مجله آلامتو

تعبیر خواب موی بلند (گیسو)

دیدن موی بلند (گیسو) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن موی بلند (گیسو) در خواب چیست؟

موی بلند زن hair

موی انبوه و نبافته بلند را گیسو می گویند. اگر بافته باشد طره است که طره تعبیر دیگری دارد.

داشتن موهای بلند با شرحی که داده شد بستگی به رسم زمان دارد. وقتی بود که مردان گیسوی خود را بلند نگه می داشتند.


در دوره ای نیز تنها علویان و صفویان و قلندران گیسو داشتند. در عهد صفویه گیسو مشخصه علویان بود که از احترام خاصی برخوردار بودند و هر جا می رفتند مردم مقدمشان را گرامی می داشتند ولی اینک حتی علویان صفویان نیز موی بلند را نمی خواهند و نمی پسندند.

پس درباره موهای بلند مردان حکم کلی نمی توان یافت اما برای زنان گیسو همیشه بوده و خواهد بود.

موی بلند برای زن عزت و آبرو و احترام خانوادگی است. اگر زنی در خواب ببیند گیسوی آراسته و بلند دارد نیکو است و خبر از این است که در خانواده و نزد شوهر عزیز و محترم تر خواهد شد.


اگر زنی گیسوی کوتاه داشته باشد و در خواب ببیند گیسویش بلند شده تعبیر همانست که نوشتم اما اگر زنی در بیداری موی بلند داشته باشد و در خواب ببیند کوتاه شده عزت و احترام خود را از دست می دهد و سبک می شود.

برای مردان نیز موی بلند و گیسو آبرو و شان و جاه و مقام است ولی اگر موی خویش را کوتاه ببیند دلیل بی آبروئی و تنزل شان و مقام نیست زیرا رسم کنونی این است که مردان گیسو نمی گذارند.


اگر زنی در خواب ببیند که موهای بلندش را قیچی کرده اند یا در عالم خواب این ادراک برای او باشد که گیسویش قیچی شده و یا ببیند که قیچی را با گیسویش آشنا کرده اند خوب نیست زیرا آن زن بد نام می شود و مورد اتهام و افترا قرار می گیرد. این تعبیر فقط برای قیچی شدن است نه کوتاه شدن.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب موی سر

تعبیر خواب شما ممکن است با اصلاح صورت ، داشتن ریش و فر کردن مو نیز مرتبط باشد.


تعبیر خواب «موی بلند (گیسو)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «موی بلند (گیسو)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

16 دیدگاه

 1. تعبیر خواب مردی که ببیند گیسو بلند مشکی زنانه از بدن خود مشت مشت میکند چیست

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   معنی خواب شما نشان از این دارد که شما میلی به صفات زنانه نخواهید داشت و بیشتر میلتان به صفات و خواسته های مردانه است و در تعبیر دوم این است که موی بلند بر بدن نشان از مشکلاتی است که وجو دارد و اینکه احتمالا به وجود می اید و شما ان ها را یکی پس از دیگری کنار خواهید زد و بر طرف خواهید کرد . و از انها رهایی پیدا خواهید کرد که دلیلی برای نگرانی نیست .
   سربلند و پیروز باشید .

 2. طاهره صبا در

  خواب دیدم موهام رو که دم اسبی کرده بودم قسمت دم اسبیش کنده شده و موهام کوتاه شده ولی حالت بدی نداره و میخوام برم آرایشگاه مرتبش کنم چه تعبیری داره؟

 3. سلام.من موهام تا کتفمه تقریبا پرپشته،وکمی هم موج داره،تو خوب دیدم خیلی خودم خوشگل شدم موهام هم تا زیر زانومه وخیلی صاف و نرم و حجم ایده آلی داشتن،موهام باز بوده،هی با موهام بازی میکردم و دستمو میکردم لای موهام و خیلی عادی دائم مرفتم از خونه بیرون و هی برمیگشتم بقیه هم نگاهشون که به من میافتاد لبخند میزن،تعبیرش چیه؟لطفا ایمیل کنید.

 4. سلام
  من خواب دیدم موهام بلند شده و خیس هستند من دارم با سشوآر خشک میکنم

 5. 09144008346 در

  من در خواب دیدم دختر بچه ای که من می شناسم یک دسته موی خودش را به من داد ومن ان را بهم بافتم.

 6. سلام ، من در خواب دیدم که موهایم بلند شده،ولی نه به طور یکسان،طرف راست تا زانو و طرف چپ تا روی زمین کشیده میشد،تعبیرش چیست؟

 7. محمد پرهام در

  سلام من در خواب دیدم که موهای بلندم از قسمت پشت سر کاملا از ریشه در اومده و از پوست سرم در جدا شده این یعنی چه پیامی رو میرسونه؟

 8. سلام.من خواب دیدم موهای دوست پسرم بلند شده و از پشت بسته.تعبیرش چیه

 9. امیر عباس در

  سلام من در بیداری موی خیلی کوتاهی دارم در خواب دیدم که می خواهم موی خود را کچل کنم و بعد از آن سر خود را با تیغ بتراشم اما نتوانستم سر خود را تیغ بزنم و کامل موی خود را کچل کنم

 10. درخواب‌موی‌سرم‌بازبودوبدون روسری سوارمینی‌بوس‌شدم‌همه‌بهم نگاه میکردن

 11. پریسا در

  سلام.
  موی من کمی بلند و همیشه کم پشت بوده. خواب دیدم که موها خیلی خیلی بلند و خیلی پرپشت شده. اما پایین ناصاف و کوتاه بلند بود.تعبیرش چیه؟

 12. الهام يوسفي در

  خواب ديدم دوستم موهاش بلند و پر پشت شده و رنگش ياقوتي خيلي زيبا و خوشگل ولي در اصل موهاي دوستم كوتاه هست يعني چي

نظر خود را بیان کنید