تعبیر خواب پا

دیدن پا در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن پا در خواب چیست؟

تعبیر خواب پا

معبران بر مبنای این قیاس که قوام انسان بر مال و دارائی ثروت و مکنتی است که اندوخته، پا را به مال و دارایی تعبیر کرده اند و به تجربه نیز ثابت شده که ثروت و دارایی شخص بیننده خواب در رویاهایش به شکل پای خودش شکل می گیرد و مجسم می شود.

از ابن سیرین نقل است که اگر کسی ببیند یک پای خود را از دست داده نشان آن است که نیمی از دارائیش از بین می رود و چنانچه در خواب ببیند هر دو پایش را بریده اند یا شکسته که نمی تواند بایستد همه ثروت خود را تباه می کند.

اگر کسی درخواب ببیند که پاهای ورزیده و قدرتمندی دارد چنانچه ثروت مند است به مال بیشتری دسترسی می یابد و اگر تهی دست است پولدار می شود و اگر ببیند پاهای فلزی دارد یا چکمه و کفشی از فلز به پا کرده نشان امنیت مالی است و می گوید بیننده خواب از نظر مالی تامین خواهد یافت و خیالش راحت خواهد شد همین تعبیر هست.

اگر کسی در خواب ببیند که هر دو پایش را با طناب بسته اند. اگر بیننده خواب ببیند که پایش هنگام راه رفتن می لرزد یا پای او در چاله ای فرو رفته کسی به او خیانت می کند و در معامله و معاشرت با او حیله و نیرنگ به کار می برد و مختصر گرفتاری به وجود می آورد. اگر کسی ببیند که به جای دو پا چندین پا دارد به سفر می رود.

چنانچه در خواب ببینید که به زمین لگد می زنید و پا می کوبید خوب نیست زیرا برای بیننده خواب غم و اندوه پیش می آید. درد پا در خواب در صورتی که بیننده خواب پا درد نداشته باشد ترس از آینده است.


تعبیر خواب پاشنه ی پا

تعبیر خواب پای دیگران

چنانچه در خواب ببینید که پاشنه پای شما مجروح است در صورتی که در بیداری پای شما سالم باشد و درد و کسالت نداشته باشید نشان آن است که از انجام کاری پشیمان می شوید.

ترک پاشنه پا نیز همین تعبیر را دارد یعنی چنانچه در خواب ببینید پاشنه شما چنان شکسته که از رفتن باز مانده اید خواب شما می گوید در آینده کاری ناصواب می کنید که ندامت می آورد و شماتت و ملامت می شنوید.

پاشنه پا به طور کلی نشان کارها و استحکام امور زندگی خواب بیننده است.

چنانچه ببینید پاشنه پای شما از کفش یا جوراب بیرون است در محیط شغلی، چه اداری و کارمند باشید و چه کاسب و تاجر، چشمهایی مراقب شماست و خوب و بد و زشت و زیبای شما را زیر نظر دارند.

اگر در خواب دیدید که پاشنه شما سالم و محکم و قوی است خواب خوبی است و به شما نوید می دهد که در کارهایتان مسلط می شوید و با قدرت عمل می کنید.

اگر در خواب مشاهده کردید که پاشنه پا ندارید و پاشنه شما را یک حیوان درنده مثل سگ گاز گرفته و خورده، چنانچه کاسب باشید متضرر می شوید و اگر کارمند باشید کار یا مالی از دستتان می رود.

اگر چیزی به پاشنه پای شما چسبیده بود که در راه رفتن مزاحمت ایجاد می کرد سر زبان مردم می افتید و پشت سرتان حرف می زنند.


خواب های مرتبط با پا

☺ تعبیر خواب «پا» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «پا» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


47 دیدگاه

 1. کریمی

  سلام .خواب دیدم ،پای دختر دوازده ساله ام پوست پوست شده تصورم در خواب این بود که .انگار در بچگی هم همینطور شده بود .وخوب شده بود والان با راه رفتن در خانه ای کثیف .این مریضی دخترم فعال شده .ومن برای درمان او چیزهایی میگفتم .وخیالم راحت بود که چیزی نیست .خوب میشود.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   باید بدانید که می تواند اشاره ای به نگرانی ذهنی شما برای ایشان باشد و در وهله دوم می تواند مبین ان باشد که باید در مسیر ایشان بسیار دقت کنید و همیشه به عنوان حمایتگر اگاهی به راه ایشان داشته باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. محمد

  سلام وقت بخیر بنده خوابی دیدم که به مهمانی رفتیم دقیق نفهمیدم به مهمانی چه کسی رفتیم ولی یه دختری داشتن موقعه شام آوردن ته دیگ آورد به من داد بعد گذاشت جلو من بعد چند دقیقه ای برداشت خودش هم بردارد بعد خندید به زبان خودش گفت همه شون خودت برداشتی بعد خنده ام گرفت بعد آخر های خواب داشتم پا برهنه میرفتم چند روز هست در خواب پا برهنه به مقصدی میروم خواهشمندم تعبیر این خواب چیست.

 3. بهنام

  اگر در خواب مرده ای بیاد بگه پا میکوبی به زمین معنیش چی میشه

 4. محمد

  سلام
  من خواب دیدم پای راستم برهنه اما پای چپم کفش جوراب بود تومهمونی بودم ودنبال جوراب کفش پای راستم بودم

  • تعبیر خواب

   باسلام
   ممکن است به این تعبیر باشد که شما در اینده در جایی قرار گیرید که ممکن است بخشی از سرمایه و کار شما در خطر از دست رفتن قرار گیرد و از این رو باید بسیار اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. ابو متین

  من خواب دیدم در نماز جماعت بودم و بعد از رکوع و سجود به رکعت اخر رسیدم و متوجه شدم چیزی مثل خون یعنی شبیه خون از شصت پای چپم زده بیرون و بعد پاکش کردم بهد به بغل دستیم گفتم اون بنده خدا که از بستگان فوت شده م بود دهنش رو به من نشون داد که داخلش از همون مواد ی کع از پام زده بود بیرون بود

  • تعبیر خواب

   با سلام
   اگر سرخی خون را دیده اید که بی تعبیر است و اگر نه می تواند تعبیری خاص داشته باشد که در تعابیر خواب پیدا نخواهد شد و قفط بدانید که پا نشانی از مسیری است که در ان قدم برداشته اید./
   سربلند و پیروز باشید

 6. حميد

  سلام
  من خواب ديدم رفتم بيمارستان و رفتم دستشوى همانطور كه در دستشوى نشسته بودم يك باره ميبينم پشت سرم يه پاى كامل قطع شده بزرگ زنانه هستش

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب های مربوط به پا امده است که می تواند نشان از قصد و همیت باشد و دیدن پای دیگری می تواند به معنای ان باشد که شما در قصد دیگری شریک شوید و این می تواند از جهاتی برای شما خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. رضا تمسکی.

  سلام من دیشب خواب دیدم که دارم روبه منزل میروم درحالیکه هردوپایم ازبیخ ران قطع کرده بودم وبا پای مصنوعی راه میروم درراه به پاهایم که دستم بود نگاه میکردم واحساس میکردم که پاهایم خراب شده ودیگر قابل وصل کردن نیست خواهش میکنم کمکم کنید خیلی ناراحتم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب قطع شدن پا آمده است که ممکن است به این معنا باشد که بیننده ی خواب چیزی از دارایی اش را از دست می دهد و از این رو باید بسیار اگاه باشدد و حتما صدقه بدهد.
   سربلند و پیروز باشید

 8. حسین

  سلام
  خواب دیدم یک پای دوستم و قطع کردن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب قطع شدن پای دیگران در خواب آمده است که به مانند قطع شدن پای خود در خواب ممکن است به معنای از دست دادن چیزی از دارایی های آن شخص باشد و از این رو باید بسیار آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. مختار

  سلام
  همسرم خواب دیده دوتا پای من شکسته و گچ گرفتن یکی آبی یکی بنفش ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شکستن پا می توان اشاره ای به خواب قطع شدن پا دانست با این تفاوت که ضرر و آسیبی بسیار کمتر به ایشان زسد و از این رو این خواب برای ایشان به ان اندازه ضرر مالی ندارد.
   سربلند و پیروز باشید

 10. پریا

  سلام روزتون خوش
  خواب دیدم که همسرم پاهاش لخت بود و روی پاهاش لکه های قرمز بود به طوری که رو لگنش لک قرمز خیلی بزرگ بود مثل حالت اگزما بود و اینکه من با دیدن لکه ها همینجور که همسر درحال راه رفتن بود تعجب کردم وبهش گفتم چقد پاهات پر لکه های قرمز شده و اون خندید گفت چیزی نیس.تعبیر خوابم چیه؟ ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پا آمده است که نشان از دارایی و مال یک نفر است و از این رو هر خللی برای آن درخواب پیش بیاید می تواند نشان از مشکلی برای دارایی های ایشان باشد و این خواب برای ایشان ممکن است به آن اندازه که در اسیب های دیگر برای پا در خواب ذکر شده است مهم نباشد اما باز هم برای رفع بلا صدقه بدهید.
   سربلندو پیروز باشید

 11. amin

  سلام من خواب دیدم که چند نفر دورم را گرفتن و میگن امروز اینجای پات درد میگیره و یهو از خواب میپریدم و همونجای پام درد میکنه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این نوع خواب ها که در خواب چیزی را می بینید که در واقعیت در حال رخ دادن است دارای تعبیر نیست و از بابت آن نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 12. احمد

  سلام خواب دیدم دوتا پامو قطع کردن و میخان پای مصنوعی بذارن تعبیر چیه ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب قطع شدن هردوپا به خیر نیامده است و اشاره به آن شده که ممکن است به معنای تباهی تمام مال بیننده ی خواب باشد.
   صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

 13. محمد رضا

  سلام و ممنون از پاسخگویی تون
  خواب دیدم توی خونه بودم و روی مبل نشسته بودم وقتی پاشدم متوجه شدم که پای راستم کوچکتر از پای چپم هست و پای چپم خیلی پرانتز شده بود و برای راه رفتن مشکل داشتم و نمیتونستم راحت راه برم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کوچک شدن پا می توان به این صورت دانست که برای بیننده ی خواب ضرر مالی در انتظار است اما خیلی برای ایشان مهم نیست که خدای ناکرده سبب اشکال در زندگی ایشان بشود.
   سربلند و پیروز باشید

 14. زهرا

  سلام من خواب دیدم که پای دختر ۷ ساله ام که الان یادم نمیاد کدوم پاش بود از زانو قطع شده وا از پای مصنوعی استفاده میکنه ممنون میشم تعبیرشو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی ندارد و نشان بر مشکلی است که بر ایشان وارد خواهد شد و حتما صدقه بدهید که رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 15. ناشناس

  سلام
  ت خواب دیدم ک پای راست آسیب دیده البته خودمم ت خواب ن دردی و ن چیزی احساس میکردم پامم ن زخم و ن شکسته و چیزی نشده بود و دو تا عصا در دستم بود و راه میرفتم با مامانم مامانم ت دستش ی سینی بود ک توش نون و پنیر بود و من لقمه با پنیر خیلی زیاد میگرفتم و میخوردم ت همون حالت راه رفتن با عصا میشه لطف کنید تعبیرشو بگین؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب نان و پنیر می توان اشاره ای به کمک دانست و در تعبیر پا هم همانگونه که خوانده اید ممکن است به معنای آن باشد که در اینده ضرری به شما رسد اما قابل رفع خواهد بود که خداهمیشه همراه بندگان خود است.
   سربلند و پیروز باشید

 16. محمد

  با سلام
  همسرم باردار هستن
  شب 22 ماه قمری خواب دیدم 19 مهر ماه 99
  قبل از اذان صبح
  خواب دیدم همسرم نوزاد پسری به من میدهد در حالی كه پدر و مادرم و همسرم ناراحت هستن علت ناراحتی این بود كه انگشت دست و پای این نوزاد دراز و شل بود ولی من از تولد این نوزاد خوشحال بودم و او را در آغوش گرفتم.
  با تشكر از كمك شما

  • یاسین صداقت

   با سلام
   از انجایی که در واقعیت همسر شما باردار است از این رو این خواب دارای تعبیر نمی تواند باشد و به این صورت ممکن است باشد که در ذهن خود نگران این موضوع هستید و به همین دلیل چنین خوابی دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. مارال

  سلام من خوال ديدم كه پايم از زير زانو مثل يك تيكه گوشت هست. و من ازش تيكه تيكه ميبريدم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب خوردن از گوشت پای خود می توان به این صورت تعبیر ها را مرتبط دانست که ممکن است به معنای ان باشد که از سرمایه خخود به اشتباه در حال خرج باشید که سبب تباهی ان شود.
   سربلند و پیروز باشید

 18. شاهین

  سلام
  من خواب دیدم که کف پای دخترعمه‌ام را لیس میزدم و هر دو از این کار لذت می‌بردیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما بدین شکل است که نشان از خواسته غریزی شما است که باید به روش شرعی پاسخ داده شود و اینکه تعبیر خاصی ندارد.
   سربلند و پیروز باشید.

 19. زهرا

  سلام وقت بخیر خواهشمندم خواب منو تعبیر بفرمایید خیلی ناراحتم بابتش
  خواب دیدم ک از خواب بیدار شدم و متوجه شدم توی مدتی ک من خواب بودم همسرم همراه با مادرش یه بلایی سر من اوردن ک هیچی هم نمیگن هرچی میپرسم و سعی در مخفی کاری دارن و به دخترمم ک میخواد واقعیتو بگه اجازه صحبت نمیدن و من فقط متوجه بریده شدن پام شدم ک یکی از پاهام رو بین انگشت شصت و بقیه انگشتان رو انگار با چاقو بریدن طوری ک هیچ خونی نیست اما کاملا چاقو از اون طرفم رد شده جوری ک از هم سوا شدن و منو بیهوش کردن ک نفهمم قضیه چیه و تمام مدت دنبال بانداژم تا پامو ببندم اما اینا خم به ابرو نمیارن از کاری ک کردن و انکار میکنن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب پا معبران بر مبناي اين قياس که قوام انسان بر مال و دارائي ثروت و مکنتي است که اندوخته، پا را به مال و دارائي تعبير کرده اند و به تجربه نيز ثابت شده که ثروت و دارائي شخص بيننده خواب در روياهايش به شکل پاي خودش شکل مي گيرد و مجسم مي شود
   از ابن سيرين نقل است که اگر کسي ببيند يک پاي خود را از دست داده نشان آن است که نيمي از دارائيش از بين مي رود. و اینکه هممادر شوهر و همسرتان را به این شکل دیده اید نشان براین است که احتمالا نسبت به این افراد افکار منفی دارد که باید آنها را از خود دور کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 20. فرهاد نژاد

  سلام من خواب دیدم دزدی در خانه هست و وقتی خواستم بگیرمش، فقط پاهایش را گرفتم و از درب خانه بیرون انداختم و وقتی برگشتم او از ارتفاعی به پائنیت بدونه پا پرید وخودش را رها کرد و فرار نمود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب امده است که دیدن دزد در خواب نشان از رسیدن خبری خوش و یا پیدا کردن دوستی جدید است و این خواب برای شما بسیار خیر است و نباید از بابت آن نگران باشید و بدانید که انشالله خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 21. علی

  سلام خسته نباشید دیشب خواب دیدم که پای چپم بی حس شده نفهمیدم که خواب بودم یا بیدار چون اگه خواب هم بوده دقیقا توی رخت خواب بودم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما تعبیر خاصی ندارد و احتمالا عضو بدنتان به حالت خواب رفتگی را تجربه کرده است و آن حس درد موضعی به شما انتقال پیدا کرده است.
   سربلند و پیروز باشید.

 22. زس

  سلام.تعبیر کف پا مو دراورده چیست؟ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پا نشانه از موقعیت و جایگاه افراد است و تعبیر مو برای زنان و مردان متفاوت است.
   اما در حالتی کلی مو نشانه از رشدی است که پایان نمیپذیرد و هرچه آن را متوقف کنند باز هم به مسیر تکوینی خود که رشد بی پایان است ادامه می دهد.
   پس خواب شما به شکلی میتواند دارای این تعبیر باشد که در مقام و جایگاهی که دارید رشدی حاصل خواهد شد که هیچگاه متوقف نمیشود،علی رغم تمام ناملایمتی ها و بدرفتاری های دیگران،شما در شغل و پیشه و زندگی خود، “پا” در عرصه های جدید خواهید گذاشت و موفقیت شما همچون درختی که رشد میکند نخواهد ایستاد.
   سربلند و پیروز باشید.

 23. محمد موسوی

  خواب دیدن برهنه وگم کردن کفش

 24. ناشناس

  یک نفر خواب من رو دیده که در حالی که کنار همسرم بودم، خیلی ناراحت هستم و هنگام خارج شدن، پای راستم از پای چپم کوتاه تر هست

 25. فاطمه رشیدی

  خواب برییدن پای سگ سیاه

 26. شبنم

  سلام
  من خواب دیدم جوراب به پا دارم که با جوراب پاهامو به اب زدم جوراب رو دراوردم که بشورم پاهام سیاه شده بود شروع کردم به تمیز کردن پاهام خیلی راحت سیاهی دور پام میرفت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما به گفته معبران به این معنی است که شما مورد زخم زبان دیگران و یا دشمنانتان قرار خواهید گرفت و اینکه قصد بی ابرو کردن شما را دارند اما شما با رفتارهایتان انها را در رفتارشان ناکام خواهید گذاشت و خواب شما خیر است به اینکه اب نشان از پاکی از الودگی است و نیک است .
   سربلند و پیروز باشید .

نظر خود را بیان کنید