تعبیر خواب انار

دیدن انار در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن انار در خواب چیست؟

تعبیر خواب انار خوردن

انارها نشان دهنده روابط جنسی ، قدرت ، ثروت و جذابیت هستند.

علاوه بر این مشاهده آنها در خواب می تواند نشان دهنده زیبایی و ثروت باشد.

اما دیدن آنها در خواب همیشه هم خوب نیست. انار همان میوه ای بود که الهه پرسفون هنگام فریب خوردن در اعماق هادس خورد و این میوه همان چیزی است که او را برای نیمی از سال یعنی همان زمانی که دنیا در تاریکی زمستان فرو می رود در آنجا نگه می دارد.

اگر چه دیدن میوه انار در خواب می تواند نشانه خوبی باشد ، غالباً این میوه چیزی فراتر از درک یا تمایل بیش از حد شما را نشان می دهد و به همین دلیل می تواند نشانه ای از افراط یا بدگمانی باشد.


دیدن میوه انار در خواب ممکن است به صورت یکی از موارد زیر باشد:

 • درخت انار را وقتی که تازه شکوفه داده و یا میوه های ان تازه رشد کرده اند ببینید
 • دانه های انار را بخورید.
 • یک چای یا دم نوش از انار تهیه کنید.
 • توسط یک انار رنگی شوید
 • انار را به کسی داده یا ان را هدیه بگیرید.
 • یک انار را با کس دیگری سهیم شده و بخورید
 • شما در حال خوردن یک انار تازه باشید
 • یا یک درخت انار کاشته باشید.

تعبیرخواب انار خوردن

خوردن انار (دانه های ان) در خواب نشان دهنده جذابیت است.

این جذابیت می تواند یک جذابیت جنسی یا وارد شدن به یک رابطه عاشقانه ، و یا حتی کسب ثروت یا قدرت باشد.

خوردن دانه های انار نیز می تواند همین تعبیر را داشته باشد. تعبیر دیگر ان می تواند آغاز یا پایان چیزی در زندگی شما باشد.

اگر در خواب گرسنه هستید و تنها دانه های انار برای خوردن در دسترستان قرار دارند ، تعبیر ان می تواند به قدرت رسیدن در الباقی زندگی تان باشد.

این رویاها برابر با میل به زندگی یا داشتن یک زندگی شهوت امیز خواهند بود. گاهی اوقات این امر می تواند خوب باشد و به عنوان یک ویژگی مثبت در نظر گرفته شود. با این حال ، اغلب اوقات می تواند شما را از خود واقعیتان دور کند یا باعث شود که کنترل خود را از دست دهید.

خوردن یک عدد انار یک کار معمولی نیست ، زیرا معمولاً فقط دانه هایی که در درون ان هستند خورده می شوند.

وقتی پوست و گوشت انار را می جوید ، باید در دنیای بیداری خیلی مراقب خودتان باشید چرا که پوست انار گاهی اوقات نشان دهنده اتفاقی در دنیای خارجی است.

این اتفاق می تواند به خانه یا ثروت مادی شما در جهان واقعی مربوط باشد. به دلیل ضخامت پوست این میوه تعبیر چنین خوابی می تواند نشان دهنده ان باشد که هم اکنون باید از خانه و پول خود محافظت کنید.


کاشت درخت انار در خواب نشانه ی مثبتی است که به شما نشان می دهد به زودی ثروت زیادی به دستتان خواهد رسید. چنین خوابی به شما نشان می دهد که در حال تصمیم گیری های مالی مثبتی هستید که به نتایج بسیار خوبی ختم خواهند شد.

تعبیر دیگر چنین خوابی می تواند این باشد که احتمالاً حالا زمان مناسبی برای سرمایه گذاری در کار یا بر روی خانه است. بنابراین شما باید همین الان منابع خود را سبک و سنگین کنید و برای آینده آماده شوید.

چیدن انار رسیده یا پخت غذا با انار نیز معانی مشابهی دارند.

☺ تعبیر خواب «انار» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «انار» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


34 دیدگاه

 1. تمنی

  من خواب دیدم که یه باغ خیییییلی خیییلی بزرگ انار که کنار خیابون هست ومال دامادمونه من بیش از حد انار خوردم و خیلی از انار های دیگه کاملا باز شده بودن و سریع دون میکردم و میخوردم تو خواب مزه انار تقریبا شیرین بودن و من ملس دوست داشتم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب انار امده است که می تواند نشانی بر خیر باشد و شروع چیزی خوب را در زندگی شما نوید دهد و از این رو بدانید که خوابی به احتمال زیاد خیر دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. الی

  با سلام. خسته نباشید. امروز سوم ذی الحجه هست حدود ده دقیقه قبل خواب دیدم یه درخت انار داریم که حدود چهار پنج تا شکوفه کرده و توی خواب با حسی خوب به دخترم نشون میدادم. چون درخت کوچک بود و شکوفه داشت برام جالب و دلنشین بود

  حدود یک ساعت قبلشم خواب دیدم داداشم یه شکلات رنگی بزرگ بهم داده ولی نخوردمش. تو دستم بود

  لطفا اگر خوابم رو تعبیر کردید بهم بگید که چقد طول میکشه تا برام اتفاق بیفته

  ازتون خیلی متشکرم. ممنونم. خدانگهدارتون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند برای شما خیر باشد و نشان از ان دارد که در اینده نه چندان دور ممکن است خیری به شما رسد که منشا ان برای شما مشخص نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 3. سیما

  من خواب دیدم یه انار از داداشم گرفتم نصفش خوردم دانه هایش قرمز و بسیار شیرین بود، نصف دیگه اش پیش دادشم ماند

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تبعیر این خواب به خیر امده است و اشاره شده است که می تواند نشان از به قدرت رسیدن در اینده باشد که ممکن است به واسطه ی برادرتان هم باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 4. ناشناس

  سلام،من خواب دیدم با خاله دخترداییم به یه باغ رفتیم که انار های بسیار بزرگی در اون باغ هستن اما از درخت کنده شدن ولی خیلی بزرگن و اندازشون مثل انسانها و خیلی هم دانه های درشت و قرمزی دارند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب دیدن باغ انار بسیار به خیر امده است و ممکن است به این معنا باشد که در اینده برای شما از نظر روابطتان خیری به شما رسد.
   سربلند و پیرو زباشید

 5. فقیه

  سلام
  درخواب دیدم در باغی هستم انار را دون میکردم خیلی هم اب دار بود. ناگهان ظرف را در دست زنی دیدم که فامیل ولی نامحرم است دیدم که در انجا نشسته بود. ظرف پر از اب انار را در دست گرفته بود هم من و هم او از این اب انار میل میکردیم. و باهم صحبت میکردیم.. ناگفته نماند با این زن فامیل تقریبا قهر هستم گفتم تقریبا قهر…

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شما ممکن است اوللا که از ناخوداگاه شما امده باشد و از طرف دیگر هم ممکن است به این معنا باشد که در اینده خیری به واسطه ی ایشان به شما رسد که از این رو باید سعی در بهتر کردن روابطتان کنید.
   سربلندو پیروز باشید

 6. زهرا سلیمی

  سلام من ساعت ۱ ظهر خواب دیدم خونه ی مادرم هستم خونشان دوطبقس طبقه بالا بودم دوتا درخت انارکاشته بودیم ک خیلی کوچیک بودن دوتا انار ک تو چند دقیقه بزرگ شدن رو چیدم و همون جوری گذاشتم رو لبانت آب شو کشیدم تو دهنم …. خواستم بدونم تعبیرش چیه چون من بچه ندارم دوتا سقط کردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب بایدبدانید که ممکن است به این معنا باشد که در روابط شما تغییری ایجاد شود که به واسطه ی آن به شما خیر رسد و از این رو می تواند خوابی خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. تاج

  سلام
  من خواب دیدم پوست انارو میکنم و انار اآب دار بود به نظرم و تا اونجایی که یادمه نخوردمش دونه هاشم نه کاملا سفید بود نه قرمز

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشانه ای از تمایلات درونی جنسی شما باشد و نشانی از چیزی باشد که در نزدیکی شماست و شما نباید به آن نظر داشته باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. حسین

  سلام خواب دیدم باجمعی انارشیرین میخوردیم که قرمزنبودازاین انارهای سفیدبودکه معمولاشیرین هستندباتشکرازشما

  • یاسین صداقت

   با سلام
   ممکن است نشان از ان باشد که به رابطه ای عاشقانه وارد خواهید شد که برای شما خیر است ولی نباید بسیار به ظواهر دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. طاهره

  سلام خواب دیدم همراه همسرم و دو تا پسرام رفتیم تو ی خونه که مال خودمون بود ولی جدید بود تو یکی از اتاقاش که اصلا شبیه اتاق هم نبود درختایی داشت که اصلا شبیه درخت انار نبود ولی انار داشت حتی اناراشم اصلا شبیه انارای دنیایی نبود به بزرگی ی توپ فوتبال بود و به سبکی ی تیکه ابر پوسته نداشت ولی دونه های انار در ردیف هم چیده شده بودند دو تاشو برای پسرام چیدم و یکی از بهتریناشم برای خودم و همسرم حتی پسرم خواست از انار ما بخوره نزاشتم و قصد داشتم با همسرم بخورم صداش کردم که بیاد با هم انار بخوریم ولی یادم نیست خوردیم یا نه . تعبیرش چی میشه ؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن این خواب برای شما و ایشان ممکن است خیر باشد و به این معنا باشد که شما و ایشان در اینده تغییری را در زندگیتان تجربه خواهید کرد که بسیار برایتان خیر است و از جانب آن نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 10. پیمان

  باسلام خواب دیدم دنبال کسی میدوم که به باغ اناررسیدم واوبه من اناردادخوردم واباغ دیگری رانشانم داد گفت فردامیریم انجامیخوریم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   ممکن است به این معناا باشد که شما در مسیری برای انجام کاری رابطه ای جنسی و عاشقانه با کسی برقرار خواهید کرد که سبب رضایت خاطر شما می شود و از این رو این خواب برای شما خیر است.
   سربلندو پیروز باشید

 11. مریم

  سلام .من خواب دیدم توی یه باغ اناری که خییییلی بزرگ بود و درخت های انار همه پر ثمر و همه انارا پوست اطرافش که سفت هست رو نداشتن و من خییییلی زیاد از انارا می‌خوردم مادرم تو خواب می‌گفت بسه دیگه نخور بیا بریم ولی من همچنان تا جایی که فرصت داشتم می‌خوردم انارا خیلی هم شیرین بودند باغ هم معلوم نبود مال کی بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشانه از زیاده روی شما در رابطه ی عاطفیتان با شخصی باشد که باید بسیار آگاه باشید.
   سربلندو پیروز باشید

 12. ناشناس

  من خواب دیدم که به عشق دخترم دونه های انار دادم و خورد تعبیرش چی میشهه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و در تعابیر امده است که خوردن و دادن انار درفصل آن برای بینننده خیر است و نباید از بابت ان نگران باشید.
   سربنلد و پیروز باشید

 13. N.A

  سلام،خواب دیدم باغ انار داریم و داریم انار میچینیم ولی اینا انگار بود ولی من تو خواب نمیدیدم.گوشه اتاق دیدم ی گونی پر از انار بود.از مامانم پرسیدم گفت خوب نیس و میخان بندازن دور.منم رفتم سر گونی گفتم حیفن.انار خیلی بزرگ‌فقط ترک داشت که برس داشتم.یکیشون ی کم کنارش خراب بو جداس کردم و دونه هاش خوردم گفتم ببین مامان حیف .دونه های انار شیرین بود و صورتی و درست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و به این معنا می تواند باشد که شما از چیزی که دیگران آن را رها خواهند کرد جذابیت و خیر کسب می کنید و اصلا این خواب نمی تواند برای شما نگران کننده باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 14. سکینه شایسته

  با سلام من خواب دیدم که خواهرم در حال خوردن انار قرمز هست ، انار هم به چند تیکه کوچیک تقسیم شده بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای ایشان خوب است و همانگونه که در متن بالا هم خوانده اید اشاره ای به آن دارد که برای ایشان شیرینی در راه است.
   سربلند وپیروز باشید

 15. زهره

  سلام من خواب دیدم که از باغ همسایمون که سید هست یه دونه انار دونه قرمز چیدم و خوردم.انارش اندازه ی یه توپ فوتبال بزرگ بود و ترک داشت و وقتی چیدمش نصف شد و نصفش روی درخت موند منم همون نصفه ای ک توی دستم موند رو خوردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب برای شما امده است که خیر است اما باید بدانید که به این معنا هم می تواند باشد که الان زمان مناسبی برای چیزی است که خودتان انتظارش را می کشیده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 16. Asna

  باسلامـ
  خواب دیدم که با مامانم تو یه باغ انار که از اشناها بود هستیم اونجا همه انارا ترش بود به مامانم گفتم که بیا انار بچینیم بخوریم گفت که نه اینا ترشن من یه درخت انار دیدم که فقط یه دونه داشت اونو چیدم خیلی شیرین بود نصفش دادم به مامانم باقیشم خوردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب برای شما می توان گفت که می تواند به این معنا باشدکه شما در اینده با موقعیتی روبرو خواهید شد که در آن برای شما انتخابی شکل می گیرد که ممکن است دیگران شما را از آن منع کنند اما سعادت شما در گروی آن باشد و از این رو سعی بر آن کنید که با در نظر گرفتن احتیاط به دیگران این موضوع را اثبات کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. ویدا

  من ساعت ۱۲ ظهر در این حدود خواب دیدم بیدار شدم دوباره خوابیدم که این خواب رو دیدم یک خواب هم قبل این خواب دیدم با یکی از دوستان خانوادگی رفتم یه جای که که آب انار بود و خواستن نزدیک ۱۰۰ کیلو بخرند بد من چند دونه انار خوردم نمیدونم خودم بودم یا مادرم مزش رو نمیدونم که شیرین بود یا ترش

  • یاسین صداقت

   با سلام
   معبران در تعبیر این خواب گفته اند که خیر است و بدانید که این برای شما هم صادق است و به این معنا میتواند باشد که شما به واسطه ی نزدیکی به شخصی که جز اطرافیانتان هست به قدرت و مالی دست خواهید یافت و باید به حدود خود راضی باشید.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید