تعبیر خواب شانه

دیدن شانه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن شانه در خواب چیست؟

تعبیر خواب شانه

خود شانه نشانه پریشانی فکر و خیال است. نه به معنی غم و اندوه بل که تشتت فکر و تردید در اتخاذ تصمیم و گاه تردید در انتخاب.

در این صورت اگر در رویا ببینید که شانه ای دارید یا شانه ای خریده اید یا شانه را کسی به شما داده چندی گرفتار پریشانی از نوعی که گفته شد می شوید.

اگر شانه ای در خواب ببینید که دنده هایش شکسته زیان می بینید و تسلسل و توالی کارهایتان از دست می رود. اما اگر با شانه موی خویش را شانه کنید نیکو است چون از تشتت و پریشانی فکر و از تردید و دودلی نجات می یابید و غم و رنج را از خود می رانید و کارهایتان روال مطلوب می گیرد.

اگر در خواب ببینید که موی را شانه می کنید و به شانه موی چسبیده، یعنی چند تار موی شما کم شده و ریخته و با شانه پایین آمده کاری در جهت تنظیم امور خود می کنید که به شان و حرمت شما لطمه می زند و به قدر مویی که از سرتان کم شده از آبروی شما کاسته می گردد.

برای زنان شانه نشانه وجاهت معنوی است و زنی اگر در خواب ببیند موی خویش را شانه می زند در خانه و خانواده عزت و حرمت می یابد و نزد شوهر عزیز می شود. وامداری اگر در خواب ببیند که موی خویش را شانه می کند آن طور که مویش صاف شده و شانه بر آن بند نمی شود و سر می خورد و پایین کشیده می شود از غم و اندوه بدهکاری فرج حاصل می کند و اوم خویش را می پردازد.

اگر زن یا مردی مورد اتهام قرار گرفته باشد و ببیند که موی خویش را به طریقی که گفته شد شانه می زند و مویش صاف شده برائت حاصل می کند و از او رفع اتهام می شود.

اگر مریضی این را در خواب ببیند از بیماری و رنجوری شفا می یابد. حال اگر ببینید که موی خود را شانه می کنید ولی موی چنان ژولیده است که شانه در آن فرو نمی رود و کار نمی کند و پایین نمی آید خوب نیست زیرا خواب شما می گوید با مشکلات بزرگ رو به رو می شوید و گره بر کارتان می افتد.


تعبیر خواب های مرتبط با شانه

☺ تعبیر خواب «شانه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «شانه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


36 دیدگاه

 1. سادات

  سلام.کسی خواب دیده ک من یه شونه سفید داشتم پلاستیکی که یه خانم قد بلند اونو ازم گرفته و شکسته و من خیلی ناراحت شدم و گفته این دردت نمیخوره اونطوری ک تو فکر میکنی نیست لطفا برام تعبیرش کنید

 2. سادات

  سلام .کسی برام خواب دیده ک یه شونه سفید داشتم و خانمی اونو شکسته و من خیلی ناراحت شدم و بهم گفته دیگه این شونه بدردت نمیخوره لطفا برام تعبیرش کنید

 3. Narjes

  سلام.
  من در خواب دیدم که موهای خود را به سمت پایین شانه میکنم و بعد شانه توی موهای من شکست.
  ممنون میشم در این زمینه کمکم کنید.

 4. Iliya

  سلام من تو خواب دیدم میخوام موهامو شونه کنم و دسته ی شونم شکسته بود تعبیرش چی میتونه باشه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب شانه شکسته امده است که می تواند نشان از ان باشد که شما در اینده ضرری بینید که برای شما خیر نیست و از این رو باید حتما صدقه ای بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. Bob

  با سلام
  خواب دیدم داشتم سرمو شونه میکردم که شونه شکست اون تکیه شکسته رو برداشتم ب زور ب شونه کردن ادامه دادم
  ممنون میشم راهنمای کنین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شکستن شانه ممکن است به این معنا باشد که در اینده مشکلی ممکن است برای شما پیش بیاید که سبب ان شود ککه خللی در کارتان افتد اما ادامه دهید و به خیر برسید .
   سربلند و پیروز باشید

 6. قدیر نجفی

  با سلام . خواب دیدم چند تا شانه مختلف به سایزهای متفاوتی خریدم و شانه کوچکی نظرم را جلب کرد و مورد توجهم قرار گرفت.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب خریدن شانه آمده است که میتواند به این معنا باشد که در اینده برای شما به این صورت است که راه های مختلفی ممکن است برای حل مشکلاتتان بیابید که بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 7. آنسه

  سلام در خواب دوتا شانه ای ک دسته اش شکسته بود فردی آشنا بهم داد و من قبول نمیکردم با دلخوری گرفتم و رفتم تعبیرش چی میتونه باشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شانه شکسته آمده است که بیانگر زیان رسیدن به بیننده ی خواب است اما اینکه در خواب خود از این کار امتناع کرده اید برای شما خیر است و از این رو از این بابت نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. Fariba

  خواب دیدم ک نامزدم موهاموشونه میزنه تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن شانه در خواب برای شما خیر است و به این معنا می تواند باشد که شما در اینده به وسیله ی ایشان ارامشی خواهید یافت که برای شما بسیار خوب و نیکو است.
   سربلندو پیروز باشید.

 9. حیات

  سلام بنده درخواب دیدم که دوتا شانه قرمز رنگ چسبیده به هم به من هدیه داده شد
  شانه ها زنونه هستن و در سر قرار داده میشن
  بنده حامله هستم
  و تعبیرم اینه که احتمالا دوقلو در راه دارم
  میخوام ببینم نظرم نزدیک هست به تعبیر خواب؟؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب پدیده ای قطعی نیست اما برای شما ممکن است به این صورت باشد که چیزی دوگانه برای شما خواهد رسید که بسیاری از مشکلاتتان را رفع کند.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. روژان

  خواب دیدم رفتم بازار یه مغازه کلی شانه داشت روی یکی از اونا کلی مو بود پیچ خورده بود خواستم اونا رو از فروشنده بخرم که فروشنده بهم لبخند زد و نشونم دادشون بعد انگاری برق های مغازه رفتن نتونستم اونا رو بخرم و از خواب پریدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند برای شما به این تعبیر باشد که در اینده به علت سهل انگاریتان چیزی که برای شما خیر است را از دست خواهید داد و از این رو باید بسیار نسبت به آن اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. مینا گلچین

  سلام ، من خواب دیدم مادر عزیزم که چند روز ه فوت کردن یک شانه سبز خریده ومن به ایشون میگفتم شونه کهنه رو دیگه دور بنداز ، البته شب خیلی گریه کرده بودم و خوابیدم ،لطفا تعبیر خوابم رو بگین چیه ، متشکرم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   برای ایشان خیراتی دهید که انشالله برای ایشان خیر است و این تشویش را از ذهن شما هم از بین خواهد برد.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. حدیث

  سلام خسته نباشید. .چند وقت پیش مادرم یک شانه را که داشتیم دور انداخت و من در خواب دیدم که آن شانه در خانه بود و در یک قسمت دور افتاده بود و من آنرا ور داشتم و داخل کشوی کمدم گذاشتم.تعبیر این خواب من چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شانه آمده است که نشان بر پریشانی فکر دارد و نه به معنی غم بلکه به معنی تردید در کاری و امری که ذهنتان به آن مشغول است و اینکه انشالله با تلاش خودتان از این دو دلی و تردید رها خواهید شد.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. عبادی

  سلام من خواب دیدم که تو حیاط خونه مادر بزرگم داشتم زمینو میکندم تااینکه دیدم چندتاشانه بزرگ زیر زمین است که یه مرد متشخصی یکی ازاون شانه ها را به میل من به من داد میشه بگین تعبیرش چی میشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در این خواب باید بدانید که بر اساس تعبیر خواب امده است که این خواب به این صورت تعبیر شود که شما در اینده ی نزدیک به واسطه ی خانواده ی خود به چیزی دست خواهید یافت که سبب شود که از کاری از شما گره ای باز شود و این برای شما خیر است.
   سربلندو پیروز باشید

 14. رسول حبیبی

  سلام، خدا قوت خواب دیدم چند تا شانه کهنه با دندونه های کج در جیب پیراهنم است ، می دانستم که مال افراد مختلف است حتی یکی از آنها که شکسته و کوچک بود و اصلا در واقع چیزی از شانه باقی نمانده بود از آن یک کودک خیلی کوچولو بود،یکی از شونه ها سالم و مشکی رنگ بود وهمه رو به صاحبان شان برگردوندم خوشحال بودم یکی از اونها که شونه هاشون رو بهش برگردوندم مال یک همکار خانم در اداره مان بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اینکه در خواب شانه ای یافته اید که شرایط بالا را دارد و صاحبان ان را شناخته اید میتواند به این معنی باشد که ان ها به تردید و مشکلی برخواهند خورد که توان حل ان را ندارد و اگر تمامی ان اشخاص در خواب را شناخته اید این برای اشاره به ان ها بوده است و ممکن است ان کودک درون خواب هم اشاره ای به شخص خود شما باشد زیرا در خواب معمولا کودک به معنای مایه و دست رنج تلاش شماست.
   بسیار اگاه باشید و صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 15. سید مصطفی

  باسلام
  خواب دیدم
  شانه پلاستیکی کوچک قرمز که برای ریش و مو استفاده میشود در داخل مکان مذهبی که شلوغ هم بود همراه من هست.شانه از پیش من افتاد و همزمان شخصی که ادم متشخصی بود گفت که این شانه من است من هم شانه رو به او دادم و چند قدمی همراه او امدم وقتی در راه برگشت بودم شانه پلاستیکی قرمز رنگی در همان نقطع پیدا کردم که از شانه من کمی بزرگ تر بود آن را برداشتم این خواب ذهن منو درگیر کرده بی زحمت جواب خواب بدین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر دیدن شانه به معنای چیزی است که اشفتگی را از بین میبرد که شما مالک ان هستید. و در این خواب به این شکل میتوان تعبیر کرد که شما خود میدانید چگونه مشکلات زندگیتان را برطرف کنید و این راه هم توسل به خداوند است اما احتمالا در اینده ای نزدیک شخصی از شما در این جهت طلب کمک میکند و شما باید ایشان را یاری دهید که انشالله خداوند به قدرت خود فراخی بزرگتری در کارهایتان قرار دهد.
   سربلند و پیروز باشید

 16. رسول احمدی

  از عصبانیت شانرو شکستم شب خواب دیدم تکه های به هم چسبید ودرست شد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب بدین شکل است که احتمالا به کمک خداوند و تلاش خودتان از پریشانی ذهن رها خواهید شد.
   سربلند و پیروز باشید

 17. مريم

  خواب ديدم يك دوستم كه مدتهاست ازش خبري ندارم داره موهاشو جلو من شانه ميكنه و موهاش هم خيس و صافه و خيلي به راحتي شانه ميشه، لطفا تعبيرش رو ميخواستم؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر شانه در خواب آ« هم به گئنه ای که شما ان را در خواب دیده اید به معنای خیر است و به معنای تسهل و راحتی شخصی است که شما خواب او را دیده اید و این یعنی اینکه ایشان در حال حاضر که حتی شما هم از او بی خبرید زندگی خوب و راحتی دارد.از ایشان احوال بگیرید و شاید رازی در این خواب که به ارتباز شما با او بستگی دارد نهفته باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 18. رامین

  شانه سر نو که از وسط شکسته چه تعبیری دارد؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر شانه اي در خواب ببينيد که دنده هايش شکسته زيان مي بينيد و تسلسل و توالي کارهايتان از دست مي رود.
   سربلند و پیروز باشید .

 19. Zyba

  اتش زدن شانه مو درخواب به چه معناس

 20. شراره

  خواب دیدم شانه خونمونو افتاد تو چهارراه سر خیابونمون آبی رنگم بود
  لطفا بگید تعبیرش چی می شه ؟

 21. نگین

  عالی بود

نظر خود را بیان کنید