تعبیر خواب رودخانه

دیدن رودخانه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن رودخانه در خواب چیست؟

تعبیر خواب رودخانه

نفس رودخانه وجود و کرم است و تعلق رود انتساب کرامت را بیان می کند.

آب تنی در رودخانه انتفاع و بهره وری است از مال و نعمت و عزت و بزرگی ولی غرق شدن در آب و غوطه خوردن خوب نیست که جمله معبران آن را مرگ تعبیر کرده اند.

اگر رودخانه ای ببینید که آب صاف و روشن دارد در آینده با مردی کریم و بزرگوار برخورد خواهید کرد و از او نعمت خواهید یافت و حمایت خواهید شد و اگر در خواب دیدید رودخانه ای در زمین شما جریان دارد و در عالم خواب احساس کردید که آن منطقه به شما تعلق دارد آن قدر جان و عزت می یابید که به کرامت معروف می شوید.

ولی اگر رودخانه ای دیدید که آب گل آلود و کدر داشت غمگین و اندوهناک می شوید. رودخانه در خواب دیدن با آب کدر خوب نیست زیرا نعمات بسیاری هست که اگر از طریق درست مورد استفاده قرار ندهیم جز وبال چیزی برای ما نمی آورد.

اگر در آب صاف رودخانه غسل کنید یعنی سر و تن بشویید هم بهره مند می شوید و هم از غم و رنج فراغت می یابید. اگر رودخانه ماهی بسیار داشته باشد بهتر است ولی دیدن آبزیان بدشکل و مشمئز کننده مثل خرچنگ در آب خوب نیست.


تعبیر پل روی رودخانه

 • اگر در خواب دیدید هنگام عبور از روی پل رودخانه زیر پایتان خشک بود از فقر و تنگدستی و عسرت به سلامت می گذرید.
 • این خواب را اگر بیماری ببیند و مشاهده کند که به آن طرف پل رسید و آن سوی پل سبز و خرم بود از بیماری شفا می یابد.
 • اگر محکوم و متهمی ببیند تحصیل برائت و آزادی می کند و روی هم رفته خواب خوبی است.

تعبیر خواب جوی آب

تعبیر خواب جوی آب

دیدن جوی آب روان در خواب بسیار نیکو و مبارک است مخصوصا اگر آب آن جوی صاف و روشن و زلال باشد و زوائدی مثل خس و خاشاک و برگ و علف در سطح آن نباشد.

دیدن چنین جویی در خواب روبه رویی با جوشش و تبلور زندگی است و خواب ما از یک استمرار و تداوم مطلوب و دل نشین خبر می دهد که با سلامت و خرمی و خوشی همراه است.

در هر صورت دیدن جوی آب روان و روشن و زلال خوب است مگر این که کدر و تاریک و عفن باشد.

☺ تعبیر خواب «رودخانه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «رودخانه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


24 دیدگاه

 1. علی رضا

  با سلام
  من درخواب خود دیدم ک دری ماشین هسم یکی ب من ی گل رزدادو بعد من سوار ماشین اون شدن و حرکت کردیم و رفتیم ی دفع رسیدم ب ی اب خیلی تمیز با ماشین رفتیم داخلش باد کنارم سمت راست همش ساقه گل بود ک من قیچی برداشم رفتم بچینم ازساقه ک قلمه بزنم دو نفراز اقوام ک فوت شدن زن وشوهر بودن دیدم ک منزلشون بود ولی منزل جدید بود ویسادن باهم حرفزدن گفتن چی شدت از طرفا اومدی گفتم شرمنده سرم شلوغ بود بعد مرده قیچو ازم گرفت گفت برم برات بچینم بیام رفتن داخل من تا دم خونه رفتم داخل نرفتم بیدار شدم…
  لطفا اگر میشه تعبیرش بهم بگید

 2. زهرا محمدی

  سلام معذرت ميخام تعبیر خابمو نميديد؟ من منتظرم

 3. زهرا محمدی

  سلام روزتون خوش خاب دیدم یه بچه غریبه بغلم بود وتوی دسته عزاداری امام حسین با مردم میرفتم بعدش دیدم یه آقای جوون نگاش به منه هی داری بهم نزدیک میشه اونم یه بچه بغل کرد و خلاف جهت بقیه روبه من داشت می اومد بعد یه مدت رسیدیم به یه رود زلال که شنهای کنار رود از زیر آب نمایان بود رسیدیم که البته سالهای پیش این رود کنار امامزاده محل تولدم بود وتوی خاب هم اونجا بودش ولی من امامزاده رو ندیدم بعد بچه ها رو توی آب بازی دادیم و نگاه کردم به اون آقا بدنش مث خانوما بود یه خانمی که قبلا مي شناختمش دلم ميخاست پیش اون بمونم ودر عین حال باز هم همون آقا بود دیدم دسته امام حسین رفت گفتم خوب دسته تموم شد و اونا رفتن مسجد برای نهار بعد یه دفع خونه مامانم بودیم مامانم می خاست غذا بپزه ومنقول کباب بزرگی بود که می خاست کباب بپزه هرچقدر گفتم مامان بزاریم توی حیاط گفت نه و کباب رو پخت کباب برگ پخته بود من و اون آقا و بچه که پیشم بود شروع کردیم به خوردن من نمی خوردم ولی سهم من هم بود داشتم نگاهشون میکردم کباب خیلی خوب و نون چرب داشتن ميخوردن ومن می گفتم باید بزم کمک مامانم اون کمرش درد داره ممنون از تعبیر شما

 4. حمید

  رودخانه ای صاف و زلال و عمیق دیدم که انقدر زلال بود و بی صدا حرکت می‌کرد که لبه و سطح آب را نمی شد از ساحل تشخیص داد و سنگ ریزه های کف آن حدود سه متر را براحتی می شد دید و یک لاک پشت بزرگ که در آن غوطه ور و تنها سرش را بالا گرفته بود با جریان آب حرکت می کرد و من نگران شدم غرق نشود که یادم آمد لاک پشت در آب زندگی می‌کند و غرق نمیشود

 5. میثم کشاورز

  خواب دیدم در کنار رودخانه آیی زلال واما با سرعت و شدت نشسته ام که یکی که انگار من رو می‌شناخت به کنارم آمد ولی چهره او نامعلوم بود کنارم نشست و قورباغه آیی را دران آب رها کرد که آب قورباغه رو تا حدودی که دیده می شد باخود برد وان شخص از من میخواست که من وارد رودخانه شوم که من به او گفتم که شدت آب زیاد است و ممکن است من راببرد ومن داخل رودخانه نشدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب قورباغه به خیر نیامده است و نشان از شخصی مزاحم در زندگی بیننده ی خواب است اما در تعبیر خواب رودخانه همیشه به خیر امده است مگر ان که اب ایشان را با خود ببرد از این رو این خواب برای شما خیر است و از جانب آن نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. آنیتا

  خواب دیدم با خانوادم هستم و رسیدین به یه رودخوته ای که آبش تمیز هست ولی رود حرکت نمیکنه و ابشار داره دیدم یسریا توش شنا میکنن و منم تا زانو رفتم داخل اب بعد اومدم بیرون و نشستم و دیدم کسی که دوسش دارم جلوم نشسته داخله اب و مادرم داره بهش یچیزایی میده بخوره
  ممنون میشم تعبیرشو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   برای تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است به این معنا باشد که شما در وضعیتی در اینده خواهید بود که برای شما خیر است و از جانب آن باید بسیار خوشحال باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. مهدی جعفریان

  خواب دیدم توی غار یا تونلی روشن که نهر آب آروم و شفافی توش جریان داشت و تا زانوم بود راه میرفتم، شبیه یه جای گردگشگری. یکی دوتا از دوستام و خانوادمم دیدم که داشتن غذا میخوردن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب برای شما آمده است که ممکن است به این تعبیر باشد که شما ممکن است در اینده با کسانی در ارتباط باشید که برای شما خیر آورند و منبع خیر و رفاه باشند.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. مریم آدینه

  سلام، خواب دیدم عکس سه در چهار برادر زاده ام را آب بسیار زلال رودخانه با خود برد که هرچقد تلاش کردم بهش برسم و از این اتفاق جلوگیری کنم نرسیدم..که با فکر کردم حالا که آب برده مهم نیست،یه عکس معمولیه و اتفاق خاصی نمی افته..
  ممنونم از راهنمای شما

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب این خواب می تواند برای ایشان خیر باشد و به این معنا باشد که ایشان را خیری رسد که در اینده از آن بهره مند خواهند شد.
   سربلند و پیروز باشید

 9. سپیده

  سلام وقتتون بخیر
  من خواب دیدم با کسی که دوسش دارم داریم تو یه جاده جنگلی میریم که به حوضچه های آب میرسیم که بهم وصل هستن ( مثل رودخانه) بعد وارد یه جایی مثل غار کوچیک میشیم( غار سرسبز و روشن بود)که اونجا هم حوضچه آب هست بعدش اون فردی که دوسش دارم شروع میکنه به نماز خوندن به طوری که پشتش به منه و روش به دیوار غاره

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب از جهتی میتواند دارای تعبیر باشد که در ان صورت سراسر خیر است و از بابت آن نگران نباشید اما معمولا دیدن این نوع خواب ها زمانی که شخصی و یا فردی برای دیده شدن موضوع باشد امری کاملا طبیعی است.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. محمد معین

  سلام من خواب دیدم با دو تا از دوستانم که یکیشون فوت شده در رودخانه که آب صاف و جاری بود شنا میکردیم یهو از طرف مقابل رودخانه سیلی شفاف می اید
  من خود را از سیل میکشم بیرون ولی دوتا از رفیقام بدون اینکه چیزی برایشان اتفاق بی افتد شنا میکن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند برای شما به این معنا باشد که نشان دهنده ی موضوعی برای شما ست و این موضوع به این شکل دارای تعبیر خواهد بود که هردو دوست شما از یک جنس هستند و باید در حفظ ان ها بسیار دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. حسین

  باسلام ، بهمراه مادرم که الان درقید حیات نیست و همسرم که ازمن جدا شده مسیری رو طی میکردیم به جوی آب نسبتاً بزرگی رسیدیم من از جوی پریدم وهمسر وقتی میخواست از جوی بپرد داخل جوی که آب صاف و زلالی داشت افتاد ودر حال غرق شدن بود که من داخل جوی پریدم و اونو نجات دادم و کنار جوی نشستم و همسرم رو که سردش بود درآغوش گرفتم تا گرم شود ، ممنون میشم تعبیر بفرمایید باتشکر فراوان

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن این خواب در وهله ی اول می تواند اشاره ای به ناخوداگاه شما باشد که در ان شاید برای ایشان هنوز جایی و علاقه ای موجود است که به این صورت این خواب را دیده اید و از طرف دیگر هم بسیار خیر است و نشان از می تواند داشته باشد که ایشان فردی خیر هستند و پاک که بر اساس تعابیر به این شکل است.
   سربلند و پیروز باشید

 12. پروین

  سلام
  من خواب دیدم در یک جاده بسیار زیبا که دو طرفش با درخت هایی که گل محمدی داشتند، محصور شده بود با یک ماشین مدل بالا رو به جلو حرکت می کردم در جای جای جاده تخم مرغ های بزرگ و کوچک به چشم می خورد که بعضی از اونها به بزرگی یک صخره بودن و بعضی هم شکسته بودن، ناگهان جاده به یک دروازه رسید که مشرف به یک برکه پر از آب بود و عده ای داشتن شنا می کردن، بعد دیدم پیاده دارم کنار رودخانه ای پر آب و بسیار با صفا در حالیکه پاهایم با زمین تماس پیدا نمی کرد راه می رفتم و خیلی حس خوبی داشتم….

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بسیار خوابی خیر است و تمامی المان هایی که درخواب شما وجود دارد بر اساس تعابیر خواب خیر هستند و نباید از بابت ان نگران باشد که انشالله از اینده ای واقعی سخن می گوید.
   سربلندو پیروز باشید

 13. عباس

  سلام، خواب دیدم درکنار رودخانه ای آرام ایستاده بودم ، ناگهان آب رود زیاد شد واین ازدیاد به آرامی صورت گرفت ، به حدی زیاد شد که ازلبه ی رود سرازیر شد وبه طرف پایین جریان پیدا کرد ومن از ترس خویش روی آب قدم‌زنان فاصله میگرفتم .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که برای شما امده است که تعبیر خواب رودخانه معمولا خیر است و نشان از کراماتی دارد که صاحب خواب به آن ها دست پیدا خواهد کرد و از این رو در این خواب برای شما امده است که انچنان از بهر فضایل و کرامات ممکن است به واسطه ی عمل خود غنی شوید که از آن سرریز شودو این برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 14. ايمان

  سلام خواب ديدم رودخانه روشن آب زياد پل سفيد با خانواده اونجا بوديم كه چون در آب بود رفتم چون را كنار آب بردارم يك نفر وحشتناك مثل روح يا جن دستم را گرفت و ميخواست زير آب ببرد من تلاش ميكردم و از برادرم ميخواستم دستم را بگيرد كمك كند تعبيرش چيست ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این است که شما زندگی خوب و نرمالی را تجربه خواهید کرد که دشمنی از خانوادتان به شما حسادت می ورزد و نیت بد به زندگی شما دارد و خواهان نابودی شما است که باید مراقب اطراف خود باشید .
   سربلند و پیروز باشید .

نظر خود را بیان کنید