تعبیر خواب موی بلند (گیسو)

دیدن موی بلند (گیسو) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن موی بلند (گیسو) در خواب چیست؟

موی بلند زن hair

موی انبوه و نبافته بلند را گیسو می گویند. اگر بافته باشد طره است که طره تعبیر دیگری دارد.

داشتن موهای بلند با شرحی که داده شد بستگی به رسم زمان دارد. وقتی بود که مردان گیسوی خود را بلند نگه می داشتند.


در دوره ای نیز تنها علویان و صفویان و قلندران گیسو داشتند. در عهد صفویه گیسو مشخصه علویان بود که از احترام خاصی برخوردار بودند و هر جا می رفتند مردم مقدمشان را گرامی می داشتند ولی اینک حتی علویان صفویان نیز موی بلند را نمی خواهند و نمی پسندند.

پس درباره موهای بلند مردان حکم کلی نمی توان یافت اما برای زنان گیسو همیشه بوده و خواهد بود.

موی بلند برای زن عزت و آبرو و احترام خانوادگی است. اگر زنی در خواب ببیند گیسوی آراسته و بلند دارد نیکو است و خبر از این است که در خانواده و نزد شوهر عزیز و محترم تر خواهد شد.


اگر زنی گیسوی کوتاه داشته باشد و در خواب ببیند گیسویش بلند شده تعبیر همانست که نوشتم اما اگر زنی در بیداری موی بلند داشته باشد و در خواب ببیند کوتاه شده عزت و احترام خود را از دست می دهد و سبک می شود.

برای مردان نیز موی بلند و گیسو آبرو و شان و جاه و مقام است ولی اگر موی خویش را کوتاه ببیند دلیل بی آبروئی و تنزل شان و مقام نیست زیرا رسم کنونی این است که مردان گیسو نمی گذارند.


اگر زنی در خواب ببیند که موهای بلندش را قیچی کرده اند یا در عالم خواب این ادراک برای او باشد که گیسویش قیچی شده و یا ببیند که قیچی را با گیسویش آشنا کرده اند خوب نیست زیرا آن زن بد نام می شود و مورد اتهام و افترا قرار می گیرد. این تعبیر فقط برای قیچی شدن است نه کوتاه شدن.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب موی سر

تعبیر خواب شما ممکن است با اصلاح صورت ، داشتن ریش و فر کردن مو نیز مرتبط باشد.


تعبیر خواب «موی بلند (گیسو)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «موی بلند (گیسو)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

24 دیدگاه

 1. سلام. من دیشب خواب دیدم تو جمعی هستیم و موهای من از شونم هست، ولی بعد چند لحظه خیلی بلنده، و دختردایی مامانم موهای منو که خیلی بلنده رو با رضایت خودم کوتاه می‌کنه.ولی دستش قیچی نمبینم، بعد با خوشحالی میگم خوب شد و اضافی های موهامو رو زمین دیدم، بعد ازش تکه های بلند موهامو خواستم گفتم موهامو که کوتاه کردی بده می‌خوام نگه دارم.گفت دور انداختم.بعد من گفتم سری قبل زنداییم موهامو کوتاه کرد خیلی خیلی زود بلند شد، دستش خوش بود، ببینیم دست تو چجوری میشه.
  موهای خودم از رو شونم هست و کم حجمه، ولی تو خواب که بلند شده بود خیلی سالم و پرحجم بود.
  و من تو واقعیت هم دوست دارم که موهامو کوتاه کنم.با موی کوتاه مشکلی ندارم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر کوتاه کردن مو در خواب نشان بر خوبی ندارد و و اینکه قیجی ندیده اید بهتر است و اینکه احتمالا این خواب را بر سر علاقه ای که به موی کوتاه دارید دیده اید که حس خوب شما در این خواب خواب شما را به خیر تعبیر خواهد کرد .
   سربلند و پیروز باشید .

 2. سلام من موهای بلند دارم اما در خواب دیدم موهام کوتاه شده بعضی قسمتای موهام رنگ بنفش شده (من توی اکثر خواب هام رنگ بنفش رو جاهای مختلف میبینم که نمیدونم چه معنی میده!) و با چندتا از فامیل هامون رفتیم عروسی که احساس میکردم میدونم عروسی چه کسی هست اما عروس و دامادی اونجا نبودن
  ممنون میشم تعبیر این خواب رو بهم بگید و در مورد رنگ بنفش توی اکثر خوابام هم اگه بگید ممنون میشم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما به تفسیر معبران اسلامی اینگونه است که زنی در بیداری موی بلند داشته باشد و در خواب ببیند کوتاه شده عزت و احترام خود را از دست می دهد و سبک می شود.و عروسی هم در خواب نشان بر غم است و برای ارامش و رفع بلا حتما صدقه بدهید . و رنگ بنفش و رنگ قرمز و سبز از رنگهایی هستند که به سورت معمول در خواب ها دیده میشود به علت جذب بیشتر است که ذهن احتمالا به ان علاقه ای دارید .
   سربلند و پیروز باشید .

 3. فاطمه در

  سلام موهای من فر ومجعده.خواب دیدم موهام صاف وبلند شده تا پایین کمرم.خیلی خوشحال بودم .خواستم موهامو شانه کنم یه قسمت موهام کنده شد نه از ریشه.ممنون میشم تعبیر خوابمو بگین.سلامت باشین.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این دارد که شما دربر خورد با دیگران و مسائل اجتماعی دچار مشکل خواهید شد اما قابل رفع است برای دفع بلا حتما صدقه بدهید .
   سربلند و پیروز باشید .

 4. سلام ، معنی این چی است اکر بیند کی مو های بلند دارد و قسمت اخیرش نامنظم ان را قیچی زد ولی در اصل موهای بلند ندشته باشه

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب مو بلند برای زن به نشانه خوب است
   موی بلند برای زن عزت و آبرو و احترام خانوادگی است. اگر زنی در خواب ببیند گیسوی آراسته و بلند دارد نیکو است و خبر از این است که در خانواده و نزد شوهر عزیز و محترم تر خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. تعبیر خواب مردی که ببیند گیسو بلند مشکی زنانه از بدن خود مشت مشت میکند چیست

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   معنی خواب شما نشان از این دارد که شما میلی به صفات زنانه نخواهید داشت و بیشتر میلتان به صفات و خواسته های مردانه است و در تعبیر دوم این است که موی بلند بر بدن نشان از مشکلاتی است که وجو دارد و اینکه احتمالا به وجود می اید و شما ان ها را یکی پس از دیگری کنار خواهید زد و بر طرف خواهید کرد . و از انها رهایی پیدا خواهید کرد که دلیلی برای نگرانی نیست .
   سربلند و پیروز باشید .

 6. طاهره صبا در

  خواب دیدم موهام رو که دم اسبی کرده بودم قسمت دم اسبیش کنده شده و موهام کوتاه شده ولی حالت بدی نداره و میخوام برم آرایشگاه مرتبش کنم چه تعبیری داره؟

 7. سلام.من موهام تا کتفمه تقریبا پرپشته،وکمی هم موج داره،تو خوب دیدم خیلی خودم خوشگل شدم موهام هم تا زیر زانومه وخیلی صاف و نرم و حجم ایده آلی داشتن،موهام باز بوده،هی با موهام بازی میکردم و دستمو میکردم لای موهام و خیلی عادی دائم مرفتم از خونه بیرون و هی برمیگشتم بقیه هم نگاهشون که به من میافتاد لبخند میزن،تعبیرش چیه؟لطفا ایمیل کنید.

 8. سلام
  من خواب دیدم موهام بلند شده و خیس هستند من دارم با سشوآر خشک میکنم

 9. 09144008346 در

  من در خواب دیدم دختر بچه ای که من می شناسم یک دسته موی خودش را به من داد ومن ان را بهم بافتم.

 10. سلام ، من در خواب دیدم که موهایم بلند شده،ولی نه به طور یکسان،طرف راست تا زانو و طرف چپ تا روی زمین کشیده میشد،تعبیرش چیست؟

 11. محمد پرهام در

  سلام من در خواب دیدم که موهای بلندم از قسمت پشت سر کاملا از ریشه در اومده و از پوست سرم در جدا شده این یعنی چه پیامی رو میرسونه؟

 12. سلام.من خواب دیدم موهای دوست پسرم بلند شده و از پشت بسته.تعبیرش چیه

 13. امیر عباس در

  سلام من در بیداری موی خیلی کوتاهی دارم در خواب دیدم که می خواهم موی خود را کچل کنم و بعد از آن سر خود را با تیغ بتراشم اما نتوانستم سر خود را تیغ بزنم و کامل موی خود را کچل کنم

 14. درخواب‌موی‌سرم‌بازبودوبدون روسری سوارمینی‌بوس‌شدم‌همه‌بهم نگاه میکردن

 15. پریسا در

  سلام.
  موی من کمی بلند و همیشه کم پشت بوده. خواب دیدم که موها خیلی خیلی بلند و خیلی پرپشت شده. اما پایین ناصاف و کوتاه بلند بود.تعبیرش چیه؟

 16. الهام يوسفي در

  خواب ديدم دوستم موهاش بلند و پر پشت شده و رنگش ياقوتي خيلي زيبا و خوشگل ولي در اصل موهاي دوستم كوتاه هست يعني چي

نظر خود را بیان کنید