تعبیر خواب کچل شدن سر

دیدن کچل شدن سر در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن کچل شدن سر در خواب چیست؟

تعبیر خواب کچل شدن سر

معبرین غربی درباره طاس شدن در خواب گویند:

 • به تعبیر برخی از معبرین غربی عدم توانایی در کنترل‌ها خود را به صورت ریزش مو یا طاسی در خواب نمایش می‌دهد. شما از آگاهی لازم در برخورد با دیگران برخوردار نبوده و بر احساسات خود مسلط نیستید.
 • اگر در خواب دیدید که موهای شما ریزش می‌کند بیانگر این است که شما نگران افکار خود (افزایش سن و از دست دادن جوانی) هستید.
 • از دست دادن و یا ریزش موها در خواب بیشتر فقدان توانایی و قدرت را در زندگی واقعی بیننده خواب نشان می‌دهد. همچنین این خواب نیز می‌تواند ناشی از تفکر و ترس درباره پیر شدن و عدم زیبایی نیز باشد.

محمد ابن سیرین درمورد کچل شدن و طاسی گفته است: اگر مردی در خواب ببیند که موی جلوی سرش ریخته و طاس شده است به این معنی است که از غم و اندوه رهایی می‌یابد.


تعبیر خواب کچل شدن زن

ابن سیرین: اگر زنی در خواب ببیند که طاس شده و موی سر او ریخته است بیانگر این است که در زینت و آرایش نقصان پذیرد.

آنلی بیتون می‌گوید: اگر زنی خواب ببیند موهایش می‌ریزد و کچل می‌شود، علامت آن است که برای امرار معاش باید تلاش کند زیرا بخت و اقبال به او پشت می‌کند.


تعبیر خواب طاسی

تعبیر خواب ریزش مو

معبرین غربی گویند:

 • دیدن ریزش مو در خواب به شما این هشدار را می‌دهد که مراقب خود باشید و به دیگران تکیه نکنید.
 • با دیدن خواب ریزش مو بایستی کارهای خود را با استفاده از توانایی‌های خود انجام داده و از کمک گرفتن دیگران برای حل مشکلات خود بپرهیزید.
 • دیدن ریزش موهای خود در خواب بیانگر این است که شما بر کارهای خود کنترل ندارید. شما نمی‌دانید که چگونه در موقعیت‌های مختلف رفتار کنید و بر احساسات خود نیز تسلط ندارید.
 • اگر در خواب دیدید که موهای شما ریزش می‌کند بیانگر این است که شما نگران افکار خود (افزایش سن و از دست دادن جوانی) هستید.
 • از دست دادن و یا ریزش موها در خواب بیشتر فقدان توانایی و قدرت را در زندگی واقعی بیننده خواب نشان می‌دهد. همچنین این خواب نیز می‌تواند ناشی از تفکر و ترس درباره پیر شدن و عدم زیبایی نیز باشد.

لوک اویتنهاو: ریزش مو: ناراحتی


همچنین بخوانید: تعبیر خواب موی سر

تعبیر خواب شما ممکن است با موی بلند، اصلاح صورت ، داشتن ریش و فر کردن مو نیز مرتبط باشد.

☺ تعبیر خواب «کچل شدن سر» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «کچل شدن سر» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

48 دیدگاه

 1. ازاده

  سلام.من خواب دیدم در حالی که مامانم سرشون پایین وسط سرشون طاس شده وکاملا پوست سرشون دیده میشه.بقیه قسمتهای سرشون مو داشت ورنگ موشونم مشکی بود.درحالیکه مامانم موهاشون سفید شده وهمیشه رنگ شده.نمیدونم اون طاسی وسیاه بودن سایر قسمت موشون چه تعبیری داشت.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب طاسی برای زن آمده است که تعبیر به خوبی ندارد و به این صورت است که مادرتان احتمالا مورد زخم زبان دیگران قرار خواهد گرفت. صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. مهدی

  من خواب دیدم جلوی موهام ریخته و چندتا جوش بزرگ در اومدهه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب طاسی برای مردان امده است که خوب است و نشان بر رهایی از غم است و اینکه جوش هم به معنی جمع شدن مال است.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. رومینا

  سلام من خواب دیدم که مادر وقتی داشت موهاشو شونه می کرد جلوی سرش رو کنار زد و اندازه ی ی کف دست مو نداشت و کچل بود. و من توی خواب خیلی ناراحت و نگران بودم. لطفا جواب منم بدید. ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب طاسی امده است که به گفته معبران غربی به این صورت است که اگر علامت آن است که برای امرار معاش باید تلاش کند زیرا بخت و اقبال به او پشت می‌کند.حتما صدقه بدهید که به خیر رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید

 4. صبا

  سلام .من خواب دیدم ،رفتم جلوی آیینه و دیدم پیشونیم خیلی بلنده و متوجه شدم که موهای پیشانیم ریخته و بعد دیدم موهای پشت سرم هم ریخته .من یک خانم هستم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما نشان بر خوبی ندارد و میتواند بر این تعبیر باشد که افرادی به شما حرفهای خواهند زد که ناراحت خواهید شد و معبران این خواب را اینگونه تعبیر کرده اند که نشان بر تهمت میتواند داشته باشد . و اگر در بیداری ریزش مو دارید و اعتماد به نفستان در این مورد ضعیف است میتواند به خاطر ان موضوع این خواب را دیده باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. نوشین

  سلام من در خواب دیدم شوهر خواهرم جلوی موهاش طاس شده تعبییرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این عمر است که شما از ظاهر خود راضی نیستید و اعتماد به نفس شما ضعیف شده است و اینکه طاس شدن برای ان شخص هم نشان بر یک ضرر کوچک است که قابل رفع است.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. نادیا

  سلام من خواب دیدم داشتم موهامو شانه میزدم که متوجه شدم قسمت چپ و جلوی سرم به اندازه کمتراز نصفِ کف‌دست طاس شده و سفیدی سر مشخصه، خیی ناراحت شدم و موهامو طوری شانه زدم که طاسی رو پوشوند و در ظاهر مشخص نبود. تو بیداری هم ریزش مو دارم دختر مجردم و ۲۲ سالمه ممنون میشم تعبیرش رو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این عمل است که شما از فقدان اعتماد به نفس رنج میبرید و احتمالا در اینده با تنگدستی مالی و شرایط سخت مالی برای مدتی روبرو خواهید شد .و اگر برای ریزش موی خود بسیار نگران هستید میتواند این خواب از فکر روزمره شمانشات گرفته باشد .
   سربلند و پیروز باشید .

 7. mahsa

  سلام.من خواب دیدم قسمت سمت چپ سرم بالای گوشم طاس شده و یه تیکه بزرگ مو نداشت واسه اولین بار تو خواب متوجه طاسی سرم شدم و یه سکه طلا هم رقته بود تو پوست سرم بالای گوشم.میخاستم بکنمش ولی دست نزدم بهش

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی ندارد و به گفته معبران نشان از حرف مردم و تهمت دارد که باید مراقب اعمال خود باشید که در این خواب نشان بر این است که شما در پی کار بیهوده ای هستید که در پی ان بر شما حرفهای درست میشود .پس حتما صدقه بدهید .
   سربلند و پیروز باشید .

 8. امیر پارسا اسدی

  سلام من در اطراف خونمون دختری است و متوجه شدم که روی من نظر داره دیشب خواب دیدم که با بسری از دوستان که اصلا نمیشناختمشون مثل اینکه دوست جدید پیدا کرده باشم دارم بازی می کنم و وسط بازی دیدم که روی یک صندلی اون دختر و دختر عموم و دختر یکی از اقوام کنار هم نشستن و اون دختر نصف پشت سرش کچل شده بود و داشت برای دختر عموم توضیح می داد. لطفا جواب بدید ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما برای ان فرد نشان بر خیر نیست و به کفته معبران نشان از این است که ایشان برای مدتی خودشان یا خانوادشان دچار مشکل مالی خواهند شد و باید تلاش بسیار انجام دهند و صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. ک. ا

  سلام ، وقت بخیر
  من در خواب بعد از ظهر دیدم که موهای جلوی سرم ریخته و انگار طاس شده بود. آیا فرقی بین زمان خواب در تعبیر آن وجود دارد؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خیر ندارد برای شما و بر این تعبیر است به گفته معبران که افرادی به شما تهمتی خواهند زد و آبروی شما به خطر خواهد افتاد اگر کار خاصی که برموضوع ابرو و مردم است انجام ندهید و خود را بدنام نکنید.
   حتما صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. آیسان

  سلام
  من دیشب خواب دیدم موهای قسمت جلوی سرم ریخته و من با پودر قهوه ای اونها رو پوشش میدادم تا مشخص نباشه و خیلی ناراحت بودم.تعبیرش چی میتونه باشه.
  خیلی ممنون.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب بر اساس تعابیر امده است که شما از غم و مشکلی که ممکن است به ان دچار باشید رهایی خواهید یافت و این برای شما بسیار خوب است و بدانید که در قسمت اخر خواب شما اشاره ای شده است که ممکن است به این معنا باشد که شما به دست خودتان اسن نجات را فراهم خواهید اورد.
   سربلند و پیروز باشید

 11. علی

  سلام خسته نباشید من 14 سالمه و 2 ماه دیگه میرم 15 و کلی جوش و لک و مک رو صورتم هست من دیروز خواب دیدم که داشتیم میرفتیم یه خونه که یادم نیست خونه کی بود و اونجا همه گیمون (منظورم کل فامیلایی هست که تو تهران داریم انگار یه مهمونی بود )نشسته بودیم داییم یک دفعه گفت ای چرا مو هات ریخته سریع رفتم روبه رویه اینه خودم رو دیدم دیدم راست میده اونجایی که خط می ندازن برا خامه های هم سمت راست و هم سمت چپ جلوش یه کمی ریختی اینجاش فقط یکم

  بعد دیدم وسط موهام هم ریخته و جالب اینجاست که هم اونجا هایی که ریخته موهام با جوش پر شده بود اونم قرمز پر رنگ و اینکه صورتمم پر جوش شده بود و همش خودم حس می کردم داره می ریزیه اطراف مو هام هم خیلی خیلی مو هام خشک بور منم چون اونجا فامیلامون بودن نتونستم گریه کنم بعدش که انگار اومدیم خونه ( دقیقا یادم نیست کجا بود )کلی گریه کردم و از خواب بیدار شدم و الانم دارم براتون توضیح میدم بعد یه سوال ممکنه از بلوغ باشه این رو اگه میشه به ایمیلم بفرستید اگه هم نشد مشکلی نیست همینجا بهتون سر می زنم خیلی ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که این خواب برای شما دارای تعبیر نیست و بیشتر به معنای ان خواهد بود که این موضوع جوش و مشکلات پوستی برای شما اذیت کننده شده است و از این رو این خواب را به این صورت دیده اید و نباید از بابت آن نگران باشید و بدانید که موضوعی برای نگرانی شما وجود ندارد.
   سربلند و پیروز باشید

 12. فاطمه

  من در خواب ديدم آرايشگري موهاي من را بر خلاف ميلم كوتاه كرده و من در روم نميشه بهش بگم دوست ندارم ، بعد كه كارش تمام شد ديدم خيلي نا مرتب كوتاه كرده و در ضمن سمت راست پشت گوشم رو با تيغ يا ماشين اصلاح كچل كرده و سفيد شده،

  من از شدت نگراني و ناراحتي گريه ميكردم و دنبال كلاه گيسي بودم كه ب روي سر بگذارم كه بتوانم ب محل كارم برگردم، هرچي ميگشتم چيزي پيدا نميكردم تا اينكه از خواب بيدار شدم
  و فهميدم خواب بوده ، هزار بار خدا رو شكر كردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب براساس تعابیر امده است که ممکن است شما در اینده ی نه چندان دور مورد سرزنش خانوادیتان قرار گیرید در صورتی که تقصیری ندارید و این خود برای شما نشان از ان است که در اینده باید در مقابل ان چه که برای شما نیست مقابله کنید و از ان نترسید تا خدای ناکرده سبب نشود که مسیر زندگیتان مخدوش شود.
   سربلند و پیروز باشید

 13. Sara

  من یک خانومم خواب دیدم که قسمتی از موهام ریخته و طاس شده دوروز بعدش بهم تهمت زدند…پس تعبیرخوابش اصصصلاااا خوب تیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که خودتان فرمایش کرده اید این خواب نشان از ان است که شمارا به اشتباه تهمتی خواهند زد و این برای شما هم صادق بوده است و تنها راه رهایی از این موضوع تکیه به ایمان به خداست.
   سربلند و پیروز باشید

 14. مائده

  سلام.
  خواب دیدم جلو موهام ریخته. و خیلی بابتش ناراحتم میخوام مو بکارم ولی بهم میگن این فرم پیشونیته که بلنده و من اصرار میکنم نه ببینید ریخته. خط رویش موهام کج شده از سمت چپ بیشتر ریخته و سمت راست کمتر

  • یاسین صداقت

   باسلام
   این خواب میتواند بر اساس تعابیر به این شکل تعبیر گردد که شما از جایی و در زمانی که انتظار ان را ندارید ضربه خواهید خورد و این باید بسیار هشیاری شما را بیشتر کند و از این رو بدانید که باید و باید صدقه بدهید که انشالله بلا رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید

 15. نرگس

  سلام
  من خواب دیدم که خوابیدم و وقتی بیدارشدم خودمو تو اینه دیدم دیدم زشت شدم و وسط سرم موهاش ریخته و انگار مادرم خودش موهامو زده بودولی مامانم خوشحال بود ولی من خیلی ناراحت بودم .
  قبلشم خواب دیده بودم موهام بلند شده ویه طرفشو با قیچی کوتاه کردم . مرسی

  • یاسین صداقت

   با سلام
   به تعبیر برخی از معبرین غربی عدم توانایی در کنترل‌ها خود را به صورت ریزش مو یا طاسی در خواب نمایش می‌دهد. شما از آگاهی لازم در برخورد با دیگران برخوردار نبوده و بر احساسات خود مسلط نیستید.
   اگر در خواب دیدید که موهای شما ریزش می‌کند بیانگر این است که شما نگران افکار خود (افزایش سن و از دست دادن جوانی) هستید.
   از دست دادن و یا ریزش موها در خواب بیشتر فقدان توانایی و قدرت را در زندگی واقعی بیننده خواب نشان می‌دهد. همچنین این خواب نیز می‌تواند ناشی از تفکر و ترس درباره پیر شدن و عدم زیبایی نیز باشد.و اینکه دیدن قیچی در خواب بای کوتاه کردن مو نشان از خوبی ندارد برای دفع بلا صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید .

 16. parisan

  سلام من دو بار خواب دیدم موی سرم ب صورت سکه ای ریخت فقط ی تیکش و یکم اسارس و نگرانی هم دارم برای ی موضوعی میتونه برا اون باشه؟؟؟؟

  • یاسین صداقت

   باسلام
   تعبیر خواب شما به گفته معبران به این معنی است که به تعبیر برخی از معبرین غربی عدم توانایی در کنترل‌ها خود را به صورت ریزش مو یا طاسی در خواب نمایش می‌دهد. شما از آگاهی لازم در برخورد با دیگران برخوردار نبوده و بر احساسات خود مسلط نیستید.
   اگر در خواب دیدید که موهای شما ریزش می‌کند بیانگر این است که شما نگران افکار خود افزایش سن و از دست دادن جوانی هستید.
   از دست دادن و یا ریزش موها در خواب بیشتر فقدان توانایی و قدرت را در زندگی واقعی بیننده خواب نشان می‌دهد. همچنین این خواب نیز می‌تواند ناشی از تفکر و ترس درباره پیر شدن و عدم زیبایی نیز باشد.محمد ابن سیرین درمورد طاسی گفته است: اگر مردی در خواب ببیند که موی جلوی سرش ریخته و طاس شده است به این معنی است که از غم و اندوه رهایی می‌یابد.
   سربلند و پیروز باشید .

 17. لیلا

  من تو خواب دیدم که خودم نشستم دارم موهای سرمو میزنم طاس میکنم با دست هم که میکشم موهام خودبه خود درمیاد.البته تو واقعیت هم موهام ضعیفه وریزش داره توخواب هم فک میکردم با این کار موهام رشدش بهتر میشه وپر پشت تر درمیاد.معنیش چی میتونه باشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس گفته های سرکار نمینواند دارای تعبیر روایی و صحیح باشد زیرا که موضوعی که در واقعیت بدان در گیریم در خواب به شکل دیگری خواهد امد اگر برای ان موضوع تعبیری باشد.
   از بابت ان نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 18. افشین

  سلام من در خواب دیدم سرم سوراخ شده دقیقا بالای گوشم . بعد بالای سوراخ دیدم طاس شده اندازه یک کف دست . تعبیرش چیه . ممنون میشم توضیح بدین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیرخواب امده است که اگر در خواب ببینید که شما را ریزش مو پیش امده است به این معنا است که توانایی از شما صلب خواهد شدو این خود به معنای فقدان چیزی در شماست و این که در این خواب دیده اید که بالای گوش شما سوراخ شده است اشاره ای است به ان فقدان که ممکن است در فکر شما باشد و ممکن است در اینده نسبت به موضوعی تصمیمی بسیار غلط بگیرید و این سبب فقدان چیزی برای شما گردد.
   سربلند و پیروز باشید

 19. سلمان

  سلام من خواب دیدم وسط های سرم تاس شده و قسمتی ک تاس شده بود به شکل بیضی سیاه بود دور و برش هم تاس ینی چی؟؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   معبرین غربی این خواب را به نیک دانسته اند و تعبیر ان را رهایی از غم و اندوه میداننداما در تعابیر شرقی این خواب اصلا خیر نیست و شما باید بسیار اگاه باشید که نکند به بلایی و غمی مبتلا شوید که کاملا ورود به ان به دست خود شماست و از این رو باید بسیار هشیار باشید و صدقه دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 20. آرزو

  من درخواب دیدم معشوقم ازدر خانه مان آمد داخل جلوی سرش طاس بود

  • یاسین صداقت

   باسلام
   در تعابیر امده است که اگر مردی در خواب ببیند و یا دیده شود که موهای جلوی سرش ریخته است از غم و مشکلاتی که دارد رهایی می یباد.
   انشالله که خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 21. یاسین صداقت

  با سلام
  طاسی و ریختن موها در خواب نشانه از خیر نیست.و شما یا مشکل بزرگی در زندگی دارید و یا اینکه کسی قصد دشمنی با شما را دارد.
  پس تلاش کنید که مشکل را پیدا کرده و رفع کنید،و در صورت بروز مشکل سعی کنید عصبی نشوید و از کنار آن به سادگی بگذرید و در غیر این صورت مشکلات بعدی شما بزرگتر خواهند شد.
  سربلند و پیروز باشید

 22. حسن

  من خواب دیدم کلم تاس شده و دایره های قرمز بد روشه دست زدم یهو از خواب بلند شدم دیدم موهام هست ؟؟

 23. رقیه

  من در خواب دیدم دختر خواهرم که متاهل با مادر شوهرش است وقتی او میخاد بره بیردن جلوی موهاش کچل شده ما با تعجب نگاه کردیم بعد جند دقیقه دیدیم جلوی سرش مو است ولی احساس کردم مصنوعی است بابا من چنین خوابی تا به حال ندیده بودم

 24. رقیه

  من در خواب دیدم دختر خواهرم که متاهل با مادر شوهرش است وقتی او میخاد بره بیردن جلوی موهاش کچل شده ما با تعجب نگاه کردیم بعد جند دقیقه دیدیم جلوی سرش مو است ولی احساس کردم مصنوعی است

 25. رقیه

  من در خواب دیدم دختر خواهرم که متاهل با مادر شوهرش است وقتی او میخاد بره بیردن جلوی موهاش کچل شده ما با تعجب نگاه کردیم بعد جند دقیقه دیدیم جلوی سرش مو است ولی احساس کردم مصنوعی است

 26. علیرضا خاصی

  مادرم رادرخواب دیدم کچل شده ولی لباسها ش تمیزومرتب بود تعبیرش چیست

  • احمد

   سلام خواب دیدم موهای وسط سرم ریخته بصورتی که پوست سرم معلومه تعبیرش چیست؟ممنون

   • یاسین صداقت

    با سلام
    اگر در خواب دیدید که موهای شما ریزش می‌کند بیانگر این است که شما نگران افکار خود (افزایش سن و از دست دادن جوانی) هستید.
    از دست دادن و یا ریزش موها در خواب بیشتر فقدان توانایی و قدرت را در زندگی واقعی بیننده خواب نشان می‌دهد. همچنین این خواب نیز می‌تواند ناشی از تفکر و ترس درباره پیر شدن و عدم زیبایی نیز باشد.
    محمد ابن سیرین درمورد طاسی گفته است: اگر مردی در خواب ببیند که موی جلوی سرش ریخته و طاس شده است به این معنی است که از غم و اندوه رهایی می‌یابد.
    سربلند و پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید