تعبیر خواب گل

دیدن گل در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن گل در خواب چیست؟

گل Flower

درخت گل در خواب های ما زنی خوب است که به تعداد گلهایش فرزندان خوب و برومند می آورد.

دیدن گل به طور عام در خواب خوب است به خصوص این که فقط گل ببینیم و نوع آن را تشخیص ندهیم و شناسایی نکنیم ولی اگر گل را شناختیم و به خاطر خود سپردیم باید در این کتاب به دنبال تعبیر اختصاصی آن باشیم.

معبران نوشته اند گلی که بر شاخه نباشد چون دوام و بقا ندارد و زود پژمرده و پرپر می شود شادی زودگذر و غم و اندوه است اما عقیده کلی این است که دیدن گل به طور عام در خواب خوب است و چنانچه ببینیم در خانه ما درخت گلی هست مسرور و خوشحال می شویم یا به دیار دوستی که مشتاق او هستیم توفیق می یابیم.

گل محمدی و گل رز از همه گل ها خوب ترند. در مورد شقایق که کم دوام ترین گل هاست خوب ننوشته اند همین طور در مورد گل های پائیزی مثل زنبق و کوکب و اختر .

در مورد گل های زرد رنگ نیز معبران حسن نیت نشان نداده اند به خصوص گل (سیب زمینی ترشی) که در خانه ها و مزارع غالبا به طور خودرو می روید. این گل را نوعی بیماری مزمن دانسته اند.

تعبیر انواع گل ها را تا آن جا که معبران مشخص کرده اند جلوی نام خودشان نوشته ام. کلا دیدن گل در خواب خوب است و نشان از آن است که به دیدار دوستان نائل می شویم یا به علل دیگر شادی و فرح می یابیم.


تعبیر خواب گل خریدن

خریدن گل برای کسی در خواب به عنوان هدیه می تواند خبر از نزدیک شدن تان به کسی در آینده دهد این خواب از احساسات شما می آید و بیانگر حس شما به شخص یه چیزی است.


تعبیر خواب گل رز

رز قرمز rose

تعبیرخواب گل رز قرمز

اگر باغی پر از گل های رز رنگارنگ ببینید به محیطی وارد می شوید که مردمی خوب دارد و شما از دیدار و مصاحبتشان متنفع می گردید.

اگر ببینید که یک بوته رز در خانه خود کاشته اید که قبلا نبوده زنی در مسیر زندگی شما قرار می گیرد.

اگر همسر ندارید ازدواج می کنید و اگر همسر دارید و با او قهر هستید آشتی می کنید و اگر با زن دیگری نیز اختلاف دارید رفع کدورت می شود.

اگر این خواب را زنی ببیند صاحب دختری می شود که در زیبایی و حسن خلق و طراوت و صباحت انگشت نما می شود. اگر این خواب را پسر جوانی ببیند عاشق می شود و ازدواج می کند. رز زرد گویای زنی است بیمار گونه ولی خوش قلب و نیک منظر.

رز سرخ زنی است با نشاط. رز صورتی زنی است که مصاحبتش مغتنم است. رز خشکیده غمی است که از جانب یک زن به شما وارد می آید و خود آن زن نیز بلا و آسیب می بیند.

اگر رز را در خواب پرپر کنید به یک زن آسیب کلی می رسانید و زندگیش را در مخاطره قرار می دهید.


تعبیرخواب گل بنفشه

بنفشه Violets

تعبیر دیدن گل بنفشه در خواب

گل بنفشه در خواب مرد، زن است و ناکامی برای زن، غم است و جدائی و این مطلقا با رنگ بنفش و تیره این گل زیبا ارتباط می یابد و در عین حال زیبایی اش و تعادلی که پروردگار خالق جهان در ترکیب اجزا و رنگ های تشکیل دهنده آن به کار گرفته است که بی تردید ظرافت و زیبائی زن را دارد.

اگر کسی در خواب فقط گل بنفشه ببیند ( اعم از خوشه ای یا بنفشه جوی که بوته کوتاه دارد) نشان آن است که زنی سر راهش قرار می گیرد. اگر جوان است عاشق می شود و عاشقی از او گذشته از زنی که ملاقات می کند سودی می برد.

برخی از معبران نوشته اند که بیننده خواب گل بنفشه صاحب فرزندی می شود و اگر یک زن گل بنفشه در خواب ببیند دختری می آورد که آن دختر در تمام شئون با اورقابت خواهد کرد.

اگر بیننده خواب ببیند که در عالم خواب گل بنفشه را از بوته یا درخت جدا می کند خواب او گویای غمی است نزدیک که عامل آن یک زن است چه بیننده خواب زن باشد چه مرد.

اگر زنی ببیند که گل بنفشه را از شاخه یا بوته جدا می کند و به شوهرش می دهد بین آن ها جدایی می افتد که این جدائی می تواند هم یک مفارقت ساده و کوتاه باشد و هم در صورت جدی تر یک طلاق و متارکه.

هدیه گرفتن گل بنفشه از دیگران اندوهی است که دهنده گل به بیننده خواب هدیه می کتد و همراه می آورد. دیدن بنفشه جوی(بنفشه بهاری که بوته کوتاه دارد) زنی است که با همه چشمانش مراقب بیننده خواب است و بنفشه درختی، غم و اندوه است و چه بهتر که انسان در خواب از کنار آن بگذرد.


تعبیر خواب شکوفه

شکوفه گیلاس

تعبیر خواب دیدن شکوفه در خواب

دیدن شکوفه در خواب هم مانند انواع گل تعبیر خوبی دارند و از فرح و شادی و نشاط و پول و مال اندک خبر می دهند. شکوفه گیلاس دختر جوان است بین پانزده تا بیست. شکوفه آلبالو پسری است خشن و ترش رو گاه گستاخ بین چهارده تا هیجده سال.

شکوفه سیب زن جوانی است بین هیجده تا بیست و پنج و شکوفه بادام پول و مال اندک است. به خصوص مالی است بخش بخش نه اندوخته و انباشته.

شکوفه زردآلو زنی است بین بیست و پنج تا سی سال که رنج و فتنه و بلا می آورد و شما را نیز رنجور و بیمار می کند.

اگر در خواب ببیند درختان بی بر مانند بید و کاج و سرو و چنار شکوفه آورده اند خوب نیست و نشان از فتنه و آفت است.

شکوفه در فصل بهار بهتر است ولی در فصول دیگر هم بد نیست. شکوفه در خواب دیدن در فصل زمستان چندان تعریفی ندارد چون وجوه مختلف پیدا می کند که به منظور احتراز از اطاله کلام از آن می گذریم.

به هر حال دیدن شکوفه ها در خواب نیکو هستند و بیننده خواب باید به فال نیک بگیرد و خوش دل باشد.


تعبیر خواب گل نرگس

دیدن گل نرگس در خواب

دیدن گل نرگس در خواب

گل نرگس، ظرافت و لطافت و ذوق و شعر و دوستی و عشق است چه مرد در خواب ببیند و چه زن.

بوی گل نرگس از عطرهای بهشتی است و چنانچه در خواب احساس کنید بوی نرگس به مشامتان می رسد میمون و مبارک است چون می گویند نسیم بهشتی بوی نرگس و مریم همراه می آورد.

نوشته اند اگر زنی در خواب ببیند نرگس تازه دارد، صاحب دختری جمال می شود و اگر شوهر ندارد با مردی دلخواه ازدواج می کند. نرگس، گلی است بسیار ظریف و لطیف و پرپر کردن و پژمردن آن در خواب خوب نیست.

اگر کسی ببیند گل نرگس پژمرده ای در گلدان دارد بیمار می شود و چنانچه زنی ببیند گل نرگس می چیند و از زمین جدا می کند خوب نیست چون نوشته اند که نشان جدایی بین زن و شوهر است.


تعبیر خواب «گل» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «گل» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

11 دیدگاه

 1. سلام پسرم خواب دیده توی مدرسه یکی از بچه ها گل کاکتوس اورده و می فروشه پسرم خیلی دوست داشته یکی از انها را بخره وقتی می خواسته پول گلدان را بده همکلاسی پسرم پول گلدان کاکتوس را حساب میکنه و گلدان را به پسرم میده ولی دوستش پول اضافی داده بوده که پسرم حساب میکنه و بقیه پول دوستشو می گیره و پسش میده تشکر از تعبیرتون

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب نشان بر این دارد که پسر شما فردی عادل است و حق را از ناحق می‌شناسد که خیر است بر ایشان.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. داوود محمدی در

  با سلام. من خواب دیدم. که از همسرم که قبلا طلاق گرفتم. یک شاخه گل قرمز دستش بود و در کنار پنجره خونه مادرم بود ‌من تو کوچه سرم رو بالا بردم ابن تصویر را دیدم. لطفا. تدابیر این خواب را به من بگویید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در تعابیر خواب امده است که تعبیر گل در خواب به این معنا میتواند باشد که به معنای این است که اگر کدورتی بین شما و ایشان است برطرف خواهد شد و یا ممکن است حتی به ان زندگی بازگردید و یا به زندگی دیگری که به مثابه ی ان است وارد شوید و این خواب برای شما سراسر خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خوابی بسیار خیر است و میتواند به این معنا باشد که شما به سعادتی دست خواهید یافت که برای انتخاب نیکی ها هم حق انتخاب دارید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. من خواب دیدم مامانبزرگم زنده شده بعدش یه گل صورتی داره اشک میریزه؟تعبیرش چیه؟

 4. سلام، من خواب دیدم یک دست گل آماده از باغ برداشتم و بهم گفتند این همان دسته‌گل خواستگاری حضرت علی از حضرت فاطمه است.
  نمیدونم تعبیرش چیه؟ لطفا اگر میدونید بگید

 5. سلام
  من خواب دیدم که پیش پسریم که دوسش دارم خودش یه شاخه گل رز داشت منم 4تا شاخه گل رز داشتم
  یه شاخه گل رز قرمز بهش دادم
  تعبیرش چیه؟؟

نظر خود را بیان کنید