تعبیر خواب ریزش مو

دیدن ریزش مو در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن ریزش مو در خواب چیست؟

تعبیر خواب ریزش مو

معمولاً تعبیر خواب ریزش مو با طاسی و کچل شدن در ارتباط است.

تعابیر خواب معمولا با استفاده از نمادها و بر اساس شرایط زندگی افراد تعیین می‌گردند.

همواره بین تعابیر معبرین اسلامی و توضیحاتی که تعبیرگران غربی در مورد موارد مختلف بیان کرده‌اند اختلافاتی وجود دارد که ناشی از دریافت مفاهیمی جداگانه از سمبل‌هاست.

پس دقت داشته باشید تفسیرهای گفته شده به صورت کلی بوده و بایستی با توجه به زندگی هر شخص رویای او تعبیر گردد.


تعبیر خواب ریزش مو

معبرین غربی گویند:

 • دیدن ریزش مو در خواب به شما این هشدار را می‌دهد که مراقب خود باشید و به دیگران تکیه نکنید.
 • با دیدن خواب ریزش مو بایستی کارهای خود را با استفاده از توانایی‌های خود انجام داده و از کمک گرفتن دیگران برای حل مشکلات خود بپرهیزید.
 • دیدن ریزش موهای خود در خواب بیانگر این است که شما بر کارهای خود کنترل ندارید. شما نمی‌دانید که چگونه در موقعیت‌های مختلف رفتار کنید و بر احساسات خود نیز تسلط ندارید.
 • اگر در خواب دیدید که موهای شما ریزش می‌کند بیانگر این است که شما نگران افکار خود (افزایش سن و از دست دادن جوانی) هستید.
 • از دست دادن و یا ریزش موها در خواب بیشتر فقدان توانایی و قدرت را در زندگی واقعی بیننده خواب نشان می‌دهد. همچنین این خواب نیز می‌تواند ناشی از تفکر و ترس درباره پیر شدن و عدم زیبایی نیز باشد.

لوک اویتنهاو: ریزش مو: ناراحتی


تعبیر خواب ریختن موی دیگران

معبرین غربی گویند: اگر کسی در خواب ببیند که موهای دیگری در حال ریزش است نشانه داشتن دیدگاه مهمی در رابطه با آن شخص است.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب مو

☺ تعبیر خواب «ریزش مو» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «ریزش مو» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


41 دیدگاه

 1. Maleka

  سلام من دخترم و خواب دیدم که داشتم دیت تو موهام میکشیدم که یه دفعه یه دسته خیلی زیاد موهام رو دستم بود و من خیلی ناراحت شدم و تعجب کردم و به همه نشان میدادم و بقیه هم تو تعجب مونده بودن میشه بگید تعبیرش چی میشه ممنون

 2. مریم اکبری

  سلام من یک خانم متاهل هستم . خواب دیدم از جام بلند شدم مثل این که قبلش خواب بوده باشم روی پارچه سفید مثل ملافه چند تا تارمو در حد پانزده تا ریخته بود قد موها نه خیلی بلند بودن و نه خیلی کوتاه مثل حالت واقعی تقریبا بودن .بعد من بهشون نگاه کردم و به یک نفر در مورد اونا دلیل ریختن اونا صحبت کردم البته الان یادم نمیاد که چی گفتم ممنون میشم تعبیر کنید.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب بر اساس تعبیر خواب ریختن مو می تواند نشانی از نگرانی های درونی شما باشد که در خواب به این شکل نمایان شده است و از این رو از بابت آن نگران نباشید و سعی در حفظ ارامش خود کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. عباس

  با سلام
  اگر کسی در خواب ببیند که موهای او می‌ریزد به معنی دفع عیب یا بیرون رفتن حالتی ناپسند از او است. یا ترک بینشی غلط در ذهن خواب بیننده است و نشانه خوبی است که از اصلاح و تربیت خواب ببینده حکایت دارد. عزیزانی که خواب ریختن موهایشان را دیده‌اند، اگر در احوال خود دقت کنند متوجه خواهند شد که حالتی ناپسند در آنها وجود داشته که آن حالت یا کمرنگ شده یا از بین رفته است.

  تعبیر خواب را از اهلش بپرسید.

 4. محمد

  باسلام
  من خواب دیدم که رفتم حموم و دارن سرمو میشورم و موهام ریخته و به صورتم چسبیده
  منم مدام دست میکشیدم روصورتم و موهارو جمع میکردم اما بازم موروی صورتم میموند
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب می تواند برای شما خیر نباشد و بر ااساس تعابیر خواب ممکن است نشان از ان باشد که خدای ناکرده در اینده خللی در ابروی شما وارد شود که خوب نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 5. نادر

  درود.دررویادیدم بافردی موبوروازرق چشم وزنی همچون اوبشهررفتیم درانجاباان مردبه حمام عموم رفتیم.درحالیکه خودرامیشستم ان فرددردوش دیگرمسخره بازی مینمودشخصی میگفت زودکه اب داره قطع میشه.من شسم خودمروامادلم برااومیسوخت که ناگهامن لان زن بورزاغ ازگوشه ای مراچشم نمودکه لال شدم وحرف زدن یادم رفت وموهایم مانندبرگ خزان ریختندومن بشیا غصه داربودم.سپس دیدم درگارازی پسران زن برتانکراهنی سواروباشلاق اورابحرکت وامیدارد!تعبیرچیست.باتشکر

 6. خاطره

  سلام من خواب دیدم انقدر مهمان اومده خونه مادرم من رفتم موهام شونه کنم دیدم جلو موهام یهو ریخت
  کچل شدم تو تاریکی انقدر گریه کردم خودم قایم کردم تو تاریکی بعد یواش خواهرم صدا زدم یکی یکی خانوادم اومدن هی چطور اتفاق افتاد دیگه خودم خسته شدم همسرم اومد یهو بلند شدم دوباره با جرعت تو اینه نگاه کردم دیدم موهای جلو زیاد کچل نبست مدل قشنگی شدن گفتم مرتبشون کنم قشنگتر مو قبلی هام

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب ریزش مو امده است که می تواند نشان از ان باشد که شما در معرض صحبت دیگران قرار گیرید و از این رو باید بسیار اگاه باشید که رفتارهایتان را با دقت بررسی کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. محمود

  سلام خانم من خواب دیده موهای سرش دسته دسته میربخته و تو دستش میومده دسته دسته موهاش، لطفا بفرمایید تعبیر خواب ایشان چبه

 8. فیروز

  سلام من خواب دیدم که ماشین اصلاح در دستم است و سهواً و بدون اختیار قسمتی از موی سرم را تراشیدم. قصد این کار را نداشتم ولی اتفاق افتاد. به انداره یک مستطیل کوچک روی سرم. ممنون

 9. نسرین

  سلام.خواب دیدم موهای نسبت بلندرنگ شده خرمایی لخت وخوشگلی دارم.دوباره دست توموهام کردم.وکنده شدوتوخواب ناراحت شدم ونوبت دکترگرفتم تاریزش موهاموبه دکتربگم

 10. نسرین

  سلام من خواب دیدم موهام لخت وبلندشده بود.رنگ یک دست وقشنگ وخرمای داشتم.ذوباردست توموهام کردم ودوتیکه ازموهام کنده شد.وموهای کنده شده رونگه داشته بودم ونوبت دکترگرفتم برای این ریزش موم

 11. هیوا

  درود فراوان،ریختن موی دست چه تعبیری دارە؟
  ممنون

 12. فاطمه امجد

  سلام. من خواب دیدم دختر سه ساله ام موهاش بی دلیل میریزه و این ریزش مو اونقدر زیاد بود که من در خواب از شدت غصه گریه میکردم و دنبال پزشک بودم که بیدار شدم. لطفا راهنمایی کنید من نگران دخترم شدم قبلا شنیدم مو درخواب نشانه طول عمر هست

 13. مریم

  سلام
  خواب دیدم در حمام در حال شستن موهایم هستم ولی ریزش دارن. گل سرم رو بیرون اوردم تا زیر اب بشویم از اون هم داشت نو می ریخت و تعجب کرده بودم
  ممنون میشم راهنمایی کنی

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب ریختن موها ممکن است به این معنا باشد که باید از تکیه کردن به دیگران دست بردارید تا به ان چه که می خواهید برسید و از این رو بسیار مراقب باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 14. احمد

  سلام من خواب دیدم موهام دسته دسته میریزند
  ولی کلا، احساس نمیشه تو سرم(تاس نمیشه)

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب ریزش موی سر به این معنا آمده است که ممکن است نشان از ان باشد که شما در زندگی خود از چیزی نگران هستید و از این رو باید در جهت رفع آن تلاش کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 15. الهام

  سلام.کسی درمورد من خواب دیده که مریض شدم و تمام موهایم ریخته بود ممنون میشم تعبیرش رو بفرمایید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در این خواب باید بدانید که در تعبیر ریزش موی دیگران امده است که می تواند به این معنا باشد که نباید به آن ها تکیه کرد و از این رو برای ایشان ممکن است دارای تعبیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 16. Zahra Amini

  سلام خسته نباشید من خاله ام بهم گفت ک خواب دیده من بهش میگفتم ک خاله موهام میریزه کمرم درد میکنه تعبیرش چی میتونه باشه باتشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب براساس تعبیر خواب ریختن موی سر دیگران نشان از ان می تواند باشد که شما در ذهن ایشان بسیار عزیز هستید و این موضوع باید برای شما حکمی باشد تا در رفتار خود با ایشان بسیار دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. مصطفی

  سلام دوست گرامی ،ممنون میشم راهنمایی ام کنید
  من خواب دیدم که موهای سرم به صورت تکه تکه میریخت و به مریضی سرطان مبتلا شدم و دنبال راه و چاره برای درمان بودم و خانواده ام خیلی نگران بود مخصوصا مادرم .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب ریختن مو نشان از نگرانی شما به نسبت خودتان است و از این رو این خواب برای شما بیشتر به منزله ی هشداری است تا رفتار خود را به نسبت خودتان بیشتر کنترل کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 18. Sima

  من در خواب دیدم که خواهرم موهای من رنگ میکرد .البته من و خواهرم از هم دور هستیم..ممنون از شما

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن رنگ کردن موی دیگران نشان از خیر است و برای شما می تواند به معنای آن باشد که ایشان کار خیری برای شما خواهند کرد.
   سربلند و پیروز باشید

 19. علی

  سلام ،من خواب دیدیم وقتی دست تو موهام میگیرم و اونها رو میکشم ریزش میکنه،ینی وقتی میکشیدمشون موهام تو دستم میموند،تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای ریختن زیاد مو آمده است که نشان از ان دارد که شما در کارهای خود دقیق نیستید و باید بسیار در کارهایتان آگاهی و هشیاری به خرج دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 20. مهدی

  سلام. من خواب دیدم موهام شدید و بصورت مکرر تو حموم میریخت و تبدیل به هزارپا و کرم میشد موهای ریخته شده کف حموم . تعبیر خواب من چی‌میتونه باشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   موی شما در خواب نشان از تلاش های شما دارد و ریختن ان نشان از بی اهمیتی شما به خودتان دارد و اینکه در خواب شما مویتان به کرم تبدیل شده است می تواند تذکر جدی برای تصحیح شیوه ی زندگیتان باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 21. ایمان

  سلام خانوم من خواب دیده که موهای جلوی سر من ریخته تعبیرش چیه؟؟؟ ایشون میگفت من اصرار داشتم که برم مو بکارم و خواهرم ناراحت بوده و میگفته نه نرو

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب برای این خواب در وهله ی اول امده است که نشان از اهمیت شما در ذهن ایشان دارد و از طرف دیگر می توان به این صورت ان را تعبیر کرد که شما در اینده ممکن است که دچار مشکلی شوید که باید در این مورد به صلاح و مشرت دیگران اهمیت دهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 22. محمد

  سلام من یک شب خواب دیدم که وقتی شانه روی موهایم میکشم موهایم شروع به ریختم میکند ووقتی شانه را برمیدارم دیگر موهایم نمیریزد..

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب امده است که به این معنا خواهد بود که باید اگر به دیگری تکیه کرده اید این کار را تمام کنید تا پیش از ان که برای شما ضرری به عمل اید.
   سربلند و پیروز باشید

 23. مریم معلمی

  سلام دوست گرامی، ممنون میشم راهنمایی ام کنید ☘️
  من سه شب سه تا خواب مختلف در مورد موهام دیدم:
  ۱. خواب دیدم قسمتی از سمت چپ سرم طاس شده و من سعی دارم با بقیه موهام آن قسمت رو بپوشونم.
  ۲. خواب دیدم لابلای موهام پراست از حشره ای ریز شبیه به کفشدوزک که هرچه تلاش میکنم بریزمشون بیرون از سرم، باز حشرات جدیدی ظاهر می شوند.
  ۳. خواب دیدم در جمعی از زنان هستم که همگی آنها موهای بلند و پرپشت ولی نازیبا داشتند که خودشان احساس غرور به موهایشان داشتند. من بین آنها موهای کوتاه و کم پشت داشتم ولی ناراحت نبودم و دلم به حال جهل آنها می‌سوخت.

  نمیدونم این سه خواب چه طور میتونه تعبیر بشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در مورد خواب اول بدانید که ممکن است به این معنا باشد که شما به واسطه ی تکیه بر دیگران خیری را از دست خواهید داد وپس از آن مجبور به سختی خواهید شد و خواب دوم هم اشاره ای به ذات آن اشخاص دارد و در خواب سوم همین موضوع دوباره اشاره شده است و باید بدایند که این خواب ها می توانند به هم مربوط باشند و باید بدانید که در این خواب ها برای شما مشخص شده است که باید بسیار به اطرافیان خود توجه کنید و در آن ها تجدید نظر بنمایید.
   سربلند و پیروز باشید

 24. نفس

  من خواب دیدم که دختر خالم همینطور که راه میرفت یه مقدار از موهای وسط سرش کنده شد و یه دایره وسط سرش خالی شد و من کَلَشو میدیدم.ممنون میشم اگه تعبیرو بگین.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب آمده است که می تواند به این معنا باشد که برای ایشان ممکن است مشکلی پیش بیاید که سبب ناراحتی ایشان بشودو از این رو باید بسیار آگاه باشند.
   سربلند و پیروز باشید

 25. ارزو

  دیدم موهامو رنگ‌کردم حلوی سرم قد یه کف دست طاس شد.بعد دوباره دیدم موهام از فرق سفیدیش بیشتر شده

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب امده است که اگر زنی خواب ببیند موهایش را در آرایشگاه رنگ می‌کند، علامت آن است که دشمنان می‌کوشند به آبروی او خدشه وارد سازند، اما او با احتیاط از دام آن‌ها می‌گریزد و در اینجا این برای شما هم صادق است و بدانید که این ریزش نشان از ان دارد که اندکی بر شما می توانند خدشه وارد کنند واز این رو باید بسیار اگاه باشید که این اتفاق نیفتد و حتما هم صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید