تعبیر خواب درس خواندن

دیدن درس خواندن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن درس خواندن در خواب چیست؟

انگیزه درس خواندن

تعبیر خواب آماده نبودن برای امتحان:

این یک خواب شایع در بسیاری از دانشجویان است. حتی در صورتی که شما در حال تحصیل و درس خواندن نیستید هم، این امکان وجود دارد که این خواب را ببینید و تعجب کنید که آیا احساسات حل نشده ای را نسبت به تجربه تحصیلی خود دارید؟

اگر خوابی می بینید که در آن برای امتحان آماده نشده اید ، به احتمال زیاد به معنای آن است که شما زندگی خود را به سختی تحلیل می کنید. بررسی دقیق زندگی خودمان بسیار آسان است ، بنابراین ضروری است که با خود مهربان باشید و درک کنید که یادگیری یک زندگی متعادل به زمان نیاز دارد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب کتاب

مقاله مرتبط: چگونه درس بخوانیم که فراموش نکنیم

☺ تعبیر خواب «درس خواندن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «درس خواندن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


51 دیدگاه

 1. ریحان

  سلام ، من کنکوری ام، یکی از فامیلامون که آخرین بار منو ۹ یا ۱۰ ماه پیش دیده بود، گفته خواب منو دیده که در حال درس خوندن بودم ، تعبیرش چیه؟؟

 2. …..

  سلام خواب دیدم که فردا قراره پرسش درس مطالعات رو توی مدرسه معلمم بپرسه و من همش استرس داشتم که هیچی نخوندم و رفتم مدرسه و خوندم و متاسفانه الان تعطیلات عید هستش
  تغییرش چیه

 3. طاها

  سلام، من هروقت که ی امتحانی رو میدم خواب خوندن اون امتحان رو میبینم مثلا هفته پیش امتحان ریاضی دادم وقتی برگشتم خونه خواب دیدم داشتم ریاضی میخوندم یا مثلاً این هفته که امتحان عربی داشتم بعدش خواب خواندن عربی دیدم،

 4. مهدی

  سلام وقت بخیر، من وقتی ک امتحان عربی دادم خواب میبینم دارم لغات عربی میخونم تعبیرش چیه

 5. اینی که نموند ودرس یاد نداد معانی چی میتونه باشه

  با سلام دردو .من خاب دیدم استادم اومده منزل ما قرار بود بهم آموزش بده .بنا ب دلایلی دیر شد و گفت دیگه دیره نمیشه. رفت منزلشون .البته حس دوست داشتن بینمون هست؟ لطفا راهنمایی

 6. هاله

  سلام من خواب دیدم با یه خانمی دارم درس میخونم تو عالم خواب دوستم بود ولی واقعیت نمی‌شناسم انکار داشت بهم درس میداد

  بعد یه جا بهم نشون دادم انکار یه عمارت بود داشتن بیرونش و باز سازی میکردن بهش میگم واحد 9این ساختمون برای ماست توشم کامله

 7. فاطمه

  سلام من خواب دیدم که برامون مهمون آمده و من توی اتاق دارم درس میخونم کخ بعد همه میان توی اتاق من بعدش برام یک ویدیو میاد که دختر خاله های مامانم که همسن من هستن دو سه تاشون رفتن بیرون و دارن جشن میگیرن و شیپور کوچولو ها دستشون بود و خوشحال بودن بعد یهو خودمو دیدیم تو ماشین که به مادرم و یکی دیگه داریم میریم پیششون

 8. سپیده

  با سلام و وقت بخیر.من یه دختر کلاس هشتم دارم و دیشب خواب دیدم که دخترم جهشی درس خونده و الان دانشگاست.خیلی خوشحال و متعجب بودم.البته دخترم دارای هوش خیلی خوبی هست.ولی برای درس خوندن خیلی غر میزنه.

 9. رضا

  باسلام.من خواب دیدم که درکلاس دانشگاه منتظراستادهستیم.درواقع استادرامیشناختم.اویکی از همکاران قدیمی من درمدرسه بودکه الان دانشگاه تدریس میکنه.خیلی هم مشتاق وآماده به نظرمیرسیدم.به ناگاه دیدم که مادرم که به نازگی ازدنیا رفته به من اشاره میکندکه به سمت خانه ی همسایه بروم که آن همسایه هم میشناختم .رفتم دیدم مادرم باکهولت سنی که داشت خانه ی همسایه رابرای من تمیزوآماده کرده.توخواب بهش گفتم این چه کاریه که شمابااین حالتون به زحمت انداختیدخودتونو.من بایدخونه ی شمارامرتب کنم که پسرشماهستم.

 10. بهروز

  سلام خواب دیدم دخترم در حال درس خواندن هست و صحیح و سالم نشسته تعبیرش چیه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب اگر دارای تبعیر باشد می تواند بسیار خیر باشد و از این رو نباید نگران ان باشید و می تواند نشانه ای از تلاش برای رسیدن به خیری در اینده باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 11. سلام من خواب دیدم که تو دشویی دارم درس میخونم و همه کتابامم تو دشویی بود و بعد چند روز ک در دشویی رو باز کردم کلا جاش عوض شده بود (کاشی) وخبری هم از کتابام نبود تعبیرش چیع

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدایند که می تواند به این تعبیر باشد که شما کاری را که برایتان بسیار سخت است در جهتی اشتباه انجام دهید که سبب شود نتیجه ای نرسید.
   سربلند و پیروز باشید

 12. محمد

  سلام
  من چند وقت پیش که کنکوری بودم و خیلی درس میخوندم یه خواب عجیب دیدم
  خواب دیدم که تو خواب خودم از خواب بلند میشم (دقیقا همونجایی که در واقعیت خوابیده بودم) در اصل با یک صدا بلند شدم که از اتاقم بود
  رفتم تو تاریکی و خودمو در حال درس خواندن دیدم و خیلی وحشت کردم
  تعبیر. خواب من چی میتونه باشه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب تلاش شما را برای رسیدن به هدفی نشان می دهد که ان قدر به ان درگیر شده اید که در خواب به این صورت دیده اید و از این رو نگران ان نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. Aram

  سلام وقت بخیر
  من چند سال پیش تویک مدرسه مختلط درس خوندم واونجا ی پسرودوست داشتم الان نزدیک شش سال ازاون موقع میگذره ومن هراز گاهی خواب درس خوندن دراون جارو میبینم واینکه اون پسره روهم دورو برم میبینم این درحالیه ک الان هیچ علاقه ای به اون پسر ندارم وحتی درس خوندن روهم دوس ندارم دوساله ک ترک تحصیل کردم ولی همچنان این خواب رو میبینم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب می تواند نشانی از خاطره ای خوش در ناخوداگاه شما باشد که هر از چندگاهی ان را برای شما به مانند یک فیلم به نمایش می گذارد و بدانید که هیچ معنایی ندارد و فقط بازی ناخوداگاه شماست.
   سربلند و پیروز باشید

 14. دلارام

  سلام من خواب دیدم در حال درس خواندنم ولی هواسم به درس نیست یکی از همکلاسی های قدیمم بهم میگه تو اصلا درست خوب نبود در دبستان منم ناراحت شدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند بر اساس تعابیر خواب نشان از سهل انگاری در شما باشد که باید بسیار از جهت آن اگاه باشید و بدانید که ممکن است برای شما خیر نباشد و از این رو بسیار دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 15. پرنیا

  سلام من خواب دیدم با عشقم دارم درس میخونم و اون اروم اومد در گوشم گفت دوستت دارم تعبیرش چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   به احتمال زیاد دارای تعبیر نیست و تحت تاثیر احساساتتان این خواب را دیده اید و از این رو نمی توان ان را به تعابیر ربط داد.
   سربلند و پیروز باشید

 16. فائزه

  سلام وقت شما بخیر
  ببخشید من چند وقت پیش خواب دیدم که موقع زنگ تفریح همراه دوستانم به یک کوچه در پشت مدرسه مان رفتیم. پاییز بود و همه جا پر از برگ های نارنجی. یک چیزی مثل یک توده ی باد کوچک (تقریبا با ارتفاع یک تا یک و نیم متر) بود که همه می شناختنش. اون چشم داشت و همه چیزو می شنید ولی حرف نمی زد. هر دفعه که میومد، زیر پای یکی از بچه ها می رفت و اونو تا ۲۰ ۳۰ متر بالا تر می برد. اون روز اومد و منو بالا برد. من از ارتفاع می ترسیدم و برای همین چشمام رو بستم. در همون حین حس کردم که به حالت دراز کشیده قرار گرفتم. خواستم چشمام رو باز کنم که ببینم کجا هستم ولی تا چشمام رو باز کردم بیدار شدم و دقیقا حالت بدن من به همون حالتی که روی اون باد بودم بود.
  ممنون میشم تعبیرش رو بگید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب باد، اگر بادی در گرفت که به خیر بود پس تعبیر ان هم به خیر است و میتواند نشان از رسیدن به ارزو باشد که برای شما هم به همین صورت است.
   سربلند و پیروز باشید

 17. ابراهیم۰۹۱۶۴۹۵۱۵۱۸….۲۲ساله

  سلام نیت کردم که خدایا کمکم کن هرشغلی که صلاحه برم میخام به هدف والا برسم.
  خواب دیدم برا دانشگاه دارم درس میخونم…و پسر خالم تو شرکته میخام بش بگم که منم ببر پیش خودت.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما دارای تعبیر نیست و از انجا که به این موضوع فکر کرده اید این خواب را دیده اید و از همین جهت سعی بر ان کنید که راه خود را بر اساس عقل و منطق در پیش بگیرید.
   سربلند و پیروز باشید

 18. ارام

  سلام من هشت سال پیش بنا به دلایل خانوادگی تصمیم گرفتم ترک تحصیل کنم واین بر خلاف میلم بود تو این مدت همیشه خواب درس خواندن یا عقب افتادن از کلاس رو میبینم به شکل های مختلف تو خواب با استرس مشغول خوندن درس میبینم خودمو وباز هم همه چی یادم میاد وعصبی میشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما ممکن است به این تعبیر باشد که شما چون از ان جه که برایتان ارزشمند بوده است دست کشیده اید همیشه حسرت آن را بر دوش خواهید کشید و از این رو دیدن این خواب برای شما بسیار طبیعی است و از جانب آن نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 19. مهسا

  سلام اسم من مهسا است من خواب دیدم که در موسسه درسی اساتید مجرب و بسیار عالی برای ما درس ریاضی و نجوم میاموزند بعد از ساعت درسی به همه شاگردان کم هم می‌کنند در آنجا بسیاررررر یک ساعت بزرگ دیواری نیز است که بالا عقربه های ساعت اساتید می‌باشد و این ساعت مانند ساعت های نرمال نیست و خود این موسسه مانند یک موسسه فضایی یا بسیار زیاد پیش رفته است .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر در واقعیت مشغول به تحصیل هستید پس این خواب نمی تواند دارای تعبیر باشد و به این صورت است که شما در ناخوداگاه خود به این موضوع فکر می کنیدو این خود دلیلی است تا ازین جهت شما را ترسی فرا گیرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 20. ماهی

  سلام خسته نباشید من خواب دیدم دارم برای ارشد درس میخونم ولی این درصورتیه که من هنوز لیسانسمو نگرفتم وحتی یه فاصله ای بینش افتاده تعبیرش چیه؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب کنکور دادن و امتحان دادن به این صورت است که می تواند نشانه ای از موضوعی سخت در ذهن شما و یا در اینده شما باشد که انتظار ان را می کشید و از این رو در خواب به این صورت دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید.

 21. نفس

  باسلام
  من خواب دیدم
  خواب بودم صبح شد بیدار شدم همون توی رختخوابم کتابمو برداشتم درس خوندم برا آزمون که قراره امتحان بدم آماده میشدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواب امتحان بیه دو وجه است که اگر در واقعیت هم باشد بی تعبیر است و در غیر این صورت می تواند نشانه ای از ان باشد که در اینده کاری بزرگ پیش روی شماست.
   سربلند و پیروز باشید

 22. اترینا نجفی

  سلام خسته نباشید

  سال پیش از کلاس پیش دبستانی تا کلاس ششم مدرسمون طوری بود ک همه دختر و پسر ها قاطی بودیم حتا توی کلاس و خیلی پسرا صمیمی بودیم الان کلاس هشتم هستم از پسرا جدا شدیم توی مدرسه دیشب خواب دیدم که توی کلاس نا اشنا من و یکی از بهترین دوستام ک دختر بود رفتیم توی اون کلاس . همون پسرا هم ک باهاشون تویه مدرسه بودم اونا هم توی اون کلاس بودن و داشتیم با هم درس میخوندیم ولی من از مطالب معلم هیچی یاد نمیگرفتم میشه بگید چ تعبیری دارد؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواب های گذشته می تواند نشانه ای از یاداوری خاطرات از طرف ناخوداگاه شما باشد که لزوما به معنای تعبیر داشتن خواب شما نیست و از این رو از بابت دیدن ان خواب نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 23. سلام من خواب دیدم که درس هایم را دیر فرستادم برای معلم و مطالعه میکنم برای ازمونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن افتادن در درس ها و یا شکست خوردن در امور درسی خوابی بسیار رایج است و نباید نگران ان باشید و بدانید که این خواب ها برای ناخوداگاه شما و ترس ها شماست.
   سربلند و پیروز باشید.

 24. رضا

  با سلام
  من ۱۷ سالمه و خواب دیدم با کسی که بهش علاقه دارم درس (ریاضی)میخوندم تعبیرش چی میتونه باشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب دیدن عشق خود می تواند فقط اشاره ای از حسرت های درونی ما در ناخوداگاهمان باشد که دارای تعبیر نیست و این موضوع برای شما اهمیتی ندارد.
   سربلند و پیروز باشید.

 25. احمد

  با سلام مدتهاست خواب حضور در کلاس دانشگاه وخصوصا” درس مانده برای پاس کردن را می بینم در حالیکه سالهاست درس ودانشگاه را تمام کرده ام واین چند وقت یکبار این خواب را می بینم وهر بار با موضوع حضور در کلاس و درس مانده اما با مکان های متفاوت واستاد متفاوت و همکلاسی های متفاوت ،ممنونم اگر تعبیر بفرمایید و تعبیر را ایمیل کنید . با تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواب دانشگاه و یا این که بهتر بگوییم خواب های تکراری دارای تعبیر عینی نیتسند و نشانه ای از ایرادی و موضوعی در ناخوداگاه شما دارد که اگر سبب اذیت شما می شود باید سعی بر آن کنید که آن را حل کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 26. راضیه خانوم

  من خواب دیدم دارم درس میخونم این چند ماه رو برای کنکور تا اماده باشم سفت سخت دارم میخونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواب های واقعی در خواب نشانه ای از ترس و استرس شما برای همان واقعیت است که ناخوداگاه شما این موضوع را برای شما نشان می دهد و از این رو تبعیر ندارد.
   سربلند و پیروز باشید.

 27. دیبا آقاجانی

  سلام من خواب دیدم که دوستان اومدن خونمون داریم باهم درس میخونیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشانگر ان باشد که در اینده ای نزدیک برای چیزی مهم اماده خواهید شد که دوستانتان هم به شما کمک خواهند کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 28. اقبال قادری

  سلام من بیست و پنج سال پیش فارغ‌التحصیل شده ام ولی هنوز خواب درس مبهم خواندن و حجیم وسخت و آماده نبودن برای امتحان دادن می بینم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما تعبیر ندارد و بیشتر به درون شما اشاره دارد و اگر این موضوع برای شما ازار دهنده شده است باید حتما با روانکاو مجرب مشورت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 29. مهدی

  سلام خسته نباشید خواب میدیدم با خواهر های ناتنی رفتیم مدرسه درس بخونیم بابام باید میومد ولی به من گفت برو مدرسه تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشانه ای از ان باشد که در اینده ممکن است برای شما ازمونی و امتحانی در زندگی وجود داشته باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 30. fahimeh

  سلام خواب دیدم دارم درس میخوانم تعبیر چی هست

  • یاسین صداقت

   باسلام
   اگر در زندگی روزمره خود با این موضوع درگیر هستید پس برای شما دیدن این خواب طبیعی است ودر غیر این صورت می تواند به معنای ازمونی در زندگیتان باشد که با ان روبه رو خواهید شد.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید