تعبیر خواب انبیا (پیامبران الهی)

دیدن انبیا (پیامبران الهی) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن انبیا (پیامبران الهی) در خواب چیست؟

دیدن انبیا در خواب

حکم کلی در خواب دیدن پیغمبران این است که رویای انبیا و اولیا میمنت و شگون دارد اما بیشتر منوط است به وضعی که خواب می بینیم اگر پیغمبری را خوشحال و مسرور دیدیم نشان آنست که وضع بیننده خواب روز به روز بهتر می شود و شرف و جاه و منزلت می یابد.

چنانچه آن پیغامبر یا ولی را غمگین و آزرده دیدیم تعبیر آن خلاف اولی است.

روی هم رفته دیدن پیغمبران و انبیاء الهی در خواب نیکو است.


خواب های مرتبط با انبیا الهی


همچنین بخوانید: انشا در مورد انبیا | فال انبیا

☺ تعبیر خواب «انبیا (پیامبران الهی)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «انبیا (پیامبران الهی)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


45 دیدگاه

 1. Mrs.Afrah

  خواب دیدم لب و دهان خشک ، و شخصی میگه آب بدین بهش تعبیرش رو لطف میکنید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تبعیر خواب تشنگی به خیر نیامده است و از این رو حتما صدقه دهید و بدانید که ممکن است در اینده برای شما اتفاقی رخ دهد که باید ان را به سختی مدیریت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. مریم

  خواب دیدم خواهرم سه قلو حامله ست به همشون ن شیر مید ن چیزی اونام گریه نمیکنن ولی همش دنبال اسم بودیم براشون هر سری یه چیز میگفتیم فرداش ازات پرسیدم بالاخره اسماشون چی شد گفتی تا یه مدت که زمانشو یادم نیست صداشون میکنی علی اصغر و رقیه و اگه اشتباه نکنم زینب

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند خوابی خیر باشد اما نشانه ای از ان هم دارد که ایشان نباید که ضرورت های زندگی را که همه ی ما می دانیم با تعصب خود خراب کنند و از این رو باید بسیار دقیق باشند.
   سربلند و پیروز باشید

 3. امید

  سلام من خودم و تو مغازه کفاشی که با امام زمان در ارتباط بود دیدم و احساس کردم امام زمان هم اونجا هستن ولی من ایشون و ندیدم تو همین حال اون بنده خدا گفت خواست‌های داری بگو من گفتم برام دعای عاقبت بخیری کنن.ایشون گفتن تو سنن 40 تا 50سالگی کشته میشی.همین لحظه انگار اون موقع رو دیدم که شبه و انگار من نگهبان جایی هستم.ممنون میشم زحمت بکشید و خوابمو تعبیر کنید.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیرخواب برای کفش می تواند به این معنا باشد که در اینده شما ممکن است با کسی اشنا شوید که ایمان قوی دارند که برای شما هم هم نشینی با ایشان خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 4. علی

  سلام
  درخواب دیده ام که حضرت آدم را از قبر درآورده ام و دوباره در قبر گذاشته ام. درخواب دیدم که او انسان بزرگ و طولانی بود مثلا شاید ۱۰ متر داشت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اینخواب بر اساس تعابیر خواب برای شما نمی تواند خیر باشد و باید بسیار نسبت به ان اگاه باشید و بدانید که دیدن این خواب برای شما می تواند نشانه ای از هتک حرمت به ایشان باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. حامد مودب

  سلام خسته نباشید من چند سال پیش حضرت یوسف و حضرت عیسی رو تو خواب دیدم کتاب قرآن بهم دادن تا حالا تعبیرش نفهمیدم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما بر اساس تعابیر خواب خیر است و می تواند نشانه ای از دوستی و اخوت بین شما با راه و رسم ایشان باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. ز

  سلام دیشب خواب دیدم با حضرت ابالفضل عباس رفتم برا بچه ها امام حسین اب بیارم قبلش امام حسین داشت نماز میخوند من جلوش بودم ک تیر نخوره ده تا تیر آتشی خوردم بعد شمر به جنگ طلب کردم ازم ترسید با این حال ک تیر تو بدنم بود تعبیرش رو میشه بگین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما بر اساس تعابیر می تواند خیر باشد و بدانید که این موضوع هم وجود دارد که ممکن است به ناخوداگاه شما و دید شما نسبت به فداکاری بازگردد.
   در کل این خواب برای شما خوب و خیر است.
   سربلندو پیروز باشید.

 7. A

  سلام من خواب دیدم ی مجلسی هس همه هستن و یه خانوم ک مشغول پذیرایی بود ب سمت من اومد ولی من اول برنداشتم چیزی و اون خانوم اصراررکرد بعد ی اقایی اومد اعلام کرد انگشتر حضرت علی داخل یکی از بسته های پذیراییه من اون انگشتر وسط بستم بود و با خوشحالی اونو برداشنم و دیدم پشت انگشتر حک شده علی ولی الله باخوشحالی دستمو بردم بالا و ب همه نشونش دادم تعبیرش چی میتونه باشع؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند برای شما به این منظور باشد که در اینده به این موضوع برسید که باید زندگی خود را بر اساس سیره ی آن امام برگزینید و بدایند که دیدن انگشتر در خواب به معنای آن می تواند باشد که شما نسبت به چیزی عهدی بسته اید.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. بهار

  خواب دیدم در حرم حضرت رسول نشستم و خانم غریبه ای به من می گوید ان اقا سوال دارد که اینجا کجاست . من هم با شعف سه بار به سه صورت متفاوت گفتم اینجا حرم حضرت رسول ( ع) هست.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و به این معنا ممکن است باشد که شما نسبت به اعتقادات خود یقین دارید و این یقین به حدی است که دیگران هم از آن متاثر خواهند شد و از این رو خواب بسیار خیری دیده اید.
   سربلندو پیروز باشید.

 9. سارا

  خواب دیدم وسط دوتا گروه هستم که در حال مشاجره با هم هستن . و من با اضطراب زیاد بهشون نگاه می کنم . مردی که از اول اونجا نشسته بود و کسی بهش توجه نمی کرد ناگهان بلند شد و با غضب و خشم به یکی از اون دو گروه در حال مشاجره نگاه کرد. به محض ایستادن اون شخص من و همه کسایی که اونجا بودیم شناختبم ایشون رو و فهمیدم که حضرت موسی هستن. من همون طور که با تعجب به ایشون نگاه می کردم رفتم و پشت سر ایشون ( یک جوری در پناه ایشون ) ایستادم و ایشون همون طور با خشم به گروه مقابل خیره بودن . با صدای آلارم گوشی که برای نماز تنظیم کرده بودم بیدار شدم و فهمیدم نزدیک اذان صبح و نماز هست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خوابی بسیار خیر است و می تواند نشان دهنده ی آن باشد که شما در جایی و جمعی حضور خواهید داشت که باید خود را از ایشان متمایز کنید و بدانید که مسیرتان بر اساس خلاف واقعیت و تاثیر دیگران تغییر نکند.
   سربلندو پیروز باشید.

 10. nazgol

  سلام.
  من و همسرم برای بارداری مشکل داریم.یه شب که از تازه ازمایش داده بودیم و من خیلی آشفته بودم خواب دیدم جاریم یه رو بند بهم داد ک مشکی و سبز بود. و بهم گفت این لباس حضرت زینب هست.بپوش که مراد بگیری و بعد دیدم که بعد از چند سال تو مراسم عاشورا بودم و یه دختر دوساله داشتم.که بعد برای جاریم گفتم متوجه شدم اون روبند عییین همون روبندی بود ک خودش هرسال تاسوعا ازش استفاده میکنه.ممنون میشم تعبیرش کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدایند که اگر دارای تعبیر باشد بسیار خیر است اما با توجه به موضوعی که به ان اشاره کردید باید بدانید که ممکن است دیدن این خواب به علت موضوعاتی باشد که در ناخوداگاه شما وجود دارد و از این رو برای شما واضح شده است.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. Fatemeh

  سلام همسر بنده خواب دیدن که در کارگاه سنگ بری هستن ک سنگ قبر درست میکنن و منو مادرش هم کنارش بودیم بعد سه تا مرده رو میبینه که اونجا هستن با لباسای کثیف و موهای ژولیده که یکیشون زن بود و دوتاشون مرد زن و مرد هم کتار دیوار وایساده و مرده بودن و یکی مرد تو اتاق بود صاحب سنگ بری بهش میگه خیلی نزدیکشون نشو یه مریضی دارن که تو هم واگیر میکنی بعد صاحب اونجا میگ اینا هم سنگ های قبرشون دارم میسازم و منو مادرش هم رفتیم و اون مرده ها رو دیدیم و گمونم اون زن یک بچه یا دختر دم بخت هم داشته میشه لطف کنید تعبیرشو بهم بگید خیلی استرس دارم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدگاه اول راجع به این خواب می تواند ترس از بیماری باشد و دیدن این خواب در ترس های ناخوداگاه شما دلیل داشته باشد.
   از طرفی هم به معنای تعبیر آن ممکن است این باشد که شما در اینده باید بسیار نسبت به همچنین کسانی آگاه باشید و بدانید که ممکن است از قبل دیگران برای شما مشکلی ایجاد شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. Ftm

  خواب دیدم دخترعمویم ک الان مجرد است باردار است وازپرتگاه پرت می‌شود وبچش سقط می‌شود ولی خودش سالم…. تعبیرش چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب مربوط به تعبیر خواب سقط جنین است و باید بدانید که ممکن است به این معنا باشد که از موضوعی در اینده ازرده خواهند شد و در شرایط سختی قرار بگیرند ولی از آن موضوع رهایی پیدا کنند.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. سلام این خواب ازساعت دوبه بعد بوده توی خواب دختری همسن خود میدیدم که از دارایی هایش به من می بخشید (لباس های گران قیمت طلاو…..)و درحالیکه دختر ثروتمند بود اما خانه او زندگی اش این رو نشون نمیداد و بسیار ساده زندگی میکرد و اصلا چهره ای شبیه به ما نداشت
  یک ساعت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در خواب دیدن دریافت چیزی برای بیننده خیر است و از این رواین خواب برای شما می تواند خیر باشد و از بابت ان نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. پری

  خواب دیدم رفتیم‌پیش یک شیخی که لباس سفید بلند داست و نمیدونم یک چیزی مثل استخاره یا فال انجام میداد با اعداد و هی اعداد ضرب و جمع و تفریق کرد و به کسی که همراهم بود گفت (هفتاد و هفت شما به زودی چادر سیاه به سر میکنی) …. خیلی نگران دوستم هستم ایا معنی بدی براش داره؟؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب فال آمده است که به این معنا است که شما در خواب اگر فال خیر بینید برای شما خیر است و اگر بد باشد هم برای شما بد خواهد بود و از این رو باید بسیبار اگاه باشید که برای ایشان این موضوع حقیقت پیدا نکند.
   حتما صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 15. حدیث طلایی

  امامی به خوابم امد من را بغل کرد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما بسیار خیر است و از بابت آن نگران نباشید و بدانید که به معنای خوبی برای شما است.
   سربلند و پیروز باشید.

 16. اسیه

  سلام من خواب دیدم به یه خونه متروکه رفتم ک دیوارهایی با ارتفاع خیلی زیادی داره ک روشون قران نوشته و زیرشون اسم افرادیو نوشته بعد یه شخصی اومد اونجا ک فکر کنم پیامبر بود لباس سفید پوشیده بودو صورتشو نمیدیدم من بهش گفتم اینجا ادمایه خوب میان بهم گفت ک تو گناه کردی و منم پذیرفتمو توبه کردم از گناهانم بعد خواست ایندمو بگه ک کسی صدام زدو نشد ک بمونم ایندمو بهم بگه تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما بسیار خیر است و همانگونه که در بالا هم خوانده اید دیدن این نوع خواب ها برای بیننده به معنا آن می تواند باشد که در واقعیت هم به این موضوع برسد.
   سربلند و پیروز باشید.

 17. محمد

  با سلام خواب اصف بن برکیا رو دیدم من حتی نمیدونستم کتاب داره بهم کتاب هاشو پیشنهاد میکرد .بعد اسمش رو به صورت عربی بهم گفت
  عاصم بن برخیا
  ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خیر است و می تواند نشان از ان باشد که شما در اینده علمتان بسیار افزون شود.
   سربلند و پیروز باشید

 18. آرش علی زاده

  خواب دیدم پسر بچه ی ۱۴ ساله ای آمد و به من گفت پیامبرمان (ص) به تو سلام رساندند و به زودی تو پیش ما خواهی آمد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و ممکن است عدد 14 در این خواب به معنای 14 معصوم در ذهن شما باشد و بدانید که نشان از رسیدن شما به جاه و مقامی است که انشالله در اینده نصیب شما خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید

 19. Nadia

  سلام
  مادر دوست من چند وقت پیش(حدود ۵۰ شب) فوت شدن
  امشب خواب دیدم
  اول دخترش خرما اورد خونموندو من خوردم
  بعد من و جمعی از دوستام خواستیم بریم خونشون
  ولی صدای مادرش میومد
  فهمیدیم که زنده شده ولی به مردم نگفتن و تازه عملش کردن

  نخواستیم بریم تو مادرش گفت بفرمایید
  دوستم ک دخترشه حرف بدی زد که پشیمون شدیم از رفتن داخل خانه
  تعبیرش چیه؟☹

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که تعبیر خواب خرما برای شما بسیار خیر است و به معنای رسیدن خیری به شماست و از این بابت برای شما خوب است و در ادامه ی خواب شما هم باید بدانید که زنده شدن مرده هم در خواب ها بسیار خیر امده است و از این رو این خواب هم برای شما ممکن است حامل خبر خوبی باشد و هم اینکه برای آن مرحومه خیر است اما بدانید که ممکن است کسی از اطرافیان شما مسبب خللی در این بین باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 20. ریحانه

  سلام من خواب دیدم تو حیاط یه حرمی نشستم یه پارچه ی مشکی رنگ که اسم حضرت فاطمه روش نوشته شده تو آسمون به پرواز در میاد کسایی که اونجا بودن دستشونو بلند کرده بودن که دستشون به پارچه بخوره و حاجت بگیرن
  منم دستمو بلند کردم پارچه چند بار از بالا سرم رد شد ولی به دستم نخورد بعد گریه میکردم میگفتم یا فاطمه زهرا حاجت منم بده که تو این فاصله پارچه اومد بالا سرمو دستم خورد به پارچه .لطف میکنین تعبیرشو بگین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بدانید که بر اساس تعابیر این خواب برای شما خیر است و نباید از بابت آن نگران باشید و بدانید که انشالله برای شما اگر حاجتی در انتظار است با تلاش و توسل در اینده روا خواهد شد و از این رو سعی بر آن کنید که ایمان خود را تقویت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 21. هاشمی

  با سلام
  بنده چند شب پیش خواب حضرت محمد رو دیدم
  ایشون با چنتا آدم پیر اومده بودن خونه من.عید بود اومده بودن عید دیدنی.من رفتم خوش امد بگم. ایشون منو بغل کردن گفتن بیا کنارم بشین. چهره ایشون رو هم درخواب دیدم چهره بسیار زیبایی داشتن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   حکم کلي در خواب ديدن پيغمبران اين است که روياي انبيا و اوليا ميمنت و شگون دارد اما بيشتر منوط است به وضعي که خواب مي بينيم…
   اگر پيغمبري را خوشحال و مسرور ديديم نشان آنست که وضع بيننده خواب روز به روز بهتر مي شود و شرف و جاه و منزلت مي يابد.
   سربلند و پیروز باشید .

 22. امیرحسین حسین حسین زاده

  خواب دیدم که باحضرت یعقوب وحضرت یوسف گفتگوی میکنم وخنده شادی و حضرت یوسف ب پدرش فرمودپدرمیشوداین دوستم برادرم شودو حضرت یعقوب دستانش رارو ب اسمان کردوب خداوندکلمه ای گفت وبعدش فرموند الان دیگر برادرتوست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   حکم کلي در خواب ديدن پيغمبران اين است که روياي انبيا و اوليا ميمنت و شگون دارد اما بيشتر منوط است به وضعي که خواب مي بينيم.
   اگر پيغمبري را خوشحال و مسرور ديديم نشان آنست که وضع بيننده خواب روز به روز بهتر مي شود و شرف و جاه و منزلت مي يابد. چنانچه آن پيغامبر يا ولي را غمگين و آزرده ديديم تعبير آن خلاف اولي است. روي هم رفته ديدن پيغمبران در خواب نيکو است.
   سربلند و پیروز باشید .

 23. احمدی

  خواب دیدم حضرت نوح اومدن پیشم میون ی جمعیت زیاد بعد گفتن براچی ناراحتی غصه نخور همه چی درست میشه, بچت تو آینده خیلی مهم میشه و بعد یه چیزی داد بهم تو یه پارچه ی سفید پیچیده بودن, گفت این و همیشه همرات داشته باش بعد پسرت که بزرگ شده بده به اون

نظر خود را بیان کنید