تعبیر خواب بادام

دیدن بادام در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن بادام در خواب چیست؟

تعبیر خواب بادام

بادام میوه ای بسیار مغذی و مقوی است که در دو نوع به بازار عرضه می شود و مردم از آن استفاده می کنند یکی در نیمه بهار است که به صورت تازه به بازار می آید و همراه چغاله و گوجه سبز می فروشند دیگری بادام خشک که در همه فصول سال یافت می شود که خود آن هم دو نوع است. پوست کنده و با پوست (منظور پوست سخت و چوبی روی بادام است نه غشاره نازکی که روی مغز کشیده شده) معبران نوشته اند که بادام در خواب نعمت و مال است و از امام صادق علیه السلام نقل شده است که بادام در خواب هم مال است و هم شفا از بیماری.

همه معبران بادام را در خواب مال دانسته اند و نعمت و فراخی معیشت و روزی اما فرق است که بادام را در خواب چطور ببینیم. مغز بادام تازه در خواب مالی است که زود و آسان به دست می آید ولی به بقای آن در دست خویش نمی توانید چندان اعتماد داشته باشید.

چنان چه در خواب دیدید که از فروشنده دوره گرد بادام خریدید یا کسی یک پاکت مغز بادام تازه به شما هدیه کرد قدر مسلم به زودی پولی به شما می رسد که بی دغدغه و راحت صاحب آن خواهید شد لیکن همان طور که مغز بادام درون پاکت را از محل خرید تا رسیدن به خانه دانه دانه به دهان می اندازید و می جوید و می خورید آن پول نیز زود نقصان می یابد و از بین می رود.

خانم آتیانوس معبر یونانی می گفت مغز بادام پول یا بهره و سودی است که از جانب فرزندتان به شما می رسد و اگر فرزندی در آن شرایط ندارید برادر یا خواهرتان برای شما مفید واقع می شوند.

ابن سیرین می گوید بادام نعمت و روزی است که با جنگ و خصومت به چنگ می آید. شاید منظور ابن سیرین بادام با پوست باشد چون بادام بدون پوست یعنی مغز بادام پول بی زحمت است.

اگر در خواب ببینید که مقداری بادام پیش روی خود ریخته اید اندوخته ای به شما می رسد اما به دشواری یعنی آن چنان که باید بادام را بشکنید و مغزش را جدا کنید و تحصیل پول هم زحمت و تلاش دارد.


تعبیر خوردن مغز بادام در خواب

برخی از معبران بادام را علم دانسته اند و در ضمن نجات از رنج و بلا و شفا از بیماری همان طور که از امام صادق علیه السلام منقول است خوردن مغز بادام شفا است مشروط بر این که بیمار باشید.

اگر بیماری که در حال معالجه است در خواب ببیند بادام می خورد برای او بادام پول و راحت نیست بلکه شفا و صحت و نجات از رنج بیماری است و می تواند امیدوار باشد که به زودی بیماری او درمان خواهد شد و سلامت خویش را باز خواهد یافت.

دسته ای دیگر از معبران نوشته اند اگر بادام با پوست در خواب دیدید نشان آن است که از مردی بخیل و نظر تنگ و دنیا دار مالی به شما می رسد.

همین ها نوشته اند اگر بادام با پوست در خواب داشتید مالی است که به شما می رسد و امکان تحصیل آن هست اما بستگی به همت و کوشش خودتان دارد که آن را بیابید.


خواب های مرتبط با بادام


☺ تعبیر خواب «بادام» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «بادام» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


54 دیدگاه

 1. مرضیه رحمتی

  سلام. خواب دیدم مادرم منزل ما امده دو بسته بادام کم و زیاد آورده است
  مادرم
  هیچ وقت تو زندگیم نه بادام داده نه گردو تک خور و پسر دوست است
  بادام بیشتر از جلوش برداشتم و یک بادام خوردم شیرین بود کیف کردم

 2. امیر بهنام

  سلام ،خواب دیدم یه خانم شاخه های درخت بادومو داد که اون شاخه ها مثل درختی که در پاییز برگاش ریخته بود و فقط بادوم داشت
  بادمها همه بدون پوست اصلیشون بودن و حتی وقتی میچیدم و مشت مشت به دهانم میریختم پوست نازک روش هم جدا میشد مثل بادم تازه و بعد از کلی خوردم شروع کردم بادامهای دشتشو جدا کردم و در جیبم ریختم و متوجه شدم وقتی به جیبم میریزم هر یه دونش انگار یکمشت بادام میشه در جیبم و جیبهامم پر از بادومهای درشت شد و کلا در این خواب در حال خوردن بادومها بودم ،همه هم شیرین بودن ،اون خانم هم یادم نمیاد کی بود در خواب

 3. فاطمه

  سلام خواب دیدم چند عدد بادام با پوست تو دهنمه ولی یکیشو خوردم یکیم پوستش پودر شده بود پوستش دور انداختم
  موفق باشید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است این خواب برای شما به این معنا باشد که در اینده چیزی را به دست خواهید اورد اما باید برای ان تلاش زیادی بکنید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. آوا

  من خواب دیدم پدرخدابیامرزم درخت بادام راآبیاری میکندومن یکی آنهاراچیدم وشکوندم ومغزش درشت ودوتایی بودوخیلی خوشمزه ،ممنون میشم اگه تعبیرش رابفرمایید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خیر و برکت دارد و در تعابیر بزرگان امده است که نشان بر مال حلالی است که به شما میرسد و این مال برای شما از طرف پدرتان میتواند باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. مائده

  سلام
  من خواب دیدم ک ی گونی نیمە پر بادوم بدون پوست خریدم یا یکی بهم دادە دقیقشو یادم نیس
  ی مقدارشو ریختم کف دستم و یکم ازشون خوردم خیلی خوشمزە بودن
  میشە تعبیرشو بگین
  ممنون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب مغز بادام بسیار به خیر امده است و نشانی از ان می تواند باشد که نعمت هایی برای شما در اینده در نظر گرفته شده است که بسیار خوب و خیر می تواند باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 6. نسیم

  باسلام
  خواب دیدم کفشی داشتم که از جنس دو تا پوست بادوم بود ممنون میشم تعبیرش رو بفرمایید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که خیر است و می تواند نشان از همسری باشد که رزق و روزی اورد و از این رو خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 7. پویان

  باسلام
  دیشب خواب دیدم که یک جا ویلون یه گوشه ای بود بازش کردم و ویلون هم برداشتم زیرش پر بود از مغز بادام های پوست کنده و یه دونه مارمولک روش بود یه دونه از بادام هارو خوردم خیلی نرم و بد مزه بود .
  بعدش دوباره خواب دیدم اینبار با یکی از دوستام رفتیم سراغش بازش کردیم اینبار نه مارمولک بود نه بادام

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب مارمولک آمده است که ممکن است نشان از موجودی مزاحم برای بیننده ی خواب باشد و از طرف دیگر هم ممکن است به این معنا باشد که بر اساس تعبیر خواب بادم تلخ می تواند بیانگر ضرری باشد که ان شخص به شما رساند.
   سربلندو پیروز باشید

 8. توران ندری

  سلام من خواب دیدم یک کیسه پر از بادام بود که من با برادر شوهرم داشتیم از آنها می‌خوردیم ولی من بادام‌های سالم و خوب و تازه رو جدا میکردم و میخوردم ولی اون مشت مشت همه بادام‌های کهنه و خراب رو میخورد بعد من بهش گفتم که اون بادامها طعمشون بده از اینها بخور ولی اون جواب نداد . از اینکه خوابم رو تعبیر میکنید بسیار ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به تعبیر خواب بادام ممکن است این خواب برای شما به این معنا باشد که شما را مالی رسد و از ایشان بیشتر است و از این رو انشالله خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 9. فرخنده

  سلام
  من خواب دیدم بادام های زیادی دارم با پوست که آنها را براحتی با وسیله میشکنم و میخورم و بعدا آن وسیله را به شخص دیگری میدهم.منتظر تعبیرم با تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب بادام با پوست ممکن است به این معنا باشد که به شما مالی رسد و یا این که اگر بیماری دارید شفا یابد و به راحتی حاضل شود اگر خدا خواهد.
   سربلند و پیروز باشید

 10. محمد امین

  والا من خواب دیدم رفیقم به خانه ما آمده و یه پاکت تخمه آورده و من بادام هایش را میخوردم ولی هی بادام زیاد میشد من میخوردم ولی هی بادام پیدا میشد تعبیرش برام جالب شد ک بدونم اشتیاق بیش از حد من به بادام در خواب و بیشتر شدن بادام یعنی چه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب خوردن بادام ممکن است به این معنا باشد که از ایشان به شما خیری و مالی رسد که حلال است و از این رو این خواب برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 11. مهسا

  با سلام، من در خواب دیدم با فامیل در باغی یا پارکی جمع شده بودیم و چند نفر از ما به گوشه باغ رفتیم، سیدی نورانی در انجا بود به دو برادر و دو خواهر من گفت بیایید قران بخوانید، انها رفتن و برادر بزرگم با صوت شروع به خواندن قران کرد ، من خواستم به جمع آنها اضافه بشم آن سید نذاشت و به من و دخترداییم گفت شما نیایید و برگشت به دخترداییم گفت تو بادام نخور خیلی برایت بد هست…این خواب خیلی ذهنم رو مشغول کرده..ممنون میشم تعبیر کنید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشان از ان باشد که شما در اینده به واسطه ی حسادت ممکن است اقوام خود را از انجام کاری صحیح منع کنید و از این رو باید بدانید که بسیار نسبت به رفتار خود دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. ابراهیم

  سلام من دیشب خواب دیدم که پیش درخت بادام بودم و از ریشه های درخت مغز بادام را برمیداشتم و نزد خودم اندوخته میکردم.‌ مغز بادم ها زیاد بود. بعد از این که خیلی مغز برداشتم تازه متوجه شدم که این همه مغز فقط برای یکی از ریشه ها بوده و مغزهای بادام مربوط به ریشه های دیگر را هم باید جمع آوری کنم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب برای شما بسیار خیر است و نشان از رسیدن به منبعی از خیر برای شما می تواند باشد که در آینده به آن دست پیدا خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. ایرانی ۶۰

  سلام
  خواب دیدم
  زمینی خریدم و قراره درخت هلو بکارم
  مقداری گردو هم داخل یک گونی دارم و ظاهرا میخوام اونا را هم بکارم
  هنگام بیل زدن زمین کلی بادام از زیر خاک دراومد که داشتم با خوشحالی جمع میکردم

  • یاسین صداقت

   باسلام
   این خواب برای شما خیر است و می تواند نشان از ان باشد که شما در مسیر انجام دادن کاری خیر برای زندگی خود به سودی و خیری بزرگتر دست پیدا خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. حامدک

  سلام
  درخواب دیدم که نایلون های زیادی دارم پر از آجیل
  تخمه های آن بخاطر اینکه کهنه شده بود پودر شده بودند. پسته و بادام آن هم رنگ جالبی نداشت ولی بسیار تازه و خوشمزه بودند پسته ها همه خندان و بادام پوست نازک که با دست به راحتی پوستش جدا میشد و من و مادرم هم از آن می‌خوردیم و در عالم خواب به خودم میگفتم چرا اینها را انبار کردم باید در زمان مناسب میخوردم تا تخمه ها خراب نشوند. ولی خوردن آن بادام و پسته طعم دلچسبی داشت که من رو متعجب کرده بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند برای شما اشاره ای به روابطی که در گذشته داشته اید باشد که در آن برای شما آمده است که ممکن است در اینده به واسطه خیری که در گذشته انجام داده اید سود و منفعتی کسب کنید که برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 15. Sha ya na

  با درود و سلام به شما
  من دم دمای صبح که در خانه خودمان هستیم ، من برادرم و شوهر عمه ام و برادر کوچک ام ،
  من داشتم رد میشدم که دیدم شوهر عمه ام بادام که تازه گل کده باشه باز نوچه که میکند خام است ، نوچه بادام را میکند هم می‌خورد و هم به مرغ هایمان میده بعدش من میگم که چرا اینطور میکنی اونا که هنوز خانه پخته نشده ، بعد میگه خیر است زیاد است دگه اما باز من میگم زیاد هم باشد نکن هنوز پخته نشده بعد آن از کندنش دست میکشد
  اگر لطف کنید تعبیر این خواب را برایم بگوین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشانه ای از ان باشد که ایشان در نعمتی حیف و میل می کنند و این موضوع سبب ازردگی شما می شود اما باید بدانید که به شما در حد تذکر مربوط است و نباید بسیار دخالت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 16. حسین

  سلام
  من خواب دیدم که پسر عمه ام به من بادام داد و من هم بادام ها را می شکستم و تمام بادام ها سه مغز داشت تعبیرش چیست؟؟؟
  یا علی

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب نشان دهنده ی آن است که از ایشان خیری بسیار خوب به شما خواهد رسید و از این رو باید بسیار در رابطه ی خود با ایشان آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. رضا

  من در خواب دیدم که خانواده ام تمام اموالشان را فروخته اند و برای من بادام خریده اند و من سرسفره نشسته ام مادرم بادام ها را میشکند و مغز آن ها را به من میدهد و من میخورم.تعبیر این خواب چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به این صورت تعبیر گردد که بادام نشان دهنده ی خیر و منفعت در خواب های ما است و همچنین باید بدانید که نشان از ان است که باید بسیار با خانواده ی خود دوست باشید و نسبت به حفظ آن ها کوشا باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 18. فاطمه

  باسلام..خواب دیدم دوستم بهم کلی مغزبادام داد ازش خوردم،،یه مقداریش دادم به زن همسایمون..کمی هم برداستم گذاشتم تو کیفم گفتم برا دخترم..لطفا تعبیرش میکنید؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خوابی بسیار خیر برای شما است و نشان از ان می تواند باشد که در اینده موقعیتی برای شما فراهم خواهد شد که خیری ببینید اما باید بسیار آگاه باشید و بدانید که سهم دیگران هم باید از آن محفوظ باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 19. مهناز

  سلام من در خواب دیدم یک کیسه پر مغز بادام و یک مقدار مغز پسته خریدم آنقدر زیاد است که مشت مشت از کیسه برای دوستم هم مغز بادام میزیم که ببرد و استفاده کند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بسیار برای شما خیر است و نشان از رسیدن خیری عظیم به شما دارد و باید بسیار در رسیدن به آن دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 20. Narjes

  سلام خوبين ببخشين من ديشب درخواب ديدم كه يك بادام با پوست زا شكستم هزاران مغز از ان خارج شد و ان رابين دختر دايي و خاله و مادرم و خودم تقسيم كردم و از ان خوردم تعبير ان چيست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شما آمده است که نشان به مال دارد و اینکه از امام صادق نقل شده است که نشان از مال و منفعت دارد که به شما خواهد رسید و از آن خیر اطرافیانتان را خیری خواهید رساند و اینکه امام صادق نقل کرده اند که بادام هم مال است و هم شفا از بیماری و خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 21. فاطمه محبی

  سلام وقت بخیر من در خواب دیدم که مقداری مغز بادام خشک رو به صورت نذری دارم بین مردم پخش میکنم تعبیزش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما بسیار خیر است و ممکن است به این معنا می تواند باشد که شما از انچه که خود به سختی به دست آورده اید زکاتی خواهید داد که سبب افزودن نعمت شما می شود .
   سربلند و پیروز باشید

 22. رها

  با سلام
  در خواب دیدم که درباغی بزرگ هستم که چند درخت بادام بزرگ درآن است از زیر درخت که گذشتم دیدم کلی بادام با پوست سخت و کلی هم از مغز بادام ریخته آنها را جمع کردم و مشغول خوردن شدم که طعمی بسیار خوشمزه داشت،لطف کنیدتعبیر این خواب چه میشود،سپاس

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است به این تعبیر باشد که شما در اینده ای نزدیک به خیری دست پیدا خواهید کرد که دیگران برای به دست آوردن آن باید بسیار زحمت بکشند اما برای شما بسیار اسان است اما بدانید که به ماندن آن هم اعتمادی نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 23. حامد

  درود؛
  بنده در خواب دیدم که یک کیسه پر از بادام با طمع لزیز وجود داشت و من با ولع تمام میخوردم و میدانستم هر چه بخورم تمام نمی‌شود …
  تعبیر این موضوع چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر مالی است که به دست خواهید اورد و اینکه خرج کردن از ان برای شما لذت بخش است و اینکه باید هوشیار باشید که از مالتان اندوخته ای جمع کنید و ان را بیهوده از دست ندهید .
   سربلند و پیروز باشید .

 24. پری

  من در خواب دم صبح دیدم که ۳ کاسه در جلوی من روی میزی هست در یکی پر از انجیر خشک در دیگری مغز بادام و دیگری مغز گردو بود به ترتیب از هرکدام بالذت میخوردم تعبیر خواب من چیه ؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب بسیار برای شما خیر است و باید بدانید که این خواب به این صورت تعبیر خواهد شد که شما خیرها و رزق هایی از این جنس دریافت خواهید کرد اگر خدا خواهد: تعقل،شادی و شفت
   سربلند و پیروز باشید
   تعبیر خواب انجیر

 25. یوسف حضرتی

  سلام در خوابی عمیق نزدیک اذان صبح در خواب دیدم کفشهایم را در بازاری گم کرده ام و یک جفت کفش کهنه لنگه به لنگه پیدا کردم و پوشیدم به دنبال کفشهایم میگشتم که وارد یک کوچه شدم مردی با شهرتم صدایم کرد پیشش رفتم گفت خیلی پریشان و مردد هستی سپس یک مشت مغز بادام به دست چپم داد و گفت به مامورین دولت بخوران و یک مشت ذرت پخته به دست راستم داد ریختم به جیبم سپس به حرفهای یک زن و بچه گوش داد و تمام

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب گم کردن کفش در خواب خوب نیست و نشان از سر در گمی در کار دارد ولی تعبیر خواب بادام بسیار نیک است و نشان از مال و روزی دارد و ذرت هم نشان از برکت است و اینکه اگر کار ی از شما به مامورین دولت ویا رئیس و اداره ای افتاده است و نیاز به کمک دارید به شکلی که در خواب دیده اید مال حلال و قابل قبولی به آن فرد بدهید تا کارتان سرانجام بگیرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 26. مزگان

  سلام من خواب دیدم کنار مادرم دراز کشیدم ک مادرم خوابه و کنارش کلی بادوم و فندوق ریخته ک حس میکنم برای خودمه و همه ارو داشتم میخوردم و هرچی میخوردم اصلا کم نمیشد ک مامانم گف همه ارو نخوری برای منم بزار بادستم نصفش کردم و ریختم تو جیبش و دوباره از خوردنشون لذت بردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خوابی بسیار خیر و نیکو است و خبر از اندوخته و رزقی برای شما دارد که در مغز یک حادثه در اینده نهفته است و باید ان را پیدا کنید و ممکن است مادرتان هم در این بین سهیم باشند.
   سربلند و پیروز باشید

 27. سیما

  با عرض سلام من خواب دیدم توی کمد خواستگارم یدونه بادام پوست کنده بود و من اونو برداشتم و خوردم پول هم بود توی کمدش اما دستی به پول ها نزدم.

  • مهاجر

   سلام روز شما بخیر
   خواب دیدم که تو کف دستم ۵ تا بادام پوست کنده گذاشتن.میشه لطفا تعبیرش رو بفرمایید.
   متشکرم

   • یاسین صداقت

    با سلام
    برای شما اندوخته ای در نظر گرفته شده است که به شما ممکن است برسد اما یک شرط برای ان هست که اول ایمان است و دوم تلاش.
    زیرا در تعبیر خواب داشتن بادام امده است که به معنای ان است که اندوخته ای به شما می رسد اما با سختی.
    سربلند و پیروز باشید

 28. خاطره

  من خواب دیدم ک ی جایی ی عالمه بادام با پوست بود ک بعضیاشم پوست نداشت همینطور ک جمع میکردم بادوما شد ذغال . تعبیرش چیه

نظر خود را بیان کنید