تعبیر خواب ظرف

دیدن ظرف در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن ظرف در خواب چیست؟

تعبیر خواب شکستن ظرف امام صادق

ظرف در خواب معرف کدبانوی خانه است و روابطی که از نظر اخلاقی و عاطفی با او داریم.

چنان چه ظرفی نو و شسته و تمیز و براق در دست داشته باشیم گویای این است که روابط مرد و زن بر مبنای استواری قرار دارد و چنان چه ظرف کثیف و نشسته بود این را می گوید که نقار و کدورتی پیش می آید.

چنان چه بیننده خواب جوان و مجرد باشد، شستن ظرف نیکو است و نشان دهنده این است که زنی در زندگی او ظاهر می شود که خانه دار و کدبانو است.

اگر این خواب را دختر جوانی ببیند باز هم خوب است زیرا به شخصیت خودش بر می گردد و تمایلات نهفته او را نشان می دهد. چنین دختری شائق تشکیل یک زندگی خوب خانوادگی است و در خود این آمادگی را می بیند که مردی را خوشبخت کند. نصیبی که از زندگی خانوادگی می بریم به اندازه ظرف مشخص می شود ظرف کوچک سهم اندک است و بزرگ نصیب بیشتر ما را نشان می دهد. ظرف پر توفیق است.

ظرف خالی بی نصیبی است. ظرف شکسته غم و اندوه است و اندوهی که در محیط خانواده پیش می آید چنان چه بادیه ای از نقره داشتید کسی در محدوده خانه در صدد فریب شما بر می آید.

ظرف آهنی بیان کننده استحکام روابط خانوادگی است و ظرف چینی شکنندگی و ظرافت این علایق و روابط را بیان می کند و به ما هشدار می دهد که موجب شکستن این پیوند عاطفی نشویم.

داشتن تعداد زیادی ظرف تعدد کدبانو را نشان نمی دهد بل که مبین وسعت و توانائی زن خانه است.

نوشته اند اگر ظرفی را به عمد به زمین بزنید، بشکنید یا دور بیاندازید زن را طلاق میدهید و اگر زنی این خواب را ببیند زن دیگری بین او و شوهرش اختلاف به وجود می آورد که شکستن و دور افکندن ظرف گویای نفرتی است که از آن زن مجهول دارد.


تعبیر خواب انواع ظرف

تعبیر خواب سینی تعبیر خواب قوری تعبیر خواب لیوان تعبیر خواب تابه
تعبیر خواب بشقاب تعبیر خواب دیگ تعبیر خواب قابلمه تعبیر خواب پیاله

تعبیر خواب «ظرف» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «ظرف» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

26 دیدگاه

 1. سمانه در

  سلام من خواب دیدم شوهرم صبح از خواب بیدار شد و ظرف هارو شست و حتی غذا هم درست کرد خورش کرفس با برنج

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما نیک است و میتواند به معنی استواری در رابطه زن و مرد باشد که خیر است و غذای سالم و حلال نشان بر خیر و بر کت است که توسط همسرتان به دست خواهید اورد.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. آسمان در

  سلام روزتون بخیر
  من دیشب خواب دیدم که داخل یک روضه خونی بودم و بلند شدم رفتم داخل اشپزخونه و کمک کردم ظرف ها رو شستم
  یعنی چکد تا لیوان و بشقاب
  و بعد به صاحب اون خونه گفتم هروقت بازم روضه داشتین من میام کمک و اون صاحب خونه خیلی خوش حال شد و هی از من تعریف میکرد

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خیر و نیکی دارد برای شما و اگر مجرد هستید نشان بر این دارد که به متاهل بودن نزدیک خواهید شد .و اگر متاهل هستید نشان بر عزیز شدن شما نزد خانواده همسر میباشد که خیر است .
   سربلند و پیروز باشید .

 3. محسن۱۲۳ در

  سلام من خواب دیدم یه نقشه دارم و دریک جای خیلی سبز واباد‌گنج را پیدا کردم و ظروف هزار ساله قدیمی و اشیا دیگر پیدا کردم …تعبیرش چیست…سپاس وتشکر

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب گنج به گفته جابر مغربی نیز به مانند ابن سیرین یافتن گنج را در خواب بیماری می‌داند با این تفاوت که اگر این گنج را در جای آباد یافتی بسیار بهتر از جای خراب و ویران است زیرا یافتن گنج در مکان آباد بهبودی بیماری را در پی دارد ولی گنج در جای ویران نشانه ای از هلاک شدن بیننده خواب است.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. گل نرگس در

  سلام من خواب دیدم نامزد سابقم، بانامزد فعلی خودش دچار مشکل شده وایشون ازدست من خیلی عصبانی هست منو برد پیش نامزدش باهم خیلی مشکل داشتن چهره نامزدش خیلی زشت شده بود وصورتش پراز جوش بود وباهم بحث میکردن اون آقا به من گفت فقط نامزد منو به من برگردون. من ازدست ایشون فرار میکردم بعدش ایشون منو گرفت وبا یک نفردیگه انداخت توی گونی وگفت ببرن پیش یه دختر خانم دیگه ای که اسمشون بهار هست. میشه لطفا خوابمو تعبیر کنید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب دارای تعبیر نیست و اشاره ای به ترس های درونی شما و ناخوداگاه و گذشته ای است که با این شخص داشته اید ودر اعماق ذهن خود متصور شده اید که ممکن است اگر روزی بین ایشان مشکلی پیش بیاید شما را مقصر بدانند و از این رو نسبت به این خواب بی تفاوت باشید و نگرانی از بابت آن نداشته باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. سلام.من خواب دیدم به همراه پدر ومادرم به خانه ی پسری که قبلا قراربود باهم ازدواج کنیم ولی رابطه مان بهم خورد وایشان باشخص دیگری نامزدی کردند ونامزدیشان بهم خورد مهمان هستیم خانواده شان درخواب خیلی باگرمی وصمیمیت رفتار میکردند اما من اصلا دوست نداشتم اون پسر بیاد وببینمش مدام خودم رو قایم میکردم واون پسر تلاش میکرد خودش رو به من نشون بده

  وقتی اومد من دستم رو گرفتم جلوی صورتم که مرانبیند اوهم بهش برخورد ومتقابلا همین کار را کرد، بعداز شام من رفتم کمک خواهراش ظرف بشورم اونا خودشون رو کشیدن کنار تامن ظرف بشورم من خیلی بدم اومد گفتم اینا چقد پرو هستن چرا انتظار دارن من ظرف بشورم. در ضمن اون پسر توی خواب بلوز قرمز پوشیده بود وموهایش ژولیده بودوازقبل بخاطر نامزد سابقش بلوند رنگ کرده بود من باخودم گفتم نگاه کن وقتی که با اون دختر بوده خودشو چه ریختی کرده

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که این خواب برای شما خیر است و از طرفی بخش اول خواب نشان از ناخوداگاه شما و تاثیرات ان از گذشته است و در بخش دوم آن در تعبیر خواب امده است که نشان از شخصیت شماست و به معنای بخششی است که در اینده نسبت به شخصی انجام خواهید داد واین خواب برای شما خیر است و بدانید که نگرانی از بابت ان نباید داشته باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. خواب دیدم با خانواده همسرم مسافرت هستیم شایدم پیک نیک. زمان برگشت من تنها غذاها رو جمع و جور میکردم و بصورت خودجوش از شیر آب پاشویه تمیزی که بیرون یک توالت عمومی و چسبیده به ورودی توالت عمومی بود ۲سه تا ظرف پلاستیکی شستم. با آب خالی. وقتی یک ظرف مستطیل متوسطو میشستم تمیز میشد اما همونطور که توی دستم بود نصف ظرف پر از گوشت سرخ شده قورمه ای میشد که انگار آب و کف خیلی کم قاطیش بود و من میبردم توی توالت میریختم توی چاه کاسه توالتی که اونم لب به لب پر بود. ۲یا ۳بار همین ظرفو شستم و پر میشد تا تمیز شد. ممنون میشم بگید تعبیرش چیه.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و بدانید که در تعبیر خواب شستن ظرف امده است که به این معنا می تواند باشد که شما در اینده ی نه چندان دور با شخصی آشنا خواهید شد که خیر است اما برای یافتن درون اییشان و اطمینان از این امر باید زحمت زیادی بکشید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. آزیتا در

  من خواب دیدم در یک حیاطی هستم که اونجا پراست از ظروف یکبار مصرف نشسته که بوی تعفن می دادن.بعضیاشون داخل کیسه زباله بود و من تلاش میکردم که مابقی را هم داخل کیسه زباله ها قرار بدم.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در تعبیر خواب ظرف امده است که به اشاره ای به زنی در اطراف شما دارد و ظرف نشسته در خواب هم به معنای کدورت و مشکلی است که به واسطه ی ان زن پیش خواهد امد و در این خواب برای شما هم صادق است و ممکن است خبر از اینده ای برای شما بدهد
   صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

 8. سلام…خسته نباشین
  من خواب دیدم ۳تا ظرف مسی پر از غذا گذاشتن جلو پام…تعبیرش چیه
  متاهل هستم و یه ساله که پیگیر درمان نازایی هستم…فکرم مشغوله همش

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر این خواب برای شما به این شکل خواهد بود که در تعبیر خواب غذا امده است که به معنای رسیدن شما به هدفی و خیری در اینده است واین که در خواب شما سه ظرف بوده است ممکن است به معنای سه طرف باشد و یا اینکه به خواست خدا برای شما سه فرزند در راه باشد.
   سربلند و پیروز باشید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در تعبیر این خواب امده است که به این معنا میتواند باشد که شما باید در اینده ی خود تغییری ایجاد کنید و قصد بر بهتر کردن اوضاع کنید تا موفق شوید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. سلام.قبل از همه چیز ممنونم بابت تعبیر قبلیتون.
  من دیشب خواب دیدم عروسمون داره ظروف چینی میشکنه،من هم میبینم کنارمم یکی هیت ولی یادم نمیاد کی بود انگار دیده نمیشد. من اول فکر کردم ظرفای خودشه،بعد دیدم سرویس چینی منو میشکنه و بدجورم شکایت میکنه و زیر لب یه چیزایی میگه،من وقتی فهمیدم ظرفای منو شکسته بعد اینکه از اتاق رفت بیرون،من هم یکی دوتا از ظرفای اونو خواستم بشکنم که نمیشکست با بشقاب چینی تو دستم داشتم میشکستم ،بشقاب تو دستم شکست وبی ظرف اون حالت پلاستیکی داشت خیلی کم شکست. بعد رفتم اون یکی اتاق ،دیدم داره ظرفاشو میراره تو جعبه و میگه من میرم چرا باید اینجا بمونم . من هم خیلی مضطرب بودم. و به اینور اونور میرفتم. داداشمم دیدم تو خواب اونم مونده بود چیکار کنه.
  خواب عجیبی بود.
  انشالله که خیره.
  چندوقتیه میونشون شکرآبه. انشالله ک خیره
  ممنونم ازتون

  • یاسین صداقت در

   باسلام
   در تعابیر خواب امده است که اگر زنی ظرفی بشکند بین او و همسرش کسی اختلافی ایجاد خواهد کرد و در این خواب هملنگونه که شما دیده اید ممکن است دراینده ی نزدیک شما به عمد و یا غیر عمد بین برادرتان و همسرشان اختلافی ایجاد کنید و این خود سببب ان خواهد شد که در اینده ایشان هم به قصد تلافی این کار را بکنند و اگر این رویا هم اتفاق نیفتد این خواب برای شما خیلی خیر نیست ولی میتوانید ان را به راحتی از سر راه برداری.
   در زندگی هیچ کس دخالت نکنید و حتما صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

 10. فاطمه در

  سلام من خواب دیدم یه لیوان مسی تو دستم هست که خود به خود میشکنه و تکه تکه میشه تعبیرش چی هست من یه خانوم جوان متاهل هستم..

 11. من خانوم هستم٢روز پيش تصادف كردم و خسارت زيادي به ماشين خودمون و ماشين طرف مقابل وارد شد كه مقص خودم بودم و حدودا توي اين گروني بايد ١٠ م هزينه كنيم،شب خواب ديدم كه به خانه دوستي رفتيم ولي در خواب اينچنين بود اما اون خانه دقيقا شبيه خانه ي ما بود ولي در خواب احساس ميكردم كه خونه ي دوستمان است و پي در پي ظروف آشپزخانه به دست دوستم ميشكست من هم تعجب كردم و گفتم توهم شبيه مني مدام ظرفهاي قشنگت رو ميشكني و سرويساتو ناقص ميكني،بعدش دوباره ديدم رفتيم خونه يه دوست ديگه كه فاميل هم هست ديدم در خانه أو مدام در حال شستن هستم و يا فرش ميشورم يا صندلي يا هرچيز ديگر و جالب اينكه داخل خونه اين شستن هارو انجام ميدادم يعني شلنگ آب با فشار زياد داخل خونه روي فرساي ديگه بود و من وسايل رو ميشستم،ميخواستم ببينم تعبيرش چيه؟چون چند وقت قبل هم خواهرم خواب ديده بود كه خدابه همسرم گفته بايد بميري؟از اين موضوع نگرانم اميدوارم تعبيرش خوب باشه

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب ظرف در خواب معرف کدبانوي خانه است و روابطي که از نظر اخلاقي و عاطفي با او داريم. چنان چه ظرف نو و شسته و تميز و براق در دست داشته باشيم گوياي اين است که روابط مرد و زن بر مبناي استواري قرار دارد و چنان چه ظرف کثيف و نشسته بود اين را مي گويد که نقار و کدورتي پيش مي آيد.ظرف شکستن در خواب نشان بر این دارد که کدورتی بین شما و همرستان پیش می اید . و باید شما ان را حل کنید .
   سربلند و پیروز باشید .

 12. سلام من یه دختر جوان متاهلم.خواب دیدم مادر شوهرم و آقایی که قبلا بهش علاقه مند بودم (غیر از شوهرم ) کنار هم نشسته بودند من لیوان شیشه ای دستم بود انداختم سمت اونا و لیوان شکست . .. جالب اینه فردا صبحش پاشدم و اولین کاری که کردم رفتم تا ظرفای دیشبو که توی ظرفشویی مونده بود بشورم بعد همون لیوانی که توی خواب دیده بودم بیخودی و بیجهت تو دستم شکست و یه کم دستمو برید به همین خاطر به فکر فرورفتم که حتما این رویای صادقه تعبیری پشتش نهفته است. لطفا جواب این کامنو بزارید .ممنون

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما همانگونه که بر خودتان اشکار شده است و اگر بلا ای به همراه داشته است با شکستن رفع شده است . و اینکه صدقه هم نیاز رفع بلای خواب است و . شکستن لیوان در خواب نشان از کودرتی دارد که بین شما و مادر همسرتان پیش خواهد امد که شما باید اگاه باشید که از ان کدورت جلوگیری کنید .
   سربلند و پیروز باشید .

نظر خود را بیان کنید