تعبیر خواب ساق پا

دیدن ساق پا در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن ساق پا در خواب چیست؟

تعبیر خواب ساق پا

از امام صادق علیه السلام نقل می کنند که ( ساق در خواب عمر است) یا مردان را زن است و زنان را شوهر بسیاری دیگر از معبران نیز ساق ها را در خواب عمر و زندگی دانسته اند و دسته ای دیگر مال دنیا و بخصوص مالی که صرف معشیت می شود.

علت اختلاف در تعابیر این است که ساق ها اعضایی هستند که قیام ما بر آن ها انجام می گیرد و این بستگی دارد به این که ما بر چه چیز متکی و قائم هستیم.

اما صادق علیه السلام فرموده (زنان را شوهر است و مردان را زن) درست همین است چون زن بر مرد متکی است و مرد به وجود زن نیازمند. همین طور است مال دنیا و عمر و زندگی. آن ها که به دارایی خویش اتکا دارند و کسانی که به حیات چند روزه دنیا به شدت دل بسته اند.

اگر در خواب دیدید که ساق ها و پاهای پشمالو و پر مویی دارید به قدر مویی که بر پای خویش می بینید مقروض و وامدار می شوید.

اگر مویی که می بینید آن چنان زیاد باشد که شانه بر آن گیر بکند دین و وام شما بسیار خواهد بود، یعنی آن قدر که از مجموع دارایی شما بیشتر است و چنانچه اندک بود آن چنان که با سر انگشت نتوانستید بگیرید بدهی مختصری پیدا می کنید که به راحتی می توانید بپردازید و برائت ذمه حاصل کنید و اگر موی چنان بود که طبیعی به نظر می رسید نشان انگیزه ای است در جهت قوام و استحکام و پایداری در مقابل مشکلات زندگی و این نشان بسیار نیکوئی است.

چنانچه در خواب ببینید که ساق های محکمی دارید زندگی به کام شما است و اگر ساق های شما بلند و کشیده باشد عمرتان دراز خواهد بود.

اگر ساق های کوتاهی در خواب داشته باشید اما محکم و استوار، نشان آن است که زندگی را تا وقت مرگ به خوبی و کامروائی می گذرانید ولی ساق های بسیار کوتاه که با طول قامتتان ساز نباشد خوب نیست و معبران نوشته اند که خبر از کوتاهی عمر است.

همین حالت است اگر در خواب ببینید که ساق های شما به هم پیچیده و نمی توانید پاها را از هم باز کنید و راه بروید. این نشان از پیچیدگی امور حیاتی است و خبر از مشکلات بسیار بغرنجی که با زندگی و دارائی شما ارتباط خواهد یافت.

چنانچه در خواب ببینید که یک ساق شما چاق تر از ساق دیگر است با همسر خود اختلاف پیدا می کنید زیرا زن و مرد شریک زندگی یکدیگر اند و قوام هر یک بر دیگری است نقص و ضعف در یکی از ساق ها نشان از عدم تعادل و توافق بین زن و شوهر است.

اگر در خواب ببینید که بر ساق پای شما دملی است که آماسیده و متورم شده مالی به قدر همان آماس نصیب شما می گردد و چنانچه در خواب مشاهده کنید بر ساق شما زخمی است دردناک که نمی توانید راه بروید نوعی بی نظمی در زندگی شما ایجاد می شود.

اگر دیدید زخمی بر ساق دارید خون آلود که خون از آن زخم جاری است و فرو می چکد مالی راازدست می دهید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب پا

☺ تعبیر خواب «ساق پا» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «ساق پا» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


39 دیدگاه

 1. روژان

  سلام و وقت بخیر
  خواب دیدم یه جایی بودم به گمونم دانشگاه بود مقنعه مشکی سرم بود و خودمو تو آینه مرتب میکردم خیلی زیبا بودم و مقنعه بهم میومد ولی اون شخصی که تو آینه میدیدم من نبودم البته اینو تو خواب نمیدونستم دامن مشکی کوتاه تا روی زانو پام بود چین دار بود و ساق پاهام لخت بود و سفید و بدون مو البته مث واقعیت بود و تو خواب میدونستم خوشکله ولی نباید لخت باشه حس میکردن میان بهم تذکر میدن ولی سعی میکردم واسم مهم نباشه ممنون میشم تعبیرشو بگید.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است بر اساس تعبیر خواب این خواب نشانی از ان باشد که شما در اینده به جایی رسید که خیر است اما همیشه ترس این را دارید که دیگران شما را تایید نکنند و از این رو برای شما سخت است.
   سربلند و پیروز باشید

 2. Sima

  با سلام خواب دیدم پاهای خودم حتی روی دستم موهای زیادی دراومده مثل موی پای مردان

  • تعبیر خواب

   با سلام
   دیدن این خواب برای زنان به خیر نیامده است و در برخیر تعابیر امده است که می تواند نشانی از ان باشد که خدای ناکرده چیزی از ابروی شما کسر شود که خیر نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 3. نجمه حسینی

  سلام. وقت بخیر من دیشب خواب دیدم ساق پاهام موهای سیاهی دارن (که سیاه تر از حالت عادیه موهای ساق پامه )و وقتی به موهام دست میکشم یا ناخن میکشم موهامیریزه

 4. عادل

  ببخشيد من خواب ديدم خانمم همسرم در خواب عريان بوده و پاهاي با موهايي نسبتا نه زخيم و نه خفيف متوسط
  و موهاي مقعد و باسن اصلاح كردند لطف كنيد تعبير ممنون

 5. Fahime

  سلام،من مدتهاست که درس نمیخونم وترک تحصیل کردم ولی خواب دیدم توی دانشگاهم و میخوام امتحان بدم و باچندنفرم که شلوارموبالادادم وکمی موروی مچ پاهام دیدم وخجالت کشیدم وپنهانش کردم وبعد که یکی دید گفت موداره مچ پات وانگار تعجب کرد،بعدمن براش توضیح دادم که مشکل من هورمونیه!!(باید بگم من هورمون هام بالاعه توواقعیت!!!)شایداین قسمتش به افکارم ربط داره نمیدونم ولی من فکر نمیکردم بهش ،وبعد که میخواستم نشون بدم هیچی مونداشت روی پاهام ولی انگار بقیه میدیدن!!ولی من هیچی مشاهده نمیکردم ومیدیدم هیچی موروی پاهام نیس ولی بقیه میبینن، درهمین حین یکی سینه ی منو دراورد و گفت چقدرخوشگلن سینه هات!!!!ومن سعی میکردم که پنهانشون کنم وناراحت شدم ازین کارش خیلی ،،،،ومجردم

 6. شیما

  سلام خواب دیدم مردی که قبلاً خواستگارم بوده ساق و انگشتان پای من رو معاینه می کنه و لمس می کنه ساق پاهایم سفید و زیباست ولی چند تار مو دارد که با خودم می گویم لیزر که کردم باز در اومده

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند خوابی خیر باشد و نشان از ان باشد که شما در اینده حسابی صاف و پاک خواهید داشت که بسیار خوب و خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 7. مازیار

  سلام خواب دیدم که برادرم از روی یک ارتفاع ساختمان افتاده و داره میمیره و مردی اون رو در دست گرفته و به پشت پای برادرم میزنه و مردم جمع شدن اسم یا ابلفضل یا امام حسین رو صدا میزنیم و بعد برادرم از مرگ نجات پیدا میکنه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است اشاره ای به این باشد که ایشان در مسیری که دارند دچار مشکلی شوند که برای ایشان خیر نیست و باید از این جهت بسیار آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. مینو جوان

  سلام. من پای خواهر شوهر مجردم رو دیدم که مثل پای مرد خیلی موهای مشکی و بلندی داره. چه تعبیری داره؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب برای زنان به خیر نیامده است و ممکن است نشانی از ان باشد که خدای ناکرده ایشان را قرضی پیش بیاید که خیر نیست و از این رو حتما صدقه ای دهید و توکل کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. مازیار

  سلام

  من خواب دیدم که ساق پام مو داره و وقتی اون رو با آب میشورم مو های آن میریزد

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند نشان از مشکلی مالی برای شما باشد که به راحتی ان را حل خواهید کرد و اصلا نباید از ان بترسید.
   سربلند و پیروز باشید

 10. سارا سبحانی

  من خواب دیدم ساق پای راستم یک موی نسبتا بلند در آورده من می گفتم باید برم لیزر کنم تعبیرش چیست؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بر اساس تعابیر خواب امده است که می تواند نشانی از ان باشد که قرضی بر شما وارد خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید

 11. یکتا

  سلام وقت بخیر
  من قسمتی از ساق پای راستم رو که مو های زائد داشت اصلاح کردم اما فقط قسمت کوچکی از ساق پای راستم را و تقربیا یکی دو شب بعد خواب دیدم دوباره از همان قسمتی که در بیداری اصلاح کردم به جای یک مو چند مو روییده است .

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است برای شما به این تعبیر باشد که باید قرضی را پس بدهید که برای شما خیر نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 12. کیمیا

  سلام.دیدم جایی هستم، روی زمین دراز کشیده بودم و با کسی که کنارم نشسته بود حرف میزدم. یکدفعه آقایی که همکارم بود قبلا، آمد و نزدیک من دراز کشید و اونم مشغول حرف زدن با همان فرد شد. بعد برای اینکه اون شخص دیگه باهاش حرف نزنه، پارچه‌ای را که روش بود روی سرش کشید و خودش را به خواب زد که موثر هم بود.
  من که دراز کشیده‌ بودم شلوارم بالا رفته و ساق پام برهنه شده بود، دیدم اون آقا زیر پارچه داره ساق پاشو که اونم برهنه بود، به ساق پای من می‌ماله! دست پاچه شدم و سعی می‌کردم پامو کنار بکشم طوری که کسی هم متوجه نشه!!!

  • تعبیر خواب

   با سلام
   بر اساس تعابیر خوابی که برای ساق پا امده است این خواب می تواند نشان از ان باشد که از طرف ایشان چیزی بر معاش شما اضافه شود که خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 13. مرضيه

  سلام. من چند روز پیش خواب دیدم ساق پایم به شدت درد میکند از درد ناله میکردم و نمیتوانستم راه بروم. وقتی از خواب بیدار شدم هر دو ساق پایم درد میکرد.
  مدتی هست من و شوهرم با هم قهریم و اصلا حرف نمیزنیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب دارای تعبیر نیست و فقط چون در حالتی که خواب بوده اید برایتان اسپاسم عضلانی پیش آمده است در خواب خوابی با آن حالات دیده اید و بدایند که معنی ندارد.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. سینا

  خواب دیدم که زن برادرم ساق پاهاش مو درآورده و روی مبل پشت دیوار نشسته و داره پیام میده یا تلفن حرف میزنه و از خواب بلند شدم.

  البته باید عرض کنم که چند ماه پیش متوجه شدم که زن برادرم با همکارش ارتباط داره بعد دعوا کردیم ازش بی خبرم تا اینکه چند وقت پیش از خدا خواستم که بهم بفهمونه که آیا دوباره داره این کار رو انجام میده یا نه هر بار از خدا خواستم شبش خوابهای مرتبطی دیدم مثلا خواب دیدم که مادرم ناراحته بهش گفتم چرا ناراحتی با گریه و ناراحتی گفت زن برادرت با فلانی ارتباط داره.

  بخدا نمیدونم چیکار کنم تو رو قرآن این خواب منو تعبیر کنین که خیلی پریشان خاطرم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب مو زیاد ساق پا امده است که برای زنان نشان از بی ابرویی می تواند باشد و اما اینکه شما در این خواب به این صورت دیده اید به ناخوداگاه شما مربوط است که در ان این اشارات به این صورت امده است که ذهن شما را درگیر کرده است.
   سربلند و پیروز باشید.

 15. مریم

  سلام من خواب دیدم پای سمت راستم از ران تا مچ پام کبود شده و و داره قطره قطره خون میاد و بعضی جاهاش خون خشک شده و به یه شخص غریبه میگم نگاه کن فکر کنم طلسمم
  تعبیر این خواب رو میخواستم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای خواب خونریزی از ساق پا آمده است که ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده مالی را از دست دهید و از این رو بسیار در انتخاب های خود دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 16. هاجر

  سلام من خواب دیدم قسمت ساق پای سمت چپم مودرمیومده وهرچی میکندمشون بازم درمیومدن ریشه موهم انقدرشل بودکه سریع کنده میشدن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب امده است که می تواند به این صورت تعبیر گردد که در اینده شما مقروض خواهید شد و از این رو باید بسیار اگاه باشید .
   سربلند و پیروز باشید.

 17. مهدیه

  سلام ،من خواب دیدم در حمام عمومی نشستم وهنگامی ک خواستم بلند بشم دیدم پشت ساق هر دو پایم از زانو ب پایین سیاه و کبود شده جوری ک ب سختی بلند شدم،خوابمم حوالی ساعت ۸ صبح دیدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب آمده است که می تواند به این معنا باشد که شما ممکن است در اینده در کاری دچار مشکل شوید و از این رو بسیار باید نسبت به انتخاب های خودتان آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 18. لیلا

  سلام وقت بخیر ، خواب دیدم پاهای شوهرم مث پاهای یه زن بدون مو و تمییز بدون هیچ آسیبی خیلی زیبا و بلند هستن یه شورتک هم پوشیده کلا انگار از قسمت پا به پایین عین پای زن شده بود پاهای بلند و بسیار زیبا

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید عرض شود که در تعابیر امده است که ساق به معنای زندگی شخصی ایشان و همسر ایشان است و در تعابیر امده است که اگر ساق پای ایشان را زیبا دیده اید نشان از خبری خوش و خیر برای شما و ایشان دارد و یا تغییری که در زندگیتان حاصل شود و به سمت نیکی باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 19. .

  من خواب دیدم جاریم دامن کوتاه پوشیده بود و ساق پاهاش پر از مو بود من باهاشون قهر هستم و رفت توی حیاط پشت سر من و همسرم کنار من برگشت سمت اون و شروع به حرف زدن و خندیدن کردن و من خیلی ناراحت بودم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما برای ان فرد خیر نیست نشان از این دارد که آن خانواده به گفته معبران بزرگ قرض دار و وام دار خواهند شد و نشان بر خوبی نیست.
   سربلند و پیروز باشید.

 20. sahar

  سلام من خواب دیدم که روی ساق پای راست جوانه های سبزی هست و پشت ساق پا سفید و بدون مو هست و خودم شروع به کندن جوانه ها کردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن پا در خواب به این معناست که همان مسیری است ه شما در آن گام نهاده اید.اما رویش جوانه در خواب نشانه از این دارد که در راهی که قدم گذاشته اید در حال پیشرفت هستید.
   و تفاوت پای راست و چپ بدین معناست که پای شما در راهی خیر و نیکو که در نهایت به نفع شما خواهد بود گذاشته شده است.
   در نهایت اینکه شما همچین خوابی دیده اید بدین معناست که در راه خیری که قدم گذاشته اید خللی وجود دارد که عامل اصلی ان خودتان هستید که در نهایت مانع از رسیدن شما به آن هدف نیکوست.
   پس سعی کنید بهتر ببینید و آگاه باشید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.
   سربلند و پیروز باشید

 21. جمیل عبدی

  با سلام . خواب من اینگونه است که عده ای بر ما وارد می شوند(در خانه قبلی که بیش از بیست سال است از ان جا رفته ایم). این افراد به ظاهر یک خانواده می باشند که روستایی هستن و به همراه زنان و کودکان خود می باشند. ما اصلا این افراد را نمی شناسیم ولی به جهت تبریک عید فطر به منزل ما امده بودند. یکی از زنها که خیلی صحبت می کرد بر روی صورت خود برقه داشت (روی خود را پوشانده بود) و زن دیگری که به ظاهر بسیار تنومند بود به صورت چهار زانو نشسته بود و پاهای پر موی این زن جلب توجه می کرد.

 22. عبدالهی

  اگه خواب ببینی ک ساق پا ماهیچه های دور تا دور بریده شده وفقط استخوان سالمه تعبیرش چیه

نظر خود را بیان کنید