تعبیر خواب شاخه درخت

دیدن شاخه درخت در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن شاخه درخت در خواب چیست؟

تعبیر خواب شاخه درخت

این تعبیر برای زن و مرد یکسان است زیرا شاخه در خواب های ما اهل است و طبعا هم زن می تواند صاحب اهل باشد و هم مرد منتها بنابر قاعده و رسم تکفل اهل با مرد است و تدبیر ایشان با زن.

درختی را در نظر بگیرید که شاخه و برگ فراوان دارد. این شاخه ها به ترتیب هر چه از تنه درخت دورتر می شوند نازکتر می گردند و متفرق تر.

در خواب تنه درخت شما هستید و شاخه ها فرزندان و متعلقان و خانواده شما که مانند شاخه های درخت تقدم و تاخر دارند و درجه و میزان قرابتشان متفاوت است.


اگر در خواب ببینید درختی پر شاخ و برگ در خانه دارید و این درخت سر سبز و بارور است رویائی نیکو دیده اید چون این نشان صحت و سلامت افراد خانواده شما است و با دیدن این خواب می توانید نسیت به آینده آن ها جمعیت و فراغت خاطر داشته باشید.

حال اگر درختی زرد و کم شاخه و خشکیده در خواب ببینید و احساس کنید که آن درخت به شما تعلق دارد تعبیر خلاف آن است که گفته شد.


اگر در خواب ببینید که شاخه های درخت شما را کنده و برده اند در خانواده شما نفاق و افتراق پیش می آید.

اگر خودتان شاخه ای را از بن بر کنید یکی از نزدیکان خویش را می رانید و طرد می کنید.

اگر شاخه ای مورد توجه شما باشد و در عالم خواب خیال کنید و بعد هم ببینید که آن شاخه نیست یکی از آن ها را از دست می دهید و آن شاخه هر چه کلفت تر و به تنه نزدیکتر باشد همان طور که گفتم درجه قرابت بیشتر است.

اگر بیننده خواب جوان و نان خور خانواده باشد تنه درخت بزرگتر و کفیل خانواده محسوب می شود و چنان چه خودتان کفیل خانواده هستید تنه درخت شمائید.


اگر ببینید شاخه های درختی را هرس می کنید و این کار را به نیت اصلاح و بهبود انجام می دهید تمشیت امور خانوادگی می کنید و تدبیر به کار می برید و حدود هر کس را تعیین می نمائید.

چنان چه در خواب ببینید که شاخه ای از درخت زیتون در دست دارید پولی از جانب یکی از افراد خانواده عایدتان می شود یا او وسیله و کار ساز می شود که سودی ببرید.

اگر ببینید که شاخه ای از نخل دارید صاحب فرزند می شوید. اگر شاخه ای از مو و درخت انگور داشته باشید معامله ای سود آور انجام می دهید.

اگر ببینید که شاخه ای از بید در دست دارید غمین و اندوهگین می شوید.


اگر شاخه ای از شاه توت داشته باشید تلخ کامی می کشید و اگر توت باشد تقریبا همین طور مگر این که دانه های توت رسیده و شیرین بر آن باشد. اگر شاخه ای از درخت سرو و چنار داشته باشید در آینده مقاوم و با نشاط خواهید زیست.

به طور کلی دیدن شاخه های درخت بر درخت بهتر از این است که کنده و جدا شده ببینیم.

اگر ببینیم که شاخه های درخت همسایه به خانه ما آویخته تعبیر مشروط دارد و بستگی پیدا می کند به این که چه درختی باشد ولی کلا سر سبزی از همسایه بد نیست.


☺ تعبیر خواب «شاخه درخت» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «شاخه درخت» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

26 دیدگاه

 1. محمد گندمان

  سلام خواب دیدم كه مامان بزرگم زیر درخت توتی كه تو حیاط بود بود بابام نشسته بود گفت باید قطعش كنیم تا آروم بگیرم بابام پنج ساله فوت كرده و مامان بزرگم یه هفتس فوت مرده بعد فوت خواب دیدم تورو خدا جوابش رو واسم واتساپ كنید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر ان دارد که از طرف خانه پدری ارثی به خانواده شما خواهد رسید که نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. سارا

  با سلام خواب دیدم که تو خونه پدری که دررواقعیت یه درخت خرمالو تنومند داریم و من به تنهایی کمی بالاتر از تقسیم شاخه ها میبرم به گمان خودم هرس عمیق میکردم تا درخت خوب رشد کند. پدر و مادرم آمدن و کفتند که چرا اینقدر زیاد بریدی باید سبک هرس میکردی ولی دیگه من وسط کار بودم. از طرفی چندین گوشواره طلا رو میدیدم که انگار متعلق به من بودند یا میخواستم بخرم. ممنون میشوم خوابم رو تعبیر نمایید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب حرص کردن خوب نیست و حتما صدقه بدهید که انشالله ناراحتی بر شما و خانوادتان وارد نشود و اما دیدن طلا و گوشواره برای شما خیر است و نشان از عزت و مال است.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. ماریه

  لطفا تعبیر خواب منم بگید
  سه تا تنه درخت بریده کوتاه داشتم. ک میگفتم باهاش میز هنری درست میکنم. معلوم بود تنه درختای تنومندی بودن. سه تا تنه رو با خوشحالی از آشنامون گرفتم …

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این امر است که تنه درخت نشان از سرپرست خانواده است و افراد بزرگ خانواده شما و این که خواب شما به این صورت است که افراد بزرگ خانواده شما در پیشرفت شما با میل شمارا حمایت خواهند کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. علی مرادی

  سلام
  لطفا بگید بالارفتن از درختی که شاخه و برگ آن قطع شده بود(هرس شده) چه معنی داره؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی ندارد و شاخه درخت هرس شده نشان بر این دارد که برای بچه ها و نوه های آن خانواده نیک نیست و اینکه صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. علی مرادی

  در خواب دیدم که داخل یه جنگل تاریک هستم و آخر همون جنگل هم یه نور و روشنایی هست
  از جنگل رد شدم و رسیدم به یک جایی که خیلی سرسبز بود اونجا خانومم و مادر و پدر خانومم بود
  داخل اون جایی سر سبز یک قفس بود و من رو انداختن داخل قفس داخل قفس هم یه خروس و دوتا مرغ بود خروس چند بار به من حمله کرد ولی نتونست من از ترس خروس رفتم بالایی درختی که شاخه های درس قطع شده بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما بر این است که مسیر زندگیتان اکنون قدری به شما سخت می‌گذرد و اما در نهایت زندگیتان عاقبت نیک و
   خیر و روشن دارد و اینکه دیدن خروس نشان بر خبر خوبی است که به شما خواهد رسید و خرس هم دشمنی است که به شما ضرر جانی نخواهد رساند اما از وجود آن احتمالا ترس داشته باشید. صدقه بدهید.
   سربلندو پیروز باشید.

 6. فکور

  سلام من خواب دیدم یک درخت سیب خیلی پر بار توی خونه پدر شوهرم بود وخودشون بالای درخت سیب میکندن که یک دفعه درخت از وسط نصف شد نصفه اون خم شد روی زمین وپدر شوهرم به جاریم وبرادر شوهرم سیب میدادوخیلی خوشحال بود
  تعبیرش چیه لطف میکنین بگین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما اول از همه نشان از رزق و روزی دارد که به خانواده خواهد رسید و اینکه سیب اگر سبز باشد بهتر است و اینکه احتمالا پدر همسرتان بین پسرانشان ارثی تقسیم خواهد کرد که باز نیک است و اینکه نصف شدن درخت اگر در خواب حالت خوبی نداشته است نشان بر خوبی ندارد و اگر از برپاری درخت است نیک است و خوشحال بودن ایشان هم انشالله به خیر رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. Vahid

  سلام من خواب دیدم که تمام شاخه درختای شهر در حالا افتادن است بعد هر موقع که از زیرش رد می شودیم‌ شاخه ای از درخت می افتاد بعد درخت های که شاخه هاش می افتاد مال اون شهر نبود برگه هاش پهن بود و دراز‌

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی ندارد و به معنی این است که افراد کهن سال هر شهر از بین مروند و این خواب میتواند از وضعیت کنونی جامعه ما و بیماری که برای مردم اسیب رسان شده است خبر میدهد.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. رقیه

  سلام صاحبخونه ما یع درخت انجیر داره تو حیاط تو خواب از پنجره حیاطو نگاه میکردم دیذم انجیر نیس بریدنش گفتم جرا بریدن پر میوه بود تعبیری داره

  • یاسین صداقت

   با سلام
   درخت انجیر در خواب برای ما اشاره ای است به ان چه که ممکن است روح از آن با خبر باشد و ما ندانیم که چگونه به آن دست پیدا کنیم.
   اما در این خواب برای شما ممکن است براساس شواهد گویای خیر باشد و بدانید که درخت انجیر در خواب آنچنان خیر نیست و از این رو جای نگرانی برای این خواب نیست و نشان از برطرف شدن موضوعی در زندگی شما دارد.
   سربلند و پیروز باشید

 9. رضا غ

  سلام
  خواب دیدم درخت صنوبر که داخل حیاط داریم الآن 5متر هست یک متر از بالاش شکسته شده
  تعبیرش چیه ?
  تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این تعبیر برای زن و مرد یکسان است زیرا شاخه در خواب های ما اهل است و طبعا هم زن می تواند صاحب اهل باشد و هم مرد منتها بنابر قاعده و رسم تکفل اهل با مرد است و تدبیر ایشان با زن.
   درختی را در نظر بگیرید که شاخه و برگ فراوان دارد. این شاخه ها به ترتیب هر چه از تنه درخت دورتر می شوند نازکتر می گردند و متفرق تر.
   در خواب تنه درخت شما هستید و شاخه ها فرزندان و متعلقان و خانواده شما که مانند شاخه های درخت تقدم و تاخر دارند و درجه و میزان قرابتشان متفاوت است.و این که از شاخه شکسته است نشان بر این دارد که خودتان اگر پدر خانواده هستید آسیبی خواهید دید.
   سربلند و پیروز باشید

 10. سروناز

  درود. دیشب خواب دیدم با دوستم داریم یه دسته گل‌ نازِ زرد رو که از شاخه جدا بودن می کاریم توو باغچمون. یهو گل‌برگ‌های چند تا از گلها ریخت
  دم در خونمون نزدیک خونه دوستم یه درخت سرسبز و بزرگ داشتیم که شوهر خواهرم یکی از شاخه های اونو بخاطر تشر زدن به بچه اش قطع کرد با داس. گفتم چرا اینکار رو کردی درخت سبز رو ناامید کردی. گفت براش مهم نیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی است که در حال کاشتن هستید و از جای که نا امید هستید امید می یابید و اینکه تعبیر خواب بتان در مورد قطع کردن شاخه سبز نشان بر خیر ندارد و و برای دفع بلا باید صدقه بدهید .
   سربلند و پیروز باشید .

 11. Anisa

  من خواب دیدم درخت خونمون که انجیره تنه هاش بریده شده و شاخه های تروتازه از کنارش زده بیرون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما به گفته معبران اسلامی نشان بر این دارد که فرزندی به خانواده شما اضافه خواهد شد که احتمالا پسر میباشد .
   سربلند و پیروز باشید .

 12. اعظم

  سلام ما توی حیاطمون یک درخت خرمالو داریم و من در خواب دیدم شوهرم روی درخت بود و داشت یکی از شاخه های درخت رو میبُرید و من توی خوابم ازش شاکی شدم، بهش گفتم چرا اینکارو کردی، شاخ و برگاش خوب و تازه بودن که، چرا بُریدیش!!
  لطف کنید تعبیر خوابم رو بگید، ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی ندارد و اگر در خواب ببینید درختی پر شاخ و برگ در خانه دارید و این درخت سر سبز و بارور است رویائی نیکو دیده اید چون این نشان صحت و سلامت افراد خانواده شما است و با دیدن این خواب می توانید نسیت به آینده آن ها جمعیت و فراغت خاطر داشته باشی
   اگر در خواب ببینید که شاخه های درخت شما را کنده و بریده انددر خانواده شما نفاق و افتراق پیش می آید. و اینکه شاخه ای را از بن بر کنید یکی از نزدیکان خویش را می رانید و طرد می کنید.
   سربلند و پیروز باشید .

 13. رضا3

  سلام
  من خواب دیدم . وارد یک نهالستان بزرگ شدم که یک خواهر و برادر از که از اقوام می باشند آنجا بودندو نهالستان آنها بود . و حتی روی دیوار هم نهال بود که من دو سه نهال رو گرفتم و راحت از جا کنده شدند و نه ریشه داشت نه شاخ و برگ . لطفا برام تعبیرش کنید .

 14. vahid

  سلام من در خواب دیدم که با پدرم به هرس کاری مشغول هستیم درخت(انگور)که پدرم ساقه ها رو میبرید و به من میداد و منم آنهارو به گفته پدرم دریک جا جمع میکردم.بعد دیدم پنج ساقه یکم بلن هست که چهارتاش روی زمین و یکی دست من هست که من آن ساقه بلند رو داخل تشت انداختم که خیس بماند لطفا اگر این خواب معنی دارد بهم ایمیل بزنید ممنونم از لطفتون

نظر خود را بیان کنید