مجله آلامتو

تعبیر خواب مار

(111 رای, امتیاز میانگین: 3٫17 از 5)

تعبیر دیدن مار در خواب چیست؟

تعبیر خواب مار snake

مار، خطر یا دشمن خانگی است. خطری که بدون اطلاع قبلی و بی آنکه انتظارش را داشته باشید و حدس بزنید چه می شود و چه کسی در کمین شماست به سراغتان می آید و دشمنی است زیبا و قشنگ و خوش نقش و نگار و دل فریب که که زیر سر یا در خانه شما هست و از وجودش بی اطلاع عید اما این دشمن اگر فرصت بیابد نیش زهر آلود خودش را در تن شما فرو می برد.

برخی نوشته اند، مار ثروت است و دارائی نهفته و موجود که در این مورد نیز شما از وجودش بی خبرید. این تعبیر از آنجا ریشه می گیرد که در افسانه ها گفته اند و خوانده ایم که دفائن و خزائن گنجینه های نهفته در زیر خاک و ویرانه های قصور کهن و باستانی را مارها و اژدها و افعی ها حراست و پاسداری می کنند و چون این باور در اعماق ذهن ما هست دیدن مار می تواند به پول اندوخته و نهفته اشاره ای باشد که ما از وجودش بی اطلاع هستیم.

گفتم که مار دشمنی است زیبا و خوش نقش و نگار و دل فریب و آرام که بی صدا می آید و زهرش را می ریزد و می رود. چنین موجودی می تواند یک زن زیبا نیز باشد.

زنی که در عین دولت داشتن خطرناک است و در عین خطرناک بودن دوست داشتنی است. در خواب خیره نگریستن به چشم مار را میمون ندانسته اند.

چندین حیوان و جانور هستند که در خواب به چشم آنها خیره شدن خوب نیست از آن جمله است مار.

اگر دیدید ماری را کشتید بر دشمنی پیروز می شوید ولی به زودی ندامت و پشیمانی به سراغ شما می آید.


تعبیر دیدن مار در منابع خارجی

خواب مار می تواند برای افراد مختلف معانی مختلفی داشته باشد. این موضوع به نوع، موقعیت و کاری که انجام می دهید و ارتباط شما با مار در زندگی واقعی بستگی دارد.

سیگموند فروید مار را نماد فالیکی می داند و معتقد است این موجود ممکن است نشان دهنده شکل مردی باشد که برای شما از لحاظ جنسی جذاب یا تهدیدکننده است. این موضوع به احساسی که در خواب دارید بستگی خواهد داشت.

کارل یونگ مار را نشانه تحول می داند زیرا این حیوان در بازه ای از زندگی خود پوست اندازی می کند.

ماری که شما را نیش می زند یا در تعقیب شماست

نیش مار می تواند نشان دهنده یک شرایط مضر یا تهاجمی ایجاد شده توسط شما یا دیگران باشد.

فرار کردن از دست ماری که در تعقیب شماست می تواند نشانه فرد یا چیزی باشد که نسبت به آن بی میل هستید یا از رویارویی با آن واهمه دارید.

سایر معناهای مار در خواب

اگر در زندگی روزمره و واقعی خود از مار می ترسید، دیدن آن در خواب می تواند نشانه چیزی باشد که از رویارویی با آن واهمه دارید یا نمی خواهید در زندگی واقعی آن را بپذیرید و با آن مواجه شوید.

این موضوع ممکن است نشانه فرد یا چیزی باشد که فکر می کنید از لحاظ جسمی یا احساسی برایتان خطرناک است.

ممکن است نشان دهنده خلاقیت و انرژی خلاقانه باشد. خلق چیز جدید با تغییر و تحول در زندگی واقعی.

مار ممکن است نشانه وسوسه یا کسی باشد که شما را برای چیزی وسوسه می کند.

مار در پزشکی نیز به عنوان نشانه به کار می رود و می تواند نشانه پزشک یا روند درمانی هم باشد.

مار ممکن است از نظر شما یک چیز لیز و لزج باشد و نشان دهنده فردی باشد که به او اعتماد زیادی ندارید

انواع مار در خواب

مار بوا ممکن است نشانه فرد یا چیزی باشد که شما را حرکت باز می دارد یا توانایی شما برای حرکت یا عمل کردن را کمتر می کند.

مار کبرا، مار زنگوله دار، افعی ممکن است نشانه فرد یا چیزی باشد که سمی و زهرآلود است و در نهایت می تواند برای شما عواقب منفی در پی داشته باشد.

مار کبرا در خواب نشانه هیپنوتیزم شدن یا شیفته احساس فرد شدن باشد.

مار باغ ممکن است نشانه فرد یا چیزی باشد که از آن می ترسید اما برایتان بی خطر است.

رنگ مارها در خواب

مار قرمز می تواند نشانه هشداردهنده باشد و شما را از کاری که می کنید باز دارد.

مار سبز به شما می گوید که می توانید به سمت جلو بروید و ترسی نداشته باشید.

مار زرد به معنای حرکت با احتیاط است.

اصطلاحاتی که باید مدنظر داشته باشید.

برخی از اصطلاحاتی که در مورد مار وجود دارد ممکن است درباره رویای شما مفهوم خاصی نداشته باشد اما دانستن آن ها خالی از لطف نیست. دانستن این اصطلاحات می تواند به تعبیر رویای شما کمک کند.

 • اگر ماری باشد، شما را نیش خواهد زد: شرایط یا مشکلات بسیار به شما نزدیک هستند.
 • مار در چمن: فردی که دیگران را فریب می دهد.
 • روغن مار: توصیه یا داروی غیر قابل استفاده.

موارد مهمی که باید مدنظر داشته باشید.

برای تعبیر رویای خود باید مواردی را مدنظر بگیرید. برخی از این موارد عبارتند از:

 • نوع ماری که در خواب می بینید.
 • رنگ مار، جایی که قرار دارد و کاری که می کند.
 • ارتباط شخصی شما با مار و تجربیاتی که با آن داشته اید. احساسی که با مار در زندگی واقعی خود دارید و احساسی که در خواب با آن داشته اید.
همچنین ببینید: طالع بینی چینی سال مار

تعبیر خواب «مار» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «مار» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

35 دیدگاه

 1. یه آواره در

  سلام
  تعبير خوایم رو پیدا نکردم
  ممنون میشم اگر دوباره زحمتشو بکشید.
  خواب دیدم مقام معظم رهبری دارند با یک چنگال یک مار سفید رو کالبد شکافی می‌کنند که آبستن هم هست و از درون بدنش چند بچه مار سیاه آمد بیرون
  و محتویات داخل شکم مار به یک گربه تبدیل شد و شروع به حرف زدن کرد. و صحنه کالبدشکافی رو تماشا می‌کرد.
  بعد دیدم تعدادی زیادی مار که چند نفر روشون نشته بودند دارند می‌برند بکششون بعد دیدم مردم شبیه حالتی که بر میت نماز میخونند دارند بر یکی از مارها نماز می‌خواندند من روبروی سر مار بودم هنگام نماز از ترس جام رو با کسی که سمت چپم بود عوض کردم.
  چشم تو چشم مار داشتیم به هم نگاه میکردیم.
  خیلی بزرگ بود 40 تا 50 متر طول شاید 1.5 متر قطر داشت
  در همین ایام من درگیر یک دختر هستم برای ازدواج که به نوعی ناخواسته فعلا پیچوندتم و بشدت درگیرشم. و هنوز امید دارم که به نوعی این وصلت سرگیرد.
  ممنون از زحماتتون.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب میتواند به این شکل تعبیر گردد که ایشان در این خواب الگویی از دانایی و صداقت باشند و به همین دلیل در خواب شما امده اند و این خود بدین معناست که ایشان میدانند که چه کاری صحیح است.
   تعبیر مار هم در خواب به معنای دشمن خوش خط و خال است و این بدان معناست که مردمی که در خواب دیده اید نمیتوانند دشمن خود را تشخیص دهند و به نظر بنده این خواب به موضوعی که بدان اشاره کرده اید مربوط نیست و جای دیگری را اشاره دارد که عرض کردم.
   و اینکه تعبیر گربه در خواب به روایت ابن سیرین مردی است دزد و ناخلف که در اینحا هم خوانایی دارد که از دل ان دشمن شخصی به ظاهری دیگر درامده است که باز هم دشمن است و دزد.
   در کل این خواب ممکن است اگاهی های درونی شما را به تصویر کشده است و انچه که شما به دنبال ان هستید را شامل نمیشود.
   تعبیر خواب گربه
   سربلند و پیروز باشید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   به خواب شما پاسخ داده شده است
   در غیر اینصورت و پیدا نکردن ان لطفا دوباره در اینجا درج کنید.
   سربلندو پیروز باشید

 2. ابراهیم هادی در

  سلام خواب دیدم یکی همراه داشتم و به سمت یه مکانی می‌رفتیم که یه مار بزرگ به رنگ زرد سر راهمون بود اون همراهمو به زور پنهانش کردم ولی فرار کرد از ترس رفتم همراهش این مار اومد به سمتمون حرکت کنه بین این چهارراه هعی ماشین ا روش رد میشد بعد یه عده زن هم کنار این مار رد میشدن توی گل ها میرفتن من هم همین کار کردم ولی اون همراهم نکرد این مار تبدیل به یکی پیرزن شبیه رمال ها شد با ناخون های بزرگ بهش گفت حالا که فرار نمیکنی من هم بهت نیش میزنم بعدش رفتیم دوباره از اون مسیر رد می‌شدیم که اون همراهم درخواست کمک میکرد بهش کمک کردم رفتیم دنبال اون پیرزنه از یکی پرسیدیم زنی با این مشخصات می‌خواستیم گفت هندی هست مادر رمال ها باید از کتابش براتون انجام بده که این همراهت بعد ده سال زجر خوب بشه این چه تعبیری داره ممنون میشم بهم بگید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر مار در خواب به معنای دشمن است و این خواب میتواند به این شکل دارای تعبیر باشد که وقتی در خواب از مار فرار کنید یعین از ان دشمن بی میل هستید و این یعنی که ایشان را در واقعیت نیز میشناسید و باید بسیار اگاه باشید .
   رمال هم در خواب ممکن است اشاره ای به این موضوع باشد که شما در اینده ای نعه چندان مشکلی پیدا کنید که خدای ناکرده بخواهید به جای طلب کمک از خداوند از طریق های دیگری ان را برطرف کنید که مانند رمالی و دعا خواندن که قطعا غلط است.
   سربلندو پیروز باشید

 3. آزیتا در

  سلام خواب دیدم یه مارافعی روپشت بام خونه مونه یهو سقف خونمون ریخت ما افعی هم غیب شدوتوی این خواب دولت باهزینه خودش سقف خونمون و درست کرد میخوام تعبیرشو بدونم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   دیدن مار در خواب به معنای دشمن است و در این خواب میشود فهمید که شما در مسر اینده ی زندگیتان که به سمت کمال است دشمنی خواهید یافت و شر اوو از شما به دور است زیرا در اینجا همه چیز واضح بیانگر این است و از ایشان به شما شری نخواهد رسید که شما مجبور به هزینه برای رفع ان باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. سلام . من خواب دیدم توی یه دشت دارم راه میرم و یکی یکی گیاهای کوچولوی مختلف میبینم و حال خوبی داشتم نسبت بهشون.. یهو یه گیاه سبز خیلی تیره دیدم اومدم دست بزنم بش ببینم چیه، دیدم یه مار کبری با سر پهن سرشو اورد بالا و نیششو اورد بیرون که بترسونتم و با نگاهش انگار گفت فرار کن و اگه نری نیشت میزنم و من هرچی تلاش کردم برم نشد برگشتم دیدم سرشو دوباره برده تو لاک خودش تا خیالم راحت شد حمله کرد سمتم ولی اینبار تونستم فرار کنم. خابم هم بعد از نماز صبح دیدم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر مار در خواب به معنای دشمنان شماست.
   اما راجع به این خواب میتوان گفت که شما در وضعیت خوبی از لحاظ زندگی خواهید بود و یا هستید و این امر شما را نسبت به همه کس و همه چیز خوشبین کرده است اما باید بدانید که دشمنان هر انسانی از اعتمادها سو استفاده خواهند کرد و این خود دلیلی برای پیروزی ان ها خواهد بود.پس نسبت به اطرافتان بیشتر اگاه باشید و به همین مسیر زندگیتان برای رسیدن به خدا ادامه دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. همایون در

  سلام وقت بخیر.
  خواب دو تا مارو دیدم که یکیش پیتون و اون یکی بوا بود که تو اتاقی بهم می پیچیدن. بعد از اون در اتاق باز شد مادرم تا رفت درو ببند مار پییتون مادرمو گرفت و اینور و اونور کوبید.بعد از اون مار پیتون منو دنبال کرد؛ یه تیزی هم دست من بود بدون اینکه به پشت سرم نگاه کنم یه ضربه به مار زدم و بیرون دویدم ولی مار همچنان منو دنبال میکرد تا اینکه برادرم به دادم رسید.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر مار در خواب به معنای دشمنی است که تشخیص ان بسیار برای شما سخت خواهد بود و باید بدانید که این دشمن ممکن است برای مادرتان دردرسر ساز شود و این شما و برادرتان هستید که میتوانید مشکلی را که در اینده پیش خواهد امد احتمالا حل بکنید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. رها نظری در

  سلام ووقت بخیر من بعد از نماز صبح خواب دیدم ک پشت در تراس مار بزرگ و مارمولک بود و من هی داد میزدم و کمک میخواستم ک بیان و اونارو بگیرن یا بکشن.و همسرم اومد در رو باز گذاشت و مار بزرگ اومد تو ی حفره تقریبا بزرگی ک تو دیوار اتاق بود رفت.و من ه داد زدم.بعدش یهو دیدم ک ی مار باریک پیچیده دور دستم هرچی داد میزدم کمک میخواستم همه میدیدن ولی کاری نمیکردن.من در حال حاضر ک این خواب رو دیدم باردارم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر دیدن مار در خواب برای شما نیکو است و در برخی منابع مار را نشانهی تحول دانسته اند و این امر بسیار برای شما که باردار هستید طبیعی است زیرا زاد هر انسان تحولی است در زندگی والد آن و اینکه شما در خواب دیده اید کسی به شما کمک نمیکند نشان از این دارد که این تحول به دستان شما رقم خواهد خورد زیرا شما مادرید و والد آن فرزند.
   به فال نیک بگیرید و برای بهتر کردن زندگیتان مثل همیشه به تلاش ادامه دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. سلام من خواب دیدم یک کار پیتون در خانه ام است و شوهرم آنرا خریده و آورده
  به سمت پسرم میرود آنرا از او دور میکنم وبه سمت شوهرم میرود که اورا میگیرد ودر کیفی می گذارد از خانه خارج میشود (انگار میرود کسی را بیاورد مار را پس دهد)مار از درون کیف بیرون می آید و منم بیرون از خانه با پسرم در بغلم فقط شوهرم را صدا میزنم که مار دارد از کیف خارج میشود و نار به سمت من و پسرم می آید که بیدار شدم
  ساعت تقریبا 3بعد از ظهر این خواب را دیدم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خواب ظهر معمولا بی تعبیر است و نمیشود آن را رویای صادقه در نظر گرفت زیرا از لحاظ فیزیولوژی هم بدن نمتواند به آن سطح از خواب فرو برود که نیازمند دیدن خوابی دقیق باشد.
   اما در این خواب که شمادیده اید خواب به همان معنای دشمنی که از وجود آن بی خبردی میتواند باشد.
   اما نگران نباشید زیرا به احتمال زیاد این خواب بی تعبیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 8. عرفان
  خواب ديدم رفتم ماهيگيري بجاي ماهي يك مار زرد بزرگ در قلابم گير افتاده و او را گرفتم و به خانه دوستم بردم اون مار پيتون زرد بود

  • یاسین صداقت در

   ب سلام
   دیدن مار در خواب به چند قسم است،کشتن مار نیکو است،ماری شما را بگزد نشانه از کینه توزی است و اما اینکه شما در خواب دیده اید که ماری را به خانه ی دوستتان برده اید به این معنا میتواند باشد که خدای ناکرده شما مال غیر حلالی را با دوستتان شریک خواهید شد و این بدین معناست که شما حتما باید آگاه باشید که در آینده ی احتمال نکند که گریبانتان را به عملی ناپسند گرفتار کنید.
   صدقه دهید و ایمان داشته باشید.
   سربلند باشید

 9. brand sulduze در

  من خواب دیدم تو یه جنگل یه اتاق ماساژی هست و چند تا دختر دارن یکی رو ماساژ میدن و من با یکی شون حرف‌زدم انگار دوست و آشنا من بود ودست همشون مار بود و یهو یه ماری از بیرون پرید رو دست من و میشم زد چند تا و بیدار شدم از شدت درد کسی دونست کمکم کنه

 10. فاطمه در

  سلام ،من خواب دیدم جلو یه مسجد هستم کلی ادم اونحا بودن و همشون رو کلی مار نیش زده بود همه فریاد میکشیدن مار ها همه رو گاز گرفته بودن و ولشون نمیکردن چند تا مار منو هم گاز گرفتن مادرم کنارم بود مار ب اون کاری نداشتن کمک میکرد و ماهار رو ازم جدا میکرد ولی یه مار ب دستم چسبیده بود دندونش رو از دستم جدا نمیکرد من فقط امام رضا رو صدا زدم داد میزدم وازش کمک میخواستم،ب نظرتون تعبیرش چیه،خیلی وحشتناک بود.

 11. خواب دیدم رفتیم جای زیبا
  دریاچه داره کوه که ازش آبشار میاد عمق کم منم رو تویوپ نشستم با یه پسر بچه که انگار پسره دوستمونه
  صد دور چرخیدیم تو دریاچه ماهیای ریز و فلان داشتم فیلم میگرفتم قورباغه دیدم یادم افتاد تو یه جا خوندم خطرناکه
  ترسیدم اومدم فرار کنم
  یدفعه مار جلومون اومد نیششو در آورد خورد به صورت این پسره ولی چیزیش نشد رفت زیره آب
  زد به پشت پام سریع برگشتم به همه گفتم دکتر با روپوش سفید اومد از قسمت زهر بچه مار یا بچه مارمولک در آورد ولی مثله آدم گریه میکرد گفت خوب شدی فقط نگران جاش بودم نمونه رو پام

 12. احسان در

  سلام من در خواب دیدم با مادرم و دوتا از عمه هایم در خانه ای هستیم که برام اشنا نبود مکانش ولی یک مار زرد و کوچک دیدیم و من دنبالش کردم باچوب بعد سرش را له کردم و خون پاشید موقع کشتنش بزرگ و مشکی بود ولی مطمن نبودم مرد یا نه و از خواب پریدم

 13. عبدالرسول در

  باسلام مردی ۷۴ساله ام متاهلم و۲فرزند ازدواج کرده دارم خواب دیدم ماری بزرگ مراتعقیب میکندازترس، فرارکردم وهراسان ازدرختی کوچک بالارفتم تابه شاخه های نرم درخت رسیدم آن ماربزرگ هم ازتنه درخت بالاآمددراین هنگام بامشت میخواستم به دهن ماربکوبم ازخواب پریدم ودیدم بامشت محکم به قالی کناربسترم کوبیده ام لطفاآنرابرایم تعبیرکنیدسپاسگزارم

 14. عبدالرسول در

  باسلام مردی ۷۴ساله ام متاهلم و۲فرزند ازدواج کرده دارم خواب دیدم ماری بزرگ مراتعقیب میکندازترس، فرارکردم وهراسان ازدرختی کوچک بالارفتم تابه شاخه های نرم درخت رسیدم آن ماربزرگ هم ازتنه درخت بالاآمددراین هنگام بامشت میخواستم به دهن ماربکوبم ازخواب پریدم ودیدم بامشت محکم به قالی کناربسترم گوبیده ام لطفاآنرابرایم تعبیرکنیدسپاسگزارم

