تعبیر خواب توت

دیدن توت در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن توت در خواب چیست؟

توت Mulberry

توت دو نوع داریم. یکی توت معمولی و سفید که توت شیرین نامیده می شود و دیگری توت سرخ و سیاه که شاه توت یا به نوشته ابن سیرین خر توت نام دارد.


دیدن توت سرخ یا خر توت در خواب نیکو نیست چه آن را بر درخت مشاهده کنیم و چه داشته باشیم و بخوریم.

توت سرخ غم و رنج و بلا و مصیبت است بخصوص اگر در خواب ببینیم که می خوریم و ترشی آن را حس می کنیم و آزردگی می یابیم.

کلیه معبران سنتی ایرانی و اسلامی در مورد توت سرخ اتفاق نظر دارند و در خواب نامه های بیگانه نیز موردی نیافتم که از خر توت تعریف شده باشد مخصوصا در مورد ترشی آن به صراحت گفته شده که اگر در عالم خواب توت سیاه خوردید و ترشی آن را چشیدید به هیچ وجه خوب نیست. اما توت سفید یا توت شیرین نیکو است که در خواب دیده شود.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب درخت

چه بر درخت ببینیم و چه داشته باشیم و بخوریم که هر یک توضیحی خاص خود دارد.

اگر در خواب ببینیم که درخت توت در خانه داریم و این درخت سر سبز و گسترده و بارور و برومند است، خانه ما کانون نعمت و رفاه و فراخی و روزی و سلامت خواهد شد.

خواب ما می گوید ریشه خوشبختی در خانواده مانند ریشه توت کهن گسترده و عمیق است و بر میوه درخت توتی که می بینیم سالیان دراز، به اندازه عمر درخت توت، ما را نعمت خواهد داد و کام افراد خانواده را شیرین خواهد کرد و چه بسا نسلی دیگر هم از آن بهره مند شود چون معمولا درخت توت از نسلی به نسل دیگر می رود.


اگر در خواب دیدید که درخت توتی در راهی و رهگذری بود و شما به آن رسیدید و هوس کردید از میوه اش چیدید و خوردید نیکو است و خواب شما می گوید که خودتان تنها (منهای خانواده) سودی می برید و شیرین کام می شوید.

اگر در عالم خواب دیدید که شاخه و برگ درخت توت از دیواری گذشته و به کوچه ریخته یا آویخته و شما هنگام عبور از میوه آن درخت کندید و در دهان گذاشتید و شیرینی آن را حس کردید خواب شما می گوید سودی می برید که سود دهنده را نه می شناسید و نه اگر بشناسید او به این سود دهی رضایت می دهد. به زبان دیگر دزدانه سود می برید.


حال اگر شاخه درخت توت را شکسته و توت خوردید خواب شما می گوید با آزار و زیان رساندن به دیگران سود می برید و کار شما موجب ملال و آزردگی صاحب مال می شود که البته از نظر اجتماعی خوب نیست اما از جهت شما خوابی نیکو است.

معبران نوشته اند دیدن توت به فصل خودش یعنی در اوایل تابستان خیلی بهتر است که در غیر فصل دیده شود.

البته در غیر فصل هم دیدن توت شیرین بد نیست اما در فصل آن بهتر ذکر شده.


چنانچه زنی خانه دار در خواب ببیند که توت می خورداز جانب دخترش و دامادش کامروائی و سر فرازی می یابد.

اگر زن جوانی این خواب را ببیند باردار می شود و دختر می آورد.

اگر پدری ببیند که توت شیرین می خورد پسرش یا نوه پسری او موجب شیرین کامی وی می شوند.


خوردن توت شیرین و سفید برای دختران و پسران جوان مبشر عشق و عاطفه و کامروائی است. برداشتن و خوردن توت از روی زمین بد نیست اما خوب هم نیست چون مال حرام و مال یتیم تعبیر شده.


☺ تعبیر خواب «توت» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «توت» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


18 دیدگاه

 1. رزا

  شوهر من خواب دیده که از دو تا درخت توت سیاه و توت سفید توت میچینه از من پرسید سیاه میخوای یا سفید من گفتم سفید ،به من توت سفید میده میخورم خودش توت سیاه میخوره .
  تعبیرش چیه من درضمن باردارم در واقعیت ولی در خواب برای همسرم باردار نبودم.
  میخوام ببینم اگر معنی توت سفیدی که به من میده بچه دختر باشه ، توت سیاه برای خودش غم و اندوه ؟ چرا چه معنی میده ؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب توت سفید به خیر امده است و نشان از زیادت محبت در زندگی شما می تواند باشد و از طرف دیگر در تعبیر خواب توت سیاه اصلا به خیر نیامده است و ممکن است نشانی از مشکلی و غمی برای شخص ایشان باشد.
   سربلند و یپروز باشید

 2. ملیحه

  سلام من دوشب پشت هم خواب میبینم که شاخه ای از درخت توت سیاه رو با توت سفید را میخواهند پیوندبزنن(خواهر شوهرم)اما من از دستش میگیرم و خودم هم زدم نشد. اما پیوند نمی ایسته میفته وکمی بعدش دیدم کسان دیگرآب توت سیاه رو داخل سینی ریخته اند و سفت شده بود خودم آن را تمیز میکردم میشستم

 3. بهین

  سلام. من خواب یه درخت توت سرسبز با توتای سفیدو دیدم که درحال قرمز شدن بودن دیدم. شما تعبیرشو میدونید؟

 4. سمیرا

  توت سیاه شیرین خوردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب توت سیاه تعبیر به خیر نیامده است و از این رو این خواب برای شما خیر نیست و حتما هم صدقه دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. آیدا

  سلام من خواب دیدم ی درخت توت از داخل چاه فاضلاب اومده بود بیرون و من از توت های قرمزو ترشش میخوردم تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب می تواند این خواب برای شما خیر باشد اما معبران در باره ی توت سیاه به خیر تعبیر نکرده اند و از این رو باید بسیار اگاه باشید و حتما هم صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. پويا

  خواب ديدم دارم دخت شاه توت رو هرس ميكنم تو فصل هرس كردن درخت داشتم شاخه هاي خشك درخت و ميبريدم و دخت رو هرس ميكردم

 7. راحله

  سلام من خواب دیدم زیر درخت شا توت نشستم و پارچه ای رو سرم هست وصاحبخانه درخت را تکان میدهد و کلی توت برایمان ریخت

 8. گیسو

  خواب دیدم با دهن روزه رفتم شاه توت میچینم داییمینا هم میان پیش من پارک میکنن
  دخترشون روزه نیست بهش شاه توت تعارف میکنم
  با پسرشون لاس میزنم میرم

 9. Kosar

  من خواب دیدم شاه توت سیاه با ولع از درخچه ای روبه روی یه جایی مثل مسجد یا زیارتگاه می چینم توی یه کاسه گذاشتم و رفتم تو یکی از اتاقهای اون جای مذهبی اما فرصت نشد بخورم از خواب پریدم معنیش چیست؟؟؟

  • باران

   من خواب دیدم داشتم مربای شاه توت میخوردم فک کنم شیرین بود ولی مطمیننم ترش هم نبود

   • یاسین صداقت

    با سلام
    تعبیر خواب شما نشان بر این دارد که در هر فصل هم ديدن توت شيرين بد نيست اما در فصل آن بهتر ذکر شده . چنانچه زني خانه دار در خواب ببيند که توت مي خورداز جانب دخترش و دامادش کامروائي و سر فرازي مي يابد. اگر زن جواني اين خواب را ببيند باردار مي شود و دختر مي آورد.شيرين مي خوردخوردن توت شيرين و سفيد براي دختران و پسران جوان مبشر عشق و عاطفه و کامروائي است. برداشتن و خوردن توت از روي زمين بد نيست اما خوب هم نيست چون مال حرام و مال يتيم تعبير شده.و مربای در خواب نشان از خبرهای خوب است و نشان نیک دارد و اینکه بر شما اینگونه تعبیر میشود که شما رابطه ای را اغاز خواهید کرد که برایتان نشان از محبت و دوست داشتن های شیرین دارد .
    سربلند و پیروز باشید .

 10. بیتا

  سلام
  من خواب دیدم که دم در خوابگاهمون درخت میوه دار بود. بچه ها دور و برش رفت و امد عادی داشتن ولی بعد که فهمیدیم درخته میوه داره با خوشحالی رفتیم سراغ میوه هاش. درخت شاتوت بود. من خودم تو خواب شاتوت از رو زمین برمیداشتم و چندتاشو نشسته خوردم چندتاشم با اب شستم بعد خوردم
  اصلا هم طعم ترش نداشتن. خیلی هم شیرین بود. تو خواب به شاتوت ها همون حسی رو داشتم که وقتی بچه بودم به درخت انجیر توی خونه مون داشتم
  اگه ممکنه تعبیرش رو بگید . ممنون

 11. قیصری

  اگردر درخواب زن بارداری ببینید توت رسیده و سفید و درشت و تاحدودی ترش مزه بود تعبیرش چیست؟؟؟

 12. +محمد

  بسیار سپاس بهره بردم بخصوص به هر دو نوع توت اشاره داشتید

 13. ali

  بسیار سپاس بهره بردم

نظر خود را بیان کنید