تعبیر خواب گریه

دیدن گریه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن گریه در خواب چیست؟

گریه cry

گریه کردن در خواب دو نوع است و خارج از این دو نوع به ندرت اتفاق می افتد خواب گریه ببینیم.

یک وقت هست که در خواب گریه می کنیم و این گریه فیزیکی است.

چنان هق هق می گرئیم یا خودمان به سبب شدت گریستن بیدار می شویم یا اطرافیان ما را بیدار می کنند و می گویند در خواب گریه می کردی.

دانشمندان و روانکاوان دریافته اند که این گریه یک تحریک شدید عصبی است و از نظر علم تعبیرخواب به هیچ وجه تعبیر ندارد.

تحریکات عصبی گاه موجب خنده می شود و گاه سبب گریه و این هر دو حالت چنان واکنشی ایجاد می کند که اگر کسی در کنار ما بیدار باشد می فهمد یا می بیند که در خواب ما می خندیم یا گریه می کنیم.

اما گریه دیگری هست که روانی و روحی و صرفا رویاست. یعنی در خواب خودمان را می بینیم که گریه می کنیم یا دیگری اشک می ریزد.

این نوع گریستن در خواب تعبیر دارد. گریستن در خواب شادی و خرمی و فرح و انبساط است. چنانچه در خواب ببینیم گریه می کنیم در روزهای آینده خوشحال می شویم و حادثه ای خوب برای ما اتفاق می افتد.

اگر در خواب ببینیم که دیگری گریه میکند خبری خوش به ما می رسد ولی اگر در رویای خویش ببینیم که کسی می خندد و بعد از خنده بلافاصله گریه میکندو بعد به قهقهه می خندد خوب نسیت. نه برای آن کسی که می خندد و گریه می کند و نه برای ما که بیننده خواب هستیم.

اگر در خواب ببینیم کسی که مرده است گریه می کندخوب است و جای نگرانی نیست.

تعبیر خواب گریستن و اشک ریختن

امام جعفر صادق فرماید:

در خواب دیدن اشک که از چشم برآید بر سه وجه بود،

 1. شادی و خرمی
 2. غم و اندوه
 3. نعمت

لوک اویتنهاو می‌گوید: اشک: شادی، نیکبختی

درکتاب سرزمین رویاها آمده است: خواب اشک: خصومت به شادی ختم می‌شود

ابراهیم کرمانی می‌گوید:

 • اگر در خواب ببینی اشک می‌ریزی، تعبیرش این است که غمگین و دردمند می‌شوی
 • اگر ببینی اشک سرد می‌ریزی، شاد و خوشحال می‌شوی.
 • اگر ببینی اشک تو بروی صورتت می‌ریزد مال و اموال خود را خرج می‌کنی.
 • اگر ببینی بدون گریه کردن روی صورت تو اشک می‌باشد، به تو حرف طعنه‌آمیز می‌زنند.
 • اگر ببینی در چشم تو به جای اشک، گرد و خاک جمع شده است، به اندازه آن گرد و خاک، مال حلالی را بدون زحمت به دست می‌آوری.

تعبیر خواب «گریه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «گریه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

25 دیدگاه

 1. اسماعیل بازیان در

  دوستی خواب می بیند که من جایی نشستم غمگینم و گریه می کنم.. ممنون میشم..

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب بیشتر برای ایشان تعبیر دارد و به اینصورت می تواند باشد که ایشان را خبری خوش خواهد رسید و در تعابیر خواب امده است که اگر بینیم دیگری در حال گریه است خبری خوش به بیننده ی خواب خواهد رسید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. سلام خواب دیدم دختری که 6 سال قبل باهام کات کرده سر قبر پدرش که تو یک حرم مقدس بزرگه (احتمالا حرم حضرت معصومه علیه السلام قم) با مادرش داره فاتحه میخونه. که من دیدمش و کلی خودش و ننه اش رو نفرین کردم. (در واقعیت هم پدرش بعد کات کردنش مرد و من هم در واقعیت همشونو نفرین می کنم). تو حین نفرین کردن بغضش گرفت گفت من بچه دار نمیشم (این نفرین رو تو بیداری هم بارها کردم) و بغض کرد و رفت من تو حرم گمشون کردم. دیگه رفتم دنبالشون ولی مادرشو گیر اوردم تا اخرای خواب با ننه اش داشتم کلنجار میرفتم. ضمنا پدرش در یک شهر ترک نشین دفن شده نه قم.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب را باید از این جهت نگاه کرد که وقتی در ناخوداگاه شما خاطره ای وجود دارد واین خاطره برای شما به حالت ارزو است باید نسبت به ان بی اهمیت باشید و بدانید که این خواب برای شما بیشتر اشاره ای به گذشته است تا اینکه نشان از حقیقتی در اینده و یا گذشته باشد و بدانید این خواب در قسمت اول ان ممکن است به معنای عاقبت خیر پدر ایشان باشد وبه این معنا که شما می پندارید نباشد.
   حتما در نگاه خود تجدید نظر کنید و بدانید که گذشت و بخشش سنت انبیاست.
   سربلند و پیروز باشید

 3. و همون شب خواب دیدم که یکی از دندانهام شکسته و از جا کنده شده، بدون اینکه خونی بیاید!

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب دندان نشان بر خانواده دارد و اینکه میتواند به این معنی باشد که از افراد خانوادتان دچار مشکلی خواهد شد که قابل رفع است .
   سربلند و پیروز باشید .

 4. سلام
  خواب دیدم، که از اقوامم شنیدم که پسر عمویم مرده، با شنیدن این خبر چنان اندوهگین شدم که اختیار از دستم خارج بود و بی اختیار بابا حالتی بی قرار گریه و هق هق میکردم، بقدری اون لحظه برام ناراحت کننده بود که بی اختیارو حراسان از خواب پریدم، وقتی از خواب بیدار شدم ناراحتی خوابم از وجودم خارج نشده بود.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما خیر است و نشان بر طول عمر دارد برای پسر عمویتان و اینکه شما غمتان به شادی تبدیل خواهد شد و اینکه خوابتان خیر است .
   سربلند وپیروز باشید .

    • یاسین صداقت در

     با سلام
     تعبیر خواب ذرت بو داده و یا پوفیلا به این معنی است دیدن خواب ذرت بو داده، بیانگر این موضوع است که برای رسیدن به اهداف خود به پشتکار و صبر نیاز دارید. شما نباید بیش از حد نگران باشید و یا برای رسیدن به نتیجه مطلوب یا پیشرفت بیش از حد تلاش کنید، زیرا این تلاش ها ممکن است بیشتر شما را عقب بیندازند. فقط مسیر خودتان را ادامه دهید و تلاش کنید.و این که خاکستر زغال به چشم شما رفته است باید هوشیار باشید
     که کاری انجام می‌دهید که از آن پشیمان میشوید
     سربلند و پیروز باشید.

 5. خواهش میکنم تعبیر خوابمو بگین من یه دوره است به جدایی از همسرم فک میکنم شب عید فطر از خدا خواستم یکی از اولیا اله به خوابم بیاد و مصلحتمو بگه چیکار کنم همه مشورتا رو کردم بازم بلاتکلیفم بعد خواب دیدم امام خمینی تو حرم امام رضاس سرمه به چشماش کشیده و چون اشک ریخته یه مقدار از سرمه از چشماش پایین ریخته و رد سرمه روی صورتش با اشک مونده تعبیرشو لطفا بگین خیلی نیاز دارم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   باید به خدمت شما عرض کنم که برای رسیدگی به مشکلتان نباید به خواب اکتفا کنید و اینکه با یک مشاور مشکلتان را در میان بگذارید تا بتوانند خیلی بهتر به نتیجه برسید و به شکل عقلانی تر موضوع حل شود.
   سربلند و پیروز باشید .

 6. شهرام در

  سلام خواب دیدم در حرم عبدالعظیم برای حضرت زهرا چجور گریه میکنم تعبیر چیست

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما گریستن است که در خواب شادی و خرمی و فرح و انبساط است. چنانچه در خواب ببینیم گریه می کنیم در روزهای آینده خوشحال می شویم و حادثه ای خوب برای ما اتفاق می افتد.و اینکه شما برای افراد خاصی و در جایگاه خاصی اشک ریخته تید نشان بر این است که شما از پیشرفت در کارهایتان به این امامان متوسل خواهید شد و جواب تلاشهایتان را خواهند دادو به شادی ختم خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید .

 7. میثم کمانکش در

  همسر من حدودپنج ماهه من و پسر را ترک کرده و قهر کرده خونه برادرش است پدرم خواب دیده که من گریه میکنم و با برادر خانومم به خانه انها میرمیم من میگویم همسرم دیگه بر نمی گردد و برادر خانومم ناراحت بوده و سرش را از سوی پدرم بر میگرداند

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب تعبیری از اینده ندارد و فقط اشاره ای به ان دارد که پدرتان از ان رو که بسیار بابت این موضوع ناراحت است همچنین خوابی دیده اند و ممکن است ایشان در ذهن خود برادر خانمتان را مقصر نیز بداند که همچنین خوابی دیده اند.
   سربلند و پیروز باشید

 8. ستاره در

  سلام. خوابی دیده ام که اینجوری بود که از خواب بیدار شدم و رفتم طرف دستشویی درو که باز کردم یک گربه خیس توی روشویی نشسته بود از دیدنش فریاد کشیدم و گربه ترسید و فرار کرد . من برای مادرم توضیح دادم و ماددم گفت گربه خواهرته و دوباره که رفتم دستشویی دیدم یک گربه دیگه له همون حالت نشسته خیلی ترسیدم چدن این یکی گربه خواهرم بود که در واقعیت گم شده. دوباره داد زدم و با ترس گفتم این که چند ساله گم شده. بعد اومدم برای مادرم تعریف کردم این گربه بود یکدفعه چند تا بطری که از نصفه بریده شده بود شروع به حرکت کردن. من دیگه از ترس به مادرم چسبیده بودم و میگفتم دارم از ترس میمیرم. از جیغ و شدت طپش قلب از خواب پریدم ولی حتی توی بسدادی وهم برم داشته بود و طپش قلبم ادامه داشت. تعبیرش رو میخواستم.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   گریه کردن در خواب دو نوع است و خارج از این دو نوع به ندرت اتفاق می افتد خواب گریه ببینیم یک وقت هست که در خواب گریه می کنیم و این گریه فیزیکی است.چنان هق هق می گرئیم یا خودمان به سبب شدت گریستن بیدار می شویم یا اطرافیان ما را بیدار می کنند و می گویند در خواب گریه می کردی.دانشمندان و روانکاوان دریافته اند که این گریه یک تحریک شدید عصبی است و از نظر علم تعبیرخواب به هیچ وجه تعبیر ندارد.
   تحریکات عصبی گاه موجب خنده می شود و گاه سبب گریه و این هر دو حالت چنان واکنشی ایجاد می کند که اگر کسی در کنار ما بیدار باشد می فهمد یا می بیند که در خواب ما می خندیم یا گریه می کنیم.
   سربلند و پیروز باشید .

 9. فاطمه در

  سلام اگه خواب ببینی داری ازدواج میکنی و راضی نیستی داخل توالت نشستی زجه میزنی تعبیرش چیه؟

 10. خانومم خواب ديده من گريه ميكنم بعد ازش ميخوام بهم مهر نماز بده تعبيرش چيه

 11. خواب گریه کسی که گریه کنان درب منزل ما می اید و دلیل گریه اش را نمیگوید و فقط به دنبال شخص دیگریست و سراغش را میگیرد و میگوید که هرچه زنگ میزنم یا دنبالش میگردم نیست.انگار که گم شده باشد.
  ممنون

نظر خود را بیان کنید