بهترین کتاب های موفقیت و ثروتمند شدن

15 کتاب نوشته شده توسط میلیاردرهای جهان که باید بخوانید

richard-branson

خواندن کتاب به روش های مختلفی در موفقیت و ثروتمند شدن شما تاثیرگذار است پس آنرا جدی بگیرید و وقت ویژه ای را به خواندن کتاب اختصاص دهید.

در این مقاله به نقل از مجله موفقیت قصد داریم تا لیستی از بهترین و پروفروش ترین کتاب های حوزه موفقیت و پیشرفت شخصی را معرفی کنیم پس با آلامتو همراه شوید:

 1. راه های مبارزه مسالمت آمیز: کتابی که زندگی شما را تغییر می دهد

اولین کتاب دن میلمن ، این کتاب داستانی الهام بخش است که عمدتا حول محور سال های دانشگاه او نوشته شده است. این کتاب به این مفهوم می پردازد که یک فرد بدون احساس زنده بودن یا خوشبختی واقعی ، نمی تواند به موفقیت دست پیدا کند.

میلمن “راه مبارزه مسالمت آمیز” را از پیرمردی مرموز که او را به نام سقراط می شناخت ، آموخته بود. مربی که او را به سفرهای بسیاری فرستاد و به این صورت راه و رسم موفقیت را به او آموخت. درسی که مرد جوانی آن را می پذیرد ، برای هر کسی که به دنبال معنای واقعی زندگی باشد ، قابل استفاده است.

 1. قانون موفقیت در شانزده درس – نوشته شده توسط ناپلئون هیل

بیست و شش سال تحقیق ، از جمله مصاحبه با بیش از 500 میلیونر خود ساخته ، پایه و اساس این مجموعه عظیم را به وجود آورد. ناپلئون هیل پس از مطالعه روش ها و موفقیت های متفکرانی همچون توماس ادیسون ، جان دی راکفلر ، هنری فورد ، اندرو کارنگی ، تئودور روزولت و الکساندر گراهام بل ، مطالبی را که از آنها آموخته بود گردآوری کرد و آن را به عنوان قوانین موفقیت به جهانیان ارائه داد.

هیل از این کتاب در زندگی خود استفاده کرد و توانست به موفقیت بی نظیری دست پیدا کند. حجم كتاب ممكن است ترسناک به نظر برسد ، اما هيل آن را به صورتی نوشته که بتوان آن را به دانش آموزان دبيرستانی هم آموزش داد. در حقیقت این کتاب در عین غنی بودن به آساني قابل فهم است. او بیان داشت که پیشرفت شخصی به همراه دانش بی انتها راه موفقیت را هموار می کند.

 1. زمین های الماس: درست در همین جایی که هستید و در حال حاضر همه چیزهای خوب می توانند اتفاق بیفتند!

اغلب اوقات ما فرصت های منتهی به موفقیت ، ثروت و خوشبختی را زیر پا می گذاریم و آنها را فراموش می کنیم. این کتاب کوچک ، در ابتدا شامل مقدمه ایست که حاوی سخنان راسل کانول در این خصوص می باشد.

این اثر بی انتها که بصورت آزاد و آنلاین و در قالب های نوشتاری و صوتی در دسترس است ، به شما نشان می دهد که شهرت و ثروت در جایی همین اطراف “منتظر” شماست. پول قدرت است ، و شما باید برای داشتن آن گام های منطقی ای را بردارید. شما باید این کار را انجام دهید چون اگر به خودتان اعتماد کنید قطعا می توانید کارهای خارق العاده ای را به انجام برسانید.

 1. طرز تفکر یک مرد

این کتاب کم حجم، همان طور که جیمز آلن به آن اشاره می کند ، منبع الهام میلیون ها نفر بوده و بر کار بسیاری از رهبران تاثیر گذاشته و به پیشرفت شخصی بسیاری از افراد کمک کرده است.

این کتاب مملو از جملاتی از قبیل روح آنچه را که مخفیانه دوستش داریم جذب می کند و همچنین آنچه را که از آن می ترسید نیز جذب خواهد کرد می باشد. اصلی ترین اعتقاد این کتاب این است که انسان همان چیزی است که در قلب خود احساس می کند.

آلن از زبان فصیحی استفاده می کند تا خوانندگان را به این درک برساند که تفکرات و شخصیت ها از هم جدا نیستند و در هم تنیده شده اند. مسئولیت شخصی به همان اندازه مهم است که افکار و اعمال ما اهمیت دارند. او می گوید که ما باید برای تأمل و کشف خود و رویاهایمان وقت بگذاریم و انرژی و زمان لازم را صرف تحقق بخشیدن به این رویاها کنیم.

 1. حداکثر موفقیت: استراتژی ها و مهارت هایی که توانایی های پنهان شما را آشکار خواهند کرد

همان طور که از زیرنویس این کتاب پیداست ، استراتژی ها و مهارت هایی که قدرت های پنهان شما را آشکار می کنند، به احتمال زیاد آنچه را که برای موفقیت در زندگی به آن نیاز دارید در اختیارتان قرار خواهند داد.

کسانی که راهکارهای ارائه شده توسط برایان تریسی را دنبال می کنند می توانند تغییراتی را در زندگی خود ایجاد کنند که به سرعت آنها را به موفقیت خواهد رساند.

با مطالعه این کتاب خواهید آموخت که چگونه موفقیت را در همه زمینه های زندگی اعم از سلامتی ، خوشبختی شخصی و حرفه ای ، روابط و ثروت ایجاد نمایید. فرقی نمی کند که شما در حال رسیدن به موفقیت باشید یا تازه این سفر را شروع کرده باشید چراکه اصول بیان شده در کتاب به شما در تحقق پتانسیل واقعی تان کمک می کند. زندگی مورد نظر خود را بسازید و به آرامش ذهنی مد نظرتان دست پیدا کنید.

 1. جادوی تفکر بزرگ

فکر بزرگ همان چیزی است که افراد موفق را از سایر افراد جدا می کند. در این کتاب کلاسیک پرفروش ، دیوید شوارتز بیان می کند که این لزوماً هوش یا اخلاق کاری نیست که باعث می شود افراد بتوانند از نردبان موفقیت بالا بروند ، بلکه انتخاب های شخصی است که مردم را به این باور می رساند که چیزهای بزرگتر و بهتر نیز امکان پذیر هستند.

وقت بگذارید و در مورد اهداف زندگی خود تأمل کنید و آنها را گسترش دهید. هنگامی که تصویری واضح از آنچه می خواهید داشته باشید ، انرژی خود را بر روی رسیدن به آن هدف متمرکز خواهید کرد. چشمان خود را بر روی هدف ثابت نگه دارید و اجازه ندهید چیزهای کوچک ، جهان پیرامون هدفتان را تغییر دهند.

 1. قدرت تفکر مثبت

این باور که افکار مثبت منجر به یک واقعیت مثبت می شوند پدیده جدیدی نیست. چند دهه قبل از اینکه کتاب راز منتشر شود ، نورمن وینسان پیل کتابی را در مورد قدرت تفکر مثبت نوشت. این کتاب به خوانندگان آموزش می دهد که قبل از رسیدن به زندگی مورد نظر خود همیشه باید به چیزهای مثبت فکر کنند.

فلسفه های این کتاب پرفروش به میلیون ها نفر کمک کرده اند تا به اهداف شخصی ، مالی ، معنوی و احساسی مورد نظر خود دست پیدا کنند. شما نیز باید یاد بگیرید که افکار منفی را با اعتقادات مثبت جایگزین کنید و با پرورش شخصیتی که تحت تأثیر شرایط قرار نمی گیرد ، از دست عادات بدتان خلاص شوید

 1. غول درونتان را بیدار کنید: چگونه می توان کنترل سرنوشت ذهنی ، عاطفی ، جسمی و مالی خود را به دست گرفت!

در درون هر شخصی یک غول بزرگ زندگی می کند. آنتونی رابینز ، مربی انگیزشی در این کتاب ، به شما کمک می کند تا بتوانید “کنترل سرنوشت ذهنی ، عاطفی ، جسمی و مالی خود را در دست بگیرید.” چه بسیار افراد مال باخته ای که با استفاده از فنونى كه در این كتاب بیان شده توانستند ، کنترل زندگی و موفقیت خود را به دست بگیرند. این کتاب کلاسیک که در زمینه توسعه شخصی نوشته شده به ویژگی های هدف گذاری ، دستیابی به موفقیت در روابط ، صحبت با خود و کشف پتانسیل واقعی تان می پردازد

 1. بها دادن به رهبر درونتان

بها دادن به رهبر در درون شما باعث می شود که بتوانید تئوری های رهبری را بر حسب شرایطتان شخصی سازی کنید. این کتاب برای کسانی که تلاش می کنند قدم بعدی را در مشاغل خود بردارند یا به توانایی های رهبری خود شک دارند ، روشهای عملی ای را برای توسعه مهارت های رهبری ارائه می دهد.

این کتاب با درک اینکه برخی از افراد از خصوصیات ذاتی رهبری بهره می برند نوشته شده است. البته کتاب جان ماکسول این افسانه را که فقط تعداد معدود و منحصر به فردی رهبر به دنیا آمده اند تکذیب می کند. در عوض ، او پیشنهاد می کند که همه با یادگیری نظم و انضباط ، جستجوی مربی و افزایش مهارت های خود از طریق آموزش می توانند رهبری کارهایشان را بر عهده بگیرند.

ماکسول رهبری را به عنوان نفوذ و تاثیر گذاشتن تعریف می کند و خاطرنشان می کند که صرف نظر از شغل ، موقعیت و شخصیت خود ، باید یاد بگیرید که چگونه یک رهبر مؤثر باشید.

 1. مدیر یک دقیقه ای

از اصولی که در مدیر یک دقیقه ای تدریس شده اند استفاده کنید و بعد ببینید که بهره وری و رضایت شغلی تیمتان تا چه حد افزایش پیدا می کند. این کتاب به خوانندگان این امکان را می دهد که بدون اینکه اشتباهات خود را مدام به خودشان یاداوری کنند ، به فکر سعادت و خوشبختی باشند.

سبک مدیریت یک دقیقه ای به رهبران این امکان را می دهد که کارآمد و مؤثر باشند. فصول کوتاه این کتاب تعامل بین مدیران و تیم هایشان را تسهیل خواهد نمود. با تعیین اهدافی که باعث تشویق ، تغییر مسیر ، توبیخ و ارائه پاداش مناسب می شود ، رهبران می توانند ضمن احترام به تیمشان ، از آنها انتظارات بیشتری اشته باشند.

 1. خوب تا عالی: چرا برخی شرکت ها پیشرفت می کنند و برخی دیگر نه

آیا شرکت های خوب حتما باید شرکت های بزرگی باشند؟ و اگر چنین است ، یک شرکت چگونه می تواند به یک شرکت بزرگ و با نفوذ تبدیل شود؟ اینها برخی از سؤالاتی هستند که باعث به راه افتادن تحقیقات زیادی شده اند و در نهایت منجر به انتشار کتاب از خوب تا عالی گردیدند.

تحقیقات پنج ساله جیم کالینز در نهایت از خصوصیاتی که باعث می شود شرکت های بزرگ از رقبای خود پیشی بگیرند و سود قابل توجهی را کسب کنند ، پرده برداشت. با مقایسه صفات متمایزکننده شرکت های خوب و همتایان عالی آنها ، جیم کالینز و تیم تحقیقاتی وی دریافتند که از جمله موارد ی که باید به آن توجه نمایند ، بهره گیری از رهبرانی است که با اشتیاق کار می کنند و به جای توجه صرف به سرنوشت خود ، وظیفه ی خود می دانند که شرکت را از یک شرکت خوب به یک شرکت عالی تبدیل کنند.

چنین رهبرانی پایه و اساس فرهنگی را به وجود آورده و نتایج پایداری را ارائه می کنند که می تواند یک سازمان را به سمت تعالی سوق دهد.

 1. میلیونر اتوماتیک: یک برنامه تک مرحله ای قدرتمند برای زندگی کردن و مردن همانند ثروتمندان

واقعا آیا کسی هم هست که نخواهد به طور خودکار میلیونر شود؟ حقایق مربوط به این کتاب ، درست مانند سریال Finish Rich باخ است و در واقع این کتاب بیان می دارد که هیچ چیز فوق العاده ای بدون پیش بینی انجام نمی شود. در واقع با کمی برنامه ریزی و با در نظر گرفتن جنبه های مختلف امور مالی و خودکار کردن آنها ، می توانید در مسیر ثروت قرار بگیرید.

این طرح خودکار به خوانندگان اجازه می دهد تا در ضمن صرفه جویی در هزینه ، در زمان خود نیز صرفه جویی کنند. گرچه بسیاری از اصول بیان شده در این کتاب اصول جدیدی نیستند ، رویکرد آسان باخ به خواننده کمک می کند تا آنها را به طریق جدیدی به کار بگیرد.

برخی از نکات برجسته شامل اصولی از قبیل پرداخت خود به خود در ابتدای کار ، و مشاوره در مورد چرایی و چگونگی پس انداز برای بازنشستگی است. علاوه بر این باخ برای دستیابی به اهداف پس انداز کوتاه مدت توصیه هایی را ارائه می دهد و بیان می دارد که بخشش بخش مهمی از ثروتمند شدن است.

 1. پدر ثروتمند – پدر فقیر

رابرت تی. کیوساکی (برگه های زمانی وارنر ، 2002)

تغییر پارادایم مربوط به کار ، اشتغال و کارآفرینی مدت زمان طولانی ایست که ذهن نویسندگان و محققان را اشغال نموده است. رابرت کیوساکی در یکی از کتاب های بسیار مشهور خود به نام پدر ثروتمند- پدر فقیر ، ارزش استفاده و کنترل سرنوشت مالی خود را از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری نشان می دهد. در پدر ثروتمند – پدر فقیر، كیوساكی تفاوت هایی را میان آنچه كه افراد ثروتمند و فقیر یا متوسط ​​به فرزندان خود آموزش می دهند ، نشان می دهد.

به عنوان یک جوان ، کیوساکی به وسیله “پدر فقیر” خود آموزش داده شد تا مسیری با کمترین مشکلات را طی کند: تحصیل کند ، شغلی را انتخاب نماید و سخت کار کند. اما پدر ثروتمند دوستش ، او را راهنمایی كرد كه برعكس عمل كند. این کتاب نشان می دهد که آموزش تا چه حد مهم است ، در واقع همیشه در یک محیط رسمی یادگیری به بهترین وجه انجام نمی شود.

دروس شامل ارزش خود اشتغالی ، چگونگی خود اشتغالی بدون محدود کردن خود در محدودیت های یک کارمند و چگونگی ایجاد و استفاده از فرصت هایی با درآمد خوب هستند. به جای اینکه برای پول سخت تلاش کنید ، از اصول موجود در این کتاب استفاده کنید تا درآمد خوبی داشته باشید.

 1. بزرگترین فروشنده جهان

اوگ ماندینو (انتشارات فردریک فرو ، 2001)

ده مثال قدیمی کلید ، ثروت و خوشبختی را در این کتاب کلاسیک به خود اختصاص داده اند.

یک پسر جوان که مایل به بهبود جایگاه خود در زندگی است ، سخنان استاد خود را با گوش جان می پذیرد: هیچ تجارت و حرفه دیگری برای شخصی که می خواهد از فقر نجات پیدا کند و به ثروت برسد بهتر از فروشندگی نیست. بنابراین این جوان در آرزوی موفقیت و ثروت ، تصمیم می گیرد تا بزرگترین فروشنده جهان شود.

این کتاب جیبی می تواند در یک ساعت به راحتی خوانده شود ، اما برای کسانی که حرفه فروش را دنبال می کنند مملو از داستان های جدید است. این داستان خواننده را ترغیب می کند تا در جامعه مشارکت کند و در آرامش خاطر پیشرفت نماید. کسانی که این اصول را فرا می گیرند ، یاد می گیرند که چگونه بر چالش های فروش غلبه کنند و چگونه در نهایت به موفقیت دست پیدا کنند

 1. کتاب مقدس فروش: منبع نهایی فروش: شامل 10.5 فرمان برای موفقیت در فروش

جفری گیتومر اصلا تحمل فروشندگانی را که مدام تاسف می خورند ندارد و با لحن جسورانه و تند و سریعی با آنها صحبت می کند. این کتاب مقدس فروش بیش از 100 واقعیت مختلف را در مورد فروش ، راهنمایی فروشندگان و راه حل های موجود در این زمینه در اختیار شما قرار می دهد تا به شما در زمینه فروش کمک کند تا بتوانید در حالی که سایر فروشندگان در حال ناله و زاری هستند پیشرفت کند. این کتاب جزئیات مربوط به جنبه های مختلف فروش را نشان می دهد. اصول اولیه را بیاموزید و بدانید که این کتاب باعث تغییرات زیادی در میزان فروش و پیشرفت شما خواهد داشت.


2 دیدگاه

 1. حمید

  سلام من با یک کتاب جدید آشنا شدم به نام دسته چک ثروت
  تو این کتاب که همش تمرینی هست و عملی هست میتونید به طور عملی ذهن خود را کش بدهید و به نتیجه مورد نظر خودتون برسید
  خیلی عالی هست
  تو اینترنت بزنید کتاب دسته چک ثروت براتون میاد

 2. امیرحسین

  واقعااااا عالی بودش..ممنون ازتون

نظر خود را بیان کنید