تعبیر خواب انجیر

دیدن انجیر در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن انجیر در خواب چیست؟

تعبیر خواب انجیر

از نظر روانشناختی: انجیر به دلیل شکل ظاهری خود، با روابط جنسی، باروری و شکوفایی مرتبط می باشد.

این میوه اغلب به دنبال نمودن نیازهای جنسی باز می گردد البته این امر بیش از همه در مورد جوانترها صدق می کند.

به طور کلی این میوه برای جوانان منشأ باروری جسمی و روحی و معنوی می باشد. با این وجود، در بیشتر اوقات انجیر به معنای خواسته های شهوانی نیز هست، و شیرینی آن اجازه می دهد که در ارتباطاتتان خوش شانس باشید.


غذای تهیه شده از انجیر می تواند نمادی از آرزوی جنسی باشد (نمادی از آلت که زنان یونانی با استفاده از چوب انجیر درست کرده و آن را در سبد خود حمل می کردند).

در بیشتر اوقات این میوه نشان دهنده قدرت مردانه ای است که می تواند باعث تحریک دائمی زنان شود.

در کشورهای جنوبی نیز انجیر همان معنی را دارد درست همان طور که برای ما، آلو به این معناست.


درخت انجیر در خواب به این واقعیت اشاره دارد که خواب ما با آگاهی عمیق تر روحانی ای در ارتباط است و روحمان از چیزی خبر دارد که ما از آن بی اطلاع هستیم.

در اساطیر یهودی قدیمی تر انجیر میوه ممنوعه است نه سیب.

در کشورهای جنوبی، انجیر به عنوان یک درخت بهشتی در نظر گرفته می شود.


معنای معنوی انجیر

در سطح معنوی، انجیر به معنای توانایی های برون مرزی ای است که با زندگی مادی ما رابطه مستقیمی دارند.


آرتِمیدوروس:

انجیر در لحظه بلوغ او خوشبختی را برایش به ارمغان اورد، اما در هر زمان دیگری نشان دهنده تهمت ها و تهدیدها بود و سپس برای افراد پیر نشان دهنده sykazein است. (grich.syka = به معنای انجیر است و Sykophanten به افرادی گفته می شد كه مدرک شهروندی حرفه ای را داشتند و انجیرهای ممنوع را از آتیکا اوردند).

انجیر کم رنگ به معنای آب و هوای خوب و شاد است اما این معنی فقط برای افرادی که زیر آسمان آزاد کار می کنند صدق می کند، با این وجود طوفان و باران، این آسمان آبی را تاریک می کند، با این حال این نوع انجیرها برای بقیه افراد چیزی بیشتر از وضعیت آب و هوای آینده را پیش بینی نمی کنند.

زمانی فردی که خواهر ثروتمند اما بیماری داشت، خواب می بیند که قبل از آن که در خانه شان درخت انجیری رشد کند او هفت انجیر سیاه را از درخت می چیند و می خورد. خواهر او بعد از 7 روز درگذشت و او به عنوان وارث همه چیز را به ارث برد. دلایل آن واضح است.


تعبیر دیدن انجیر در عربی

 • دیدن: عشق طولانی
 • خوردن: شانس در عشق، یک تجربه عشقی خوب
 • انجیر نارس: نکوهش، تهدید و هشدار

تعبیر انجیر در فارسی

تجارب جنسی از بالاترین تمایلات انسانی هستند.

انجیر تازه و انجیر خشک نمادی از پیر شدن در سلامتی کامل و با آرامش هستند. این میوه می خواهد به شما بگوید که شما زندگی کاملی خواهید داشت و از چیزهایی که برایتان پیش خواهند آمد لذت خواهید برد اما مشکلاتی نیز برایتان پیش خواهد آمد.


تعبیر غربی دیدن انجیر در خواب

یک سمبل کاملاً جنسی البته اگر جوانان این خواب را دیده باشند و همچنین یک اتفاق غیرمنتظره و خوشحال کننده.

 • اگر در حال رشد باشید: این میوه نمادی از سلامتی کامل است
 • اگر با فردی ملاقات می کنید نمادی از عشق خواهد بود.
 • دیدن و خوردن این میوه در خواب نشان دهنده داشتن روابطی پربار در آینده و انتظارات و امیدهایی است که به زودی تحقق می یابند و احتمالا ازدواج خواهید کرد.
 • اما دیدن انجیر خشک در خواب می تواند نشان دهنده از دست دادن اموال و ناامیدی در رابطه عاشقانه تان باشد.
 • برداشتن انجیر در خواب نشان دهنده موفقیت در یک طرح و رسیدن به هدف خواهد بود.
 • هدیه گرفتن انجیر نشان دهنده شانس در عشق و افزایش روابط دوستانهتان خواهد بود.
 • اگر زن جوانی در خواب انجیر دید یعنی در آینده ای نزدیک اتفاقات خوبی برایش رخ خواهد داد.

تعبیر خواب انجیر در فرهنگ هندی

 1. هدیه گرفتن انجیر بدین معناست که در عشق شانس خواهید آورد.
 2. دیدن و خوردن انجیر نمادی از شادی و سرور خواهد بود.

☺ تعبیر خواب «انجیر» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «انجیر» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


22 دیدگاه

 1. عبدالهي

  سلام روزتون بخير
  من خواب ديدم توي باغي هستم باخواهرام و بچه هاشون ظاهرا باغ هم براي خواهرم بود ،كنارباغ ديدم كلي جعبه روي هم چيده شده بود كه همش انجير بود ،ممنون ميشم تعبيرش و بفرماييد

 2. زهرا محمدی

  سلام روزتون بخیر خاب دیدم یه سبد بزرگ انجیر چیده بودم و دادم بقیه بخورن نگاه میکردم که همه برميداشتن و نگران بودم که از رسیده ترهاش برای شوهرم نمونده بعد پیش خودم می گفتم عیب نداره از رسیده هاش مبرم برای شوهرم می چینم ولی ندیدم که خودم بخورم در ضمن انجیر ها سبز ودشت بودن وبه نظر خیلی شیرین می آمد سپاسگذار، از تعبیر شما استاد

 3. Fariba

  سلام من یه دختر مجردم خواب دیدم تو یه مغازه خشکبار فروشی با یه آقای بودم و می‌خواستیم انجیر خشک بخریم و یه گونی پر از انجیر دیدم ولی انجیرش خیلی نرم و بزرگ بود معلوم بود که شیرینم هست با انجیرای دیگه فرق داشت قیمتشم گرونتر بود

 4. انا

  سلام و عرض ادب.من خواب دیدم در حیاط منزل مادرم درخت انجیر داره ولی وقتی خواستم بچینم انگار پوست انجیر ها رو حشره خورده و داخلش هم انگار پوک شده رفتم پشت حیاط که در واقع اونجا درخت انجیر داره من چند تا انجیر کندم و خوردم ولی انگار درخت رو با همسایه شریک شدیم و بچه های همسایه هم دارن از انجیر می‌چینند و میخورند در خواب انگار مطمئن نیستم این درخت مال ما هست یا اونها

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب انجیر اشاره به روابط افراد شده است و از این رو در خواب های که انجیر در ان ها می بینیم می توان تمام اشارات را به انجیر مربوط دانست و از این رو ممکن است نشانه ای از دیگری در روابط افراد باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 5. سمیرا

  سلام.
  من خواب دیدم در کربلا بودم و سوار یک اتوبوس، که آقای پرویز پرستویی اومد جلوی پنجره اتوبوس که جواب سوالی که قبلاً ازم پرسیده بود توی همون خواب رو پیگیری کنه که من سه تا انجیر زرد خشک توی دستم بود بهشون هدیه کردم، یه کیسه بزرگ هم بادام درختی خشک از کیفم درآوردم و خواستم که مشتی بردارند. این تعبیرش چی میشه؟ ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب دیدن انجیر خشک در خواب نشان از ضرری برای فردی است که در خواب مالک آن شود و این خواب می تواند برای شما به این معنا باشد که این فرد در نظر شما تغییری کند و یا اینکه کسی به شکل و یا اسم ایشان در نزدیکی شما این موضوع را حادث شود.
   سربلندو پیروز باشید.

 6. کمال

  سلام من مرد 53 ساله هستم وخواب درخت انجیر را دیدم که انجیر میکندم و میخوردم یه دفعه عمه ام آمد که البته مرده است بعد من آمدم پایین و ایشان را بغل کردم ایشان ابتدا چادر مشکی داشت و جوان شده بود وقتی بقلش کردم نگام کرد و من گفتم لباست کثیف نشد ایشان هم گفت اشکال نداره میخواستم تعبیر آن را بدونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب میتواند برای شما و ایشان خیر باشدو به این معنا باشد که در زندگی شما خیری در راه است که انشالله برای ایشان هم باید از محل آن خیراتی دهید که مقبول واقع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. Sana

  سلام خواب دیدم من وخالم ومامانم پشت خونه عزیز خانومم نشستیم و پدربزرگم که فوت شدن دارن روی درخت انجیر میچینن و توی سبد میزارن من فقط نگاه میکردم نه خوردم نه چیدم پدربزرگمو نگاه میکردم اگه تعبیرشو بگید ممنون میشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای ایشان از نظر تعابیر خواب خیر است و می تواند بیانگر وضعیتی خیر برای ایشان در عالم باقی باشد.
   از دیدن این خواب باید خشنود باشید و از جانب آن نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. Z

  سلام.ما دوتا نهال انجیر توی حیاط خونمون داریم و در حالی که فکر نمی کردیم امسال انجیر بدن ولی یکی از این نهال ها امسال انجیر داد.
  دختری مجرد هستم شب اربعین خواب دیدم که اون نهالی که در واقعیت انجیر داره رو پدرم شاخه هاش رو زده تا انجیراش درشت تر بشن از طرفی اون یکی نهال انجیرمون که کوچیکتره و در واقعیت انجیر نداده در خوابم بزرگ شده و انجیر داده و چند تا انجیر رسیده هم داره که من یکی از این انجیرا رو می خورم در حالی که ظاهر انجیر سبز رنگ بود و من فکر میکردم که نارس باشه ولی طعمش شیرین بود.اینم اضافه کنم که من در واقعیت از انجیر تازه بدم میاد و تا حالا لب نزدم ولی در خواب انجیر رو خوردم.لطفا این خواب رو تعبیر کنید ممنون میشم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به این صورت تعبیر گردد که شما در اینده ای نزدیک به شخصی خواهید رسید که اصلا انتظار آن را ندارید به این حد برای شما خیر باشد.
   سربلند وپیروز باشید

 9. ستاره علوی

  سلام من باردار هستم. خواب دیدم همسرم چند گلدون گل و گیاه به من هدیه دادن بیشتر از همه یه گلدون بزرگ درخت انجیر با یه تنه بزرگ و سرحال که پر از انجیر بود بعصی سبز و بعضی کاملا رسیده، چشم منو گرفت و من خیلی خوشحال شدم. تعبیر این خواب رو میفرمایید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما نشان از آن دارد که ایشان خیری برای شما می خواهند که در اینده به ان پی خواهید برد و از این رو خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 10. سمیه خطیب

  سلام استاد من خواب دیدم خانومی بهم یه پیاله دادن که داخلش دو تا انگشتر تازه بود رنگ پوستش سبز بود و خوردمش قشنگ یادمه هر دوتاشو خوردم یکیشو یادمه یه تیکه کوچیکشو نمیدونم انگار از پوست انجیر جدا کردم به اندازه مثلا” یه دونه تخمه ولی کامل یادمه هردوشو خوردم حتی اون تیکه خم که جدا تو دستم مونده بود خوردمش ؛ دقیق بخاطر ندارم چه کسی پیاله انجیرو بهم داده بود؛و یهو خوابم میبینم با مادرم داریم میریم بسمتی که مادرم جلوتر از من بود یه اهن درازی میبینم انگار از جایی که بودیم تا یجای بی انتها میرفت مادرم گفت بیا روی اهن گفتم نریم اگه بریم پرت میشیم پایین اما مادرم اصرار داشت برم روی اهنی که میگفت پل هست اما پلی بود که عرضش ۱۰ سانتم نبود مادرم اتفاقا پادرد دارن در واقعیت اما در خواب من بدون ترس رفتن روی این پل اهنی و منم پشت سرشون رفتم دیدم یهو این پل تا رفتم روش تبدیل به یک رمین بزرگ‌شد و توی خواب میدوییدم تا رسیدم به یجایی که طبیعت داشت و کلی خونه توش بود اما بعدشو یادم نیس دو شب پیش این خوابو دیدم شب شهادت امام سجاد بود ؛ من شب تاسوعا و عاشورا موقع نذری پختن برای بچه دار شدن و مشکلی که برای بارداری دارم دعا کردم نمیدونم ارتباطی هست با خواب من یا نه ولی خواهش میکنم تعبیر خوابمو بهم بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب انجیر آمده است که نشان بر وضعیت جنسی مرد خانواده است و در فصل خود نیک است و اینکه برای شما احتمالا نشان بر وجود جنسیت پسر هم دارد و نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. جواد

  سلام وقتتون بخیر
  من خواب دیدم ک در حال بخش کردن انجیر از درخت هستم به طور مساوی بین فامیل ……..

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما بسیار خیر است و نشان از آن می تواند داشته باشد که شما در اینده ای نزدیک به موضوعی و فردی برخورد خواهید کرد که ممکن است برای شما شانس بیاورد و از این رو این موضوع به علت نیت خیر شما در زندگی می تواند باشد.
   بسیار خیر است.
   سربلندو پیروز باشید

 12. دریا

  سلام،من باردار هستم خواب دیدم یک درخت س سبز و پر از انجیر سبز توی حیاط خونه مامانم هست که من زیرشم و خوشحالم ،می تونیه ربطی به جنسیت بچه م داشته باشه؟ دختر یا پسر؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب انجیر خیر است و نشان از احساسات و میل های جنسی که به مرد مربوط می‌شود دارد و اینکه به جنسیت ربط داشته باشد بله چون معبران بزرگ درخت انجیر را مرد قوی هم تعبیر کرده اند. می‌تواند این تعبیر اول برای شما باشد
   سربلند و پیروز باشید.

   • دریا

    ممنونم از پاسخ دادین

نظر خود را بیان کنید