تعبیر خواب پا

دیدن پا در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن پا در خواب چیست؟

تعبیر خواب پا

معبران بر مبنای این قیاس که قوام انسان بر مال و دارائی ثروت و مکنتی است که اندوخته، پا را به مال و دارایی تعبیر کرده اند و به تجربه نیز ثابت شده که ثروت و دارایی شخص بیننده خواب در رویاهایش به شکل پای خودش شکل می گیرد و مجسم می شود.

از ابن سیرین نقل است که اگر کسی ببیند یک پای خود را از دست داده نشان آن است که نیمی از دارائیش از بین می رود و چنانچه در خواب ببیند هر دو پایش را بریده اند یا شکسته که نمی تواند بایستد همه ثروت خود را تباه می کند.

اگر کسی درخواب ببیند که پاهای ورزیده و قدرتمندی دارد چنانچه ثروت مند است به مال بیشتری دسترسی می یابد و اگر تهی دست است پولدار می شود و اگر ببیند پاهای فلزی دارد یا چکمه و کفشی از فلز به پا کرده نشان امنیت مالی است و می گوید بیننده خواب از نظر مالی تامین خواهد یافت و خیالش راحت خواهد شد همین تعبیر هست.

اگر کسی در خواب ببیند که هر دو پایش را با طناب بسته اند. اگر بیننده خواب ببیند که پایش هنگام راه رفتن می لرزد یا پای او در چاله ای فرو رفته کسی به او خیانت می کند و در معامله و معاشرت با او حیله و نیرنگ به کار می برد و مختصر گرفتاری به وجود می آورد. اگر کسی ببیند که به جای دو پا چندین پا دارد به سفر می رود.

چنانچه در خواب ببینید که به زمین لگد می زنید و پا می کوبید خوب نیست زیرا برای بیننده خواب غم و اندوه پیش می آید. درد پا در خواب در صورتی که بیننده خواب پا درد نداشته باشد ترس از آینده است.


تعبیر خواب پاشنه ی پا

تعبیر خواب پای دیگران

چنانچه در خواب ببینید که پاشنه پای شما مجروح است در صورتی که در بیداری پای شما سالم باشد و درد و کسالت نداشته باشید نشان آن است که از انجام کاری پشیمان می شوید.

ترک پاشنه پا نیز همین تعبیر را دارد یعنی چنانچه در خواب ببینید پاشنه شما چنان شکسته که از رفتن باز مانده اید خواب شما می گوید در آینده کاری ناصواب می کنید که ندامت می آورد و شماتت و ملامت می شنوید.

پاشنه پا به طور کلی نشان کارها و استحکام امور زندگی خواب بیننده است.

چنانچه ببینید پاشنه پای شما از کفش یا جوراب بیرون است در محیط شغلی، چه اداری و کارمند باشید و چه کاسب و تاجر، چشمهایی مراقب شماست و خوب و بد و زشت و زیبای شما را زیر نظر دارند.

اگر در خواب دیدید که پاشنه شما سالم و محکم و قوی است خواب خوبی است و به شما نوید می دهد که در کارهایتان مسلط می شوید و با قدرت عمل می کنید.

اگر در خواب مشاهده کردید که پاشنه پا ندارید و پاشنه شما را یک حیوان درنده مثل سگ گاز گرفته و خورده، چنانچه کاسب باشید متضرر می شوید و اگر کارمند باشید کار یا مالی از دستتان می رود.

اگر چیزی به پاشنه پای شما چسبیده بود که در راه رفتن مزاحمت ایجاد می کرد سر زبان مردم می افتید و پشت سرتان حرف می زنند.


خواب های مرتبط با پا

☺ تعبیر خواب «پا» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «پا» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

17 دیدگاه

 1. زهرا

  سلام من خواب دیدم که پای دختر ۷ ساله ام که الان یادم نمیاد کدوم پاش بود از زانو قطع شده وا از پای مصنوعی استفاده میکنه ممنون میشم تعبیرشو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی ندارد و نشان بر مشکلی است که بر ایشان وارد خواهد شد و حتما صدقه بدهید که رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. شاهین

  سلام
  من خواب دیدم که کف پای دخترعمه‌ام را لیس میزدم و هر دو از این کار لذت می‌بردیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما بدین شکل است که نشان از خواسته غریزی شما است که باید به روش شرعی پاسخ داده شود و اینکه تعبیر خاصی ندارد.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. زهرا

  سلام وقت بخیر خواهشمندم خواب منو تعبیر بفرمایید خیلی ناراحتم بابتش
  خواب دیدم ک از خواب بیدار شدم و متوجه شدم توی مدتی ک من خواب بودم همسرم همراه با مادرش یه بلایی سر من اوردن ک هیچی هم نمیگن هرچی میپرسم و سعی در مخفی کاری دارن و به دخترمم ک میخواد واقعیتو بگه اجازه صحبت نمیدن و من فقط متوجه بریده شدن پام شدم ک یکی از پاهام رو بین انگشت شصت و بقیه انگشتان رو انگار با چاقو بریدن طوری ک هیچ خونی نیست اما کاملا چاقو از اون طرفم رد شده جوری ک از هم سوا شدن و منو بیهوش کردن ک نفهمم قضیه چیه و تمام مدت دنبال بانداژم تا پامو ببندم اما اینا خم به ابرو نمیارن از کاری ک کردن و انکار میکنن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب پا معبران بر مبناي اين قياس که قوام انسان بر مال و دارائي ثروت و مکنتي است که اندوخته، پا را به مال و دارائي تعبير کرده اند و به تجربه نيز ثابت شده که ثروت و دارائي شخص بيننده خواب در روياهايش به شکل پاي خودش شکل مي گيرد و مجسم مي شود
   از ابن سيرين نقل است که اگر کسي ببيند يک پاي خود را از دست داده نشان آن است که نيمي از دارائيش از بين مي رود. و اینکه هممادر شوهر و همسرتان را به این شکل دیده اید نشان براین است که احتمالا نسبت به این افراد افکار منفی دارد که باید آنها را از خود دور کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. فرهاد نژاد

  سلام من خواب دیدم دزدی در خانه هست و وقتی خواستم بگیرمش، فقط پاهایش را گرفتم و از درب خانه بیرون انداختم و وقتی برگشتم او از ارتفاعی به پائنیت بدونه پا پرید وخودش را رها کرد و فرار نمود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب امده است که دیدن دزد در خواب نشان از رسیدن خبری خوش و یا پیدا کردن دوستی جدید است و این خواب برای شما بسیار خیر است و نباید از بابت آن نگران باشید و بدانید که انشالله خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 5. علی

  سلام خسته نباشید دیشب خواب دیدم که پای چپم بی حس شده نفهمیدم که خواب بودم یا بیدار چون اگه خواب هم بوده دقیقا توی رخت خواب بودم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما تعبیر خاصی ندارد و احتمالا عضو بدنتان به حالت خواب رفتگی را تجربه کرده است و آن حس درد موضعی به شما انتقال پیدا کرده است.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. زس

  سلام.تعبیر کف پا مو دراورده چیست؟ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پا نشانه از موقعیت و جایگاه افراد است و تعبیر مو برای زنان و مردان متفاوت است.
   اما در حالتی کلی مو نشانه از رشدی است که پایان نمیپذیرد و هرچه آن را متوقف کنند باز هم به مسیر تکوینی خود که رشد بی پایان است ادامه می دهد.
   پس خواب شما به شکلی میتواند دارای این تعبیر باشد که در مقام و جایگاهی که دارید رشدی حاصل خواهد شد که هیچگاه متوقف نمیشود،علی رغم تمام ناملایمتی ها و بدرفتاری های دیگران،شما در شغل و پیشه و زندگی خود، “پا” در عرصه های جدید خواهید گذاشت و موفقیت شما همچون درختی که رشد میکند نخواهد ایستاد.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. محمد موسوی

  خواب دیدن برهنه وگم کردن کفش

 8. ناشناس

  یک نفر خواب من رو دیده که در حالی که کنار همسرم بودم، خیلی ناراحت هستم و هنگام خارج شدن، پای راستم از پای چپم کوتاه تر هست

 9. فاطمه رشیدی

  خواب برییدن پای سگ سیاه

 10. شبنم

  سلام
  من خواب دیدم جوراب به پا دارم که با جوراب پاهامو به اب زدم جوراب رو دراوردم که بشورم پاهام سیاه شده بود شروع کردم به تمیز کردن پاهام خیلی راحت سیاهی دور پام میرفت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما به گفته معبران به این معنی است که شما مورد زخم زبان دیگران و یا دشمنانتان قرار خواهید گرفت و اینکه قصد بی ابرو کردن شما را دارند اما شما با رفتارهایتان انها را در رفتارشان ناکام خواهید گذاشت و خواب شما خیر است به اینکه اب نشان از پاکی از الودگی است و نیک است .
   سربلند و پیروز باشید .

نظر خود را بیان کنید