تعبیر خواب درس خواندن

دیدن درس خواندن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن درس خواندن در خواب چیست؟

انگیزه درس خواندن

تعبیر خواب آماده نبودن برای امتحان:

این یک خواب شایع در بسیاری از دانشجویان است. حتی در صورتی که شما در حال تحصیل و درس خواندن نیستید هم، این امکان وجود دارد که این خواب را ببینید و تعجب کنید که آیا احساسات حل نشده ای را نسبت به تجربه تحصیلی خود دارید؟

اگر خوابی می بینید که در آن برای امتحان آماده نشده اید ، به احتمال زیاد به معنای آن است که شما زندگی خود را به سختی تحلیل می کنید. بررسی دقیق زندگی خودمان بسیار آسان است ، بنابراین ضروری است که با خود مهربان باشید و درک کنید که یادگیری یک زندگی متعادل به زمان نیاز دارد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب کتاب

مقاله مرتبط: چگونه درس بخوانیم که فراموش نکنیم

☺ تعبیر خواب «درس خواندن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «درس خواندن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

28 دیدگاه

 1. ابراهیم۰۹۱۶۴۹۵۱۵۱۸….۲۲ساله

  سلام نیت کردم که خدایا کمکم کن هرشغلی که صلاحه برم میخام به هدف والا برسم.
  خواب دیدم برا دانشگاه دارم درس میخونم…و پسر خالم تو شرکته میخام بش بگم که منم ببر پیش خودت.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما دارای تعبیر نیست و از انجا که به این موضوع فکر کرده اید این خواب را دیده اید و از همین جهت سعی بر ان کنید که راه خود را بر اساس عقل و منطق در پیش بگیرید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. ارام

  سلام من هشت سال پیش بنا به دلایل خانوادگی تصمیم گرفتم ترک تحصیل کنم واین بر خلاف میلم بود تو این مدت همیشه خواب درس خواندن یا عقب افتادن از کلاس رو میبینم به شکل های مختلف تو خواب با استرس مشغول خوندن درس میبینم خودمو وباز هم همه چی یادم میاد وعصبی میشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما ممکن است به این تعبیر باشد که شما چون از ان جه که برایتان ارزشمند بوده است دست کشیده اید همیشه حسرت آن را بر دوش خواهید کشید و از این رو دیدن این خواب برای شما بسیار طبیعی است و از جانب آن نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. مهسا

  سلام اسم من مهسا است من خواب دیدم که در موسسه درسی اساتید مجرب و بسیار عالی برای ما درس ریاضی و نجوم میاموزند بعد از ساعت درسی به همه شاگردان کم هم می‌کنند در آنجا بسیاررررر یک ساعت بزرگ دیواری نیز است که بالا عقربه های ساعت اساتید می‌باشد و این ساعت مانند ساعت های نرمال نیست و خود این موسسه مانند یک موسسه فضایی یا بسیار زیاد پیش رفته است .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر در واقعیت مشغول به تحصیل هستید پس این خواب نمی تواند دارای تعبیر باشد و به این صورت است که شما در ناخوداگاه خود به این موضوع فکر می کنیدو این خود دلیلی است تا ازین جهت شما را ترسی فرا گیرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. ماهی

  سلام خسته نباشید من خواب دیدم دارم برای ارشد درس میخونم ولی این درصورتیه که من هنوز لیسانسمو نگرفتم وحتی یه فاصله ای بینش افتاده تعبیرش چیه؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب کنکور دادن و امتحان دادن به این صورت است که می تواند نشانه ای از موضوعی سخت در ذهن شما و یا در اینده شما باشد که انتظار ان را می کشید و از این رو در خواب به این صورت دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. نفس

  باسلام
  من خواب دیدم
  خواب بودم صبح شد بیدار شدم همون توی رختخوابم کتابمو برداشتم درس خوندم برا آزمون که قراره امتحان بدم آماده میشدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواب امتحان بیه دو وجه است که اگر در واقعیت هم باشد بی تعبیر است و در غیر این صورت می تواند نشانه ای از ان باشد که در اینده کاری بزرگ پیش روی شماست.
   سربلند و پیروز باشید

 6. اترینا نجفی

  سلام خسته نباشید

  سال پیش از کلاس پیش دبستانی تا کلاس ششم مدرسمون طوری بود ک همه دختر و پسر ها قاطی بودیم حتا توی کلاس و خیلی پسرا صمیمی بودیم الان کلاس هشتم هستم از پسرا جدا شدیم توی مدرسه دیشب خواب دیدم که توی کلاس نا اشنا من و یکی از بهترین دوستام ک دختر بود رفتیم توی اون کلاس . همون پسرا هم ک باهاشون تویه مدرسه بودم اونا هم توی اون کلاس بودن و داشتیم با هم درس میخوندیم ولی من از مطالب معلم هیچی یاد نمیگرفتم میشه بگید چ تعبیری دارد؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواب های گذشته می تواند نشانه ای از یاداوری خاطرات از طرف ناخوداگاه شما باشد که لزوما به معنای تعبیر داشتن خواب شما نیست و از این رو از بابت دیدن ان خواب نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. سلام من خواب دیدم که درس هایم را دیر فرستادم برای معلم و مطالعه میکنم برای ازمونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن افتادن در درس ها و یا شکست خوردن در امور درسی خوابی بسیار رایج است و نباید نگران ان باشید و بدانید که این خواب ها برای ناخوداگاه شما و ترس ها شماست.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. رضا

  با سلام
  من ۱۷ سالمه و خواب دیدم با کسی که بهش علاقه دارم درس (ریاضی)میخوندم تعبیرش چی میتونه باشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب دیدن عشق خود می تواند فقط اشاره ای از حسرت های درونی ما در ناخوداگاهمان باشد که دارای تعبیر نیست و این موضوع برای شما اهمیتی ندارد.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. احمد

  با سلام مدتهاست خواب حضور در کلاس دانشگاه وخصوصا” درس مانده برای پاس کردن را می بینم در حالیکه سالهاست درس ودانشگاه را تمام کرده ام واین چند وقت یکبار این خواب را می بینم وهر بار با موضوع حضور در کلاس و درس مانده اما با مکان های متفاوت واستاد متفاوت و همکلاسی های متفاوت ،ممنونم اگر تعبیر بفرمایید و تعبیر را ایمیل کنید . با تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواب دانشگاه و یا این که بهتر بگوییم خواب های تکراری دارای تعبیر عینی نیتسند و نشانه ای از ایرادی و موضوعی در ناخوداگاه شما دارد که اگر سبب اذیت شما می شود باید سعی بر آن کنید که آن را حل کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 10. راضیه خانوم

  من خواب دیدم دارم درس میخونم این چند ماه رو برای کنکور تا اماده باشم سفت سخت دارم میخونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواب های واقعی در خواب نشانه ای از ترس و استرس شما برای همان واقعیت است که ناخوداگاه شما این موضوع را برای شما نشان می دهد و از این رو تبعیر ندارد.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. دیبا آقاجانی

  سلام من خواب دیدم که دوستان اومدن خونمون داریم باهم درس میخونیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشانگر ان باشد که در اینده ای نزدیک برای چیزی مهم اماده خواهید شد که دوستانتان هم به شما کمک خواهند کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. اقبال قادری

  سلام من بیست و پنج سال پیش فارغ‌التحصیل شده ام ولی هنوز خواب درس مبهم خواندن و حجیم وسخت و آماده نبودن برای امتحان دادن می بینم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما تعبیر ندارد و بیشتر به درون شما اشاره دارد و اگر این موضوع برای شما ازار دهنده شده است باید حتما با روانکاو مجرب مشورت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. مهدی

  سلام خسته نباشید خواب میدیدم با خواهر های ناتنی رفتیم مدرسه درس بخونیم بابام باید میومد ولی به من گفت برو مدرسه تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشانه ای از ان باشد که در اینده ممکن است برای شما ازمونی و امتحانی در زندگی وجود داشته باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 14. fahimeh

  سلام خواب دیدم دارم درس میخوانم تعبیر چی هست

  • یاسین صداقت

   باسلام
   اگر در زندگی روزمره خود با این موضوع درگیر هستید پس برای شما دیدن این خواب طبیعی است ودر غیر این صورت می تواند به معنای ازمونی در زندگیتان باشد که با ان روبه رو خواهید شد.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید