تعبیر خواب کتاب

دیدن کتاب در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن کتاب در خواب چیست؟

تعبیر خواب کتاب خواندن

معبران نوشته اند اگر کسی در خواب ببیند کتاب حساب می خواند غمگین می شود و چنان چه افسانه و مضحک بخواند غیبت مردم می کند و چیزهای دیگری در همین زمینه که زیاد پایه علمی نمی تواند داشته باشد.

کتاب در خواب های ما انعکاسی است از علاقه به دانستن یا تاسف و اندوه ما از آن چه نیاموخته ایم.

کسانی هستند که کتاب جزئی از زندگی روزانه ایشان است مثل نویسندگان، معلمان، دانشمندان، محققان و بالاخره ناشران. این مردم با کتاب زندگی می کنند. این ها اگر کتاب در خواب ببینند خوابشان تعبیر تعیین کننده یی ندارد.

اما دیگران که با کتاب آمیختگی زیاد ندارند و به ندرت اتفاق می افتد لای کتابی را بگشایند اگر کتاب ببینند باید به دنبال تعبیر آن باشند. برای این ها کتاب همان طور که گفته شد واکنشی است از تمایلشان به دانستن یا تاسفشان از آن چه نیاموخته اند یا نتوانسته اند بیاموزند.

گاه برخوردهای ما در زندگی روزانه این احساس را در ما به وجود می آورد که مثلا می توانستیم فلان زبان خارجی را یاد بگیریم ولی وقت صرف نکردیم، همین طور دلمان می خواهد که بدانیم در آسمان ها چه می گذرد، این دو نوع کشش در خواب های ما عکس العملی به شکل کتاب ظاهر می کند.


تعبیر خواب کتاب خواندن

حال اگر در خواب ببینید که کتابی می خوانید و از آن خوشتان می آید با دوستی خردمند و آگاه آشنا می شوید.

اگر دیدید به جایی وارد شدید که مثل کتاب خانه کتاب های زیادی آن جا وجود داشت در جمعی حضور می یابید که از نظر فکری و دانش بر شما امتیاز دارند.

اگر دیدید کتابی پاره همراه دارید در جایی که باید عقل و فهم شما کار ساز باشد در می مانید و نمی توانید چاره چوئی کنید.


تعبیر خواب گرفتن کتاب

اگر دیدید کسی کتابی به شما داد یا از کتاب خانه کتابی خریدید یک نفر به شما کمک فکری می کند و از هدایت دوستی سود می برید. اگر دیدید کتابی را می فروشید دوستی را از دست می دهید.

اگر دیدید کتاب شما ضایع شده یا مثلا در آب افتاده یا سوخته تعبیر همان است که دوستی با شما قطع دوستی می کند.

همچنین بخوانید: تعبیر درس خواندن در خواب

تعبیر خواب رمان

تعبیر خواب کتاب

اگر در خواب دیدید رمان می خوانید خود را در آینده به کاری مشغول می کنید که سودی ندارد و فقط خستگی برایتان می ماند.

اگر دیدید دیگری رمان می خواند و شما گوش می دهید کسی به شما دروغ می گوید و وعده پوچ و واهی می شنوید که حقیقتی به دنبال ندارد.

اگر دیدید خودتان رمان می نویسید تدبیر کاری را می کنید که نه برای شما و نه برای دیگری سودبخش است.

☺ تعبیر خواب «کتاب» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «کتاب» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


24 دیدگاه

 1. Hani

  سلام من خواب دیدم که داییم بهم کتاب هدیه میده
  و بهم میگه تو این کتاب چیزای ارزشمندی نوشته شده و میتون یادشون بگیری
  منم اونا یاد گرفتم و بقیه رو نجات دادم
  میشه تعبیرش کنید؟

 2. آیدا فرشاد

  سلام وقت بخیر
  خواب دیدم در حال خرید کتاب حقوق هستم و مشغول خواندن آن که پدرم مرحوم کتاب‌های حقوقم را می‌گیرد و می‌گویید نخوانم و بیهوده است و به جایی نمیرسم بعد کتاب ها را داخل آب می اندازد میشه تعبیرش رو بگید
  باید بگم دانشجوی رشته ی حقوقم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است نشانی از ان باشد که به کسی که در نزدیکی شما اشاره دارد که می تواند برای شما خیر نباشد و از این رو فقط باید بدانید که برای شما خوابی است که ممکن است اشاره به افراد نزدیک شما باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 3. سارا

  با سلام
  خواب دیدم خانمی محجبه که سفید پوشیده بودن کتابی روبروی من باز کردند و به من گفتن ببین اینجا نوشته پشیمون میشی ها(این روزها داشتم تصمیم میگرفتم که نامزدم را ترک کنم)

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که دارای تعبیر نیست و به ناخوداگاه شما باز می گردد و از این رو بدانید که تصمیمات شما باید از روی منطق باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 4. من

  سلام.خواب دیدم برادرشوهرم با کله افتاد و کله‌ش خورد به سنگ ولی خون نیومد و غش کرد.میشه بگید تعبیرش چیه؟(ببخشید به کتاب ربطی نداره.)

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب حادثه برای دیگران ممکن است این خواب به همان صورتی باشد که در خواب دیده اید و از این رو بدانید که ممکن است برای ایشان خیر نباشد و به ایشان برسانید که صدقه ای ببرای خویش بدهند.
   سربلند وپیروزباشید

 5. قدقد میرزا

  سلام اولین باره خواب اینجوری میبینم لطفا جوابم رو بدین تعبیرش چیه
  خواب دیدم با دوستم در یک باغ مشغول درس خواندن هستیم و دو تایی هم از روی یک کتاب می‌خواندیم، و دوستم با اینکه درسش ضعیفه اما توی خوابم خیلی باهوش شده بود و همه چیز رو یاد می‌گرفت اما چند دقیقه که گذست یه یخچال خراب ته باغ دید و رفت تا اونو درست کنه میشه بگین تعبیرش چیه، ممنون، خواهش میکنم زود بگین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به آنکه کتاب بخشی از زندگی روزمره ی شماست پس می توان این خواب را دارای تعبیر ندانست اما برای دوست شما می تواند به این صورت باشد که ایشان ممکن است کار بزرگی برای شما انجام دهند که ورای انتظار شماست.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. محمد

  سلام
  مادرم خواب دیده دو کتاب بزرگ بهش دادند.یکی از یکی بزرگتر.میخواسته کتاب بزرگتر را باز کنه و بخونه‌ که بیدار میشه؟تعبیر چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب این خواب می تواند به این معنا باشد که ایشان از کسی کمکی بزرگ دریافت خواهند کرد که بسیار برای ایشان خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. مطی

  خواب دیدم کنار فامیلا دارم درس میخونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   محتوای آن کتاب بسیار مهم است و تعبیر این خواب بر اساس ان تعیین خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید

 8. ناشناس

  سلام
  خواب دیدم تشییع جنازه شهداست
  و اونارو روی یه تریلی که با کتاب فرش شده بود گذاشته بودن
  منم یه سری کتاب به اونا اضافه کردم وتا یه مسیری همراه رفتم
  بعد مانند نمایشگاه کنار خیابون شد ومن دنبال کتابام میگشتم بین اون کتابها
  و بین جمعیتی که تشییع میکردن پدر مرحومم رو هم دیدم که سالم بود و داشت تو جمعیت می امد
  ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب مرده امده است که تعبیر این خواب برای شما به این صورت می تواند باشد که شما در اینده ی نه چندان دور به اندازه ی ان کتاب ها و ان افراد خیر و فرصت خواهید داشت که به منفعت دست یابید و این برای شما بسیار خیر است و باید از بابت آن خوشحال باشید.
   اما بدانید که در خواب شما امده است که شما خودتان تاثیر بسزایی در این موضوع دارید که به موفقیت برسید و نباید از بابت کارهایی که در این مسیر می کنید پس از مدتی ناامید شوید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. زهرا کشاورز

  سلام خسته نباشیدهمسرم در خواب دیده که خانه مان خراب شده ودخترای فامیل تمام کتاب های منو برداشتن وبردن میشه تعبیرش رو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید عرض کنم که بر اساس تعابیر خواب این خواب بدان معناست که شما در اینده دوستی خیر را از دست می دهیدد که ممکن است علت ان هم افراد داخل خواب شما باشند و باید از این رو بسیار اگاه باشید که این اتفاق نیفتد.
   صدقه دهید
   سربلند و پیروز باشید

 10. زهرا کشاورز

  سلام خسته نباشید در خواب دیدم که خانه ام خراب شده ودخترای فامیل تمام کتاب های منو برداشتن وبردن میشه تعبیرش رو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید خدمت شما عرض کنم که به این تعبیر می تواند باشد که شما در اینده ی نه چندان دوستانی را از دست خواهید داد وباید بدانید که تلاشی کنید که این دوستانتان اگر برای شما خیر هستند شما مقصر این امر نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 11. محمدي

  سلام
  خواب ديدم كه برادر مرحومم توي خواب از من خواسته كتابي رو بدم براش چاپ كنم و پخش كنم
  ممنون ميشم تعبير كنين

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است بدین شکل تعبیر یابد که برادر مرحومتا نتقاضایی از شما دارند و نیاز به کمکی از شمت شما دارند و باید برای این موضوع به ایشان کمک کنید.
   سربلند وپیروز باشید

 12. رسته

  خواب دیدم کتاب نوشته شده توسط پدرم پاره شده است چه تعبیر دارد

 13. رحمان

  سلام من خواب دیدم به همراه شخصی وارد خانه متروکه ای شدم در انجا باهم کتابی پیدا کردیم که انگار نسخه اصلی از کتابی دینی با ارزش بود که این کتاب داخل چندین جلد وجود داشت.(منظور از جلد مانند قران که داخل جعبه مخصوص خود است)تا اینکه ابعاد اخرین جلدش به بیشتر از یک متر میشد.ناگهان روحانی به همراه شخصی امد و کتاب را بازید کرد و از دست خط هایی که وجود داشت به همراهش گفت که درست است و ان کتاب را نسبت داد به علمای بزرگی در گذشته که ان را جمع اوری کرده بودند و ان را به کتابی بلند مرتبه نسبت داد بعد روی ان را پارچه ای زیبا کشید و شروع کرد به دوختن دورتا دور پارچه انگار داشت ان را مهروموم میکرد وبعد به همراهش گفت این کتاب به او منظورش من بودم نسبت داد و گفت که به من تعلق دارد وبعد رو به من کرد وگفت پسر حواست به رفیقت باشد به او اعتماد نکن این کتاب متعلق به توست مواظب باش تا ازت ندزدد.
  میخواستم بدانم تعبیرش چیست؟

 14. لیلی عقلمند

  خواب دیدم خواهر مریضم یه کتاب نوشته و منتشر شده و به چاپ ششم هم رسیده.خیلی خوشحال بودم

نظر خود را بیان کنید