مجله آلامتو

تعبیر خواب ظرف

دیدن ظرف در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن ظرف در خواب چیست؟

بادیه badie

باديه دو معني دارد. يکي به معني صحراست و ديگري ظرفي که در آشپزخانه مورد مصرف دارد و مايعات را در آن مي ريزند…

در مورد نخست به همين قسمت کلمه بيابان مراجعه کنيد اما در مورد دوم يعني باديه فلزي مطبخ، کهن باديه و پياله و اين نوع ظروف را که در قسمت طباخي خانه مورد مصرف دارد به خادم و کنيزک نسبت داده اند. بخصوص در مورد باديه و پياله نوشته اند کنيزک.امروز کنيزک نداريم و حتي نمي شناسيم و جز نامي که در کتابها نوشته اند اطلاعي در مورد آن نداريم. بطور کلي پياله و باديه به خانم بر مي گردد و سودي که از جانب او عايد ما مي شود. باديه در خواب معرف کدبانوي خانه است و روابطي که از نظر اخلاقي و عاطفي با او داريم. چنان چه باديه اي نو و شسته و تميز و براق در دست داشته باشيم گوياي اين است که روابط مرد و زن بر مبناي استواري قرار دارد و چنان چه باديه کثيف و نشسته بود اين را مي گويد که نقار و کدورتي پيش مي آيد. چنان چه بيننده خواب جوان و مجرد باشد، شستن پياله نيکو است و نشان دهنده اين است که زني در زندگي او ظاهر مي شود که خانه دار و کدبانو است. اگر اين خواب را دختر جواني ببيند باز هم خوب است زيرا به شخصيت خودش بر مي گردد و تمايلات نهفته او را نشان مي دهد. چنين دختري شائق تشکيل يک زندگي خوب خانوادگي است و در خود اين آمادگي را مي بيند که مردي را خوشبخت کند. نصيبي که از زندگي خانوادگي مي بريم به اندازه باديه مشخص مي شود باديه کوچک سهم اندک است و بزرگ نصيب بيشتر ما را نشان مي دهد. باديه پر توفيق است.باديه خالي بي نصيبي است. پياله شکسته غم و اندوه است و اندوهي که در محيط خانواده پيش مي آيد چنان چه باديه اي از نقره داشتيد کسي در محدوده خانه در صدد فريب شما بر مي آيد. باديه آهني بيان کننده استحکام روابط خانوادگي است و باديه چيني شکنندگي و ظرافت اين علائق و روابط را بيان مي کند و به ما هشدار مي دهد که موجب شکستن اين پيوند عاطفي نشويم. داشتن تعداد زيادي باديه تعدد کدبانو را نشان نمي دهد بل که مبين وسعت و توانائي زن خانه است. نوشته اند اگر باديه اي را به عمد به زمين بزنيد، بشکنيد يا دور بياندازيد زن را طلاق ميدهيد و اگر زني اين خواب را ببيند زن ديگري بين او و شوهرش اختلاف به وجود مي آورد که شکستن و دور افکندن باديه گوياي نفرتي است که از آن زن مجهول دارد.

تعبیر خواب «ظرف» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «ظرف» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

8 دیدگاه

 1. سلام.قبل از همه چیز ممنونم بابت تعبیر قبلیتون.
  من دیشب خواب دیدم عروسمون داره ظروف چینی میشکنه،من هم میبینم کنارمم یکی هیت ولی یادم نمیاد کی بود انگار دیده نمیشد. من اول فکر کردم ظرفای خودشه،بعد دیدم سرویس چینی منو میشکنه و بدجورم شکایت میکنه و زیر لب یه چیزایی میگه،من وقتی فهمیدم ظرفای منو شکسته بعد اینکه از اتاق رفت بیرون،من هم یکی دوتا از ظرفای اونو خواستم بشکنم که نمیشکست با بشقاب چینی تو دستم داشتم میشکستم ،بشقاب تو دستم شکست وبی ظرف اون حالت پلاستیکی داشت خیلی کم شکست. بعد رفتم اون یکی اتاق ،دیدم داره ظرفاشو میراره تو جعبه و میگه من میرم چرا باید اینجا بمونم . من هم خیلی مضطرب بودم. و به اینور اونور میرفتم. داداشمم دیدم تو خواب اونم مونده بود چیکار کنه.
  خواب عجیبی بود.
  انشالله که خیره.
  چندوقتیه میونشون شکرآبه. انشالله ک خیره
  ممنونم ازتون

  • یاسین صداقت در

   باسلام
   در تعابیر خواب امده است که اگر زنی ظرفی بشکند بین او و همسرش کسی اختلافی ایجاد خواهد کرد و در این خواب هملنگونه که شما دیده اید ممکن است دراینده ی نزدیک شما به عمد و یا غیر عمد بین برادرتان و همسرشان اختلافی ایجاد کنید و این خود سببب ان خواهد شد که در اینده ایشان هم به قصد تلافی این کار را بکنند و اگر این رویا هم اتفاق نیفتد این خواب برای شما خیلی خیر نیست ولی میتوانید ان را به راحتی از سر راه برداری.
   در زندگی هیچ کس دخالت نکنید و حتما صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

 2. فاطمه در

  سلام من خواب دیدم یه لیوان مسی تو دستم هست که خود به خود میشکنه و تکه تکه میشه تعبیرش چی هست من یه خانوم جوان متاهل هستم..

 3. من خانوم هستم٢روز پيش تصادف كردم و خسارت زيادي به ماشين خودمون و ماشين طرف مقابل وارد شد كه مقص خودم بودم و حدودا توي اين گروني بايد ١٠ م هزينه كنيم،شب خواب ديدم كه به خانه دوستي رفتيم ولي در خواب اينچنين بود اما اون خانه دقيقا شبيه خانه ي ما بود ولي در خواب احساس ميكردم كه خونه ي دوستمان است و پي در پي ظروف آشپزخانه به دست دوستم ميشكست من هم تعجب كردم و گفتم توهم شبيه مني مدام ظرفهاي قشنگت رو ميشكني و سرويساتو ناقص ميكني،بعدش دوباره ديدم رفتيم خونه يه دوست ديگه كه فاميل هم هست ديدم در خانه أو مدام در حال شستن هستم و يا فرش ميشورم يا صندلي يا هرچيز ديگر و جالب اينكه داخل خونه اين شستن هارو انجام ميدادم يعني شلنگ آب با فشار زياد داخل خونه روي فرساي ديگه بود و من وسايل رو ميشستم،ميخواستم ببينم تعبيرش چيه؟چون چند وقت قبل هم خواهرم خواب ديده بود كه خدابه همسرم گفته بايد بميري؟از اين موضوع نگرانم اميدوارم تعبيرش خوب باشه

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب ظرف در خواب معرف کدبانوي خانه است و روابطي که از نظر اخلاقي و عاطفي با او داريم. چنان چه ظرف نو و شسته و تميز و براق در دست داشته باشيم گوياي اين است که روابط مرد و زن بر مبناي استواري قرار دارد و چنان چه ظرف کثيف و نشسته بود اين را مي گويد که نقار و کدورتي پيش مي آيد.ظرف شکستن در خواب نشان بر این دارد که کدورتی بین شما و همرستان پیش می اید . و باید شما ان را حل کنید .
   سربلند و پیروز باشید .

 4. سلام من یه دختر جوان متاهلم.خواب دیدم مادر شوهرم و آقایی که قبلا بهش علاقه مند بودم (غیر از شوهرم ) کنار هم نشسته بودند من لیوان شیشه ای دستم بود انداختم سمت اونا و لیوان شکست . .. جالب اینه فردا صبحش پاشدم و اولین کاری که کردم رفتم تا ظرفای دیشبو که توی ظرفشویی مونده بود بشورم بعد همون لیوانی که توی خواب دیده بودم بیخودی و بیجهت تو دستم شکست و یه کم دستمو برید به همین خاطر به فکر فرورفتم که حتما این رویای صادقه تعبیری پشتش نهفته است. لطفا جواب این کامنو بزارید .ممنون

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما همانگونه که بر خودتان اشکار شده است و اگر بلا ای به همراه داشته است با شکستن رفع شده است . و اینکه صدقه هم نیاز رفع بلای خواب است و . شکستن لیوان در خواب نشان از کودرتی دارد که بین شما و مادر همسرتان پیش خواهد امد که شما باید اگاه باشید که از ان کدورت جلوگیری کنید .
   سربلند و پیروز باشید .

نظر خود را بیان کنید