تعبیر خواب شراب

دیدن شراب در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن شراب در خواب چیست؟

شراب Wine

اگر در خواب ببینید که شراب می نوشید دو حالت دارد. چنانچه شراب را به نیت یک ماده سکر آور می خورید ارتکاب گناه و تحصیل مال حرام است.


تعبیر خواب شراب قرمز

اگر به قصد تبرید و فرح و انبساط می نوشید اقدام خیر و تحصیل مال حلال است و نعمت و فراوانی. مجلسی رحمه الله علیه شراب را مال حرام دانسته و مولف نفایس الفنون حکم کلی داده و همه شربت ها را مال و علم دانسته است البته اگر شیرین باشند چون شربت های ترش و دارای طعم های دیگر تعابیری دیگر می یابند.

ابن سیرین نیز نوشته شراب هایی که به طعم تلخ و ترش و به بوی ناخوش باشند غم و اندوه می آورند و نیکو نیستند، به طور کلی نوشیدن شراب در خواب هم نمی تواند مفید باشد.

تعبیر خواب شراب

اعتیاد به الکل در خواب شما ممکن است به نگرانی‌ هایی که شما درباره عادات نوشیدن خود و یا دیگران دارید، نسبت داده شود. همچنین می توان گفت که در زندگی شما چیزی وجود دارد که شما احساس می‌کنید از کنترل تان خارج شده است.

تعبیرگری می‌گوید: اگر ببینی شراب می‌فروشی، یـعـنـی چیزی حرام خواهی فروخت.

اگر ببینی شراب را صاف و تصفیه می‌کنی، یـعـنـی به خدمت «پادشاه» مشغول می‌شوی.


دیدن شراب برای فرهنگ غربی

دیدن شراب در خواب ما اغلب با همراهی و تعارف دیگران همراه است. دیدن شراب در خواب به عنوان یک نماد، می تواند به معنای داشتن رابطه دوستی خوبی باشد، و یا در مقابل می تواند نشان دهنده احساس تنهایی و یا عدم اطمینان به دوستی های فعلی شما باشد.

علاوه بر این، دیدن شراب در خواب می تواند یک بازی ناخودآگاه روی کلمه “whine” به معنی شکایت کردن باشد. آیا چیزی وجود دارد که اخیراً درباره آن شکایت کرده اید اما نتیجه ای را مشاهده نکرده اید؟ آیا احساس می کنید شخص دیگری در زندگی شما نسبت به اوضاع شکایت دارد؟


خوردن شراب

جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی شراب را با آب مخلوط کرده‌ای و می‌خوری، یـعـنـی ربا و نزول می‌خوری، ‌‌‌‌‌ بعضی از تعبیرگران نیز گفته‌اند: مال حرام به دست می‌آوری ولی برخی دیگر می‌گویند: که مال حلال به دست خواهی آورد (تعبیرهای مختلف).


فروش شراب

امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیر شراب فروش، انسانی است که دائماًً به دنبال دعوا و درگیری و فتنه می‌باشد.

امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای شراب عبارتند از: 1– مال حرام مصرف خواهی کرد 2– ازدواج 3– نعمت.


تعبیر خواب شراب ابن سیرین

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی در خانۀ خودت شراب‌های فراوانی داری، یـعـنـی به اندازه آن از شخصی زمیندار و صاحب و ملک و املاک به تو سود و منفعت می‌رسد.

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی در بین شراب غرق شده‌ای، یـعـنـی گرفتار فتنه می‌شوی، ‌‌‌‌‌ تعبیرگری گفته است: در اثر خصومت و دشمنی به هلاکت می‌رسی.

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی شراب می‌خوری، یـعـنـی به اندازه آن مال حرام به دست می‌آوری.


تعبیر دیدن شراب ابراهیم کرمانی

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی پیاله شراب در دست داری، ولی شخصی که اصطلاحاً “هم‌شراب” تو می‌باشد آن را از دست تو گرفت، یـعـنـی به خاطر معاش و تامین مایحتاج زندگانی بحث و جدل و بگومگو خواهی کرد.

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی در جویباری از شراب شنا می‌کنی، یـعـنـی دچار بلا و گرفتاری دنیا می‌شوی (دفع بلا و گرفتاری).

تعبیر خواب «شراب» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «شراب» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

29 دیدگاه

 1. Mahnaz در 1399/04/10در7:31 ق.ظ

  سلام خسته نباشید.خواب دیدم خونه مادربزرگم هستیم و اونجا شراب اوردن درحالی ک کله خاتواده من مذهبین وتاحالا شراب ندیدن.من دلم میخواست بخورم اما از ترس مادرم برای گرفتن جلو نرفتم اما مادربزرگم یواشکی دور از چشم مادرم دو جام شراب اورد برام یکی شراب قرمز یکی سفید.اول شراب قرمزو خوردم اصلا بنظرم بد نیومد و دلم میخاست دومی هم بخورم امامادربزرگم گفت اونو شکم خالی نمیتونی بخوری باید همراه یک کیک بخوری.دیگه بعدش مهمون اومد و نشد اونو بخورم اما تمام فکرم پیش اون یک جامه درون یخچال بود

  • یاسین صداقت در 1399/04/21در8:07 ب.ظ

   با سلام
   در این خواب همانگونه که در متن بالا نیز خوانده اید خوردن شراب خیر است و نشان از ان دارد که ممکن است به واسطه ی مادربزرگتان خیری بسیار نیکو و به شما برسد که باید از ان استقبال کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. فاطمه در 1399/03/22در5:40 ب.ظ

  سلام،من تابحال حتی شراب رو از نزدیک ندیدم،ولی در خواب به همراه دختری کوچک تر از خودم ک تو خواب فکر میکردم خواهرم هست،در صورتی ک خواهر کوچکتر ندارم،شراب قرمز دستمون بود،و من خوردمش و هیچ طعم بدی هم برام نداشت

  • یاسین صداقت در 1399/03/24در8:21 ق.ظ

   با سلام
   در تعبیر خواب شراب امده است که این خواب برای بیننده ی ان اگر مزه در دهانش خوب باشد نشان از کامروایی است و خیر و برای شما هم در این خواب بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 3. مهدیار در 1399/03/14در12:39 ب.ظ

  باسلام در خواب دیدم در مجلسی مشغول خوردن مشروب بودم در صورتی که سالهای زیادی هست که مشروب نخوردم و فکرش هم در سرم نیست درصورت امکان تعبیر ان اگه ممکن هست بیان کنید تشکر.مهدیار

  • یاسین صداقت در 1399/03/18در11:07 ق.ظ

   با سلام
   همانگونه که در بالا امده است در این خواب اگر به قصد سکران خورده اید گرفتاری به کاری حرام است و اگر نه حل مشکلی برای شماست.
   احتمال ان هم وجود دارد که این موضوع در ناخوداگاه شما باشد و به ان اشاره شده باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 4. آمنه در 1399/02/05در8:38 ق.ظ

  سلام من خواب دیدم در جاده ای میرم که این مکان در واقعیت هست برای سخصی هست که نزدیک ۴۰ سال در دست خانواده همسرمه مدتی در ان مزرعه زندگی کردم الان در اجاره برادر همسرم هست خواب دیدم در مزرعه خوابیدم شب از خواب بیدار شدم برف زیادی میاد بیرون رفتم قسمت خانه کارگری دیدم خانم یکی از انها از ذرت شراب درست کرده ودخترش شراب رو می فروشه من ناراحت شدم برادر همسرم گفت مگه چیه و شراب ریت و نوشید مادر همرم هم ناراضی بود از رفتار پسرش و من ومادر شوهرم رفتیم بیرون و جایی که ذرت ها رو پنهان کرده بود رو پیدا کردیم و مادرش بسیار ناراحت شد وبا پسرش دعوا کرد در واقیت مزرعه ذرت هست وتنها کسی هست که اهل این کارها در خانواده هست لطفا تعبیر کنین این خواب رو ممنون

  • آمنه در 1399/02/06در11:39 ب.ظ

   آقای صداقت تعبیر خواب من چی شد پس کی تعبیر میکنین؟؟

  • یاسین صداقت در 1399/02/08در10:23 ق.ظ

   با سلاسم
   در تعبیر خواب شراب خوردن و شراب فروختن دو حالت تقریبا یکسان وجود دارد که ممکن است به معنای ارتکاب ایشان به عملی حرام باشد.اما در تعبیر خواب ذرت امده است که نشان از تلاش و زحمت بسیار زیاد است اما در این خواب ممکن است چون خواب در فضای ان مزرعه ی مشخص رخ داده است به این شکل دیده اید و تعبیر این خواب فقط یک وجه دارد که همان اول هم عرض کردم و هرکسی که در خواب با ایشان مخالف بوده است در واقعیت هم به این شکل خواهد بود.
   سربلند و پیروز باشید

   • آمنه در 1399/02/08در7:37 ب.ظ

    ممنون

 5. Ammir_SayroN در 1399/01/20در11:17 ق.ظ

  سلام من خواب دیدم که برنامه داریم با دوستام بریم‌ حرم پیاده چون زیاد میریم منتها دیشب یه دبه بزرگ شراب هم بود که من و یکی دیگ ازون میخوردیم خیلی هم خوش طعم‌ بود و به بقیه نمیدادیم تعبیرش خوبه یا بد؟ متشکر

  • یاسین صداقت در 1399/01/23در8:13 ق.ظ

   با سلام
   تعبیر این خواب بسیار خیر است و به این معناست که در مسیری که قدم گذاشته اید ادامه دهید که انشالله خیری نیکو در انتظار شماست.
   سربلند و پیروز باشید

 6. ملیحه در 1399/01/20در11:08 ق.ظ

  سلام آقای صداقت روز بخیر
  دوستم که خانمی است خواب دیده خانه پدر من مجلس بزم است اما من کنج اتاقی نشسته ام شراب سفید می خورم ودیوان حافظ کنارم است واو از مهمان های ما پذیرایی میکند.
  چه تعبیری دارد? ممنونم

  • یاسین صداقت در 1399/01/23در8:48 ق.ظ

   باسلام
   مولف نفايس الفنون حکم کلي داده و همه شربت ها را مال و علم دانسته است البته اگر شيرين باشند پس بر اساس این تعبیر میتوان گفت که احتمالا تعبیر این خواب به این شکل باشد که در خواب مهمانی دادن هب این تعبیر است که شما مالی به دست خواهید اورد و بدانید که در این خواب به این تعبیر میتواند باشد که اگر پدر شما متومل است شما مسیری برای خود خواهید ساخت که خودتان هب مال و دانش برسید و اگر نیست هم به مالی خواهد رسید که شما از ان نمی خواهید و سعی بر تلاش خود برای رسیدن به رزق دارید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. زهرا در 1399/01/17در12:30 ب.ظ

  سلام .من خواب دیدم چند نفر که آشنا هستند شراب میخوردن در عین حال منم جام شراب را پر کردم و یک نفس خوردم معنیش چی میشه

  • یاسین صداقت در 1399/01/19در9:42 ق.ظ

   با سلام
   همانگونه که قبلا هم عرض کرده ام در تعبیر شراب حالت شما در خواب مهم است که اگر مزه ی ان برای شما شیرین بوده است پس به واسطه ی ان جمع به فرح و خوشحالی خواهید رسید و اگر بدمزه و ترش بوده است هم به واسطه ی ان ها مال غیر حلالی به شما میرسد که مقدار ان د راینجا مطرح نیست.
   سربلند و پیروز باشید

   • محمد حسن در 1399/03/26در12:48 ب.ظ

    منم دقیقا ھمین خواب رو دیدم دیشب.. خدا بخیر کنه انشاءاللہ

 8. محمد در 1399/01/14در6:38 ق.ظ

  در جلسه اخر هیئت در مسجد به همه مشروب تعارف شد و همه خوردند و من هم با اینکه هیچگاه مشروب نخورده بودم از آن خوردم

  • یاسین صداقت در 1399/01/16در9:54 ق.ظ

   با سلام
   این تعبیر به این شکل از نظر برخی معبران نیکو است و برخی دیگر نه و کاملا به حالت شخص بیننده بستگی دارد.اگر مزه ی ان شیرین بوده است مال حلالی به واسطه ی موضوعی متناسب با مسجد به شما خواهد رسید و اگر ترش و بد مزه بوده است مال حرام یا کار غیر صحیحی است که ممکن است باز هم به واسطه ی شخصی متناسب با مسجد به شما برسد و باید اگاه باشید.
   صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

 9. هیشکی در 1398/08/23در11:07 ق.ظ

  احتمالا به بهش میری

 10. Atena در 1397/10/14در2:43 ب.ظ

  خواب دیدم دارم شراب قرمز میخورم

 11. فایزه در 1397/04/29در5:45 ق.ظ

  با سلام
  خواب دیدم پسری بچه ای که نمی‌شناختم داشت دنبال خانوادش می‌گشت که در حین جست و جو با معشوقه برادرش رو به رو میشه و معشوقه برادرش به خانم بی بند و باری که در کنارش بود می‌گوید این پسر خیلی خشمگین و هر کاری بگی میکنه چون از اون چیزی خورده که در کیف شما بود.تو کیف اون زن شراب بود. از دهن پسر هم شراب می‌چکید بعد از خواب بیدار شدم من هیچکدام از کسایی که تو خواب دیدم رو نمی‌شناختم.

 12. فرشته در 1397/04/29در5:41 ق.ظ

  با سلام
  خواب دیدم پسری بچه ای که نمی‌شناختم داشت دنبال خانوادش می‌گشت که در حین جست و جو با معشوقه برادرش رو به رو میشه و معشوقه برادرش به خانم بی بند و باری که در کنارش بود می‌گوید این پسر خیلی خشمگین و هر کاری بگی میکنه چون از اون چیزی خورده که در کیف شما بود.تو کیف اون زن شراب بود. از دهن پسر هم شرایط می‌چکید. من هیچکدام از کسایی که تو خواب دیدم نمی‌شناختم.

 13. مهدی در 1397/01/22در5:34 ق.ظ

  سلام من خواب دیدم در یه مکان مذهبی روزه بودم وعده ایی زیادی داشتند شراب مینوشیدن و من درآن هنگام برای جستجو و رد شدن از کنارش برای یه لحظه به دماغم بوش رسید و احساس بدی کردم وفکر کردم که روزه ام باطل شد تو خواب ممنون میشم تعبیرش رو بفرمایید البته مجلس مذهبی همون اعتکاف بود

 14. مهدی در 1397/01/22در5:33 ق.ظ

  سلام من خواب دیدم در یه مکان مذهبی روزه بودم وعده ایی زیادی داشتند شراب مینوشیدن و من درآن هنگام برای جستجو و رد شدن از کنارش برای یه لحظه به دماغم بوش رسید و احساس بدی کردم وفکر کردم که روزه ام باطل شد تو خواب

 15. رضا در 1396/02/19در5:50 ق.ظ

  عده ی داشتن مشروب میخوردن که خواستن به زور به منم بدن که ممانعت کردم و داد زدم که مشروب نمیخورم
  لطفا تعبیرشو توضیح بدین

  • علی در 1396/03/09در1:25 ب.ظ

   تعبیرش اینه که خواستند بهت تجاوز بکنند .

 16. میترا در 1395/12/17در8:32 ب.ظ

  سلام من خواستم بدونم تعبیرخوابم چی میشه خوابم این بودکه ازچشمه ای توباغهای بهشتی که حسم بهم میگفت بهشتی هست خوردم اون چشمه رنگی مثل شراب داشت خیلی البالویی و خوش رنگ و خیلی خوش طعم چیزی که ازاب و هرچیزی خوش طعم تره خواستم بدونم تعبیرش چی میتونه باشه این چشمه هم وسط باغهای خیلی قشنگ بود

 17. نرگس در 1392/10/13در5:55 ب.ظ

  سلام با توجه به اینکه انسان در عالم خواب توانایی اندیشیدن به کار های خود را ندارد و از آنچه که انجام می دهد آگاهی ندارد پس چه طور نوشیدن شراب می تواند منفی باشد؟
  اگر یک فرد غیر مسلمان هم همین خواب را ببیند باز هم همین تعبیر شامل خواب او می شود؟

نظر خود را بیان کنید