تعبیر خواب اسب

دیدن اسب در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن اسب در خواب چیست؟

تعبیر خواب اسب horse

دیدن اسب درخواب در مجموع بسیار نیکو است. معبران اسلامی نوشته اند که دیدن اسب عربی در خواب نشانی است از عزت و جاه و مقام .

اگر کسی ببیند که بر اسب نشسته و اسب رام او می باشد و به سهولت فرمان می برد نشان آن است که بیننده خواب به جاه و مقام می رسد و به سهولت کامروا می گردد ولی اگر اسب نا آرام و خروشنده بود به زحمت و تلاش بسیار پیروزی حاصل می شود.

در مجموع اسب کام است و مراد و مقصود. نفایش الفنون نوشته اسب ولایت و دولت است و در عین حال زن. نفایس الفنون تصریح دارد که اگر کسی در خواب بر اسب سفید نشسته باشد پادشاهی یابد.

معبران به طور عموم دم اسب را به خدمتکاران تعبیر کرده اند یا کسانی که از شما حرف شنوی دارند و یا فرمان می برند.

در همین زمینه ابن سیرین می گوید اگر دیدید اسبی دارید که دم پر پشت و انبوه دارد نشان آن است که عده ای زیاد از شما اطاعت و پیروی می کنند. چنان چه دیدید اسبی در اختیار دارید که فاقد زین یراق و نمد و دهنه است گواه نقصان در پیروزی شما است.

در میان رنگ های اسب که می شناسیم، اسب زرد و سمند چندان نیکو نیست چه این که بر بیماری دلالت دارد.

اسب با رنگ غیر معقول نیز توفیق کاذب است. اسب سفید شرف و عظمت است. اسب سیاه امری است مخاطره آمیز و کاری است دشوار که سر راه شما قرار می گیرد.

سوار بودن بر اسب نیکو است اما فرود آمدن از اسب خوب نیست مگر این که اسب زرد باشد در این صورت به شما نوید می دهد که از بیماری شفا می یابید. درصورتی که بیمار باشید.

نوشته اند اسب سبز دین داری است و چنان چه کسی بر مادیان سبز رنگی نشسته در آینده با زنی متقی و پرهیزگار و دین دار رو به رو می شود .

معبران مادیان را به زن تعبیر کرده اند و کره اسب را فرزند. اجتماع اسبان نشان نزول باران است. از حاجظ نقل شده که اسب در خواب هوای نفس بیننده خواب است. چه مراد و خواست هم نوعی هوای نفس است.

هر چه اسب سرکشتر باشد هوای نفس بیشتر و هر چه اسب رام تر باشد تسلط بر نفس آسان تر است و یحتمل کام جویی ممکن تر. باز می گوید اگر دیدید اسبی ناشناخته از خانه بیرون آمد از آن خانه کسی می میرد.

همچنین ببینید: طالع بینی چینی سال اسب

تعبیر خواب «اسب» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «اسب» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

56 دیدگاه

 1. سلام،من تو خواب دیدم دو دختر که یکی از اونها رو میشناختم سوار اسب قرمز بودند بعد دیدم کسی رو که میشناختم از روی اسب افتاد تو آب.ممنون میشم تعبیر کنید.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در تعبیر خواب امده است که دیدن کسی بر مرکبی غیر معقول نشان از ذهنیت کاذب ایشان است و از اسب افتادن هم در خواب به معنای شکستی برای ایشان می تواند باشد و این خواب به همین صورت می تواند تعبیر شود.
   سربلند و پیروز باشید

 2. سلام.من خواب دیدم ایام ماه مُحَرَم هست و من و خانوادم رفتیم هیعت و یک‌اسب قهوه ای اول هیت هست و دارن یال هاشو شونه میزنن

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب اسب نشان بر مقام و منزلتی دارد که انشالله به آن دست پیدا خواهید به واسطه ائمه بزرگوار و خیر است برای شما
   سربلند و پیروز باشید

 3. آیلین در

  با سلام
  من خواب دیدم که خانواده ام یه اسب خیلی خوشگل و آروم رو آوردن توی حیاط خونه و همه دورش جمع شدن و نوازشش میکنن. که وقتی من با تعجب پرسیدم این اسب برای کیه، اسم شخصی رو آوردن که فقط من میشناسم و خانواده ام در واقعیت اسمش رو هم تاحالا نشنیدن. این میتونه نشونه ی این باشه که از اون شخص خاص خیری قراره برسه؟
  ممنونم از نظراتتون

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب میتواند به این شکل تعبیر گردد که ممکن است شما و خانوادیتان به واسطه ی عملی که از ان فرد سر زند به اطاعتی و پیروی از ان فرد دست یابند و این خود نشان از ان دارد که ممکن است ایشان خیری به شما برساند.
   سربلند و پیروز باشید

 4. سلام
  من خواب دیدم یه اسب قهوه ای باسرعت اومدسمتم و وقتی به من رسید ایتساد وقتی اومدم نوازشش کنم افتاد و دیدم خونیه و بعد فقط پوستش موندو من با ناراحتی داشتم دست میکشیدم رو یالش اما بعد دوباره بلند شدو رفت
  خیلی برام عجیب بود
  لطفا تعبیرش رو بگید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب اسب نشان به مقام و بزرگی است و اینکه بر زمین نشسته است نشان بر این دارد که شما کاری را انجام خواهید داد که باعث کوچک شدن شما در برابر دیگران خواهد شد اما باز به وسیله خودتان و تلاش خودتان آن مقام را به دست خواهید آورد.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. مهناز در

  سلام من خواب دیدم اسب سفید و بسیار قشنگی قصد ورود به خانه ما را داشت که من و دخترم اورا به زور و فشار وادار کردیدم که به خانه وارد نشود ولی او درمحوطه خانه پرسه میزد

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   به گفته معبران تعبیر خواب اسب نشان از مقاو و منزلت دارد و اینکه شما اجازه وارد شدن به آن را ندادید یعنی شما خیر و مقام را پس زده اید و محتمل است که وارد حرفه ای شوید که در آنجا به شما سمتی بدهند و شما آن را رد کنید که بسیار اشتباه است. پس آگاه باشد و هوشیارانه عمل کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. سلام،من خواب دیدن تو انباری حیاط مامانبزرگم رفتیم انباری پر از میوه و سبزیجات بود یه اسب قهوه ای هم اونجا نگه داشته بودن ولی گرسنه بود اینقد گرسنه بود همشو با عجله میخورد.ممنون میشم تعبیرشو بگین مرسی

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب اسب نشان از شکوه و عظمت و جلال است و از این رو در این خواب برای شما مشخص شده است که شما را به واسطه ی ان خانه و خانواده شکوه و احترامی در راه است که برای ان باید هزینه کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. سلام خواب دیدم نزدیک یه کوهستانی هستم که دورتا دورش رو حساربا سیم کشیدن که روی اون کوه یه اسب قهوه ای تیره بسیار قوی ویه بزکوهی باشاخ های بسیار بزرگ ویه گاو ماده بسیار قوی جسه که یه گراز داشت

  به اون گاوه ماده با عصبانیت زیر شکمش میزد،تموم این این حیوانات قوی جسه بودن واز یه اقا پرسیدم چرا اینجارو حصارکشیدن گفت اینجا عروسی برگزار میکنن گفتم این حیوانات وحشی به مهمونا مگه حمله نمیکنن گفت ن

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در خواب شما تعبیر این گونه است که شما در محیطه جدیدو با افرار جدیدی اشنا خواهید شد و اینکه این خواب شما اگر مجرد هستید نشان از خواستگار میتواند داشته باشد که افرادی خاص هستند و این حیوانات نشان از خیر برکت و مقام و منزلت هم دارند و اینکه گاو ماده نشان از مالی حلال است که از طریق ان سودی به دست خواهید اورد و اما باید مراقب باشید سود ان حرام نباشد .
   سربلند و پیروز باشید .

 8. باسلام خسته نباشید خانم صداقت
  خواب دیدم اسب نر و ماده خاکستری رنگ می خواستن جفت گیری کنن قبل از اینکه جفت بشن پریدم سوار اسب ماده شدم ممنونم از تعبیرتون

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر این خواب بسیار خیر و نیکو است و از این جهت دارای تعبیر است که در تعبیر خواب اسب امده است که به معنای مکنت یافتن است و در اینجا هم برای شما همین است و بدانید که این مکنت و خیر از طرف زنی به شما می رسد که میتواند همسرتان باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 9. سلام وقت تون بخیر
  من خواب دیدم که با دوستم وارد باغ شدیم که درختای بلندی داشت به غیر آدمای دیگه بودم ؛ من و دوستم سوار دو تا اسب قهوه ای تیره شدیم و حرکت کردیم برای گشتن تو اون باغ من اول کمی مشکل داشتم تو سوار کاری ولی اسب خیلی آروم و مطیع بود و آروم قدم برمیداشت دوستم هم کنارم رو اسب ناگهان بااسب اش به سرعت سمت یک چیزنامعلوم رفت و وقتی داشت برمیگشت با یک ماشین بزرگ تصادف کردم من وحشت کردم و فکر کردم ماشین از روی اون رد شده ولی دیدم سالمه و نشته و اسبش روبروش به زمین افتاده بود و تقریبا له شده بود تعبیرش رو میدونین؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب اسب نشان از مقام و منزلت دارد و اینکه شما بر اسب سوار بوده اید و اسب رام نشان از این است که شما مسیر خوب و آرامی و با موفقیت را تجربه خواهید کرد و اما دوستتان احتمالا در مسیری که در پیش دارن با سختی مواجه می‌شوند و باید مراقب رفتارها و انتخابات خود باشند.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. سلام ببخشید من تعبیر خواب میخوام بدونم خواب دیدن یه اقای که خیلی دوسش دارم با یه اسب سفید وبلند داخل یه دشت سرسبز و با یه لباس سفید در دست به طرف من میاد ومن فقط اون تماشا میکرددم گریه میکردم که امد کنار من لباس به من داد وگفت بپوش سوار اسب شو تا با هم بریم میشه تعبیرشو بهم بگین

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب بسیار خوبی است و احتمالا به این معناست که به واسطه ی ایشان شما به جاه و جلالی در اینده خواهید رسید و این خواب از این موضوع خبر می دهد.
   سربلند و پیروز باشید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   سوار بر اسب بسیار خوب است و نشان از مقام و جا و منزلت دارد اسب سیاه امری است مخاطره آمیز و کاری است دشوار که سر راه شما قرار می گیرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. سلام من خواب دیدم یه اسب قهوه ایی براق دارم که بخاطر یه ترس پاهاشا بریدم ولی در اخر اسب مث سابق وبهتر از سابق حرکت میکرد از رو موانع میپرید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب اسب نشان از مقام و جایگاه شغلی است که برای شما پیش می آید و به بهترین شکل است برای شما. و اینکه پایه اسب را بریده اید نشان از این دارد که مشکلی در بین کارتان پیش می آید و سریع حل می‌شود و شما به بهترین شکل راهتان را در پیش میگیرید و از سخت ترین موانع رد می شوید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. ازیتا در

  سلام .من خواب دیدم یک اسب سفید و زیبا از چاه بیرون اومد و دوباره به چاه برگشت و بعد از مدت کوتاهی دوباره از چاه بیرون اوند که یک مرد سوار بر اسب بود .لطفا بگید این خواب چه تعبیری میتونه داشته باشه

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   دیدن اسب در خواب جا و مقام است و اینکه بر شما ظاهر شده است و بعد پنهان نشان از آن دارد که شما موقعیت های بسیار خیر در پیش دارید و باید آنها را آگاهانه انتخاب کنید و سریع عمل کنید که به یک مقام عالی برسید انشالله در مجموع اسب کام است و مراد و مقصود. نفایش الفنون نوشته اسب ولایت و دولت است که باید از آن مراقبت به عمل آورد
   سربلند و پیروز باشید.

 13. مهشید در

  خواب دیدم امام رضا ع سوار بر اسب قرمز رنگی در اسمان نزدیک من امد و بعد در غروب خورشید محو شد

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خوابی بسیار خیر است و قطعا دلیل بر پاکی و صداقت شما در اعتقاتان است.
   سربلند و پیروز باشید

 14. fatemeh_gvd در

  سلام خواب دیدم ک تو یه باغ بزرگ سر سبز یه قسمت حصار کشیده شده من وسط اون حصارمو یه اسب مشکی براق دورم میچرخه به اسب نگاه میکردمو از دویدنش لذت میبردم نصبت بهش حس خوبی داشتم همچنین اسب،دویدن اسب مشخص بود از سر خشم نبوده بلکه از خوشحالیه و داره دورم میچرخه،این خواب میتونه بد باشه یا خوب؟

  • fatemeh_gvd در

   سلام خواب دیدم ک تو یه باغ بزرگ سر سبز یه قسمت حصار کشیده شده من وسط اون حصارمو یه اسب مشکی براق دورم میچرخه به اسب نگاه میکردمو از دویدنش لذت میبردم نصبت بهش حس خوبی داشتم همچنین اسب،دویدن اسب مشخص بود از سر خشم نبوده بلکه از خوشحالیه و داره دورم میچرخه،این خواب میتونه بد باشه یا خوب؟

   • یاسین صداقت در

    با سلام
    تعبیر خواب اسب بسیار نیک است و نشان از آن دارد که مقامی برای شما پیش می‌آید که اطرافیانتان بر شما غبطه خواهند خورد و زندگی راه های سعادت را به شما نشان خواهد و شما هم باید آن ها را از دست ندهید.
    سربلند و پیروز باشید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خوابی بسیار خیر است و ممکن است به این شکل تعبیر یابد که شما را فرصتی دست خواهد داد که به موفقیت عظیمی برسید و از این رو باید خیلی آگاه باشید که این موقعیت اگر در اینده پیش امد ان را از دست ندهید زیرا شما را به جاه و مقام خواهد رساند.
   سربلند و پیروز باشید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر این خواب خیر است و دردن اسب سفید در خواب به معنای دست یابی به جاه و جلال است و بالا رفتن هم در خواب به معنای پیشرفت کردن وترقی است و این که در مسیری بالا رفته اید و حس کرده اید که به سمت دنیای دیگر میروید به معنای تغییر در زندگی شماست.
   سربلند و پیروز باشید

 15. خواب دیدم سوار یه اسب بودم کاملا ارام و مطیع من بود که طناب دور گردنش که در دست من بود پاره شد

 16. خواب اسبی را دیدم که مال خودم بود بهش سیب دادم خورد کاملا رام بود و سرشار از عشق بینمون اما به دلیل نا معلومی اسب مُرد

 17. نورالدین در

  مه درخواب خود میبینم که بر یک اسپ ابلق (سیاه رنگ و خال های سفید در پاهایش ) سوار هستم و یکی از بچه کاکاهایم بایک تفنگچه در دست داشته و با طرف اسپ شلیک میکند که در ناحیه پایه اسپ اصابت میکند و اسپ می افتد در زمین که و مه هم از اسپ به بسیار غمگینی پائین میشوم و با نظر بدی بطرف بچه کاکایم میبنم که در نتیجه با شلیک دیگری گمان میکنم که اسپ را از دست داده ام. از شما میخواهم که خواب بنده را تعبیر نموده و جوابش را برایم بفرستید.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب است به گفته امام صادق دیدن اسب به خواب بسیار نیک است و نشان بر بزرگی و عزت دارد و اسب ابلق دلیل بر کاری انجام دهید که بر شما گواهی میدهند . و اینکه اسب را با تیر نشانه بگیرند احتمالا بر این تعبیر است که دشمنی جاه و مقام شما را از شما بگیرد بسیار مراقب دوست و دشمن خود باشید .
   سربلند و پیروز باشید .

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر گوشت اسب این است که از طرف فردی عالی مقام منفعی به شما میرسد . و اگر پخته باشد گوشت اسب مالی است که به اسانی به دست میاید .
   سربلند و پیروز باشید

 18. ناشناس در

  تعبیر خواب دیدن تعدا سه تا اسب با آلتهای تناسلی در حالت نعوض چه میتواند باشد؟سه اسب تیره رنگ که هرسه آلتهای برافروخته داشتند که یکی از آنها بعداز مدتی آلتش به حالت عادی برگشت؟؟؟؟؟

 19. فاطمه نجفی در

  سلام خواب دیدم در یک هیئت جلوی هیئت بودم و از اسب سفید که پشت سرم می آمد میترسیدم وارد یک مجلس شدیم که کلاه خود برسرم بود و همه به احترامم بلند شدند

 20. آرینوس در

  اسبی در خواب دیدم که نمیتوانستم سوار شوم اسب با مهربانی نشست تا من سوار شدم وبعد به تاخت رفتیم

 21. ماریا در

  سلام.خواب دیدم تو جنگلیم با خونواده..دو اسب در اطراف ما هستند و راه میروند و در همان حال اسب نر قصد آمیزش با ماده را دارد که ما کاری میکنیم تو جمع اون حرکات رو انجام ندن.اسب سرحال و جوونی بودن و بسیار زیبا.قهوه ای با اکه های زرد

 22. اکرم بالاپور در

  سلام من خواب اولی ک دیدم سوار براسب قهوه ای بودم همراه یکی ازخانمای فامیل بعداون خانم پیاده شد و رفت بستنی گرفت و منو اون و اسب بستنی میخوردیم بعدیه هفته دوباره خواب دیدم کنار یه اسب سفیدم ک نوازشش میکنم و اون تبدیل میشه به یه مرد زیبا و خوش قدو قامت

 23. مصطفی در

  سلام
  خواب دیدم یک اسب سفیددارم که دوتابچه سفیدماده به دنیاآورد(دربه دنیا آوردن بچه دومی کمک کردم که راحت بچه اشو راحت به دنیا بیاره)
  باتشکر…

 24. سلام. خواب دیدم مردی سوار بر اسب شده و دختر مورد علاقم دهنه اسب را گرفته و اسب پشت سر دختر مورد علاقم راه میرود. ممنون میشم تعبیرشو اگر کسی میدونه بهم بگه چون خیلی درگیر اون خواب هستم چند روزه

 25. فيصل عظيمي در

  من در يك شب دو بار اسب سفيد را در خواب ديدم بار اول ديدم كه برسه اسب سفيد نشسته ام و كاملا تحت فرمان من بود . و بار دوم خواب ديدم بر سر اسب سفيد نشسته ام و با بسيار سرعت زياد ميشتابد و من بالاي آن نشسته ام و در عين اينكه به مقصد برسم بيدار شدم . لطفن براي من كمك كنيد كه اين چگونه خواب است براي من تعبير آنرا إرسال كنيد البته من خواب خود در شب ٢٧ رمضان ديده ام…

  • من درخواب دیدم که در یک اسطبل بودم و دوتا اسب قهوه ای سرکش و بلند در اسطبل از کنارم به این سو و آن سوی اسطبل میرفتند و می آمدند و من نظاره گر آنها بودم

   • من درخواب دیدم هوای برفی ویه گله اسب از جنگل میامدن ومن به یکی از انها نان میدادم

    • یاسین صداقت در

     با سلام
     تعبیر خواب شما احتمالا بر ان است که برف در فصل خودش خیر و برکت و در فصل گرم غم و ناراحتی است . و تعبیر غذا دادن به اسب این است که شما برای رسیدن به مقام بالایی هدفی که در نظر دارید تلاش می کنید .
     سربلند و پیروز باشید

   • خوابهای شما رو فقط یوزارسیف میتونه تعبیر کنه برم از زندان بیارمش….

    • سلام خواب دیدم در خانه ای که2 در داشت،با خانواده دایی هایم سفره پهن میکردیم که یک دفعه یک اسب تندروی تنومند درشت بسیا زیبای سفید وحشی از یک در وارد واز در دیگر خارج شد.من و دختر دایی وپسردایی هایم رفتیم دنبال اسب ولی رفته بود.لطفن تعبیرشو بگید .مرسی.من این مدت خیلی مزاحمتون شدم

     • یاسین صداقت در

      با سلام
      تعبیر اسب سفید در خواب خیر و نیکو است و اینکه در خانه ای بوده اید که بسیار زیبا بوده است هم به معنای زندگی خیر است و این ممکن است بدین شکل تعبیر یابد که همگی شما به سعادتی نسبی خواهید رسید.
      سربلند وپیروز باشید

نظر خود را بیان کنید