مجله آلامتو

تعبیر خواب اسب

(63 رای, امتیاز میانگین: 3٫08 از 5)

تعبیر دیدن اسب در خواب چیست؟

تعبیر خواب اسب horse

دیدن اسب درخواب در مجموع بسیار نیکو است. معبران اسلامی نوشته اند که دیدن اسب عربی در خواب نشانی است از عزت و جاه و مقام .

اگر کسی ببیند که بر اسب نشسته و اسب رام او می باشد و به سهولت فرمان می برد نشان آن است که بیننده خواب به جاه و مقام می رسد و به سهولت کامروا می گردد ولی اگر اسب نا آرام و خروشنده بود به زحمت و تلاش بسیار پیروزی حاصل می شود.

در مجموع اسب کام است و مراد و مقصود. نفایش الفنون نوشته اسب ولایت و دولت است و در عین حال زن. نفایس الفنون تصریح دارد که اگر کسی در خواب بر اسب سفید نشسته باشد پادشاهی یابد.

معبران به طور عموم دم اسب را به خدمتکاران تعبیر کرده اند یا کسانی که از شما حرف شنوی دارند و یا فرمان می برند.

در همین زمینه ابن سیرین می گوید اگر دیدید اسبی دارید که دم پر پشت و انبوه دارد نشان آن است که عده ای زیاد از شما اطاعت و پیروی می کنند. چنان چه دیدید اسبی در اختیار دارید که فاقد زین یراق و نمد و دهنه است گواه نقصان در پیروزی شما است.

در میان رنگ های اسب که می شناسیم، اسب زرد و سمند چندان نیکو نیست چه این که بر بیماری دلالت دارد.

اسب با رنگ غیر معقول نیز توفیق کاذب است. اسب سفید شرف و عظمت است. اسب سیاه امری است مخاطره آمیز و کاری است دشوار که سر راه شما قرار می گیرد.

سوار بودن بر اسب نیکو است اما فرود آمدن از اسب خوب نیست مگر این که اسب زرد باشد در این صورت به شما نوید می دهد که از بیماری شفا می یابید. درصورتی که بیمار باشید.

نوشته اند اسب سبز دین داری است و چنان چه کسی بر مادیان سبز رنگی نشسته در آینده با زنی متقی و پرهیزگار و دین دار رو به رو می شود .

معبران مادیان را به زن تعبیر کرده اند و کره اسب را فرزند. اجتماع اسبان نشان نزول باران است. از حاجظ نقل شده که اسب در خواب هوای نفس بیننده خواب است. چه مراد و خواست هم نوعی هوای نفس است.

هر چه اسب سرکشتر باشد هوای نفس بیشتر و هر چه اسب رام تر باشد تسلط بر نفس آسان تر است و یحتمل کام جویی ممکن تر. باز می گوید اگر دیدید اسبی ناشناخته از خانه بیرون آمد از آن خانه کسی می میرد.

همچنین ببینید: طالع بینی چینی سال اسب

تعبیر خواب «اسب» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «اسب» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

24 دیدگاه

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر این خواب خیر است و دردن اسب سفید در خواب به معنای دست یابی به جاه و جلال است و بالا رفتن هم در خواب به معنای پیشرفت کردن وترقی است و این که در مسیری بالا رفته اید و حس کرده اید که به سمت دنیای دیگر میروید به معنای تغییر در زندگی شماست.
   سربلند و پیروز باشید

 1. خواب دیدم سوار یه اسب بودم کاملا ارام و مطیع من بود که طناب دور گردنش که در دست من بود پاره شد

 2. خواب اسبی را دیدم که مال خودم بود بهش سیب دادم خورد کاملا رام بود و سرشار از عشق بینمون اما به دلیل نا معلومی اسب مُرد

 3. نورالدین در

  مه درخواب خود میبینم که بر یک اسپ ابلق (سیاه رنگ و خال های سفید در پاهایش ) سوار هستم و یکی از بچه کاکاهایم بایک تفنگچه در دست داشته و با طرف اسپ شلیک میکند که در ناحیه پایه اسپ اصابت میکند و اسپ می افتد در زمین که و مه هم از اسپ به بسیار غمگینی پائین میشوم و با نظر بدی بطرف بچه کاکایم میبنم که در نتیجه با شلیک دیگری گمان میکنم که اسپ را از دست داده ام. از شما میخواهم که خواب بنده را تعبیر نموده و جوابش را برایم بفرستید.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب است به گفته امام صادق دیدن اسب به خواب بسیار نیک است و نشان بر بزرگی و عزت دارد و اسب ابلق دلیل بر کاری انجام دهید که بر شما گواهی میدهند . و اینکه اسب را با تیر نشانه بگیرند احتمالا بر این تعبیر است که دشمنی جاه و مقام شما را از شما بگیرد بسیار مراقب دوست و دشمن خود باشید .
   سربلند و پیروز باشید .

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر گوشت اسب این است که از طرف فردی عالی مقام منفعی به شما میرسد . و اگر پخته باشد گوشت اسب مالی است که به اسانی به دست میاید .
   سربلند و پیروز باشید

 4. ناشناس در

  تعبیر خواب دیدن تعدا سه تا اسب با آلتهای تناسلی در حالت نعوض چه میتواند باشد؟سه اسب تیره رنگ که هرسه آلتهای برافروخته داشتند که یکی از آنها بعداز مدتی آلتش به حالت عادی برگشت؟؟؟؟؟

 5. فاطمه نجفی در

  سلام خواب دیدم در یک هیئت جلوی هیئت بودم و از اسب سفید که پشت سرم می آمد میترسیدم وارد یک مجلس شدیم که کلاه خود برسرم بود و همه به احترامم بلند شدند

 6. آرینوس در

  اسبی در خواب دیدم که نمیتوانستم سوار شوم اسب با مهربانی نشست تا من سوار شدم وبعد به تاخت رفتیم

 7. ماریا در

  سلام.خواب دیدم تو جنگلیم با خونواده..دو اسب در اطراف ما هستند و راه میروند و در همان حال اسب نر قصد آمیزش با ماده را دارد که ما کاری میکنیم تو جمع اون حرکات رو انجام ندن.اسب سرحال و جوونی بودن و بسیار زیبا.قهوه ای با اکه های زرد

 8. اکرم بالاپور در

  سلام من خواب اولی ک دیدم سوار براسب قهوه ای بودم همراه یکی ازخانمای فامیل بعداون خانم پیاده شد و رفت بستنی گرفت و منو اون و اسب بستنی میخوردیم بعدیه هفته دوباره خواب دیدم کنار یه اسب سفیدم ک نوازشش میکنم و اون تبدیل میشه به یه مرد زیبا و خوش قدو قامت

 9. مصطفی در

  سلام
  خواب دیدم یک اسب سفیددارم که دوتابچه سفیدماده به دنیاآورد(دربه دنیا آوردن بچه دومی کمک کردم که راحت بچه اشو راحت به دنیا بیاره)
  باتشکر…

 10. سلام. خواب دیدم مردی سوار بر اسب شده و دختر مورد علاقم دهنه اسب را گرفته و اسب پشت سر دختر مورد علاقم راه میرود. ممنون میشم تعبیرشو اگر کسی میدونه بهم بگه چون خیلی درگیر اون خواب هستم چند روزه

 11. فيصل عظيمي در

  من در يك شب دو بار اسب سفيد را در خواب ديدم بار اول ديدم كه برسه اسب سفيد نشسته ام و كاملا تحت فرمان من بود . و بار دوم خواب ديدم بر سر اسب سفيد نشسته ام و با بسيار سرعت زياد ميشتابد و من بالاي آن نشسته ام و در عين اينكه به مقصد برسم بيدار شدم . لطفن براي من كمك كنيد كه اين چگونه خواب است براي من تعبير آنرا إرسال كنيد البته من خواب خود در شب ٢٧ رمضان ديده ام…

  • من درخواب دیدم که در یک اسطبل بودم و دوتا اسب قهوه ای سرکش و بلند در اسطبل از کنارم به این سو و آن سوی اسطبل میرفتند و می آمدند و من نظاره گر آنها بودم

   • من درخواب دیدم هوای برفی ویه گله اسب از جنگل میامدن ومن به یکی از انها نان میدادم

    • یاسین صداقت در

     با سلام
     تعبیر خواب شما احتمالا بر ان است که برف در فصل خودش خیر و برکت و در فصل گرم غم و ناراحتی است . و تعبیر غذا دادن به اسب این است که شما برای رسیدن به مقام بالایی هدفی که در نظر دارید تلاش می کنید .
     سربلند و پیروز باشید

   • خوابهای شما رو فقط یوزارسیف میتونه تعبیر کنه برم از زندان بیارمش….

    • سلام خواب دیدم در خانه ای که2 در داشت،با خانواده دایی هایم سفره پهن میکردیم که یک دفعه یک اسب تندروی تنومند درشت بسیا زیبای سفید وحشی از یک در وارد واز در دیگر خارج شد.من و دختر دایی وپسردایی هایم رفتیم دنبال اسب ولی رفته بود.لطفن تعبیرشو بگید .مرسی.من این مدت خیلی مزاحمتون شدم

     • یاسین صداقت در

      با سلام
      تعبیر اسب سفید در خواب خیر و نیکو است و اینکه در خانه ای بوده اید که بسیار زیبا بوده است هم به معنای زندگی خیر است و این ممکن است بدین شکل تعبیر یابد که همگی شما به سعادتی نسبی خواهید رسید.
      سربلند وپیروز باشید

نظر خود را بیان کنید