 15. من خواب دیدم یه دونه مار ابی تو جوب اب بود وقتی دیدمش با سنگ زدم کشتمش درش اوردم انداختم اونطرف زنده شدو دوباره اومد تو اب در حال رفتن به مسیر لونش بود دوباره کشتمش دوباره زنده شدو چندین بار این اتفاق افتاد بار اخر فرار کرد وقتی فرار کرد و رسید به خونش مانند یکی از دوستام شد که دیشب هم تلفنی باهم صحبت کردیم در ضمن خواب مال ۶صبح به بعد هستش

 16. سلام من خواب دیدم یه جایی داشتم کار میکردم یه دیواری رو خراب کردم رسیدم به یه اتاقی که داخلش یه مار خالدار آبی با چن تا تخم بود تعبیرش چی مبتونه باشه ، باتشکر

 17. علی رضا احسانی در

  خواب دیدم که در حفره ای که ریشه درخت بزرگی را از آنجا کشیدن و داخل آن حفره پر از مارهای نیمه جان و بزرگی هست که سه دانه گوسفند چاق را در میان خود گرفتند. و بعد از تلاشهای زیاد توانستیم آنها را نجات دهیم. بعد از نجات آنها،یکباره متوجه شدم که آنها به انسان تبدیل شدند و در آغوش خانواده خود رفتند.

 18. فاطمه آقامیری در

  خواب دیدم از شیره درخت ماری بیرون می آید، از آن میگریزم. ولی باز رو به رویم داخل شنزار ب سه ماه سیاه برخورد میکنم که قصد نیش زدن دارند. اما میگریزم.
  مادرم و دوستم نیست پشت سرم هستن.
  ک مادرم هم ب سادگی میگذرد….
  من میترسم
  خواب برای ۷الی ۸صبح است. تعبیرش چیست!

 19. با سلام من خواب مار سفید کوچکی دیدم که در سقف دهانم نشسته بود وتخم هم گذاشته بود ویک مار سفید کوچک دیگر درون کیفم همراه با چند تخم نشسته بود بدون هیچ آزاری تعبیرش چیست؟

 20. جاويد در

  با عرض سلام برادر خوب هستيد من در خواب ٣ تا مار ديدم ٢ تايش را كشتم و يك تا سياه در درختى چرخ خورده بود و مار خود را به طرف من انداخت و گريخت و من پدرم را صدا زدم بيل بياورد تا مار را بشكم پدر ام مار سياه را هم كشت نسبت به ٢ تا مار كه من كشتم بزرگتر بود تعبيرش چيست

 21. محسن محمودی در

  سلام
  در خواب دیدم ماری به دور من میگردد بعد از چند بار چرخیدن به دورم با تلاش فراوان ان را گرفتم و هیچ اسیبی به خودم نرسید همانطور که مار را در دستم داشتم از دهان مار فلزاتی مانند میخ و سیم بیرون ریخت تعبیر خواب من چیست؟

 22. منوچهر امیرآبادی در

  خواب دیدم مار کوچکی نوک بینی ام را گاز گرفت و اتفاقی نمی افتاد درخواب میدیدم که سمی نبوده و
  گردنش را میگرفتم آنقدر می فشردم که سرش قطع میشد َ

 23. مسعودفلاحي در

  ماري شبيه افعي که دهن خودرا بازکرده وبه دنبالم ميدويد ودراخردستم رادردهانش گرفت

  • پرویز سالاری در

   سلام
   چند شب پیش خواب دیدم با برادرانم در یک بیابان بودیم و یک مار کبری بسیار خطرناک (رنگش یادم نمیاد) را گرفتیم و به خانه آوردیم، یکی از بچه ها داشت زهر مار را میگرفت و مار بسیار تلاش برای آزادی میکرد، من خیلی ترسیده بودم و میگفتم آزادش کنید یا بکشیدش.
   خیلی ذهنم درگیر شده، صدقه هم دادم.
   تعبیر خواب چیست؟؟؟
   ممنون

 24. علیرصا در

  خواب دیدم همسرم ماری دردست دارد ودم مار رابرلب من میزند ومن هم دست اورا گرفته وبه خاطر زدن دم مار به لبم فشار میدهم

نظر خود را بیان کنید