تعبیر خواب درخت کاج

دیدن درخت کاج در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن درخت کاج در خواب چیست؟

کاج cedar-pine

کاج هم سر سبزی و خرمی است و هم سردی و بی مهری و تشخیص تعبیر مربوط بستگی دارد به این که خود بیننده خواب موقعیت و شرایط را در نظر بگیرد و بسنجد.

اگر بیننده خواب ببیند در جائی است که تعداد زیادی درخت کاج وجود دارد به جمعی می پیو ندد و وارد می شود که با او به سردی و بی مهری رفتار می کنند و وی را نمی پذیرند.


کاج را در عربی صنوبر و در فرانسه (پین) و (پیناستر) می نامند و از نظر کلیه معبران درختی خوب شناخته نشده است. حتی معبران غربی آن را در ردیف درخت خوب معرفی نکرده ند.

در مورد سبزی کاج هیچ تردیدی نیست ولی گویای سردی بی مهری و جدائی و هجران و فراق نیز هست.


خانم ایتانوس می گفت (از نظر علم تعبیر خواب کاج آرتیکل (حرف تعریف) فراق و جدائی است.) در کتابی خواندم که بین اقوام شمال اروپا (هلند و دانمارک) رسم بر این بود که عموم خواستگای ها در ماه ژوئن انجام می گرفت.

روش خواستگاری چنین بود که پسر خواستار و عاشق برای خانواده دختر یک سبد گل می فرستاد. اگر دختر می خواست به این پیشنهاد جواب مثبت بدهد او نیز یک سبد گل ارسال می داشت اما اگر با خواستگاری موافق نبود به جای گل یک شاخه کاج در سبد می نهاد. معنی عمل او این بود که تو را دوست ندارم و نسبت به تو بی علاقه هستم.


نوشته اند که بر سر همین عمل چه بسیارخون ها ریخته شد و قبایل و خانواده ها به جان هم افتادند.

به هر حال کاج نشان سردی و بی مهری و در عین حال سر سبزی و طراوت و پایداری و مقاومت است.

چنانچه در خواب ببینید در خانه شما یک درخت کاج روئیده و قبلا چنین درختی نبوده فرح و خرمی به خانه شما راه می یابد.

درخت کاج تنها هر جا که باشد سرسبزی و طراوت و پایداری و مقاومت است ولی کاج های زیاد نشان سردی و بی مهری هستند.


☺ تعبیر خواب «درخت کاج» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «درخت کاج» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

10 دیدگاه

 1. فاطمه در 1399/04/01در0:54 ق.ظ

  سلام
  خواب دیدم سوار یه شتر به یه جایی سفر کردم که وقتی رسیدم اونجا درخت های کاج رو تزئین کرده بودن و مهمونی بود،

  • یاسین صداقت در 1399/04/06در1:41 ب.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب سوار شدن بر شتر خیر است و نشان از مسافرتی است که برای اتش در کارتان است و دیدن کاج هم سر سبزی و خرمی است و هم سردی و بی مهری و تشخیص تعبیر مربوط بستگی دارد به این که خود بیننده خواب موقعیت و شرایط را در نظر بگیرد و بسنجد.در مورد سبزی کاج هیچ تردیدی نیست ولی گویای سردی بی مهری و جدائی و هجران و فراق نیز هست.
   سربلند و پیروز باشید .

 2. عرفان مهربان در 1399/03/21در12:02 ب.ظ

  سلام خواب دیدم دوتا درختی که رو به روی مغازه مون بود سر جاش نبود اگه میشه تعبیرشو بگید

  • یاسین صداقت در 1399/03/22در11:05 ق.ظ

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید عرض کنمم که ممکن است به این معنا باشد که شما به واسطه ی امری در زندگی شغلیتان دچار مشکل خواهید شد و باید بسیار اگاه باشید و حتما هم صدقه بدهید و از این موضوع بر حذر باشید که تعبیر برخی خواب ها به دست خودمان رقم خواهد خورد.
   سربلند و پیروز باشید

 3. خباز در 1399/02/25در3:28 ق.ظ

  سلام خواب دیدم برگ درخت کاج به مقدار زیاد خونه عمه ام که فوت کرده می خورم

  • یاسین صداقت در 1399/02/26در7:18 ب.ظ

   با سلام
   در تعبیر خواب کاج امده است که نشان از سرسبزی و سلامتی و خوش یمن است و اینکه بد نیست اما خوب هم نیست و اینکه خوردن ان نشان از میل سردی دارد و اینکه شما به موضوعی میل نشان نخواهید داد و اینکه شاید این موضوع از طرفه خانواده عمع شما باشد و یا رابطه تان با انها سرد شود. و میلی برای برقراری ارتباط با انها نداشته باشید .
   سربلندو پیروز باشید .

 4. نادیا در 1399/01/17در8:59 ق.ظ

  سلام
  خواب دیدم موقعه تحویل سال جدیده و من با دوتا پارچ اب روس سکوی خونه خودم ایستادم و منظرم سال تحویل بشه که یکدفعه درخت کاج از توی باغچه در اومد و شروع کرد به چند قدمی راه رفتن و بعد برگشت به جای خودش تو باغچع

  • یاسین صداقت در 1399/01/19در9:29 ق.ظ

   با سلام
   این خواب را به این شکل می توان تعبیر کرد که شما اگر مجرد هستید کسی به سمت شما خواهد امد که فصل جدیدی از زندگی را برایتان رقم خواهد زد و اگر متاهل هستید هم همسرتان تغییری در خود ایجاد خواهد کرد ککه سببب این امر خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید

 5. رویا در 1399/01/06در1:47 ب.ظ

  سلام. کنار خونمون یه تپه خیلی بزرگ بود که یکدفعه بهمن اومد ازش. توو مسیر تپه یه درخت کاج که نیمه خشک بود وجود داشت که با برخورد بهمن شکست و بعد از بهمن، درخت کاج از ریشه درومد. ولی صدمه ای به ما وارد نشده بود

  • یاسین صداقت در 1399/01/07در10:26 ق.ظ

   با سلام
   تعبیر این خواب خیر نیست و به معنای این است که در نزدیکی شما مهر و محبتی وجود دارد که ممکن است در اینده دچار حادثه گردد و از بین برود و ان مهر و محبت به زندگی شما صفای بیش از پیش خواهد داد.پس بسیار به اطرافتان اگاه باشید
   سربلندو پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید