تعبیر خواب شادی

دیدن شادی در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن شادی در خواب چیست؟

تعبیر خواب شادی

تعبیر خواب شاد بودن میتواند با تعبیر خنده در خواب یکسان باشد اما گاهی بسته به شرایط تعبیر این دو متفاوت است.

به نقل از ستاره؛ بنابر گفته معبرین اسلامی دیدن ترس و یا غم و اندوه در خواب‌های ما نشانه خوشحالی و شادمانی در بیداری است حال اگر در خواب خود خوشحال باشیم تعابیر آن غمبار و اندوهناک خواهد بود؟ برای تعبیر این گونه خواب‌ها علاوه بر دانستن تمام اطلاعات خواب و اینکه بدانیم آیا شادی، شادمانی و خندیدن محوریت خواب قرار گرفته است یا خیر بهتر است از تعابیر معبرین اسلامی و کهن استفاده کرد. با تعبیر خواب شادی و شادمانی در خواب همراه مجله اینترنتی ستاره باشید.

بنا به گفته کتاب فرهنگ تفسیر رویا نوشته تونی کریسپ خندیدن در رویا اشاره به تصاویر زیر دارد:

خندیدن: رهایی از تنش، تلاش برای اینکه خیال دیگران راحت باشد، احساس مسخره شدن یا شرمندگی به سبب جنبه‌ای از خود، آسان گرفتن کارها، تلاش برای پنهان کردن حقیقت، گاهی خنده زیاد می‌تواند اشک یا اندوه را پنهان کند.

تعبیر خواب شاد بودن و خوشحالی از دیدگاه معبرین اسلامی

تعبیر شادی از نظر ابن سیرین: دیدن شادی در خواب، دلیل غم و اندوه بود. اگر بیند از کسی شاد شد، دلیل است که خاتمه کارش به سعادت باشد.

تعبیر خواب شاد بودن از دیدگاه حضرت امام جعفر صادق: اگر کسی خود را در خواب شادمان ببیند، مرگش نزدیک خواهد بود.

تعبیر جابر مغربی درباره شادی: اگر در خواب ببینی به تنهایی دست می‌زنی و شادی می‌کنی، تعبیرش این است که دچار غم و اندوه می‌شوی.

خندیدن و شادی در خواب

محمدبن سیرین گوید: خنده درخواب غم و اندوه است. اگر بیند که به قهقهه می‌خندید، دلیل که اندوهش زیاد شود.

حضرت امام جعفر صادق فرماید:

 • خنده آهسته در خواب، دلیل فرزندی نجیب بود.
 • خنده قهقهه، دلیل بر غم و اندوه و مصیبت و تعجب از امور الهی است.

منوچهر مطیعی تهرانی گوید: خنده در خواب وجوه مختلف دارد ولی کلاً خنده بلند و آشکار غم و اندوه است و گریستن. هرچه بلندتر و بی پرواتر بخندید گریه شدیدتر و غم و غصه بیشتر است.

تعبیر خواب شاد بودن از دیدگاه معبرین خارجی

آنلی بیتون می‌گوید:

 • اگر در خواب ببینید به خاطر واقعه ای خوشحال و شادمان هستید، نشانه آن است که در کارهای شما دگرگونی مطلوبی رخ می‌دهد.
 • اگر عشاق در خواب از دیدار معشوق خود شادمان شوند، نشانه وصال و شنیدن تبریکاتی همراه با شادی است.
 • اگر در خواب از تماشای مناظر زیبا احساس شادمانی کنید، علامت آن است که به موفقیتی بزرگ دست خواهید یافت و دوستانی صمیمی و پایدار پیدا خواهید کرد.
 • اگر خواب ببینید شادمان هستید و می‌خندید، علامت آن است که در زندگی خود موفقیت به دست می‌آورید و با دوستان در جشن‌های شادی بخش شرکت می‌کنید.

برایت می‌گوید: شادى كردن در خواب، نشان‏دهنده‏ زندگى آرام است.

☺ تعبیر خواب «شادی» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «شادی» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

23 دیدگاه

 1. آمنه

  سلام و خسته نباشید. یکی از اقوام خواب ذیده که حیاط منزل پدر و مادرم خیلی سبز و پر درخت هست و مراسم شادی در پیش دارن. البته حیاط شون واقعا سرسبز هست. ممنون میشم تعبیر مراسم شادی رو بفرمایید. نگران پدر و مادرم هستم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب نشان بر آن دارد که خیر و برکت خانه پدر شما را فرا خواهد گرفت و اینکه صدقه هم بدهید که ناراحتی رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. بی نام

  سلام خواب دیدم شخصی که قرار کاری برای ما انجام دهد و خودش هم کار هایش گره خورده باشادی وهیجان سکه های طلا به بالا پرت میکند و من هم چندتا سکه بر میدارم و از شادی ان مرد رازی بودم چون کار من هم در پیرو راهایی ان شخص از مشکلاتش بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر تواب سکه نشان بر آن است که آن فرد برای مدتی به کارهای بیهوده و بدون سود و منفعت مشغول خواهد شد و احتمالا هم شما او را همراهی خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. هوری

  سلام ببخشید تعبیر خواب خوشحالی از نتیجه سرمایه گذاری که جایی کردم و سود خوبی بدست آوردم چیه؟خوشحالی آرام و بیشتر درونم خوشحال بودم.حالت خنده و قهقهه نبود.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   به تعبیر معبران اسلامی اگر در خواب ببینید به خاطر واقعه ای خوشحال و شادمان هستید نشانه این است که در کارهای شما دگرگونی مطلوبی رخ می‌دهید و شاد بودن نشان بر زندگی آرام هم دارد و نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. بهار

  سلام خداقوت
  خواب دیدم یه جایی حالت تفریحی هستم یه خانم نشسته نزدیکم داره عکسهای خانوادگیش رو ب یه آقایی ک با من نسبت نداره اما اشناست و خیلی خوب میشناسمش میده بزاره داخل پاکت و جالب ک اونم با کمال میل قبول کرد و داشت در پاکت میزاشت و صحبت میکردن من یجورایی با حسر نگاو میکردم
  میشه محبت کنید معنیش رو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما به این صورت است که احتمالا در آینده به فردی که ذات او را می‌شناسید و نسبت به آن دو دل هستید اعتماد خواهید کرد و اینکه اگر این را انجام ندهید به خیر شما است.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. بهار

  سلام خسته نباشید
  من خواب دیدم ک با خانواده جایی هستیم دور از شهر یه مرد ک نسبتی با ما نداره و متاهل هست اما من میشناسمش با ماشین اومده دنبالمون سوار شدیم مکانی دیگه ما و اپن آقا و یه اقای دیگه بودیم ک او هم نسبتی با ما ندارد و مجرد هست….این مکان یک خانه بود….
  در این خواب دیدم ک اون پسر مجرد بهم زنگ زد و غیر مستقیم بهم فهموند ک دوستم داره و قصد خاستگاری داره اما میترسه جلو بیاد بهم گفت شما کلاس بالا میپری ما رو نمیبینی
  لطفا بگید معنیش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این است که شما از لحاظ روحی به جنس مخالف گرایش دارید و غریزتان این را میخواد و اینکه خواستگاری برای دختر نشان بر خوبی و تغییر در مسیر زندگی است و خواب شما نشان بر بدی ندارد و اینکه احتمالا شما در عالم بیداری داری غرور و تکبر کاذب هستید که خوابتان این را باز گو میکند که دیگران را از خود فراری میدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. یاسین صداقت

  با سلام
  تعبیر خواب شما به گفته معبران نشان از نیکی ندارد و این که زن در خواب برای شما نشان بر دشمنی است که حرف درست میکند و شما را ناراحت خواهند کرد و شادی کردن در خواب نشان بر اخبار ناراحت کننده است.
  سربلند و پیروز باشید.

 7. رحیلا

  سلام من خواب دیدم که منو نامزدم که هنوز به هم محرم نشدیم دوتایی خیلی خوشحالیمو میخندیم باهم دیگ انگار داشتیم چیزیو جشن میگرفتیم ک خیلی خوشحال بودیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما به این شکل است که شما احتمالا در شرایط روحی خوبی و اینکه از موضوعی خوشحال هستید این خواب را دیده اید و امید است شادیتان ماندگار باشد و اینکه تعبیر خواب خندیدن به ارام بد نیست ولی قهه قهه در خواب نشان بر ناراحتی است و صدقه بدهید که به خیر رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. محمدی

  سلام من داییم چند روزی بیمارستانه دیشب خواب دیدم زندایم و بچه ها ش اومدن داخل رستورانی که من کار میکنم البته تازه از اونجا اخراج شدم.. شیرینی سفارش دادن شیرینی مثل سیمت ولی بزرگترش و سفارش دادن و میخوردن.. خیلی هم همگی شاد بودیم.. ممنونم اگه تعبیرشو بگید میترسم داییمو از دست بدیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شما اگر به تنهایی موضوع شادی را ببینیم ممکن است به این صورت باشد که ایشان خبری بسیار بد خواهند شنید اما خریدن شیرینی در خواب نشان از ان دارد که ایشان شیرین کام و کامروا خواهند شد و این موضوع می تواند اشاره ای به آن باشد که در خواب شما این موضوع در ادامه ی کامروایی ایشان است.
   سربلند و پیروز باشید

 9. رها

  سلام منو شوهرم باهم دعوا کردبم و چندوقته قهریم مادرشوهرمم دعوا کردم باش ساعت ۴ بعدازظهرمیدیدم ک منو شوهرم باهم خوب شدیم خوشحالیم زیاد مادر شوهرم ناراحته داره با من دعوا میکنه دوشب قبلش هم خواب میدیدم شوهرم کفش مشکی نو از پاش دراورد داد بهم من تو پاش ندیدم خودش تو خواب بهمگف ک از پام دراوردم
  میشه تعبیرشو بگین بهم ممنون چون منو شوهرم هیچ ارتباطی الان باهم نداریم مچکرم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر جدایی است که بین شما و همسرتان اتفاق افتاده و جنگ در خواب می‌تواند دوستی باشد و تعبیر کفش برای همسرتان نشان از جدا شدن و دل کندن از شما باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. بی نام

  سلام من خواب دیدم با فامیل ک زیاد ارتباطی باهاشون نداریم رفتیم بیرون و از ته دلم میخندیدم اقوام هم همینطور قهقهه میزدیم همه با من خیلی خوب رفتار میکردن ولی متوجه چیز خاصی نشدم خلاصه که آدم های دورمون اصلا اهمیتی برامون نداشتن برای خودمون خیلی راحت میخندیدیم حتی میدویدیم و بعدش با خنده از خواب بیدار شدم
  توضیح رابطمون با فامیل مشکلی نداره و این روزا بخاطر مشکلات سعی میکنم چیزیو جدی نگیرم خیلیا گفتن مشکل جدیدی و بزرگی به وجود میاد و حتی مرگ
  تعبیرش چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر غم و غصه است که به خانواده شما احتمالا وارد شود و همه را نگران خود کند که برای رفع بلا صدقه بدهید. که به خیر رفع شود انشالله.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. شش

  سلام خواب دیدم به خانه کسی که آدم مومنی هست وبیداری باهاش قهر هستم رفتم اونم از دیدنم خوشحال شد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدار دوست در خواب خوب است و نشان بر حل مسائل اجتماعیتان دارد و اینکه از طرف شما به ان دوست خیری خواهد رسید .
   سربلند و پیروز باشید.

 12. محمود

  با سلام . بنده دیشب ساعت حدود 5:00 صبح در خواب دیدم با ماشینم به همراه پسرم و مادر و برادرم در حوال رشت هستیم و من در یک مجتمع ویلایی یک واحد مسکونی خریده ام . از نگهبانی مجتمع کلید واحدمان را گرفتم و با ماشین وارد محوطه مجتمع شدیم و من خیلی زیاد در دلم احساس شادمانی میکردم . ولی داخل که شدیم و به سمت پارکینگ میرفتیم دیدم یک کانال بزرگی که از داخل محوطه عبور میکرد آب داخل کانال سیلاب شده و به اطراف کامال سرریز میکند و من خیلی نگران شدم که نکند ما در سیل گیر کنیم .
  توضیح اینکه من در واقعیت ویلایی در آن منطقه نخریده ام .
  لطفا تعبیر این خواب را بفرمایید . با تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای تعبیر بسیار واضح است و احتمالا از اینده ای برای شما خبر می دهد و بدانید که در تعبیر خواب خریدن ساختمانی جدید امده است که نشان از فرج در زندگی شماست و از طرف دیگر هم همان احساس شعف و شادی در خواب شما بسیار برای بیننده ی خواب خیر است و به این معنا میتواند باشد که شما را رزقی در اینده ی نه چندان دور خواهد رسید و اما این ترس همیشه برای شما خواهد بود که نکند ان وضعیت دائمی نباشد و شما از ان به نحو احسن استفاده نکنید و بدانید که اگر به ان سرمنزل مقصود رسیدید باید بدانید و بسیار اگاه باشید که از کف شما نرود.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید