تعبیر خواب بادام

دیدن بادام در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن بادام در خواب چیست؟

تعبیر خواب بادام

بادام میوه ای بسیار مغذی و مقوی است که در دو نوع به بازار عرضه می شود و مردم از آن استفاده می کنند یکی در نیمه بهار است که به صورت تازه به بازار می آید و همراه چغاله و گوجه سبز می فروشند دیگری بادام خشک که در همه فصول سال یافت می شود که خود آن هم دو نوع است. پوست کنده و با پوست (منظور پوست سخت و چوبی روی بادام است نه غشاره نازکی که روی مغز کشیده شده) معبران نوشته اند که بادام در خواب نعمت و مال است و از امام صادق علیه السلام نقل شده است که بادام در خواب هم مال است و هم شفا از بیماری.

همه معبران بادام را در خواب مال دانسته اند و نعمت و فراخی معیشت و روزی اما فرق است که بادام را در خواب چطور ببینیم. مغز بادام تازه در خواب مالی است که زود و آسان به دست می آید ولی به بقای آن در دست خویش نمی توانید چندان اعتماد داشته باشید.

چنان چه در خواب دیدید که از فروشنده دوره گرد بادام خریدید یا کسی یک پاکت مغز بادام تازه به شما هدیه کرد قدر مسلم به زودی پولی به شما می رسد که بی دغدغه و راحت صاحب آن خواهید شد لیکن همان طور که مغز بادام درون پاکت را از محل خرید تا رسیدن به خانه دانه دانه به دهان می اندازید و می جوید و می خورید آن پول نیز زود نقصان می یابد و از بین می رود.

خانم آتیانوس معبر یونانی می گفت مغز بادام پول یا بهره و سودی است که از جانب فرزندتان به شما می رسد و اگر فرزندی در آن شرایط ندارید برادر یا خواهرتان برای شما مفید واقع می شوند.

ابن سیرین می گوید بادام نعمت و روزی است که با جنگ و خصومت به چنگ می آید. شاید منظور ابن سیرین بادام با پوست باشد چون بادام بدون پوست یعنی مغز بادام پول بی زحمت است.

اگر در خواب ببینید که مقداری بادام پیش روی خود ریخته اید اندوخته ای به شما می رسد اما به دشواری یعنی آن چنان که باید بادام را بشکنید و مغزش را جدا کنید و تحصیل پول هم زحمت و تلاش دارد.


تعبیر خوردن مغز بادام در خواب

برخی از معبران بادام را علم دانسته اند و در ضمن نجات از رنج و بلا و شفا از بیماری همان طور که از امام صادق علیه السلام منقول است خوردن مغز بادام شفا است مشروط بر این که بیمار باشید.

اگر بیماری که در حال معالجه است در خواب ببیند بادام می خورد برای او بادام پول و راحت نیست بلکه شفا و صحت و نجات از رنج بیماری است و می تواند امیدوار باشد که به زودی بیماری او درمان خواهد شد و سلامت خویش را باز خواهد یافت.

دسته ای دیگر از معبران نوشته اند اگر بادام با پوست در خواب دیدید نشان آن است که از مردی بخیل و نظر تنگ و دنیا دار مالی به شما می رسد.

همین ها نوشته اند اگر بادام با پوست در خواب داشتید مالی است که به شما می رسد و امکان تحصیل آن هست اما بستگی به همت و کوشش خودتان دارد که آن را بیابید.


خواب های مرتبط با بادام


تعبیر خواب «بادام» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «بادام» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

18 دیدگاه

 1. Narjes در 1399/06/14در11:05 ق.ظ

  سلام خوبين ببخشين من ديشب درخواب ديدم كه يك بادام با پوست زا شكستم هزاران مغز از ان خارج شد و ان رابين دختر دايي و خاله و مادرم و خودم تقسيم كردم و از ان خوردم تعبير ان چيست؟

  • یاسین صداقت در 1399/06/27در2:47 ب.ظ

   با سلام
   در تعبیر خواب شما آمده است که نشان به مال دارد و اینکه از امام صادق نقل شده است که نشان از مال و منفعت دارد که به شما خواهد رسید و از آن خیر اطرافیانتان را خیری خواهید رساند و اینکه امام صادق نقل کرده اند که بادام هم مال است و هم شفا از بیماری و خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. فاطمه محبی در 1399/04/22در12:27 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من در خواب دیدم که مقداری مغز بادام خشک رو به صورت نذری دارم بین مردم پخش میکنم تعبیزش چیه

  • یاسین صداقت در 1399/05/02در4:16 ب.ظ

   با سلام
   این خواب برای شما بسیار خیر است و ممکن است به این معنا می تواند باشد که شما از انچه که خود به سختی به دست آورده اید زکاتی خواهید داد که سبب افزودن نعمت شما می شود .
   سربلند و پیروز باشید

 3. رها در 1399/04/22در11:40 ق.ظ

  با سلام
  در خواب دیدم که درباغی بزرگ هستم که چند درخت بادام بزرگ درآن است از زیر درخت که گذشتم دیدم کلی بادام با پوست سخت و کلی هم از مغز بادام ریخته آنها را جمع کردم و مشغول خوردن شدم که طعمی بسیار خوشمزه داشت،لطف کنیدتعبیر این خواب چه میشود،سپاس

  • یاسین صداقت در 1399/05/11در9:26 ق.ظ

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است به این تعبیر باشد که شما در اینده ای نزدیک به خیری دست پیدا خواهید کرد که دیگران برای به دست آوردن آن باید بسیار زحمت بکشند اما برای شما بسیار اسان است اما بدانید که به ماندن آن هم اعتمادی نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 4. حامد در 1399/03/29در3:42 ب.ظ

  درود؛
  بنده در خواب دیدم که یک کیسه پر از بادام با طمع لزیز وجود داشت و من با ولع تمام میخوردم و میدانستم هر چه بخورم تمام نمی‌شود …
  تعبیر این موضوع چیست؟

  • یاسین صداقت در 1399/04/03در3:26 ب.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر مالی است که به دست خواهید اورد و اینکه خرج کردن از ان برای شما لذت بخش است و اینکه باید هوشیار باشید که از مالتان اندوخته ای جمع کنید و ان را بیهوده از دست ندهید .
   سربلند و پیروز باشید .

 5. پری در 1399/02/17در2:56 ب.ظ

  من در خواب دم صبح دیدم که ۳ کاسه در جلوی من روی میزی هست در یکی پر از انجیر خشک در دیگری مغز بادام و دیگری مغز گردو بود به ترتیب از هرکدام بالذت میخوردم تعبیر خواب من چیه ؟

  • یاسین صداقت در 1399/02/22در9:11 ب.ظ

   با سلام
   تعبیر این خواب بسیار برای شما خیر است و باید بدانید که این خواب به این صورت تعبیر خواهد شد که شما خیرها و رزق هایی از این جنس دریافت خواهید کرد اگر خدا خواهد: تعقل،شادی و شفت
   سربلند و پیروز باشید
   تعبیر خواب انجیر

 6. یوسف حضرتی در 1399/02/02در8:25 ق.ظ

  سلام در خوابی عمیق نزدیک اذان صبح در خواب دیدم کفشهایم را در بازاری گم کرده ام و یک جفت کفش کهنه لنگه به لنگه پیدا کردم و پوشیدم به دنبال کفشهایم میگشتم که وارد یک کوچه شدم مردی با شهرتم صدایم کرد پیشش رفتم گفت خیلی پریشان و مردد هستی سپس یک مشت مغز بادام به دست چپم داد و گفت به مامورین دولت بخوران و یک مشت ذرت پخته به دست راستم داد ریختم به جیبم سپس به حرفهای یک زن و بچه گوش داد و تمام

  • یاسین صداقت در 1399/02/04در0:43 ق.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب گم کردن کفش در خواب خوب نیست و نشان از سر در گمی در کار دارد ولی تعبیر خواب بادام بسیار نیک است و نشان از مال و روزی دارد و ذرت هم نشان از برکت است و اینکه اگر کار ی از شما به مامورین دولت ویا رئیس و اداره ای افتاده است و نیاز به کمک دارید به شکلی که در خواب دیده اید مال حلال و قابل قبولی به آن فرد بدهید تا کارتان سرانجام بگیرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. مزگان در 1399/01/06در6:17 ب.ظ

  سلام من خواب دیدم کنار مادرم دراز کشیدم ک مادرم خوابه و کنارش کلی بادوم و فندوق ریخته ک حس میکنم برای خودمه و همه ارو داشتم میخوردم و هرچی میخوردم اصلا کم نمیشد ک مامانم گف همه ارو نخوری برای منم بزار بادستم نصفش کردم و ریختم تو جیبش و دوباره از خوردنشون لذت بردم

  • یاسین صداقت در 1399/01/07در10:43 ق.ظ

   با سلام
   خوابی بسیار خیر و نیکو است و خبر از اندوخته و رزقی برای شما دارد که در مغز یک حادثه در اینده نهفته است و باید ان را پیدا کنید و ممکن است مادرتان هم در این بین سهیم باشند.
   سربلند و پیروز باشید

 8. سیما در 1397/04/16در12:15 ب.ظ

  با عرض سلام من خواب دیدم توی کمد خواستگارم یدونه بادام پوست کنده بود و من اونو برداشتم و خوردم پول هم بود توی کمدش اما دستی به پول ها نزدم.

  • مهاجر در 1399/02/22در9:50 ق.ظ

   سلام روز شما بخیر
   خواب دیدم که تو کف دستم ۵ تا بادام پوست کنده گذاشتن.میشه لطفا تعبیرش رو بفرمایید.
   متشکرم

   • یاسین صداقت در 1399/02/24در7:56 ب.ظ

    با سلام
    برای شما اندوخته ای در نظر گرفته شده است که به شما ممکن است برسد اما یک شرط برای ان هست که اول ایمان است و دوم تلاش.
    زیرا در تعبیر خواب داشتن بادام امده است که به معنای ان است که اندوخته ای به شما می رسد اما با سختی.
    سربلند و پیروز باشید

 9. خاطره در 1397/04/07در9:12 ق.ظ

  من خواب دیدم ک ی جایی ی عالمه بادام با پوست بود ک بعضیاشم پوست نداشت همینطور ک جمع میکردم بادوما شد ذغال . تعبیرش چیه

نظر خود را بیان کنید