تعبیر خواب پیاله (فنجان)

دیدن پیاله (فنجان) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن پیاله (فنجان) در خواب چیست؟

دیدن پیاله در خواب نشانه چیست

تعبیر خواب پیاله

نوشته اند که پیاله کنیزک است ولی پیاله نماینده سهم و بخشی است از همه چیزهایی که نصیب ما می شود یا باید بشود و انتظار آن را داریم.

پیاله کوچک سهم کم و پیاله بزرگ بخش زیادی است که به چنگ ما می افتد چنانچه در خواب ببینید که پیاله ای در دست دارید خواب شما گویای این است که چشم به راه بهروزی از چیزی هستید. اگر کارمند باشید ترفیع و اضافه حقوق و پاداش می طلبید و اگر کاسب باشید سود می خواهید.

 • پیاله نماینده سهمی است که به شما می دهند. پیاله پر توفیق است.
 • پیاله خالی بی نصیبی است.
 • پیاله شکسته غم است.
 • پیاله نقره فریب و نیر نگ است.
 • پیاله آهنی استحکام است.
 • پیاله چینی ظرافت است.
 • پیاله شیشه ای شکنندگی و بی اعتباری در کارهاست.
 • پیاله ملامین و پلاستیکی خوشدلی واهی است و خویشتن را به سراب امیدوار نگه داشتن.

تعبیر خواب فنجان

تعبیر فنجان

فنجان سهم و بهره ما است.

از نیک و بد، زشت و زیبا، تلخ و شیرین حوادثی که اتفاق می افتند هر کس به اندازه تاثیر خویش سهمی دارد.

فنجان در خواب پیمانه سهمیه ما است از مجموع پیش آمدها.

تعداد فنجان هائی که در خواب می بینیم گویای بیش و کم این بهره نیست بل که آشکار کننده این واقعیت است که ما نباید خود را تنها بیانگاریم و به قدر یقین دیگران هم هستند.

آن چه درون فنجان است و مقابل ما قرار گرفته سهم چیزی است که ما نصیب می بریم. اگر تلخ است تلخ کامی است و اگر شیرین است کامروائی است. اگر سیاه است سیه روزی است و چنان چه روشن باشد نشان آینده روشن و بخت بیدار است.

برای روشن شدن موضوع ماجرائی از یک خواب نامه فرانسوی را برایتان نقل می کنم.

ریموند جوانی است بیست و هفت ساله از یک خانواده کاتولیک فرانسه. فرانسویان معمولا پروتستان هستند اما کاتولیک متعصب هم بین آن ها زیاد یافت می شود. ریموند پدر ندارد ولی مادرش زنده است. به علاوه یک خواهر و یک برادر کوچک تر از خویش دارد؛ زندگی آن ها را بعد از مرگ پدرشان، مادرش که تولیدکننده انگور و صاحب کارخانه شراب سازی بود اداره می کرد.

ریموند سال قبل ازدواج کرده و به سبب همین ازدواج از خانه پدری خویش رفت. ریموند تعریف می کند:

یک شب در خواب دیدم که مانند هرروز صبح از اتاق خودم بیرون آمدم و سر میز صبحانه نشستم مادرم برای همه ما فنجان گذاشت و از قوری بزرگ قهوه ریخت. من بودم سر میز و خواهرم و برادرم. آن ها شروع کردند به خوردن صبحانه و نوشیدن قهوه ولی من وقتی فنجان را برداشتم که بنوشم متوجه شدم قهوه درون فنجان مبدل به یک سنگ سیاه شده.

درست همان طور که قهوه شکل ظرف را می گیرد سنگ شده و این سنگ سیاه به فنجان چسبیده بود به طوری که نه می توانستم آن را بنوشم و نه از درون فنجان خالی کنم و دور بیافکنم. در خواب از این حادثه چنان خشمگین شدم که فنجان را روی میز کوبیدم و شکسته و از جای برخاستم و رفتم.

فردای آن شب که این خواب را دیدم نزد معبر رفتم و او به من گفت:

مالی را بین تو و خواهر و برادر و مادرت تقسیم می کنند اما تو نمی توانی از سهم خودت بهره ببری. آن فنجان نمایانگر سهم تو است.

ریموند اضافه می کند همین طور هم شد چون چند روز بعد پدربزرگ میلیاردر من در ماسیو سانترال مرد. او وصیت کرده بود تمام ثروتش بین تنها فرزندش یعنی مادرم و فرزندان او که پدر ندارند تقسیم شود مگر ریموند که سنن و آداب را زیر پا نهاده و با یک دختر یهودی ازدواج کرده است. او مرا به علت ازدواج با یک دختر یهودی از ارث محروم کرده بود.

ملاحظه می فرمائید که فنجان با وضوح و روشنی نمایانگر سهم ما است از آن چه اتفاق می افتد.

اگر در خواب دیدیم فنجانی بزرگتر از فنجان دیگران داریم طبیعی است که سود بیشتری عاید ما می شود و اگر کوچک تر بود کمتر.

اگر در خواب ببینیم که فنجان ما افتاده و شکسته حقی از ما ضایع می گردد و چنانچه آن فنجان را خودمان زدیم و شکستیم خود به تباهی کار خویش و انهدام بهره و سود خود کمک می کنیم.

اگر در خواب ببینیم که فنجان شکسته و ترک دارد به طوری که مایع درون آن در نعلبکی تراوش می کند نشان آن است که مال ما هدر می رود و نفله می شود.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب ظرف

☺ تعبیر خواب «پیاله (فنجان)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «پیاله (فنجان)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


18 دیدگاه

 1. ا

  سلام خواب دیدم پدر بزرگم که فوت کرده می خواستند گاو صندوقش بازکنند من اومدم بازش کردم وقتی باز کردم وسیله هایی که داخلش بود خیلی قدیمی شده بودن مقداری پول بود بیشتر 2تومنی من گفتم این پولها بدین به خیریه بعد من دیدم داخل گاو صندوق ظرف های شیشه ای بود مثل استکان لیوان من همه ی آن ظرف ها برای خودم برداشتم برای جهیزیه ام به نظرشما تعبیر خوابم چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب گاو صندوق و همچنین پیاله هردو تعبیر به خیر امده است و ممکن است برای شما به این صورت تعبیر گردد که در اینده به خیری برسید که از طرف ایشان است و باید برای ایشان خیراتی دهید که انشالله خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. مریم

  من خواب دیدم ک خواهرم میگه بچه های ناتنی پدر و‌ مادرمون هستیم و من اصلا باورم نمیشد ، میشه لطفا تعبیر این‌ خوابمو بگید؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است اشاره ای به ناخوداگاه شما باشد که در آن شما اینگونه احساس می کنید که در حق ایشان آن چه را که باید به جا نیاورده اید و از این رو این گوننه خوابی را دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. مریم

  سلام وقت شما بخیر دیشب خواب دیدم ک با نامزد سابقم در کنار هم دراز کشیدیم و با تمام وجود همدیگه رو مثه ی زوج در آغوش گرفتیم و هنوز بهش عشق داشتم البته نمیدونم اون شخص با قصد شهوانی منو بغل کرده بود یا از سر عشق بود چون من بهش میگفتم اینکارو نکنیم نمیپذیرفت ولی در خواب شاد بودم و اینکه در واقعیت ما اصلا دیگه هیچ ارتباطی با هم نداریم و یک ارتباط ۱۵ ساله رو قطع کردیم تعبیر خواب منو میشه لطف کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن این خواب برای شما بسیار طبیعی است و نشانه ای از درون ناخوااگاه شماست که در آن برای شما ترس ها و باورهایی وجود دارند که به واسطه ی آن ها شما رویا و حسرت های خود را در خواب می بینید.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. لینا

  سلام بنده چند روز پیش برام خواستگار اومد شب بعدش مادرم تو خواب دیده بود که اون اقاپسر اومده خونمون همه نشستن ایشونم داشته پیله های خالی چایو جمع میکنه برا من میاره تو آشپز خونه که از خواب بیدار میشه میشه تعبیرشو برام بگید ممنون میشم تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن پیاله در خواب خیر است و خوب و بدانید که نشان از روزی است و از بابت دیدن این خواب نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. امیر

  سلام.
  خسته نباشید.
  من یه پسر عمه دارم که تازه عقد کرده.چند وقت بعد هم عروسیش هست.همسر پسر عمه ام یه خواهر داره. خواب دیدم موقع عروسی پسر عمم هست و بابام هم من رو اجبار کرده که با اون خواهره ازدواج کنم. منم هر کاری کردم که مخالفت کنم نشد
  بعد دیدم یهو تو ماشین با پسر عمم نشستم و ناراحتم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواب ازدواج خود اگر این خواب را به صورت واقع دیده اید دارای تعبیر خیری نیست اما اگر در خواب شما این اتفاق برای شما رخ نداده است می تواند به معنای تذکری برای شما باشد که باید بسیار نسبت به آن اگاه باشید.
   سربلندو پیروز باشید.

 6. داود

  سلام خواب دیدم چند تا ظرف شیشه ای کوچیک عین استکان به همراه چند تا ظرف شیشه ای کوچیک عین قندان زیر خاک پیدا کردم تمیزشون کردم و در جای اونها رو مخفی کردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواب گنج برای بیننده خیر است و در این خواب هم جدای از آن که شما چه چیزی را به عنوان گنج دیده اید می توانید به این صورت بنگرید که به معنای گنج است که می تواند نشانه ای از چیزی باشد که در اینده به ان دست خواهید یافت و از این رو خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. مهیار سعیدی

  با سلام من خواب دیدم که با مادرم و برادرم بیرون رفتیم بعد چهار نفر به ما نزدیک شدن بعد من به یه طرف و مادرم به یه طرف دیگه دوید بعد یکی از آن ها من رو گرفت بعد من با شیشه دلستر زدمش سه نفرشون رو با شیشه دلستر زدم بعد از خواب پریدم تعبیر این خواب چی

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما اشاره ای به تعبیر خواب دعوا دارد و به این صورت می تواند تعبیر شود که شما در آینده خیری از دیگری خواهید دید و نباید از بابت آن نگران باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. مونا

  سلام خواب ديدم فنجان چينى كه در آن دمنوش مى نوشم، خالى بود و در هنگام برداشتن از بالا به روى سينك ظرفشويى افتاد و به دونيم شد و در قسمت پايين به صورت يك توپ چينى داخل فنجان باقى مانده بود. زود همه را جمع كردم و داخل سطل ريختم
  لطفا تعبير كنيد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای خواب شما آمده است که ممکن است به این تعبیر باشد که شما در آینده کاری انجام خواهید داد که ممکن است سبب ضایع شدن حقی از خودتان بشود و از این رو باید در کارهای خود بسیار دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. محرم

  پیاله شیشی انداختن نا شکست اصلی ضد شکستن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پیاله آمده است که به معنی دوستی است که شما با او مسوت میکنید و صمیمی هستید و اینکه نشکسته خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید