تعبیر خواب ریحان

دیدن ریحان در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن ریحان در خواب چیست؟

تعبیر دیدن ریحان

برخی از معبران کلا ریحان را در میان سبزی ها خوب ندانسته و به غم و رنج مخصوصا به گریستن تعبیر کرده اند و برخی دیگر آن را خوب شناخته و فقط کندن ریحان را از زمین خوب نشناخته اند.

ابن سیرین می گوید دیدن ریحان در خواب خوب نیست مگر این که از زمین کنده شود که دلیل گریستن است. نفایس ریحان را در زمره سبزی های خوب شناخته.

دیدن ریحان اگر سبز و تازه و خرم و به وقت باشد خوب است و اگر غیر وقت و پژمرده باشد خوب نیست. بوی ریحان خرمی است.


تعبیرهای مشابه:


☺ تعبیر خواب «ریحان» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «ریحان» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


16 دیدگاه

 1. پدر آوین

  با سلام بنده کارم مربوط به سبزیه ی سبزی میفروشم
  چند وقت پیش خواب دیدم یک بسته ریحان بنفش که الانم فصلش نیست رو دارم بسته میکنم و به کسی که ازش بار میخرم میگم که چطور میگی ریحان نیست پس این از کجا اومده

 2. ملیحه

  سلام
  خواب دیدن گلدوتهای ربحون که آویزان است وکمی پرپین در خانه دارم وداشتم همچنان می کاشتم پسرم هم کنارم بود مدتی با هم اختلاف داریم در عالم واقع چه تعبیری دارد

 3. مادر دو فرشته

  سلام و خداقوت
  مادرم خواب دیدند که مادرشان (که فوت شده اند) یک دسته سبزی به منزل مادرم برده اند و مادرم سبزی ها رو پاک می‌کردند، وقتی به کنارشون نگاه می‌کنند میبینند مقدار خیلی زیادی سبزی ریحان سبز و بنفش که از زیبایی و شادابی شبیه برگهای گیاه حسن یوسف بوده اند، به صورت پاک شده و تمیز کنارشان است و گفته اند که اینها برای فلانی (منظور بنده) است.
  این خواب چه تعبیری برای من دارد؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در برخی تعابیر امده است که می تواند نشان از شادابی و حال خوش باشد و برای ایشان است که فوت شده اند و از این رو می تواند بسیار خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 4. لیلا

  سلام. من خواب دیدم دارم از باغچه خونمون ریحونه سبز و بنفش میچینم که اکثرا پژمرده و برگاش خشک شدن. بعد سر سفره بردم خانواده گفتن کوری این همه ریحون چرا اینا را چیدی. من تو خواب کلی ناراحت شدم ومی خواستم گریه کنم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب ریحان پژمرده امده است که ممکن است خیر نباشد و از این رو حتما صدقه دهید که انشالله اگر مشکلی باشد رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید

 5. معصومی

  سلام خواب دیدم رفتم سبزی فروشی وتوی جعبه ریخان سبز وکمی هم توش ریخان بنفش داشت جداکردم ولیرنمانم خریم سبزی ریحان رو یانه

  • یاسین صداقت

   باسلام
   در تعبیر خواب ریحان اگر سبز و تازه باشد خیر است و می تواند نشان از حالتی خیر در زندگی بیننده ی خواب باشد و در غیر این صورت نه و حتما باید صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. سحر

  با سلام،خواب دیدم که یک دسته ریحان بنفش و گلهای سفید که به شکل قلب بود و کاشته شده بود را دیدم که یک نفر بهم گفت مادرت رو در آغوش بگیر و من آن دسته را بغل کردم و مادرم رو صدا می زدم انگار کسی بهم میگفت که این قبر مادرته ولی به شکل قبر نبود فقط یک قسمت کاشته شده بود و بقیه قسمت بارون اومده بود و گل شده بود و در فاصله چند دقیقه ای باز که خوابم برد قاب عکس زن چادری تار شده ای رو دیدم که ربان مشکی داره و باز احساس کردم که عکس مادرته.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما ممکن است دارای تعبیر نباشد و بیشتر به ان معنا باشد که شما در دلتان به حدی این محبت به ایشان وجود دارد که این گونه خوابی را دیده اید که نشان از نگرانی برای ایشان است و از این رو نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. نون.ف

  سلام
  خواب دیدم با مادرم دارم صحبت میکنم
  همزمان نگاهی یه پشت شیشه ی خونه انداختم
  برگ ریحان بنفش دیدم. انگار از درخت آویزون بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این که در این خواب به این شرایط ریحان نو و تازه دیده اید در برخی تعابیر به خیر امده است و نباید از بابت آن نگران باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. من خواب دیدم رفتم خونه ی دایبم یه چند روزی و خانوادش.داییم بداخلاقی میکرد و از ناراحتی گریه میکردم.فرداش رفتیم یه باغی بعد از یه قسمت آب زلال میگذشتی بعد میرفتی سبزی بچینی.ریحون بنفش و ریحون سبز هر دو رو چیدم و بردم برای مامان بابام که اومدن دنبالم

  لطفا بگید نعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به این تعبیر باشد که شما در اینده چیز تلخی تجربه کنید که سبب شود در رفتار خود تغییر نظر دهید و با دیگران حسن خلق داشته باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. عبداله صادقیان

  خواب دیدم برا برادرم که فوت کرده دارم ریحون تو گلدون میکارم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب برای ایشان می توان اشاره کرد که به این معنا باشد که شما باید کاری انجام دهید که برای ایشان خیر و سعادت به همراه آورد و از این رو بدانید که می توانید برای ایشان خیراتی دهید که بسیار خوب است.
   سربلندو پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید