدن به خیری باید از جهتی به ایمان خود نگاه کنید و ان را تقویت کنید تا به ان خیر رسید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. احمد

  سلام خدا قوت خواب دیدم ک زلزله شدیدی شده و صدای توی گوشم میگه که صوره چهار قل را بخوان من میگم ک یعنی اگه من بخوانم خداوند حرف منو گوش میکنه صدای بهم میگه ک با خلوص نیت بخوان من صوره فلق را ۴بار میخوانم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما نشان از ان دارد که ممکن است در اینده دچار مشکلی شوید که تنها راه رهایی برای شما توسل است و توکل و حتما هم صدقه بدهید که انشالله خداوند شر را از شما دور کند.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. asi

  سلام و وقت بخیر من خواب دیدم ک شخصی ب من می گوید روی ناخن هایم سوره ی تکاثر را بنویسم تا فراموش نکنم ک آن را بخوانم منم نوشتم ۱۵تا تکاثر ولی این نوشته را روی کاغذ نوشتم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب سوره تکاثر می تواند به معنای افزایش روزی و مال باشد و این که در خواب شما 15 بار بوده است هم می تواند به معنای آن باشد که تعداد دفعاتی که باید تلاش خود را تکرار کنید به این صورت است.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. مریم

  سلام. من خواب دیدم یک آقایی با لباس سفید بلند منو صدا می‌زدند که برم برای قرآن خواندن. یک قران بزرگ دستم دادند و رفتند و من فقط به قرآن نگاه میکردم و میگفتم چطوری من حفظش کنم. همان آقا برگشت گفت از حفظ سوره تکاثر بخوان. گفتم من چیزی نخواندم چطوری بخوانم. یکباره شروع کردم به از حفظ خواندن سوره تکاثر که قبلاً اصلا نمی‌دانستم کدام سوره است. با تعجب ازم پرسید بهمین زودی یاد گرفتی؟!

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما میتواند به این صورت تعبیر گردد که در اینده ای نه چندان دور ممکن است به رزقی دست یابید که خودتان و دیگران هم از ان شوکه شوید اما باید بدانید که به پیشنهاد های دیگران حتما بیندیشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. negar

  سلام من خواب دیدم که قرآن میخوانم و روی آن نوشته بود ابجد و کتاب نورانی بود بعد بک نفر آمد پیشم و گفت من از طرف کسی آمده ام

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواندن قران در خواب خیر است و همیشه و بر اساس گفته ی معبرین نشان از خوبی است، پس از بابت دیدن این خواب نگران نباشید که انشالله برای شما مایه خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. اميره سادات داستان

  بنده خواب ديدم كه در خواب با دوشخص به بازار رفته ام و تمام مغازه ها بسته است
  و در انجا اقايى كه بنده نميديدمش بسيار تاكيد داشت كه نماز ظهر را بخوانم و سوره اى كه دران فاُمُهُ هاوية را بخواننم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و نباید از بابت آن نگران باشید و بدانید که انشالله در مسیر شما وسیله ای برای رسیدن به ایمان بیشتر قرار خواهد گرفت که خداوند همیشه برای بندگانش مایه ی نجات است.
   سربلند و پیروز باشید

 12. اميره سادات داستان

  بسيار عالي بود جواب دهى

 13. محمد

  سلام اگه در خواب ببینم که دارم ایات مبارکه اول سوره زمر را می خوانم تعبیرش چیست؟ممنونم بهم بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواندن قران در خواب همیشه خیر است مگر انکه سواد خواندن نداشته باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 14. سایه

  خواب دیدم که بهم میگن سوره رعد را بخوان. وقتی بیدار شدم همش داشتم سوره رعد را بخوان رو تکرار میکردم که یادم نره

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب نشان از ان می تواند داشته باشد که شما اشخاصی و یا شخصی را به راه درست فرا خواهید خواند و برای شما خیر است و نباید از بابت آن نگران باشید.
   سربلندو پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید