تعبیر خواب ساق

دیدن ساق در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن ساق در خواب چیست؟

ساق Shin

از امام صادق علیه السلام نقل می کنند که ( ساق در خواب عمر است) یا مردان را زن است و زنان را شوهر…

بسیاری دیگر از معبران نیز ساق ها را در خواب عمر و زندگی دانسته اند و دسته ای دیگر مال دنیا و بخصوص مالی که صرف معشیت می شود. علت اختلاف در تعابیر این است که ساق ها اعضائی هستند که قیام ما بر آن ها انجام می گیرد و این بستگی دارد به این که ما بر چه چیز متکی و قائم هستیم. اما صادق علیه السلام فرموده (زنان را شوهر است و مردان را زن) درست همین است چون زن بر مرد متکی است و مرد به وجود زن نیازمند. همین طور است مال دنیا و عمر و زندگی. آن ها که به دارائی خویش اتکا دارند و کسانی که به حیات چند روزه دنیا به شدت دل بسته اند. اگر در خواب دیدید که ساق ها و پاهای پشمالو و پر موئی دارید به قدر موئی که بر پای خویش می بینید مقروض و وامدار می شوید. اگر موئی که می بینید آن چنان زیاد باشد که شانه بر آن گیر بکند دین و وام شما بسیار خواهد بود، یعنی آن قدر که از مجموع دارائی شما بیشتر است و چنانچه اندک بود آن چنان که با سر انگشت نتوانستید بگیرید بدهی مختصری پیدا می کنید که به راحتی می توانید بپردازید و برائت ذمه حاصل کنید و اگر موی چنان بود که طبیعی به نظر می رسید نشان انگیزه ای است در جهت قوام و استحکام و پایداری در مقابل مشکلات زندگی و این نشان بسیار نیکوئی است. چنانچه در خواب ببینید که ساق های محکمی دارید زندگی به کام شما است و اگر ساق های شما بلند و کشیده باشد عمرتان دراز خواهد بود. اگر ساق های کوتاهی در خواب داشته باشید اما محکم و استوار، نشان آن است که زندگی را تا وقت مرگ به خوبی و کامروائی می گذرانید ولی ساق های بسیار کوتاه که با طول قامتتان ساز نباشد خوب نیست و معبران نوشته اند که خبر از کوتاهی عمر است. همین حالت است اگر در خواب ببینید که ساق های شما به هم پیچیده و نمی توانید پاها را از هم باز کنید و راه بروید. این نشان از پیچیدگی امور حیاتی است و خبر از مشکلات بسیار بغرنجی که با زندگی و دارائی شما ارتباط خواهد یافت. چنانچه در خواب ببینید که یک ساق شما چاق تر از ساق دیگر است با همسر خود اختلاف پیدا می کنید زیرا زن و مرد شریک زندگی یکدیگر اند و قوام هر یک بر دیگری است نقص و ضعف در یکی از ساق ها نشان از عدم تعادل و توافق بین زن و شوهر است. اگر در خواب ببینید که بر ساق پای شما دملی است که آماسیده و متورم شده مالی به قدر همان آماس نصیب شما می گردد و چنانچه در خواب مشاهده کنید بر ساق شما زخمی است دردناک که نمی توانید راه بروید نوعی بی نظمی در زندگی شما ایجاد می شود. اگر دیدید زخمی بر ساق دارید خون آلود که خون از آن زخم جاری است و فرو می چکد مالی راازدست می دهید.

تعبیر خواب «ساق» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «ساق» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

8 دیدگاه

 1. لیلا در 1399/04/05در7:31 ب.ظ

  سلام وقت بخیر ، خواب دیدم پاهای شوهرم مث پاهای یه زن بدون مو و تمییز بدون هیچ آسیبی خیلی زیبا و بلند هستن یه شورتک هم پوشیده کلا انگار از قسمت پا به پایین عین پای زن شده بود پاهای بلند و بسیار زیبا

  • یاسین صداقت در 1399/04/16در9:06 ق.ظ

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید عرض شود که در تعابیر امده است که ساق به معنای زندگی شخصی ایشان و همسر ایشان است و در تعابیر امده است که اگر ساق پای ایشان را زیبا دیده اید نشان از خبری خوش و خیر برای شما و ایشان دارد و یا تغییری که در زندگیتان حاصل شود و به سمت نیکی باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 2. . در 1399/03/15در8:09 ق.ظ

  من خواب دیدم جاریم دامن کوتاه پوشیده بود و ساق پاهاش پر از مو بود من باهاشون قهر هستم و رفت توی حیاط پشت سر من و همسرم کنار من برگشت سمت اون و شروع به حرف زدن و خندیدن کردن و من خیلی ناراحت بودم

  • یاسین صداقت در 1399/03/18در7:17 ب.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما برای ان فرد خیر نیست نشان از این دارد که آن خانواده به گفته معبران بزرگ قرض دار و وام دار خواهند شد و نشان بر خوبی نیست.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. sahar در 1398/11/27در4:20 ب.ظ

  سلام من خواب دیدم که روی ساق پای راست جوانه های سبزی هست و پشت ساق پا سفید و بدون مو هست و خودم شروع به کندن جوانه ها کردم

  • یاسین صداقت در 1398/11/27در5:18 ب.ظ

   با سلام
   دیدن پا در خواب به این معناست که همان مسیری است ه شما در آن گام نهاده اید.اما رویش جوانه در خواب نشانه از این دارد که در راهی که قدم گذاشته اید در حال پیشرفت هستید.
   و تفاوت پای راست و چپ بدین معناست که پای شما در راهی خیر و نیکو که در نهایت به نفع شما خواهد بود گذاشته شده است.
   در نهایت اینکه شما همچین خوابی دیده اید بدین معناست که در راه خیری که قدم گذاشته اید خللی وجود دارد که عامل اصلی ان خودتان هستید که در نهایت مانع از رسیدن شما به آن هدف نیکوست.
   پس سعی کنید بهتر ببینید و آگاه باشید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. جمیل عبدی در 1397/04/09در2:36 ق.ظ

  با سلام . خواب من اینگونه است که عده ای بر ما وارد می شوند(در خانه قبلی که بیش از بیست سال است از ان جا رفته ایم). این افراد به ظاهر یک خانواده می باشند که روستایی هستن و به همراه زنان و کودکان خود می باشند. ما اصلا این افراد را نمی شناسیم ولی به جهت تبریک عید فطر به منزل ما امده بودند. یکی از زنها که خیلی صحبت می کرد بر روی صورت خود برقه داشت (روی خود را پوشانده بود) و زن دیگری که به ظاهر بسیار تنومند بود به صورت چهار زانو نشسته بود و پاهای پر موی این زن جلب توجه می کرد.

 5. عبدالهی در 1397/03/05در2:03 ب.ظ

  اگه خواب ببینی ک ساق پا ماهیچه های دور تا دور بریده شده وفقط استخوان سالمه تعبیرش چیه

نظر خود را بیان کنید