تعبیر خواب گریه

دیدن گریه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن گریه در خواب چیست؟

گریه cry

گریه کردن در خواب دو نوع است و خارج از این دو نوع به ندرت اتفاق می افتد خواب گریه ببینیم.

یک وقت هست که در خواب گریه می کنیم و این گریه فیزیکی است.

چنان هق هق می گرئیم یا خودمان به سبب شدت گریستن بیدار می شویم یا اطرافیان ما را بیدار می کنند و می گویند در خواب گریه می کردی.

دانشمندان و روانکاوان دریافته اند که این گریه یک تحریک شدید عصبی است و از نظر علم تعبیرخواب به هیچ وجه تعبیر ندارد.

تحریکات عصبی گاه موجب خنده می شود و گاه سبب گریه و این هر دو حالت چنان واکنشی ایجاد می کند که اگر کسی در کنار ما بیدار باشد می فهمد یا می بیند که در خواب ما می خندیم یا گریه می کنیم.

اما گریه دیگری هست که روانی و روحی و صرفا رویاست. یعنی در خواب خودمان را می بینیم که گریه می کنیم یا دیگری اشک می ریزد.

این نوع گریستن در خواب تعبیر دارد. گریستن در خواب شادی و خرمی و فرح و انبساط است. چنانچه در خواب ببینیم گریه می کنیم در روزهای آینده خوشحال می شویم و حادثه ای خوب برای ما اتفاق می افتد.

اگر در خواب ببینیم که دیگری گریه میکند خبری خوش به ما می رسد ولی اگر در رویای خویش ببینیم که کسی می خندد و بعد از خنده بلافاصله گریه میکندو بعد به قهقهه می خندد خوب نسیت. نه برای آن کسی که می خندد و گریه می کند و نه برای ما که بیننده خواب هستیم.

اگر در خواب ببینیم کسی که مرده است گریه می کندخوب است و جای نگرانی نیست.

تعبیر خواب گریستن و اشک ریختن

امام جعفر صادق فرماید:

در خواب دیدن اشک که از چشم برآید بر سه وجه بود،

 1. شادی و خرمی
 2. غم و اندوه
 3. نعمت

لوک اویتنهاو می‌گوید: اشک: شادی، نیکبختی

درکتاب سرزمین رویاها آمده است: خواب اشک: خصومت به شادی ختم می‌شود

ابراهیم کرمانی می‌گوید:

 • اگر در خواب ببینی اشک می‌ریزی، تعبیرش این است که غمگین و دردمند می‌شوی
 • اگر ببینی اشک سرد می‌ریزی، شاد و خوشحال می‌شوی.
 • اگر ببینی اشک تو بروی صورتت می‌ریزد مال و اموال خود را خرج می‌کنی.
 • اگر ببینی بدون گریه کردن روی صورت تو اشک می‌باشد، به تو حرف طعنه‌آمیز می‌زنند.
 • اگر ببینی در چشم تو به جای اشک، گرد و خاک جمع شده است، به اندازه آن گرد و خاک، مال حلالی را بدون زحمت به دست می‌آوری.

☺ تعبیر خواب «گریه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «گریه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


53 دیدگاه

 1. حدیث

  این روزها مادر بزرگم سرطان دارد و دکتر و جوابش کرده خواب دیدم که همه دور هم جمع شدیم براش گوسفندی ک سر بردیمو داریم غذا رو گازه درس میکنیم اسپند دود میکنیم و با نظر خودمون میخوام برش گردونیم خونه چون تو واقعیتم دکتر گفت ببرینش خونه و قصدشو داریم ولی تو خوابمم همین بود متتها فک میکردم تو خواب کسی خوشحال باشه ولی مامانم گفت بریم خونه کسی گفتم نه وقتی میاد لحظه ورودش مارو ببینه خوشحال میشه و شدیدا غمگین گریه کردم عمه و خانواده همه شروع به گریه کردن یه گریه نا امید که انگار بزودی میمیره خیلی میترسم نکنه اتفاقیه که در اینده میوفته لطفا جواب بدید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب گریه کردن امده است که می تواند نشانی از شادی باشد و از این رو برای شما خیر است و باید بدانید که این خواب برای شما خیر است و از بابت آن نگران نباشید و تمامی المان هایی که در خواب دیده اید به خیر امده اند.
   سربلند و پیروز باشید

 2. Mr Silent

  سلام امید ک خوب و سرحال باشید!

  دیشب خواب دیدم که نزد عَـلَم حضرت عباس ک در مسجد مان است نشسته بودم و گریه میکردم و میگفتم: یا حسین کربلا میخواهم چرا زیارتت را نصیبم نمیکنی و همچنان گریه میکردم…..

  حالا تعبیری دارد و اگر دارد لطف بفرمایید ممنون شما.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب بر دو وجه می تواند باشد و اول انکه نشان از ان است که شادی از این جهت نصیب شما شود و از جهت دیگر نشان بر ان باشد که در اینده نه چندان دور ممکن است این مهم نصیب شما شود.
   سربلند و پیروز باشید

 3. پاکراد

  سلام. پدر من سرطان داره. در خواب دیدم من از سفر برگشتم دیدم جلوی در اقوام جمع شده اند. برادرم گفت بابا یه آبی توی ریه اش پریده معلوم نیست زنده بمونه.گفت به من باشه میگم از عمر من کم بشه به بابا اضافه بشه و گریه میکرد. منم خاله ام را بغل کردم و گریه میکردم و حرف میزدم. لطفا بگید تعبیر خواب من چیه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب دارای تعبیر نیست و از انجایی که شما نگران وضعیت ایشان هستید در خواب حالاتی را دیده اید که از ان میترسید و از این رو از بابت آن نگران نباشید و نترسید و حتما برای ایشان صدقه ای دهید و به خدا توکل کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. naze

  سلام من امروز بود ک توی خواب بودم و گریه میکردم صحنه ی خوابم این گونه بود ک من مدرسه بودم وو روز آخر دبیرستان بود داشتم خداحافظی میکردم واشک میریختم و یکی از همکلاسیام ک خیلی دوسش دارم اون رو به شدت خیلی زیاد بغل کردم گریه میکردم تعببیر این خواب چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در برخی تعابیر خواب امده است که می تواند برای شما به این تعبیر باشد که مشکلی ممکن است برای شما دچار شود و از طرفی هم ممکن است نشان از ان باشد که دلتنگی بر شما مستولی شده است.
   سربلند و پیروز باشید

 5. رضا

  سلام
  پدر بزرگم چندین سال پیش فوت کرده و حتی من ایشونو ندیدم
  خواب دیدم زنده شده و دوباره فوت کرده و من و مادرم به شدت به خاطر فوت ایشون گریه میکردیم و اشک میریختیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما بر آن است که خیری از طرف پدر بزرگتان به خانواده شما خواهد رسید که نشان از شادمانی است و شما و خانوادتان را خوشحال خواهد کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. امینی

  سلام خواب دیدم که از خونه معشوقه سلام ام بر میگردم و در کوجه یهو خودم رو در حال گریه و زاری برای امام حسین دیدم یهو جلوم پرچم امام حسین و دیدم و سر کوچه انگار واقعه عاشورا یادم میفته و انگار سر کوچه دوباره داره اتفاق میافته و من مردی اسب سوار میدیدم تو اون واقعه و بلند بلند به حال آقام اشک می‌ریختم آنقدر این خواب واقعی بود که بعد از بلند شدن فکر کردم واقعا این اتفاق افتاده

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این دارد که شما به خاطر حاجت دلتان به آن امام بزرگوار متوسل خواهید شد و شما را شاد خواهد کرد و نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. عسل

  با سلام بنده خواب دیدم در صحن حرم امام علی های های گریه میکنم و دعا میکنم واسه رفتن کرونا و حل مشکلاتمون بعدم به مسجدی رفتم که نمیدونم کجا بود ولی کمی نشستم و بعد شروع کردم به مرتب کردن اونجا و یدونه آدامس موزی هم خوردم که به طرز عجیبی شیرین بود. ممنون میشم تعبیر خواب منو بفرمایید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با عرض پوزش از شما همراه گرامی
   خواب شما به این صورت است که شما حاجتی بر دل دارید و برای براورده شدن ان به این امام بزرگوار متوسل خواهید شد و اینکه انشالله به زودی حاجت شما روا خواهد شد و اینکه شما مزه شیرین را چشیده اید نشان به براورده شدن و خوبی دارد.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. Ali lite

  سلام خسته نباشید من خواب دیدم دو تا از حیون خونگی های که قبلا داشتم و رها کردم خواب دیدم تو همون خونه ای که با اونا بودم به سر میبرند خیلی هم لاغر شدن و با اون شرایط اخرای عمرشون بود بعد اشکم در اومد افتادم بغلشون و کلی گریه کردم بعد از خواب پریدم دیدم واقعا دارم گریه میکنم.میخواستم بدونم تعبیرش چیه بی زحمت.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما نشان بر احساس و افکار شما بوده است که حس دلتنگی باعث شده است این خواب برای شما به تصویر کشیده شود و اینکه این خواب نشان بر این دارد که اگر حلال گوشت بوده اند به معنی ضرر مالی است و اگر سگ بوده است به معنی دوست وفا دار به شما که ان را از دست خواهید داد و اما گریه کردن در خواب نشان بر شادی در بیداری است.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. نوروزی

  سلام و عرض ادب
  دیروز یکی از بهترین و صمیمی ترین دوستانم که خیلی دوسش دارم یه مشکل جسمی براش پیش اومد شب من خواب دیدم حالش بد شد و تو بغل من جون داد و مرد منم تو خواب کلی گریه کردم و نمیدونستم به خانواده ش چطوری خبر بدم لطفا تعبیر رو بهم بگین ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی دارد و اینکه دوستتان شفا پیدا خواهد کرد و اینکه عمر دوباره پیدا کرده است و در اثر سلامتی مجدد ایشان شما خوشحال و سره حال خواهید شد.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. Sara

  سام. خواب دیدم، همسرِ سابقم داره برام پاپوشِ ددگهی با کلی برگ و سند درست میکنه که من مواد/ دارو ی غیر مجاز استفاده کردم. من سرشر از ترس و اضطراب بودم…

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که به این معنا می تواند باشد که در تعبیر خواب امده است که اگر کسی خود را در مشکوک به چیزی مربوط به مواد مخدر باشد به این معنا می تواندباشد که شما بر موقعیتی کنترل ندارید و از این رو این خواب را دیده اید.
   و باید بسیار نسبت به اینده ی خود و تصمیماتتان دقیق باشید
   سربلند وو پیروز باشید

 11. زهرارسولی ثابت

  سلام ببخشید مامان من خواب دیده که من چادر به سردارم وهق هق میکنموبه مامانم میگم مامان ایینه شکسته مامانمم گفته مشکلی نیس یکی دیه میخریم میشه بگید تعبیر این خواب چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب ایینه نشان بر دوست و همدم است و شکستن ان قطعا نمیتواند به معنی خوبی باشد و اینکه نشان بر از دست دادن فردی صمیمی و همدم برای شما دارد که گریه کردن و صحبت مادرتان میتواند این خواب را به خیر رفع کند که نشان ترمیم دوستی است و گریه در خواب نشان بر شادی .
   سربلند و پیروز باشید .

 12. مینا

  سلام.
  یکی از اقوام توی خواب دیدن که با جمعی از دوستان میخوان برن دیدار اهل قبور وقصدشون عزیزیه که تازه از دست دادیمشون.وقتی میرسن میبینن روی مزار این عزیز سایه بان زیبایی ساخته شده و فردی چادری در حال گریه روی قبر هستن و اونقدر گریه کردن که قبر خیس شده وقتی این خانوم چادرشونو میزنن کنار متوجه میشن که منم که در حال گریه ام.تعبییر این خواب رو میخواستم.باتشکر.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب ایشان برای شما خیر است و نشان بر این دارد که در اینده از موضوعی و یا اتفاقی در زندگیتان خوشحال و سرخوش خواهید شد و سرپناه زیبا و خوبی خواهید داشت . و گریه کردن نشان بر خوبی است .
   سربلند و پیروز باشید .

 13. Me

  سلام وقت تون بخیر
  من از دست یک نفر ناراحتم
  خواب دیدم نشسته بود و چون من ازش ناراحت بودم داشت گریه میکرد و اشک می ریخت

  این تعبیرش چیه؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب انچنان تعبیری ندارد چون شما به این موضوع حود به خودی خود فکرکرده اید واز این رو در خواب به این صورت دیده اید وباید بدانید که برای شما دارای تعبیر صادقه نیست.
   سربلندو پیروز باشید

 14. شکیلا

  سلام وقت بخیر
  من گربه دارم و خواب دیدم ی تعدادی جوجه برام آوردن ک با گربه هام بازی میکردن اما ی دفعه یکی از گربه ها حمله کرد طرف جوجه و یکیشون رو زخمی کرد و از همون موقع تا زمان بیداری داشتم گریه میکردم شدید و با هق هق
  ممنون میشم تعبیرشو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما نشان بر احوالات روز شما میباشد و تعبیر خاصی نمیتواند داشته باشد .
   سربلند و پیروز باشید .

 15. اسماعیل بازیان

  دوستی خواب می بیند که من جایی نشستم غمگینم و گریه می کنم.. ممنون میشم..

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بیشتر برای ایشان تعبیر دارد و به اینصورت می تواند باشد که ایشان را خبری خوش خواهد رسید و در تعابیر خواب امده است که اگر بینیم دیگری در حال گریه است خبری خوش به بیننده ی خواب خواهد رسید.
   سربلند و پیروز باشید

 16. رضا

  سلام خواب دیدم دختری که 6 سال قبل باهام کات کرده سر قبر پدرش که تو یک حرم مقدس بزرگه (احتمالا حرم حضرت معصومه علیه السلام قم) با مادرش داره فاتحه میخونه. که من دیدمش و کلی خودش و ننه اش رو نفرین کردم. (در واقعیت هم پدرش بعد کات کردنش مرد و من هم در واقعیت همشونو نفرین می کنم). تو حین نفرین کردن بغضش گرفت گفت من بچه دار نمیشم (این نفرین رو تو بیداری هم بارها کردم) و بغض کرد و رفت من تو حرم گمشون کردم. دیگه رفتم دنبالشون ولی مادرشو گیر اوردم تا اخرای خواب با ننه اش داشتم کلنجار میرفتم. ضمنا پدرش در یک شهر ترک نشین دفن شده نه قم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب را باید از این جهت نگاه کرد که وقتی در ناخوداگاه شما خاطره ای وجود دارد واین خاطره برای شما به حالت ارزو است باید نسبت به ان بی اهمیت باشید و بدانید که این خواب برای شما بیشتر اشاره ای به گذشته است تا اینکه نشان از حقیقتی در اینده و یا گذشته باشد و بدانید این خواب در قسمت اول ان ممکن است به معنای عاقبت خیر پدر ایشان باشد وبه این معنا که شما می پندارید نباشد.
   حتما در نگاه خود تجدید نظر کنید و بدانید که گذشت و بخشش سنت انبیاست.
   سربلند و پیروز باشید

 17. سعید

  و همون شب خواب دیدم که یکی از دندانهام شکسته و از جا کنده شده، بدون اینکه خونی بیاید!

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب دندان نشان بر خانواده دارد و اینکه میتواند به این معنی باشد که از افراد خانوادتان دچار مشکلی خواهد شد که قابل رفع است .
   سربلند و پیروز باشید .

   • سعید

    متشکرم

 18. سعید

  سلام
  خواب دیدم، که از اقوامم شنیدم که پسر عمویم مرده، با شنیدن این خبر چنان اندوهگین شدم که اختیار از دستم خارج بود و بی اختیار بابا حالتی بی قرار گریه و هق هق میکردم، بقدری اون لحظه برام ناراحت کننده بود که بی اختیارو حراسان از خواب پریدم، وقتی از خواب بیدار شدم ناراحتی خوابم از وجودم خارج نشده بود.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما خیر است و نشان بر طول عمر دارد برای پسر عمویتان و اینکه شما غمتان به شادی تبدیل خواهد شد و اینکه خوابتان خیر است .
   سربلند وپیروز باشید .

   • سعید

    خیلی ممنون
    سپاس

    • یاسین صداقت

     با سلام
     تعبیر خواب ذرت بو داده و یا پوفیلا به این معنی است دیدن خواب ذرت بو داده، بیانگر این موضوع است که برای رسیدن به اهداف خود به پشتکار و صبر نیاز دارید. شما نباید بیش از حد نگران باشید و یا برای رسیدن به نتیجه مطلوب یا پیشرفت بیش از حد تلاش کنید، زیرا این تلاش ها ممکن است بیشتر شما را عقب بیندازند. فقط مسیر خودتان را ادامه دهید و تلاش کنید.و این که خاکستر زغال به چشم شما رفته است باید هوشیار باشید
     که کاری انجام می‌دهید که از آن پشیمان میشوید
     سربلند و پیروز باشید.

 19. سنا

  خواهش میکنم تعبیر خوابمو بگین من یه دوره است به جدایی از همسرم فک میکنم شب عید فطر از خدا خواستم یکی از اولیا اله به خوابم بیاد و مصلحتمو بگه چیکار کنم همه مشورتا رو کردم بازم بلاتکلیفم بعد خواب دیدم امام خمینی تو حرم امام رضاس سرمه به چشماش کشیده و چون اشک ریخته یه مقدار از سرمه از چشماش پایین ریخته و رد سرمه روی صورتش با اشک مونده تعبیرشو لطفا بگین خیلی نیاز دارم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   باید به خدمت شما عرض کنم که برای رسیدگی به مشکلتان نباید به خواب اکتفا کنید و اینکه با یک مشاور مشکلتان را در میان بگذارید تا بتوانند خیلی بهتر به نتیجه برسید و به شکل عقلانی تر موضوع حل شود.
   سربلند و پیروز باشید .

 20. شهرام

  سلام خواب دیدم در حرم عبدالعظیم برای حضرت زهرا چجور گریه میکنم تعبیر چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما گریستن است که در خواب شادی و خرمی و فرح و انبساط است. چنانچه در خواب ببینیم گریه می کنیم در روزهای آینده خوشحال می شویم و حادثه ای خوب برای ما اتفاق می افتد.و اینکه شما برای افراد خاصی و در جایگاه خاصی اشک ریخته تید نشان بر این است که شما از پیشرفت در کارهایتان به این امامان متوسل خواهید شد و جواب تلاشهایتان را خواهند دادو به شادی ختم خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید .

 21. میثم کمانکش

  همسر من حدودپنج ماهه من و پسر را ترک کرده و قهر کرده خونه برادرش است پدرم خواب دیده که من گریه میکنم و با برادر خانومم به خانه انها میرمیم من میگویم همسرم دیگه بر نمی گردد و برادر خانومم ناراحت بوده و سرش را از سوی پدرم بر میگرداند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب تعبیری از اینده ندارد و فقط اشاره ای به ان دارد که پدرتان از ان رو که بسیار بابت این موضوع ناراحت است همچنین خوابی دیده اند و ممکن است ایشان در ذهن خود برادر خانمتان را مقصر نیز بداند که همچنین خوابی دیده اند.
   سربلند و پیروز باشید

 22. مهدی

  ایشالله که خوبه

 23. مهدی

  خوبه

 24. ستاره

  سلام. خوابی دیده ام که اینجوری بود که از خواب بیدار شدم و رفتم طرف دستشویی درو که باز کردم یک گربه خیس توی روشویی نشسته بود از دیدنش فریاد کشیدم و گربه ترسید و فرار کرد . من برای مادرم توضیح دادم و ماددم گفت گربه خواهرته و دوباره که رفتم دستشویی دیدم یک گربه دیگه له همون حالت نشسته خیلی ترسیدم چدن این یکی گربه خواهرم بود که در واقعیت گم شده. دوباره داد زدم و با ترس گفتم این که چند ساله گم شده. بعد اومدم برای مادرم تعریف کردم این گربه بود یکدفعه چند تا بطری که از نصفه بریده شده بود شروع به حرکت کردن. من دیگه از ترس به مادرم چسبیده بودم و میگفتم دارم از ترس میمیرم. از جیغ و شدت طپش قلب از خواب پریدم ولی حتی توی بسدادی وهم برم داشته بود و طپش قلبم ادامه داشت. تعبیرش رو میخواستم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   گریه کردن در خواب دو نوع است و خارج از این دو نوع به ندرت اتفاق می افتد خواب گریه ببینیم یک وقت هست که در خواب گریه می کنیم و این گریه فیزیکی است.چنان هق هق می گرئیم یا خودمان به سبب شدت گریستن بیدار می شویم یا اطرافیان ما را بیدار می کنند و می گویند در خواب گریه می کردی.دانشمندان و روانکاوان دریافته اند که این گریه یک تحریک شدید عصبی است و از نظر علم تعبیرخواب به هیچ وجه تعبیر ندارد.
   تحریکات عصبی گاه موجب خنده می شود و گاه سبب گریه و این هر دو حالت چنان واکنشی ایجاد می کند که اگر کسی در کنار ما بیدار باشد می فهمد یا می بیند که در خواب ما می خندیم یا گریه می کنیم.
   سربلند و پیروز باشید .

 25. فاطمه

  سلام اگه خواب ببینی داری ازدواج میکنی و راضی نیستی داخل توالت نشستی زجه میزنی تعبیرش چیه؟

 26. محمد

  خانومم خواب ديده من گريه ميكنم بعد ازش ميخوام بهم مهر نماز بده تعبيرش چيه

 27. amir

  خواب گریه کسی که گریه کنان درب منزل ما می اید و دلیل گریه اش را نمیگوید و فقط به دنبال شخص دیگریست و سراغش را میگیرد و میگوید که هرچه زنگ میزنم یا دنبالش میگردم نیست.انگار که گم شده باشد.
  ممنون

 28. سارا

  جالب بود

نظر خود را بیان کنید