تعبیر خواب درخت کاج

دیدن درخت کاج در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن درخت کاج در خواب چیست؟

کاج cedar-pine

کاج هم سر سبزی و خرمی است و هم سردی و بی مهری و تشخیص تعبیر مربوط بستگی دارد به این که خود بیننده خواب موقعیت و شرایط را در نظر بگیرد و بسنجد.

اگر بیننده خواب ببیند در جائی است که تعداد زیادی درخت کاج وجود دارد به جمعی می پیو ندد و وارد می شود که با او به سردی و بی مهری رفتار می کنند و وی را نمی پذیرند.


کاج را در عربی صنوبر و در فرانسه (پین) و (پیناستر) می نامند و از نظر کلیه معبران درختی خوب شناخته نشده است. حتی معبران غربی آن را در ردیف درخت خوب معرفی نکرده ند.

در مورد سبزی کاج هیچ تردیدی نیست ولی گویای سردی بی مهری و جدائی و هجران و فراق نیز هست.


خانم ایتانوس می گفت (از نظر علم تعبیر خواب کاج آرتیکل (حرف تعریف) فراق و جدائی است.) در کتابی خواندم که بین اقوام شمال اروپا (هلند و دانمارک) رسم بر این بود که عموم خواستگای ها در ماه ژوئن انجام می گرفت.

روش خواستگاری چنین بود که پسر خواستار و عاشق برای خانواده دختر یک سبد گل می فرستاد. اگر دختر می خواست به این پیشنهاد جواب مثبت بدهد او نیز یک سبد گل ارسال می داشت اما اگر با خواستگاری موافق نبود به جای گل یک شاخه کاج در سبد می نهاد. معنی عمل او این بود که تو را دوست ندارم و نسبت به تو بی علاقه هستم.


نوشته اند که بر سر همین عمل چه بسیارخون ها ریخته شد و قبایل و خانواده ها به جان هم افتادند.

به هر حال کاج نشان سردی و بی مهری و در عین حال سر سبزی و طراوت و پایداری و مقاومت است.

چنانچه در خواب ببینید در خانه شما یک درخت کاج روئیده و قبلا چنین درختی نبوده فرح و خرمی به خانه شما راه می یابد.

درخت کاج تنها هر جا که باشد سرسبزی و طراوت و پایداری و مقاومت است ولی کاج های زیاد نشان سردی و بی مهری هستند.


☺ تعبیر خواب «درخت کاج» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «درخت کاج» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


30 دیدگاه

 1. مهدی

  سلام من خواب دیدم جلو خونه همسایه مون که اونطرف تر از خونه ماهم بود من فندکی انداختم و درخت کاجی اتش گرفت و همین طور همین طور اتشش مثل یه فوران اتش نشان رو سر من میریخت بعدشم داداش من اون درختارو خاموش کرد

  • تعبیر خواب

   با سلام
   از انجایی که در برخی تعابیر برای کاج به خیر نیامده است و می تواند نشان از بی مهری باشد پس خوابی خیر است وممکن است نشان از ان باشد که شما ریشه ی بی مهری با کسی را از بین خواهید برد و ممکن است کسی مانع ان شود.
   سربلند و پیروز باشید

 2. یکتا

  سلام تو رو خدا جواب بدید ، در خانه مامانبزرگم دو تا درخت کاج خیلی بلند است و من خواب دیدم ک مامان بزرگم و بابا جونم درخت کاجو آروم آروم و خورد خورد کوتاهش کردن با رفتاری مثل حرص خوردن و خشنی و بریدنش و دو تا درخت کاج ب اون بزرگی شد ی چنتا شاخه و درخت کوچولو ، تعبیرش چی میشه ؟!

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است برای ایشان خیر باشد و نشان از ان باشد که مشکلی بین ایشان بوده است بلاخره رفع شده و بی مهری پایان یافته است.
   سربلند و پیروز باشید

 3. مها

  سلام،خواب دیدم ی دسته شاخه کاج جلومه و من شروع میکنم ب شمردن شاخه ها،بعدش تصمیم میگیرم چن تا از شاخه های قشنگشو بکارم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب کاج زیاد ممکن است نشان از جمعی باشد که با شما سردی کنند و از این رو باید نسبت به روابطتان اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. فاطمه

  سلام
  من خواب دیدم همراه خونواده ام دریک ماشین که پدرم راننده بود و مادرم کنارش نشسته بود من هم روی پاهای مادرم. مادرم باشادی به من درختان سمنگ یابهش میگن درخت اتشین نشونم داد ولی اونا کاج های بزرگ وبلندو کمی خشک بودن اما ثمرخیلی زبادی داشتن. ما پیاده شدیم ادامه راه پیاده بودیم. خواهر بزرگم حامله بود یه لحظه دیدم یک درخت خیلی بلند و بی ثمر کاج فقط به تار مو بند بود گفتم نزدیک نشوید همینجور داستیم فرار میکردیم ودست خواهرم که حامله بود گرفتم باحیرت داشت نگاه میکرد تا بردمش درخت کاج بی ثمر افتاد.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که در بالا هم خوانده اید این خواب ممکن است به این تعبیر باشد که شما و ایشان به جمعی ورود خواهید کرد که با شما با سردی رفتار کنند و یا این که ممکن است به این تعبیر باشد که رفتار ایشان با شما به سردی گراید که سبب جدایی شود.
   سربلند و پیروز باشید

 5. روزیتا

  با سلام خواب دیدم در آسمان پرواز میکنم و به مناظر پائین نگاه میکنم دیدم بالای قبرستان پرواز میکنم و در آنجا درخت کاج است سه درخت کاج سبز و زیبا کنار هم بودند که ناگهان به اندازه بیست سانت در زمین فرو رفتند اما هنوز قابل دیدن بودند.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   ممکن است به این معنا باشد که کسی که با شما سرد است ممکن است بمیرد و این خود نشان از فوت کسی می تواند باشد.
   صدقه دهید.
   سربلند وپیروز باشید

 6. سعید

  سلاپ خواب دیدم چندتا میوه درخت کاج که در زمین کاشته شده یکدفعه تبدیل به درخت هایه کاج بزرگ و سرسبز شدن. میخواستم تعبیرش رو بدونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب روییدن کاج نشان از نشاط برای بیننده است و در این خواب هم ممکن است برای شما به همین تعبیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. ملیحه

  سلام من خواب دیدم ی جایی بیرون زمین وسیع درختای مختلف بود می‌کشیدم بیرون درختا رو من خیلی بزرگتر از درختا بودم انگار غول بودم درختا ریز ریز بودن مثل سبزی میچیدم و در کنارش دو سه تا درخت کاج هم کشیدم دوباره اومدم جاهای خالی خونم کاشتم که قشنگ بشه سر سبز بشه تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر برای این خواب به این شکل ممکن است باشد که شما به قدرتی در اینده رسید که با کسانی که در زندگیتان با شما سردی کرده اند به راحتی برخورد کنید و از این رو این خواب برای شما بسیا خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 8. عسل خلعتبری

  سلام خسته نباشد من خواب دیدم تو حیاط خونه مون یه درخت خشک شده هست ولی روی درخت میوه ی کاج هست منم اونا رو چیدم خیلی خوشحال شدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خشک شدن کاج در تعابیر خواب ممکن است به معنای گرم گرفتن با کسانی باشد که در گذشته با شما دوری کرده اند و از این رو این خواب برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 9. yasi

  با سلام و خسته نباشید
  خواب دیدم تو صحن یه امام زاده ای یه درخت کاج خیلی بلندی که چند نفری اونو با دست کندن و از ریشه دراوردن از انجا که صحن از بالای خونمون پیدا بود و میتونسیم ببینیم صحن امام زاده رو شاهد این اتفاق بودم
  بعد وقتی رفتم تو صحن امام زاده گفتن هیئت میومد جا نبود برا عزاداری
  تعبیرش چیه استرس دارم میشه کمک کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   ممکن است اشاره ای به درون شما باشد و در این خواب امامزاده اعتقادات شما باشد و کاج هم نشان از سرسبزی باشد و به این تعبیر رسد که ممکن است در اعتقادات شما سردی رخ دهد که به واسطه ی دیگران است و باید بسیار اگاه باشید و بدانید که این موضوع ممکن است برای شما غیر قابل بازگشت باشد..
   سربلند و پیروز باشید

 10. Delyar

  سلام.من خواب دیدم که درخت کاجی که توی باعچمون داره از وسط قطع شده..تعبیرش چی میش؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   ممکن است به این معنا باشد که سردی از خانه ی شما رخت بنند.
   انشالله که برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 11. فاطمه

  سلام
  خواب دیدم سوار یه شتر به یه جایی سفر کردم که وقتی رسیدم اونجا درخت های کاج رو تزئین کرده بودن و مهمونی بود،

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب سوار شدن بر شتر خیر است و نشان از مسافرتی است که برای اتش در کارتان است و دیدن کاج هم سر سبزی و خرمی است و هم سردی و بی مهری و تشخیص تعبیر مربوط بستگی دارد به این که خود بیننده خواب موقعیت و شرایط را در نظر بگیرد و بسنجد.در مورد سبزی کاج هیچ تردیدی نیست ولی گویای سردی بی مهری و جدائی و هجران و فراق نیز هست.
   سربلند و پیروز باشید .

 12. عرفان مهربان

  سلام خواب دیدم دوتا درختی که رو به روی مغازه مون بود سر جاش نبود اگه میشه تعبیرشو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید عرض کنمم که ممکن است به این معنا باشد که شما به واسطه ی امری در زندگی شغلیتان دچار مشکل خواهید شد و باید بسیار اگاه باشید و حتما هم صدقه بدهید و از این موضوع بر حذر باشید که تعبیر برخی خواب ها به دست خودمان رقم خواهد خورد.
   سربلند و پیروز باشید

 13. خباز

  سلام خواب دیدم برگ درخت کاج به مقدار زیاد خونه عمه ام که فوت کرده می خورم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کاج امده است که نشان از سرسبزی و سلامتی و خوش یمن است و اینکه بد نیست اما خوب هم نیست و اینکه خوردن ان نشان از میل سردی دارد و اینکه شما به موضوعی میل نشان نخواهید داد و اینکه شاید این موضوع از طرفه خانواده عمع شما باشد و یا رابطه تان با انها سرد شود. و میلی برای برقراری ارتباط با انها نداشته باشید .
   سربلندو پیروز باشید .

 14. نادیا

  سلام
  خواب دیدم موقعه تحویل سال جدیده و من با دوتا پارچ اب روس سکوی خونه خودم ایستادم و منظرم سال تحویل بشه که یکدفعه درخت کاج از توی باغچه در اومد و شروع کرد به چند قدمی راه رفتن و بعد برگشت به جای خودش تو باغچع

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب را به این شکل می توان تعبیر کرد که شما اگر مجرد هستید کسی به سمت شما خواهد امد که فصل جدیدی از زندگی را برایتان رقم خواهد زد و اگر متاهل هستید هم همسرتان تغییری در خود ایجاد خواهد کرد ککه سببب این امر خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید

 15. رویا

  سلام. کنار خونمون یه تپه خیلی بزرگ بود که یکدفعه بهمن اومد ازش. توو مسیر تپه یه درخت کاج که نیمه خشک بود وجود داشت که با برخورد بهمن شکست و بعد از بهمن، درخت کاج از ریشه درومد. ولی صدمه ای به ما وارد نشده بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب خیر نیست و به معنای این است که در نزدیکی شما مهر و محبتی وجود دارد که ممکن است در اینده دچار حادثه گردد و از بین برود و ان مهر و محبت به زندگی شما صفای بیش از پیش خواهد داد.پس بسیار به اطرافتان اگاه باشید
   سربلندو پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید