مجله آلامتو

تعبیر خواب مو

دیدن مو در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن مو در خواب چیست؟

تعبیر خواب مو

دیدن مو در خواب به روش های مختلفی اتفاق خواهد افتاد که به ترتیب تعبیر هر کدام از آنها را بررسی میکنیم:

تعبیر دیدن بدن پر از مو

اگر اندام و صورت خود را در خواب پوشیده از مو ببینید، علامت آن است که در بدرفتاری با دیگران چندان پافشاری می‌کنید که همه شما را ترک می گویند. اگر زنی چنین خوابی ببیند، علامت آن است که در ذهن خود مقامی برای خود در نظر می‌گیرد و بر خلاف اصول اخلاقی با دیگران رفتار می‌کند.

در صورت دیدن خواب بدن پر از مو ممکن است خواب شما با سبیل ، اصلاح صورت ، تراشیدن ریش و ژیلت زدن نیز در ارتباط باشد.

تعبیر خواب کچل شدن

ابن سیرین: اگر زنی در خواب ببیند که کچل شده و موی سر او ریخته است بیانگر این است که در زینت و آرایش نقصان پذیرد.

آنلی بیتون می‌گوید: اگر زنی خواب ببیند موهایش می‌ریزد و کچل می‌شود، علامت آن است که برای امرار معاش باید تلاش کند زیرا بخت و اقبال به او پشت می‌کند.

ادامه تعبیر خواب کچل شدن

تعبیر خواب ریزش موی سر

معمولاً تعبیر خواب ریزش مو با طاسی و کچل شدن در ارتباط است.

تعابیر خواب معمولا با استفاده از نمادها و بر اساس شرایط زندگی افراد تعیین می‌گردند. همواره بین تعابیر معبرین اسلامی و توضیحاتی که تعبیرگران غربی در مورد موارد مختلف بیان کرده‌اند اختلافاتی وجود دارد که ناشی از دریافت مفاهیمی جداگانه از سمبل‌هاست. پس دقت داشته باشید تفسیرهای گفته شده به صورت کلی بوده و بایستی با توجه به زندگی هر شخص رویای او تعبیر گردد.

تعبیر خواب موی بلند

موی انبوه و نبافته بلند را گیسو می گویند. اگر بافته باشد طره است که طره تعبیر دیگری دارد.

داشتن گیسو با شرحی که داده شد بستگی به رسم زمان دارد. وقتی بود که مردان گیسوی خود را بلند نگه می داشتند. در دوره ای نیز تنها علویان و صفویان و قلندران گیسو داشتند.

در عهد صفویه گیسو مشخصه علویان بود که از احترام خاصی برخوردار بودند و هر جا می رفتند مردم مقدمشان را گرامی می داشتند ولی اینک حتی علویان صفویان نیز موی بلند را نمی خواهند و نمی پسندند.

پس درباره گیسوی مردان حکم کلی نمی توان یافت اما برای زنان گیسو همیشه بوده و خواهد بود. گیسو برای زن عزت و آبرو و احترام خانوادگی است.

اگر زنی در خواب ببیند گیسوی آراسته و بلند دارد نیکو است و خبر از این است که در خانواده و نزد شوهر عزیز و محترم تر خواهد شد.

اگر زنی گیسوی کوتاه داشته باشد و در خواب ببیند گیسویش بلند شده تعبیر همانست که نوشتم اما اگر زنی در بیداری موی بلند داشته باشد و در خواب ببیند کوتاه شده عزت و احترام خود را از دست می دهد و سبک می شود .

برای مردان نیز موی بلند و گیسو آبرو و شان و جاه و مقام است ولی اگر موی خویش را کوتاه ببیند دلیل بی آبروئی و تنزل شان و مقام نیست زیرا رسم کنونی این است که مردان گیسو نمی گذارند.

اگر زنی در خواب ببیند که گیسویش را قیچی کرده اند یا در عالم خواب این ادراک برای او باشد که گیسویش قیچی شده و یا ببیند که قیچی را با گیسویش آشنا کرده اند خوب نیست زیرا آن زن بد نام می شود و مورد اتهام و افترا قرار می گیرد .

این تعبیر فقط برای قیچی شدن است نه کوتاه شدن.

تعبیر خواب «مو» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «مو» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

49 دیدگاه

 1. الهام دلیری در

  سلام، من خواب دیدم که روی پام یک جوش مویی بود که وقتی فشارش دادم یک عالمه مو ازش اومد بیرون و باز هم مو توش موند وقتی دوباره موهارو کشیدم بیرون دو تا موی خیلی خیلی بلند اومد بیرون که به مامانم نشونشون دادم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب رستن مو در اینجا برای شما می تواند خیر باشد زیرا در این خواب ممکن است پا اشاره ای به مسیر و هدف باشد و رشد و پایان ناپذیری ان برای شما به معنای گسترش و بزرگ شدن این مسیر و اینده باشد و به نظر بنده بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 2. نادیه در

  سلام،وقت بخیر
  خواب دیدم زن همسایه که در گذشته کار آرایشگری میکرد موهام رو با رضایت خودم کوتاه میکرد، کنار این زن یه دختر بود که موهای صاف و چتری داشت من خیلی از موهاش خوشم اومد و حسرت موی اون دختر رو میخوردم به زن همسایه میگفتم که دوست دارم موهام شبیه اون باشه اما توی خواب میدونستم که نمیشه و موهای من صاف نیست
  موهام رو قیچی کرد و انگار موهام کوتاه شد اما من با لبخند گفتم نمیخوام زیاد کوتاه بشه.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما به گفته معبران نشان از خیر نیست و این خواب به صدقه نیاز دارد و اینکه کوتاه کردن مو با قیچی به این معنی تعبیر میشود که شما افرادی برایتان حرف در می اورند و پشت سرتان حرفهاب خوبی نخواهند زد و اینکه شما باید اگاه باشید که به خاطر رفتارتان خودتان بر ان رضایت دارید مسخره دیگران نشوید و ابرویتان به خطر نیفتد .
   سربلند و پیروز باشید .

 3. ممممم حححح یییی در

  سلام من خواب دیدم موهام رو دارم از سرم میکنم یادم نیست موهامو میکندم یا قیچی میکردم ولی موهام توی دستام بود به همه میگفتم اینا موهای من نیست ولی موهای سرم کم نمیشدن اصلا، فقط این موها از لای موهام در میومدن نمید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   بر اساس گفته ی معبران در تعبیر این خواب باید عرض کنم که به این معنا میتواند باشد که برای شما حرفی و حدیثی خواهند ساخت که ممکن است شما خود در ان مقصر باشید اما بدانید که هیچ تاثیری در شما ندارد و برای شما مشکلی پیش نخواهد اورد ولی حتما صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خواب شما به این معنی است که برای شما ناراحتی پیش می اید که قابل جبران است اما کمی طول خواهد کشید که این نگرانی رفع شود و اینکه برای ارامشتان صدقه بدهید که رفع بلا شود انشالله .
   سربلند و پیروز باشید .

 4. سلام من خواب دیدم شوهرم که سرش بدون مو هست رفته موکاشته و ما چون در حال جدا شدن هسنیم توی خواب دیدم برگشتم خونه وداره موهاشو به من نشون میده

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب برای ایشان بسیار خیر است و به این تعیبر میتواندباشد که ایشان را سعادتی نصیب خواهد شد و اینکه ایا به جداشدن مربوط است و یا خیر را زمان نشان خواهد داد.
   سربلند و پیروز باشید

 5. من خواب دیدم موهامو خیلی زدن پسرونه کردن موهام خیلی بلنده ولی خوابی که دیدم موهامو زدن پسرونه کردن منم گریه میکنم شوهرم بفهمه منو میکشه

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر این خواب برای شما خیری نیکو نیست مخصوصا انکهدر این خواب شما حس خوبی به این موضوع نداشته اید و باید بسیبار اگاه باشید و ممکن است به همسرتان دچار بحثی شوید و ایشان از این موضوع رنجیده شوند.
   سربلندو پیروز باشید

 6. شهریار در

  درخواب دیدم که هردفعه که دستم رادر موهام میکنم مقداری مو ازش جدا میشه.تعبیر خواب من چیه

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خواب شما اینگونه تعبیر میشود که احتمالا شما دوستی صمیمی را از دست بدهید یا اینکه بین دوستیتان فاصله ای ایجاد شود که شما از این امر بسیار ناراحت خواهید شد و باید با کنترل بر رفتارتان باعث رنجش و ناراحتی دوست خود نشوید برای ارامشتان صدقه بدهید .
   سربلند و پیروز باشید .

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان خوبی ندارد و بر این تعبیر است که اگر در بیداری دارای موی بلند هستید و در خواب موی شما کوتاه میشود نشان بر این است که باید بیشتر حواستان به رفتار هایتان باشد که میدانبه یک سری افراد ندهید که قصد توحمت و بی ابرو کردن شما دارند و این خواب نیاز به صدقه دارد که بلا رفع شود .
   سربلند و پیروز باشید .

 7. سلام خسته نباشید من درخواب دیدم از دماغم یک دونه مو میکشم بیرون اما هرقدر بیرون میکشم تموم نمیشه

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما بر این معنی است که شما در کارهایتان پیشرفت حاصل میشود ولی افرادی هستن که میخواهند شما را از مسیر زندگیتان به بیراهه بکشانند و قطعا دشمن شما هستند و این که شما مقام خاصی را برای خود فراهم کرده اید که این افراد نیتوانند ان را کسب کنند و میخواهند شما را اذیتت کندد . پس مراقب باشید و اگاه از اعمال دیگران و برای ارامشتان صدقه بدهید .
   سربلند و پیروز باشید .

 8. فاطمه در

  ببخشید من خواب دیدم یه تار موم سفید شده اومدم باقیچی همون یه دونه تار مو قیچی کردم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در تعبیر خواب موی سفید به گفته امام صادق آماده است که نشان از عزت یافتن و بزرگی دارد که در بین مردم به عزت و بزرگی شناخته می‌شود و اینکه آن را قیچی کرده اید نشان خوبی نیست صدقه بدهید و البته اگر در واقعیت همچین چیزی برای شما پیش آماده است که موی سفید دیده اید شاید رفتار شما نشان از احساسات شما نسبت به موی سفید است.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. ممممم در

  سلام. من موهام خیلی بلنده دیشب خواب دیدم موهام خودبه خود بدون اینکه کسی دست بزنه کوتاه شد و افتاد زمین. یعنی فقط موهام تا رو شونه هام موند. تعبیرش چیه؟؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما نیکو نیست و به تعبیر معبران اگر زنی در بیداری موی بلند داشته باشد و در خواب ببیند کوتاه شده است عزت و احترام وی کم می‌شود و حتما صدقه بدهید که انشالله رفع بلا شود.
   سربلند و پیروز باشید

 10. کیمیا در

  من معمولا تو خوابام میبینم که چیزی سرم نیست. گاهی یه روسری دارم ولی اکثرا همونم ندارم.همیشه هم نگرانم از ابن که اینجوری میرم بیرون و اذیت میشم. همیشه هم زنهای اطرافم تو خواب چادر مشکی سرشونه!
  تازگی هم خواب دیدم میخوام برم بیرون چیزی برای سر کردن پیدا نکردم گفتم عیب نداره تیپ پسرونه میزنم میرم. رفتم بیرون دبدم موهام بلنده (موهامو تازگی کوتاه پسرونه زده‌ام) دادمش تو یقه‌ام تا کسی متوجه نشه دخترم و سرمو بالا گرفتم که کسی شک نکنه!بعد یادم اومد من موهام کوتاهه خیالم راحت شد اما زود برگشتم خونه دبدم روسری داشته‌ام و ندیده بودمش!اما چادر نداشتم هنوز!

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب موی بلند اگر زنی در خواب ببیند گیسوی آراسته و بلند دارد نیکو است و خبر از این است که در خانواده عزیز و محترم تر خواهد شد. و روسری یا چارقد معرف شرم و حیا و استکناف و خویشتن داری بیننده خواب است. و اینکه شما در خواهایتان روسری ندارید شاید نشان از بی میلی به این پوشش است.
   سربلند و پیروز باشید

 11. سلام من خواب دیدم به موهام دست کشیدم و یک بته مو تو دستم اومد دوباره دست کشیدم خیلی کمترمواومد تو دستم بعد مادرشوهر مرحومم گفت حتما فشارت افتاده بیافشارتو بگیر گفتم بزارمهمونابرن بعدا ورفتم که برای مهمونی چایی بریزم داشتم استکان هارواماده میکردم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب ریزش مو می‌تواند نشانه ترس از شرمندگی یا خجالت دائمی باشد. نشانه ای بر اینکه تحمل شرمندگی برای شما دشوار است، یا زمانی که خجالت زده می‌شوید اوقات سختی را پشت سر می‌گذارید.
   یک زن در خواب می‌بیند که موهایش به صورت دسته دسته میریزد. در زندگی حقیقی او از شنیدن طعنه‌های همسر خود بسیار ناراحت است و می‌داند که شوهرش عمدا به او کنایه می‌زند.
   سربلند و پیروز باشید

 12. نارین گل در

  سلام،همسرم درخواب دیده که ازگوشش دوتا موی سفیدبلندآویزان شده وگرفته کنده.تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   به گفته امام صادق گوش نشان از زن و دختر است و اینکه مویی ازآن رشد کرده و آن هم سفید باید بیشتر مراقب سلامتی این دو فرد از خانواده باشد و اینکه موها رو از گوش خود جدا نموده است نشان خوبی است که اگر آسیبی زن آن خانه را تهدید کرده است رفع می‌شود انشالله
   سربلند و پیروز باشید

 13. مصطفی در

  سلام خسته نباشید
  چند شب پیش خواب دیدم ، داخل خونه ریش های زیادی ریخته بود انگار که ریش های خودم بودن ، و بین ریش ها هم موهای خانمم ریخته شده بود، ولی متاسفانه تعبیر درستی براش پیدا نکردم ، اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید عرض کنم که این خواب به این شکل تعبیر خواهد شد که تعبیر ریزش ریش مرد درخواب خوب نیست و به معنای اشتباهی است که احتمالا از شما سر خواهد زد و در نقطه ی مقابل موی بلند زن به معنای خوبی است و این خواب میتواند به این معنا باشد که شما احتمالا در اینده دست به عمل اشتباهی خواهید زد که همسرتان در رفع ان بسیار به شما کمک خواهد کرد.
   سربلند و پیروز باشید

 14. با سلام
  خواب دیدم که سلمانی رفته ام و مرد سلمانی موهای من را کوتاه و مرتب میکند

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر دیدن ارایشگاه در خواب به معناهای مختلفی امده است اما یکی از انها بدین گونه است که دیدن آرایشگاه در خواب، علامت آن است که با دقت و تلاش خود به پیروزی دست خواهید یافت
   و این محتمل ترین حالت برای تعبیر خواب سلمانی رفتن است.
   سربلند و پیروز باشید

 15. الیاس در

  با سلام
  بنده خواب دیدم موی سیاه پدر مرحومم (در همان میانسالی که از دنیا رفتن)را کف میمالم و در حال ماساژ و شستنش هستم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر دیدن موی زیبا برای مردان به معنای جاه و مقام است و دیدن اینکه شما ان را شسته اید هم به معنای طهارت و پاکی است و باید بدانید که در این خواب ایشان در حالی خوب بوده اند واینکه شما برای ایشان موهایشان را شسته اید هم به معنای صاف و طاهر بودن روح ایشان است و یا اینکه ممکن است به معنای کدورت های کوچک پدر و فرزندی باشد که شما آن را پاک کرده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 16. محمود در

  با سلام، بنده در خواب دیدم که پدر مرحومم با قیچی موهای سرم رو کوتاه کرد بطوری که من هم خوشم آمد و راضی بودم، تعبیرش چی میتونه باشه.
  متشکرم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر دیدن قیچی کردن مو به این معناست که از طرف شخصی که موهای شما را قیچی میکند از شما گلگی و یا دینی وجود دارد و این به معنای ان نیست که خدای ناکرده ایشان از شما ناراحتند و میتوانید برای ایشان جهت ارامششان خیرات دهید.
   سربلندو پیروز باشید

 17. هادی بامرام در

  باسلام.خاب دیدم که ازرویه فرش موکوتاه دسته دسته ومویه بلندتکی جمع میکنم ودر دست چپم میگیرم مویه جمع شده ازفرش زیادبودولی تویه دستم که نگاه میکردم بسیارکم بود و۲عددپوشک استفاده شده بچه رارویه هم گذاشتم وباموها پیچیدم وبلندشدم که بیدارشدم چندشب قبلش مارخاب دیدم که رویه ریشه درخت که ازخاک بیرون بودنشسته بودم که ناگهان یک ماردیدم وقتی بلندشدم دیدم۳تاهستن ۲تاکه باریکتربودن فرارکردن ودوستم یکی که ازبقیه بزرگتروکلفتربودکه مشکی وسفیدرنگ بود گرفت اولین ضربه که زدم دهانش کج شدوباضربه دوم سرش قطع شد که نمیدان باچی بودزدم وازترس بیدارشدم

  • یاسین صداقت در

   باسلام
   تعبیر خواب موی بلند برای مرد معمولا خوب نیست و برای زن خیر است و این خواب میتواند تکمیلی بر خواب چند شب پیش شما باشد که به این شکل خواهد بود که مار در خواب به معنای دشمنی خوش خط و خال است و این که شما توانسته اید در ان خواب بر ان فایق ایید نوید نیکی است و اینکه در این خواب به شکل دیگر خابتان تکمیل شده است بدانید که تعبیر دیدن مو در خواب به معنای این متیواند باشد که کسی یا شخصی از شما دلخوری دارد و شما در اینده ای نزدیک سعی در برطرف کردن این دلخوری خواهید داشت و همین کار نیکو شما است که دشمنانتان را از شما دور خواهد کرد.
   برای بیشتر خواندن راجع به خواب قبلیتان لینک زیر را هم مطالعه فرمایدد.
   تعبیر خواب مار الامتو
   سربلند و پیروز باشید

 18. سلام . من خواب دیدم موقع شانه کردن بخش زیادی از موهایم میریزد و کنده میشود ولی کچل نشدم و باز هم مو دارم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب تعبیری بسیار واضح دارد که در ان مشخص است شما برای زندگیتان بسار تلاش میکنید و اما بخت همراه شما نیست اما باید بدانید که به هیچ وجه دست از تلاش برندارید تا به مقصود خود برسید.
   سربلندو پیروز باشید

 19. آزاده در

  سلام من خواب دیدم پسری برای دخترم کش سر سبز خریده و موهایش رو با آن میبندد

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   دیدن گیسوی بلند و اراسته بسیار نیکو است و رنگ سبز هم در خواب به نشانه صافی و تقدس است پس باید بدانید که قطعا دخترتان بسیار صاف و صادق است و نیتی پاک دارد و اینکه در خواب پسری نیز دیده اید به این تعبیر میتواند باشد که ایشان در اینده ای دور زندگی خوبی با شخصی مناسب خواهد داشت.
   سربلند و پیروز باشید

 20. من خواب دیدم ک پای همسرم پر از مو شده،هرچه گشتم تعبیری مناسب نیافتم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر مو در خواب به این معناست که شما در حال انجام دادن عملی ناصالح هستید که قطعا فعل حرامی است .
   اما اینکه شما این موضوع را راجع به همسرتان دیده اید به این معناست که همسرتان پا در مسیری غیر صالح گذاشته است و این اخطاری برای شما است که او را کمک کنید و با مشورت و همدلی مگذارید که خدای ناکرده در زندگی پا در مسیر خطا بگذارد.
   سربلند و پیروز باشید

  • سلام خواب دیدم در موقع شانه زدن مو قسمتی ازموهام بلند و بقیه کوتاه شده به طوری که نمیشه با کش جمع کرد

   • یاسین صداقت در

    با سلام
    تعبیر شانه زدند در خواب نشان از اراستگی است ولی کوتاه شدن مو نشان از کم شدن عزت زن است اما تعبیر خواب شما حتما باید کلی باشد و تعبیر آن به این شکل خواهد بود که شما با اراستن و پیرایش روح خود میتوانید به آنچه که مشکل شما در زندگی است فایق ایید و عزت شما صد چندان شود.
    سربلند و پیروز باشید

    • سامان نریمان در

     من خواب دیدم یه تار مو از لثه ام زد بیرون که مثل اینکه چیزی لای دندانم باشه اذیت میکرد بعد با تلاش کشیدمش بیرون یه تار موی خیلی خلیی بلند بود و سرشم یه چیزی دایره مانند بعدش هم تو یه مراسم رفتیم جمعی از دوستان جمع بودند و یکی از دوستان صمیمی خودم هم رو بروم نشسته بود ولی مسئله مو کاملا واضح بود

     • یاسین صداقت در

      با سلام
      تعبیر این خواب به این شکل خواهد بود که شما با یکی از نزدیکانتان بد رفتاری خواهد کرد که سبب دل شکستگی ایشان خواهد شد پس باید بسیار اگاه باشید.
      تعبیر خواب دندان آلامتو
      .سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید