تعبیر خواب انجیر

دیدن انجیر در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن انجیر در خواب چیست؟

تعبیر خواب انجیر

از نظر روانشناختی: انجیر به دلیل شکل ظاهری خود، با روابط جنسی، باروری و شکوفایی مرتبط می باشد.

این میوه اغلب به دنبال نمودن نیازهای جنسی باز می گردد البته این امر بیش از همه در مورد جوانترها صدق می کند.

به طور کلی این میوه برای جوانان منشأ باروری جسمی و روحی و معنوی می باشد. با این وجود، در بیشتر اوقات انجیر به معنای خواسته های شهوانی نیز هست، و شیرینی آن اجازه می دهد که در ارتباطاتتان خوش شانس باشید.


غذای تهیه شده از انجیر می تواند نمادی از آرزوی جنسی باشد (نمادی از آلت که زنان یونانی با استفاده از چوب انجیر درست کرده و آن را در سبد خود حمل می کردند).

در بیشتر اوقات این میوه نشان دهنده قدرت مردانه ای است که می تواند باعث تحریک دائمی زنان شود.

در کشورهای جنوبی نیز انجیر همان معنی را دارد درست همان طور که برای ما، آلو به این معناست.


درخت انجیر در خواب به این واقعیت اشاره دارد که خواب ما با آگاهی عمیق تر روحانی ای در ارتباط است و روحمان از چیزی خبر دارد که ما از آن بی اطلاع هستیم.

در اساطیر یهودی قدیمی تر انجیر میوه ممنوعه است نه سیب.

در کشورهای جنوبی، انجیر به عنوان یک درخت بهشتی در نظر گرفته می شود.


معنای معنوی انجیر

در سطح معنوی، انجیر به معنای توانایی های برون مرزی ای است که با زندگی مادی ما رابطه مستقیمی دارند.


آرتِمیدوروس:

انجیر در لحظه بلوغ او خوشبختی را برایش به ارمغان اورد، اما در هر زمان دیگری نشان دهنده تهمت ها و تهدیدها بود و سپس برای افراد پیر نشان دهنده sykazein است. (grich.syka = به معنای انجیر است و Sykophanten به افرادی گفته می شد كه مدرک شهروندی حرفه ای را داشتند و انجیرهای ممنوع را از آتیکا اوردند).

انجیر کم رنگ به معنای آب و هوای خوب و شاد است اما این معنی فقط برای افرادی که زیر آسمان آزاد کار می کنند صدق می کند، با این وجود طوفان و باران، این آسمان آبی را تاریک می کند، با این حال این نوع انجیرها برای بقیه افراد چیزی بیشتر از وضعیت آب و هوای آینده را پیش بینی نمی کنند.

زمانی فردی که خواهر ثروتمند اما بیماری داشت، خواب می بیند که قبل از آن که در خانه شان درخت انجیری رشد کند او هفت انجیر سیاه را از درخت می چیند و می خورد. خواهر او بعد از 7 روز درگذشت و او به عنوان وارث همه چیز را به ارث برد. دلایل آن واضح است.


تعبیر دیدن انجیر در عربی

 • دیدن: عشق طولانی
 • خوردن: شانس در عشق، یک تجربه عشقی خوب
 • انجیر نارس: نکوهش، تهدید و هشدار

تعبیر انجیر در فارسی

تجارب جنسی از بالاترین تمایلات انسانی هستند.

انجیر تازه و انجیر خشک نمادی از پیر شدن در سلامتی کامل و با آرامش هستند. این میوه می خواهد به شما بگوید که شما زندگی کاملی خواهید داشت و از چیزهایی که برایتان پیش خواهند آمد لذت خواهید برد اما مشکلاتی نیز برایتان پیش خواهد آمد.


تعبیر غربی دیدن انجیر در خواب

یک سمبل کاملاً جنسی البته اگر جوانان این خواب را دیده باشند و همچنین یک اتفاق غیرمنتظره و خوشحال کننده.

 • اگر در حال رشد باشید: این میوه نمادی از سلامتی کامل است
 • اگر با فردی ملاقات می کنید نمادی از عشق خواهد بود.
 • دیدن و خوردن این میوه در خواب نشان دهنده داشتن روابطی پربار در آینده و انتظارات و امیدهایی است که به زودی تحقق می یابند و احتمالا ازدواج خواهید کرد.
 • اما دیدن انجیر خشک در خواب می تواند نشان دهنده از دست دادن اموال و ناامیدی در رابطه عاشقانه تان باشد.
 • برداشتن انجیر در خواب نشان دهنده موفقیت در یک طرح و رسیدن به هدف خواهد بود.
 • هدیه گرفتن انجیر نشان دهنده شانس در عشق و افزایش روابط دوستانهتان خواهد بود.
 • اگر زن جوانی در خواب انجیر دید یعنی در آینده ای نزدیک اتفاقات خوبی برایش رخ خواهد داد.

تعبیر خواب انجیر در فرهنگ هندی

 1. هدیه گرفتن انجیر بدین معناست که در عشق شانس خواهید آورد.
 2. دیدن و خوردن انجیر نمادی از شادی و سرور خواهد بود.

تعبیر خواب «انجیر» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «انجیر» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

7 دیدگاه

 1. سمیه خطیب در

  سلام استاد من خواب دیدم خانومی بهم یه پیاله دادن که داخلش دو تا انگشتر تازه بود رنگ پوستش سبز بود و خوردمش قشنگ یادمه هر دوتاشو خوردم یکیشو یادمه یه تیکه کوچیکشو نمیدونم انگار از پوست انجیر جدا کردم به اندازه مثلا” یه دونه تخمه ولی کامل یادمه هردوشو خوردم حتی اون تیکه خم که جدا تو دستم مونده بود خوردمش ؛ دقیق بخاطر ندارم چه کسی پیاله انجیرو بهم داده بود؛و یهو خوابم میبینم با مادرم داریم میریم بسمتی که مادرم جلوتر از من بود یه اهن درازی میبینم انگار از جایی که بودیم تا یجای بی انتها میرفت مادرم گفت بیا روی اهن گفتم نریم اگه بریم پرت میشیم پایین اما مادرم اصرار داشت برم روی اهنی که میگفت پل هست اما پلی بود که عرضش ۱۰ سانتم نبود مادرم اتفاقا پادرد دارن در واقعیت اما در خواب من بدون ترس رفتن روی این پل اهنی و منم پشت سرشون رفتم دیدم یهو این پل تا رفتم روش تبدیل به یک رمین بزرگ‌شد و توی خواب میدوییدم تا رسیدم به یجایی که طبیعت داشت و کلی خونه توش بود اما بعدشو یادم نیس دو شب پیش این خوابو دیدم شب شهادت امام سجاد بود ؛ من شب تاسوعا و عاشورا موقع نذری پختن برای بچه دار شدن و مشکلی که برای بارداری دارم دعا کردم نمیدونم ارتباطی هست با خواب من یا نه ولی خواهش میکنم تعبیر خوابمو بهم بگید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در تعبیر خواب انجیر آمده است که نشان بر وضعیت جنسی مرد خانواده است و در فصل خود نیک است و اینکه برای شما احتمالا نشان بر وجود جنسیت پسر هم دارد و نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. سلام وقتتون بخیر
  من خواب دیدم ک در حال بخش کردن انجیر از درخت هستم به طور مساوی بین فامیل ……..

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب برای شما بسیار خیر است و نشان از آن می تواند داشته باشد که شما در اینده ای نزدیک به موضوعی و فردی برخورد خواهید کرد که ممکن است برای شما شانس بیاورد و از این رو این موضوع به علت نیت خیر شما در زندگی می تواند باشد.
   بسیار خیر است.
   سربلندو پیروز باشید

 3. سلام،من باردار هستم خواب دیدم یک درخت س سبز و پر از انجیر سبز توی حیاط خونه مامانم هست که من زیرشم و خوشحالم ،می تونیه ربطی به جنسیت بچه م داشته باشه؟ دختر یا پسر؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب انجیر خیر است و نشان از احساسات و میل های جنسی که به مرد مربوط می‌شود دارد و اینکه به جنسیت ربط داشته باشد بله چون معبران بزرگ درخت انجیر را مرد قوی هم تعبیر کرده اند. می‌تواند این تعبیر اول برای شما باشد
   سربلند و پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید