نشانه های مردی که همسرش را دوست دارد

35 نشانه که می گوید شوهرتان هنوز شما را دوست دارد

نشانه های مردی که همسرش را دوست دارد

چگونه بفهمیم یک مرد ما را دوست دارد و عاشق ماست؟ عشق واقعاً احساس عجیبی است و شاید به راحتی نتوان ابراز احساسات و علاقه یک مرد به زنی را تشخیص داد اما نشانه هایی وجود دارد که علاقه مرد به زن را مشخص میکنید، علائمی از عشق مرد به زن که باید در رفتار و کردارش تشخیص دهید.

عشق و دوست داشتن یکی از زیباترین موهیت هایی است که خداوند به ما هدیه کرده است، به راستی که دنیایی بدون عشق و دوست داشتن، دنیایی پوچ است.

وقتی دو نفر با هم ازدواج می کنند کاملا طبیعی است که روزها و ماه ها و حتی سال های اول هیجان بیشتری از کنار هم بودن داشته باشند و با زندگی زیر یک سقف این هیجان جای خودش را به حس زیبای آرامش داشتن در کنار کسی که دوستش دارند، خواهد داد.

بین زن و شوهرها ممکن است اختلافات و مشکلاتی هم پیش بیاید، اما این زوج اگر یکدیگر را دوست داشته باشند، قطعا این گرفتاری ها هم گذرا خواهد بود و به مرور حل خواهد شد.

در این بین برخی فکر می کنند که دیگر شوهرشان مانند روزهای اول دوستشان ندارند و یا احساسات مشابه به این را تجربه می کنند. اگر شما نیز به این نقطه رسیده اید که می خواهید بدانید آیا شوهرتان هنوز هم دوستت تان دارد یا خیر، به مطلب درستی رسیده اید.

ما در این مطلب مفید ازمجله آلامتو “35 نشانه که می گوید شوهرتان هنوز شما را دوست دارد” را به شما معرفی خواهیم کرد. لطفا تا انتها با ما همراه باشید.


 1. او با شما هماهنگ است

حتما تا به حال برایتان اتفاق افتاده که می خواستید چیزی را به همسرتان بگویید اما او خودش آن را می داند، گویی او درون ذهن شماست و از اتمام افکار شما آگاه است.

او به یاد می آورد که شما چه می گویید و با لبخند بر لب به شما گوش می دهد. مردی که عاشق همسرش است به خوبی به حرف های او گوش می دهد.


 1. او نیازهای شما را برآورده می کند

اگر مردی واقعاً شما را دوست داشته باشد، همیشه به دنبال راه هایی برای بهتر کردن زندگی و خوشحال کردن شما خواهد بود. این اهمیت دادن به نیازهای شما و چیزهایی که دوست دارید، به خوبی گویای عشق درون اوست.


 1. با هدایای مورد علاقه تان شما را خوشحال می کند

اگر همسرتان شما را دوست داشته باشد، هنگامی که با دوستانش بیرون از منزل یا مسافرت است و چیزی را در ویترین مغازه ای می بیند که فکر می کند شما به آن نیاز دارید یا دوستش دارید، آن را برای شما انتخاب می کند زیرا همیشه به فکر شماست.


 1. شما همیشه بخشی از برنامه بزرگ او در زندگی هستید

وقتی شوهرتان شما را دوست داشته باشد، چیزهایی که برای شما مهم است برای او هم مهم خواهند بود. اگر قصد داشته باشد به تعطیلات برود، برنامه هایش را با شما تنظیم می کند. او درباره آینده و رویاهای خود با شما صحبت می کند و شما در زندگی او جایگاه ویژه ای دارید.


 1. او از کنار شما بودن احساس خوبی دارد

چگونگی رفتار همسرتان هنگامی که در جمع حضور دارید، چیزهای زیادی درباره احساس او نسبت به شما می گوید.

اگر او هنگام راه رفتن شانه به شانه با شما راه می رود و هنگامی که در میان جمعیت هستید، دست شما را می گیرد یا هنگام عبور از خیابان، دستش را پشت شما قرار می دهد، این ها همه به این معنی هستند که او از بودن با شما احساس خوبی دارد.


 1. او به شما اعتماد می کند

اگر او به شما اعتماد کافی برای تقسیم مشکلات و ناامنی های خود دارد، به این معنی است که نظر شما برای او بسیار مهم است. او حقیقت خود را می گوید و می خواهد شما نیز از او حمایت کنید.


 1. او نظر شما را جویا می شود

مردی که شما را دوست داشته باشد، بدون شنیدن نظرات شما و بدون گفتگو با شما، هیچ تصمیم مهمی درباره زندگی خود نمی گیرد. شما شریک زندگی او هستید، بنابراین هر تصمیمی باید شما را نیز در بر بگیرد.


 1. او با شما مهربان است

مردی که عاشق شما باشد با رفتارهای سرشار از محبت با شما رفتار می کند. هنگامی که در میان دوستان هستید، دستانش را به دور شما می پیچد یا به شما نزدیکتر می ایستد.

او شما را در انظار عمومی می بوسد و افتخار می کند که شما را به دیگران نشان دهد. این راهی است که به دنیا می فهماند شما کسی هستید که دوستش دارد.


 1. او به شما دسترسی می دهد

اگر شوهرتان به شما اجازه می دهد به تماس های تلفنی او پاسخ دهید، این بدان معناست که مطلقا چیزی نیست که بخواهد از شما پنهان کند.

اگر شوهرتان به شما اجازه می دهد به تلفن همراهش دسترسی داشته باشید، این یعنی این که چیزی را پنهان نمی کند.


 1. بیشتر اوقات به جای “من” از “ما” استفاده می کند

اگر شوهر شما هنگام گفتگو به جای گفتن “من” از کلمه “ما” استفاده کند و در کوچک ترین چیزها نیز شما را شریک می داند، این یعنی اینکه شما را دوست دارد.

از نظر او، رابطه شما فراتر از زن و مرد است، شما زن و شوهر هستید و زندگی شما یک زندگی مشترک است.


 1. او از شما بسیار محافظت می کند

مردی که شما را دوست داشته باشد قطعاً به خوبی از شما محافظت می کند. آیا اوقاتی که به تنهایی سفر می کنید یا فقط با دوستانتان بیرون هستید، پس از رسیدن به مقصد دوست دارد با او تماس بگیرید و خیالش را راحت کنید؟

اگر مرد شما صرفاً با دانستن اینکه در امنیت هستید خیالش راحت می شود، قطعاً جایگاه ویژه ای برای شما در قلب او دارد.


 1. او به زندگی شما علاقه مند است

اگر مردی شما را دوست داشته باشد، همیشه مشتاق خواهد بود که همه چیز را درباره شما بداند. او می خواهد بداند درباره چه چیزی فکر می کنید و چه چیزی باعث خندیدن شما می شود.

او در موارد مختلف از شما سوال می کند زیرا به جوابهای شما اهمیت می دهد و پاسخهای شما را نیز به خاطر می سپارد. او همه چیز از رنگ مورد علاقه و غذایی که دوست دارید گرفته تا موضوعات شخصی تر، را در مورد شما می داند.


 1. او می خواهد شما را خوشحال ببیند

اگر روز بدی داشته اید یا از موضوعی ناراحت هستید، مردی که عاشق شما باشد می خواهد هر طور که شده شما را خوشحال کند و تحمل دیدن ناراحتی شما را ندارد.


 1. او به شما کمک می کند تا سختی ها را پشت سر بگذارید

مردی که شما را دوست داشته باشد، همیشه آماده است تا به شما کمک کند و شما را از سختی ها بیرون بیاورد. او معتقد است کمک به شما در خارج شدن از هر شرایط سختی به عهده وی است.


 1. او نمی تواند از شما عصبانی بماند

مردی که عاشق است توانایی عصبانی ماندن از کسی که دوستش دارد، را ندارد. او نمی تواند بیش از دو ساعت به هر دلیلی از شما عصبانی باقی بماند و ترجیح می دهد هر چه زودتر اوضاع را به شرایط عادی برگرداند.


 1. عذرخواهی می کند

مردی که عاشق شماست غرور خود را می بلعد و ابتدا عذرخواهی می کند حتی اگر به هیچ وجه تقصیر او نباشد.

اگر شوهرتان به طور كلی نسبت به تقصیرات شما بخشنده است، این نشانه خوبی است كه نشان می دهد او همچنان شما را دوست دارد.


 1. او ارتباط برقرار می کند

یک مرد عاشق همیشه شما را در مورد زندگی خود مطلع نگه می‌دارد، حتی اگر بداند که هیچ وظیفه‌ای در قبال این کار ندارد، باز هم سعیمی کند به این طریق ارتباط بیشتری با شما برقرار کند.

مردی که شما را دوست دارد هیچ رازی را از شما مخفی نخواهد کرد.


 1. او با احترام زیادی با شما رفتار می کند

فرقی نمی کند که چند سال از ازدواج تان گذشته باشد، کسی که شما را دوست داشته باشد همیشه برای شما احترام قائل است و سعی می کند طوری رفتار کند که شأن شما حفظ شود.


 1. او به خوبی به حرف های شما گوش می دهد

مردی که شما را دوست داشته باشد همیشه با دقت به حرف های شما گوش می دهد، هیچوقت به میان صحبت شما نمی پرد یا اصراری برای تمام کردن حرف هایتان نمی کند.


 1. او دلتنگت شما می شود

اگر وقت هایی که از همسرتان دور هستید او ابراز دلتنگی می کند، این یک نشانه خوب است. او نمی تواند فکر کردن به شما را متوقف کند، شما جزئی مهم از زندگی او هستید.


 1. با شما سازش می کند

مردی که شما را دوست دارد به جای اصرار بر موضع خود، بدش نمی آید که مصالحه کند. او حاضر است خوشحالی خود را فدا کند تا شما را خوشحال ببیند.

این بدان معنی است که او روحیه دادن و گرفتن در روابط را درک می کند. این مصالحه و سازش می تواند چیزی به اندازه انتخاب رستوران یا فیلم مورد علاقه شما یا چیزهای مهم تری باشند.


 1. او خانواده و دوستان شما را دوست دارد

در صورتی که شوهرتان تلاش می کند تا مورد پسند دوستان و خانواده شما واقع شود و به چیزهایی که دوستان و خانواده شما درباره او فکر می‌کنند اهمیت می‌دهد، این ها همه یعنی اینکه او شما را صمیمانه دوست دارد.


 1. او زیاد با شما حرف می زند

اگر مردی شما را دوست داشته باشد، متوجه خواهید شد که او به راحتی درباره همه چیز با شما صحبت می کند. او مایل است با صحبت کردن از روزی که گذرانده یا هر چیز دیگر با شما حرف بزند و ارتباط بیشتری برقرار کند.


 1. او می خواهد با شما وقت بگذارد

اگر همسرتان عاشق گذراندن اوقات فراغت با شماست، این نشانه خوبی است که نشان میدهد عشق هنوز در رابطه شما جریان دارد.

برای او مهم نیست که شما دو نفر چه کاری انجام می دهید، فقط کافی است با هم باشید. او هر چقدر هم که سرش شلوغ باشد، نمی خواهد یک شب عاشقانه با شما را از دست بدهد.


 1. شما در اولویت هستید

اگر شوهرتان تا حد امکان سعی می کند به خواسته های شما رسیدگی کند و شما را در اولویت قرار دهد، این کار هیچ دلیلی جز اینکه شما را دوست دارد، ندارد.

اگر او به هر دلیلی مجبور شود یک قرار ملاقات را کنسل کند، تمام تلاش خود را برای جبران آن در قرار بعدی انجام خواهد کرد.


 1. او همیشه پشتیبان شماست

مردی که همسرش را واقعاً دوست دارد، همیشه و در هر شرایطی پشتیبان او است. اگر همسرتان شما را دوست داشته باشد، حتی اگر مرتکب اشتباهی هم بشوید باز هم در کنارتان خواهد ایستاد و در خلوت شما را مورد انتقاد قرار می دهد.


 1. شما از هر چیزی در جهان برای او مهم تر هستید

اگر شوهرتان در شرایطی که مجبور باشد بین شما و هر چیز دیگری در جهان انتخابی داشته باشد، شما را انتخاب کند، این یعنی اینکه او برای هیچ چیز یا هیچ کس بیش از شما ارزش قائل نیست.


 1. او تاریخ های مهم را به یاد دارد

مردی که شما را دوست دارد، هرگز روزهای خاص مانند تولد یا سالگرد ازدواج را فراموش نمی کند. او سعی خواهد کرد به هر طریقی شما را در این روزهای خاص غافلگیر کند.


 1. او هرگز نمی خواهد به شما آسیب برساند

او تحمل ناراحتی شما را ندارد و تا حد امکان سعی خواهد کرد که از دلخور کردن شما پیشگیری کند.


 1. از نظراو شما فردی کامل هستید

از نظر کسی که شما را دوست دارد، شما دقیقاً همانطور که هستید عالی هستید. این مرد به دنبال تغییر دادن شما نیست و شما را به همان شکل که هستید دوست دارد.


 1. او فقط به شما توجه می کند

مردی که شما را دوست داشته باشد، هرگز به هیچ دختری توجه نمی کند، زیرا شما دنیای او هستید و او کسی به جز شما را نمی خواهد. تنها زنی که برای او مهم است شما هستید و احساسات شما برای او معنی زیادی دارد.


 1. دورادور حواسش به شما هست

اگر در یک جمع خودمانی یا مهمانی هستید و ناگاه نگاه همسرتان را روی خودتان حس می کنید، این یک نشانه خوب است که نشان می دهد او در هر لحظه حواسش به شما هست.


 1. او از هدایای شما قدردانی می کند

اگر لباسی که با افتخار برای او خریده اید را می پوشد و هدایایی که به او می دهید به نظرش ارزشمند هستند، این یعنی این که او شما را دوست دارد و این دوست داشتن را با قدردانی از زحمات شما نشان می دهد.


 1. چشمانش با شما صحبت می کنند

اگر او را در حالی می یابید که اکثر اوقات به شما خیره می شود و سعی می کند با چشمانش با شما حرف بزند، احتمال زیادی وجود دارد که او واقعاً به شما اهمیت دهد. مردان هنگام نشان دادن احساسات قدری محافظه کار می شوند.


 1. او با شما صمیمی است

اگر شوهرتان به صمیمیت جسمی با شما علاقه دارد، یعنی شما را دوست دارد.


147 دیدگاه

 1. ضرقام

  سلام.الان 48سالمه و23ساله که ازدواج کردم ویه دخترویه پسر دارم.خلاصه بگم.اگه ازدواج رویه جورمعامله فرض کنیم.انقدرکه من سودکردم خانمم سودنکرد.من ازش راضی هستم خداهم ازش راضی باشه.ازلحاظ اقتصادی وضعمون خوب نیست به قول معروف گنجشک روزی هستیم.به همین دلیل خیلی مواقع شرمنده زن وبچه هام هستم.یه مدت هست به این فکرمیکنم که خانمم روطلاق بدم.دوست ندارم دیگه به خاطروضع اقتصادی من تو عذاب باشه.البته همسرم شکایتی نداره ولی من شرمندشم.

 2. آذر

  شوهر من هیچ کدام از اینا رو نداره ده سال ازدواج کردیم فقط یک سال اول خوب بود روزی بیست بار به من حرفهای بد میزنم بی احترامی می‌کنه خورد و خوراک میده ولی اگه بگم یه جفت جوراب می‌خوام خون به پا می‌کنه یک ماه طول می‌کشه تا یه چیزی بخرم البته لباس که باید شش ماه طول بکشه اونم با دعوا

 3. زهرا

  کامنت و خوندم مغزم سوت کشید همون بهتر مجرد باشیم ظاهرا

 4. تیارا

  عشق و عاشقی همش دروغ هست به کسی دل نبندیم فقط عاشق خودمون باشیم

 5. شیلا

  درود
  در مورد عشق و هوس همین بیت کافیه
  تو هوس خویش ، لقب عشق نهی
  جانا ،
  از عشق تا هوس ره بسیار است
  بیست و سه ساله با مردی که عاشقش هستم ازدواج کردم ، اما باور میکنید هنوز نفهمیدم همسرم حس واقعی اش به من چیه
  البته باید بگم اوایل هر زن و مردی بی تجربه و خام هستن و درگیر احساسات و هیجانات جوانی هستند ، عشق زیباست اما زیبایی عشق زمانی است که در کنارش احترام هم باشه ، همسر من به خاطر من و حساسیت هام خیلی آسیب دید چه روحی چه اقتصادی اما گوش شیطان کر با وجود کسانی که هدف و برنامه هاشون جدایی ما بود ، هنوز کنار منه ، مهربونه ، پرحرفی، احساساتی و هنرمنده ، خطاط هستش با روحیه مردانه من که ظرافت زنانه ام کم است کنار اومده و جالبه براش که مستقلم ، با همه اینها هر وقت ازش میپرسم چقدر دوستم داری میگه تا چند سال پیش دوستت داشتم در حد بالا ، اما حالا عاشقت هستم عشقی با منطق نه بی منطق که با هر اتفاقی خراب و تموم بشه
  دوستان عشق مگه منطق هم داره
  عاشق گلا خودخواه هستش در اصل عاشق خودش است و میخواد طرف مقابلش فقط مال اون باشه و همه کارهاش بر طبق میل اون باشه
  نشانه دوست داشتن که حقیقتا برتر از عشق هستش اینه که به شخص مورد علاقه اش احترام میزاره ، عزیزش روقابل ستایش میداند
  در حرکات و کارها و تصمیم ها و حرفهاش دقت داره تا آزار نده دوست و رفیقش رو
  خودش رو فدا میکنه اما از شادی و خوشبخت کردن عزیزش نمیگذره
  و من خداوند رو شاکرم چون همسری بهم عطا کرد که دوستم داره برعکس خودم که عاشقش هستم
  دعا میکنم آنکه همراهت در زندگی هست یا خواهد بود ، انتخاب نیک خدا باشد نه خودت و بهترین باشه برای طول عمر این مهربانان بندگان خدا دعا کنیم

 6. تبریزی

  من فهمیدم همیشه اگه اختلاف داریم حتی حق بامن باشه من نباید ناراحت باشم اما خودش یکسالم باهاش حرف نزنم براش مهم نیست چه درست و غلط حق با اونه طلبکار کلا فهمیدم بعد گند زدم تو زندگیم بد .

 7. بابک

  با عرض پوزش از کسی که ابن چند آیتم رو نوشته که اگه همسرتان شما رو دوس داره و…
  خواستم بگم هیچیک از این موارد درست نیست .مثل انشای دوره دبستان است . مثلا میگفتن زمستان رو تعریف یا توصیف کنید …ماهم مینوشتیم زمستان خوب است برف میاد هوا سرده و در پایان درود بر رزمندگان اسلام . بالا رفتیم ماست بود پایین اومدیم صاف بود .دست شما درد نکنه انشای من تمام شد.. فقط همین اندازه هر زنی کمی کار اشتباهی کنه یا جای بی ربط بخواد بره و….شوهر عصبی و ناراحت بشه …شوهر آن زن رو دوست داره….هرچند در سایت قرار نمی دهید حداقل خودتان بدانید.

 8. تانیا

  تشکر از سایت خوبتون.خواهش میکنم نظر بدین کمکم کنید♥

 9. تانیا

  سلام من سه سالی باپسری دوست هستم میگه دوستم داره ولی بی اعتماده بهم شک داره مدام.زودقهرمیکنه وسر هر بحث کوچیکی بلاک میکنه اگه خودم پیش قدم نشم نمیاد قصدمون ازدواج بود اما کاری نکرده.خیلی وقتها رابطمون تموم تموم شده ولی بعدش یاخودش برگشته یامن.نظرتون چیه؟قصدش چیه؟

 10. اتریسا

  عشق بهترین اتفاق زندگی است

 11. کتی

  واقعا تمامی موارد در مورد داماد بنده صحیح میباشد

 12. غزل

  من اگر فهم و شعور الان داشتم، اصلا ازدواج نمیکرم، کلا جز دردسر، مسئولیت و شکست هیچی نداره
  برا خودم میگشتم و فقط دنبال علایق میرفتم

 13. غزل

  سلام
  چه خوب نظراتتون رو خوندم
  من ۲۰ ساله ازدواج کردم، ۱ ساله که فهمیدم همسرم به من خیانت کرده، خیلی دوستش داشتم و بش اعتماد داشتم، اما الان اصلا دوستش ندارم، از من و اعتمادم سواستفاده کرده، تازه فهنیدم معتاد هم شده…
  بعد این یک سال میگه به خاطر من ترک کرده و اشتباه کرده، میگه عاشق منه… دوست دارم باور کنم، اما نمیتونم ، از طرفی میترسم راست بگه ، با بی محلی اای من دوباره بره سمت مواد….
  چی کار کنم؟؟؟ واقعیت اینه که هیچ وقت برام مثل اولش نمیشه ؟؟؟

 14. ليلا

  منم ٣٨ سالمه ١٣ ساله ازدواج كردم از سال اول زندگي هي به برادرم گفتم ما مناسب هم نيستيم ميخام طلاق بگيرم
  هي گفتن عاليه مرد خوبيه خانواده خوبي هم داره خط فكرش با من متفاوت مثلا از اين سي و پنج نشانه فقط يكيش داره خودم شاغلم دوتا دسته گل هم خدا بهم داده. ١٣ سال از زندگي مشتركمون گذشته ولي هيچ وقت نتونستم باهاش هم فكر بشم پنهان كاره ميگه ارزش نداره تو بدوني خيلي راحت براي هر چيزي به ديگران رو ميزنه كه من به شدت مخالفم دروغ مثل اب خوردن ميده جالبه هميشه دسش براي من رو ميشه ولي روي خودش نمياره خسته ام دخترم هميشه ميگه مگه بابًا نميدونه دوست داشتن يعني چي ؟ جواب ندارم بدم ما انسانها هر چيزي درون خونه آموزش ميبينيم. حلا من موندم يك زندگي بي احساس دلم فقط وفقط براي دخترم ميسوزه پسرم هنوز اين چيا را درك نميكنه ولي دخترم ميگه مامان هر جا بري منم باهات ميام خسته شدم منم
  حالا دنبال يك ادم كار كشته ميگردم كه مشورت كنم وبهترين تصميم بگيرم سه بار رفتيم مشاوره ايشون اصلا به مشاور اعتقادي نداره
  خدايا خودت به همه كمك كن اي آنكه مرا خوانده اي راه را نشانم بده
  در ضمن دوست داشتن وعشق دروغ نيست فقط بايد مثل گل مرتب هرسش كني

 15. حمید

  من ده ساله زن گرفتم، هر روز عشقم به همسرم بیشتر میشه، قبل ازدواج ۷ ماه برای شناخت بهتر با هم رابطه تلفنی داشتیم، من اینور ایران اونم انور ایران، هزار و دویست کیلومتر فاصله، مهمترین چیز برای ازدواج اینکه طرفت تو یک خانواده خوب بزرگ شده باشه، فهم و شعورش کامل باشه، در اون صورت میتونید واسه هم و برای خوشحال کردن همدیگه خیلی راحت از خیلی چیزا بگزرید، تو این ده سال حتی یکبار هم سر هم داد نزدیم، به هم ناسزا نگفتیم، نمیزاریم ناراحتیامون بیشتر از چند ساعت بشه، دنبال مقصر نیستیم، از کنار هم بودن لذت میبریم، تمام سعیم رو میکنم خوشحال ببینمش، برای من اون زیباترین زن دنیاست، هیچ کسی جز اون به چشمم نمیاد، اونم همینطور برام میمیره، وقتی بیرون میریم کوچکترین نگاه اضافه به کسی نمیکنه، تا حالا به هیچ مرد یا زن دیگه اونم جلو همدیگه به زبا نیاوردیم که فلانی خوشکله یا زیباست، شدیدا حواسمون هست کاری نکنیم که طرف مقابل برنجه، خلاصه عزیزانم با کسی ازدواج کنید که خوب بشناسیدش و بدونید انسانیت داره، گذشت داره، فهم و شعور داره، آداب معاشرت بلد باشه، طرز رفتار با خانومها رو بلد باشه، خانوادش اصالت داشته باشه،

 16. ناشناس

  سلام دوستان به نظر من عشق و عاشقی روبی خیال بشید بچسبید به پول که همه چیز تو دنیا تو ثروت خلاصه میشه اگه پول داشته باشی به عشقتم میرسی۰

 17. شادی

  من یک خانم 40 ساله هستم 18 ساله که زندگی مشترک دارم موارد بالا را خواندم همسرم هیچ کدام را ندارد اما من در زندگی با او به بالندگی رسیدم زمان ازدواج دیپلم داشتم اما الان کارشناس ارشد روانشناسی هستم اصلا هم از لحاظ معیارهای زیبایی کنونی زیبا نیستم کاملا چهره معمولی دارم تازه. بعد از به دنیا آمدن دوفرزندم چاق هم شدم اما هنوز هم دوست داشتن رادر رفتار همسرم می بینم اگر قهری باشه او همیشه نفر اول برای آشتی است من هم دوستش دارم شاید یک ویژگی خوب من صبوری زیادوخوش اخلاقی است به همه پیشنهاد این. دو ویژگی را می دهم واینکه همیشه همسرتون را سوپرایز کنید هرگز تکراری نباشید یک بانوی باهوش زندگیش را حفظ می کند وهمسرش را عاشق.

 18. مهشید

  شوهر من هیچکدوم این 35 نشانه را نداره و 20 ساله که فقط کوتاه اومدم. به خاطر اینکه میگم خیلی محاسن دیگه داره حالا من را دوست نداره نمیتونم مجبورش کنم که. الان که دارم با شما حرف میزنم 12 ساعته که توی خونه پیش هم هستیم ولی فقط 4تا جمله با من حرف زده. اون هم مجبور بوده. برام عادی شده که فقط موقع رابطه سراغم بیاد و بقیه مواقع توی گوشی، تلویزیون یا خواب و یا با دوستاش باشه. من فقط مسئول خدماتم برا زندگی خودمون و بچه هام. یه مدته متوجه شدم تومور دارم به قدری خوشحالم که هر روز خدا را شکر می کنم که ان شاء الله به زودی با این زندگی خداحافظی می کنم. می دونم که از رفتنم اصلا ناراحت نمیشه. شاید یکی از بچه هام فقط یه مدت غصه بخوره. خدا را شکر که دعاهام مستجاب شد و دارم میرم با عزت و بدون هیچ ناراحتی.

 19. ماهی

  اول اینکه خصوصیات همه یکسان نیست شاید یکی هیچکدوم از اینارو نداشته باشه ولی دوستتون داشته باشه دوم اینکه دلتون رو به این چیزا خوش نکنید شوهر من همه ی این خصوصیات رو داره حتی بیشتر پانزده ساله ازدواج کردیم الان ده ساله با یه زن دیگه هم رابطه داره ولی هر بار انکارش میکنه و جوری دورم میگرده ک دلم میخواد باورش کنم اما میدونم که خیانت میکنه و حتی خیلی هم دوستش داره زنه بارها رابطه رو قطع کرده شوهرم مانع شده اینطور بگم چه من چه اون زن بخوایم از زندگیش بریم خودشو میکشه انگار جنون داره به هردوی ما وقتی داره زنه رو جلوی من انکار میکنه و قسم میخوره که کسی جز من تو زندگیش نیست چشماش دستشو رو میکنه انگار میخوان دهن باز کنن بگن که دروغ میگه …

 20. R*A

  همه خیانت میکنن، من هیچوقت نمیتونم به کسی اعتمادکنم، تنهایی خیلی راحت ترم… هیچکس ارزش نداره، همه پسرا دنبال عشق دو روزی هستن… روز سوم میرن, دیگه باهیچ خری ازدواج نمیکنم

 21. عاشق

  من ۱۶ سالم بود عاشق دختر خاله خودم شدم دختر خالم یک سال از من کوچکتر هست الا ۱۸ سال هستم با هم ازدواج کردیم الحمد الله پدرم هم خونه خرید و هم برام ماشین خرید عاشقشم خیلی دوستش دارم

 22. ارزو

  مرداهمشون چه خوبش چه بد بلاخره غیرممکنه بهت خیانت نکنن بعضیا بیاربعضیام ماشاالله……

 23. Teacher f.a

  سلام تقریبا ۲۰ موردش رو همسرم داره یعنی از خصوصیاتشه
  در مورد اون پسری که کم محلی میکنه و گاهی باهات خوبه فکر میکنم گاهی جای دیگه با کس دیگه سرش گرمه
  در مورد جنس مرد تا اینجایی که من متوجه شدم البته سه سال و نیم تجربه زندگی مشترک دارم اینه که عشق مراقبت میخاد…نه که همش بپایی شوهرتو .. نه.. اینکه براش کم نذاری
  مردی که تو رو با جون و دل دوست داشته باشه و ببینه که واقعا دوسش داری و براش کم نمیزاری و میخای خوشحالش کنی همسرش رو زیباترین زن دنیا می بینه این تجربه خودمه و هیچوقت خیانت نمیکنه
  و واقعا به این گفته معتقدم که مردها پسربچه هایی هستن که مسولیت نگهداریشون با خانومشونه
  و خواسته زیاد پیچیده ای ندارن ازت
  یه محیط امن و شاد میخان یه جا که بهشون آرامش بده و زن میتونه این محیط براش فراهم کنه

 24. شایان

  سلام من ۳۰ سالمه و همسرن ۲۹ سالشه من خیلی از تو گذشته ام و همش به رابطه باهمسر قبلیم فکر میکنم چون واقعا زن زندگی و مهربون و دلسوز و دوست داشتنی بود این همسرمم بسازه ولی سرد هم از نظر جتسی هم اینکه اصلا بهم نمیگه دوستت دارم خلاصه خیلی پشیمونم از خدا میخوام دوباره منو به اون زنم برگردونه بزرگترین ارزومه

 25. نیلوفر

  یسال هست که با یه پسر در ارطباتم با امسال میشه دو سال اون پسره پسر خالمم هست اومده خاستگاریم بهم میگه خیلی دوست دارم و میخوامت ولی گاهی اوقات خیلی بهم بی محلی میکنه و جوابمو هم نمیده یا کلی سرد میشه بعد دوباره خوب میشه بنطرتون واقعا دوسم داره؟

 26. Bahar

  سلام منم با کسی که میخواستم و عاشقش بودم ازدواج کردم 1هفته بیشترباهم دوست نبودیم هیچ شناختی نداشتم ازش من23سالم بود و اون 36سال.هردوتامون هم دومین بارمون بود که ازدواج میکردیم شوهرقبل من معتادبود همسر قبل شوهرم هم بخاطره دست بزن واعتیاد وشکاک بودنش و پول ندادن و….. از شوهرم جداشده بود و منه احمق الان این فهمیدم…. شغلم داروسازی و درمانگر بیماری ها به روش طب سنتی بود داروهای ترکیبی گیاهی درست میکردم اماشوهزم نزاشت شغلمو داشته باشم هرکاری خواستم انجام بدم مانع شددرصورتی که من بخاطرش سرویس طلامو فروختم تا گواهینامه پایه 1بگیره چون عاشق کاربا ماشین سنگین بود.خیلی دارم عذاب میکشم یه دختر4ساله دارم که حتی به بچه خودش هم توهین میکنه نمیدونم چیکار کنم خسته شدم ازدستش عشق دروغه خانما توروخدا آنقدر ساده نباشیم

 27. فاطمه

  سلام
  وقت بخیر
  بنده کارشناس روانشناسی هستم.انسانها به طورذاتی به جنس مخالف گرایش دارند ودراین بین بایستی به تفاوت عشق وهوس هم پرداخت .عشق پایدار عشقی هست که دراثر ازدواج یا دیدن شخصی ازجنس مخالف که حداقل ۶۰الی۷۰درصدبا شمامشابه باشه این شباهت هادرزمینه های مختلفی اعم ازشخصیت (درون گرایی ،برون گرایی و…)انواع کفویت مثل کفویت اجتماعی،اعتقادی،اقتصادی وسطح بلوغ فکری حاصل میشن دوشخص که هردوبه بلوغ جنسی،عاطفی وعقلی رسیده باشن واحساس هم کفو بودن نسبت به هم دارن وازلحاظ شخصیتی به هم شباهت داشته باشن میتونن عاشقانی خوبی برای هم باشن .وعشقی پایدارتجربه کنن.این افرادچون به بلوغ عاطفی وعقلی رسیدن به خوبی میتونن مشکلات شون حل کنن ودرصورت بروز اختلاف درسلیقه واختلاف نظردراصمیم گیری ها به خوبی میتونن شرایط رومدیریت وکنترل کنند.خواهش میکنم تازمانیکه به این دوبلوغ مهم نرسیدین اقدام به ازدواج نکنید.به محض دیدن واشنایی بایک شخص عاشق نشین لطفا بیشتر بشناسید زمان بدین .واگه احساس میکنید به اون فردعلاقه مندشدین از خودتون بپرسین اگراین شخص نباشه من میتونم به شخص دیگه ای علاقه مندبشم؟؟اگه نتونستین به جواب سوال تون برسین لطفاکمی به خودتون زمان بدین
  تا تفاوت عشق باهوس روبشناسید.ملاک های انتخاب همسربشناسید.لطفا به خاطرظاهرکسی ازدواج نکنید برای خودتون دلایل منطقی بیارین توجه تون به کفویت هامعطوف کنید تابهترین انتخاب داشته باشین

 28. Saba

  ولی این ک میگن عشق وجود نداره غلطه خودت زندگی خودتومیسازی من باوجود سن کم ک تازه ی سالو خورده ای ازدواج کردمو الان حاملم میگم بهتون ک بعضی مردا واقعن عاشقتونن واقعا میخانتون اماغرور دارن درسته تو زندگی و دوست داشتن غرور معنی نداره اما ی مرد تااخرین لحظه غرورشو حفظ میکنه منم باعشقم ازدواج کردم اوایل خیلی بهم ریخت بودم حالا بقیه نگم.. اما اینقدر باید رفتارطرفتو خوب بشناسی تابفهمی واقعا دوست داره یان ب من ک ثابت شده بااینک بازم غرورداره اینک خیانت میکنن چی بگم والا اینم بستگی ب خودتون داره منم گاهی فکرایه چرت توسرم میاد امابعدبخودم میام ببینید دلیل خیانتو فکره بدتون چیه جلو ظرر هرجابگیری منفعته

 29. زهرا

  بنظر من عشق همش دروغه دروغه دروغ
  من ده ساله ازدواج كردم دو تا بچه دارم تحصيل كرده ام و قد و هيكل خوبى هم دارم و زيبايي ام هم كم نيست شوهرم مدام ازم ايراد ميگيره زندگى رو برام مثل زهر مار كرده روزى نشده من اشك تو چشمام نياد هيچوقت بهم محبت نميكنه نوازشم نميكنه فقط وقتى رابطه ميخواد بامن خوبه چشمش همه رو ميبينه الا من
  بهم خيانت كرده بازم باهاش موندم
  دوستش ندارم بخاطر بچه هام فقط دارم فيلم بازى ميكنم بيخودى بهش ميگم دوست دارم تا زندگى ام بگذره
  من ازش متنفرم متنفر متنفر
  نميدونم تا كى ميتونم اين زندگى لعنتى رو تحمل كنم حالم ازش بهم ميخوره

 30. سارینا پناهی فر

  منم هشت سال پیش یه تجربه شکست عشقی خیلی بدی داشتم دلم بدجوری شکسته بود و اینکه این اواخر که داشتم از طرف مقابلم جدا می شدم بهم گفت نفرینم کردی نفرینت منو گرفته پشت سر هم دارم بد میارم و من آره تو حرم از تح دلم آه کشیدم و همون آه واسش کافی بود راست میگن عشق قبل از ازدواج کشکه و خیلی کم پیش میاد عشقای قبل از ازدواج که به هم برسن و به خوشبختی ختم بشه بعد از هشت سال ازدواج کردم ولی شوهرم رو اوایل دوست نداشتم دو.سه ماه اولم خیلی اذیتش کردم ولی الان خیلی دوستش دارم و خوشحالم که خانمش هستم عشق بعد از ازدواج پایدارتره

 31. ایساق

  دوستون دارم

 32. ایرانی

  نشانه های که زن ی شما را دوست دارد . متن ش رو پیدا نکردم ، کجاست ؟

 33. ایرانی

  چه تخیلی نوشتی ، انگار شوهرش آدم نیست . هیچ احساسی ندارد و ذوب شده . لطفاً از لجبازی ها , کج خلقی ها ، غر زدن های بی مورد و غیره خانم هم بنویسین .

 34. فاطمه

  بنظر من عاشق نشین پشیمونیه بخدا من۸ سال عاشق بودم اونم عاشقم بود خیلی اومد با پدرم حرف زد با سختی بهم رسیدیم خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی ب سختی پدرم جوری که لباس سیاه ریش هاش گذاشته بود تو محضر اومد مخالف بود من نفهمیدم خریت محض ، گول حرفاش خوردم که گفت هرگز علاقم بهت کم نمیشه گفت واقعا عاشقمه میخادم ولی دروغ بود همش بخدا قسم عاشقی اشتباه اونایی که میگن نه وقتی رفتین زیر یک سقف میفهمین منم نفهمیدم گوش نکردم لجبازی کردم حالا مجبورم بخاطر دخترم بمونم

 35. علی

  براش مهمی که اصرار میکنه بیاد خواستگاری یه زمانی تعیین کن مثلا سال دیگه یا به پدرت بگو الان عقد نکنین فقط نشون کنین..

 36. Helen

  من خسته ام از همه چی دلم میسوزه به خودم بعضی موقع میگم هرچی بخوای برات انجام میده ولی بعضی مسائل انقد عذاب میکشم دوست دارم ازش جداشماصلا هرکازی میکنه دلم باهاش نیست انقد فشار رومنه که دیگه مریض شدمو از پا دراومدم دلمم بی انصاف نیست میگم این همه خوبی کرده چرا ولش کنم بشکونمش ولی میدونم تا ابد حسرته عشقه دوطرفه به دلم میمونه واقعازندگی سخته برام

 37. Khaasaam

  دوست عزیز برو پیش یه مشاور

 38. ناشناس

  این اشتباه محضه شاید رفتیم تو زندگی و اصلا نتونستیم عاشق هم بشیم اونوقت راه چاره چیه مشکی که خودم بهش دچار شدم

 39. محمد رضا

  سلام
  من 18سالمه و عاشق یکی از فامیل هامون شدم از من سه سال کوچیک تره
  خیلی دوسش دارم.یه خصلت بد دارم اونم اینه تو بعضی کارا خیلی خجالتیم
  بخاطر اون تا حالا با هیچ دختری هم رابطه نداشتم .دفعه قبل باهاش حرف زدم
  گفتم یه دختری رو دوس دارم .گفت کیه بگو .یکم اصرار کرد .ولی نتونستم بگم
  تورو دوس دارم .ولی بهش خیلی اهمیت میدم .واسش خیلی حساسم بنظرتون چکارکنم

  • محمدرضا

   من هم مثل شما هستم

 40. Fati

  از کجا بفهمم عشقه یا هوسه؟/:

 41. مرضیه

  من و شوهرم همو دوست داریم واسه منم خیلی کارا کرده که برام با ارزشه ولی سلیقه هامون از زمین تا آسمون فرق داره همیشه سر فیلم دیدن یا موضوعات سلیقه ای دعوامون میشه اون هرچیزی که من دوست دارم براش مسخرست و به روم میاره وقتی سریال میبینم شروع میکنه به حرف زدن باهام تلویزیونم نگاه کنم عصبانی میشه ولی من فیلمایی که اون دوست داره رو با وجود اینکه متنفرم نگاه میکنم من از رنگ مورد علاقه اون خوشم نمیاد و اونم از نظرش رنگ مورد علاقه من زیادی دخترونس . چقدر قسمت کردن زندگی و در کنار یکی بودن سخته .

 42. گلی

  سلام.مرسی ازسایت خوبتون.من الان نزدیک یک ماهه که عاشق پسری شدم.عشق واقعاء خیلی قشنگه وخیلی لذت بخشه.اولین باره که قلبم بادیدن یه پسر می تپه و واقعاء فقط خوشبختیشو ازخدامیخوام حتی اگه بهش نرسم.دعامیکنم همه عشق واقعیشونو پیداکنن وبهش برسن

 43. f

  من چهار ساله که بایه پسری که فقط چهار تا کوچه ازمون فاصله داره آشنا شدم اولش هیچ حسی بهش نداشتم ولی کمکم حس کردم منم میتونم عاشق باشم البته قبلش یه شکسته عشقی فجیح خورده بودما خلاصه ما الان خیلی عاشقه همیم ولی بعضی وقتا باکارایی که میکنه با رفتارایی که میکنه حس میکنم براش مهم نیستم مثلا تند تند قهر میکنه همه چیز رو به خودش میگیره زود میرنجه منم اونجوریما ولی خیلی کم غیرتیه خیییلی
  الان پاپیش گزاشته که بیاد خاستگاری ولی پدرم به دلیل ادامه تحصیلم قبول نمیکنه هی بهم میگه میگه تومنو دوس نداری اگه دوسم داشتی بهشون میگفتی میخامش میگه کم کاری از طرفه توعه من حتی انگشترتم خریدم واقعا نمیدونم باید چیکار کنم

 44. Sh

  یه پسر 26 ساله که یک سال ونیم با همیم همه ی این خصوصیات و داره اما از اومدن خواستگاری تفره میره و به حساب مشکلات کاری و مالی گذاشته . منم ب روی خودم نمیارم انگار اونم بدش نمیاد . امشب بهش زنگ زدم برای اولین بار از ته دل گریه میکرد هیچوقت گریه کردنشو ندیده بودم تو هر شرایطی نهایتش عصبانی میشد هر چقدر پرسیدم چیشده جوابی نداشت بده . من فکر میکنم کسی تو زندگیشه با اینکه چیزی ازش ندیدم ولی فکر نمیکنم یه مرد به این راحتیا اینطوری اشک بریزه

 45. Lost

  سلام من 28 سالمه,پسر خالم 20 سال ازم بزرگتره!ولی به طرز احمقانه ای عاشقشم (از همون موقعی که 20 سالم بود) هیچ وقت بهش نگفتم حتی از توی رفتارم هم مشخص نیست(واقعیت اینه که هیچ راهی نیست بهش بگم)…دارم دیوونه میشم!!!میدونم احمقانس ولی یه چیزایی توی رفتارش دیدم ولی به احتمال زیاد اشتباه برداشت کرده باشم ولی خب همه چی 50 50 و اون هم از اوناییه که میگه هیچ وقت نمیخوام ازدواج کنم…من هم هرکاری میکنم بیخیالش بشم نمیییییییییشه!!!!!دارم عقلمو از دست میدم روزی نیست بهش فکر نکنم میخوام بهم یه راهی یه کمکی حالا هرچی که هست پیشنهاد کنید بتونم علاقم نسبت به ایشونو از بین ببرم…..فقط تو رو خدا زودتر دیگه داره حالم بهم میخوره از این وضعیت داغون!همه عاشق میشن منم عاشق میشم!!!

  • محمد

   سلام بهترین پپیشنهاد من به شما اینه که با یک مشاور خانواده خوب صحبت کنی مرکز ملی پاسخگوییدر این خصوص میتونن کمکت کنن مشاورای خوبی دارن هم سایت داره هم کانال تلگرام من خودم چند نمونه مشاوره هاشونا که تو ی تلگرام گذاشته بودن دیدم واقعا عالی بود

 46. لیلی

  ببینید دوستان عشق قبلاز ازدواج پایدار نیست خیلی زود تبدیل به نفرت میشه همیشه کسی را برای زندگی انتخاب کنید که هیچ عشق و عاشقی بینتون نبوده بعداز ازدواج اون عشق وعلاقه کم کم به وجود میاد اونوقته که شما از یک عشق حقیقی بر خور دار هستید وبسیار شیرین به ماند گار است

 47. نیکا

  الهییییییییییی همههههههههه به عشق واقعیشون برسن………یه صلوات بفرستین…….

 48. سعید

  با سلام سعیدم رفتم خواستگاری چن بار هم بیرون رفتیم با هم برای اشنایی واقعا خانم خوبیه هم خودش هم خانوادش ولی من هیچ حسی به اون ندارم واقعا نمیدونم چکار کنم ؟ از یه طرف بخاطر خوبیهاش نمیخوام از دستش بدم از یه طرف هیچ نشانی از دوست داشتنش تو خودم نمیبینم ممنون میشم راهنمایی کنید

 49. شیما

  من نمیدونم چطوری باید بفهمم با پسری ک هستم دوسم داره یانه خیلی بهم میگ دوست دارم ولی میخام عملی بفهمم خودم ک دوسم داره یانه راهنمایم کنید

  • زری

   اگه اومد خواستگاریت یعنی دوستت داره .میتونی حرف ازدواج بزنی .اگه بهت وعده سر خرمن داد بدون مسخره ات کرده

  • جاستین

   فقط میدونم مدت آشنایی نباید بیشتر از شش ماه باشه تو اونم نباید گرفتار عشق بشی چون شناختی نداری و بعد درمورد اینکه بدونی دوست داره نمیتونی هیچ نظری بدی ممکنه تو کارعملی مختو بخونه نشون بده بظاهر دوست داره با حرف زدن نمیشع فضاوت کرد چون الان بعضیا حتی واس عوض دراومدن عشقای قبلیشون حتی دست به ازدواج با کسی میزنن که دوسشونم ندارن.سعی کن مثل دخترای دیگه زیاد احساساتی نباشی

 50. سیامک

  من یه مشکل بزرگی دارم اونم اینکه کافیه ببینم یه مرد داره با کسی که دوستش دارم صحبت میکنه
  واقعا دیوونه میشم،حتی اگر به روی خودمم نیارم«که نمیتونم»از درون خودمو داغون میکنم
  و این باعث میشه توو رابطم به مشکل بخورم و طرف مقابلم در عذاب باشه همیشه،
  اصلا دست خودم نیست به هیچ مردی اعتماد ندارم
  اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید که چیکار باید بکنم

  • شیما

   من وقتی این چیزای ک شما میگیدو میشنوم میترسم ازدواج کنم و ب کسی اعتماد کنم

  • جاستین

   این شما نیستی که وظیفه داری مواظب ایشون باشی.اون اگه واقعا دوستون داشته باشه اگه با هزارتا مردم صبحت بکنه البته درصورت لزوم به خودش اجازه ی خیانت نمیده.خودش باید این درکو داشته باشه.ولی یادتون باش اون قرار نیست بخاطر شما رابطشو با دنیا قطع کنه اتفاقا وقتی تو جامعست و بخاطر کاراش مجبوره بعضی اوقات طرف حسابش یک مرد باشه واونم حدشو بدونه و بازم کنارتون بمونه و عاشق شما باشه یعنی میتونید بهش اعتماد داشته باشید و لازم نیست نگران باشید چون اون عاشق شماست

 51. محدثه.آرش

  عشق خیلی خوبه…عاشق عشقم هستم..اونم عاشقمه…همو با تماااام وجوووود میخوایم..دعا کنین بهم برسیم❤

 52. فائزه

  همسر من تماااام این ویژگیهارو داره،تک تکشو. واقعاممنونم ازاطلاعاتتون.خوشحال شدم. علاوه برهمه این ویژگیها خیییلی هم ابراز احساسات داره .

  • Fatemeh

   قدرشو بدون
   پایدارباشید

 53. شکستم

  سلام من سه ساله عقد کردم یه هفته پیش فهمیدم شوهرم بهم خیانت کرده(حضوری نه فقط چت)و همونطوری که طبیعیه حالم بد شد و داغون..باهام حرف زد گریه کرد قسم خورد که خودم میدونم اشتباه کردم دیگه همچی غلطی نمیکنم و از این حرفا، بهم گفت تو هم بهش فکر نکن داغون میشی میخام خوشبخت شیم من عوض شدم دوستت دارم و… میخاسم بدونم باید اعتماد کرد؟
  تا سر کوچه میره یه چیزی بگیره دلم میلرزه…مدام به این فکر میکنم اگه تکرار شه..نمیتونم با این موضوع کنار بیام ولی همسرمم دوست دارم. دارم نابود میشم

  • نسترن

   منم ۶ساله باشوهرم زندگی میکنم ۲تابچه هم داریم.تازه فهمیدم که شوهرم از ۳سال پیش بهم خیانت میکرده.فهمیدم چت میکرده و بادخترا دوست میشده.ازمن میشنوی اعتمادنکن هنوز راه برگست داری.ولی یه روزی اگه باهاش زندگی کردی و مثله من ۲تابچه داشتی کارشو تکرارکنه اونموقع باید بخاطره بچه ها بسوزی و بسازی چون نمیتونی با زندگیه بچه هات بازی کنی

  • ملی

   همه مردا همینن ..نباید ب روشون بیاری

  • Fatemeh

   عزیزم همسرته.اگه دوست پسرت بود باید ولش میکردی.اما همسرتو ببخش.بهش یبارم که شده فرصت بده بزار برات جبرانش کنه.انشالله خوشبخت باشین

 54. غریبه

  اینو بفهمید که همه مردا مثل هم نیستن
  من کسایی رو دیدم که حتی نشون دادن از دختره متنفرن یا فراری و هر نوع سگ‌محلی که دلتون بخواد به طرف کرده ولی طرفو دوست داشته قلبا و همینطور بالعکسشم فت و فراون دیدیم هممون ، پس این چیزا دلیل نمیشه
  اتفاقادر خیلی موارد اونی که تابلو میکنه عشقشو احرسر در نهایت نامردی می کشه کنار
  دخترا گول نخورید هر وقت کسی اومد خونتون خواستگاری و عقدتون کرد بعد مبتونید بگید دوستم داره

 55. دریا

  بهم میگ دوس دارم اذیتت کنم وقتی زودجوش میای حرص میخوری من کیف میکنم
  این الان نشونه علاقه اونه یا سادیسم داره …؟

  • Fatemeh

   بعضی ها زیاد از حد شوخن.به این چیزا توجه نکن علاقشو ببین

  • Aysooda

   دقیقا منم باهمین مشکل مواجهم داغون میشم بعضی وقتا از رفتاراش

 56. ═हई♚ɛ ✞ ّธ ✞ ί♚ईह═

  سلام دوستان!بعد از خوندن نظراتون امیدوارم همتون به اون زندگی ایده عالی که آرزوشو دارین برسین,فقط لازمه بگم عشقی که منجر به ازدواج بشه زیاد پایدار نیست ولی مهم ازدواجیه که منجر به عشق بشه خیلی باارزش ومحکمه!در عشقی که منجر به ازدواج بشه دو طرف از هم انتظارای خاص و عمیقی دارن که اگه خدای نکرده یکی از طرفین کوچکترین خللی بروز بده خیلی تأثیر منفی رو هر دونفر میتونه داشته باشه!بحث رو طولانی نمیکنم ولی اینو بدونید جوونی دوران خیلی زیبا وشرینیه این شیرینی رو باابراز احساسات زود رس ونابجا به تلخ ترین تلخیها تبدیلش نکنید ونهایت احتیاط نسبت به حس وکسی که ذهنتون رو مشغول میکنه نشون بدید تا زندگیتون به بازی گرفته نشه…قبل هر کاری خوب فکر کنید!درعشق پیش قدم نباشیدوارزش خودتون رو حفظ کنید! (بیشتر عاشق خودتون باشید!!!)مرسی

 57. اتم

  میدونستم عاشقم نیست اما باور نداشتم…قسمت منم این بود..‌البته منمعاشقش نیستم. به جهنم…شوهری که عاشق نباشه و دور زنش نگرده و دلبری نکنه همون بهتر که منم عاشقش نباشم…
  بره به جهنم …یسال دست و پا زدم تازه یکم مایل شده خوبه خودش انتخاب کرده و ابراز علاقه کرد اما الان بهتر از روزای اولش شده…مسخرس زن و شوهری مقابل همن بجا تو بغل هم

 58. مریم

  سلام من15سالمه ویه پسرو دوس دارم تو راه برگشت مدرسه یه مغازه دارن من وقتی میرم به مدرسه هر از اون جا خوراکی می خرم وقتی به معازشون میرم هیجان زده میشه انگاری( خیلی عذر می خوام)به خر تی تاب دادن خودشم اگه دونفر باشیم هم(با دوستم )اصن به اون نگانمی کنه وقتی هم می خوام پول بدم تعارف می کنه ( البته میدونم طبیعیه ولی به دوستم اصن تعارف نمی کنه)صبح ها هم که شیفت صبحیم وایمیسته جلو در وقتی منو میبینه به در نزدیک تر میشه بهنظرتون دوسم داره ایا؟؟؟خواهش می کنم زود جواب بدین:'(:'(:'(:'(:'(

  • Fatemeh

   عزیزم هنو سنت کمه.مهم اینه که اون هم چندسالش باشه.همه اوایل همینن اما سن پسر ک یه خورده بالا بره میگه من گرم بودم نمیفهمیدم فکر نمیکردم اینجور شه.من خیلی وقته پشیمونم اما دلم نمیومد که بهت بگم…پس حواستو جمع کن
   از این عاشق تر هم داشتیم نگاه کردن و خوراکی دادن عشق نیس
   ادمی دیدم که عاشق یکی بود بعد رفت باخواهر دختره ازدواج کرد
   این واقعا دردناکه.اسیر عشق های امروزی نشین پسری ک دوستتون داره اسمت میره تو شناسنامش

  • گل

   اگه دوست ام داشته باشه وقتش نیست خیلی به من گفتن رابطه تو‌سن کم تموم شدس و من باور نمیکردم تا الان که سنم بیشتر شد و خودم فهمیدم

  • جاستین

   از طرز حرف زدنت مشخصه هنوز انقد بزرگ نشدی که به این چیزا فک کنی البته حق میدم سنت پایینه بااین چیزا زود ذوق میکنی ولی حالا موقعش نیست تو فقط احساساتو درنظر گرفتی تو از خصوصیات اخلاقی و کارو‌‌‌.‌…چیزی نمیدونی انتخاب درست توش باید هم احساس وهم عقل و منطق باشه الان تو سنی هستی که فقط احساساتی فکر میکنی حتی چیزای احساسیم از نظر خودت منطقی تلقی میکنی‌.الان تو تو بهترین شرایطی این چیزا تمام آیندتو خراب میکنه سعی کن فقط یه هدف مشخص داشته باشی و آیندتو درست بسازی درساتو هم خوب بخون آینده باسواد باشی کتابای دیگه هم بخون دختر خوبم.

 59. یوسف

  سلام دوستان من سه دو ساله که با دختری اغریبه با فاصله 1600کیلومتری عقد کردم وضع شغلی و.مالیم ضعیفه با صداقت هم به نامزدم و خانواده ش گفته بودم عاشق شده بودیم منتهی دخالت های مادر زن و عدم همکاری نامزدم باعث دوری شده شاید خنده تون بگیره ولی داغونم میگه دوستم داره ولی همراهمیم نمیکنه که به شهری که درآمد دارم بیاد من هم نمیخوام زیر منت خانوادش باشم چه کنم؟

 60. مانیا

  سلام.
  بهتره بجای واژه ی همه ی مردا یا همه ی زنها از واژه ی دیگه ای مث بعضی مردها یا بعضی زنها استفاده کنیم.
  عشق من هم بعد از هفت سال رابطه خیلی خیلی جدی ترکم کرد.من هیچی از خودم براش کم نذاشتم.خودمو زیر پا گذاشتم که از دستش ندم ولی خیلی راحت ولم کرد.خودش هم همیشه میگفت هیچکسی مث من پیدا نمیکنه .اما اونقدر مرد نبود که بتونه منو مال خودش کنه و کشید کنار منم سپردمش دست خدا .از ۸ آیتم بالا هزارتاشو داشت خیلی دوسم داشت ولی رهام کرد.

 61. سمیه

  عشق مزخرف..‌‌‌

 62. سمیه

  خیلی عشق مزخرفه.من که همش دلگییرم

 63. binam

  سلام،اینو بدون من خیلی دوست دارم و علاقم از رو هوس نیست عزیزم،چند ماهه که بهت ثابت کردم،به خدا طوری شدم که میخوام داد بزنم بگم دختر خاله یه عزیزم دوستت دارم،تنها عشقم تویی،بهت قول میدهم که دوست دارم، عشقم…

 64. زینب

  واااای ازعشق نگید که هیجی به پای لذت یه عشق پااااااک نمیرسه.من ازکودکی شیربنی خورده پسرعموم بودم وعشقش تورگها وخونم بود ازهمون کودکی اونم دوسم داش نگاااااااهاش.دلم یذره شده واسش….چارده سالم بود که رفت پیش خدا.اون ده سال ازم بررگتربود یعنی توسن بیس چارسالگی تصادف کردوفوت کرد.هست سال افسردگی شدید گرفتم وبه کطی بروزنمیدادم.چون نزاشته بودم کسی بفهمه ک دوستس دارم.خجالت میکشیدم توسن بیس سالگی ازدواج کردم الان بیستوپنج ساله وخیلی وقتا بعشق اولم فکرمیکنم.شوهرمم روخیلی دوس دارم ولی هیج جی عشق اول نمیشه.بخصوص ک شوهرم ادم سردیه و هیچ ابراز احساسی نداره.گاهی باتمااااااام وجودم دلتنگش میشم.کسی ک عاشق نشه زندگیش برفناس.البته عشق بادرایت وپااااااااااک.

  • Fatemeh

   کاش شوهرت سرد نباشه تا تو به یکی دیگه فکر نکنی.خدا رحمتش کنه

 65. ش

  همه تون اشتباه میکنید من نظر هیچ کدام تان را قبول ندارم

 66. زوج خوشبخت

  نمیدونم چرا اینجا همه از شکست عشقیشون میگن.. ما الان چهار ساله که باهم هستیم چندین بار هم خواستیم رابطرو تمومش کنیم ولی هیچکدوم تاب نیاوردیم.. همه مثل هم نیستن .. همه ی مردا احساساتو به بازی نمیگیرن.. ماها باید خودمونم زرنگ باشیم و بتونیم تشخیص بدیم.. ما دوتا که بعد اینهمه سختی و مشکلات داریم به هم میرسیم.. اینو نوشتم تا بگم هر عشقیم بد نیست..اگه دو نفر به هم نرسیدن دلیل بر این نیست که مردا همشون خائنن و حسی ندارن.. اتفاقا پاش بی افته از صد تا فرهادم فرهاد ترن..ماها تو روابطمون خودمونم مقصریم… من خودم بخاطر فکر اشتباهم دوسال از خودم روندمش ولی ایشون مردونه پام واستادن و ترکم نکردن .. یه نکته ایم خواستم بگم اینکه نزارین از خوشبختیتون هرکسی بویی ببره..چشم خیلی تو زندگی تاثیر داره

  • Fatemeh

   انشالله خوشبخت شین.باید بگم که عشق مال مردهای شجاع اس و به جرئت میگم اقای شما مرد شجاعیه وگرنه واس یکی ک ترسوعه مامانش زن میگیره
   من خودم این دردو دارم میکشم

 67. نگین

  من فقط میدونم تنهاچیزی که باعث خوشبختی دوطرف میشه ایمانه اگرایمان داشته باشی حتی اگراززندگیت راضی نباشی هیچ وقت به همسرت خیانت نمیکنی وهیچ وقت به همسرت ظلم نمیکنی،اذیتش نمیکنی چون میدونی خدا میبینه وپس فردای قیامت باید جواب پس بدی

 68. هزارچهره

  من ۲۹ سالمه یه دختر محجه و خوب ولی تا حالا شوهر نکردم نمیدونم چرا قسمتم جور نمیشه فقط خدا میتونه کمک کنه والا من که کاری از دستم برنمیاد

 69. سارا

  متاسفم برای مردانی که در نقش شوهر خیانت میکنن و دنبال هوا و هوسن…انشاالله ذلیل و نابود بشن…خدایا خودت جواب نامردیارو بده…ی روز به اولین سالگرد عروسیمون مونده ولی دلم زخمی و خیلی دلم شکسته…خدا جوابشو بده انشاالله

 70. نازنین

  عشق ممکن در یه نگاه به وجود بیاد ممکن ارام واهسته ولی خب عشقی که به مرور به وجود بیاد ماندگارتره.مردها برای بدست اوردن زنها تلاش میکنن ولی برای نگه داشتنش نه. ولی زنها اسون بدست میارن وسخت پای عشقشون میمونن. در کل خودتونو وارد رابطه عشقو عاشقی نکین بیشتر مواقع عاقبت جالبی نداره.

 71. n:s

  چی بگم والا هر کی یه نظری داره برام دعا کنین با یک نفر دوست شدم امیدوارم خوب پیش بره

 72. sara

  عشق فقط عشق مادر بقیه کشکه مثلا دوست ادم خیلی باهات دوست باشه مثلا تا چهارسال بالاخره یه روزی قیدتو میزنه ولی مادر اینجوری نیست تا قیامت باهاته وخیانت نمیکنه

 73. sara

  عشق فقط عشق مادر بقیه همش دروغه مثلا دوستتم خیلی دوستت داشته باشه تا چهارسال باهات دوست باشه بالاخره یه روز قیدتو میزنه ولی مادر اینجوری نیست تا قیامت باهاته وهیچ وقت خیانت نمیکنه

 74. شقایق

  سلام بچه هامن ازپسرهمسایمون خوشم میاد،دوسه یاربهش نگا کردم اونم نگام میکنه هی؛وقتی چندروزنمیبینتم انقدرجلودرشون میمونه که من ردشم ،امروزباپسرخالم داشتم حرف میزدم داشت نگامون میکردتانگاش کردم خجالت کشیدوبرگشت ،ولی حرفش دراومده بودکه یکی روصیغه کرده به نطرتون واقعیته چطوری دیگه اومده چطوری اصلابهش فکرنکنم

 75. انتصار

  انتخاب از روی منطق رو خیلی بهش اعتقاد دارم!اما دارم عاشق میشم و بی قاعده و قانون!دوستان موندن و رفتن ادما برمیگرده ب سعی و تلاش ماها برای حفظ یک رابطه!شعار نمیدم فقط خواهشم اینه ک همه رو با ذره بین بدبینی نبینید!بعضیا هم میان تو زندگیمون ک بی شک میشه اسمش رو معجزه گذاشت….عزادار اونایی ک رفتن نباشین چون آدم ِِ موندن نبودن….

 76. بنده ی خدا

  سلام
  من دختری۱۵ سالمه و عاشق یکی از اقوام مادری ام شده ام ۴ ساله که دوستش دارم یعنی از ۱۱سالگی چند بار بهش به صورت غیر مستقیم ابراز علاقه کردم ولی حوابی نگرفتم البته خودم احساس می کنم دوستم داره ولی پشت سرم حرف هایی می زده چندان خوسایند نیست ولی در مقابل خودم ففط سکوت مب کنه هنوز نمی دونم دوستم داره با نه اما من خیلی وابیتسم به نظرتون چی کار کنم تا بفهمم دویتم داره با نه

  • طیبه سادات

   سلام عزیزم.اون دوستت نداره تهشم دیدی نگات میکنه مطمعن باش ازروی دوست داشتن نیس خدامیدونه اون لحظه به چه چیزایی فک میکنه.اگه دوستت داش پشتت حرف نامربوط نمیزدکه هیچ همچین چیزی روهم تحمل نمیکرد.سنوسالت هنوزکمه واحساسی وبدون فکررفتارمیکنی وچیزی رومیبینی که میخوای ارزش خودتوبدون وعزت نفس داشته باش ونزار کسی به خودص اجازه ی تعرض بده

  • محدثه

   سلام عزیزم.اگه خلاصه و مفید بخوام بگم، میگم کسی که واااااقعا آدمو دوس داره این قد صبر نمیکنه بالاخری توی ایییین همه مدت باید یه چیزی میگفت،یه کاری میکرد………درضمن عزیزم شما هنوز سنت کمه و چیزهای زیادی برا یادگرفتن داری……..بیشتر دقت کن و حواست رو جمع کن .ازیه مشاور خووووووووب و قابل اعتماد هم اگه مشورت بگیری خوبه.

  • محدثه

   سلام دوستان.میشه لطف کنید دلایل ازدواج رو از نظر خودتون بیان کنید هم چنین چیزهایی که مرد وزن در زندگی مشترکشون میخوان به علاوه علت خیانت(چه مرد و چه زن)رو بگید؟( ممنون از لطفتون.:-)

  • Ali

   سلام.اگه یه پسر کسی رو دوست داشته باشه ازش دفاع میکنه نه پشت سرش حرف بزنه.من خودم که اینجوریم.
   من ترم2پزشکی میخونم از پچگی عاشق دخترعمومم.سه سال کوچیک تره ازم.درسم طولانیه میترسم تا درسم تموم شه خواستگار براش بیاد از دستش بدم.به نظرتون اگه مستقیم بهش احساسمو بگم به خانوادش نمیگه؟میترسم بهش بگم.نمیدونمدوستم داره یا نه.تقریبا سالی یه بار همو میبینیم.باید چکار کنم بفهمه دوستش دارم؟

 77. سعیده

  من با شوهرم دوسال دوست بودم الان خیلی پشیمونم.چرا؟چون اون ،اون روزا که دوست بودیم خوب بود باز ادای عاشقا رو میتونس دربیاره تا حدودی .منم عشق و بچگی چشمامو کور کرده بود اینارو نمیدیدم.الان ک زنش شدم به من اصلا توجه نداره فقط و فقط محبتاش نوازشاش مال وقتیه ک خواهان رابطه جنسی باشه وگرنه وقتای دیگ اصلا.من اگه دستاشو بگیرم دستامو میگیره وگرنه نمیگیره.من اگه قهر کنم اونم میکنه باز من باید پیش قدم شم از دلتنگی اون اصلا دلش تنگ نمیشه هر وقت منو میبینه یا میگه خستم یا حوصله ندارم یا خوابم میاد به من توجه نداره براش اهمیتی ندارم یبار نشد براش ناز کنم باهام خوش رفتاری کنه دلمو خون میکنه شوهر بی محبت واقعا درد بی درمونه اونم برای منی که بخاطرش تو روی خانوادم وایسادم من واقعا پشیمونم….

  • نیلو

   زندگی منم دقیقا مثل شماست . حس میکنم به آخر خط رسیدم چون هیچ راه برگشتی ندارم

  • فاطي

   دركت ميكنم خيلي بده منم يك سال ونيمه عروسي كردم يه بارم ازشوهرم توجه نديدم هرچي نوشتي همشون زندگي منه انگار

 78. سحرناز

  همسر عزیزم هادی جونم تو تمام این ویژگی هارو داری خدا کنه من لایق این همه گذشت صبوری وعشق تو باشم دوستت دارم

 79. شادی

  اصلا عشق خره

 80. هومن

  سلام
  پسری ۱۹ساله هستم چند روز پیش یه دختری رو دیدم که تقریبا همسن خودم بود
  تو همون نگاه اول عاشقش شدم
  اما وختی از مادرم در موردش پرسیدم گفت نامزد داره و چند وخته دیگه قراره ازدواج کنند
  هر وخت به اون فکر می کنم افسوس می خورم و ناراحت میشم

 81. سردرگم

  سلام.من شوهرم هیچ کدوم از این کارارو نمیکنه ولی حس میکنم خیلی دوسم داره

 82. امین

  دوست عزیز اون یکی دیگه پیداکرده

 83. من عاشق

  سلام.من عاشق پسر همسایمون شدم..خونشون روبرومونه.نمیدونم دوسم داره یا نه….ولی هربار منو توی کوچه میدید سلام میکرد…من روم نمیشد جواب بدم اونم وقتی دید که من سلامش نمیکنم دیگه نکرد…خیلی پسر خوبیه…به مامانم هم که گفتم گفت اگه دوست داشته باشه بهترین انتخاب میتونه باشه….به نظرتون چیکار کنم که بفهمم احساسشو به خودم؟تو رو خدا کمکم کنید دارم دیوونه میشم…

  • محدثه

   سلام.بین عزیرم اگه ایشون شمارو دوست داشته باشه خودش بروز میده.نیاری نیست که شما کاری کنید.

 84. Faezeh

  من ممکنه یه هفته یا دد هفته پیش دوست پسرم بمونم اما از وقتی میره سر کار مثل قبل نیست از سر کار ک میاد بعد از شامو گردش و فیلم دیدن میگه بریم بخوابیم و خیلی سریع خوابش میبره و دیگه مثل قبل باهم رابطه برقرار نمیکنه نمیدونم واقعا خستست یا من براش تکراری شدم چون ی 5سالی هست باهمیم

 85. سمانه

  سلام من صاحبکاری دارم که خیلی ادمی پاکی هست یعنی واقعا پاک هست شاید من به اندازه او پاک نباشم خیلی هوامو داره از نظر مالی اما گاهی خیلی حساس میشه روم نمیدونم این حساس بودنش را دلسوزی بزارم اسمشو یا چیزی دیگه زن و بچه دارد اما وقتی مثلا برادرش بخواد کوچیکترین شوخی با من بکنه این بدجوری بهم میریزه به من چیزی نمیگه اما اشکارا معلوم هست که خیلی شدید ناراحت شده خودش دلیل رفتارشو میگه نمیخوام هیچ کسی به شما بی احترامی کنه اما برای من مبهم هست نمیدونم دلیلی رفتارشو درک کنم از طرفی هم عاشق زنش هست اما زنش برعکسه انقدر سر من حساس میشه سر زنش نمیشه من نمیتونم درک کنم رفتارشو لطفا کمکم کند تا بفهمم

  • امین

   دوست عزیز ازش دوری کن تومردهارو نمیشناسی

  • طیبه سادات

   دلیلی نداره کنجکاو باشی سعی کن نزاری چیزی پیش بیاد که عواقب بدی داره

 86. محمدرضا

  عشق واقعی فقط خداست. همه انسانها نقاط ضعف دارن و به هیشکی نمیشه اتکا کرد . همه کسایی که لیلی و مجنون بودن بعد یه مدت مخصوصا بعد از رابطه دچار سردی شدن و رابطشون مثل دوست عادی شده . اما عشق یکی که همش مراقبته هیچوقت کمرنگ نمیشه و اون هم خداست

  • ……..

   حرف شما درسته که عشق واقعی فقط خداست اما عشقی که به خدا داریم یه طرف و عشق زمینی هم یه طرف دیگه به نظر من این عشق زمینی خیلی خوبه و امیدوارم همه ی اونایی که تجربش نکردن تجربش کنن

 87. خانم گل

  عشق ودوست داشتین بهترین وبالاترین احساس زندگیس.فقط از خدابخواین کسیو نصیبتون کنه که لذت عشق واقعی رو بهتون بچشونه.خداروشکر بلاخره بعداز انتظاری طولانی وباصبرومتانت خدا همسری بهم داد که بعدازازدواج وشناخت همدیگه روبروز عاشقتر میشیم

 88. هیوا

  شوهر من هیچ کدوم از این کارا رو نمی کنه ولی من احساس میکنم خیلی دوستم داره

 89. ….

  منم ازسال 90 عاشق یه پسره شدم از ذهنم بیرون نمیره شده بت و میپرستمش و نمیدونم کجاست فقط توی قلبمه نمیدونم چطوری فراموشش کنم خیلی وختا حس میکنم خل شدم با دلم نمیتونم بجنگم نمیتونم مرد دیگه ای رو جایگزین اون بکنم افسرده شدم …………………………………….

 90. s.s.h

  بسم الله الرحمن الرحیم
  و خداوند به وسیله ی ازدواج و نکاح دو نفر که یکدیگر را نمیشناختند بین آنها الفت و مهربانی قرار داد تا از یکدیگر بهره گیرند
  مقدمه نکاح علاقه و عقل است چرا که در وادی عشق عقل محجور میشود و تنها دل حکمرانی میکند پس موجب گناه و…میشود
  بعصی ها عشق و علاقه را با یکدیگر در جمله به کار میبرند در حالی که عشق و علاقه از نظر احساسی ومنطقی دو کلمه کاملا متفاوت است.انسان زمانی که کسی یا چیزیرا میبیند به او دلبسته ووابسته میشود.وابستگی قابل مهار است اما دلبستگی خیر…زمانی که انسان دلبسته شد به مرحله ی عشق رسیده و انسان در این مرحله میگوید من بی او یا ان نمیتوانم زندگی کنم و چنین و چنان…پس میتوان اینگونه بگوییم که عشق در مرحله ی اول میتوان ان را کنترل کرد و منطق را با ان به کار برد و انتخابی شایسته گرفت و زندگی کرد…اما در خصوص خیانت مردان چند عامل موجب این امر می شود:۱کم محلب و بی توجهی زنان در خانه به مردان۲ وضغیت بد جامعه۳بی ایمانی و عدم رعاایت حجاب چشم(خداوند میفرمایند به مردانتان بگویید چشمان خود را از دیدن اندام زن فرو نشانند)پس مرد هم میتواند مراقب اعمال خود باشد و اگر این کار موجب عادت برای او شد خداوند به او سفارش میکند که برای جلوگیری از ان روزه بگیر وعبادت خداوند را به جا آور.
  پس می بینم اسلام و خداوند برای تمام مسائل انسان ها شیوه و روش خاصی را اشاره کرده است.

 91. آخرین بازمانده

  اینقدنگین عشق دروغه….عشق واقعی ترین اتفاق زمینه اگه جانب اهل وفانگه داری…..من ۱۸ساله عاشقم ذره ای هم سردنشدم چون عشقم خیانت نکرد….بهم بی منت وفادارباشیدبعدمیفهمیدعشق افسانه نیست…..

 92. عاطفه

  عشقی که با منطق به وجود بیاد پایدارتره؛من دختر سربه زیری بودم که به هیچ پسرس محل نمیدادم خیلی ها بهم میگفتن عاشقتیم باهامون ازدواج کن گفتم جمع کن بابا ؛او نموقع من تو سالهای اخر دبیرستان بودم و تا 18 سالگی واقعا به هیچ کس محل ندادم تا اینکه یه روز با اینکه پسر خاله های زیادی داشتم و همه مثه داداشام میمونن چون باهم همبازی بودیم بزرگ شدیم؛ولی یه روز با یکی از پسرخاله هام که با خانوادشون ارتباط نداشتیم بخاطر مسافت و خیلی چیزا باباش غریبه بود و کم ارتباط؛یادمه 17 یا 18 سال داشتم که پسر خالم اومد و من عاشقش شدم و کم کم شد 2طرفه تو همون 10روزی که خونمون بود هرچند قبلشم 2بار دیده بودمش که اونموقع بود جرقه خوردم که بهش علاقه دارم اونموقع مثه الان نبود که رابطه بخاطر مسائل ج…باشه بلکه علاقه قلبی بود و باهم تماس داشتیم من ازش چیزی نمیدونستم هیچی نه از خانواده نه از اخلاق چون ما شاید چندسالی ی بار رفت وامد میکردیم تا اینکه این علاقه بوجود اومده هر وقت میرفتیم شهرستان من اصرار میکردم بریم اونجا؛الان که خوب فکر میکنم من چون دختر بودم و پدرم فوت شده بود کمبود محبت داشتم؛خلاصه رابطه تلفنی ما 2سال طول کشید که هر چندماه ی بار همو میدیدیم،قرار شد بیاد خواستگاری خدایی هم منو خواست ولی من مامانم گفت غلط اضافه زیر بار کتک داداشمو و…قرار گرفتم خلاصه جهنم شد زندگیم جرات نداشتم برم دستشویی چک میشدم و این باعث علاقه بیشتر میشد؛تا اینکه من یه چیزایی شنیدم از فامیل که اینا خلافکارن یعنی خودشو داداشاش فلانن بمانن من که تو گوشم نمیرفت عشق کورم کرده بود؛؛خواهرش که باهم صمیمی بودیم گفت به درد تو نمیخوره بیشترم نمیتونم توضییح بدم،من خانواده ام خیلی سطح بالا لودن هم مالی هم درسی هم حلال خور بودن؛خلاصه تا اینکه مامانم راضی نشد منم بهش گفتم تصمیم گرفتیم باهم کم ارتباط شیم که بعدش دیگ رابطه نداشته باشیم هر چند سخت واسم مثه جهنم بود اونم همینطور من یه چیزایی هم شنیده بودم که بی تاثیر نبود یکی از علت های بد این بود که اون تا کلاس 7خونده بود من داشتم میرفتم دانشگاه داروسازی قبول شدم اخرش هرچی گفتم یه کاری کن خودشم تنبلی کرد گوش نمیداد؛من مشکل مالی نداشتم گفتم من کمکت میکنم اگه درس بخونی بهت سخت نمیگیرم ؛خلاصه هیچی جور نشد نه خانواده من راضی شدن نه خودش حرکتی میکرد؛من هر ماه خواستگار میومد من رد میکردم تا اینکه یکی از فامیلمون اومد و من قبلش گفتم خانواده ام به این خیلی راضین شوهرم میدن یه کاری کن ؛یه سال بود که مامانه حواستگارم هی گوش زد میکرد این اواخرم ما ارتباطمون کم شده بود میدونستم خانواده ام دیگه امکان نداره قبول کنن خلاصه من شوهر کردم اینم بگم چون دیگه قطعی شد خواستگاری این آقا و میدونستم خانواده ام نه نمیگن برا اینکه خیانت حساب نشه با پسرخالم 2ماه قبلش دیگ حرفم نمیزدم ؛اومد قبول کردمو دیگ فکرشو انداختم بیرون ولی چندماه طول کشید تا با نامزدم خوب شم وقتیم باهاش حرف زدم موقع خواستگاری کار داشت تحصیلم کرده بود و..خیلیم عاقل بود میشد تکیه کرد و الان بعد 5سال زندگی راضیم و خداروشکر میکنم ؛نکته ی مهم اینه من بعدا فهمیدم که پسرخالم دزدی میکرده مواد و…میفروخته الانم زندانه خدارو هزار بار شکر که بخاطر یه عشق بچه گانه من بیچاره نشدم و تا اخر عمرم مورد سرزنش قرار نگرفتم؛اینو نوشتم که عزیزانی فک نکنن همه چی عشقه من الان عاشقه شوهرمم با اینکه خیلی وقتا مشکلم پیش نیاد ولی تمام زندگیمه و اگر 100بار برگردم همین انتخابو میکنم.

  • باقر

   همینطوره که فرمودین کاش همه با عقل پیش میرفتن متأسفانه شیفته ظواهر میشیم

  • ،نگار

   خییلی جالب بود ،،با خوندن داستان زندگی شما یاد داستان خودم افتادم
   وقتی 9 سالم بود عمه کوچیکم ازدواج کرد ،از همون موقع مادر شوهرش مرتبا اعلام میکرد که منو واسه پسر دومش که 3 سال ازمن بزرگتر بود میگیره!!بااین فکر ما بزرگ شدیم ،همدیگه رو خیلی دوست داشتیم ،من درسم خوب بود و پزشکی قبول شدم ،اما اون زیاد اهل درس نبود وتازه بخاطر من تا دیپلم اومد و حتی رشته کشاورزی قبول شد ،اما ما مثل جوونای حالا نبودیم که اصلا باهم حرف نمیزدیم ،فوقش یه سلام و احوالپرسی ،،امااز نگاهاش میفهمیدم منو دوست داره،و هنوز مادرش و خواهراش همه اعلام میکردن که من عروسشونم،،طوریکه واسه هردومون مسلم بود که باهم ازدواج میکنیم ،اما دوره طولانی دانشگاه من همه چیزو عوض کرد،سال 5 بودم که یه 5 شنبه شب مامانم گفت امشب دعوتیم عروسی….من دهانم باز مونده بود،یعنی من 14 سال الکی فکر میکردم منو دوست داره؟؟خلاصه گذشت و منهم سه سال بعد با یکی از همکلاسیهام ازدواج کردم و بعد از مدتی،
   بطور اتفاقی عمه ام بهم گفت:چرا وقتی اون شخص اومد خواستگاریت قبول نکردی؟؟؟من از تعجب داشتم سکته میکردم،،گفتم کی اومد خواستگاری؟؟من روحمم خبر نداره!!گفت ،مامان و بابات گفتن که تو گفتی:من پزشکم میخوام با یه پزشک ازدواج کنم،،سال سوم دانشگاهم ،،اون طفلک اومده بود خواستگاری،،،اما نمیدونم چرا به من نگفت؟؟هیچکس به من نگفت ،خواهرام میدونستن و بهم نگفته بودن،،فکر میکردن من واقعا خودم قبول نکردم
   این داستان غم انگیز عشق ما بود که از بچگی شروع شد و اینطوری شد که اخرش هردومون فکر کردیم طرف مقابل بهمون خیانت کرده و با یه نفر دیگه بدون عشق ازدواج کردیم،،،که من به همین دلیل طلاق گرفتم ،،اما اون هنوز زندگیشو داره ،و بازهم مثل گذشته هربار جائی همدیگرو میبینیم فقط با نگاه باهم حرف میزنیم و به سرنوشت خودمون میخندیم یا گریه میکنیم
   پدر ومادرم خیلی به من مهربونی کردن ،سوگلی بابام بودم ،،اما نمیدونم چرا بازندگی من اینجوری بازی کردن؟؟؟؟

 93. هیرا

  سلام
  من عاشق مردی شدم که بی نظیر بود
  همه دوست داشتنشو به بوسیدن دستام و پیشونیم میرسید
  ولی خدا روزی که میخواستیم به هم برسیم اونو برد پیش خودش
  الان بعد چند سال دکتر رفتن بهتر شدم
  که تو دانشگاه با پسر اشنا شدم
  الان بعد دوسال بدترم کرده
  عر کار میکنم که بره نمی ره
  واژه مرد خیلی کمه
  الان فقط شده حوس

  • قاسم

   سلام هیرا خانم ،منم دلم میخواد دست و پیشانی شما رو ببوسم ،آدرستون رو میشه دقیق بدین کجا بیام

 94. ن

  اوایل شوهرم عاشقم بود ولی الان اصلا

 95. پ

  هرکسی توی هرلباسی ومقامی میتونه هر کاره ای باشه چه خوب چه بد اونهایی هم که براشون اتفاقات بد افتاده عوضش تجربه بزرگی خدابهشون هدیه داده عشق که تو خیابون نیست منتظرش که باشی از طرف خدامیاد یه عشق پاک

  • آخرین بازمانده

   ازبچگی عاشق هم بودیم من وپسرداییم…ازمن کوچیکتربودنذاشتن بهم برسیم …ازلجش به اولین خواستگارم جواب دادم..پونزده سال تلاش کردم دوستش داشته باشم ولی اون نخواست….حالا یکساله ازش جداشدم وخداپاداش صبوریمو داد پسرداییم مجردبود…الان ازدواج کردیم…

 96. دل شکسته

  عشق یعنی فقط مادر…بقیش همش دروغه

 97. طهورا

  اگگه طرف 6 تا از اینارو داشته باشه اونم هست؟؟؟؟

  • Ali

   ممکنه هیچ کدومو نداشته باشه ولی از کسی که همه این ویژگی هارو داره عاشق تر باشه.بعضی ها خجالتین.هر کسی رفتارش یه جوریه

 98. نیلو

  درست مردها خیلی پستن شوهرم بهم هزارها بار خیانت کرده دلمو شکسته دوسم نداره

  • حسین

   همه آقایون این جوری نیستن

 99. بینا

  وقتی یه پسر از بوی عطر دختری که دوسش داره تعریف میکنه منظورش چیه ؟

  • ندا

   یعنی خیلی هوس بازه

 100. محمدمهدی

  لطفا هرکی شکست عشقی خورده نیاد اینجا بگه: پسرا اینجورین اونجورین….
  هرکی میگه همه پسرا بدن… جلوی حضرت علی اکبر (ع) چی میخاید جواب بدید؟ ها….
  خو جواب بده….
  ببینید مشکل از خودتون بوده نه از اون پسر بیچاره دراکثر موارد… لطفا ضدپسر بازی رو بذارید کنار. محض رضای خدا.

  • فاطي

   دلمون خونه به خدا

 101. Morteza

  من بخاطر یه دختر که اولش خیلی میگفت دوسم داره.خیلی خیلی خوب بود،عشقم بود و هست،وقتی میدیدمش کافر میشدم و فقط بوسش میکردم،بخدا توی این یکسال یکبار هم به فکرم نیوردم که بهش فوش بدم،چه برسه بهش خیانت کنم.خلاصه همه کار کردم حتی آبرومم واسش دادم،اما چی شد؟؟کوشش اون عشق؟؟حسودیم میشد بهش،به خودمم میگفتم خوشبحالش که یکی رو داره که اینهمه عاشقش باشه.
  با کاراش ناراحتم کرد و آروم آروم رفت
  قلبمو شکست،احساسمو نابود کرد،دلم نمیاد نفرینش کنم اما…
  این همه نگید پسرا بد هستن،من دخترباز نیستم،چون اهله بازی نیستم.الانم تنها موندم اما غلط کنم سمته دخترای دیگ برم،چون به خدا گفته بودم که عشقمو واسم جور کنه که جور نکرد.گفته بودم که سمته دختری نمیرم،حالا هم دیگه نمیرم
  لعنت بر همه ی نامردا چه مرد چه زن
  متنفر شدم بخدا از دختر جماعت،میدونم همه اینطوری نیستن،عشقه منم توی دلم می مونه،حرفه مرد یکیه،البته من ک مرد نیستم

  • محسن

   عزیز جان شما بهتره بخاطر یه تجربه بد زندگی خودتو خراب نکنی.
   شاید از همون روز اول انتخابت اشتباه بوده و چند سال دیگه دلیلش رو بفهمی.
   مطممئن باش سر فرصت شخص مناسبی سر راهت قرار میگیره که خودتم نمیدونی چطوری شده و خداروشکرمیکنی.

  • بهار

   به بعضی ازادمانبایدبیش اطاندازه خوبی کنید…یعنی جنبه خوبیوندارن بیش ازاندازه ک خوب باشی حیف ومیلت میکنن…منم مشکل شماروداشتم پنج سال به پای کسی موندم ولی بعدپنج سال رفت گفته بودم باخودم عهدبسته بودم ک حتی باهیچ پسری حرف تزنم اسمشونم نیارم ولی وقتی دیدم پسری ک باهاش بودم داره لذت میبره اززندگیش منم عهدموشکستم وبه پسری ک بهم علاقه داشت جواب مثبت دادم والان بهترین انتخاب زندگیموکردم وازخداممنونم…به نظرمن انسان نبایدتواین دنیابه خاطرچیزای بی ارزش خودشوواخساسشواذیت کنه…

 102. z

  اینا که میگید دروغ محضه.مردی تو زندگی من بود همه کاری برام میکرد فک میکردم عاشقمه.به خاطر من خیلی کارا انجام میداد که پیشش باشم بعد پنج سال فهمیدم همش یه بازی بوده.افسرده شدم.هیچ کس نمیتونست باور کنه.مردا همشون آدمای پست و مزخرفی هستن.
  شاید من احساس میکردم خوشبخت ترین زن هستم.اما غافل از اینکه کسی که باهاش زندگی میکردم خیلی خوب نقششو بازی میکرد.بعد پنج سال فقط گفت باید منوفراموش کنی.و رفت.همین.

  • ندا

   منم مثل تو فکر میکنم. مردا خوب بلدن این نقش رو با مهارت کامل سالها بازی کننن بعد که ببینن تو واقعا عاشق شدی بزنن زیر همه چیز. طوری داغون میشی که تا عمر داری دیگه به احدی نمیتونی فکر کنی. احساس میکنی همه چیز و باختی، زندگی رو باختی به جرم اینکه میخواستی صادقانه دوست داشته باشی و دوست داشته بشی.

   • محمدمهدی

    اصلا اینطور نیست…. لطفا خودتونو به کسی نسبت ندید … بسه بسه بسه

  • H

   حتما چیزی واسش کم گذاشتين که رفته مردا فقط به دنبال محبت نيستن وقتی احساس کنن طرف مقابل داره واسشون کم میزاره ميرن شمام بجای اینکه این حرفارو بزنين به رفتارتون فک کنین خودتون میفهمین چرا رفته

 103. سینا

  عشق در کل یعنی یک نگاه برای آن کسی که درک آنرا داشته باشد !؟

  • شیوا

   عشقی که با یک نگاه پدید بیاد بر اساس برانگیختگی فیزیولوژیکی هست و اگر ختم به ازدواج بشه پایدار نخواهد بود

   ولی عشقی که در اول وجود نداشت و بعد از شناخت به وجود میاد پایدار خواهد ماند و بلکه با افزایش شناخت افزایش خواهد یافت

 104. roshana

  دروغگو!عشق در یک نگاه دروغ محض هست

  فریبکار

  حقه باز

  • ممد

   عشق یعنی احساس شیرین واجتناب ناپذیر
   عاشق بشی می فهمی چی میگم

  • سمانه

   موافقم باهاتون

نظر خود را بیان کنید