تعبیر خواب روزه گرفتن

دیدن روزه گرفتن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن روزه گرفتن در خواب چیست؟

تعبیر روزه گرفتن

با نزدیک شدن ماه مبارک رمضان احتمال اینکه خوابی با مضمون روزه گرفتن ببینید بیشتر میشود؛ در ادامه میتوانید تعبیر خواب روزه گرفتن را ببینید:

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی در ماه رمضان روزه گرفته‌ای، تعبیرش گرانی و کمبود مواد غذایی می‌باشد، ‌‌‌‌‌ ولی بعضی از تعبیرگران گفته‌اند: تعبیر روزه گرفتن برقراری دین خداوند و رهائی از غم و اندوه و ایمنی و مصونیت از بیماری و پرداخت بدهی و نجات یافتن از رنج و سختی می‌باشد (مخصوصاً اگر در ماه رمضان باشد) (تعبیرهای مختلف).

امام صادق(ع) می‌فرمایند: اگر ببینی در روز عاشورا روزه گرفته‌ای، یعنی از غم و اندوه نجات پیدا می‌کنی.

امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیر افطار کردن، پرهیزکاری و روزی حلال می‌باشد. اگر ببینی عمداً روزۀ خود را شکسته‌ای، یعنی در مسافرت دچار بلا و گرفتاری و مصیبت خواهی شد و یا اینکه گرفتار بیماری می‌شوی.

اگر ببینی روزۀ مستحبی گرفته‌ای، یعنی از بیماری ایمن می‌شوی.

اگر ببینی دو ماه روزه گرفته‌ای، یعنی از گناهانت توبه خواهی کرد. اگر ببینی یک سال تمام روزه گرفته‌ای، یعنی توبه‌کار و توبه کننده می‌شوی.

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی روزه گرفته‌ای و قرآن یا ذکر و تسبیح میگوئی، یعنی از گناه و مصرف حرام توبه می‌کنی.

اگر ببینی در حالی که روزه هستی پشت سر مردم غیبت می‌کنی و یا اینکه فحش و ناسزا می‌گویی، یعنی طاعت و عبادت ریاکارانه انجام می‌دهی و در دین و ایمان راستگو نبوده و صداقت نداری.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب نماز خواندن

تعبیرهای روزه گرفتن عبارتند از:

 1. بزرگی
 2. ریاست
 3. تندرستی
 4. مرتبه و مقام
 5. توبه کردن از گناهان
 6. پیروزی بر دشمن
 7. زیادی نعمت
 8. به جا آوردن
 9. حج
 10. جنگ با دشمنان دین
 11. صاحب فرزندی پسر خواهی شد.

برگرفته از کتاب کامل التعبیر به نقل از سایت تعبیرستان

نوشتۀ: حبیش تفلیسی

☺ تعبیر خواب «روزه گرفتن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «روزه گرفتن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


26 دیدگاه

 1. مژده

  سلدم .من خواب دیدم همسرم اومده خونه و میگه روزه ام و میگه چند روزه که روزه ام .من بهش گفتم تو که من واست چیزی اوردم خوردی .گفت اره روزه گرفتم ولی اینجا نه .توی خونه اولی روزه ام(منظورش پیش خانوم اولش).و بعد یهو یه جای سر سبز دیدم پر از درخت و چمن و رود بزرگ ولی قسمت بالایی بدن تمساح به طور محو توی رودخونه پیدا بود به همسرم و هووم میگفتم اونجا تمساحه مواظب باشید نزدیک نرید ..اون طرف تر یه پرنده خیلی رنگارنگ در حال چهچه و صحبت بود که من نگاهش میکردم و فکر میکردم پرنده ایه که ما توی خونمون داریم( یعنی به جای مینا که تو خونه داریم و صحبت میکنه تصور میکردمش).این تعبیرش چیه .ممنون میشم بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب روزه گرفتن دیگران ممکن است به این معنا باشد که در اینده برای ایشان شرایطی خیر پیش بیاید و به شما هم از ان برسد و از این رو باید برای شما بسیار خوب باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 2. زهرا

  سلام من در خواب دیدم ک یک خانوم بهم میگه ک فرداعیداست روزه نمیگیری ومن هم گفتم اره میگیرم تعبییر خوابم چی میتونه باشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب روزه گرفتن در عید به خیر نیامده است و ممکن است به این معنا برای ایشان باشد که کاری ناصواب انجام دهید و از این رو باید بسیار اگاه باشید.
   سربنلد و پیروز باشید

 3. رویا

  سلام خواهش میکنم پاسخ بدید،من خواب دیدم تو راه کوچمون دارم میام خونه که توراه دیدم ازاول کوچمون سفره افطارپهن کردن ومن بادوستم بودم نشستم بخورم یه هم کلاسی هم داشتم تودوران مدرسه بهش میگفتم نیلوفربشین بخورکه اینا متبرکه بعد دیدم یه کاسه هایی هست توش دعا نوشته شده ازایناهم میراشتن توسفره که من دویدم گفتم بزا بردارم برای بچه های خواهرم که دوسه تابرداشتم بعدازخواب حس خوبی داشتم،بعدبگم که من توبیداری یه مشکلی دارم که حل نمیشه ینی میشه ربط داشته باشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب افطاری خوردن اگر در ماه رمضان نباشد بسیار خیر است و نشان از بهره مندی از خیری حلال برای ایشان می تواند باشد.
   سربنلد و پیروز باشید

 4. فاطمه

  سلام من در خواب دیدم که روزه ام و ما خواسته روزه آنرا خوردم البته سر یک سفره بودم با چند نفری که احتمال چند بار در خواب ها قبلی دیده بودم ولی بعد متوجه شدم که روزه بوده ام و سریع رفتم و دهانم را شستم .
  لطفاً معنیش رو بگین.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر در ماه رمضان به روزه مشغول بوده اید و اینگونه در خواب دیده اید دارای تعبیر نیست و ترس شما از شکستن روزه را می تواند نشان دهد و از طرفی اگر نه باید بسیار اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. مائده

  سلام روز خوش ،، با توجه به اینکه الان توی ماه رمضان هستیم ،،من اصلا در طول روز گرسنه یا تشنه نمیشم ،،،خواب دیدم که درم چیزیمیخورم یه دفعه یادم میاد که روزه ام همه رو میزم بیرون ،، بعد یه ذره فکر میکنم میگم منکه خوردم پس روزه ام باطله ،، بعد از عمد روزه م رو میخورم بعد یه دفعه باز همه رو میریزم بیرون به نفسم بد و بیراه میگم واستغفار میکنم که چرا خوردم …. الان دوباره که این خواب رو دیدم ،، درکل من در واقعیت میدونم که روزه رو سهوا بخوری مشکلی نیست نمیدونم چرا توی خواب اینجوری برخورد میکنم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما نمی تواند دارای تعبیر باشد و با توجه به این که در ماه رمضان هستیم پس می تواند نشانی از فشار به ایشان باشد که اینگونه خوابی دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. مینو

  سلام
  خواب دیدم شدیدا تشنم بود ولی روزه بودم.. داشتم توی روشویی دستامو با آب سرد میشستم دلم میخواس آب بخورم ولی نمیتونستم ک یهو نمیدونم چیشد یادم رفت روزم و کلی آب خوردم تا سیر شدم وقتی اومدم بیرون یادم افتاد روزه بودم…
  خوابو بعد سحری دیدم و قبل اینکه بخوابم هم خیلی تشنم بود با اینکه سحری آب خورده بودم،
  ی لیوان آب هم رو میزم بود همش چشمم بهش میوفتاد دلم میخواس بردارم بخورمش بعد ب خودم میگفتم ن من روزم و اگه یکم بگذره تشنگیم هم برطرف میشه…

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شکستن روزه در ماه رمضان تعبیری وجود ندارد و بسیار خوابی طبیعی است و به علت فشاری که روزه به ایشان می اورد دیدن این نوع خواب ها خیلی طبیعی است و از بابت ان نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. فرشته

  سلام من اسمم فرشته هست من خواب دیدم که روزه گرفتیم فکرم نمیشه روزی مه با ماست شرین افطار میکنم اما ناگهان یادم میانه که مه روزه دارم و باز امتو همرای خود میگم خداوند گفته اگه فکرت نشه افطار کنی گناه نیست و بیدار میشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند برای شما بسیار خیر باشد و در تعبیر خواب روزه گرفتن در ماهی غیر رمضان به خیر امده است و ممکن است نشان از کاری خیر باشد که د راینده انجام دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. .

  سلام من خواب دیدم دارم میرم نون بخرم که با یه خانومی که نمیشناسمش و سر راهم دوست میشم و با هم میریم نون می خریم بعد برگشتنی من واسه خودم با نون و پنیرو سبزی لقمه میگیرم واسه اونم لقمه میگیرم بعد میفهمم که روزه ام و دیگه نمی خورم
  تعبیر خوابم چی میشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید عرض کنم که به این معنا میتواند باشد که شما با کسی ممکن است اشنا خواهید شد که در اول برای شما خیر مادی دارد اما ممکن است سبب شود که از ایمان شما کاسته شود. از این رو در انتخاب هایتان بسیار دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. حامد

  با سلام و خسته نباشید طاعات و عباداتتون قبول ان شاالله.
  من خواب دیدم که میخواهم ی چیزی بخورم ولی به دوستم که کنارم نشسته میگم من که روزه ام. ای و جند بار تکرار میکنم. میخواستم ببینم تعبیرش چیه
  ممنون.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   شما در اینده ی نه چندان دور ممکن است موقعیتی خواهید داشت که در ان برای شما وسوسه اای خواهد امد و باید بدانید که بر ان غلبه خواهید کرد و این خود نشان از ان است که در پس آن برای شما خیری محفوظ است.
   پس بسیار اگاه باشید و هشیار
   سربلند و پیروز باشید

 10. مريم

  سلام وقت بخير من خواب ديدم كه به اصرار مادرم و با جر و بحث روزه ام رو خوردم و همان موقع هم ناراحت بودم بعد دفعه ي بعدي كه مادرم خوراكي ميارن بخورم يا آب يادم نيست

  دقيقا اونموقع تازه يادم مياد روزه بودم و از مادرم خيلي ناراحت ميشم و گريه ميكنم و باهاشون قهر ميكنم ايشون هم ميگن تو خيلي ضعيف شده بودي و دلجويي ميكنن ازم ولي خودشون هم واضحه كه ناراحتن تعبير اين خواب چي ميشه؟ممنون ميشم جواب بدين

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای یکی ا الگوهای موجود در خواب تعبیر دارد و به این معنا خواهد بود که شما ممکن است در انجام کاری به مصیبتی گرفتار شوید که ممککن است مسبب ان مادرتان و یا شخصی به تناسب ایشان باشد و بدانید که این کار که شما را به ان مصیبت گرفتار کند کاملا سهوی است پس از این رو بسیار اگاه باشید و در کارهایتان دقت کنید که خدای ناکرده عمل خطایی انجام ندهید.
   سربلند و پیروز باشید

 11. الیاس

  سلام
  الیاس هستم خواب دیدم که روزه ام سهوه با جوس میخورم و بعد متوجه میشم که روزه هستم
  میشه در قسمت تعبیرش رهنمایی کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   کلمات در خواب شما نامفهوم میباشد لطفا به شکل واضح تر خواب خود را ارسال کنید .
   با عرض پوزش از شما .

 12. Nahid

  با سلام
  خواب دیدم با همکارام منتظر آمدن سرویس هستم
  همکار خانومم نان شیرین داره که تعارف من میکنه و من ی تیکه بزرگش رو میخورم و یخورده دیگه مونده نان شیرین تموم بشه یادم میفته روزه هستم و اون تیکه که تو دهنمه رو قورت میدم و تیکه دیگه رو میزارم رو شاخه درخت سبز و میگم وای من روزه هستم.و ی موضوع دیگه که تو خواب توجهم رو جلب کرد چادر مشکی بود که به سر داشتم و به همکارام میگفتم چون روزه هستم پوشیدمش

  • یاسین صداقت

   باسلام
   اگر شما اکنون روزه میگیرید که این خواب تعبیری ندارد و ترس از واقعیت است اما اگر اینگونه نییست ممکن است به این معنا باشد که به علت بی توجهی کاری انجام دهید که مجبور شوید چیزی را باز پس دهید و این خود برای شما خیر نیست و باید اگاه باشید و از طرف دیگر اینکه در خوابتان چادر برایتان جالب توجه بوده است هم ممکن است به این معنا باشد که از ان خطایی که میکنید کسی اگاه نخواهد شد و بین شما و خدایتان هست و مشکلی برایتان پیش نمی اید.
   سربلندو پیروز باشید

 13. میثم محبتی

  سلام خواب دیدم که بیدار شدم وآب نوشیدم بعدمیروم بیه راصدا کنم پدرم(که فوت شده)میگوید خواب موندی میگم بله میگه آخه تو دیشب سحر وافطار نخوردی و من میگم اشکالی نداره روزه میگیرم که از خواب بیدار شدم ودیدم ساعت 3 بامداده

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب به این تعبیر می شود که تقریبا تمام معبران روزه را خیر دانسته اند و خواب شما بیانگر این است که شما کار خیری را انجام خواهید داد بدون انکه چشم داشتی به پاداش ان داشته باشید و قطعا مربوط به گدرتان خواهد بود و ایشان نیز ازین موضوع بسیار خوشنود خواهند گردید.پس فرصتی که برای کار خیر اگر دست داد ان را غنیمت بشمارید.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید