تعبیر خواب موی بلند (گیسو)

دیدن موی بلند (گیسو) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن موی بلند (گیسو) در خواب چیست؟

موی بلند زن hair

موی انبوه و نبافته بلند را گیسو می گویند. اگر بافته باشد طره است که طره تعبیر دیگری دارد.

داشتن موهای بلند با شرحی که داده شد بستگی به رسم زمان دارد. وقتی بود که مردان گیسوی خود را بلند نگه می داشتند.


در دوره ای نیز تنها علویان و صفویان و قلندران گیسو داشتند. در عهد صفویه گیسو مشخصه علویان بود که از احترام خاصی برخوردار بودند و هر جا می رفتند مردم مقدمشان را گرامی می داشتند ولی اینک حتی علویان صفویان نیز موی بلند را نمی خواهند و نمی پسندند.

پس درباره موهای بلند مردان حکم کلی نمی توان یافت اما برای زنان گیسو همیشه بوده و خواهد بود.

موی بلند برای زن عزت و آبرو و احترام خانوادگی است. اگر زنی در خواب ببیند گیسوی آراسته و بلند دارد نیکو است و خبر از این است که در خانواده و نزد شوهر عزیز و محترم تر خواهد شد.


اگر زنی گیسوی کوتاه داشته باشد و در خواب ببیند گیسویش بلند شده تعبیر همانست که نوشتم اما اگر زنی در بیداری موی بلند داشته باشد و در خواب ببیند کوتاه شده عزت و احترام خود را از دست می دهد و سبک می شود.

برای مردان نیز موی بلند و گیسو آبرو و شان و جاه و مقام است ولی اگر موی خویش را کوتاه ببیند دلیل بی آبروئی و تنزل شان و مقام نیست زیرا رسم کنونی این است که مردان گیسو نمی گذارند.


اگر زنی در خواب ببیند که موهای بلندش را قیچی کرده اند یا در عالم خواب این ادراک برای او باشد که گیسویش قیچی شده و یا ببیند که قیچی را با گیسویش آشنا کرده اند خوب نیست زیرا آن زن بد نام می شود و مورد اتهام و افترا قرار می گیرد. این تعبیر فقط برای قیچی شدن است نه کوتاه شدن.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب موی سر

تعبیر خواب شما ممکن است با اصلاح صورت ، داشتن ریش و فر کردن مو نیز مرتبط باشد.


☺ تعبیر خواب «موی بلند (گیسو)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «موی بلند (گیسو)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

49 دیدگاه

 1. ناشناس در 1399/08/15در4:39 ب.ظ

  سلام.خسته نباشید.من دیشب خواب دیدم موهای خواهرم ک مجرداست رومی بافم.خواستم تعبیرشوبدونم.باتشکر

  • یاسین صداقت در 1399/08/16در8:33 ق.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی دارد و بر معنی آماده شدن بر امر خیر است و شما در ترتیب دادن به کارهای ایشان او را کمک خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. یلدا در 1399/06/31در9:32 ق.ظ

  سلام من یه دختر مجردم و از موقعی که یادمه موهام همیشه کوتاه بوده دیشب خواب دیدم که موهام تا کمر بلند شده و خیلی هم پرپشت شده من موهام مشکیه ولی توی خواب خرمایی شده بود. توی خواب جلوی آینه ایستاده بودم و موهام رو شونه میکردم تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت در 1399/07/01در4:31 ب.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر آن است که شما نزد مردم و خانواده عزیز خواهید شد و اینکه خیر است. و کارها و ا دافتان را سرو سامان خواهید داد و مرتب خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. زهرا در 1399/06/30در3:10 ب.ظ

  من موهام کوتاهه و خواب دیدم موهام خیلی بلند شده تا نوک پاهام و موهای مشکی و لختی بود و داشتم شونه میکردم
  لطفا تعبیرشو بگین

  • یاسین صداقت در 1399/07/03در9:32 ب.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما بسیار نیک است و به معنی محترم شدن در نزد خانواده و اطرافیانتان دارد ودر کارهای روزمرتان نظم ایجاد خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. ندا در 1399/06/20در9:32 ق.ظ

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  من ریزش مو شدید دارم در خواب دیدم همینطوری ک به موهایم دست میکشم ی تکه اندازه ی بند انگشت موهایم از سرم کنده شد و در ریشه موها مورچه بود بعد ک در خواب به سرم نگاه کردم کف سرم پر از مورچه بود

  • یاسین صداقت در 1399/06/23در11:39 ق.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما به دلیل ریزش مو شما است و اینکه شما اعتماد به نفستان به این دلیل پایین امده است و این تصاویر را دیده اید.و مورچه در خواب نشان بر وجود افرادی است که برای شما مزاحمت ایجاد خواهند کرد و به شما اسیب خواهند رساند. صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. دنیا در 1399/06/14در5:24 ب.ظ

  سلام
  من جلوی موهام کوتاه و خواب دید فرق سرم تا تقریبا کنارهها سر آنقدر رشد کرده که ریخه کناره سرم که کوتاه رو پوشنده و فکر می کردم که کناره های سرم بلند شدن ولی متوچه شدم تقریبا میانه سرم بلند شده
  تعبییری برای این خواب من هست

  • یاسین صداقت در 1399/06/27در6:33 ب.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب مو بلند نشان بر خیر و خوبی است و اینکه بدی ندارد و نشان بر این است که ابرو شما حفظ می‌شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. معصومه در 1399/06/13در11:05 ق.ظ

  با عرض سلام و وقت بخیر
  من صبح حوالی هشت نه یه خوابی دیدم که تعبیرش رو نتونستم پیدا کنم
  من برای عروسی آماده میشدم ولی نتونستم برم . برای صاحب عروسی که آشنا هم بودن کار میکردم و کمکشون میکردم . در آخر کار با شوهرم تصمیم گرفتیم بریم خونه پدر شوهرم که دیدم اونا اونجان پیش ما. برگشتم دیدم برادر شوهرم با زنش هم اونجان . منم تا اونا رو دیدم شروع کردم گلایه که چرا نمیایین خونه ما … که برادر شوهرم برگشت سمت من و با تیغه کمی از موهای ردیف جلویی من رو برید البته از ته نه .منم برگشتم با قیچی موهای جلویی اونو زدم البته اولش خواستم از ته نزنم ولی بعد زدن دیدم از ته زدم و نسبت به مقداری که اون از موهای من زده بود من بیشتر زده بودم.
  ممنون میشم تو تعبیر این خواب کمکم کنید

  • یاسین صداقت در 1399/06/22در4:02 ب.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی ندارد و بر این نشان است که این فرد بر شما ضرری خواهد رساند و شما دو برابر آن ضرر را به آن فرد وارد خواهید کرد و اینکه تا میتوانید در مشاجره های خانوادگی خود را تخیل نکنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. M♡ در 1399/05/28در9:12 ق.ظ

  اقای صداقت مرسی

 8. M♡ در 1399/05/25در1:52 ب.ظ

  سلام من موهام بلند و مجعده و پرحجمع. خواب دیدم توی یه مجلس خونه پدربزرگم، بیشتر مرد بودن کلاه سرم بود وقتی میخواستم به اتاقی برم و کلاهمو دراوردم خودم و به طور شانسی چنتا از مردای که صمیمی هستیم موهامو دیدن .خودم هم از دیدن موهام تعجب کردم چون براق، تیره تر و کوتاه شده بود و توی خواب خیلی از دیدنشون خوشحال شدم و خیلی بهم میومد طوری که همه زنا بهم لبخند میزدن ولی یکهو یکی گفت موهات قشنگه ولی لباست بت نمیاد منم رفتم لباس عوض کنم ولی انگار جایی نبود به ناچار یه گوشه نشستم و چیزی تنم نبود یه پارچه ی سفید گذاشتم روی بدن توی خوب بدنم خیلی زیباتر بود و بازم تعجب میکردم. منتظر بودم مادرم لباس بیارع برام که یکهو پدرم اومد و گفت این پتو رو بزار ری خودت شاید یکی رد شه اینطور درست نیس ببیننت.اخرش رو هم دقیق یادم نمیاد چی شد.
  لطفا اگه تعبیرش رو بلدین بهم ایمیل کنید .خیلی برام مهمه

  • یاسین صداقت در 1399/05/26در11:21 ق.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این دارد که کوتاه شدن مو در خواب خوب نیست اما اگر حس خوبی داشته باشید تعبیر به نیک خواهد شد و اینکه لخت شدن در خواب نشان بر عملی آیت که ناپسند است و شما به آن دست خواهید زد و در این کار گدرتان شما را حمایت خواهند کرد که مشکلی و یا نقصانی در آبروی شما ایجاد نشود. بدن و موی زیبا هم نشان بر خیری است که به شما خواهد رسید.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. Amir در 1399/05/22در3:18 ق.ظ

  سلام
  من درخواب دیدم که موهای نه چندان بلندی دارم که داشتم به یک فرد که اورا نمیشناختم موهایم را نشان میدادم‌و دستم راد مهوایم میکردم و به ان فرد میگفتم:[ببین چقدر موهایم بلنده]

  • یاسین صداقت در 1399/05/28در4:51 ب.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما برای زنان خوابی نیک است و نشان از این است که در نزد دیگران محبوب خواهید شد و ابرویتان محفوظ خواهد بود.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. حسینا در 1399/04/23در4:10 ب.ظ

  سلام من در خواب دیدم که موهای بلند دارم وآنها را بخاطر رشت با نمک ماساژ میدم تعبیرش چیست ؟

  • یاسین صداقت در 1399/04/29در0:25 ق.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب موی بلتد از نظر معبران اسلامی به این صورت است که شما در بین افراد خانواده محبوب و در نزد همسر عزیز خواهید شد و اینکه به خاطر رشد مو هر کاری انجام بدهید نشان بر افکار شما است نسبت به موهایتان.
   سربلند وو پیروز باشید.

 11. وحید در 1399/04/22در2:44 ق.ظ

  با سلام
  در خواب فردی از نزدیکان خودم‌‌ به من زنگ زد و از من خواست با فردی(که نمیشناختم) صحبت کند.
  وقتی سراغ اون فرد رفتم پیرزنی بیمار بود که گوشه ای از راه پله رها شده بود و بوی بدی داشت.داخل خوابم تصمیم داشتیم دو طرف بسترش رو بگیریم و جابجا کنیم. وقتی نزدیک شدم که بتونم بگیرمش با دستاش پاهای من رو محکم گرفت.به نحوی که نمیتونستم حرکت کنم. و موهای بلند مشکیش که نرم بودن و خیلی بلند رو ریخت روی پاهای من.هرچی موهاش رو پس میزدم و سعی میکردم‌ که پاهام رو ازاد کنم موفق نمیشدم و اون مدام روی پای من مو میریخت.

  • یاسین صداقت در 1399/05/05در2:28 ب.ظ

   با سلام
   در تعبیر این خواب بر اساس تعابیر امده است که ممکن است به این صورت باشد که شمادر اینده ای نه چندان دور برای انجام کار خیری پیش قدم خواهید شد اما سبب خواهد شد که لطمه ای به آبروی شما برسد و از این رو این خواب برای شما نه خیر است و نه بد و کاملا بستگی به انتخاب های شما در اینده دارد.
   سربلند و پیروز باشید

 12. Roya در 1399/04/21در7:07 ب.ظ

  با سلام
  من موهای بلندی دارم .در خواب دیدم نصفه ی سمت چپ موهام رو دست یا شانه میکشم(دقیق یادم نیست)و موهام مثل برگهای سوزنی کاج میریزن و روی سرم یه چیزی شبیه به ریشه های منشعب گیاه باقی میمونه که قطور هم بودن؛ و انگار موهای من به اونا وصل بوده.و توی خواب تعجب کردم و کمی ترسیدم اما وقتی بقیه درباره ی این اتفاق میپرسیدن جواب میدادم قبلا هم یک قسمت هایی از موهام چوبی شده بودن، خوب شدن خودشون! این خواب رو البته بعد از ظهر دیدم.ممنون!

  • یاسین صداقت در 1399/04/22در1:59 ب.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر ریشه و خانوادتان دارد که بر این معنی است که شما فردی هستید که پایبند به خانواده هستید و به اصلیتان اهمیت می‌دهید و ریشه خودا را مهم میدانید که خانواده است. و تعبیر اینکه مویتان به برگ شده و ریخته بر این معنی است که بر خانوادتان مشکلی وارد خواهد شد که باعث ناراحتی و غم است اماا رفع خواهد شد همانطور که گفته اید در خواب.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. ر_پارسا در 1399/04/08در12:45 ب.ظ

  سلام من موهام کمی بلندتر از سرشونمه اما در خواب دیدم که موهام مردونه بود و یهویی یه تیکه از موهام ریخت مثل افرادی که شیمی درمانی میشن وانگار توی خواب بیمار بودم میشه بفرمایید تعبیرش چی میشه؟؟؟

  • یاسین صداقت در 1399/04/20در8:39 ب.ظ

   با سلام
   در تعبیر این خواب بر اساس تعابیر امده است که ان چنان خیر نیست و باید بسیار آگاه باشید که خدای ناکرده برای شما به واسطه ی موضوعی ایرادی ایجاد نشود.
   حتما صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

 14. نسیم در 1399/03/31در5:24 ب.ظ

  سلام. من دیشب خواب دیدم تو جمعی هستیم و موهای من از شونم هست، ولی بعد چند لحظه خیلی بلنده، و دختردایی مامانم موهای منو که خیلی بلنده رو با رضایت خودم کوتاه می‌کنه.ولی دستش قیچی نمبینم، بعد با خوشحالی میگم خوب شد و اضافی های موهامو رو زمین دیدم، بعد ازش تکه های بلند موهامو خواستم گفتم موهامو که کوتاه کردی بده می‌خوام نگه دارم.گفت دور انداختم.بعد من گفتم سری قبل زنداییم موهامو کوتاه کرد خیلی خیلی زود بلند شد، دستش خوش بود، ببینیم دست تو چجوری میشه.
  موهای خودم از رو شونم هست و کم حجمه، ولی تو خواب که بلند شده بود خیلی سالم و پرحجم بود.
  و من تو واقعیت هم دوست دارم که موهامو کوتاه کنم.با موی کوتاه مشکلی ندارم

  • یاسین صداقت در 1399/04/06در0:53 ق.ظ

   با سلام
   تعبیر کوتاه کردن مو در خواب نشان بر خوبی ندارد و و اینکه قیجی ندیده اید بهتر است و اینکه احتمالا این خواب را بر سر علاقه ای که به موی کوتاه دارید دیده اید که حس خوب شما در این خواب خواب شما را به خیر تعبیر خواهد کرد .
   سربلند و پیروز باشید .

 15. زینب در 1399/03/30در5:03 ب.ظ

  سلام من موهای بلند دارم اما در خواب دیدم موهام کوتاه شده بعضی قسمتای موهام رنگ بنفش شده (من توی اکثر خواب هام رنگ بنفش رو جاهای مختلف میبینم که نمیدونم چه معنی میده!) و با چندتا از فامیل هامون رفتیم عروسی که احساس میکردم میدونم عروسی چه کسی هست اما عروس و دامادی اونجا نبودن
  ممنون میشم تعبیر این خواب رو بهم بگید و در مورد رنگ بنفش توی اکثر خوابام هم اگه بگید ممنون میشم

  • یاسین صداقت در 1399/04/05در0:17 ق.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما به تفسیر معبران اسلامی اینگونه است که زنی در بیداری موی بلند داشته باشد و در خواب ببیند کوتاه شده عزت و احترام خود را از دست می دهد و سبک می شود.و عروسی هم در خواب نشان بر غم است و برای ارامش و رفع بلا حتما صدقه بدهید . و رنگ بنفش و رنگ قرمز و سبز از رنگهایی هستند که به سورت معمول در خواب ها دیده میشود به علت جذب بیشتر است که ذهن احتمالا به ان علاقه ای دارید .
   سربلند و پیروز باشید .

 16. فاطمه در 1399/03/30در11:53 ق.ظ

  سلام موهای من فر ومجعده.خواب دیدم موهام صاف وبلند شده تا پایین کمرم.خیلی خوشحال بودم .خواستم موهامو شانه کنم یه قسمت موهام کنده شد نه از ریشه.ممنون میشم تعبیر خوابمو بگین.سلامت باشین.

  • یاسین صداقت در 1399/04/05در0:50 ق.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این دارد که شما دربر خورد با دیگران و مسائل اجتماعی دچار مشکل خواهید شد اما قابل رفع است برای دفع بلا حتما صدقه بدهید .
   سربلند و پیروز باشید .

 17. نوری در 1399/03/26در8:40 ق.ظ

  سلام ، معنی این چی است اکر بیند کی مو های بلند دارد و قسمت اخیرش نامنظم ان را قیچی زد ولی در اصل موهای بلند ندشته باشه

  • یاسین صداقت در 1399/03/29در11:13 ب.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب مو بلند برای زن به نشانه خوب است
   موی بلند برای زن عزت و آبرو و احترام خانوادگی است. اگر زنی در خواب ببیند گیسوی آراسته و بلند دارد نیکو است و خبر از این است که در خانواده و نزد شوهر عزیز و محترم تر خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید.

 18. مجید در 1399/02/13در7:17 ب.ظ

  تعبیر خواب مردی که ببیند گیسو بلند مشکی زنانه از بدن خود مشت مشت میکند چیست

  • یاسین صداقت در 1399/02/17در6:47 ب.ظ

   با سلام
   معنی خواب شما نشان از این دارد که شما میلی به صفات زنانه نخواهید داشت و بیشتر میلتان به صفات و خواسته های مردانه است و در تعبیر دوم این است که موی بلند بر بدن نشان از مشکلاتی است که وجو دارد و اینکه احتمالا به وجود می اید و شما ان ها را یکی پس از دیگری کنار خواهید زد و بر طرف خواهید کرد . و از انها رهایی پیدا خواهید کرد که دلیلی برای نگرانی نیست .
   سربلند و پیروز باشید .

 19. طاهره صبا در 1398/10/21در11:52 ق.ظ

  خواب دیدم موهام رو که دم اسبی کرده بودم قسمت دم اسبیش کنده شده و موهام کوتاه شده ولی حالت بدی نداره و میخوام برم آرایشگاه مرتبش کنم چه تعبیری داره؟

 20. ℳaɦsa در 1398/10/09در10:27 ب.ظ

  سلام.من موهام تا کتفمه تقریبا پرپشته،وکمی هم موج داره،تو خوب دیدم خیلی خودم خوشگل شدم موهام هم تا زیر زانومه وخیلی صاف و نرم و حجم ایده آلی داشتن،موهام باز بوده،هی با موهام بازی میکردم و دستمو میکردم لای موهام و خیلی عادی دائم مرفتم از خونه بیرون و هی برمیگشتم بقیه هم نگاهشون که به من میافتاد لبخند میزن،تعبیرش چیه؟لطفا ایمیل کنید.

 21. Zsn در 1397/11/30در12:46 ب.ظ

  سلام
  من خواب دیدم موهام بلند شده و خیس هستند من دارم با سشوآر خشک میکنم

 22. 09144008346 در 1397/11/21در6:35 ق.ظ

  من در خواب دیدم دختر بچه ای که من می شناسم یک دسته موی خودش را به من داد ومن ان را بهم بافتم.

 23. مینا در 1397/11/10در1:29 ق.ظ

  سلام ، من در خواب دیدم که موهایم بلند شده،ولی نه به طور یکسان،طرف راست تا زانو و طرف چپ تا روی زمین کشیده میشد،تعبیرش چیست؟

 24. محمد پرهام در 1397/11/05در11:09 ق.ظ

  سلام من در خواب دیدم که موهای بلندم از قسمت پشت سر کاملا از ریشه در اومده و از پوست سرم در جدا شده این یعنی چه پیامی رو میرسونه؟

 25. ف.ف در 1397/07/27در3:43 ق.ظ

  سلام.من خواب دیدم موهای دوست پسرم بلند شده و از پشت بسته.تعبیرش چیه

 26. امیر عباس در 1397/07/10در12:16 ب.ظ

  سلام من در بیداری موی خیلی کوتاهی دارم در خواب دیدم که می خواهم موی خود را کچل کنم و بعد از آن سر خود را با تیغ بتراشم اما نتوانستم سر خود را تیغ بزنم و کامل موی خود را کچل کنم

 27. حوا در 1397/04/20در10:56 ق.ظ

  درخواب‌موی‌سرم‌بازبودوبدون روسری سوارمینی‌بوس‌شدم‌همه‌بهم نگاه میکردن

 28. پریسا در 1397/03/06در3:55 ق.ظ

  سلام.
  موی من کمی بلند و همیشه کم پشت بوده. خواب دیدم که موها خیلی خیلی بلند و خیلی پرپشت شده. اما پایین ناصاف و کوتاه بلند بود.تعبیرش چیه؟

 29. رحمن در 1397/02/28در10:35 ب.ظ

  سلام اگر در خواب ببینیم که موی کسی را کوتاه می کنیم نشانه چیست؟

 30. رضاشاه در 1396/11/21در7:40 ب.ظ

  عالی پرفکت

 31. الهام يوسفي در 1396/06/14در2:29 ب.ظ

  خواب ديدم دوستم موهاش بلند و پر پشت شده و رنگش ياقوتي خيلي زيبا و خوشگل ولي در اصل موهاي دوستم كوتاه هست يعني چي

 32. fatmh در 1396/05/02در4:38 ق.ظ

  سلام تعبیرخواب مومصنوعی چیه

نظر خود را بیان کنید