تعبیر خواب ماهی مرده

دیدن ماهی مرده در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن ماهی مرده در خواب چیست؟

ماهی مرده در خواب

تعبیر خواب ماهی مرده

تعبیر خواب ماهی مرده به عقیده بسیاری از معبران تعبیر نیکویی ندارد. بر خلاف ماهی زنده که نمادی از روزی، خیر و برکت و زندگی است. ماهی مرده در خواب بیانگر ضرر و زیان مالی و جانی می باشد. ممکن بیننده خواب با دیدن چنین خوابی این آگاهی را دریافت نماید که سلامتی وی در خطر است و باید مراقبت بیشتری از خود نماید.

اگر بیننده خواب کارمند یا دارای کسب و کاری تجاری است نیز ممکن است با دیدن چنین رویایی کار خود را از دست دهد یا با ضرر و زیان بزرگی در کار خود مواجه گردد. در این مطلب از آلامتو با ما همراه باشید. تعبیر خواب ماهی مرده از نگاه معبرین برجسته اسلامی را تهیه و تنظیم نموده ایم. امید است مورد توجه قرار گیرد.

تعبیر خواب کامل


تعبیر خواب ماهی مرده امام صادق

ماهی مرده در خواب از نظر امام صادق (ع) دارای تعبیر مثبتی نمیباشد. ایشان فرموده اند: چنانچه بیننده خواب در عالم رویا ماهی مرده صید کند؛ نمایانگر غم، حزن و اندوه برای بیننده خواب است. همچنین می تواند نشانگر رسیدن اخبار ناگوار یارویدادهای ناراحت کننده برای بیننده خواب باشد.


تعبیر خواب ماهی مرده ابن سیرین

خواب ماهی مرده از نظر ابن سیرین نیز تعبیر نیکویی ندارد. زیرا چنین خوابی را دلیل بر ارتکاب گناه بیننده خواب عنوان میکند و توصیه می نماید که بیننده خواب هوشیار باشد و از گناه برگردد و به خدا نزدیکتر شود. ابن سیرین میگوید: چنانچه بیننده خواب خود را در حال خوردن ماهی مرده ببیند در حالی که بسیار لذت میبرد؛ بیانگر ایجاد رابطه ای حرام با زن نامحرم است. باید از او دوری جوید. صید ماهی مرده نیز نشانه تصمیمات نادرست از جانب بیننده خواب در زندگی است.


تعبیر خواب ماهی مرده حضرت یوسف

یوسف پیامبر برای خواب ماهی تعبیر نیکویی ارائه داده است. به طوریکه آن را نماد رزق و روزی و خیر و برکت عنوان مینماید. لذا می توان برای ماهی مرده در خواب تعبیر متضادی در نظر گرفت و آن را نشانه زیان دیدن و متضرر شده بیننده خواب دانست.


تعبیر خواب ماهی مرده در آب

معبران خواب ماهی مرده در آب را چنانچه زنی شوهر دار ببیند اینگونه تعبیر کرده اند که چنانچه ببیند شوهرش ماهی مرده از آب میگیرد. نشانه سربه هوایی شوهر میباشد و تمام تفکر او به زنها و خواسته هایشان ختم می گردد. در حالی که شوهر به کاری که انجام میدهد اشراف کامل داشته باشد و بداند که در حال انجام چه کاری است نشانه گاهش خیر و برکت در زندگی وی خواهد بود.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب ماهی قرمز زنده یا مرده

تعبیر خواب ماهی مرده در خشکی

تعبیر خواب ماهی مرده در خشکی و خارج از آب نیز مانند تعابیر دیگر مردن ماهی است. دیدن چنین خوابی حامل اخبار منفی و نگران کننده ای برای بیننده خواب خواهد بود. کاهش رزق و روزی و تحمل زیان های مالی از جمله موارد تعبیر این خواب هستند.

تعبیر خواب ماهی مرده در رودخانه


تعبیر خواب ماهی مرده در تنگ

ماهی مرده در تنگ یا آکواریوم در خانه بیانگر آن است که رزق و روزی ییننده خواب کم و بسیار پایینتر از میزان مورد انتظار اوست. بنابراین بایستی در پی یافتن راه حلی برای مسائل و مشکلات خود باشد. چنانچه دختر مجردی چنین خوابی را ببیند نمادی از ناامیدی از مردی است که عاشق اوست. چنین خوابی برای مردان نیز بیانگر وجود مشکلات عدیده ای در کسب و کار و تجارت میباشد.


تعبیر خواب ماهی مرده در رودخانه

ماهی مرده روی سطح آب رودخانه در حالی که رودخانه آرام باشد بیانگر ضرر و زیان در آینده ای نزدیک برای بیننده خواب می باشد که زندگی وی را تحت تاثیر زیادی قرار خواهد داد. ممکن است چنین خوابی تصمیمات اشتباه و یا اطلاعات غلط در مورد انجام کاری نیز باشد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب نیش زدن مار سفید، سیاه

تعبیر خواب ماهی مرده کنار دریا

معبران برای دیدن ماهی مرده لب دریا تعابیر مثبتی ارائه ننموده اند. به طور کلی چنین خوابی را هشداری برای بیننده خواب عنوان نموده اند که از یک عشق نافرجام، شکست، عدم موفقیت در تحصیل، ضرر و زیان مالی در تجارت، به خطر افتادن سلامتی، مشکلات کاری و خانوادگی خبر می دهد. معبران این خواب را نمادی از موانع بزرگ در زندگی بیننده خواب می دانند.

☺ تعبیر خواب «ماهی مرده» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «ماهی مرده» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


3 دیدگاه

 1. علی حمزه همدانی پور

  باسلام ،،،،خواب دیدم در مکانی هستم که کف ش بنظر میرسید مانند کلبه چوبی هست ینی منظورم چوبی بود اندازه ی یک دریچه چهار گوش باز بود که توش آب بود ، دویا سه‌ماهی خاکستری نسبتا بزرگ بود بی جان و تکان نمیخوردن که من نشسته بود. و یکی از این ماهی ها رو بادست هول دادم وانداختم داخل همون آب .
  با تشکر از زحمات شما لطفا بنده رو راهنمايي کنید و خواب رو تعبیر بفرماید .درود بی پایان

 2. سعیده جلالی

  من خواب دیدم من وپسرم سوار دوتا ماهی شدیم کل دریا رودخانه با سرعت زیاد رفتیم ماهی ها انگار دوستمون بودن ومارو می‌فهمیدم بعد حواستون نبود رسیدیم به خشکی ماهی ها حالشون بد شد هر چی دنبال آب گشتیم ماهی ها بندازیم تو نبود بالاخره یه آب پیدا کردم از فاصله زیاد انداختم تو بعد رفتیم ماهی هامون پیدا کنم دیدم همه ماهی های تو آب مرده هستند لاک پشت هم بودن یه جا جمع بودن بعد یه مار روی شونه پسرم بود انگار میخاست نیش بزنه من با دستم با اینکه میدونستم شاید منو بزنه ولی فکرم نجات پسرم بود از خواب بیدار شدم

 3. الهه

  من خواب دیدم توی زمین هایی که متعلق به خودمون بودن( توی واقعیت گمون نکنم اصلا وجود داشته باشن) از یه جای حفره مانند کوچیکی یک درخت از توی دهن یه ماهی مرده شروع به رشد میکنه و ریشه هاش از طریق دم ماهی توی زمین پخش می‌شد
  رشد درخت سرعت خیلیی زیادی داشت
  توی خوابم احساس می‌کردم اتفاق خیلی مهم و خوبی افتاده و با هیجان برای بقیه خانوادم تعریف میکردم
  میشه برام تعبیرش رو بگین

نظر خود را بیان کنید