تعبیر خواب شراب

دیدن شراب در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن شراب در خواب چیست؟

دیدن شراب در خواب

اگر در خواب ببینید که شراب می نوشید دو حالت دارد. چنانچه شراب را به نیت یک ماده سکر آور می خورید ارتکاب گناه و تحصیل مال حرام است.


تعبیر خواب شراب قرمز

اگر به قصد تبرید و فرح و انبساط می نوشید اقدام خیر و تحصیل مال حلال است و نعمت و فراوانی.

مجلسی رحمه الله علیه شراب را مال حرام دانسته و مولف نفایس الفنون حکم کلی داده و همه شربت ها را مال و علم دانسته است البته اگر شیرین باشند چون شربت های ترش و دارای طعم های دیگر تعابیری دیگر می یابند.

ابن سیرین نیز نوشته شراب هایی که به طعم تلخ و ترش و به بوی ناخوش باشند غم و اندوه می آورند و نیکو نیستند، به طور کلی نوشیدن شراب در خواب هم نمی تواند مفید باشد.

تعبیر خواب شراب

اعتیاد به الکل در خواب شما ممکن است به نگرانی‌ هایی که شما درباره عادات نوشیدن خود و یا دیگران دارید، نسبت داده شود. همچنین می توان گفت که در زندگی شما چیزی وجود دارد که شما احساس می‌کنید از کنترل تان خارج شده است.

تعبیرگری می‌گوید: اگر ببینی شراب می‌فروشی، یـعـنـی چیزی حرام خواهی فروخت.

اگر ببینی شراب را صاف و تصفیه می‌کنی، یـعـنـی به خدمت «پادشاه» مشغول می‌شوی.


دیدن شراب برای فرهنگ غربی

دیدن شراب در خواب ما اغلب با همراهی و تعارف دیگران همراه است. دیدن شراب در خواب به عنوان یک نماد، می تواند به معنای داشتن رابطه دوستی خوبی باشد، و یا در مقابل می تواند نشان دهنده احساس تنهایی و یا عدم اطمینان به دوستی های فعلی شما باشد.

علاوه بر این، دیدن شراب در خواب می تواند یک بازی ناخودآگاه روی کلمه “whine” به معنی شکایت کردن باشد. آیا چیزی وجود دارد که اخیراً درباره آن شکایت کرده اید اما نتیجه ای را مشاهده نکرده اید؟ آیا احساس می کنید شخص دیگری در زندگی شما نسبت به اوضاع شکایت دارد؟


خوردن شراب

جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی شراب را با آب مخلوط کرده‌ای و می‌خوری، یـعـنـی ربا و نزول می‌خوری، ‌‌‌‌‌ بعضی از تعبیرگران نیز گفته‌اند: مال حرام به دست می‌آوری ولی برخی دیگر می‌گویند: که مال حلال به دست خواهی آورد.


فروش شراب

امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیر شراب فروش، انسانی است که دائماًً به دنبال دعوا و درگیری و فتنه می‌باشد.

امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای شراب عبارتند از: 1- مال حرام مصرف خواهی کرد 2- ازدواج 3- نعمت.


تعبیر خواب شراب ابن سیرین

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی در خانۀ خودت شراب‌های فراوانی داری، یعنی به اندازه آن از شخصی زمیندار و صاحب و ملک و املاک به تو سود و منفعت می‌رسد.

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی در بین شراب غرق شده‌ای، یعنی گرفتار فتنه می‌شوی، ‌‌‌‌‌ تعبیرگری گفته است: در اثر خصومت و دشمنی به هلاکت می‌رسی.

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی شراب می‌خوری، یعنی به اندازه آن مال حرام به دست می‌آوری.


تعبیر دیدن شراب ابراهیم کرمانی

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی پیاله شراب در دست داری، ولی شخصی که اصطلاحاً “هم‌شراب” تو می‌باشد آن را از دست تو گرفت، یعنی به خاطر معاش و تامین مایحتاج زندگانی بحث و جدل و بگومگو خواهی کرد.

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی در جویباری از شراب شنا می‌کنی، یعنی دچار بلا و گرفتاری دنیا می‌شوی (دفع بلا و گرفتاری).

☺ تعبیر خواب «شراب» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «شراب» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


51 دیدگاه

 1. hossein

  سلام من خواب دیدم شراب میخورم و زیاد هم میخورم.شیرین بود و اصلا مست نمیشدم مثل نوشیدنی گازدار انگور بود اما تو ظرف شراب بود و هرکی تو خوابم بود این نوشیدنیو به عنوان شراب میدونست.تعبیر اینکه کلی شراب شیرین بخوری بدون اینکه مست بشی چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این که در خواب شما به سمت مستی نرفته اید را می توان به خیر دانست و نشانی از ان باشد که برای شما هم به همین صورت است و به خیری رسید و از بابت این خواب نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. علی

  سلام
  من خواب دیدم که روی میز نشسته ایم و دونفر جلوی من نشسته اند و دونفری که جلوی من بودند داشتن شراب قرمز می‌خوردند ولی من فقط آن شراب را بود کردم و مست شدم تعبیرش چیست؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند نشان از ان باشد که باید در روابط خود بسیار دقیق باشید و بدانید که با چه کسانی در ارتباط هستید که خدای ناکرده سبب مشکلی در حلال و حرام زندگی شما ایجاد نشود.
   سربلند و پیروز باشید

 3. حسینعلی

  باسلام من خواب دیدم با چندین نفر در باغهای انگور هستم و استاد پیری از بین صخره ها درب خمره ای که پلمپ بود رو باز کرد و با ملاقه چوبی به هرکس و بمن یه جام شراب قرمز که خیلی زلال بود داد و گفت اینجا باغهای شیرازه و اینم نابترین شراب شیرازه که منم کمی مزمزه کردم. ممنون میشم تعبیرش رو برام بگین

  • تعبیر خواب

   با سلام
   اگر در خواب خود به قصد سکران خورده اید که می تواند نشانی از ارتکاب به گناه باشد که برای شما خیر نیست و اگر نه می تواند نشانی از خیری باشد که برای شما در اینده نهفته است.
   سربلند و پیروز باشید

 4. حسن

  سلام خواب دیدم ازبشکه شراب فورانی ازقالب یخ بیرون میاد یخهای بزرگ

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است تذکری به شما باشد که در اینده باید از چیزی که وسوسه ای در شما ایجاد کند دوری کنید که پس از خدای ناکرده به سردی در زندگیتان منجر نشود.
   سربلند و پیروز باشید

 5. سینا

  با سلام
  خواب دیدم در مکان و فرد غریبه ای بود، به من یک لیوان مسکرات(عرق بود یا شراب) به من داد، تا لیوان بهم زدیم سلامتی گفتیم از خواب پریدم و صدای اذان صبح می آمد که بلند شدم برای خواندن نماز، تعبیر چه می تواند باشد؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است این خواب برای شما به این معنا باشد که در اینده خدای ناکرده باید بسیار به نسبت مشکلی که ممکن است برای شما پیش بیاید اگاه باشید که خدای ناکرده در راه غلطی نروید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. سلام …من خواب دیدم که با یک فرد ک نمیدانم که بود شراب قرمز خوردم که مزه ترش و کمی تلخ داشت چند شب است که این خواب را میبینم تعبیرش چیست؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب امده است که اگر به قصد سکران بوده است نشان از ارتکاب گناه است و اگر نه می تواندنشانی از خیر باشد و در هر دو صورت فردی د ان تاثیر دارد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. امیرحسین

  سلام من خواب دیدم در یک زمینی هستیم دورمون هم دیوار و تپه هست بعدش با پسر دایی ام بودم به من گفت شراب بریز بخوریم یک قوطی خانواده پر از شراب قرمز بود من ریختم وخوردیم شرابش اول هم سرد بود و هم شیرین بعدش گفت هم بزن منم هم زدم شراب هم گرم شد و هم گاز دار و هم کف کرد بعد از جلویمان یک دختری تقریبا لخت آمد. ولی من شراب را قائم کردم و نذاشتم او بخورد تعبیرش چیست؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب برای شما بیشتر نشانه ای از بروز غرایض درونی شماست و دارای تعبیر ان چنانی نیست و از این نگرانی از بابت تعبیر ان نداشته باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. پور

  سلام من خواب دیدم یه جایی مثل رستوران بود نشسته بودم بعد یه ظرف بزرگ مثل تشت جلوم بود پر از شراب قرمز رنگ که یه خانومی یک جام رو از اون شراب پر کرد و داد بهم و خوردم که طعمش فک کنم شیرین بود و خوشمزه بعدش یک قوطی آب جو خوردم توی خوابم مست نشدم و فک کنم نیت و فکر بدی هم نداشتم از خوردنش تعبیرش خوبه یا بد؟میشه جوابشو به ایمیلم ارسال کنید؟ممنون میشم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   اگر در خواب خود از خوردن ماده ای سکران اور مطلع بوده اید که تعبیری خیر ندارد و می تواند نشانی از ارتکاب گناه باشد و در غیر این صورت می تواند نشانه ای از فراخ در زندگی شما باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 9. ابراهیم

  با سلام .من خواب دیدم سر سفره ای هستم و شخصی داره برام ی نوشیدنی از یک ظرف قدیمی فلزی میریزه، گفتمش چیه؟ گفت شرابه و گفتم چرا اینقدر پررنگه ؟گفت خیلی قدیمیه و من خوردم و چون شراب تا حالا نخوردم تو خواب گفتم بخورم ببینم چطوره و چی میشه …ممنون میشم تعبیر کنید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است نشان از کاری باشد که د راینده ان را امتحان کنید که خیر و شر ان را باید تشخیص دهید و در خواب شما مشخص نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 10. علی سلامت

  سلام من در خواب دیدم که در یک جای تاریک هستم و یه کسی که احتمال میدادم پدرم باشد در کنار من بود من یک بطری دیدم و آن را برداشتم در لیوان کمی از آنرا ریختم و خوردم
  آن شراب مزه‌ی شیرین داشت ولی گلو را می‌سوزاند

  من بعد بطری را برداشتم و سر کشیدم ولی آن فرد که به احتمال پدرم بود میگفت این شراب مرغوب نیست نخور

  • تعبیر خواب

   با سلام
   اگر در خواب دانسته اید که این کار را به قصد مستی کرده اید پس ارتکاب به گناه می تواند تعبیر خواب شما باشد و اگر نه می تواند نشان از مرفه شدن باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 11. محمدحسین

  خواب دیدم یه جایی بودم یادم نیست که نباید شراب با خودم میبردم تو کیفم ۱ لیتر شراب قرمز بود یه نفر دید ، میکفذیاید بدی میخاست ببره مث مامور این چیزا بود، منم گفتم نمیدم همش دنبال این بودم که قایمش بکنم به دست این نرسه، داد می‌زدیم سر همدیگه، هنوز نداده بودم بهش در حال بحث بودیم ک بیدار شدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که اگر در زندگی روزمره استفاده دارید که تعبیری ندارد اما در غیز این صورت ممکن است به این معنا باشد که شما رازی دارید که نمی خواهید برملا شود و ممکن است در استانه ی اشکار شدن قرار گیرد.
   سربلند و پیروز باشید

 12. Mahnaz

  سلام خسته نباشید.خواب دیدم خونه مادربزرگم هستیم و اونجا شراب اوردن درحالی ک کله خاتواده من مذهبین وتاحالا شراب ندیدن.من دلم میخواست بخورم اما از ترس مادرم برای گرفتن جلو نرفتم اما مادربزرگم یواشکی دور از چشم مادرم دو جام شراب اورد برام یکی شراب قرمز یکی سفید.اول شراب قرمزو خوردم اصلا بنظرم بد نیومد و دلم میخاست دومی هم بخورم امامادربزرگم گفت اونو شکم خالی نمیتونی بخوری باید همراه یک کیک بخوری.دیگه بعدش مهمون اومد و نشد اونو بخورم اما تمام فکرم پیش اون یک جامه درون یخچال بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در این خواب همانگونه که در متن بالا نیز خوانده اید خوردن شراب خیر است و نشان از ان دارد که ممکن است به واسطه ی مادربزرگتان خیری بسیار نیکو و به شما برسد که باید از ان استقبال کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. فاطمه

  سلام،من تابحال حتی شراب رو از نزدیک ندیدم،ولی در خواب به همراه دختری کوچک تر از خودم ک تو خواب فکر میکردم خواهرم هست،در صورتی ک خواهر کوچکتر ندارم،شراب قرمز دستمون بود،و من خوردمش و هیچ طعم بدی هم برام نداشت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شراب امده است که این خواب برای بیننده ی ان اگر مزه در دهانش خوب باشد نشان از کامروایی است و خیر و برای شما هم در این خواب بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 14. مهدیار

  باسلام در خواب دیدم در مجلسی مشغول خوردن مشروب بودم در صورتی که سالهای زیادی هست که مشروب نخوردم و فکرش هم در سرم نیست درصورت امکان تعبیر ان اگه ممکن هست بیان کنید تشکر.مهدیار

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که در بالا امده است در این خواب اگر به قصد سکران خورده اید گرفتاری به کاری حرام است و اگر نه حل مشکلی برای شماست.
   احتمال ان هم وجود دارد که این موضوع در ناخوداگاه شما باشد و به ان اشاره شده باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 15. آمنه

  سلام من خواب دیدم در جاده ای میرم که این مکان در واقعیت هست برای سخصی هست که نزدیک ۴۰ سال در دست خانواده همسرمه مدتی در ان مزرعه زندگی کردم الان در اجاره برادر همسرم هست خواب دیدم در مزرعه خوابیدم شب از خواب بیدار شدم برف زیادی میاد بیرون رفتم قسمت خانه کارگری دیدم خانم یکی از انها از ذرت شراب درست کرده ودخترش شراب رو می فروشه من ناراحت شدم برادر همسرم گفت مگه چیه و شراب ریت و نوشید مادر همرم هم ناراضی بود از رفتار پسرش و من ومادر شوهرم رفتیم بیرون و جایی که ذرت ها رو پنهان کرده بود رو پیدا کردیم و مادرش بسیار ناراحت شد وبا پسرش دعوا کرد در واقیت مزرعه ذرت هست وتنها کسی هست که اهل این کارها در خانواده هست لطفا تعبیر کنین این خواب رو ممنون

  • آمنه

   آقای صداقت تعبیر خواب من چی شد پس کی تعبیر میکنین؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلاسم
   در تعبیر خواب شراب خوردن و شراب فروختن دو حالت تقریبا یکسان وجود دارد که ممکن است به معنای ارتکاب ایشان به عملی حرام باشد.اما در تعبیر خواب ذرت امده است که نشان از تلاش و زحمت بسیار زیاد است اما در این خواب ممکن است چون خواب در فضای ان مزرعه ی مشخص رخ داده است به این شکل دیده اید و تعبیر این خواب فقط یک وجه دارد که همان اول هم عرض کردم و هرکسی که در خواب با ایشان مخالف بوده است در واقعیت هم به این شکل خواهد بود.
   سربلند و پیروز باشید

   • آمنه

    ممنون

 16. Ammir_SayroN

  سلام من خواب دیدم که برنامه داریم با دوستام بریم‌ حرم پیاده چون زیاد میریم منتها دیشب یه دبه بزرگ شراب هم بود که من و یکی دیگ ازون میخوردیم خیلی هم خوش طعم‌ بود و به بقیه نمیدادیم تعبیرش خوبه یا بد؟ متشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب بسیار خیر است و به این معناست که در مسیری که قدم گذاشته اید ادامه دهید که انشالله خیری نیکو در انتظار شماست.
   سربلند و پیروز باشید

 17. ملیحه

  سلام آقای صداقت روز بخیر
  دوستم که خانمی است خواب دیده خانه پدر من مجلس بزم است اما من کنج اتاقی نشسته ام شراب سفید می خورم ودیوان حافظ کنارم است واو از مهمان های ما پذیرایی میکند.
  چه تعبیری دارد? ممنونم

  • یاسین صداقت

   باسلام
   مولف نفايس الفنون حکم کلي داده و همه شربت ها را مال و علم دانسته است البته اگر شيرين باشند پس بر اساس این تعبیر میتوان گفت که احتمالا تعبیر این خواب به این شکل باشد که در خواب مهمانی دادن هب این تعبیر است که شما مالی به دست خواهید اورد و بدانید که در این خواب به این تعبیر میتواند باشد که اگر پدر شما متومل است شما مسیری برای خود خواهید ساخت که خودتان هب مال و دانش برسید و اگر نیست هم به مالی خواهد رسید که شما از ان نمی خواهید و سعی بر تلاش خود برای رسیدن به رزق دارید.
   سربلند و پیروز باشید

 18. زهرا

  سلام .من خواب دیدم چند نفر که آشنا هستند شراب میخوردن در عین حال منم جام شراب را پر کردم و یک نفس خوردم معنیش چی میشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که قبلا هم عرض کرده ام در تعبیر شراب حالت شما در خواب مهم است که اگر مزه ی ان برای شما شیرین بوده است پس به واسطه ی ان جمع به فرح و خوشحالی خواهید رسید و اگر بدمزه و ترش بوده است هم به واسطه ی ان ها مال غیر حلالی به شما میرسد که مقدار ان د راینجا مطرح نیست.
   سربلند و پیروز باشید

   • محمد حسن

    منم دقیقا ھمین خواب رو دیدم دیشب.. خدا بخیر کنه انشاءاللہ

 19. محمد

  در جلسه اخر هیئت در مسجد به همه مشروب تعارف شد و همه خوردند و من هم با اینکه هیچگاه مشروب نخورده بودم از آن خوردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این تعبیر به این شکل از نظر برخی معبران نیکو است و برخی دیگر نه و کاملا به حالت شخص بیننده بستگی دارد.اگر مزه ی ان شیرین بوده است مال حلالی به واسطه ی موضوعی متناسب با مسجد به شما خواهد رسید و اگر ترش و بد مزه بوده است مال حرام یا کار غیر صحیحی است که ممکن است باز هم به واسطه ی شخصی متناسب با مسجد به شما برسد و باید اگاه باشید.
   صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

 20. هیشکی

  احتمالا به بهش میری

 21. Atena

  خواب دیدم دارم شراب قرمز میخورم

 22. فایزه

  با سلام
  خواب دیدم پسری بچه ای که نمی‌شناختم داشت دنبال خانوادش می‌گشت که در حین جست و جو با معشوقه برادرش رو به رو میشه و معشوقه برادرش به خانم بی بند و باری که در کنارش بود می‌گوید این پسر خیلی خشمگین و هر کاری بگی میکنه چون از اون چیزی خورده که در کیف شما بود.تو کیف اون زن شراب بود. از دهن پسر هم شراب می‌چکید بعد از خواب بیدار شدم من هیچکدام از کسایی که تو خواب دیدم رو نمی‌شناختم.

 23. فرشته

  با سلام
  خواب دیدم پسری بچه ای که نمی‌شناختم داشت دنبال خانوادش می‌گشت که در حین جست و جو با معشوقه برادرش رو به رو میشه و معشوقه برادرش به خانم بی بند و باری که در کنارش بود می‌گوید این پسر خیلی خشمگین و هر کاری بگی میکنه چون از اون چیزی خورده که در کیف شما بود.تو کیف اون زن شراب بود. از دهن پسر هم شرایط می‌چکید. من هیچکدام از کسایی که تو خواب دیدم نمی‌شناختم.

 24. مهدی

  سلام من خواب دیدم در یه مکان مذهبی روزه بودم وعده ایی زیادی داشتند شراب مینوشیدن و من درآن هنگام برای جستجو و رد شدن از کنارش برای یه لحظه به دماغم بوش رسید و احساس بدی کردم وفکر کردم که روزه ام باطل شد تو خواب ممنون میشم تعبیرش رو بفرمایید البته مجلس مذهبی همون اعتکاف بود

 25. مهدی

  سلام من خواب دیدم در یه مکان مذهبی روزه بودم وعده ایی زیادی داشتند شراب مینوشیدن و من درآن هنگام برای جستجو و رد شدن از کنارش برای یه لحظه به دماغم بوش رسید و احساس بدی کردم وفکر کردم که روزه ام باطل شد تو خواب

 26. رضا

  عده ی داشتن مشروب میخوردن که خواستن به زور به منم بدن که ممانعت کردم و داد زدم که مشروب نمیخورم
  لطفا تعبیرشو توضیح بدین

  • علی

   تعبیرش اینه که خواستند بهت تجاوز بکنند .

 27. میترا

  سلام من خواستم بدونم تعبیرخوابم چی میشه خوابم این بودکه ازچشمه ای توباغهای بهشتی که حسم بهم میگفت بهشتی هست خوردم اون چشمه رنگی مثل شراب داشت خیلی البالویی و خوش رنگ و خیلی خوش طعم چیزی که ازاب و هرچیزی خوش طعم تره خواستم بدونم تعبیرش چی میتونه باشه این چشمه هم وسط باغهای خیلی قشنگ بود

 28. نرگس

  سلام با توجه به اینکه انسان در عالم خواب توانایی اندیشیدن به کار های خود را ندارد و از آنچه که انجام می دهد آگاهی ندارد پس چه طور نوشیدن شراب می تواند منفی باشد؟
  اگر یک فرد غیر مسلمان هم همین خواب را ببیند باز هم همین تعبیر شامل خواب او می شود؟

نظر خود را بیان کنید